Walcheren VEEL SCHADE DOOR WATEROVERLAST Massaal protest tegen herindelingsplannen Zeeuwse CPM en CJBTB gaan voortaan samen Z-Beve!and Zeeuwsch-Vlaanderen Commando-overdracht eerste C.O.A.K. Gemeente kan zelfstandig blijven Ruilverkaveling Stoppeldijke Geanimeerde meeting voor gemeentehuis BOEKENPLANK 2 52 MIDDELBURG Oranje-Nassau goud voor D. C. de Vlieger Muziekleerlingen gaven uitvoering in concertzaal VLISSINGEN Hansweert OOSTBURG Lezing over bewaren van granen TERNEUZEN Dokter van Breda Vriesman nam afscheid Ir. H. Mulder directeur van volkshogeschool „Bouvigne" Dagblad De Stem Politie grijpt matroos na dolle rit HOOGWATER Tijdens vergadering te Goes besloten: Kredieten Uitholling Handtekeningen Argumenten Onweerswolken Dolle trams Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 FEBRUARI 1965 2 Een zichtbare ontroerde heer D. C. de Vlieger, onderdirecteur v. d. voor malige Twentsche Bank kreeg tijdens een afscheidsreceptie in hotel De Burg te Middelburg de gouden medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. De heer de Vlieger ontving de medaille uit handen van wethouder drs. Th. J. Westerhout, in verband met zijn veertigjarig ambtsjubileum. De heer De Vlieger heeft dit jubiiuem reeds op 1 januari j.l. gevierd. De concert- en gehoorzaal was vol met tientallen ouders en hun kinderen, die daar kwamen luisteren naar een aantal privé-leerlingen van de Middelburgse muziekleraar Ab Lichtendahl, die met hen een openbare les verzorgde. Het zoontje van de musicus, dat drie maanden les heeft, opende deze middag met drie eenvoudige liedjes uit het eerste boekje van Jan Bouws. Na Ivo Lichtendahl traden nog een vijfen twintigtal solistjes op, die op vaak schuchtere wijze achter de grote vleugel plaats namen, om na hun proeve van bekwaamheid te hebben afgelegd opge lucht weer naast hun ouders te gaan zitten. Dat het samenspel (en we doelen hier op het vierhandige pianospel) een be langrijke plaats in de huiselijke kring inneemt, konden we weer constateren. Het is fijn, wanneer men hier reeds vroeg mee kan beginnen; we hoorden hier een speels Winterlied van Linhof, voorgedragen door Annelies en Coen Volp; een Allegro van Diabelli, gespeeld door Liesbeth en Bart ter Haar Romeny en een Rondo van dezelfde componist, op pittige wijze vertolkt door Tike en Nelleke de Koning. Uit het programma na de pauze tip pen we nog de bijdrage van twee oud leerlingen, Marijke Buys en Piet Dekker, waarvan eerstgenoemde op dynamische wijze twee Preludes van Chopin speelde en de laatste met veel verve de eerste Polonaise van Chopin vertolkte. Ter afwisseling was er altblokfluitspel van Maria Vroom, die de Sonate in g klein van Loeillet op een zodanige wijze speelde, dat zij een belofte inhoudt voor de toekomst. Zij besloot haar optreden met twee Engelse dansen. Als vocaal intermezzo hoorden we In- grid van der Vliet, die de aanwezigen direct voor zich kon winnen in haar eerste lied. Der Spinnerin van Rei- chardt. Zij beschikt over een nog jonge, heldere stem, die zowel in het lage als in het hoge register glashelder klinkt. In het tweede gedeelte van haar optre den zong zij ,,Heimlicher Liebe Pein' van Weber en besloot haar aandeel met Bois Epais van Lully met expressie ge zongen. Zij was het ook, die deze instru mentale geslaagde middag afsloot met het lied, waarmee zij beginnen was. Inbraak in schuur Afgelopen nacht hebben inbrekers zich met behulp van een valse sleutel toegang verschaft tot de schuur van het bejaarde echtpaar Wilkens, wonende in de Hercules Seg- herslaan. Twee veilingkisten met gereed schap bleken vanmorgen verdwenen te zijn. De politie verzoekt diegenen die inlichtingen hieromtrent kunnen ver schaffen hiervan melding te doen op het politiebureau. Afscheid M. Janse In het dorpshuis Kay Munk werd een bijzonder druk be zochte afscheidsreceptie gehouden van de kantoorhoudster van de PTT mej. M. Janse. Zij kwam 16 mei 1918 als kantoor bediende in dienst van de posterijen. Op 1 april 1937 werd zij alhier kantoörhoud- ster. Bij het afscheid werden vele woor den van dank en waardering tot haar gesproken. Zo voerden o.a. het woord de heer P. Jansen, directeur van het post kantoor te Goes, de heer P. Heynsdijk, namens het personeel te Hansweert, J. Keyzer namens de Hansweertse bevol king, oud-directeur van de posterijen te Goes, de heer J. v. Laar en de burge meester van Kruiningen, de heer A. Schipper. Naast de vele bloemstukken en geschenken ontving mej. Janse de afscheidspenning van de PTT. Als laatste sprak de scheidende kantoorhoudster diep geroerd woorden van dank. Kapelle Auto zwaar beschadigd Op de rijks weg bij de vierwegenkruising stond een personenauto, bestuurd door J. S. uit Kapelle voorgesorteerd om af te slaan naar Kapelle. Een achteropkomende vrachtauto bestuurd door J. B. uit Wad dingsveen zag de personenauto te laat, misleid door opspattende sneeuw en pekel. Hij reed de personenauto van achteren aan. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De personenauto werd zwaar beschadigd, de vrachtauto licht. (Van onze correspondent) In hotel Du Commerce te Oostburg heeft de studieclub Oostburg onder voor zitterschap van de heer C. Mabesone, een druk bezochte studiemiddag gehouden. De heer J. Bolland uit Axel van de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst hield een met grote belangstelling beluisterde inleiding over de graanbewaring al of niet op eigen bedrijf. Het zittende bestuur was van mening, dat uitbreiding met drie nieuwe be stuursleden noodzakelijk was, zodat het bestuur na het aftreden van de heer Mabesone dan weer uit vijf personen zal bestaan. Van de 58 uitgebrachte stem men kregen de heer E. van Hootegem uit Breskens 52 stemmen, de heer C. Al- mekinders uit Retranchement 39 stem men de heer A. Kunst uit Oostburg 34 stemmen. Zij zullen nu allen zitting ne men in het bestuur. Op 19 februari in een volgende bijeenkomst van deze stu dieclub, zal afscheid genomen worden van de voorzitter de heer C. Mabe sone. Tijdens een receptie in Hotel Rotter dam hebben zeer vele patiënten en een groot aantal doktoren uit Terneuzen en omgeving afscheid genomen van dokter A. C. S. van Breda Vriesman, die als bedrijfsarts in dienst van de Nederland se Stikstofmaatschappij te Sluiskil was. Hij was vergezeld van zijn echtgenote en oudste zoon en diens echtgenote. De vele bloemen en geschenken getuigden (Van onzeverslaggeefster) BREDA Ir. H. Mulder uit Breda is benoemd tot directeur van Vormings centrum en Volkshogeschool „Bouvigne" te Breda. Zijn benoeming gaatin per 1 september van dit jaar. Op het ogenblik is de heer Mulder als leraar wis- en natuurkunde verbonden aan het Mencia de Mendozalyceum te Breda, waar hij in 1951 werd aangesteld. Daarvoor doceerde hij in dezelfde vakken een jaar in Den Haag. De heer Mulder, die op 29 januari 1923 te Zaandam ge boren is, studeerde in 1950 af aan de technische hogeschool te Delft. Dat zijn interesse vele richtingen uitging, bleek al tijdens zijn middelbare schooltijd toen hij zowel gymnasium alpha als beta haal de. De nieuwe directeur is nog niet in het volkshogeschoolwerk werkzaam ge weest, maar zijn nieuwe werk vertoont wel bindingen met veel van zijn huidige en vroegere activiteiten. Zo heeft hij in zijn studententijd veel gedaan voor de jeugdbewegingen. Als docent aan het lyceum heeft hij veel werkzaamheden verricht buiten het gewone lesgeven. Hij was o.a. de organisator van tal van jeugd kampen. Ook op het gebied van het on derwijs zelf heeft hij zijn sporen ver diend. Naast verschillende leerboeken, die door hem werden samengesteld, heeft hij ook een groot aantal instrumen ten voor schoolgebruik ontworpen. De laatste jaren heeft hij voorts tal van wetenschappelijke artikelen gepubliceerd in het natuurkundig tijdschrift „Fara day". De Volkshogeschool Bouvigne heeft tot nu toe alleen een economisch direc teur gehad in de persoon van de heer J. van Dun. Ir. Mulder zal zich vooral met de ideële kant van het volksontwik kelingswerk bezighouden. van de hoogachting die men in Terneu zen voor de arts en voor de persoon van de heer Van Breda Vriesman heeft. Bur gemeester Rijpstra, voorzitter van de afdeling van het Nederlandsche Rode Kruis, bracht hem dank voor het vele dat hij in het belang daarvan ge daan heeft, niet alleen als bestuurslid, maar ook als leider van de kolonne. Hoe wel dit afscheid ons zwaar valt, aldus mr. Rijpstra zijn we verheugd, dat u in Terneuzen blijft wonen. In zijn kwaliteit van voorzitter van het huldigingscomité bood de heer D. van Oyen een prachtige fauteuil, een kostbare stereofonische bandrecorder en een schilderij van Pieter de Bodt aan. In zijn dankwoord zei dokter Van Bre da Vriesman dat hij „met moeite afscheid van al zijn patiënten neemt". Hij hoopt nu een regelmatiger leven te kunnen gaan leiden. Afscheid Met veel goede wensen en dank heeft de heer J. A. v. d. Velden na bijna 44 jaar bij het onderwijs te heb ben gewerkt, afscheid genomen wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. Bijna 37 jaar was hij werk zaam bij het r.-k. lager onderwijs en de laatste zeven jaar bij het nijverheidson derwijs aan de plaatselijke lagere tech nische school. Het afscheid werd geno men in de kantine van de dependance van de school. „De school is wat de lera ren er van maken", aldus de voorzitter van het schoolbestuur. Hij bracht de scheidende leraar zijn dank voor het ve le en uitstekend werk. dat hij heeft ver richt en wenste hem nog vele goede ja ren toe. De directeur van de school, de heer A. Spijker noemde het een geluk dat de heer v. d. Velden zijn pensioenge rechtigde leeftijd in goede gezondheid heeft mogen bereiken. De heer E. Halle- graeff sprak namens de collegae e|i noemde de heer van de Velden een rus» tige evenwichtige figuur. Een humoris tische toespraak hield de heer A. Ver meulen namens de bond van leerkrach ten bij het nijverheidsonderwijs afdeling Terneuzen en Oostburg. De heer J. Ha melink sprak namens de leerlingen dank uit voor de steun en goede raad die zij ontvingen. Dagblad oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelancl en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2' mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1.— elke regel meer 0,25. Als één regel geiden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. AMSTERDAM Twee Amsterdamse agenten hebben na een wilde achtervol ging de 28-jarige binnenvaartmatroos C. M. M. P. gearresteerd. Bij zijn aan houding zag deze kans een vlijmscherp slagersmes te trekken. Hij kreeg echter 4ecn kans dit te gebruiken. De twee agenten ontdekten kort voordien een personenauto met jutezakken erin. Even verderop stond een andere auto met de motorkap open en een accu ervoor. Achter deze wagen bleek P. zich te verschuilen. Toen de agenten hem aan hielden liet hij zich gewillig meevoe ren. Bij zijn auto gekomen zag hij kans zich los te rukken, in de auto te sprin gen en te verdwijnen. De agenten zetten direct de achtervolging in. Na een dolle rit door de hoofdstad, waarbij constant een snelheid van ongeveer 120 km werd gemaakt, reed P. zich tenslotte vast. Hij sprong uit zijn wagen en verdween in het donker. Een der agenten loste twee waarschuwingsschoten en zette de ach tervolging te voet voort. Dit was ver geefs. Het besluit langs verschillende wegen terug te rijden leidde er tenslotte toe, dat de twee agenten, die P. eerder aan had trachten te houden, hem kon den arresteren. P. had ondertussen kans gezien in te breken in een schippers winkel. Bij zijn aanhouding had hij de buit hiervan, onder meer een portable schrijfmachine, bij zich. Hij wordt ook verdacht van een autodiefstal in Linne (L.), diefstal van accu's uit auto's, in braken in Amsterdam en een brommer diefstal in Eindhoven. Bovendien zou hij in Helmond na het veroorzaken van een aanrijding doorgereden zijn. (Van een onzer verslaggevers) HULST Door de wateroverlast van de laatste weken is grote schade toegebracht aan de ruil- verkavelingswerken, die worden uitgevoerd op het territoir van de ruilverkaveling Stoppeldijk. Dit heeft de secretaris van de ruil verkavelingscommissie, dr. ir. J. P. M. van der Wolf, meegedeeld tijdens de vergadering van de kring Hulst van de NCB, die gis teren in het Bioscoopgebouw te Hulst werd gehouden. Vooral veel slootkanten en wat dies meer zij hebben het moeten ontgelden. Hij zei dit naar aanleiding van een op merking van de her J. van Wesemael uit Kloosterzande, die er gewag van maakte dat deboe ren grote hinder heb ben ondervonden van de wateroverlast. De heer Van Wesemael zei geen kritiek te willen uitoefenen op de ruilverkave lingscommissie, noch op het Waterschap Stoppeldijk, dat heeft gestreefd naar de bouw van een nieuw gemaal in de nabij heid van Ossenisse. De stichting van het gemaal is nu overgenomen door het grote waterschap Hulster Ambahht, dat op 1 januari j.l. in werking is getreden. De heer Van Wesemaal suggereerde, dat NCB en ruilverkavelingscommissie wel licht zullen kunnen aandringen op een spoedige verwezenlijking van het pomp- gemaal dat er, gezien de wateroverlast- ervaringen van de Laatste jaren, zo snel mogelijk zal moeten komen. De heer Van der Wolf betoogde, dat de commis sie reeds dikwijls bij het waterschap Stoppeldijk heeft aangeklopt en dat de laatste instantie altijd bereid is geweest zoveel mogelijk spoed te betrachten bij de verwezenlijking van het gemaal. Van de zijde van het waterschap Stoppel dijk werd tijdens de vergadering mee gedeeld, dat het waterschap geen enkele blaam treft. „Dat is zelfs bereid geweest veel risico te nemen door al enige tijd voor de rijksgoedkeuring voor de bouw van het gemaal werd verleend, enkele voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg ervan te verrichten", zoals men zei. De heer Van de Wolf liet nog weten, dat, wanneer de omstandigheden meewerken, het gemaal wellicht begin volgend jaar in gebruik zal kunnen worden genomen. „Maar dat kan ook tegenvallen", zei hij. Voorzitter P. V. M. Vercauteren van de Hulster kring van de NCB sloot de dis cussie met de opmerking dat het kring- bestuur bij het nieuwe waterschap zal aandringen op spoedige realisering van het gemaal. Ook hij bleek er overigens van overtuigd te zijn „dat men doet wat mogelijk is". wgytttmtemmM.it. Uifr^n. em.**»0.mtï uturn? Morgen, dinsdag 2 februari: Hans- weert 3.39 en 16.05 uur; Terneuzen 2.56 en 15.23 uur; Vlissingen 2.29 en 14.51 uur; Wemeldinge 4.28 en 16.48 uur. Goes. In aparte vergaderingen, die in de Prins van Oranje werden gehou den van de Zeeuwse Christelijke Platte lands Meisjes en de Zeeuwse Christe lijke Jonge Boeren- en Tuindersbond is besloten om de eerste vereniging op te heffen en deze te voegen bij de C.J.B.T. B., welke laatste organisatie voortaan de naam C.P.J. Christelijke Plattelands Jongeren zal dragen. Voor de heren betekende dit een wij ziging van de statuten, die na ampele discussies tot stand kwam. De Zeeuwse C.P.M., onder leiding van haar presi dente mej. J. de Jager, besloot eerst tot opheffing der vereniging en aanvaardde daarna de statuten van de Zeeuwse C.P.J. De voorzitter van de C.J.B.T.B., de heer W. den Boer uit Zierikzee, vond het besluit tot een fusie een belangrijke stap. In zijn openingswoord stond de heer De Boer stil bij de verdere terugloop van het aantal zelfstandige agrariërs. Er zijn, aldus de voorzitter, momenteel liefst 4400 aanvragen in behandeling bij het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de landbouw. De heer De Boer opperde voorts het idee, dat dit fonds zich niet alleen zou gaan bezighouden met land bouwers die willen stoppen, maar ook hen, die nog moeten gaan beginnen. Hij dacht hierbij aan het verstrekken van kredieten. De plattelandsjongeren, zo vervolgde de heer De Boer, zijn de mensen van morgen en daar zal toch re kening mee gehouden moeten worden. Temeer omdat gebleken is, dat het gros der plattelandsjongeren voor de keus, om bij een gelijke beloning te kiezen tus sen werknemer en ondernemer, de voorkeur geeft aan het laatste. De secretaris der C.J.B.T.B. de heer J. Mol, liet in ijn jaarverslag een waar schuwend geluid horen tegen het feit dat C.J.B.T.B. en C.P.M. teveel het karakter van gezelligheidsverenigingen gingen krijgen en dat er op deze manier van praktische vorming weinig of niets meer terecht komt. Hij noemde dit een uitholling der organisatie. Uit zijn jaar verslag bleek voorts, dat de afdeling Souburg was opgeheven en dat het le dental (260) gelijk bleef. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG. Ongeveer 400 inwo ners hebben op het plein voor het ge meentehuis een massaal protest laten lioren tegen het wetsontwerp voor de herindeling van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. De protesteren de geluiden kwamen weliswaar van maar enkele lieden maar hun redevoe ringen werden luidruchtig onderstreept door de menigte" voor het gemeente huis. De protestmeeting geschiedde op DE LEEUW protest (Van onze correspondent) MIDDELBURG Terwijl ontelbare wit te sneeuwvlokjes neerdwarrelden op de groene uniformen der aanwezigen, heeft kolonel J. Potteboom het com mando over de eerste COAK te Middel burg overgedragen aan kolonel J. C. C- Crena Uiterwijk. De overdracht vond plaats op het bin- Bij de foto: De beide kolonels op het platform tijdens het défilé. nenplein van de kazerne. Na de inspec tie van de troepen richtte de scheiden de kolonel het woord tot zijn opvolger. Het is mij een voorrecht geweest, dat instituut gebracht op het peil. waarop ik hier zo lang heb mogen dienen. Ik hct tllanssstaat", a£us kolonel Crena wens u alle kracht toe in uw nieuwe uiterwijk. „Ik zal-trachten dat peil te iunctie bewaren". Kolonel Crena Uiterwijk dankte zijn Op de Grote Markt namen de beide voorganger voor zijn woorden en kolonels vervolgens het défilé af. Hier- noemde het eveneens een voorrecht te na volgde een receptie in de officiers zijn voorgedragen als nieuwe comman- mess van de Gen.-majoor Berghuyska- dant. „Kolonel Potteboom heeft het zerne. initiatief van het actiecomité „Zaamslag zelfstandig". Het herindelingsplan voorziet in ver ruiming van de gemeenten Axel en Ter neuzen ten koste van o.m. de gemeente Zaamslag. Maar Zaamslag is volgens de inwoners voldoende leefbaar, levens krachtig en (financieel) gezond om zelfstandig te blijven. Eenzelfde mening is het gemeentebestuur toegedaan. De vroedevaderen maakten ongeveer twee jaar geleden al naar aanleiding van het oorspronkelijke herindelingsplan ern stige bezwaren kenbaar, die echter geen weerklank hebben gevonden in het tweede, het wetsontwerp. De protestmeeting is wellicht niet he lemaal geworden wat het actie-comité er zich van had voorgesteld, 's Middags om kwart over drie ongeveer stuurde men de harmonie „De Volharding" de straat op om de inwoners op te wekken deel te nemen aan de bijeenkomst. Ver volgens trok een stoet veel claxonlawaai makende auto's door de straten. De voertuigen waren opgedirkt met span doeken met allerlei leuzen als „Zaam slag zelfstandig" en „Wij willen noch Rijpstra (burgemeester van Terneuzen),, noch Van Dijk (een vrije dichterlijke weergave van de naam van de burge meester van Axel)maar onze eigen burgemeester Van Wijk. Om 4 uur bleek de volksoploop voor het stadhuis echter niet zo'n grote vormen te hebben aan genomen Dat zal voor een groot gedeelte te wijten zijn geweest aan de kou. Het protest was er echter niet minder fel om. Overigens: het actie-comité be hoefde zich niet zo erg veel zorgen te maken. Het bezwaarschrift tegen het herindelingsplan, dat namens de inwo ners naar G.S. van Zeeland zal worden gestuurd, was reeds voorzien van 1700 handtekeningen van meerderjarigen. Een fors getal, temeer wanneer men in aan merking neemt dat Zaamslag 3100 zielen telt waarvan ongeveer 2000 naar bur gemeester J. van W«k ons mededeelde meerderjarige inwoners. De inleiding van de bijeenkomst werd uitgemaakt door het zingen van het Zaamslagse volkslied, dat er echter nog niet zo goed bleek in te zitten. Beter ging het met het strijdlied „Wij leven vrij, wij leven blij, op Zaamslags dier- b're grond; niet onder vreemde heer schappij maar ongedeeld, zelfstandig zij ons dorp in de Zeeuwsch-Vlaamse rij, dan blijft het wel gezond", ook al dank zij de inspirerende begeleiding van de harmonie. Vooral de jeugd, uiteraard tuk op een geintje, liet van zich horen. De meeting had een bijzonder ordelijk ver loop. „Laat ons ervoor zorgen dat Zaam slag nie.t zó in het nieuws komt als on geveer vier weken geleden", had voor zitter P. de Leeuw van het actiecomité gevraagd. Hij doelde op de relletjes tij dens nieuwjaarsnacht. De „betogers", gewapend me spandoeken tijdens een protestbij eenkomst. Op de voorgrond en kele kleumende leden van „De Vol harding", op de achtergrond twee van de veelgeprezen moderne win kelpanden. Volgend onderdeel van de bijeenkomst was een toespraak van de heer De Leeuw, die in zijn normale doen hoofd van de lagere school voor c.v.o. is. Hij betoogde, dat veel argumenten, waar mee G.S. de herindelingsplannen moti veren voor Zaamslag niet kunnen gel den: de geaardheden van de gemeen schappen van Axel en Zaamslag zijn geheel verschillend. Schaalvergroting en verhoging van bestuurskracht voor de gemeenten? Best maar: „Zaamslag wordt straks een randgehucht van Axel, dat zich in zijn kern bewonderenswaar dig tot woongemeente opwerkt maar straks voor de periferie niet zoveel zal kunnen opofferen", aldus de heer De Leeuw, die zei, dat de inwoners van Zaamslag dank zij het gemeentebestuur alles krijgen, nodig voor hun welzijn. Het goede verzorgingspeil in Zaamslag gaat naar zijn mening echter minder worden na de herindeling, wanneer Terneuzen en Axel hun „verzorgingen" niet zover meer zullen kunnen uitstrek ken. De heer De Leeuw zei van mening te zyn dat uitbreiding van het front van Terneuzen langs de Westerschelde nog niet van dusdanige inportantie is, dat zulks op stel en sprong moet gebeuren. En: „de toebedeling van de rest van Zaamslag aan Axel kunnen we niet an ders zien dan een compensatie voor het grondgebied aan het kanaal, dat Axel zal worden afgenomen", aldus de heer De Leeuw. Nadat nogmaals het strijdlied was ge zongen sprak burgemeester Van Wijk het Zaamslags auditorium toe. Hij liet weten dat het gemeentebestuur de me ning is toegedaan, dat de gemeente, in dien zelfstandig kan uitgroeien tot een BURGEMEESTER J. VAN WIJK onweerswolken woongemeente van ongeveer 8000 zielen, Leefbaar is het dorp reeds voldoende, betoogde hij. Hij wees er in dit verband op dat vooral gedurende de laatste jaren vele middenstanders hun zaken hebben gemoderniseerd en dat het gemeente bestuur toch ook tot veel in staat is ge bleken. De meeting werd ook door verschil lende buitenstaanders bijgewoond. Dat kon men afleiden uit kreten als „Leve Axel" en „Hup Terneuzen", die verschil lende „onverlaten" zich getroostten. Jan Schalenkamp is een auteur van wie men nog verwachten kan, als hij zich weet te handhaven op het peil, dat hij met zijn bundel van zeven „vreemde'' verhalen: „Dolle trams" bereikte. Door zijn suggestieve stijl en ongewone ver beeldingskracht, weet hij het onwezen lijke toch aansluiting met de realiteit te doen behouden, waardoor de vertel lingen een sfeer bekomen, die vaak be nauwt. Dat de schrijftrant van Scha lenkamp herinnert aan Poe en Roald Dahl is een onderscheiding, die niet aan ieder modern auteurkan worden toe gekend. Bijzonder goed is het verhaal, dat de bundel haar naam gaf en van een obsederende kracht is. „Dolle trams" verscheen bij „Con tact" te Amsterdam Antwerpen. BRESKENS Valk 19 uur Ledenverg. ZLM VLISSINGEN Alhambra 20 uur De kardinaal, MIDDELBURG City 20 uur De kardinaal, 14 j. DE KLINGE Cinema v. Dijck: 19.30 uur Lauwreitfe van Arabië TERNEUZEN Luxor 20.15 uur Irma la Douce, 18 J* OOSTBURG Ledel 8.15 uur Irma la Douce, 18 J- hulst Bioscoopgebouw 20 uur Irma la Douce CADZAND Jeugdgebouw 19.30 uur De trotse reoe TERNEUZEN Luxor: 20.15 uur Irma la Douce. 18 j. OOSTBURG Ledel: 20.15 uur Irma la Douce. 18 HULST r. Bioscoopgebouw: 20 uur Irma la Douce

de Stem | 1965 | | pagina 2