Paul Ambross wil niet meer in nationaal team R.H.B.S. pakt de punten in sfeervolle derby Zeeuws handbal heeft groot gebrek aan kader BRABANTSE EN ZEEUWSE ZEEHENGELAARS GAAN NU HECHTE ORGANISATIES VORMEN „Pauli" heeft moeilijkheden Eendracht maakt (hengel-)macht Peter Post getrouwd Maatregelen tegen doping Achtergrond KEES BROEKMAN TRAINT ITALIANEN OOK OP ZOEK NAAR EEN ANDERE CLUB In België WKV organiseert voorwedstrijden Margaret Smith tennistitel erbij Wieleragenda Noordbrabant SANTOS vraagt „aardige" prijs Stan Matthews is medaille kwijt VOLLE YBALCOMPETITIE Sterke zege van Ever Ready op Rapid: 3-2 Verrassing Uitslagen Gebied met ruim 10.000 liefhebbers UEFA-jeugd gaat weer trainen 11 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 FEBRUARI 1965 13 (Van onze correspondent) BONN De Westduitse nationale ijshockeyploeg heeft een zwaar verlies geleden. Paul Ambross, de bekende en gevreesde ver dediger van ijshockey-kampioen EV Füssen heeft aangekondigd dat hij niet meer in de nationale ploeg wil spelen. Hij heeft 89 maal het nationale ijshockey-tricot gedra gen, de laatste maal in de beslis singswedstrijd tegen Zwitserland in Genève, die West-Duitsland won. Het moet nu nog tegen Noorwegen spelen om zich voor de a-groep bij de wereldkampioenschappen ijshockey in Colorado Springs te kwalificeren. „Pauli" wil ook de E.V. Füssen veria ten, en wanneer men dan weet, dat de trainer van E.V, Füssen, Markus Egen, ook de oefenmeester van de nationale ijs hockeyploeg is, kan men wel raden dat meningsverschillen tussen de beide ijs- hockeystars de voornaamste oorzaak zijn van Ambross' besluit. Tussen de 30-jarige ijshockeyspeler die in binnen- en buitenland gevreesd en beroemd is om zijn „bodycheck" en die gedurende een ijshockey-match ongeveer net zoveel tijd op de strafbank als op het ijs doorbrengt en de E.V. Füssen (die net voor de elfde maal landskam pioen is geworden) zijn blijkbaar alle banden verbroken. Ook alle Füssen-spe- lers hebben verklaard, dat ze nooit meer met „Pauli" willen spelen. Ambross had namelijk geweigerd om deel te nemen aan de tournee, die de E.V. Füssen op het ogenblik door Canada maakt om tegen de beste Canadese ijs- hockeyploegen te spelen (de eerste wed strijd tegen Chariot Tetown hebben de Füssenaren met 6-3 gewonnen). Ambross zegt, dat hij het clubbestuur al heel lang geleden heeft meegedeeld, dat hij van wege zijn beroep niet in staat zou zijn om zich zolang voor de Canadese tournee vrij te maken. De E.V. Füssen voelt zich blijkbaar door Ambross verraden. Zij moest kort voor het vertrek de speler Karl Hahn als reserve meenemen. De Canada tournee moge dan de uiter lijke aanleiding zijn voor de ruzie tussen Ambross en de E.V. Füssen. Er zit echter veel meer achter, nl. de verhouding tus sen Ambross en Füssen- (en nationale) trainer Markus Egen, die zelf ook niet van slechte komaf was als het er om ging in zijn reeds afgesloten carrière als actieve ijshockeyspeler hard te spelen. Egen nam echter Ambross niet mee naar Ausburg, toen de nationale ploeg de eerste kwalificatiewedstrijd tegen de Zwitsers speelde en met 8-2 van het ijs werd geveegd. Op de tribune schreeuw de het teleurgestelde publiek: „Pauli Pauli.... Pauli...." Zij wilden Ambross op het ijs en geloofden blijkbaar, dat hij het stuur nog zou kunnen omgooien. In Zürich was Ambross wel van de partij. Het heeft zeker niet aan hem gelegen, dat de Duitsers met 7-2 revanche namen en daarmede de beslissingswedstrijd in Genève uit het vuur sleepten, die zij wederom mèt Pauli Ambross met 7-6 wonnen. De twee gewonnen wedstrijden ver hoogden de roem van Ambross, ofschoon hij weer minutenlang op de strafbank zat. Ook en dat ergert Ambross mateloos wanneer andere spelers fouls hadden begaan. Ambross, die nu eenmaal de naam heeft een harde speler te zijn, moest dan hun straftijd uitzitten. En tij dens de laatste wedstrijd van dit ijs- hockeyseizoen, waarin E.V. Füssen met 3-3 gelijk speelde tegen de E.C. Bad Tolz haar grootste rivaal werd Pauli Ambross de laatste minuten van het ijs genomen, omdat trainer Markus Egen niet wilde riskeren, dat hij een foul zou begaan en E.V. Füssen dan nog met vier spelers zou moeten spelen. Dit is de druppel geweest, die voor Pauli Ambross de emmer heeft doen overlopen. Het hoofdstuk-Füssen is voor Ambross ten einde. Hij behoeft geen angst te heb ben, dat hij nu nooit meer een puck zal slaan. Andere Westduitse ijshoekeyclubs zullen er om vechten Pauli Ambross in hun rijen op te nemen. Er zijn in het westen der bondsrepu bliek enige clubs, die vastbesloten zijn om de Zuidduitse ijshockey-hegemonie te breken (voornaamste clubs: E.V. Füs sen, E.C. Bad Tolz, E.V. Kaufbeuren en de R.C. Mannheim). Daartoe behoort o.a. Dusseldorf, dat reeds enkele Zuidduitse spelers een contract heeft gegeven en thans aan de kop staat van de ranglijst der ijshockey-Oberliga, waarvan de vier beste clubs naar de „Bundesliga" promo veren. Ook de E.C. Keulen is vermoedelijk in Pauli Ambross geïnteresseerd. Ook Keu len wil in de ijshockey-Bundesliga. En dan zal het kunnen gebeuren, dat Pauli Ambross, die deelnam aan de Olympische Spelen van 1956, 1960 en 1964 en aan de wereldkampioenschappen in de jaren daartussen, tégen de E.V. Füssen zal spe len. Voor E.V. Füssen is het vertrek van Pauli Ambross in ieder geval een ver lies. En de wedstrijden tegen Zwitserland hebben bewezen, dat de nationale ijs hockeyploeg het eigenlijk ook niet zon der Pauli kan stellen. AMSTERDAM. Onder grote belangstelling is in de kapel van de zusters Augusti- nessen aan de Warmoesstraat in Amsterdam het kerkelijk huwelijk voltrokken tussen wielrenner Peter Post en Loek Kalis, stiefdochter van oud schaatskampioen Jan Langen- dijk- Getuigen van de plech tigheid waren o.a. Peters ex- koppelgenoot Gerrit Schulte, zijn huidige partner Fritz Pfenninger, zanger Willi Al- berti (die het Ave Maria ten gehore bracht) en Jan Derk- sen, coach van de baanploeg. Vele honderden belangstel lenden verdrongen zich 's mid- DENVER Oud-wereldkampioen in net zwaargewicht Sonny Liston is door een jury van zes personen vrijgesproken van de hem ten ïaste gelegde beschuldi ging dat hij onder invloed van sterke drank een auto zou hebben bestuurd. Lis- ton, die kandidaat nummer een is voor een titelgevecht met de huidige kam pioen, de Amerikaan Cassius Clay, heeft steeds ontkend dat hij in beschonken toe stand achter het stuur zou hebben ge ze- BRUSSEL Bij liet Belgische parle ment zal in de komende dagen een wets ontwerp worden ingediend waarbij het gebruik van stimulerende middelen bij sportwedstrijden of bij de voorbereiding ervan strafbaar wordt gesteld. Naar in Brussel wordt vernomen is de tekst er van reeds door het Belgische kabinet goedgekeurd. De minister van volksgezondheid, L. Custers, zegt in de toelichting op het ontwerp, dat in de sportwereld in België in het algemeen en in de wielersport in het bijzonder wordt gevreesd voor de uitbreiding van ..doping" van sportbeoe fenaars. Het verschijnsel heeft trouwens de aandacht van de internationale sport federaties en in Oostenrijk, Italië en Zwitserland zijn reeds wetten daartegen van kracht. Het vorig jaar zijn herhaaldelijk wiel renners vóór de aanvang van een wed strijd in België gecontroleerd nadat be richten over het toenemend gebruik van stimulerende middelen waren verschenen. Een commissie zal vaststellen, welke middelen als ,,doping" moeten worden be schouwd. DE KNKB heeft de Waalwijkse Kracht sportvereniging de organisatie van de voorwedstryden om het kampioenschap van Nederland toegewezen. Deze ontmoe- dags in Treslong te Hillegom, waar het paar recipieerde. Daar waren onder anderen aanwezig wereldkampioen op de weg Jan Janssen, ronde van Nederland-organisator Kurt Vyth, Peters ploegleider Lomme Driessens, gangma kers Bertus de Graaf en Mau rice de Boevere, KNWU-voor- zitter dr. P. van Dijk, bonds coach Joop Middelink en een groot aantal coureurs. De foto toont het echtpaar bij aan komst bij de kapel. MELBOURNE De Australische Mar garet Smith zegevierde in de eindstrijd om de open Australische tennistitel met 5-7, 6-4, 5-2 over de Braziliaanse Maria Esther Bueno, die in de laatste set met hevige kramp in beide benen de strijd voortijdig moest beëindigen. Maria Bueno, die de eerste set had ge wonnen tegen een zenuwachtige Marga ret Smith was aan serve toen zij viel en niet meer overeind kon komen. Officials schoten haar te hulp. maar aan door gaan viel niet te denken. Voor een verrassing zorgden de Austra liërs John Newcombe (21) en Tony Roche (20) door in de finale van het heren- dubbel met 3-6. 4-6. 13-11, 6-3, 6-4 te winnen van hun landgenoten Roy Emer son en Fred Stolle. BREDA Nooit tevoren was een KNWU-kalendervergadering dit keer meteen voor de gehele provincie Noord- Brabant in het Oranje-hotel te Breda ge houden zo druk bezocht en eveneens nooit eerder werd een dusdanig omvang rijk wedstrijdprogramma vastgesteld. De bijeenkomst, bijgewoond door het trio consuls: v. d. Meys, Suykerbuyk en De Kimpe, welke laatste het voorzitterschap waarnam, werd namens het hoofdbe stuur van de KNWU ook bijgewoond door Jef van de Vijver uit Roosendaal. Ongeveer negentig koersen zullen het komende seizoen, dat blijkens de opgaven in St.-Willebrord geopend wordt op zon dag 21 maart, worden verreden en niet minder dan 13 wedstrijden werden voor beroepsrenners en onafhankelyken gere serveerd. Is er dus wat de profs betreft een zeer grote stijging waar te nemen, ook de koersen voor dames beginnen meer in trek te komen. Uit de vergadering werd de wens ge opperd van gedachten te wisselen over het beleid ten aanzien van de consuls, maar dit kon de voorzitter niet toe staan, omdat deze bijeenkomst deze in tentie niet ten doel had. Zeer veel prijs bleken diverse organisatoren van ronden te stellen (en terecht) op handhaven van traditionele datums, die bovendien wrij vingen en moeilijkheden zou weten te voorkomen. Jef van de Vijver huldigde dit standpunt en beloofde dit in Den Haag krachtig te zullen verdedigen. Con sul De Kimpe deed nog een krachtig be roep op de organisators van wedstrijden en clubs in het algemeen om meer aan dacht aan de jeugd te schenken (zoals in de voetbalwereld). De kalender ziet er als volgt uit: 7 maart, wielerbedevaart naar Den Bosch, met nadien demonstraties op ho metrainer, 21 maart St.-Willebrord, ad- spiranten, nieuwelingen, amateurs, 28 maart Rijsbergen (ads. n. am.), 4 april Helmond (profs en nieuwelingen). Klein Zundert (n. am.), 11 april Stiphout (ads. n. am.), Omloop van de Baronie voor amateurs op zondag 11 april, 19 april 2e paasdag Werkendam (dames, nieuw, am.) Geldrop (ads. n. am.) Steenbergen (n am.), Den Dungen (ads. n. am.), Breda (Sportief), adsp. n. am., 24 april Oud Gastel (dames, adspiranten en veteranen) 25 april Oud Gastel (n. en am.). In Oud Gastel kan men dus van een tweedaagse spreken. Best (ads. n. am.), Baarle-Nas- sau (n. am.), 30 april W.V. Breda, oran jeronde (am.), Nuenen (ads. n. am.), 2 mei Valkenswaard (ads. n. am.), Gerwen (ads. en jeugd), Hoeven (n. am. vetera nen), Putte (nieuwel.), Vlijmen (ads. n am.), Budelsschoot (ads. n. am.), 5 mei Terheijden (ads. n. am.), 9 mei Oirschot (profs en am.) Waspik (ads. n. am.), Sprundel idem, Geffen idem, 16 mei Til burg (Rooie Pannen) ads. n. am., WV Breda (De Vlieren) amateurs en vetera nen, Oss fads. n. am.), Veldhoven idem, 23 mei Rijen (profs en nieuw.), Woens- drecht (n. am.). Eindhoven (Tivoli) ads n. am.. 27 mei Gemert (ads. n. am.), Raamsdonksveer (idem), Etten (n. am.). 29 mei Rucphen (dames, n. am.), 30 mei Zundert (profs en n.), Veghel (ads. am.), Mierlo Hout idem plus dames, 7 ju ni 2e pinksterdag St.-Willebrord (profs), Reusel (n. en am.), St.-Oedenrode (ads. n. am.), Hank (idem), Stampersgat <n. en am.), Haaren (idem), 12 juni Goirle (n. en am.), 12 en 13 juni Ronde van Brabant (am.), 19 juni Fijnaart, vetera nenkampioenschap en wedstrijd voor nieuwelingen, 20 juni Helmond (ads. n. am.), Alphen (n. am.), Princenhage (ads. n. am.), St.-Michielsgestel (idem), 22 juni Ossendrecht (n. en am.), 27 juni Gilze (ads. n. am.) Hoogerheide (n. en am.), Beek en Donk (ads. n. am.) 3 juli Ker senronde. 4 juli Son (ads. n. am.). Wouw (n. a.), Den Dungen (ads. n. am.), Bladel (ads., n.), Prinsenbeek (ads., n. am.), 10 juli Huybergen (n. en am.), 11 juli Om loop der Kempen, Tilburg (Ronde van Loven) ads. n. am., Teteringen (ads., n. am.), 17 en 18 juli prov. kampioenschap pen 17 juli Dinteloord (profs, event, am. en n.) Willemstad (n. en am.), 18 juli Made (profs en n.), 25 juli Oosterhóut (profs en n.), Cuyk (ads. n. en am.), Heeswijk (idem), 26 juli Duizel (n. en am.) 28 juli Chaam (De Acht), 31 juli Het Schijf (ads. n. am.), 1 augustus Bavel (n. en am.), Schijndel (Wijbos) (ads. n. am.), 8 augustus Den Bosch (ads. n. am.) Zegge (idem), Oploo St.-Anthonis (idem) 15 augustus Maarheze (ads. n. am. en profs), Boxtel (ads. n. am.), Oosterhout (idem), 22 aug. Goirle (profs, n. ads.), Lieshout (n. en am.), 29 aug. Liende (ads. n. am.), 5 september Mierlo (dames, ads. am.), Vlijmen (idem), Vlieberg, 12 sept. Schijndel, dorp (ads. n. am.), Gal- der (am.), 11 sept. W.V. Breda, Lunetron de (ads. n. am.), Nieuw Vossemeer (n. en am.), 19 sept. Rucphen (ads. n. a.), zondag 26 eventueel districtskampioen schappen. N.B. Van 14-18 juni wordt te Eindhoven wederom een avondvierdaagse voor ama teurs verreden, tevens komen de nieuwe lingen, adspiranten plus de jeugd daar aan bod. De Ronde van Ulvenhout, die op zondag 21 juli wordt gehouden als ge woonlijk voor profs, onafhankelijken, amateurs, nieuwelingen en adspiranten, is uitgebreid met een wedstrijd voor da mes. DE VIJFVOUDIGE Haagse ex-Neder landse kampioene rolschaatsen, Lies- beth Fiolet, heeft in de Amerikaanse plaats Bakersfield (Californië) voor een fraaie prestatie gezorgd. Zij won een van de belangrijkste Amerikaanse wedstrijden, de strijd om de gouden schaats, waaraan door zo'n 400 rol- schaatsters werd deelgenomen, Of schoon Liesbeth al enige tijd geleden de wedstrijdsport staakte, bleek zij door demonstraties en training nog ge noeg in vorm om de juryleden van haar kunnen te overtuigen. De Haagse werd geïnviteerd op grond van haar in 1963 geleverde prestaties tijdens wed strijden in Las Vegas. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Het Braziliaanse Santos heeft Sportclub Enschede aangeboden tussen 20 mei en 30 juni van dit jaar in Enschede een wedstrijd te komen spelen. Gezien de hoge kosten, die aan het be zoek van Pele c.s. verbonden zijn (20.000 dollar, plus drie dagen verblijfkosten), is het niet waarschijnlijk dat Sportclub op dit aanbod zal ingaan. Ook het Rot terdamse Feijenoord heeft een dergelijk aanbod ontvangen. Wat de Rotterdam mers doen is nog niet bekend. BLACKPOOL Stan Matthews had 20 jaar nodig om een medaille van een Engelse bekerfinale te 'winnen en hij is dit kleinood op een vervelende manier kwijt geraakt. Matthews, die vandaag 50 jaar is ge worden, won zijn medaille bij Blackpool in 1953, toen zijn ploeg op het laatste ogenblik met 4-3 van Bolton won. „Ik heb de medaille aan iemand uitgeleend voor een tentoonstelling maar hem niet teruggekregen. Ik weet niet meer wie ik de medaille meegaf". (Van onze volleybalmedewerker) Een beperkt programma was er deze week, maar bij diverse wedstrijden werd er zeer sterk gespeeld. In Vlij men, Breda en Vlissingen was er zelfs hoogspanning zowel in als buiten de lij nen. In Vlijmen zorgde Ever Ready voor een verrassende prestatie door het hoog geklasseerde Rapid uit Maastricht voor de titelstrijd definitief uit te schakelen. In de eerste set werden de Limburgers volkomen overrompeld. Maar het Rapid- antwoord was fanatiek en produktief en Ever Ready kwam met 12 achter te staan. Ever Ready herstelde zich uit stekend tegen dit Limburgse geweld en met 15—12 en 15—11 moesten de Lim burgers het hoofd buigen. V-C- Den Bosch heeft het geloof in eigen kunnen weer verloren. In de twee eerste set's ging het spel tegen Bekkerveld goed gelijk op maar telkens in de slotfase kon de Bossche ploeg geen vuist maken. In de derde set hadden de Limburgers een duidelijk overwicht. Lyceum heeft in Tilburg, bij Sarto geen succes kunnen boeken. Bij de da mes ging het aanvankelijk zeker niet slecht en kon de eerste set in de wacht worden gesleept. Sarto kon echter daar na het initiatief nemen en het Bredase blok bleek niet in staat de Tilburgse aanval te stoppen. De heren van Lyceum hebben elke hoop blijkbaar opgegeven. Tegen de constante druk van Sarto wist men wei nig positiefs te stellen. De enorme ruimte was voor Lyceum wel een enorme handicap. Leerzaam is de trip naar Tilburg wel geweest want bij de eredivisie-ontmoetingen heeft men kunnen zien wat goede en serieuze (Van onze correspondent) GOES In de in het Slot Ostende te Goes gehouden algemene jaarverga dering van de afdeling Zeeland van het Nederlands Handbal Verbond heeft voor zitter A. Heyens uit Kloetinge de afge vaardigden van diverse Zeeuwse hand balverenigingen gewezen op het gebrek aan kader in de afdeling. Slechts met de grootste moeite kunnen bestuur en commissie op sterkte worden gehouden. De heer Heyens deed dan ook een dringend beroep op degenen, die het werk in de afdeling daadwerkelijk wil len verrichten. De Zeeuwse Handbalvoor zitter betreurde ook de terugloop van het aantal leden in het afgelopen honds jaar. Dit daalde van 1097 tot 1013 ter wijl twee verenigingen n.l. Luctor Hein- kenszand en Sporto het bijltje er bij neerlegden. Tijdens deze jaarvergadering, welke een rustig en geanimeerd verloop had werd voorts langdurig van gedachten ge wisseld over het gebrek aan geschikte ruimte voor de zaalsporten in Goes. Door de grote fruitaanvoeren is de Goese vei linghal dit winterseizoen niet beschik baar. Alle zaalhandbal moet nu gecon centreerd worden in de Middelburgse Sporthal waardoor verenigingen als b.v. uit Bergen op Zoom. Yerseke en Kwa- dendamme voor hoge reiskosten komen te staan. De handballers besloten om een vergadering uit te schrijven samen met de Zeeuwse Volleybalbond, en de Zeeuw se Korfbalbond teneinde gezamenlijk stappen te ondernemen bij b en w. van Goes om iets aan het ruimtegebrek te doen. De verslagen van secretaris en pen ningmeester werden 'zonder op- of aan merkingen geaccepteerd. Het afdelings bestuur bleef ongewijzigd. Kapelaan Sam en de heren C. Milhous en P Slof wer den herkozen- In de afdelings-technische commissie legde de secretaris, de heer B. S. Luider te Goes, zijn functie neer. Tijdens de vergadering kon in deze va cature nog niet direct worden voorzien. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de Stichting Sportbe- langen te Middelburg waarin het afde lingsbestuur werd gewezen op de ver ontreiniging van zaal en kleedruimten van de sporthal nadat deze door de handballers is gebruikt. De heer Heyens gaf deze klacht aan de verenigingen door. De jaarvergadering van de Zeeuw se handballers werd namens het bestuur van het Nederlands Handbalverbond bij gewoond door de bondsbestuurder S. Klepke uit Amsterdam. training vermag. In Den Bosch was er een boeiende derby voor de overgangs klasse. Rewa Robots en DOS zorgden voor een fris partijtje volleybal, dat door de grotere routine door de Rewa Robots Combinatie gewonnen werd. De Bossche naren kunnen de punten best gebrui ken. In Aarle Rixtel kon V.J.C. niet# tot winst komen- Cialfo is. vooral in eigen huis. een zeer lastige tegenpartij en na de eerste set kon het team uit Vught niet meer aan bod komen- De grote strijd in Breda tussen RHBS en LVC is een prachtig duel geworden tussen twee vrijwel gelijkwaardige teams. Aan beide zijden een harde aan val en een goede veldverdediging die elkaar naar de kroon staken. Het on derdeel dat misschien wel de doorslag heeft gegeven was de netverdediging. Deze werd door RHBS meer op de mo derne wijze aangewend en bezorgde LVC veel last. Bij RHBS Breda vielen de spelverde lers Verboom en Van der Hoeven op die prachtige kansen boden aan de hoofdaanvallers Quirijnen en Inklaar. Bij L.V.C. kwam het vuurwerk van Cuisinier - Kouters en Schoenmakers. Jammer was het dat enkele arbitrale fouten juist op een ongelukkig moment plaatsvonden. De beslissing dat een fo tograaf zijn werk niet mocht verrich ten is wel een absurde opvatting. Het wachten is nu op de return-ontmoeting, want L.V.C. zal beslist alles op alles 'zetten om een revanche te kunnen ne men. In Vlissingen zorgde Matador voor een prettige verrassing door het sterker geachte D.S-V. met forae cijfers nog wel, te kloppen. Dat zijn opnieuw twee heel kostbare punten voor de jonge Ma tador. Heel wat spannender was het hier in de Jacob Catsschool bij MVC - EWC, een van de twaalf derby's die Walcheren kent. Tot nu toe was EWC in deze plaatselijke ontmoetingen ongeslagen gebleven maar ook MVC bleek de derby sfeer goed te kunnen verdragen. Van de acht punten die MVC in deze competitie verdiende waren er zes van Walcher- se teams afgesnoept. Het werd een onbe schrijfelijk spannende strijd, met na tuurlijk een vijfde set die de beslis sing moest brengen. Bij 1414 en 15 15 was nog alles mogelijk. Na 17—15 kon de kruitdamp optrekken en bleek MVC de winnaar. EREDIVISIE Odulphus - Orawi 1215. 1513, 15 10 3—15. 15—10; 3—2. Tornado - Liba non 4/15. 7—15, 11—15; 0—3. AM.V.J.- Valuas 10—15, 10—15, 15—12. 11—15; 1—3 BI.-DES - Cito 15—3. 15—8. 6—15, 9—15. 15—5; 3—2. SOS-Valtbovol 15—13, 15—6. 15—13: 3—0. Olhaco - Or. Naosau 15—11, 15—13, 15—17, 15—6; 3—1. HOOFDKLASSE Dames: Sarto - Lyceum 11—15, 15—5, 15—10, 15—2; 3—1. Heren: Sarto - Ly ceum 154, 153, 155; 3—0. Ever Ready - Rapid M. 153, 1315, 815, 15—12, 15—11; 3—2. V.C. Den Bosch- Bekkerveld 11—15, 11—15, 6—15; 0—3. OVERGANGSKLASSE Heren; Rewa Robots - DOS 1512, 16—14, 6—15 15—11; 3—1. Cialfo - VJC 14—16, 15—9, 15—12, 15—5; 3—1. RHBS Breda - L.V.C. 15—4, 10—15. 15—11, 15—10; 3—1. Matador - DSV 15—6, 15—10, 15—5; 3—0 M.V-C- - EWC 12— 15, 17—15, 15—4, 1115, 17—15; 3—2. - §|g —V» (Van onze hengelsport-medewerker) HALSTEREN. Een twintigtal zeehengelsportverenigingen uit de Oosterschelde-Federatie en de Westbrabantse Federatie hebben plannen voor een nauwe samen werking, die in de naaste toekomst wellicht tot een fusie kan uit groeien. In beide zeehengel-federa- ties zijn ruim 2000 zeehengelaars uit Zeeland en West-Brabant ver enigd. In het Zeeuwse land ope reert nog een derde zeehengel- federatie, die vooral in Zeeuwsch- Vlaanderen zijn leden telt. Ook de tineren worden op zondag 21 maart ge-lze Westerscheldefederatie die de houden in zaal „De Gecroonde Leersse" T te Waalwijk. laatste jaren bijzonder actief is, heeft ruim 2000 leden onder zijn visvanen. De sportieve besprekin gen, die al in de Oosterschelde- federatie en de Westbrabantse Fe deratie zijn gehouden, zijn een be lofte voor de toekomst. Naar schatting telt het Zeeuwse en Westbrabantse gebied ruim 10.000 zee hengelaars, die in clubverband een be paalde organisatievorm hebben. Welden kende zeehengelaars uit het veelbeloven de delta-gebied staan dan ook een mach tige centrale organisatie voor zeehenge laars voor. Het zal van nadere studies en organisatorische mogelijkheden afhan gen of een dergelijke combinatie in zijn geheel de nationale schutse van de mach tige Algemeene Hengelaars Bond zal op zoeken. Een aantal verenigingen uit Bra bant en Zeeland zijn al bij de AHB aan gesloten, die als erkende organisatie gro te invloed op het nationale visserij-be- leid kan uitoefenen. Sportvissers zijn moeilijk in organisa ties te vangen. Zij maken vaak lie ver uren ruzie over een dubbeltje con tributie meer of minder, over hun ei gen visstekkie dan zich het grote alge mene belang van hun sport en recrea tie aan te trekken. De voorbeelden, hoe zielige politiek ten gronde gaan, zijn er te over. Het streven van de zeehen gelaars om zich te verenigen, is een teken van een zekere evolutie in het denken. De bezorgheid over het visserij beleid rond het Veerse Meer en de toe komstige af te sluiten zeearmen, is trou wens oorzaak, dat de gemoederen in be roering zijn gekomen. Eendracht maakt macht. En dat hebben ook de zeehen gelaars de laatste tijd goed begrepen. Het streven van liefst een centrale or ganisatie van zeehengelaars is er een prachtig voorbeeld van. Tot nog toe is er langs de kust wat geharrewar ge weest over de vraag of de zeehengelaars zich in de AHB moesten verenigen. Er zijn ook door misverstand en onverstan dige aanpak in het verleden, moeilijk heden gerezen, die de zeehengelaars in twee kampen hebben verdeeld. De kans bestaat, dat in een versmolten Ooster- schelde Federatie en Westbrabantse Federatie een nieuwe drang tot een cen trale organisatie ook met de Wester- schelde Federatie uit zal groeien. De meeste zeehengelaars uit Zeeland en West-Brabant, zeker uit de grote ver enigingen kennen en waarderen elkaar. De stap naar eenheid is dus niet zo groot. Alleen de vraag hoe die eenheid dan weer autoriteit moet krijgen, moet worden opgelost. Op dat punt zijn de meningen nog verdeeld al is er een de beste verenigingen door deze klein-groeiend aantal organisatiemannen, dat de grote voordelen van een aansluiting of opname in de Algemene Hengelaars Bond wel degelijk inziet. De groeiende eenheid van de zeehengel-verenigingen rond de Oosterschelde en in West-Bra bant is de beste kans om bij een der gelijke klop op de deur bij de AHB ook de nodige voorwaarden te kunnen stellen, die een gezonde organisatie van de zeehengelaars in dit verband garan deren. De laatste dagen hebben de zee- hengel-professoren uit Bergen pp Zoom, Halsteren, Goes, Scherpenisse, Stampers gat, Breda en andere plaatsen de hoof den al eens bij elkaar gestoken om over deze toekomst te praten. Ze hebben in hun drang naar eendracht en macht de toekomst van de def,ta-wateren op het oog, die een deskundig visserij-beleid vragen. Dat is niet als een verwijt be doeld aan de Visserij Inspectie of andere instanties. Maar het is begrijpelijk, dat duizenden zeehengelaars zich zorgen ma ken over de grote hoeveelheden platvis, die vandaag de dag van het Veerse Meer, dat voor recreatie bestemd was, worden weggevangen door beroepsvis sers. en zeehengelaars, die teveel vis in hun leefnetten mee naar huis nemen. De recente publikaties hebben overigens ook bij de overheid alle aandacht voor deze zaak gewekt, die hopelijk tot een samenspraak van alle betrokken instan ties leidt. Kees Broekman is na de Europese kampioenschappen al druk bezig met de wereldstryd. Hij traint namelijk de Italiaanse hardrijders. Op deze foto volgt hij Renato de Riva (rechte) letterlijk en figuurlijk op de voet tijdens een trainingsrit. DEN HAAG Op 3 februari zal in het KNVB-centrum in Zeist een centrale training plaatsvinden voor de UEFA- jeugdspelers van 16 tot en met 18 jaar en voor het Nederlandse jeugdteam (18 -20 jaar). Deze training staat onder lei ding van de heer Kessler. De spelers die voor deze training zijn uitgenodigd: 16 - 18 jaar: Van Straaten, NOAD; Schrijvers HVC; Galis en Clee- ren. Telstar; Brands, ADO; Koenders, De Graafschap; Hulshof en Kruyff, Ajax; Van der Heiden, Pansier. Blok, Xerxes; Van der Kuylen. PSV; Ad Graaumans, NAC; Jansen, Feijenoord; Achterberg, DOS en Buitendijk. Sparta. 18 - 20 jaar: Stuy, Telstar; Boom gaard, Suurbier en De Haan, Ajax; Nieuwenhuis, Elinkwijk; Kerkhof, Veen- dam; Van Ierssel, Baronie; Pas. ADO; Drost. Wageningen; Stuivenberg, Xer xes; Muhren. Volendam; Brokamp. MW Van Stippent, Van Drost, PSV en Freeriks, Fortuna '54.

de Stem | 1965 | | pagina 13