kampgeld per kalenderdag? Dubbel" tarief voor de weekend-kampeerders Verolma de dood. in badpak en meisjes boze lezers Wisselvallige resultaten bij Zeeuwse veilingen Chefarine .4 TL Wand van sluis krijgt vorm album sigaren „Uitspraak minister slaat ons niet neer Stond school oogluikend verzuim toe? Toekomstig personeel Y.Y.Y. naar Zeeland PERSONEELSBLAD MOET ZWAAR THEOLOGISEREN jPagWaO pc Stctn Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Zevibel- voorzitter v ANWB. tegen „Huilende" in mensen Terneuzen Industriegroep stoominstallaties bij de Schelde TE YERSEKE Lezing voor B.O.S.K. te Middelburg Vrijdag nieuwe telefooncentrale te Kapelle Eerlijke vinder beloond met fiets Te Goes: Minister van Aartsen voor Maatschappij voor Nijverheid en Handel Voorlichting over ruilverkaveling „Sport en spel Tien gediplomeerden in huize ..Den Berg" te Goes Vrouw (66) uit Kuitaart verongelukt Monumenten Gedurende afgelopen jaar Districtsbijeenkomst E.H.B.O. w.-Z.-Vlaanderen Dierenbescherming houdt congres GS. behandelen vcrvoersgeschil DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 FEBRUARI 1965 (Van onze verslaggevers) ZEELAND/BRABANT. Dui zenden weekendkampeerders en jeugdige trekkers, die van kamp tot kamp plegen te reizen worden bedreigd met een drastische ver hoging van de kamptarieven. Be taalde men voorheen in de meeste campings per overnachting, thans hebben tal van vakantie- en kam- peerbedrijven het voornemen hun tarieven per kalenderdag te gaan berekenen. Dit zou voor de week end-kampeerders betekenen, dat zij komend seizoen in plaats van één overnachting van zaterdag op zondag voortaan een „dub bel" tarief moeten betalen. In die zin, dat zowel voor de zaterdag als de zondag het volledige dagtarief zal worden berekend. De idee tot het invoeren van het dag tarief is uitgegaan van de Orka va", een overkoepelende organisatie van kam- peerbedrijven. Van deze vereniging is onlangs een Zeeuwse afdeling opgericht- waarbij tot op heden een twintigtal van de ca. tachtig Zeeuwse kampeerbedryf- houders is aangesloten. De Zeeuwse af deling van Orkava vergadert vandaag in het Ned. Koffiehuis te Middelburg om de kwestie van het „dagtarief" te be spreken. Hier en daar valt reeds te beluiste ren, dat men in Zeeland veel voelt voor het nieuwe systeem, dat door het landelijk bestuur van Orkava aan de leden is geadviseerd. Veel kampeerbe- drijfhouders in Brabant zo bleek uit onze informaties zullen ver moedelijk nog het oude systeem van (Advertentie) Vier middelen in één fable! werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I De vier middelen verenigd in Che farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET - ,an -,r 59 een vergoeding per overnachtiging handhaven, al zijn ook hier de stem men verdeeld. In de omgeving van Bergen op Zoom blijft alles hetzelfde. De kampeercentra van Bergen op Zoom, de Heide, De Kloo, Nieuw Vossemeer e.a. zullen niet aan de dagtariefindeling meedoen. In Roosendaal en omgeving is in enkele campings (b.v. Zonneland en Bosbad Hoeven slechts een geringe tariefsver hoging te verwachten, die gecompen seerd wordt door een verbeterde accom modatie. De kampeercentra in de Baro nie van Breda staan verdeeld tegenover de nieuwe situatie. De heer Gommers, exploitant van het kampeercentrum „Bosgoed" aan het Markkanaal te Oos terhout, doet er dit jaar nog niet aan mee. Wel vond hij de in discussie zijnde nieuwe regeling een juiste maatregel tegen de misbruikers van het overnach tingstarief. Hij zal het echter nog een jaartje aanzien. Ook de heer Polder van de „Katjes kelder" nabij Oosterhout doet er dit jaar waarschijnlijk nog niet aan mee. De gebroeders Gillies van de camping Kampzicht" aan de rijksweg Breda Tilburg zullen dit jaar vermoedelijk al les ook nog bij het oude laten. De heer A. Spoor, exploitant van de Heimolen te Baarle-Nassau had zich nojj niet over het dagtarief beraden. Hij rekent één dag van twaalf uur 's middags tot de volgende middag twaalf uur. Het bekende overnachtingstarief dus. „We hebben op deze manier altijd prettig ge werkt", zei hij. Een woordvoerder van de Faesbloem in Chaam stond anders tegenover deze zaak. „Natuurlijk doen wij mee aan het dagtarief", zei hij. De meeste van zijn gasten „staan" echter zowat het gehele seizoen. Voor hen zal de invoering van het dagtarief niet veel betekenen. De kampeerders, die één of twee weken blijven, betalen volgens het dagtarief slechts één dag extra, hetgeen ook niet onoverkomelijk zal zijn. Voor de week endkampeerders zal zoals gezegd het dagtarief een verdubbeling van het kampgeld betekenen. ,,Maar zij bezorgen ons relatief ook de hoogste kosten", voegde de man van de Faesbloem hieraan toe. A. L. S. LOCKEFEER niet het laatste woord (Van een onzer verslaggevers) HULST De heer A. L. S. Lockefeer voorzitter van Zevibel, de vereniging tot bevordering van de Zeeuwse visserijbe- langen was in verband met een reis pas gistermorgen in de gelegenheid kennis te nemen van hetgeen zich vorige week donderdag heeft afgespeeld in de Tweede Kamer m.b.t. de door Zevibel uitgespro ken wens de Oosterschelde in de toe komst open te houden. Op vragen hier over uit de Kamer heeft minister Bies heuvel geantwoord, dat de regering geenszins overweegt een wijziging in de Deltawet voor te stellen, waardoor de Oosterschelde niet zou worden afgedamd. ..De uitspraak van de minister slaat ons niet neer", aldus de heer Lockefeer. „Dit zal ook niet het laatste woord zijn. Wij zullen ons nu eerst gaan beraden", zo voegde de voorzitter daaraan toe. Ove rigens vond de heer Lockefeer, dat de vra2en van de kamerleden vrij naief gesteld waren. „Men is niet diep op de zaak ingegaan". De ANWB is het met de door de „Or kava" voorgestelde invoering van het dagtarief niet eens. ANWB-chef Van (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gisteren op het mid daguur liepen tientallen mensen in Oud- Terneuzen en o.a. in de Axelsestraat en de Zuidlandstraat met de zakdoek voor de mond, terwijl hun tranen rijkelijk vloeiden. Een scherpe chloorlucht was daarvan de oorzaak. De politie, die een aangifte van de luchtverontreiniging ont ving, informeerde omdat de lucht van die zijde kwam bij de directie van e6ij n*euw bedrijf in de Nieuw-Neuzen- polder. De veiligheidsdienst deelde mee dat er zich geen storing voordeed en dat de onaangename lucht niet van die fa briek kon zijn. der Weyden noemde de verhoging on rechtvaardig en een discriminatie van de grote groep kampeerders met kin deren, die haar ontspanning op zo voor delig mogelijke wijze in het weekend moet zoeken. Ook voorzitter F. Daatse- laar van de Revaco eveneens een vereniging van kampeerbedrijven verklaarde, dat zijn organisatie het pertinent oneens is met de dagtarifië- ring. Wel adviseert zijn organisatie haar leden voor het lange weekend zaterdag en zondag anderhalf i?*^il het overnachtingstarief te rekenen. VLISSINGEN Op voordracht van directie en commissarissen van de n.v. kon. maatschappij „De Schelde" te Vlissingen zal aan de op 22 maart te houden algemene vergadering van aan deelhouders worden voorgesteld de heren C. A. T. Hermsen, hoofd van de ad ministratie en financiën, en prof. mr. H. Langman, secretaris van de n.v. De Schelde te benoemen per 1 april 1965 tot onderdirecteur. Tevens zal per die datum de hoofdingenieur R. V. van I- tallie worden benoemd tot bedrijfsdirec teur. De heer Van Itallie zal worden be last met de leiding van de binnen KMS- verband te vormen industriegroep .stoominstallaties". Deze industriegroep zal omvatten de ontwikkeling, de fabrikage en de afzet van o.a. stoomketelinstallaties voor elek trische centrales, voor schepen. voor de industrie en YERSEKE. Uit een verslag van de Commissie tot Wering van Schoolver zuim blijkt dat door deze commissie T onderzoek is ingesteld naar het school verzuim op de school van de gerefor meerde gemeente te Yerseke. Aanlei ding was een schrijven van de inspec teur l.o., die van enkele moeders uit Yerseke een anoniem schrijven had ont vangen, waarin genoemde school werd beschuldigd oogluikend toe te staan, dat schoolplichtige kinderen in enkele, met name genoemde bedrijven, arbeid verrichten. Hoewel de commissie het meer een politiezaak vond werd uitein delijk toch besloten om de heer Den Breejen, hoofd van de gereformeerde school te verzoeken enig licht in deze zaak te verschaffen. Ook werd de met name genoemde bedrijven, in totaal 5, verantwoording gevraagd. De commis sie heeft na dit onderzoek geen termen gevonden om verder op deze zaak in te gaan. Van een en ander is aan b. en w. verslag uitgebracht. GOES Zestien in opleiding zijnde WV-informatrices en drie mannelijke collega's zullen van woensdag tot en met zaterdag een bezoek aan Zeeland bren gen. Dit jaar worden drie cursussen voor informatief personeel ten behoeve van het vreemdelingenverkeer gehouden. Aan elk van deze cursussen is een excursie verbonden. De excursies zullen alle in Zeeland worden gehouden. Degenen, die deze week komen, nemen deel aan de tweede cursus. Woensdag zal de kop van Schouwen Duiveland worden bezocht. Donderdag ochtend doet men Zierikzee nog even aan alvorens de oversteek over de Ooster schelde naar Kats te maken. Na een kort bezoek aan de Oosterscheldebrug zal het gezelschap worden ontvangen door burgemeester en wethouders van Goes. Vrijdagochtend neemt men de boot naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar zal eerst Hulst bekeken worden. Na een ont vangst door b. en w. van Axel komt de Braakman voor een bezoek aan de beurt In Zeeuwsch-Vlaanderen zal Bres- keng als laatste pleisterplaats fungeren. Na de overtocht Breskens-Vlissingen vol gen een diner in Brittannia en logies in het badmotel te Westkapelle. Zater dagochtend zullen de belangrijkste toe ristische punten van Walcheren worden bezocht. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Mej. M. J. J. Schoonderwoerd. maatschappelijk werk ster van de B.O.S.K. in de drie zuide lijke provincies, heeft een lezing gehou den over het maatschappelijk werk in deze bond. De avond, georganiseerd door het bestuur van de Bond ter behartiging van de belangen van spastische kinderen, afdeling Zeeland, werd bijgewoond door leden, donateurs en belangstellenden. In haar lezing zette mej. Schoonder woerd het doel uiteen van de B.O.S.K. Zij gaf duidelijk antwoord op vragen die voor de ouders van een gehandicapt kind van groot belang zijn. Bijvoorbeeld: wat is maatschappelijk werk. wat is handicap, wat is spastisch? Voorts vertelde zij over haar werk. Na de lezing maakten de aanwezigen van de gelegenheid gebruik haar vragen te stel len. BREDA Op vrijdag a.s. te 13.00 uur zal in Kapelle een nieuwe telefooncen trale met een capaciteit van 600 nummers in dienst worden gesteld, ter vervanging van de huidige centrale van 500 nummers Omstreeks het genoemde tijdstip dienen de op het netnummer 01102 aangesloten telefoonabonnees (woonplaatsen Kapel le, Biezelinge en Schore) rekening te houden met een korte onderbreking van hun telefoonverkeer. De bestaande telefoonnummers blijven ongewijzigd. De nieuwe teïefoonapparatuur vereist meer dan bij de oude het geval was dat de telefoongebruikers de achtereen volgende cijfers van te kiezen netnum mer en telefoonnummer vlot na elkaar draaien. Wacht men te lang (plm. 5 se conden) met het draaien van een volgend cijfer, dan krijgt men de bezettoon. Daar de nieuwe centrale meer num mers bevat dan de oude, kunnen de wachtende aanvragers voor een telefoon binnenkort aangesloten worden. (Van onze correspondent) RENESSE Het is hier een feest ge weest omdat de elfjarige Jan de Vries een fiets heeft gekregen van de familie Soons uit Eindhoven. Jan kreeg het ge schenk als beloning voor het feit, dat h(j de familie een dameshandtas met f 2000 aan contanten terug heeft bezorgd. Ze was toen verloren door mevrouw Jan had die tas vorig jaar gevonden. Soons, die in deze plaats op vakantie was geweest. Ze had haar tas even op de motorkap van de auto gezet, waarop ze weggereden was zonder nog aan de tas te denken. Die was prompt in een sloot gevallen. Toen het verlies werd op- gemerkt was men direct gaan zoeken, echter zonder resultaat. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Tijdens een lunch- bijeenkomst, die het departement Zeeland van de Neder landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel op donderdag 11 februari organiseert in het restaurant van de nieuwe schouwburg te Middel burg zal de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. van Aartsen spreken over voor Zeeland actuele ontwikkelingen op het terrein van zijn departement. KOEWACHT. Door de streekver- betering Koewacht e.o. wordt vrijdag een grote voorlichtingsmiddag georganiseerd over de ruilverkaveling. Deze wordt ge houden te Koewacht in zaal De Schepper. De volgende personen zullen het woord voeren; C. Vercauteren, voorzitter der streekverbetering over „ruilverkaveling" in het algemeen; ir. De Wit, rijksland bouwconsulent te Axel over „Land bouwkundige consequenties; J. Meiborg landmeter, over de „Procedure"; A. de Regt. assistent van de voorlichtings dienst, over: „Beëindiging en sanering"; ir. Bos, Hoof ding. over „De uitvoering"; C. van Éellegem te Eede over „De er varing in Eede'. Na de pauze zullen de betreffende heren een forum vormen. In verband met de grote te verwach ten belangstelling zal er een extra bus lopen van Clinge naar Koewacht. GOES Tien verpleegsters van Huize „Den Berg" aan de 's Heer Hendrikskin- derenstraat zijn onlangs geslaagd voor het examen „Sport en Spel". Deze verpleegs ters namen deel aan de cursus Sport en Spel, die voor de eerste maal in Zeeland werd gegeven. Het diploma is tevens geldig voor het diploma kinderbescher ming. Uit handen van de rijksgecommi- teerde, de heer Werner, hoofd van de kinderbescherming te 's Hertogenbosch, mochten de volgende kandidaten het di ploma in ontvangst nemen; A. Antonissen, N. Hopmans, R. v. d. Leur, R. Goossens, R. Luytwieler, T. de Maat, E. van Pame- len, H. Schmid, R. Vermeulen en R. Martens. hebben dat er aan een menselijk li chaam dat schaars of zelfs niet bedekt is, niets onzedelijks is. En zij citeert ten overvloede Max Tailleur: Een kapelaan mag voor het eerst met zijn pastoor mee naar Amster dam. Het is hoog zomer en al die schattige meisjes in dunne jurkjes passeren de jonge kapelaandie zijn nek in alle bochten wringt om dat levend snoepgoed met zijn ogen te volgen. Mijn jongenwaarschuwt de pastoor„dat is het voedsel van de duivel„Kan zijn", antwoordt de kapelaan, maar al eet ik er niet vanik mag toch wel het menu be kijken?". Andere Verolme-werkers zijn het met de redactie en de kapelaan eens. „Wij kijken toch ook naar een mooi paard of een mooi schilderij" schrijft R.V.D.S. onverdachte lieden die eens betoogd uit Rotterdam en een employé van de BREDA De heer C. Verolme, die eens gezegd heeft dat de baten van zijn bedrijven ten goede moeten komen aan de mensen die daarin werken, is er overigens geenszins de man naar zijn vyerkenemers slechts in materialistische zin op te voeden. Integendeel, hij wijst hen er bij voortduring op dat zij zich op de dood moeten voorbereiden, en in dat opzicht is hij ongetwijfeld een uni cum in werkgeverskringen. Verolme Nieuws", het personeelsblad van zijn concern bevat menige stichte lijke bijdrage van zijn eigen hand, maar ook de rest van de inhoud toont duide lijk aan dat men hij Verolme tussen het schepen bouwen door, het oog geens zins afhoudt van godsdienstige en mo rele zaken. Het jongste nummer bevat onder ande re een levendige discussie over enkele foto's in een vorige aflevering. Een van die plaatjes toonde een aantal Brazili aanse meisjes in beslist niet erg preut se badkostuumpjes, want Brazilië is een warm land. Daarover waren vele Verolmianen boos. Ze vergeleken hun personeelsor gaan met „De Lach'' en verweten de redactie de grondslagen van het christe lijk geloof aan te tasten. Daartegen ver dedigt zich de redactie met citaten van Toonafdeling meent: „Is zie liever vrou wen dan plompe mammoettankers". De redactie besluit de discussie met op te merken: „Of wij als dat nodig is bij een bepaald artikel over Brazilië nog eens foto's van mooie meisjes plaatsen, ligt aan de smaak en de opvatting van onze lezers. Als het merendeel er te gen is, doen wij het niet meer". Overigens zijn niet slechts de mooie meisjes uit Brazilië onderwerp van bo ze brieven van Verolmiaren. in een vo rig nummer stond een plaatje waarop men zag hoe de eerste lichtmast voor de Van Brienenoordbrug werd vervoerd. Die enorme bij Verolme gemaakte pa len vormden een mooi onderwerp voor een foto. Een employé die erby stond te kjj- ken, merkte op dat de redactie op de publikatie van die foto ook wel weer kritiek zou krijgen, ,want" zo zei hjj, ,,'s Heeren goedheid kent geen palen". De redactie had die op merking in het onderschrift verwerkt. En in het jongste nummer van Ver olme Nieuws geselt een lezer dan ook. „Hier wordt de Ere Godg aange tast. Deze opmerking getuigt niet van de vreze des Heren, want dan zal God hem leren hoe hij wandelen moet". De redactie van Verolme Nieuws heeft het niet gemakkelijk. Zonder theologi sche scholing kan zij zich niet eens aan het maken van foto-onderschriften wa gen. En de volgende keer zal het onge twijfeld opnieuw ingezonden stukken re genen. Want het jongste nummer be vat een afbeelding van een hele pagina waarop een arts in een zwijgende wor steling is met de Dood, die zijn knokige armen uitstrekt naar een zieke, maar volstrekt naakte vrouw, als sym bool van de eeuwige strijd tussen de medische wetenschap en ziekten. Wij zijn benieuwd boe de redactie zich daar de volgende keer weer uit zal redden. I TERNEUZEN In de bouwput van de grote zeesluis is de aanne mer begonnen met het storten van de damwand. De wand wordt 290 meter lang en 12,50 m hoog. De breedte tus sen de twee wanden zal 40 meter worden TERHOLE Op de provinciale weg te Kuitaart onderde gemeente Honte- nisse is gistermorgen om ongeveer negen uur de 66-jarige mevr. A. Leenknecht- v. Sikkelerus uit Kuitaart door een ZV TM-bus, die werd bestnurd door P. van W. uit St.-Jansteen gegrepen. Zij over leed enkele ogenblikken later ter plaat se. Het ongeluk gebeurde toen de vrouw die met de bus naar Hulst wilde .reizen, plotseling en zeer riskant de rijweg over stak terwijl uit de richting Hulst een vrachtwagen en uit de richting Klooster- zande de ZVTM-bus naderden. De be stuurder van het laatste voertuig, die, ziende dat er niemand op de bushalte stond, met matige snelheid langs de hal te reed, stelde alles in het werk om de vrouw te ontwijken. Mevr. Leenknecht werd echter gegrepen door de linker- voorkant van de bus. Zij werd enkele meters meegeslingerd. Mevr. Leenknecht was weduwe. Toen jhr. Victor de Stuers en Pierre Cuypers In 1874 het startsein ga- vien van een „College van Rijdsadvi- seurs voor de Monumenten van Ge schiedenis en Kunst" verrijkten zij ons land met een tot dan toe ver waarloosde belangrijke aandacht voor het in gebouwen uitgedrukte natio nale veriadien, of, om het duidelijker te zeggen: met een Monumentenzorg, die van boven-af zou trachten te red den wat er op. dit terrein nog te red- dien viel. Hoeveel kostbare en en his torische bouwwerken immers waren niet in elke Nederlandse stad, in elke Nederlandse gemeente ten prooi ge vallen aan de onkunde en de noncha lante vernielzucht van zowel particu liere als officiële instanties. Zoveel zelfs dat, bij een voortduren van deze vandalen-houding, voor een spoedig en algeheel verlies van ons moniunen- tenbezit gevreesd moest worden. Een lijst van nationale en plaatse lijke monumenten werd provisoir sa mengesteld. Dank zij de in de loop der jaren groeiende kennis enerzijds en ten gevolge van de zich wijzigende behoeften in de gemeentelijke ont wikkelingen en moderne planningen, bleef zij echter al de jaren door aan vechtbaar en aangevochten. En het was dan ook al heel lang duidelijk, dat de samenstelling van een defini tieve en uitputtende monumentenlijst niet alleen uiterst urgent maar ook, juist in verband met de moderne be hoeften en voorzieningen, van het hoogste belang geacht moest worden. Thans is de kogel door de kerk. Staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, drs. L.J.M. van de Laar, is aan deze behoefte te gemoetgekomen en heeft aan de Mo- numentenraad opdracht gegeven voor elke gemeente een definitieve uitput tende lijst samen te stellen. Een be slissende inventarisatie dus. Niemand zal ontkennen dat dit een belangrijk besluit is geweest. En nie mand zal zich aan de betekenis van deze Monumentenlijst willen onttrek ken. Mits tenminste hij de zekerheid heeft, dat zij met alle keunis van za ken en met voldoende realiteitszin sa mengesteld wordt. En, spijtig genoeg, de zekerheid, dunkt ons, is er niet. In tegendeel, reeds het eerste deel van de nieuwe lijst laat de indruk achter, dat er wat die kennis van zaken en die realiteitszin betreft, nog wel wat aan schort. Dat de hele lijst een wan kel produkt wordt van een door en door ambtelijk apparaat. Wanneer wij bijvoorbeeld vernemen dat de lijst van Den Haag een serie gebouwen vermeldt, die al jaren ge leden afgebroken werden en nog be staande gebouwen van historische importantie mist, dan beginnen wij aan de goede kennis van zaken toch wel te twijfelen. Ook voor ons gewest zijn vreemde beslissingen te noteren. Soms wordt aan eigenaars van gebouwen onrede lijke last bezorgd. Ook zijn er heel wat gemeenten, die met een foeilelijk gebouw zitten en er nu mee moeten blijven zitten omdat het tot een „mo nument" is uitgeroepen. De slotconclusie moet dan ook zijn, dat met de definitieve monumenten lijst het verlossende woord nog niet gesproken is. (Advertentie) met prachtige sigarenbandjes ROZEN TULPEN PADDESTOELEN Bolknak Bolknak Senoritas 30 ct 25 ct. 16 ct. (Van onze correspondent) GOES De Zeeuwse fruitveilingen hebben in 1964 gezamenlijk een omzet gehad van 31,2 miljoen gulden, dat is 192.000 gulden meer dan het jaar daar voor. Dit blijkt uit een overzicht van het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen over de veilingomzetten in 1964, dat is opgenomen in het jongste nummer van „Groenten en Fruit", het officieel orgaan van deze landelijke veiling-orga nisatie. Met uitzondering van de veilingen „Zuid-Beveland" te Goes en de veiling in Sint-Maartensdijk hebben alle Zeeuw se veilingen in 1964 ten opzichte van 1963 hogere omzetten gehad. De omzetdaling van de veiling Goes bedroeg in 1964 1.487.000 namelijk van ƒ8.552.000 tot ƒ7.065.000 in 1964. Bij de veiling in Sint-Maartensdijk liep de omzet terug van 1.516.000 tot 1.374.000, 'n teruggang dus van 142.000. De omzetstijging was het grootst bij de veiling „Krabbendijke en Omstreken" te Krabbendijke namelijk van 3.040.000 tot 3.685.000. De grootste omzet had in 1964 de veiling in Kapelle namelijk 9.903.000 wat ruim een half miljoen gulden meer is dan de omzet van het vorig jaar. De veilingen te Middelburg en te St.-Anna- land boekten beiden een omzetstijging van ƒ221.000. In Middelburg kwam de omzet van ƒ2.478.000 in 1963 op 2.699.000 in 1964 en in St.-Annaland steeg de omzet van ƒ2.322.000 tot ƒ2.543.000. De omzet van de veiling in Tholen bedroeg iets meer dan een miljoen gulden. Hier was sprake van een omzetstijging van 101.000. Bij de veiling in Terneuzen kwam de omzet ten opzichte van het vo rig jaar ƒ55.000 hoger uit. Hier werd ge veild in 1964 voor 2.057.000. Landelijk gezien stegen de veilingomzetten tot ruim 893 miljoen gulden tegen het vorig SLUIS In het medisch centrum in de Hoogstraat -vond een districtsbijeen komst plaats van de E.H.B.O. afdelin gen in W.-Z.-Vlaanderen o.l.v. de heer Joh. de Bruyne. Ondanks de gladde we gen was de belangstelling zeer goed on der het toeziend oog van dr. G. de Mey er werden verschillende ongevallen óp deskundige wijze behandeld. Dr. de Mey er verklaarde dan ook na afloop dat er goed was gewerkt en dat de geleverde prestaties een aanvaardbaar Peil had den, Een volgende bijeenkomst, waar schijnlijk in Breskens zal er een forum worden samengesteld, een film worden vertoond en enige problemen ter discus sie worden gesteld. jaar 888 miljoen gulden en in 1962 863 miljoen gulden. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen wijst erop, dat uit de gang van zaken in 1964 wel enkele lessen getrok ken kunnen worden. Gebleken is dat een te agressieve uitbreiding van een bepaal de teelt niet geheel zonder gevaren is. In de vollegronds groenteteeltsector is behoefte aan een snelle bedrijfsrationa- lisatie. BREDA De bond Politie-Dierenbe- scherming zal op 27 en 28 april in de Graanbeurs een congres houden, waar van belangrijke punten zijn: een ont vangst door het gemeentebestuur in het stadhuis, een lezing van pastoor Segers uit Turnhout en een huishoudelijke ver gadering. De 42-jarige bond stelt zich ten doel om dierenkwelling, -mishandeling, -ver waarlozing en -misbruik intensief te be strijden. Bij de organisatie zijn ongeveer vijfduizend politiefunctionarissen aan gesloten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het college van Ge deputeerde Staten van Zeeland heeft op de provinciale griffie een geschil behan deld in verband met de wet autovervoer personen. De heren P. de Knijf en C. Klaassen uit Zaamslag waren het n.1. niet eens met het besluit, dat burgemeester en wethouders van Zaamslag op 6 augustus van het vorige jaar namen om de heer J. de Putter uit Zaamslag vergunning te verlenen personen met een huurauto te vervoeren. Bij toelichting van het bezwaarschrift werd ter zitting namens de adressanten van het bezwaarschrift meegedeeld, dat er in de gemeente Zaamslag weinig ver voer met huurauto's plaats vindt. Daarom vond men dat de vervoerscapaciteit van de bestaande huurauto-ondernemers vol doende is, zodat geen andere vergunnin gen meer behoeven te worden verstrekt. Namens de gemeente Zaamslag werd de mening naar voren gebracht, dat voor uitbreiding van het aantal huurauto-on dernemers in Zaamslag wel plaats is. Het college van G.S. zal met het doen van een uitspraak in dit geschil nog even wachten, omdat het gemeentebestuur van Zaamslag thans de vervoersvergunningen gewijzigd heeft.

de Stem | 1965 | | pagina 15