Citosil Dacht u soms dat de verende scheerhoofden van de Philishave 800 S tierelantijnen zijn 8 o as Samenwerking bepleit in Zeeuwse landbouw Pannensponsen helpen wereldtitel halen...! i f f f t t PHILIPS PHILISHAVE GEESINK-BOYS ZEGEVIEREN is waarschijnlijk de snelste pijnstiller die u zonder recept kunt krijgen Adverteren - Verkopen Reumatische pijn, jicht, spit..? Kruschen Salts DAGBLAD DE STEM" dagelijks in meer dan 70.000 aezinnen Bedrijf svoorlichting te Goes Judo-titel teams Problemen Tumult Zijslip Fassaert, HySsf f 1.- per buisje Miljoenen mannen merken iedere dag weer dat zij zich door de verende scheer hoofden sneller en zachter scheren. Het roterende scheersysteem en de verende i^fl!zf!r\ scheerhoofden van de Philishave 800 S bieden een scheer- comfort dat weldadig aandoet. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 FEBRUARI 1965 14 (Van een onzer verslaggevers) GOES De studiedag, die onder auspi ciën van de verenigingen voor bedrijfs voorlichting, resp. bedrijfsstudiegroepen op de Zeeuwse eilanden en de rijksland- bouwvoorlichtingsdienst in de Prins van Oranje te Goes werd gehouden is een pleidooi geweest om in Zeeland de sa menwerking in de landbouw te bevor deren. Ir. H. de Bruin, rijkslandbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, was de eerste spreker. Hij' vond het vreemd, dat de term samenwerking voor de meeste boe ren een geladen klank heeft, alhoewel de samenwerking m de landbouw al zo oud is als de landbouw zelf. Slechts de wijze van uitvoering van de samenwer- aan tijd gebonden, zo meende hij. Hij betoogde, dat er in Zeeland reeds veel boeren zijn, die op een of andere manier samenwerken. Noodzakelijk vond hij dit o.m. door het teruglopen van het aantal arbeidskrachten in de agrarische sector. In Zeeland liep het aantal landar beiders in vijf jaar tijd met 42 procent terug. Ir. De Bruin oordeelde, dat deze daling, bij aanhoudend gunstige conjunc tuur buiten de landbouw, zal toenemen. Ook de ontsluiting van Zeeland zal deze daling verder in de hand werken. „Straks zijn de bedrijven van 25 tot 30 ha een mansbedrijven", stelde de inleider, die voorts zei, dat de arbeiders, die de land bouw gaan verlaten, een beter gebruik moeten maken van de omscholingsmoge lijkheden, omdat de landbouw door struc turele veranderingen deze mensen in de toekomst niet meer kan opnemen. Ir. De Bruin meende voorts, dat de mechanisatie van de landbouw in omge keerde evenredigheid met de afname van de arbeidskrachten, zal toenemen. Hier door worden de werktuigkosten per ha steeds groter. De rijkslandbouwconsulent achtte daarom een vorm van samenwer king noodzakelijk. Naast samenwerking tussen grote bedrijven onderling en klei ne bedrijven onderling vond ir. De Bruin de samenwerking tussen een groot en een klein bedrijf een ideale combinatie. Ook samenwerking tussen boerenbedrijven en loonbedrijven juichte hij toe. Door gaans zal de samenwerking gebaseerd zijn op een gezamenlijk inschakelen van dure landbouwmachines en misschien ook op gezamenlijk inschakelen van per soneel. Voor de loonwerkers voorzag ir. De Bruin een goede toekomst als ook' deze mensen onderling tot bepaalde sa menwerking komen, samen bindende af spraken maken of tot specialisaties over gaan. De heer J. Priester uit Kortgene, relf landbouwer, deelde zijn ervaringen mee in verband met de samenwerking te Kortgene, waar zeven landbouwbedrijven de aardappelen gezamenlijk rooien. De heer R. Visser gaf zijn praktische erva ringen weer met de samenwerkingsvorm, die diep ingrijpt in de bedrijfsvoering. Beide sprekers toonden zich heel tevre den over de resultaten, die reeds zijn be reikt. De juridische aspecten van de samen werking werden belicht door mr. J. Thie- len, juridisch medewerker van de Nieu we Veldbode". Voorts bracht de heer W. Hoornstra, adjunct-secretaris van de Friese Maatschappij van Landbouw de samenwerkingsvormen in de veehoude rij ter sprake. Na de inleidingen vorm den de inleiders met de loonwerker Leendertse uit Kamperland een forum, dat de gestelde vragen besprak. IN DE Amerikaanse stad Green Bay zijn bij een brand vijf kinderen en hun vader om het leven gekomen. RUSSISCHE oorlogsschepen hebben ge heimzinnige grote witte tanks in de Oostzee gegooid, juist buiten de Zweed se wateren. AMERIKA WORDT weer geteisterd door streng winterweer. In Oregon zijn duizenden mensen dakloos geworden door overstromingen. Twee mensen zijn om het leven gekomen. LEEUWARDEN In een uitermate spectaculaire finale behaalde de ploeg van Anton Geesink in zaal De Schaaf te Leeuwarden voor de zesde maal in successie het kampioenschap van Neder land. Een kampioenschap waarbij de uitein delijke zege aan een zijden draad heeft gehangen, want het team van sportschool Felix Janssens bood zo'n onverwacht goede tegenstand dat met nog twee par tijen voor de boeg de Zuidnederlanders met 2-0 voorstonden. Theo Klein verloor namelijk op beslissing scheidsrechter van Anton Liskens en Manfred Kuyper ze gevierde met een fantastische tweede schouderworp van Frits van Ling. Aan gezien Joop Mackay tegen Herbert Kuy per niet verder kwam dan een onbeslist hing alles af van Ernst Eugster en An ton Geesink. Anton zou winnen, dat stond bij voorbaat vast en daardoor kreeg Eu> ster de volle verantwoording op zijn schouders te dragen. Ernst Eugster, die fel aanviel, had echter na twee minu ten met een negende schouderworp suc ces en toen reeds dansten de mannen van Geesink hun vreugdedans. De stad was echter nog steeds 15-10 voor de sport school Janssens. maar Geesink de we reld- en olympisch kampioen had Aad Janssens binnen enkele seconden in een wurgende houdgreep en het pleit was beslist: 2-2. (20-15) voor Kodokan Dojo. (Van onze sportcorrespond^nt) LONDEN Na drie mooie runs pyer de glazige bobsleebaan van Innsbruck won Engeland zijn eerste gouden in- terspelen-medaille sinds 1952. De 27- jarige Britse zakenman Nash zegevierde met zijn 28-jarige remmer Dixon in de tweemans-bob. Na drie runs kregen ze het eremetaal in zicht en alles hing af van de laatste rit. Toen, met een enor me snelheid, waagde ze hun kans..... en keken sip toen ze hoorden dat ze in deze manche de slechtste tijd hadden gemaakt. Maar enkele minuten later dansten ze van vreugde, omdat ze over wonnen hadden. Nu, precies een jaar later, zijn ze op dit nummer wereld kampioen geworden. Tijdens de wedstrij den in St. Moritz kwamen Nash en Di xon in de 4 manches van 1620 meter tot een totaaltijd van 5.11.30, vóór de Ita liaanse combinatie Ruatti-De Lorenzo en de Canadezen Emery en Young. De Europese titel tweemans bobslee ging op 12 januari j.l. naar de Oosten rijkers Thaler en Koxeder. Alhoewel de prestatie van de Engelse bobsleeërs Nash en Dixon bijzonder verrassend was, i het toe al ee eerder gebeurthsns was, is het toch al eens eerder gebeurt dat de wereldtitel naar Engeland ging. Fred McEvoy en B. H. Black werden wereldkampioen in 1937. Deze Engelsen kwamen in het Italiaanse, Cortina d'Am pezzo tot een tijd van 6.09.53. Toch hebben op het nummer twee mans-bob landen als Duitsland, Ameri ka, Roemenië en Zwitserland altijd de grootste rol gespeeld. Merkwaardig ge noeg werd Engeland in 1937 en 1938 ook wereldkampioen bij de viermans bobs, maar daarna waren het weer de Zwit sers, Amerikanen en Duitsers die tot de beste prestaties kwamen. In tegenstelling tot verschillende bui tenlandse teams, hadden de Engelsen het vorig jaar de grootste moeite een team bij elkaar te krijgen. De buiten landse combinaties hadden bovendien veel meer gelegenheid om te trainen. Uitrusting en transport wierpen proble men op. Tegen de tijd dat de Engelsen naar Igls gingen, waren ze voor wat betreft de tweepersoons goed gesteld, echter niet voor de viermans. Ze hadden moeilijkheden met de star van „de vier" en konden dan ook niet zo snel wegkomen als de anderen. In Igls, waar de wedstrijden vooy de Win terspelen werden gehouden, probeerden ze een slee die ze gekregen hadden van de Britisch Bobsleigh Association. Het was een ultra lichtgewicht van Italiaan se makelij, maar uiteindelijk besloten ze toch maar om op een oud, vierjarig model te rijden. nen de Engelse slee zouden repareren. Na de eerste twee manches hadden Robin Dixon en Tony Nash de leiding, gevolgd door het tweede Italiaanse team Zardini-Bonagura, dat dertien honderdste seconde achterstand had. Monti acht maal wereldkampioen was een en twintig honderdste seconde achter hen. Een uiterst gevaarlijke situatie en daarom dachten de Engelsen maar niet aan de volgende morgen. Ze gebruikten de avond om hun slee klaar te maken. Dat betekende uren van ingespannen werk; poetsen en polijsten om ieder krasje dat er was opgekomen weg te werken. De teamgeest was geweldig en iedereen hielp mee. Maar bij de derde run kwamen de Engelsen in moeilijkheden. Ze gingen snel weg, maar raakten na een goed stuk bijzonder snel te hebben afgelegd, in een gevaarlijke zijslip, verlieten het „vossenhol", maar kwames verkeerd te liggen voor de volgende boiht. Ze wisten dat ze deze hoog moesten nemen. Nash en Dixon hadden een frac tie van een seconde om een beslissing te nemen. De bob had neiging om naar de onderkant te gaanEnfin, het was een gevaarlijk moment, maar ze kwa men er uit. Maar door deze foutieve manoeuvre verspeelde de Engelsen de eerste plaats. De Engelsen dachten namelijk, dat dat ding sneller was en dit is ondanks moeilijkheden ook wel gebleken. Ze waren blij verrast door de enorme spor tiviteit van Eugenio Monti en Sergio Sio-Siorpaes, hun grootste vrienden en dodelijke rivalen. Bij de tweede run verspeelden de En gelsen een onderdeel en Monti was zo sportief om toe te staan dat zodra zijn afdaling achter de rug was, zijn man- Nash en Dixon gingen met een twee de plaats de beslissende run in, achter Zardini en net voor Monti. Hier was het geluk met hen, want ze vertrokken als nr. 3. Zardini kreeg startnummer 8 en Monti 17. Dit was een groot voor deel, want de temperatuur steeg en het ijs werd dus steeds zachter. Dat Monti langer moest wachten, betekende dat zijn kans op een snelle run kleiner werd. Maar de Engelen sloegen, kort voor het ingaan van de laatste bocht, tegen een muur en werden min of meer door de finish geslingerd. Ze waren verbaasd over de tijd: 05.88 sec. Dus toch nog zilver? Nash en Dixon gingen naar een klein cafétje, vlak bij de finish en dronken er een kop koffie. Daarna haalden ze de sneeuw en het ijs van hun bob, want deze moest op de weegschaal. Plotseling kwam er door de luidspre kers het bsricht, dat Zardini een slechte rit maakte en toen ze de Italiaan z'n tijd hoorden, wisten ze dat hij hen niets meer kon maken. Ze waren er van over tuigd, dat ze een zilveren medaille had den. Maar een oude bobsleeër stapte naar de Engelsen toe en riep: Jullie hebben gewonnen!" Dus ook Mosti was in moeilijkheden gekomen. Ze wilden het eerst niet gelo ven, maar toen de Duitse juryleden Nash en Dixon gingen feliciteren, wer den ze pas wakker. Onder een enorm tumult gingen ze op de schouders. De eerste die zijn armen om hun schouders sloeg, was de Italiaan Monti. Het was een prachtig moment in de loopbaan van deze Britse bobsleeërs, dat echter in deze in het begin van deze behales van de wereldtitel. Later ont dekten de Italianen dat Tony Nash, die achter Dixon zat en dus als gangmaker fungeerde, koperen pannensponsen on der zijn schoenen bevestigd had om daar door bij de start meer vat te krijgen op de spiegelgladde startplaats. Hiermee vervullen wij de droeve plicht u kennis te geven van het overlijden van mijn geliefde echtgenoot, vader, behuwdvader, zoon, schoon zoon, zwager, oom en neef, de heer ELION PETRUS HUBERTUS EMANS geb. te Sas van Gent op 12 oktober 1919, en overleden te Westdorpe op 31 januari 1965, voor zien van het H. Oliesel, echtgenoot van mevr. Elza Paulina Johanna Heyens Westdorpe: Emans geb. Heyens Elza, Paulina, Johanna Boxtel: Remerij, geb. Emans Marijke, Florencia Remerij, Bernard, Stefanie Westdorpe: Emans, Sonja, Florencia Emans, Gerrit, Mathieu Dorien Weduwe Emans, geb. Janssens Florencia, Eugenia, Anastasia Graauw: Petrus, Jacobus Heyens De familie Emans De familie Heyens De familie Janssens De familie Lambert. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woens dag 3 februari 1965 voormiddags om 10 uur in de parochiekerk van O.L. Vr. Visitatie te West dorpe. Verzameling aan het sterfhuis Westdorpe, Singel 1. Rozenkransgebed op maandag en dinsdag in de parochiekerk om 7.30 uur, Westdorpe, Singel 1. Zij die bij vergetelheid geen persoonlijke kennis geving hebben ontvangen, gelieven dit als zo danig te beschouwen. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het plotseling overlijden van onze vriend en geachte medewerker, de weledele heer E. P. H. EMANS Dit heengaan is een groot verlies. Zijn genegen heid t.o.v. de firma zal in onze herinnering blij ven voortleven. Directie, firma Th. C. Fassaert Hulst. Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van ons geacht bestuurslid en vriend, de heer ELION PETRUS HUBERTUS EMANS De hengelaarsvereniging De Platzak, Wstdorpe. Met leedwezen geven wij kennis van het plotse ling overlijden van onze beminde collega en vriend, de weledele heer E. P. H. EMANS Zijn optimisme en vriendschap zullen wij niet vergeten. Gezamenlijk personeel Firma Th. C. Fassaert, Huist. Ons bedrijf zal wegens sterfgeval a.s. woensdag GESLOTEN ZIJN KLIMOP GROSSIERDERIJ j. Heden heeft het God T behaagd tot Zich te nemen onze dierbare echtgenoot, vader, be huwd- en grootvader. de! heer CAMILUS BEGIJN echtgenoot van R. Ph. de Beuf in de. leeftijd van 75 jaar Sas van Gent: R. Ph. Begijn-de Beuf I. Bral-Begijn R. Bral en kind Amsterdam: A. A. de Maesschalck H. de Maesschalck- v.d. Vliet Sandra Sas v. Gent 3-2-65 Wilhelminalaan 3 De plechtige uitvaart, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op woensdag 3 febr. a.s. om 9.30 uur in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart te Sas van Gent. Rozenkransgebed dinsdag 2 febr. voor de avondmis. Neem dan KRUSCHEN: Zes actieve elemen ten van beroemde minerale bronnen helpen u kracht dadig de pijn te verlichten. Bloedzuiverend. Nauwkeurig ^gestandaardiseerd^ en beproefd. Tot onze diepe droefheid overleed plotseling in de St.-Lucaskliniek te Ekeren (B.), gesterkt door het H. Sacrament der zieken, op de leeftijd van 57 jaar mijn lieve echtgenoot en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader, de weledelge boren heer CONSTANTINUS GERARDUS MARIE LUSKE echtgenoot van mevrouw Meta Emilia Jeaimette Hamer Kapellenbosch: Esbeek: M. E. J. LuskeHamer E. P. M. Aarden De LestrieuxHendrikchs D. Aarden en kinderen. Kapellenbosch, 31 januari 1965. „De Markelo", Canadezenlaan 1. De H. Mis van Requiem zal plaatsvinden woens dag 3 februari a.s. te 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Joseph te Bergen op Zoom, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof te Bergen op Zoom. De gebeden voor de overledene zullen geschie den onder de avondmis van 7 uur op dinsdag avond 2 februari in de parochiekerk. Liever geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis om 12.15 uur in hotel „De Draak". Mede namens alle medewerkers geeft het Col lege van Commissarissen van de n.v. Automo biel Mij. DIFOGA te Bergen op Zoom kennis van het plotseling overlijden, op de leeftijd van 57 jaar, van de weledelgeboren heer CONSTANTINUS GERARDUS MARIE LUSKE echtgenoot van mevrouw Meta Emilia Jeannelte Hamer in leven directeur van de vennootschap. Bijna 20 jaar heeft hij zijn grote energie en zijn bijzondere persoonlijkheid ingezet voor de ont wikkeling van onze maatschappij. Wij zullen zijn nagedachtenis met grote dankbaarheid in ere houden. Bergen op Zoom, 31 januari 1965. College van Commissarissen N.V. Automobiel Mij. Difoga. De H. Mis van Requiem zal plaatsvinden woens dag 3 febr. te 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Joseph te Bergen op Zoom. Gelegenheid tot condoleren na afloop der be grafenis om 12.15 uur in hotel „De Draak". Want een Citosil sneltablet verspreidt zich (opmerkelijke nieuwe vinding!) tot een 10 x fijnere nevel die binnen 100 seconden door de bloedstroom wordt opgenomen. Gevolg: Citosil sneltabletten verdrijven uw pijn, griep of koorts zeer snel en moeiteloos! Bovendien bevat Citosil vitaminen B i en C - om de zenu wen te sterken en de weerstand te verhogen. in luxe cassette Snoerloze Philishave f39.95 Philishave 120S f46.50. u 113114. Lambik wil gaan, maar met een sier lijk boogje kwakt hij tegen de grond, Suske heeft des kundig een matje onder hem uitgetrokken! Ze willen hem nog een beetje houden, maar Sieg fried is toch weggelopen. Bovendien denkt Lambik, dat het de koddige kater nooit zal lukken om een diepvrieshart als het zijne te ontdooien. Siegfried heeft trouwens wel wat anders aan zijn katerskop. Hij i§ nog steeds op vrijersvoeten en gaat op zoek naar het mooie witte katje. tm,\tuske Siegfried/s T Mmoto mdieMtrfiertiMM! VietökMhatömiMwrkmhtmms indimitsMm Btnntt htr dorp.

de Stem | 1965 | | pagina 6