Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Paul meei Z.-Beveland „St.-Jan ten Steene gaf uitstekende opvoering Dosch-Uptiek rillen Raad van Zuiddorpe gaat akkoord met herindeling SCHRIJFMACHINE Nederlandse Benedictijner congregatie in oprichting MIDDELBURG „Dynamo" hield jaarvergadering Dilettanten-toneel bracht blijspel VLISSINGEN D I A i' 1 D 11 D Jubilarissen bij ..De Schelde'5 De Volksstem"ga) anguitvoering Dagblad De Stem Burgerlijke stand OOSTBURG Van Circus Knie Twee-eenheid van f 183.- SAS VAN GENT TERNEUZEN Burgerlijke stand Gouden eremedaille O.N. voor B. Schot Cor Verdonschot Vrijdagavond: Raad Vogelwaarde gaat visie geven op herindeling Uitslagen tafeltennis EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen G. Zondervang gehuldigd bij jubileum visserijpolitie Mikrokorfbal van de bovenste plank IJSHC OOK OP ZOEi EEN ANDERi chtergron DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 FEBRUARI 1965 De atletiekvereniging „Dynamo" heeft haar jaarvergadering gehouden, onder voorzitterschap van de heer C. C. Rodts. Het was tevens de laatste vergadering van de voorziter daar hü, na 7 jaar, de vereniging gaat verlaten. Tijdens deze vergadering kwamen en kele belangrijke punten naar voren. Al lereerst het feit dat de gemeente Mid delburg de vereniging heeft toegezegd dat de accommodatie aan de sintelbaan zal worden verbeterd en aangepast aan de eisen van deze tijd. Zeer waarschijn lijk krijgt de vereniging een materialen- hok, dat zal worden gebouwd in de geest van dat van de Middelburgse sporthal. De leden van Dynamo zullen de op bergruimte zelf bouwen met medewer king van de gemeente. Voorts deelde de voorzitter mee dat het ledental, dat rond de 50 schommelt, een kleine stijging vertoont. Met een ge deeltelijk nieuw bestuur gaat Dynamo een nieuw tijdperk in op goede finan ciële basis. Op 4 december houdt Dynamo weer haar traditionele St.-Nicolaascross in Middelburg. Tevens staan er diverse wedstrijden op het programma en zal de vereniging ook weer meedraaien in de landelijke competitie. In 1965 zal ten slotte de jaarlijkse feestavond niet ont breken. In de Schouwburg vond een toneeluit voering plaats van het Middelburgse Dilettanten-Toneel. Uitgevoerd werd onder regie van mevrouw C. Borst - Aer- nout het blijspel in drie bedrijven van Pedro Calderon de la Barca „Pas op de stille waters", in een vertaling van Bernard Verhoeven. Een blijspel; een volle schouwburg; het waren twee din gen, waarvoor men eens extra ging zit ten om eens een avondje gezellig uit te zyn. Hoe anders is dit uitgekomen. Het enige waar we in dit blijspel nog om hebben kunnen lachen was de figuur Don Toribio Cuadzadillos, een prettige rol en op uitmuntende wijze gespeeld door de heer P. Vlieger. Hij vertolkte de rol van een domme boertige figuur, die het liefst met twee dochters van Don Alfonso in het huwelijk zou willen treden. Naast zijn hartverwarmende spel (in de matig verwarmde nieuwe schouwburg) zouden we in één adem willen noemen de huwbare dochters Clara en Eugenie, twee heel verschil lende types, die op uitstekende wijze werden vertolkt door mej. J. de Croo en mevrouw L. S. Starrenburg - Hennik Dit drietal droeg het stuk, dat een eenvoudig gegeven heeft. De woordspelingen in dit stuk moeten het over het algemeen doen, zowel in het poëtische als in het lyrische. Men kwam er op dit moeilijke gebied naar behoren uit, al was de rolkennis niet bij allen even goed. Het toneel was als het ware in drie gedeelten verdeeld, waarin zich 't gehele stuk afspeelde; één speelt zich af in de straat en de andere twee in de huizen van respectievelijke Don Alonso en Don Felix. Als we ergens nog een compliment moeten maken, dan is het wel voor de prachtige kostuums, die kwamen uit het Brabants Costuumhuis. Voor de damesleden van het Middel burgs Dilettanten Toneel waren er bloe men. Het matige applaus na afloop van dit stuk moeten de leden van het M.D.T. zich maar niet te erg aantrek ken. Zij hebben in ieder geval hun best gedaan om er iets goeds van te maken. Wel zouden we graag zien, dat men terdege let op de keuze van .stukken. Misschien het ook mogelijk, dat op het programma naast de medespelenden een korte beschrijving van het te spelen stuk plaatsvindt. We wensen het Mid delburgs Dilettanten Toneel veel sterkte op de weg naar het zoeken van een goed en voor het publiek aanvaardbaar toneelstuk- A.L. Philatelica Het verenigingsjaar van de afdeling Middelburg van de postze gelverzamelaarsvereniging Philatelica had een vlotte start. Na de goed ge slaagde ruilbeurs van 16 januari kwam een groot aantal leden bijeen voor de maandelijkse ruil- en contactavond. Naast de vele leden waren een vijftal gasten aanwezig, waaronder een twee tal C.O.A.K.-militairen die de eerstvol gende vijf maanden de ruilavonden als gast zullen meemaken. De andere contacten werden gelegd via de gehou den beurs. De voorzitter, de heer K. Otte sprak in zijn openingswoord goede wensen uit voor de vereniging, de afdeling en haar leden. Hij memoreerde de groei van de afdeling: in een jaar van 49 naar 78 en in de eerste maand van dit jaar reeds naar 89. Voor de aanbrenger van het 90e en het 100e lid liggen aanmoedi gingspremies te wachten, terwijl num mer honderd ook een verrassing wacht. De nieuwe uitgiften van zegels kunnen voor wat betreft onze afdeling thans worden betrokken via de heer W. van der Hoek. Als vijfde sectiehoofd voor het rond- zendverkeer zal mevr J. Ooms-Vader optreden. Het getuigt van de goede sfeer die er in de afdeling heerst dat meerdere leden wat taken van de be stuursleden overnemen. De voorzitter at tendeerde de leden op de ruilbeurs die zaterdag 6 februari a.s. wordt gehou den door de zusterafdeling Schouwen. Op de vooraf te Zierikzee te houden rayonvergadering zullen de heren A. Koets, K. Otte en P. Weststrate aanwe zig zijn. Velen konden tijdens de vergadering hun postzegelbezit aanvullen, hetzij met nieuwe uitgiften, dan wel met zegels uit de rondzendboekjes en de doubletten die beschikbaar waren. Dank zij een roy ale schenking en de nimmer afgehaal de drie jubileumboekjes van Philatelica konden tijdens de verloting veel prijzen worden uitgedeeld. Oost- en West-Souburg Filmavond De plaatselijke afdeling van de Nede/iandse christelijke agrari sche bedrijfsbond houdt a.s. donderdag 4 februari een filmavond in gebouw Reho- both, aanvang 's avonds 7.30 uur. Ver toond zullen worden vier films: Grieken land, Het tovervierkant, De goede oude tijd en Nieuw-Zeeland. (Advertentie) Clinge Op 25 februari viert de heer P. Joziasse uit de Machinale Bewerking zijn 40-ja- rig dienstjubileum bij de N.V. Kon. Mij „de Schelde". Verier zijn er in de maand februari nog 7 werknemers die hun zilveren dienst- jubileum vieren te weten de heren J. Meerman uit de Afbouw Accommoda tie op 4 februari G.S. de Knegt uit de Machinale Bewerking op 6 februari, F. Jeremiasse uit de Plaatwerkerij op 10 februari, J. C. Coppoolse van Per soneelszaken op 17 februari, A. W. van Hoeijdonck van Afbouw Voortstuwing op 19 februari, P. Goddijn van Afbouw Voortsuwing op 21 februari en J. de Nooijer uit de Plaatwerkerij op 26 feb. Visaanvoer In de week van 25-30 januari werden aan de mijn te Vlissin- gen de volgende hoeveelheden vis aan gevoerd, te weten: 9932 kg garnalen, 278 kg bot, 1635 kg schar, 3945 kg schol, 2834 kg wijting, 876 kg kabeljauw, 5 kg rog, 19 kg haring en 269 kg sardijn. <■*4 Dagblad ^oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuiosch-Vlaander en J. PETIT v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2xh mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. .Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Hoewel de belangstelling in het con certgebouw waar de zangvereniging ,,De Volksstem" haar jaarlijkse uitvoe ring gaf, niet zo heel groot was, heb ben de aanwezigen, het totale beeld van deze uitvoering in ogenschouw nemend, toch kunnen genieten van een behoorlij ke uitvoering. Naast deze zang was er instrumentale medewerking van Peter Jense en viool met pianobegeleiding van de heer G. W. Bergman. Zij speel den voor de pauze de sonata in G groot van de Fesch en de Sonatine in F groot van Telemann. Beide werken werden op kundige wijze gebracht door deze Mid delburgse musici, enige ritmische on enigheid" in de eerste maten van een paar delen daargelaten. Zij oogstten dan ook veel bijval. Na de pauze brachten Jense en Berg man nog een paar korte werkjes, waar bij het slotnummer, een Allegro uit een vioolsonate van Fiacco op virtuoze wijze werd uitgevoerd. Wanneer we het koor, dat onder directie stond van Thon de Cries, onder de loep nemen, valt ons allereerst op het grote aantal aria's en koren, dat uit de opera „Orpheus'van Gluck werden gezongen. Dat uit de le den zelfs nog twee solisten gevonden kunnen worden, die op aanvaardbare wijze een aantal van deze aria's zong is op zichzelf al een verheugende presta tie. Hiervoor tekenden mevrouw J. J. Vertregt - Schipper en de heer A. Wolf. Toch vinden we het persoonlijk jam mer, dat het steeds „flarden" van zo'n groot werk zijn, die uitgevoerd worden. Misschien is er een mogelijkheid en we opperen dit in alle bescheidenheid om bij een eventuele jubileumuitvoering het gehele werk uit te voeren, waarbij men dan beroepssolisten neemt om de vele aria's te zingen, om hiermee de solisten te ontlasten en het koor ook te verstevigen. De „Volksstem" opende deze avond met „O vos omnes" van Da Vittoria, op beheerste wijze capella gezongen. Virga Jesse van Bruckner bleek moei lijker kost te zijn; het mag dan zijn, dat de piano de moeilijkheden in de in tonatie wat opvangt, het blijft per slot van rekening een a capella-werk en be ter 'n toon gezakt, dan tegen de melodie aan te zingen met begeleiding. De Weltliche Kantate van Mozart „Dir See- le des Weltalls" werd op enthousiaste wijze gebracht, hoewel ook hier kleine ritmische schommelingen aanwezig wa ren, die bij een iets meer gerichte diri- geertechniek niet voor hadden hoeven te komen. De sopraansolo in dit werk, werd door mevrouw J. J. Vertregt - Schipper naar behoren gezongen. Na de pauze hoorden we o.a. nog een werkje voor meisjeskoor en gemengd koor van Ab Lichtendahl op tekst van C. Romijn, dat op beheerste wijze met een climax aan het slot werd uitge voerd. De Volksstem besloot deze avond veel applaus ontlokte en zodoende werd gebisseerd. De heer G. Berg man, die de zang aan de piano begeleidde, deed dit op kundi ge, gedecideerde en bescheiden wijze, zonodig inspringend waar dit te pas kwam. Wat de zaal betreft zouden we meer warmte willen; daarnaast gaan onze verlangens uit naar een betere pia no. zonder piepend pedaal. Wat de koor leden betreft: sla geen blaadjes om voordat een stuk helemaal uit is. A.L. Geboren: Marianne, dochter van C. van der Meule-Theune, Joannes zoon van J. de Wolff-Fondraine, Frederik, zoon van T. Riemeijer-Buijs. Monique, dochter van B. van Belzen-Valkier, Erik, zoon van A. de Paauw-Scherbeijn, Cor nelia, dochter van M. Poortvliet-Korten- hof, Emiel, zoon van J. de Vis-Abra- hamse, Wimke, zoon van S. Braaksma- Meijer, Arnold, zoon van H. Kerbert-van der Linden, Silvana, dochter van W. de Jong-Daane. Blaas, zoon van J. de Rid der-Appel. Ondertrouw: J. van Klooster, 21 jaar en L. Mersie, 17 jaar. E. Anen 24 jaar en W. Bronke, 22 jaar. J. Griep 22 jaar en A. Bosschaart 22 jaar. B. Luchtmeyer 22 jaar en M. Vermeeren, 23 jaar. Getrouwd: M. Nordlohne 37 jaar en A. de Vries, 30 jaar. W. de Brabander 18 jaar en G. de Klerk 19 jaar. M. van Burgh 22 jaar en J. van Klooster 21 jaar. Overleden: Petronella Ruijtenburg, 70 jaar. Cornelis van Belzen, 66 jaar, echt genoot van J. van der Welle, Catharina de Vlieger 82 jaar. Gewond bij botsing Rond kwart over acht 's avonds had er in de Molen straat een autobotsing plaats. De perso nenwagen, bestuurd door P. B. alhier, reed op een vrachtwagen die bezig was een aanhangwagen op een bouwterrein naast de weg te plaatsen. De vrachtwa gen wilde weer terug op de straatweg komen. De medebestuurder van de vrachtwagen gaf seinen met een rode lamp, die waarschijnlijk door P. B. niet gezien werden. P. B. werd in de nabij- zijnde woning gedragen en behandeld door dokter Brabers, die eerste hulp verleende. De schade aan de personen auto is aanzienlijk. St -Jansteen Vertrek en benoeming. Per 1 de cember 1.1. werd op haar eigen verzoek door mej. H. M. Meyer de functie van maatschappelijk werkster neergelegd bij de Stichting Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum voor St.-Jansteen en omstreken. Per 1 februari werd in deze vacature voorzien door de benoeming van de ge diplomeerde maatschappelijk werkster mej. Chr. van Daele. Op excursie De commissie streek verbetering zal a.s. donderdag 4 februari per autobus een excursie houden in de eigen streek. Zo zal te Clinge een woon keuken, te Heikant een varkensfokkerij en te Koewacht een woonkeuken met douche bezichtigd worden. Lamswaarde Carnavalesk lustrum Het carnavals comité gaat deze keer voor de vijfde keer de carnavalsviering organiseren. Op zondag 28 februari zal prins Lamsoor I zijn leutige onderdanen voorgaan in een groots feest, dat mede geïnspireerd zal worden door de prinselijke hofdames en de raad van elf. Men is momenteel druk doende de feestelijkheden voor te berei den. Gezinsdag NCB De jaarlijkse gezins dag van de plaatselijke afdeling van de NCB is zeer geslaagd, 's Morgens werd in de parochiekerk een H. Mis opgedra gen ter intentie vaq de overleden leden, 's Middags hield de schrijver Henri van Leeuwen zijn voordracht „Zwerver in Parijs". Nadat men een koffiemaaltijd ge bruikt had, voerden de jonge boeren en boerinnen het spel „Lui van standing" op. Na afloop was er nog een bal. De muziek werd geproduceerd door 'n orkest o.l.v. Jan van de Waterschoot. Toneelstuk In hotel de Eenhoorn werd het toneelstuk „Wat is er vannacht gebeurd?" door de Rederijkers opge voerd. De regie was in handen van de heer A. de Koning. De uitvoering werd gegeven in het kader van de culturele uitwisseling van de gemeenten Oostburg en Ertvelden uit België. De Belgische gasten waren met 140 man gekomen, waaronder burgemeester dr Van Steen bergen, met schepenen en een verte genwoordiging van de middenstand. Voorzitter A. de Koning overhandigde de dirigent een boek. Op verzoek van het dankbare publiek werden nog enkele nummers door het koor gezongen. Na afloop was er trekking van de loterij. Tafeltennis De Oostburgse tafelten nisvereniging ONA organiseert zondag 14 februari haar jaarlijkse bekertoernooi De wedstrijden worden gespeeld in de Katholieke Kring en vangen aan om 13.30 Kruiningen Uitvoering E.M.M. In Ons Dorps huis werd voor een volledig uitverkoch te zaal de jaarlijkse uitvoering van de koninklijke harmonie E.M.M. gehou den. Voor het eerst trad Jong-E.M.M. gesplitst in vier klarinettisten ol.v. de heer Hillebrand uit Goes en zeven ko perblazers o.l.v. de heer Manaard uit Hulst op. Ook de drumband was aan wezig, terwijl E.M.M. zelf optrad o.l.v. de heer J. Laco, i.v.m. ziekte van de dirigent, de heer A. Holster. Tijdens de pauze trad de boerenkapel op, gefor meerd uit leden van E.M.M. Het Gezellentoneel uit Bergen op Zoom bracht op uitstekende wijze de klucht in drie bedrijven „Een rare familie" ten tonele. De regie was in handen van F. Tebbens. Als sluitstuk was er een bal. Yerseke Raadsvergadering. Vrijdag komt de raad te 8 uur in openbare zitting bijeen. Behandeld zal worden verhuur van de tuin achter pand Schotte 21 aan de heer M. Geense voor het plaatsen van een salonwagen, tegen een huur van 10 per jaar. Op voorwaarde dat de 'salon wagen direct verdwijnt als de gemeente de grond nodig heeft voor de bouw van een kleuterschool. Verhuur strookje grond tussen v. Randwijckstraat en v. Klinkenbergstraat aan J. v. IJsseldijk voor het bouwen van een garage tegen een huurbedrag van 30,per jaar. Vaststelling huurbedrag voor de ver enigingen „Mozart", „Excelsior" en „To- vido" wegens gebruikmaking van het verenigingsgebouw „Trefpunt". Tot ok tober 64 maakten deze verenigingen ge. bruik van een lokaal van de voormalige Damse school tegen een huurbedrag van resp. f 120,f 20, en f 20,Voorge steld wordt de laatste te verhogen tot f 50,I.v.m. de financiële regeling voor de B.L.O.-school te Goes stellen B. en W. voor de gemeenschappelijke regeling, zoals ook alle andere aangesloten ge meenten hebben gedaan of nog zullen doen, op te heffen, gerekend vanaf 1 ja nuari 1965. Om tot verhoging van in komsten te komen wordt voorgesteld de belasting op honden als volgt te herzien: voor een luxe hond van f 10,te bren gen op f 15,— en voor een waakhond van f 2,50 op f 7,50. De hondenbelasting bracht in 1963 f 1565,- en in 1964 f 1650,- op. Door de nieuwe regeling wordt een opbrengst van f 2300,verwacht. J. Sinke overleden Tengevolge van en hartaanval is in het ziekenhuis Berg- zicht overleden de heer J. Sinke, in le ven lid van de gemeenteraad voor de A.R.-partij. Voorts was hij voorzitter van het gereformeerd schoolbestuur, scriba van de kerkeraad en penningmeester van de plaatselijke A.R.-kiesvereniging. De heer Sinke was 50 jaar. Sinds vorig jaa.r was de heer Sinke als gedupeerd oester kweker overgeschakeld naar de cham pignonteelt. Als opvolger in de raad komt op de lijst voor de heer W. Bol. Aan gezien deze als secretarie-ambtenaar een benoeming als raadslid niet mag aanne men komt als volgende op de lijst voor de heer C. Pronk. uur. Voor elke klasse heeft de vereniging minstens drie prijzen bij elkaar kunnen brengen. Uitgezonderd het derde team heeft ONA in de voorbije week goede resultaten geboekt. ONA 1 won met 7-3 van Sorry 2, ONA 2 met 9-1 van VSV 1, ONA 3 ver loor met 6-4 van Haringman 2 en het vierde team van de Oostburgers won van Big Smash met 8-2. B.J.B.-afdeling. In hotel Du Com merce heeft de plaatselijke kring van de Boerinnen Jeugdbond een bijeenkomst georganiseerd. Na een woord van wel kom door de voorzitster mej. E. de Winne, hield de consulente van de Boe- rinnenbond, mej. R. Schoenmakers uit Tilburg een spreekbeurt over het Euro pa Festival te Stuttgart. Dit festival zal worden bijgewoond door vertegenwoor digers van organisaties uit vele landen. In Tilburg wordt door het hoofdbestuur van de bond een naaiwedstrijd georga niseerd, waarvan de winnares een gratis reis naar het festival krijgt. Oostburg zal op de wedstrijd zijn vertegenwoordigd door de dames L. Rotsaert uit Eede en A. Vermue uit Oostburg, die zich in de kring het vaardigst met naald en draad hebben getoond. Stierenvereniging. Onder voorzit terschap van de heer G. Modde heeft de stierenvereniging „Eendracht maakt Macht", bij A. de Milliano aan de Tol, een algemene ledenvergadering gehou den. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter en het lid P. van Cruijnin- gen herkozen. Het dekgeld werd vastge steld op f 17.voor boventallige koei en komt daar voor de leden nog een rijksdaalder bij en voor niet-leden vijf gulden. De organisatie van de jaarlijkse fok- veedag Oostburg kreeg een subsidie van tien gulden. De leden hielden zich verder nog be zig met het bespreken van de aankoop van een nieuwe stier. De huidige stier „Eisinga's Rudolf" voldoet niet. Voor de aankoop werd een commissie be noemd, die uit de volgende personen be staat: G. F. Modde, P. van Cruijningen en G. Tas. Bij de rondvraag werden door diverse leden richtlijnen gegeven voor de aan koop van de nieuwe stier. „Eendracht maakt Macht" telt 36 le den, die 75 aandelen in bezit hebben. Naast de heren Modde en Van Cruij ningen, hebben verder zitting in het be stuur: secretaris D. Dekker, penning meester G. Tas en de heer A. Dierix. De vergadering werd besloten met een kof fiemaaltijd. Sluis Filmavond De jaarlijkse film en propaganda-avond t.b.v. het Rode- Kruis wordt dit jaar a.s. donderdag te Sluis gegeven in hotel Central. Ge bracht wordt de kleurenfilm: De Trotse Rebel. Vogelwaarde (Advertentie) met luxe tas (of 6 termijnen van f 30.50) Zwitserse precisie - Italiaanse vormgeving Garantie en gratis service Kantoormachinehandel J. A. BIESBROECK Gentsestr. 21a-23 HULST Tel. 01140 - 2080 Auto rijdt kind aan De bestuurder van een Belgische auto, de studente P. uit Zelzate trapte inplaats van op de rem op het gaspedaal waardoor zij in de Tramstraat het trottoir opreed en daar een kind schepte. Vervolgens reed zij de weg over, waar zij zich klem ,reed onder de vrachtauto van V. Het kind liep een hersenschudding op. De auto werd totaal vernield. De bestuurster, die nog nooit gereden had, kwam met de schrik vrij. Hulde voor jubilaris De officiële huldiging in de raadszaal van het ge meentehuis ter gelegenheid van het 25- jarig ambtsjubileum van de wachtmees ter eerste klasse der rijkspolitie, de heer J. van Hest droeg een stijlvol karakter. Als eerste van de vele sprekers werd het woord gevoerd door kapitein van de rijkspolitie, de heer J. Warneke, toege voegd officier van de districtscomman dant te Middelburg, die de jubilaris schetste als een uitstekend politieman en een goed collega. Hij overhandigde een enveloppe met inhoud. Ook burgemeester R. den Boer had veel waardering voor de jubilaris, daar hij het is die de jeugd van Sas van Gent opleidt voor het jeugd- verkeersexamen. Woorden van lof wer den vervolgens gesproken door de groepscommandant de adjudant Deelen, opperwachtmeester Abrahamse namens r.-k. politiebond, de commandant van de rijkswacht adjudant A. Hillaert uit Zel zate voor de prettige samenwerking tus sen jubilaris en rijkswacht. Schade bij botsing Gistermiddag te gen half twee stopte de bestuurder van een personenauto J. J. D. uit Zaamslag voor het zebrapad in de Axelsestraat op het kruispunt met de Kerkhoflaan om een kind doorgang te verlenen. Een ach ter hem komende vrachtauto, bestuurd door W. v. O. uit Middelburg moest daardoor eveneens vrij plotseling stop pen. De vrachtauto gleed een eind door en botste tegen de personenauto. Beide auto's liepen zware schade op. Geboren: Jacqueline dv E. Dobbelaar -'Hont; Elizabeth dv Elias Oppeneer van de Voorde. Godelieve, dv Johannes BunBender. Sas van Gent. Sabine, dv Anthonij VerbruggeHamelink. Anton zv Anthonij Verbrugge-Hamelink. Jan, zv Jan Bakker-Bakker. Axel. Pieternella, dv Willem Knol-de Meijer. Hoek. Jan zv Jan Meijer-Kuijk. Claudine dv George van Heese-van den Bergen. Sas van Gent. Huwelijksaangiften: Cornelis Doolaard 20 j., Amsterdam en Maria de Theije, 21 j. Gerard Heerspink, 20 j. Axel en Ma ria Christiaansen 22 j- Hendrik Blaauw, 26 j., geh. gew. en Luci van Vooren, 30 j. Joost Nieuwelink 28 j. en Petronella Dung 22 j. Walter Wegman 17 j. Sas van Gent en Johanna Bos 17 3. Gehuwd: Adriaan Leijs 20 jaar en Christina Frederiksen 19 j., Cornelis IJkelenstam 23 j. en Louise Clemminck, 20 j. Adriaan Korstanje 19 j. en Maria de Meijer 19 j. Overleden: Christiaan .Westrate, 71 j. echtg. van Hilke Borchers. Prosper de Pauw, 80 j-, geh. gew. met Janna Klaas- sen. Johannes van Broekhoven, 78 j„ echtg. van Racel van Tatenhoven. Sas van Gent. Marinus Nieuwelink, 80 j., geh. gew. met Suzanna Vergouwe. Jaarverslag Bij de stukken voor de vrijdag te houden raadsvergadering is een jaarverslag 1964 toegevoegd. Dat geeft een gedetailleerd overzicht over de gemeentelijke gang van zaken in het afgelopen jaar. Het aantal inwoners liep terug van 3425 tot 3405. Het maakt voorts gewag van de moeilijkheden rond de beide Meijerink-bedrijven op het indus trie-terrein te Stoppeldijk. Uit het wo ningcontingent 1964 werden 2 premie- 3 vrije sector- en twee bedrijfswoningen met bedrijfsgebouwen dat laatste in het kader van de ruilverkaveling toe gewezen. De bouw van 8 w.w.-woningen kwam gereed. Momenteel zijn acht wo ningen in aanbouw. Op 31 december be droeg het totaal bedrag van de in uit voering zijnde kapitaalwerken f 1.353. 066,82; het totaalbedrag van de uitge voerde werken was f 4.289-782,96. Het jaarverslag memoreert dat in 1964 voor het eerst het gemeentelijk blad „Rond de Vogel" werd uitgegeven en dat een beter contact tussen de bestuurderen en de bevolking voorts werd bewerkstel ligd door het houden van vier gespreks- avonden in de respectievelijke kerkdor pen. 'Jzendijke Filmavond. Woensdag 3 februari om half acht zal door het Rode Kruis een filmavond worden verzorgd in het Hof- zicht-Theater. Vertoond zal worden de kleurenfilm „De trotse rebel". Golfbiljart. De golfbiljartclub „Sport na Arbeid"' ontving in haar clublokaal bij C. Walhout de biljarters van St.-Jan in Eremo (België). De bezoekers bleken de sterksten te zijn want de einduitslag was 5949 voor St.-Jan. Zierikzee (Van onze correspondent) De vissersvereniging „Helpt elkander" heeft een feestvergadering belegd ter ge legenheid van het 45-jarig bestaan. Tij dens de vergadering^ reikte burgemees ter mr. Dijckmeester aan de voorzitter, de heer B. Schot, die vanaf de oprich ting bestuurslid en de laatste 25 jaar ook voorzitter van de vereniging is, de versierselen uit behorende bij de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, bij bevordering. En kele jaren geleden heeft de heer Schot reeds de zilveren medaille ontvangen, waarmee hij en zijn schippers geëerd werden voor alles wat zij hadden gedaan ter redding van een groot aantal slacht offers van de watersnoodramp van 12 jaar geleden. In gezelschap van talrijke aanwezigen werd tot diep in de nacht feestgevierd. (Van een onzer verslaggevers) MAMELIS De vier benedictijner abdijen in Nederland zullen spoedig een eigen Nederlandse congregatie gaan vormen. Deze orde telt momenteel 16 congregaties over de hele wereld ver spreid. De vier abdijnen in ons land be horen thans nog tot de Franse congre gatie van Solesmes. Het klooster te Oosterhout werd ge sticht door Franse monniken uit Wis- ques, die als gevolg van de „Wet op de verenigingen" in 1907 Frankrijk moesten verlaten. Vanuit Oosterhout werden in 1935 de abdijen te Egmond en in 1945 te Slangenburg bij Doetinchem gesticht. De St.-Benedictusberg te Mamelis be hoorde oorspronkelijk tot de Duitse con gregatie, maar werd in 1951 aan de lei ding van Oosterhout toevertrouwd. Met de abtswijding van zaterdag jl. werd zij een zelfstandige abdij. Een studiecommissie uit de vier Ne derlandse kloosters bereidt reeds enige tijd de stichting van een zelfstandige congregatio Neerlandica voor. Het zal de 17e zijn in de orde en met haar circa 190 leden voorlopig ook een der klein ste. Oosterhout blijft uiteraard de moe derabdij en de abt van dit klooster wordt waarschijnlijk de „president" van de Nederlandse congregatie. ST-JANSTEEN Als een van de eerste verenigingen heeft de Camere van Rethorica St. Jan ten Steene in het ka der van het Zeeuws Landjuweel gespeeld Dit Landjuweel geldt als voorronde van het Nationaal Landjuweel 1967, met als inzet het „juweel" van de koningin. On der de voortreffelijke regie van de Hul ster tekenleraar Cor Verdonschot bracht de Rederijkerskamer Carl Zuckmayers „Circus Knie" in het Verenigingsgebouw Het betreft een weemoedig spel dat zich afspeelt tegen het romantische decor van circuswagens. Ofschoon het stuk niet hoog grijpt en feitelijk zwak is geschreven, slaagde de toneelgroep er toch in een mooie voor stelling te verzorgen, waarin Emmy Geeraerds excelleerde als Catharina Knie Zij werd goed gesteund door Cor Ver donschot, die, naast de regie, ook het leeuwendeel van het spel op zich had genomen. In de regel zit de „twee-een heid" regisseur-speler vol voetangels en klemmen. In dit geval moet echter ge zegd worden, dat Cor Verdonschot alle bezwaren op vakkundige wijze heeft we ten te neutraliseren. Zijn regie muntte uit door beweeglijkheid in de mise-en- scène, zijn spel kreeg voldoende van de melancholie en weemoed van de bohé mien mee. Cor Verdonschot speelde va der Knie, Emmy Geeraerds diens dochter. Enkele bijfiguren kwamen minder goed uit de verf. Rob de Potter als Rotacker, de jonge boer. schoot te kort in zijn uitbeelding, terwijl Ber Pluym als Ju lius, zijn optreden in het naspel niet (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK Vrijdagavond zal de raad van Vogelwaarde zijn visie op het wetsontwerp voor de herindeling van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen kun nen geven. Het herindelingsplan voorziet in een samenvoeging van de gemeenten Vogelwaarde,, Hontenisse en Graauw en Langendam. B. en w. hebben geen pre advies verstrekt, waarschijnlijk omdat zy een „vrije discussie" over het plan voor staan. Voorts zullen voorstellen aan de orde komen tot aanschaffing van een nieuwe stencilmachine, tot het verlenen van een bijdrage van 10,- aan de Europese Be weging, tot vaststelling van een „veror dening betreffende de rangindeling en de vergoedingen aan het personeel van de gemeentelijke vrijwillige brandweer", die in de plaats zal komen van de oude verordening, tot het gedeeltelijk doen af schermen van de overdekte speelplaats van de openbare u.l.o.-school te Paulus- polder, tot het vaststellen van de voor schotten op de exploitatievergoedingen voor de bijzondere lagere scholen in de gemeente en van enkele begrotingswijzi gingen, tot het aanwijzen van wethouder A. J. B. Serrarens in het algemeen be stuur van de Stichting Sociale Werk plaats Hulster Ambacht en tot opheffing van het Kerkhofpad te Boschkapelle. Deze „weg" zal in het kader van de ruil verkaveling Stoppeldijk verdwijnen, ten zij de gemeente handhaving ervan zelf bekostigt. Om verschillende redenen komt de gemeente dat laatste niet accep tabel voor. Het voorstel komt aan de orde naar aanleiding van een adres van de bewoners van vier buurtschappen, die de raad vragen alles in het werk te stel len om het Kerkhofpad te doen blijven bestaan. Ten aanzien daarvan merken b. en w. op dat men destijds geen bezwaren tegen opheffing van het Kerkhofpad heeft gemaakt, toen het ruilverkavelings plan „voor eenieder" ter inzage lag. (Van onze correspondent) De uitslagen van de tafeltenniswed strijden die in de afgelopen week in de afdeling Zeeland van de Nederlandse Tafeltennisbond zijn gespeeld zijn als volgt: le klas: Sorry 1-W. van Zoelen 2 9-1, W. van Zoelen 1-Pzem 10-0. NSM-St.- Alo 2 7-3, Ona-Sorry 2 7-3, St.-Aio 1- Haringman 8-2. 2e klas: Pzem 2-Wilno 3-7, Haringman 2-Ona 3 6-4, Ona 2-VSV 9-1, St.-Alo 3- B. Smash 7-3. 3e klas: SSVV-H. van Bew. 6-4, B. Smash 2-Sorry 3 3-7, Wilno 2-SSVV 4-6, W. van Zoelen 4-VSV 2 4-6. 4e klas: B. Smash 3-Ona 4 2-8, VSV 3- Sorry 4 2-8, Wilno 4-Wilno 3 4-6, St.-Alo 5-B. Smash 4 4-6. ENGELSE HANDELSCORRESPONDENTIE De heer T. C. van Luyk te Axel is geslaagd voor het examen Engelse han delscorrespondentie. T.H. TE DELFT De heer D. N. Reinhoudt uit Wolfaarts. dijk is aan de T.H. in Delft geslaagd voor het kandidaatsexamen voor scheikundig ingenieur. SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE De heer F. W. Wisse uit Oost- en West- Souburg is in Den Haag geslaagd voor het voorlopig diploma scheepswerktuig- kundige. LANDBOUWHOGESCHOOL WAGENINGEN Aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen is de heer H. J. van Oosten uit Oost-Souburg geslaagd voor het examen zuivelbereiding. (Van onze correspondente) ZUIDDORPE. In de jongste verga dering van de gemeenteraad hebben het college van b. en w. en de raadsleden even stilgestaan bij het overlijden van Churchill. t Bij de daaropvolgende behandeling van de agenda was het voornaamste punt de bespreking van de gemeentelijke herin deling in Zeeuwsch-Vlaanderen. Alle raadsleden waren het er over eens, dat zij liever gezien hadden, dat Zuiddorpe zelfstandig was gebleven. De heer Laheyne had, naar hij zei, lie ver drie grote gemeenten voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen gezien. De heer Moerdijk zag voor Zuiddorpe meer heil in 'n aansluiting bij Axel dan bij Koewacht. De voorzitter zette het standpunt uit een van b. en w. Zij hadden o.m. nu sa menvoeging onafwendbaar was, er uren aan besteed te overdenken, wat het beste was voor de gemeente. Zuiddorpe had niets gevraagd maar was verheugd zijn naam te kunnen behouden. „Het is bijzonder gesteld op een goede verstandhouding met de buurgemeenten. Zuiddorpe heeft de laatste jaren getoond durf te bezitten en bestuurskrachtig te zijn. Het heeft een van de mooiste en meest modern geoutilleerde gemeente huizen van geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, ruim genoeg voor een grote gemeente. Bovendien is er ruimte te over om te vergroten. Het is ook een groeiende ge meente, een gemeente met toekomst, straks dé woongemeente bij uitstek voor de werkers van de kanaalzone, en binnen 10 jaar zonder twijfel de grootste van de drie samengevoegde", aldus de burgemeester. Na deze uiteenzetting sprak de heer Moerdijk zijn waardering uit over de door de burgemeester ontplooide activi teiten en zijn beleid. Hij verklaarde zich met de overige raadsleden akkoord met de voorgestelde samenvoeging. Alle agendapunten werden door de raad aanvaard, o.a. met intrekking van het besluit van 27 november 1964, het voorstel tot verhoging van de fraudever zekering bij de frauderisico-onderlinge van gemeenten, van f 8.000.— tot f 25.000.—. Het bedrag per leerling voor 1965 voor de bijzondere lagere school werd voor lopig gehouden op f 55.—. Zou dit be drag te laag blijken bij het in gebruik nemen van de nieuwe school, hetgeen waarschijnlijk zal gebeuren na de va kantie in augustus kan dan men het no dige doen dit te verhogen. Aangeboden werd verder de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1965. Morgen, woensdag 3 februari Hansweert 4.20 en 16.43 uur, Terneuzen 3.33 en 15.59 uur.Vlissingen 3.06 en 15.27 uur, Wemel- dinge 5.02 en 17.24 uur. CADZAND Jeugdgebouw 19.30 uur De trotse rebeL TERNEUZEN Luxor: 20.15 uur Irma la Douce. 18 j. OOSTBURG Ledel: 20.15 uur Irma la Douce. 18 j. HULST Bioscoopgebouw: 20 uur Irma la Douce. ZIERIKZEE Concertzaal: 20 uur Scapino-ballet. GOES Grand: 20 uur Jeugd van Iwarai MIDDELBURG City: 20 uur Jeugd van Iwan. TERNEUZEN Luxor 20.15 uur Irma la Douce, 18 j- HULST Bioscoopgebouw 20 uur Irma la Douce BRESKENS ,,'t Zonneke": 19.30 uur Jaarvergadtrlng „Uit het volk - voor het volk" IJZENDIJKE Parochiehuis: 19.30 uur De trotse rebel, a.l. li waar kon maken. Irene Baert gaf eeri gave vertolking van Bibbo, een circus vrouw. Alleen was haar typering te jeugdig om haar een oude vrouw te doen lijken. Gerard Pollet gaf de rol van Ignaz Scheel gestalte. Het decor, gemaakt naar het ontwerp van Cor Verdonschot, verdient alle lof. Ook de belichting, kostuums en rekwi sieten waren keurig verzorgd. Al met al een mooie, zij het geen vlek keloze uitvoering van een moeilijk speel7 baar stuk. De Rederijkerskamer zal nog twee voorstellingen van het spel geven: op zaterdag 6 en zondag 7 februari a.s. (Van onze correspondent) YERSEKE De heer G. Zondeirvang. opziener bij de visserijpolitie op de Zeeuwse stromen heeft het feit herdacht dat hij 40 jaar bij het politiekorps in dienst is. In tegenwoordigheid van ge zin en familie werd dit in de Haven ge vierd. In de voormiddag toonde het be stuur van de visserijen, vertegenwoordigd door de voorzitter ir. Dorst, de secretaris de heer Vriens en de bacterioloog dr. Grijns, het zo goed als voltallige korps visserijpolitie en afgevaardigden van verschillende visserij verenigingen hun belangstelling. Ir. Dorst noemde de jubi laris iemand, die als geen ander de Oos- terschelde en speciaal de oestergronden, en alles wat daarmee samenhangt, tot in bijzonderheden kent. De voorzitter ver meldde ook het minder aangename: in verband met de liquidatie van het oes- terbedrijf en de daarmee samenhangende reorganisatie van het politie-apparaat is de heer Zondervang n.l. tegen 1 mei a.s. op wachtgeld gesteld. Hij begreep, dat dit in het bijzonder voor de heer Zon dervang een bittere smaak geeft bij de vreugde van dit jubileum. Hij bracht hem dank voor de wijze waarop hij al tijd zijn taak heeft vervuld. Behalve vele bloemstukken en andere geschenken mocht hij o.m. van zijn col lega's een barometer en van de vereni ging „Vervoex" een verrekijker ontvan gen. Velen maakten van de gelegenheid gebruik de heer Zondervang hun dank te betuigen voor de ondervonden hulp ?n medewerking. MIDDELBURG De in de Middel burgse sporthal door de Zeeuwse Korf- balbond georganiseerde microkorfbal- wedstrijd tussen landskampioen Rhoda uit Amsterdam en een Zeeuws achttal is uitgegroeid tot een microkorfbaldemon- stratie zoals tot nu toe op Zeeuwse bodem nimmer werd gespeeld. De Amsterdamse ploeg met o.a. de be kende internationaal Kees van Lunte- ren legde in een tomeloze vaart de meest ragfijne combinaties op de vloer waarvoor een talrijk, enthousiast meele vend, publiek de grootste bewondering had. Bovendien beschikten de Amster dammers over een uiterst scherp schot, waarmee de Zeeuwse korf tienmaal werd doorboord. De Zeeuwse ploeg bestaande uit Els Jonkheer, Anneke van der Weel- Steyn, Jopie Ludikhuize, Harmen de Ru, Bert de Vries, Wim Brevet (allen Swift M'burg) Piet van Beugen (Togo) en Joke Engelse-Tange (Tjoba) trok zich aan het sublieme spel van de te genstanders op waardoor dit duel het aankijken ten volle \«i;ard bleef. De Zeeuwse ijver werd slechts beloond met twee doelpunten. (Van onze corres BONN De Westdu ijshockeyploeg heefl verlies geleden. Paul bekende en gevr< dediger van ijshoe] EV Füssen heeft aan£ hij niet meer in de ns wil spelen. Hij heeft nationale ijshockey-t: gen, de laatste maal singswedstrijd tegen in Genève, die West-D Het moet nu nog tegei spelen om zich voor bij de wereldkampi ijshockey in Colorado kwalificeren. „Pauli" wil ook de E.V, ten, en wanneer men dai trainer van E.V. Füssen, ook de oefenmeester van d hockeyploeg is, kan men meningsverschillen tussen hockeystars de voornaamst van Ambross' besluit. Tussen de 30-jarige ijsh< die in binnen- en buitenlan beroemd is om zijn „bodyi gedurende een ijshockey-m net zoveel tijd op de strc het ijs doorbrengt en di (die net voor de elfde nu pioen is geworden) zijn banden verbroken. Ook all Iers hebben verklaard, dat met „Pauli" willen spelen Ambross had namelijk g deel te nemen aan de toi E.V. Füssen op het ogenblik maakt om tegen de beste hockeyploegen te spelen (d strijd tegen Chariot Tetov Füssenaren met 6-3 gewon* zegt, dat hij het clubbestuu geledqn heeft meegedeeld, wege zijn beroep niet in i om zich zolang voor de Can; vrij te maken. De E.V. Füss blijkbaar door Ambross v moest kort voor het vertr Karl Hahn als reserve meei De Canada tournee moge lijke aanleiding zijn voor de Ambross en de E.V. Füssen. veel meer achter, nl. de ve; sen Ambross en Füssen- trainer Markus Egen, die van slechte komaf was aL ging in zijn reeds afgesl als actieve ijshockeyspeler spelen. Egen nam echter Ambrt naar Ausburg, toen de nat de eerste kwalificatiewedsti Zwitsers speelde en met 8-: werd geveegd. Op de tribur de het teleurgestelde publi< Pauli.... Pauli...." Zij wilden het ijs en geloofden blijkbaa stuur nog zou kunnen Zürich was Ambross wel Het heeft zeker niet aan dat de Duitsers met 7-2 rev* en daarmede de beslissings Genève uit het vuur sleepte wederom mèt Pauli Ambros wonnen. De twee gewonnen wede hoogden de roem van Ambr hij weer minutenlang op de s Ook en dat ergert Ambr wanneer andere spelers begaan. Ambross, die nu naam heeft een harde spe moest dan hun straftijd uitzi dens de laatste wedstrijd hockey seizoen, waarin E.V 3-3 gelijk speelde tegen de haar grootste rivaal Ambross de laatste minuten genomen, omdat trainer niet wilde riskeren, dat hij begaan en E.V. Füssen dan spelers zou moeten spelen, druppel geweest, die voor Pa de emmer heeft doen overlo Het hoofdstuk-Füssen is v< ten einde. Hij behoeft geen ben, dat hij nu nooit meer slaan. Andere Westduitse ys zullen er om vechten Pauli bun rijen op te nemen. Er zijn in het westen der bliek enige clubs, die vastb om de Zuidduitse ijshockey te breken (voornaamste club sen, E.C. Bad Tolz, E.V. Kaï de R.C. Mannheim). Daartoe Dusseldorf, dat reeds enkele spelers een contract heeft thans aan de kop staat van der ïjshockey-Oberliga, waar beste clubs naar de „Bundesl veren. Ook de E.C. Keulen is vern Pauli Ambross geïnteresseerd, len wil in de ijshockey-Bun dan zal het kunnen gebeuren Ambross, die deelnam aan de Spelen van 1956, 1960 en 1964 wereldkampioenschappen in daartussen, tégen de E.V. Füss len. Voor E.V. Füssen is het v Pauli Ambross in ieder geva i>es.En de wedstrijden tegen 2 hebben bewezen, dat de hockeyploeg het eigenlijk der Pauli kan stellen. E M na1 ook DENVER Oud net zwaargewicht een jury van zes pers van de hem ten ïaste ffmg dat hij onder drank een auto zou ton, die kandidaat n een titelgevecht met pioen, de Amerikaan steeds ontkend dat hij stand achter het stuur -wereldka Sonny List personen vri e gelegde invloed v hebben bes nummer de huid Cassius in besch zou lie

de Stem | 1965 | | pagina 12