Dag tarief kampeerterreinen wordt al veel toegepast Walcheren Z.-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Gloednieuw district Zeeland Voorzitter S. Mulder van Orkava: N.C.B.-afdeling organiseert bedrijfshulpverlening automonteurs, bollenkwekers, winkeliers^ GOES de spaarbank met volledige bankservice Dagblad De Stem Mej. van Roosmalen te Hulst jubileerde Memisa-actie heeft contactadres in IJzendijke HULST Inbraken in auto's OOSTBURG Raad moet beslissen: „Jaontje" naar de zolder van het stadhuis? IN AARDENBURG Bescheiden begin van groots werk EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgi en Nieuw en St.-Joosland N.C.V.B. De N.C.V.B.-afdeling ver gaderde in het Verenigingsgebouw in de Kerkstraat onder leiding van mevrouw Davidse-Meijers. Spreker was de heer Beets van de Vereniging Nederlands Fa brikaat. Het onderwerp van de spreker was: „Goede raad is goud waard". De opkomst van de leden was bevredigend. Huldiging schoolhoofd Een markan te figuur uit het Goese christeijk lager onderwijs de heer L. C. Velthuizen hoofd van de Prinses Ireneschool is hartelijk gehuldigd met het feit, dat hij 25 jaar geleden verbonden werd aan dit onderwijs. De heer Velthuizen herdacht bovendien het feit, dat hij daarmee in totaal het christelijk onderwijs 40 jaar had gediend. Voor deze huldiging waren velen naar de Prins van Oranje geko men om uiting te geven aan hun waar dering voor het schoolhoofd Velthuizen maar bovendien ook voor de mens Velt huizen. De heer C. Post, voorzitter van de Hervormde Schoolvereniging het Mos terdzaad was de eerste van een lange rij sprekers, die zich tot de heer Velt- huizen richtte De heer Post betoogde, dat de heer Velthuizen een markant stempel op de school had gezet. Hij bracht de jubilaris dank voor het feit, dat hij gedurende 25 jaar zijn beste krachten aan het Goese christelijk om derwijs had gegeven. Hij bood hem namens het bestuur en de oud-bestuursleden een fotocamera aan. Mr. J. G. v.d Burgt, wethouder voor onderwijszaken in Goes bracht de gelukwensen over namens het gemeen tebestuur. Mr. L- F. J. H. Frantzen. inspecteur van het Lager Onderwijs in Zeelamd noemde de taak van een schoolhoofd aan een confessionele school een dubbel zware taak omdat het hoofd hierbij ook nog moet zorgen, dat zijn school een volwaardig christelijke is. Hij dankte de heer Velthuizen voor de vriendelijke e»n hartelijke wijze waarop hij altijd op de Prinses Ireneschool werd ontvangen. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer Hoeksema. Deze roemde de prettige sfeer tussen school hoofd, personeel en kinderen op de schooL Het is, aldus de heer Hoekse ma, onder uw leiding prettig werken en wij klopten bij u nimmer vergeefs aam Vervolgens spraken nog de heer J. J. Duvekot. oud-bestuurslid van de school vereniging, de heer M. J. Polderman, namens de Handelsavondschool waar van de heer Velthuizen directeur is, de heer Van Dalfsen hoofd van de Chr. Pr. Beatrixschool, de heer P. J. W. v.d. Dries hoofd vam de Kath. Caspar Berge- school en ds. Van de Bosch. De heer M. Allewijn sprak als oud-collega en oud-kwekeling van de heer Velthuizen. Aan het einde van het officiële gedeelte dankte de heer Velthuizen alle aanwe zigen voor de hem gebrachte hulde. Consultatiebureau Deken C. Holt- kamp zal donderdagavond het consulta tiebureau voor zuigelingen en kleuters in Zuid inzegenen. Dit consultatiebureau dat niet alleen voor leden van het Wit- Gele Kruis, maar ook voor die van het Oranje-Groene Kruis is ingericht, staat aan de Kloetingseweg 60. Het Wit-Gele Kruis heeft dit initiatief genomen in verband met de sterke uitbreiding van de stadswijken in Zuid. Daar wonen veel jonge gezinnen met baby's en kleu ters. Het consultatiebureau voor zuigelingen zal iedere vrijdag van 14 tot 15 uur ge opend zijn, te beginnen vrijdag a.s. Me vrouw dr. Bonebakker-Godschalk heeft de leiding van de zuigelingenzorg. Het consultatiebureau voor kleuters, dat iedere eerste en derde woensdag van de maand op afspraak te bezoeken is, zal worden geleid door de kinderarts dr. P de Haas. Zuster Rosina, de wijkver pleegster van het Wit-Gele Kruis en twee zusters van het Oranje-Groene Kruis zullen hier assistentie verlenen. Het pand Kloetingseweg 60 is be hoorlijk verbouwd. De behandelkamer telt tien boxen. Daarnaast is een dok terskamer ingericht. Er is een serre aan gebouwd, waarin de kinderwagens ge stald kunnen worden. 's-Gravenpolder Benoeming Ter voorziening in de va cature, die zal ontstaan door het vertrek van de heer A. Sturm in verband met diens benoeming tot commies A ter ge meentesecretarie te Axel. is benoemd de heer W. F. Vogelaar te Heilouw. Ovezande Schieting De handboogvereniging „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk hield haar schièting op de liggende wip bij de wed. C. Verbeek te Ovezande. Aanwezig wa ren 67 schutters van 15 verschillende verenigingen. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel; A. de Jonge jr.. van Sora- nus te Heinkenszand. Ie zijvogel; G. v d, Guchte, van Spes-Nostra te Ovezan de 2e zijvogel; Jac. Smallegange Mz-, van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. Ie bo- venkal; A. Rentmeester, van Willem- Teil te Ovezande. 2e bovenkal; P. Rijk, van V.I.O.S. te 's-Heerenhoek. Ie onder- kal; C. v.d. Guchte, van Spes-Nostra te (Advertentie) Zij sparen, samen met ruim 1.800.000 andere Nederlanders, bij de Raiffeisenbank. Omdat zij er de keus hebben uit vele spaarvormen en In een strikt persoonlijke sfeer worden geadviseerd. Zij weten, dat zij bij meer dan 1000 banken en bijkantoren óók terecht kunnen voor alle andere bankzaken. ninm. '«WW*** Hun spaargeld (samen 4' miljard gulden) wordt, door de plaatselijke Raiffeisenbanken, aangewend in de lokale sfeer om de leefbaarheid van het land te vergroten. Ovezande. 2e onderkal; P. Oostdijk, van Willefn-Tell te Ovezande. Ie klep; H. Koens, van Spes Nostra te Ovezande 2e klep; C. D Raas, va>n Willem-Teil te Ovezande. 3e klep; C. Lous, van Ede le Handboog te Oudelande. Meeste klei ne vogels; L. de Jonge, van Concordia te 's-Heerenhoek, 4 stuks. Boutschieting De handboogvereni ging „Willem-Teil" te Ovezande hield haar schieting op de liggende wip bij de heer G. Doene, dit was een prijs- schieting om 25 mooie poularden. Aan wezig waren 54 schutters van 12 ver schillende verenigingen. De uitslag is als volgt: Hoofd vogel; J- Doene, van Willem-Teil te Ovezande. Ie zijvogel; Jac. Doene. van Victoria te Kwaden- damme. 2e zij vogel: P. Oostdijk, van Willem-Teil te Ovezacide. Ie bovenkal; P. de Jonge Jz., van 'Willem-Teil te Ovezande 2e bovenkal; J. de Baar, van Willem - Teil te Ovezande bij loting. Ie onderkal; M. de Jonge Az., Van Wil lem-Teil te Ovezande. 2e onderkal; C. Bek, van Soranus te Heinkenszand, bij loting. Ie klep; C. D. Raas, vam Wil- len-Tell te Ovezande. 2e klep; K. L. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande. 3e klep; J. Doene, van Wil lem-Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels; A- Martens, van VTnS. te i-Heerenhoek, 5 stuks. Wolfaartsdijk Uitvoering. De Mondaccorde- onvereniging Harmonica gaf voor een volle zaal haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. Na de opening door voor zitter J J. Reinhoud, werden voor de pauze op verdienstelijke wijze aan aan tal muzikale nummers uitgevoerd on der leiding vam de directeur P. J. Plat- teeuw. Na de pauze werd de klucht in drie bedrijven ,,Je moet er niet mee spelen", onder regie van J. Westerweel opgevoerd, die zeer in de smaak viel bij de aanwezigen De avond werd met een gezellig dansje besloten. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2'<. mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. ..Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Yerseke Brand in drogerij Aan het Duivels- hoekje in de drogerij van O. is door on bekende oorzaak brand uitgebroken. O. die in de drogerij aan het werk was, trachtte zelf de brand te blussen waarin hij echter niet slaagde. De gealarmeerde brandweer was snel ter plaatse en had de brand spoedig onder de knie. De scha de aan copraschilfers was aanzienlijk. Bijeenkomsten W.G. Kruis Het Wit- Gele Kruis heeft twee bijeenkomsten ge houden. Voorzitter J. Loonen heeft een uiteenzetting gegeven over het doel van deze bijeenkomsten, die een gevolg zijn van de vele besprekingen in het district Oostburg om te komen tot uitbreiding van het aantal wijkverpleegsters in W.- Z.-Vlaanderen. De nieuw aangestelde wijkverpleeg ster zou als standplaats Breskens kun nen krijgen. Deze uitbreiding moet me de noodzakelijk worden geacht in ver band met de grote afstanden en het aantal leden in West-Z.-Vlaanderen. Een en ander heeft tot gevolg, dat de contributie verhoogd zal moeten worden. De nieuwe bedragen zijn als volgt vast gesteld f 12, 18. 24 en 30. Zondag zullen nog twee bijeenkomsten worden gehouden waarvoor het tweede deel van de parochie zal worden uitge nodigd. (Van onze correspondent) HULST Bij de vereniging van ca techisten te Hulst werd een byzonder ju bileum gevierd. Het was tien jaar geleden dat mej. H. van Roosmalen haar werk als maatschappelijk werkster in Hulst begon. Zij kwam uit het Brabantse Wouw. waar zij gedurende twaalf jaar in het maatschappelijk werk was geweest. Mej. van Roosmalen is in de afgelopen tien jaar een graag geziene gaste in veel Hulsterse gezinnen geworden. Zij van haar kant heeft dan ook volledig haar hart aan Hulst verpand, hoewel zij toch ook erg streeft naar nog meer regionale samenwerking in de kringen van het maatschappelijk werk. IJZENDIJKE De landelijke Memi sa-actie die de inzameling beoogt van afgedankte brillen, monturen en zonne brillen voor bewoners van de missiege bieden, heeft in IJzendijke een contact adres. De heer Jac. van Voorenberghe Provinciale weg B 34 F belast zich met de inzameling. Op hetzelfde adres heeft het Rode Kruis een lectuurdepot gevestigd. De heer van Voorenberghe verzamelt ten behoeve van de zieken week- en maand bladen, die dateren vanaf 1964. (Van een onzer verslaggevers) De rijkspolitie heeft de 50-jarige L. de C. alhier aangehouden. De man had even tevoren enkele blikken levensmid delen uit de auto van de heer F. van de H. gestolen. Dat was echter opge merkt door een voorbijganger, die de politie waarschuwde. De C., die eniger mate onder invloed verkeerde, kon even later in een café in de kraag worden gegrepen. Terwijl hij in het politiebureau aan de tand werd gevoeld kwam de heer De B. alhier aangifte doen van vermis sing van zijn papieren uit zijn auto. De C. bleek de papieren van De B. op zak te hebben. De eerste heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Revue Zaterdag 6 februari zullen de welpen en verkenners van de Hulsterse Willibrordusgroep een revue ten tonele brengen. Zaterdagmiddag zal om twee uur eerst een voorstelling voor de kinde ren gegeven worden, terwijl 's avonds de opvoering bezocht zal worden door de ouders van de jongens en door donateurs en genodigden. Naast de diverse leuke toneelstukjes, de goochelaar en zang zal zal het publiek deze keer, evenals vorig jaar, weer van een door de jongens gebrachte tak van sport kunnen genieten. Deze keer staat er een judo-demonstratie op het programma, gebracht door twee verkenners, die te vens lid zijn van de Hulsterse Judoclub. De opvoeringen zullen in het Klein Pa tronaat plaatsvinden. Aardenburg Kinderoperette De kinderoperette ,,De vreemde munt" die door het kin derkoor ,,De Krekels" onder leiding van pater H. J. van der Aa reeds driemaal in Aardenburg werd opgevoerd, heeft groot succes. Naast de opvoeringen te Aardenburg werd ook een uitvoering ge geven in de zaal „Sancta Maria" te Eede voor de leden van de afd. Eede vain de N C.B. en in het parochiehuis te IJzendijke- Naar de missie - Pater Omer Blon- deel, die in zijn geboorteplaats enkele maanden vakantie heeft doorgebracht vertrekt dezer dagen weer naar de mis sie in Indonesië. Pater Blondeel, die 45 jaar is, vertrekt voor de tweede maal naar dit missiegebied, na in de paro chiekerk afscheid ganomen te hebben van zijn plaatsgenoten, welke hem in een speciale collecte goed bedachten. Hij gaat als 6e Aardenburgse missio naris naar de missie. Momenteel ver olijven er van de 8 Aardenburgse pries ters 2 in Nederland, en 1 in Brazilië, Chili, Curagao, Canada en Panama. Koningschieting De traditionele ko- ningschieting v. d. handboogmaatschap pij St.-Sebastiaan die in 's Lands Wel varen werd gehouden werd goed be zocht door de leden. In de 10e ronde haalde Frans Lippens de koningsvogel neer en mocht zich koning op de lig gende wip noemen voor het jaar 1965. Hij onttroonde daarmede de oude ko ning P. Lippens. De beschrijfschieting die daarop volgde gaf de volgende uit slag: hoogvogel G Blondeel, zijvogels H. van Iwaarden en J. van Iwaarden, meeste vogels H. de Rijcke Clinge Streekverbetering De Streekverbete- ringscommissie Koewacht en omstreken heeft besloten om op donderdag 4 februa ri een praktische huishoudelijke voor lichting te geven. Een viertal voorlich tingsobjecten zal bezocht worden, waar onder een tweetal woonkeukens, nl. van de fam. Inghels te Clinge en fam. Bonte te Koewacht. Verder de varkensfokkerij van C. Inghels te Heikant en tenslotte nog de woning van de fam. De Theye te Koewacht. St.-Jansteen Toneel De Camere van Rethorica St.-Jan ten Steene zal op zondagavond 7 en maandagavond 8 februari in het ver enigingsgebouw nog opvoeringen geven van Carl Zuckmayers spel „Circus Knie" Zaterdagavond zal het gezelschap niet optreden, in tegenstelling met wat eerder werd bericht. Sf.-Kruis Biljartprijskamp Ruim 80 deelne mers waren opgekomen voor de grote biljartprijskamp te Sint Kruis- Er werd gespeeld op 3 biljarts. De uitslag was: 1 Ed. Cauwels (Aardenburg) - R. de Vreeze (Eede) 2 Cyr. de Smet (Sint Mar- griete) - Em. Gijsel (Aardenburg) 3 D. Staindaert (Maldegem) - R. de Cocq (Oostburg) 4 Roger van Maele (Eede) - Em. Dhont (St- Kruis) 5 Cyr. de Cock (Aardenburg) - René van Maele (Eede) 6 P'h. Wage (Oostburg) M. Nobus (Eede). Jaarvergadering E.N.Z. K De mu ziekvereniging „Elk naar zijn krach ten" hield onder voorzitterschap van A. Paridaen-Doolaege zijn jaarvergadering De rekening sloot met een klein batig saldo. Dank zij extra subsidie van de gemeente kon extra worden afgelost, nl. 625,- voor het instrumentenfonds en 600,- voor het uniformenfonds, waar mede deze lening geheel is afgelost. De contributie werd voor het jaar 1965 be paald op 3,_ voor werkende leden en 5,- voor donateurs. Freddy de Valcke en Albert Paridaen werden benoemd tot bode. Als bestuursleden werden A. P. Beun en P. C. Dhont herkozen. In 1965 zal deelgenomen worden aan een con cours. De afdeling waarin men zal op treden zal nog nader worden bekeken. NKV vergadering Tijdens een alge mene vergadering in de Katholieke Kring heeft de NKV-afdeling een nieuw bestuur gekozen. Een en ander werd no dig geacht vanwege de verandering KAB NKV. Het nieuwe bestuur bestaat uit voorzitter W. van Dongen (handel en verkoop). P. Damen (metaal). F. Rots (bouwvakken), J. Faes (landarbeiders) en R. Haers (fabrieksarbeiders). Uitge maakt moet nog worden wie secretaris en wie penningmeester wordt. KAB-voorzitter P. Scherbeijn dankte de aftredende bestuursleden voor hun medewerking in de voorbije jaren en gaf het nieuwe bestuur de raad het pad der pioniers te volgen. Wensen tot voorspoed waren er verder van de geestelijk ad viseur kapelaan O. A. Gielliet. Het le dental van de afdeling Oostburg is met één naar 205 gestegen. Na het huishoudelijk gedeelte werd er een kaarting gehouden waarvan de uit slag als volgt luidt: bieden 1 A. Termont C. van Cuyck; 2 C. DierendonkE. Hetesonne; 3 M. PijckeR. Haerens; 4 P de LoosC. Stalens. Verliezersronde: 1 A. van de VeireP. Schérbeijn; 2 F. de LoosJ. Cauwels; Jokeren: 1 M. van Steenbergen, 2 M. Fijnaut, 3 E. Overmei- re, 4 P. Minnaert, 5 J. Overmeire. Sluis Morgenmiddag vergadert de gemeen teraad van Sluis. Het college stelt o.m. voor om in te gaan op een verzoek van de heer M. v. d. Bussche een pachtover eenkomst te ontbinden. Het vrijgeko men perceel sluit dan prachtig aan bij de nieuwe ijsbaan, die op deze wijze uitbreiding kan ondergaan. Het plaatse lijk speeltuincomité wil graag het wei land bezitten achter het gemeentelijk sportterrein. Het college van b. en w. wil eerst de mening van de raad we ten alvorens nadere stappen te onderne men. De heer C. Schijve te Oostburg auteur van Jaontje uit graag de zolder van het stadhuis gebruiken voor het in richten van een Cadzandse kamer. Dit is nodig in verband met het voornemen dit stuk te gaan verfilmen. Als tegen prestatie heeft de heer Schijve zich be reid verklaard deze kamer na de in richting een half jaar intact te laten. Er moet een verzoek behandeld worden van M. M. Stevens te Sluis om een ge deelte van de markt te huren voor een terras. De heer Stevens heeft hierbij het oog op het omheinde gedeelte bij het stadhuis. De heer P. Gheysels wil zijn fritekraam op het parkeerterrein laten staan voor zijn opvolger, maar het college van b. en w. suggereert om hier op afwijzend te beslissen. Afscheid gemeentewerkman In de bur gemeesterskamer van het stadhuis werd afscheid genomen van de heer J. Maas, die, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, de dienst gaat verlaten. Bij dit afscheid waren aanwe zig het volledige college van b. en w., gemeenteopzichter H. F. Boogaard en de gemeentewerklieden, alsmede het vol tallig gemeentepersoneel. Namens allen sprak burgemeester P. F. van Hootegem de scheidende toe. Walsoorden Prijskaarting Aan de in café „Zee zicht" gehouden prijskaarting namen 42 kaarters deel. De uitslag was als volgt: 1 E. BaartP. v. d. Velpen; 2 Fons MaasTheo Cam- been; 3 J. v. JoleF. Maas. Verkierzersronde: 1 Th. HielE. Steijns; 2 A. V. GimstJoh. Andriessens. Zuiddorpe Koningschieting Op de jaarlijkse koningschieting van Willem Teil, ge houden bij Al. Apers behaalde E. Markusse uit Axel de koningstitel. Ie minister werd A. Puylaert Zuiddorpe, 2e minister R. Herman eveneens Zuid dorpe. Er waren 36 schutters aan een TWEEDE SCHIET NAMEN 42 schutte tweede schieting namen 42 schutters deel. De hoogvogel schoot J. Braeke uit Axel, de le zijvogel M. Fraayenhove eveneens uit Axel, de 2e zijvogel Osw. Kerkaert Westdorpe. De meeste vogels, vijf stuks, schoot Joh. Roeland Zuid- dorpp. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Het systeem om de kampeertarieven in plaats van per nacht of etmaal per kalenderdag te berekenen wordt al vrij veel toegepast Dit is ook wel redelijk. De zogenaamde „korte kampeerders", die voor bijvoorbeeld één nacht kamperen, tweemaal het tarief moeten betalen, veroorzaken voor de kampbeheerders ook het meeste werk. Dit heeft de heer S. Mulder, voorzitter van de Orkava (organisatie van kamp en vakantiebestedingsbedryven), gister middag in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg medegedeeld tijdens een by eenkomst van het gloednieuwe distric Zeeland van de Orkava. Wij hebben in onze editie van gisteren gewezen op deze nieuwe methode van tariefstelling, waarvan de financiële con sequenties vooral voor rekening van jeugdige trekkers en weekendkampeer- ders zullen komen. Mr. J. Offringa, secretaris van de Or kava, zei dat het nieuwe systeem is uit gedokterd door een commissie van de Nederlandse Kampeerraad. Binnen deze commissie bestaat z.i. grote eenstemmig heid over de tariefstelling per kalender dag. De Nederlandse Kampeerraad moet zich nog over het advies van de commis sie uitspreken. Mr. Offringa verwachtte van de zijde van de „consument" wel de nodige tegenkanting. Hij had echter de indruk, dat het advies er door zal ko men. Tijdens de najaarsvergadering van de Orkava werd het idee door de bij deze organisatie aangesloten kampbe heerders goed ontvangen. Ook gisteren werd van de zijde van de kampbeheer ders geen woord van protest gehoord. Het staat hun overigens vrij, buiten welk advies ook, een dagtarief in te voeren. Een uitspraak van de Nederlandse Kam peerraad wordt echter van groot belang geacht. Wanneer deze raad zich positief achter het dagtarief stelt zullen nu nog aarzelende kampbeheerders hun laatste schroom gemakkelijker overwinnen. Voorzitter Mulder gaf toe, dat het „op het eerste moment een beetje cru klinkt". Het komt z.i. echter maar weinig voor, dat kampeerders ergens maar één nacht blijven. Bezoekerstarief Tijdens de rondvraag stelde een van de Walcherse kampbeheerders het be zoekersprobleem op de kamp eerplaatsen aan de orde. Vooral tijdens de weekends worden de kampeerplaatsen extra belast door het hoge aantal bezoeken van be kenden of familieleden aan kamperende toeristen. De heer Mulder zei naar aan leiding hiervan, dat praktisch elk kam. peerterrein een bezoekerstarief kent. Tot nu toe is dit tarief vrij laag gehouden. Meestal bedroeg het een kwartje. In ver band met de last, die de bezoekers ver- oorzaken, ziet men de bezoekerstarieven momenteel overal drastisch omhoog gaan. „U doet uw gasten daar ongetwij feld een plezier mee," aldus de heer Mul der. Voor de meeste kleinere kampbe heerders blijft het toezicht op de bezoe. kers echter een moeilijke zaak. Tijdens het begin van de vergadering ging de heer Mulder uitvoerig in op de vraag of landbouw en recreatie samen kunnen gaan. Hij achtte die combinatie, na de nodige aanpassing van weerszij den, heel goed mogelijk. Hij zag ook een duidelijke taak voor de landbouw met betrekking tot de recreatie. In dit ver band was hij van oordeel dat het re- creatiebeleid over het algemeen te amb telijk en te kortzichtig is. Hoewel hij be grip had voor deze ambtelijke bemoeiing en een bepaalde ordening en het vast stellen door de overheid van voorschrif ten zelfs noodzakelijk achtte, was hij toch van mening dat het particulier initiatief teveel afzijdig wordt gehouden (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Tijdens de alge mene vergadering met gezinsdag van de afdeling Aardenburg van de NCB, is met algemene stemmen besloten een georgani seerde bedrijfshulpverlening in het leven te roepen. Daartoe werd een fonds ge sticht en goedgekeurd, dat vergoedingen ten laste van het verenigingskapitaal ko men. De bedrijfshulpverlening, die in gewyzigde vorm ook in de O.-Zeeuwsch- Vlaamse NCB-kringen bestaat, wordt door afdeling Aardenburg vooral gezien ten behoeve van de boeren op kleine be drijven. De afdelingsleden hebben zich unaniem op de bres gesteld om bedrijven, waar van de boer o.m. door ziekte arbeidson geschikt is, voor de ondergang te behoe den. Voorheen moesten, zeer dure en schaarse, tijdelijke arbeidskrachten aan getrokken worden, om het bedrijf gaan de te houden, terwijl in andere, veel voorkomende gevallen, een dankbaar ge bruik werd gemaakt van burenhulp. Het afdelingsbestuur Aardenburg heeft nu in deze hulpverlening een belangrijke taak zien liggen. Een aantal boerenzoons Is benaderd om in voorkomende gevallen de leiding van een bedrijf tijdelijk op zich te ne men. De 125 leden hebben zich bereid verklaard jaarlijks vijf gulden in een fonds te storten, terwijl de vereniging tien gulden per vervangingsdag voteert, waardoor ook de burenhulp niet meer gratis behoeft te geschieden. Er zal een commissie worden benoemd, die de hulp- verleningsgevallen regelt. Een en ander is voorlopig bescheiden van opzet en be doeld als begin. Wanneer door arbeids ongeschiktheid van de boer op een be drijf een dure tijdelijke kracht ingezet moet worden, zal de tien gulden tege moetkoming van de NCB-afdeling een welkome verlichting betekenen. Tijdens de bijeenkomst in „Maris Stel la" werd bekendgemaakt, dat de afdeling over 1964 een batig saldo heeft van bijna zeven mille. De volgende subsidies wer den toegekend: Jonge Boeren 150 gul den, Jonge Boerinnen 75, Veekeuring en Varkenstentoonst. Heille samen 50, Boe- rinnenbond 75, Katholieke Actie Aar denburg 50 en Gezinszorg 100 gulden. De uitkering van de CHV bedraagt voor de NCB te Aardenburg ruim twaalf mille Besloten werd om op dinsdag 30 april, in samenwerking met de afdeling Oostburg een excursie naar de DAF-fabrieken te maken. Tijdens de rondvraag kwam het bie- tenvervoer naar Sas van Gent en Bres kens ter sprake. De lage prijs voor de eigenvervoerders en het voortbestaan van het losstation Breskens werden aan de orde gesteld. Men blijft in afwachting van het gesprek tussen liet kringbestuur van de NCB en de fabrieken. In verband o.m. met de moeilijkheden bij de graanlossingen van de CHV Bres kens, zal worden onderzocht of er een jaarlijkse vergadering belegd kan wor den, met de CHV-directie en de leveran ciers als deelnemers. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren Gust. B-uysse en A. Paridaen herko zen. Tijdens de middagbijeenkomst- werd door de heren Selten en Schuurmans een inleiding gehouden over de sociale wet ten en verzekeringen en over het Ont- wikkelings- en Saneringsfonds. Over bei de lezingen hebben wij al' eerder be-* richt. De gezinsdag, die met een H. Mis was begonnen, bestond verder uit een geza menlijk diner en een cabaretprogramma in hotel De Roode Leeuw. Goochelaar cabaretier Noël Vlieger verzorgde een gevarieerd programma. en dat het te weinig de kans krijgt zich snel aan de voorschriften aan te passen. In dit kader sprak hij als zijn mening uit dat een gemeente geen exploitant van kampeerbedrijven behoort te -zijn. Vanuit de vergadering werd gewezen op het feit dat ook staatsbosbeheer veel belangstelling heeft voor de exploitatie van kampeerbedrijven. Opgemerkt werd, dat staatsbosbeheer b.v. veel belangstel ling heeft voor de gronden aan het Veer- se Meer. „Er zal daar niet veel in han den van particulieren komen," zo werd betoogd. Men vond dat spijtig. „Er zijn Zeeuwen genoeg, die best een boterham willen verdienen aan het Veerse Meer." De heer Mulder antwoordde hierop dat staatsbosbeheer hier en daar al kam peerterreinen ten behoeve van particu lieren afstoot. Bestuur Er werd een voorlopig bestuur van het district Zeeland van de Orkava ge vormd. Het bestaat uit de heren A. den Hollander uit Oostkapelle (voorzitter), C. van der Klooster uit Burgh (secre taris), F. Dees uit Cadzand, J. Melis uit Zoutelande en P. van Strien uit Kamper land. Medegedeeld werd nog dat de kolkenzuiger van de fa. Boon uit St.- Laurens voor alle kamp eerhouders in Zeeland beschikbaar is. DE RUYTERSCHOOL Aan de De Ruyterschool te Vlissingen slaagden in januari voor S.W.T.K. di ploma A: J. Tilroe, F. de Nooyer, W. F. G. van Dijk, H. M. Leupen, J. E. Smit, Th. L. J. Viane; voor S.W.T.K. diploma B-I: H. J. G. Schoolkate; voor 3e stuur man G.HtV.: A. Lazonder, W. G. Spal- burg; voor 2e stuurman G.H.V.: H. J. G. M. Mouwen (theorie), R. W. Nan- lohy (theorie), C. Volwerk (theorie), J. Dispa (theorie), G. Verkroost (theorie), A. J. v. Arenthals (theorie), J. P. H. M. Breuls (praktijk)voor le stuurman G.H.V.: E. D. M. Wolf (praktijk), J. Hor beek en voor radarcursus, radarwaar nemer: H. Blaauw, J. A. Hellema, G. de Koning, R. de Vries, Hu R. A. Amstel veen, A. C. van Dijk, J. A. Hallie, B. D. v. d. Meulen, W. J. Klijn, J. Verkerk, C. J. A. M. Walenkamp; radarnavigator: I A. v. Cruijningen, B. G. Coops, W. F. v. d. Lee. RIJKSUNIVERSITEIT TE UTRECHT Voor het kandidaatsexamen genees kunde slaagden de heer C. E. Vos uit Wolfaartsdijk en mej. E. A. van der Ha gen uit Terneuzen. Donderdag 4 februari Hansweert 4.53 en 17.19 uur; Terneuzen 4.10 en 16.35 uur; Vlissingen 3.42 en 16.02 uur; Wemeldinge 5.37 en 17.54 uur MIDDELBURG City: 20 uur Jeugd van Iwan. TERNEUZEN Luxor 20.15 uur Irma la Douce, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Irma Ia Douce BRESKENS ,,'t Zonneke": 19.30 uur Jaarvergadering „Uit het volk - voor het volk" IJZENDIJKE Parochiehuis: 19.30 uur De trotse rebel, a.l. ANTWERPEN K.V.O.; 20 uur Dichter en boer. TERNEUZEN Luxor: 20 uur Een mes in het water. 18 jaar. OOSTBURG Du Commerce 19.30 uur Gespreksavond R.K.J.B. Kath. Kring: 13.30 uur Bijeenkomit Boerinnenbond. SLUIS 16 uur Raadsvergadering. GROEDE 19 uur Raadsvergadering,.

de Stem | 1965 | | pagina 2