SPORT zijn Té grote liefde voor vak wordt hem noodlottig Walcheren heeft de vlag gereed! Breda kan winnen van zwak Tilburg Henk Scholte start met zege in Europees 47-2 „Dit doe ik j „Dit zegt mij„Ik heb mijn nooit meer" j géén draad' I eerste zege" PIET LIEBREGTS: DE MAN DIE IEDEREEN SOIGNEERT, MAAR ZICHZELF VERGEET... Successen Oranje: nieuwe oefenwedstrijd Indoortennis te Zuidlaren K.O. Met Peter Post groot geworden Den Bosch-DES voor gasten Daarom Clem, van Hassei wint eveneens Interessant Uitslagen TENNISSTRIJD AUSTRALIË Midweekmeeting te Antwerpen Floyd Patterson moest verhuizen 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 29 JANUARI 1965 11 (Piet Liebregts) (Dennis Neville) (Clem van Hassei) (Van onze sportredactie) DEN BOSCH. Piet Liebregts is geklopt. Midden in de strijd, waarvoor hij. nog een jaar of vijftien liad uitgetrokken, moest-ie afhaken. Hij stopt op doktersadvies met zijn beroep als soigneur van wielrenners en gaat de handen, die tientallen coureurs warm zetten, gebruiken 0111 winst te halen uit een Bossche ijssalon. Hij zoekt naar een mooie hond, omdat liij. daar altijd gek van is geweest. Vroeger kon hij geen tijd vinden om er aandacht aan te besteden. Nu wel. Nu wordt liet immers allemaal anders. Zijn vrouw kocht pantoffels omdat haar man voortaan meer, veel meer, thuis zal zijn en de jongens zitten te wennen aan liet idee dat hun vader niet binnenkomt om zich klaar te maken voor een volgende reis. boeken uiteraard een ereplaats kreeg kende veel nakomelingen. De KNWU stuurde hem tientallen malen met een vertegenwoordigende ploeg op pad en de jongste resultaten liggen nog vers in het geheugen: goud en brons in Tokio Jan Janssen en Jaap Oudkerk wereld kampioen. Alle vooraanstaande profs en amateurs hebben kennis gemaakt met de vaardige handen, vingers, van Piet Liebregts die ook in de Tour de France tot prestaties kwam. Hij viel zo op, dat Jacques Anzuetil en Kudi Altig hem on langs nog aantrekkelijke, verleidelijke contracten aanboden. Liebregts weiger de ze, omdat hij bij Peter Post wilde blijven. Zesenzestig zesdaagse-slagen vier keer de grote Tour, eenmaal die van de toekomst, twee Olympiades en honderden wegwedstrijden heb ben de donkere Brabander over zijn toeren gejaagd. Precies zoals zijn grote leermeester Jan van Din- teren in 1956 voorspelde: „Als je wilt beginnen, oké, maar ik raad het af. Je kunt eraan kapot gaan1 Thans, negen jaar later, is Piet Lie bregts onder behandeling van een specialist. Zijn git-zwarte haren kregen grijze slierten. De gebaren die hij maakt, doen denken aan een nerveuze adspirant die voor zijn eerste wedstrijd staat. Piet Lie bregts ging ten onder aan té grote liefde voor de wielersport. Zes jaar lang holde en jakkerde hii Stelrte nnï? 6venement !)aar het andere. Stalde potje, en pannetjes uit op hon- derden plaatsen in Europa en groeide rut de man die aan zijn zorgen was toevertrouwd, naar een wedstrijd. Of dat nu in een rokerig sportpaleis vol lawaai en vertier moest gebeuren of een wegcourse. waar brandende zonne stralen en striemende regenvlagen el kaar afwisselden. Deze activiteiten brachten successen en dus ook roem. Bekendheid vooral door de manier waarop hij Peter Post begeleidde en meehielp in diens strijd om het hoogste te bereiken. Post-Liebregts: een wel haast onafscheidelijk duo, dat elkaar vond bij het opbouwen van een carrière. Beiden zochten indertijd hun heil bij Gerrit Schulte. De een leerde er fietsen, d' ander koffertjes pakken en ontdekken op hoeveel en welke manieren een cou reur zich kan prepareren. Beiden wer den groot in hun vak. De een als baan- en wegrenner, d' ander blonk uit in de moeilijke stiel die soigneren heet. Piet Liebregts heeft alles gegeven om zijn „baas" in top-conditie aan oen duel te laten beginnen. Hij had er de capacitei ten voor en verstond de moeilijke kunst iemand moreel sterk te maken. ,,Je moet dit seizoen een klassieker winnen" zei hij vorig jaar tegen Post. Men kwam overeen dat het Parijs-Roubaix zou zijn. ..Dagen en nachten ben ik er mee bezig geweest. We leefden samen naar die wedstrijd toe en ik vergat er alles door. M'n vrouw, kinderen, alles, alles". Het is bekend: Peter Post wón Parijs-Roubaix! Dit mag een klein voorbeeld heten uit 'n lange rij. Triom fen van „klanten" waren ook overwin ningen voor de soigneur. Omdat hij zich niet alleen bezighield met masseren uitkienen van vitaminen, voedingssche- ma's en wat er zoal meer bijhoort. Spijt heeft ie daar nooit van gehad, Integendeel. Het maakte de beslissing o»m als beroeps te stoppen makkelijker. De wetenschap dat Post mede door zyn toedoen opklom tot grote hoogte ver gulde de hittere pil. ,,Zijn leven is een deel van het mijne geworden en het doet je goed aan het eind van 'n loopbaan te kunnen ervaren dat je wat bereikt hebt". Zijn bemoeienissen met de Amstelve- ner, en daarnaast honderden anderen, die incidenteel „onder behandeling" stonden, hebben hem enkele weken ge leden k.o. gemaakt. Na een inzinking tijdens de zesdaagse van Zürich volgde een grotere opdoffer te Keulen. Lie bregts bleek zwaar overspannen, lag dagen op bed zonder te weten waar hij precies lag en loopt nu wat rusteloos heen en weer door zijn gezellige woning die in een nieuwe wijk staat. Tijd om te denken had de soigneur dus genoeg In overleg met de specialist besloot hij zijn werk tot de helft (minsens) terug te brengen. Dan echter zijn de bestaans mogelijkheden te klein en daarom be sloot hij de ijssalon van zijn schoonou ders over te nemen. Hoe de veertig of vijftig procent die nu over zijn voor de wielrennerij verdeeld worden, is nog niet-bekend.-- Eerst gaat Piet Liebregts zijn afscheid vieren met de zesdaagse van Antwer pen. Verder heeft hij aanbiedingen om wat werk te doen voor een firma met een amateurploeg, de KNWU („Joop Middelink zou me graag hebben") en. de Oostenrijkse wielerbond die hem ver zocht in hun land de wielersport op een hoger plan te brengen. Nogmaals, hoe en wat is onzeker. Vaststaat dat hij allereerst alle aandacht schenkt aan zijn gezin („de jongens hebben een race fiets"), de ijssalon en de Vlijmense wie lerclub „Zwaluw", waarvan hij al tien jaar voorzitter is. Verder kan hij uren doorbrengen met het oppoetsen van sou venirs, uit de meest mogelijke en on mogelijke plaatsen. Zijn mooiste komt overigens uit Amsterdam. Het is een fraai delfsblauw bord. ,,Met hartelijke dank voor de voortreffelijke zorgen in Sallanches en Tokio. KNWU" staat er op. „Ik was ervan ondersteboven" ver telt Piet Liebregts. O ja, mocht hij nog tijd over hebben dan valt er altijd te praten met z'n achterneef. Die weet ook wel wat van wielrennen. Dat mag je toch wel zeggen van Jan Derksen, niet waar? Nou, en de tijd die er over schiet wordt aan wielrennen besteed. In ieder geval niet meer zoals vroeger. „Voor geen goud doe ik dat over, Een mooie tijd, dat wel. Maar nooit, nooit meer". Piet Liebregts maakte zich klaar om naar de dokter te gaan. COR SCHURING vertrekt over enkele dagen naar een trainings kamp in Zuid-Frankrijk. De Am- Janssen zal in zijn eerste seizoen als beroepsrenner het baanwerk, met uitzondering van het Neder lands achtervolgingskampioen schap, aan anderen overlaten. PETER POST zal met Rik van Steenbergen een ploeg vormen in de zesdaagse van Essen. Er wordt nu echter ook reeds gesproken over het met Gerard Koel ploeg vormen in 1966. Feit is echter dat op 1 februari de ploeg Post-Kalis voor het leven gevormd gaat wor den. LEO COEHORST heeft ook een contract voor de ronde van Ne derland getekend. De Tilburger laat voor 1965 niets aan het toe val over, heeft reeds vele trai ningskilometers in de benen en zal op 8 en 9 maart resp. deelnemen aan De Omloop van het Volk en ronde van Belgisch Limburg. JEAN TUMMERS, in 1964 win naar van ronde van Friesland en ronde van Limburg heeft zijn on af hankelijken-licentie binnen. Hij hoopt nu eerstdaags bij een of an der rijwielmerk binnen te komen. RINI WAGTMANS (18) is amateur geworden. Zundertse Rinineef van Wout Wagtmans reed in 1964 71 coursen, won er tien (o.m. Acht van Chaam) en behaalde 64 prijzen. Hij wil aan veel amateur- coursen deelnemen en op het laatst van het seizoen in enige klassie kers starten. FONS STEUTEN, vorig jaar nog deelnemer aan de Tour de France aarzelt om in 1965 weer te be ginnen. Steuten heeft nog geen contract bij een of ander rijwiel- merk. Krijgt hij er geen, dan stopt hij definitief. JAN HUGENS heeft reeds vele trainingskilometers in de benen. Hij zal in 1965 voor het Zwitserse merk Cynar uitkomen. BREDA Doordat in de hoofdklas B Operatie '55 uit Den Haag kam pioen is geworden, is er weinig span* ning meer in de top. Het kampioenschap kwam tot stand omdat het Eindhovense Stratum Meteoor de concurrent van Ope rette, het Kwintheulse Quintus, een ne derlaag toebracht. Door de overwinning van Stratum Meteoor is E.M.M. uit Mid delburg nu hekkesluiter geworden. E.M. krijgt zondag Stratum Meteoor op visite en het is voor de Middelburg se ploeg erg belangrijk om deze wed strijd te winnen willen zy niet op de onderste plaats eindigen. Het zal een spannende wedstrijd worden. Dames Wanneer zondag Walcheren wint kan het de kampioensvlag hijsen. De tegenstander is E.B.H.V. De Bre- DEN HAAG Het KNVB-bestuur zal proberen een nieuwe oefenwedstrijd voor het Nederlandse Elftal vast te stel len, daar door de abnormale weersom standigheden in Tel Aviv Denis Neville, de tijdelijke bondscoach, maar heel wei nig nut heeft gehad van het duel tussen Israël en Nederland. Aangezien het Oranjeteam al woens dag 17 maart te Belfast uitkomt tegen Noord-Ierland in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1966, zal de ontmoeting op korte termijn moeten worden gespeeld. De tegenstan der van het voorlopige Nederlandse Elftal is nog niet bekend. Denis Neville, die donderdagmiddag met het Neder landse elftal uit Iraël terugkeerd, is voorstander van een sterk Engels prof team, omdat het speltype van een der gelijke ploeg dat van de Noordieren het dichtst benadert. Piet Liebregts toen hij zelf courste. DEN HAAG Het Nederlandse da- meszaalhandbalteam, dat zondag 7 fe bruari in Bayeux tegen de Franse dames uitkomt, is als volgt samengesteld. Doel: Gien van Maanen (Athleta) en Tini Maessen (Swift R.); Veldspeelsters: EricaFlekkenJ..-.Ans, Ruys (beiden Swift R), Adri Meyer (Blauw Wit), Cis van Emmerik (Heerlen), Cock Grootscholten, Joke Zwinkels (beiden Quintus), Tsjits de Groot (Hygiea), Ria Samson (De Blinkert) en Truus Gielissen (PSV). Reserve: Anneke Hoek (Micrometers). (Van onze hockeymedewerker) Het einde van het gesloten seizoen is in zicht! Zondag worden de laatste inhaal-w.edstryden, indien de weersom standigheden dit tenminste toestaan, ge speeld en op 7 februari wordt dan de competitie weer voortgezet. De talrijke hockey-enthousiasten zullen een zucht van verlichting slaken en de honger naar de bal zal dan ook bijzonder groot zijn. In het hoc.key-menu voor zondag zullen maar weinig ontmoetingen voor geschoteld worden. Heren le klasse Breda moet op bezoekbij. Tilburg, dat momenteel de laatste plaats op de ranglijst bezet, dodh, evenals de Bredanaars, nog drie wed strijden achterstand op de overige clubs heeft. De ranglijst geeft dus nog een enigszins vertrokken beeld. De ver richtingen van de blauwen hebben hun supporters tot op heden nog weinig be vrediging geschonken. Wat vooral in het aanvalsspél gezocht moet worden. Wordt hierin verbetering gebracht, dan is het niet uitgesloten, dat de lang niet gemakkelijke strijd in de wolstad op succesvolle wijze kan worden afgesloten. Dames promotieklasse A Voor het Kaatsheuvelse D.E.S. is wederom het duel in Brabants hoofdstad tegen 's-Her- togenbosch II vastgesteld. Zoals reeds enige malen reeds vermeld zullen de gasten dit duel moeten winnen om de gevaarlijke zone de rug toe te keren. Een resultaat moet binnen hun bereik liggen. Het overige programma luidt: Heren. 4e klasse A. Tilburg VI-Til- burg V (2). Dames. 2e klasse A. M.O.P III-H.O.C.O. (1), Voorts worden de be kerwedstrijden voortgezet. Dames.Am sterdambeker. Push V, een elftal met geroutineerde krashten moeten, in Maas stad op bezoek bij Leonidas. Lang heb ben de groen-witten de beker-race we ten vol te houden doch ditmaal lijkt het ons, dat zij de eindstreep niet zul len halen. dase dames hebben ook nog een theore tische kans maar zover zullen het de Zeeuwse dames niet laten komen. In de Bredase veilinghallen gaat Walcheren de bloemen in ontvangst nemen. De dames van S.OA. spelen tegen S.I.O.S. Bergen op Zoom. ^S.I.O.S. dat onderaan de ranglijst staat, zal trachten om van de Bredase dames te wirfnen waardoor beide ploegen even veel punten zouden hebben. .O.A. zal echter S.I.O.S. ver slaan. Heren Taxandria uit Oisterwijk dat met nul punten onderaan de ranglijst staat ontmoet Fortuna uit Bergen op Zoom. Fortuna dat zich ook nog in de gevaren zone bevindt gaat met Taxan dria de punten verdelen. Tonido uit Goes, dat slechts twee punten achterstaat op koploper Were Di, komt zondag naar Breda om E.B.H.V. te ontmoeten. Toni- do mag deze wedstrijd niet verliezen anders mist het de aansluiting. Dames le klas De kampioenskan didaat Volt uit Tilburg gaat winnen van EmBeE dat de onderste plaats bezet. Het Bredase Rapid dat de tweede plaats bezet, met één wedstrijd minder ge speeld, gaat strijden met Uno Animo uit Loon op Zand.en zal de wedstrijd tot een goed einde brengen. Dames 2 e klas D.V.S. uit Tilburg, dat ook nog een kans heeft op de bo venste plaats, krijgt twee zware wed strijden. De tegenstanders zijn de Bre dase teams E.B.H.V. 2 en S.O.A. 2. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat beide wedstrijden in een gelijkspel ein digen. Heren 2e klas Hier is slechts één wedstrijd E.B.H.V. 2 - Volt 2. Wanneer de Bredase heren deze wedstrijd win nen van Volt 2 dan staan zij gelijk met deze Tilburgse ploeg boven aan de ranglijst, alleen één wedstrijd meer ge- soeeld. Dames le klas Volharding uit Goes gaat winnen van Neptunus. Olympus uit Vlissingen en E.M.M. 1 uit Middelburg zijn twee gelijkwaardige ploegen die el kander weinig toegeven zullen. Mara thon 1 uit Vlissingen, dat de bovenste plaats bekleedt, moet spelen tegen stad genoot Zeeland Sport. Marathon moet niet rekenen op een geduchte tegenstan der. Heren le klas Volharding en Toni- do 2 uit Goes gaan de punten delen. Volharding speelt ook nog tegen Olym pus 1 uit Vlissingen. Deze wedstrijd gaat eindigen in een overwinning voor Olym pus. Marathon 1 uit Vlissingen, dat een goede start heeft gemaakt, gaat ook zondag winnen. De tegenstander is Wal cheren 1. Dames 2e klas O.D.I. uit Kwaden- damme gaat Tonido verslaan. O.D.I. treedt ook nog in het strijdperk tegen Fortuna uit Bergen op Zoom. Ook deze wedstrijd wordt winst voor O.D.I. E.M.M. 2. uit Middelburg gaat verliezen van Walcheren 2 uit Vlissingen. Heren 2e klas A De enige wed strijd in deze afdeling is die tussen Olympus 2 uit Vlissingen en E.M.M. 2 uit Middelburg. E.M.M. 2. moet deze wedstrijd winnen. Heren 2e klas B Ook hier slechts één wedstrijd en wel Walcheren 2- E.M. 3. Walcheren zal als overwinnaar uit de strijd komen. Zelf zegt hij ervan: „In de sport moet je niet alleen kijken naar de sport. Je dient karakters te bestuderen. De plek ken te zoeken waar je iemand raken kunt en hem daar ook treffen wanneer dat nodig is". Die ambitie, het meer geven aan energie dan goed voor hem was, heeft Piet Liebregts uiteindelijk ook de das omgedaan. In zijn zes beroepsjaren kwam het woord „vakantie" niet in zijn agenda. Was hij 'n keer thuis dan stond de bel niet stil. Of Piet dit of dat wilde opknappen. Een contractje hier of daar, een kwestie zus of zo. En nooit kon de vriendelijke Bosschenaar het opbrengen om „neen" te zeggen. Op deze, hard werkende manier probeerde hij vooral jonge renners te geven, wat hijzelf vroeger tekort gekomen is. In de tijd dat ie ook op 'n race-fiets klom, maar niemand vond die hem méér bijbracht dan het stomweg hard trappen. Twee nieuwelingen seizoenen en drie bij de amateurs verliepen zonder hoogtepun ten. „Gewoon omdat ik leiding miste. Bo vendien was ik te verlegen om bekende en beroemde collega's om raad te vra gen. Dat alles voelde ik vanaf de dag dat ik stopte als een probleem". Geen wonder dat Piet Liebregts als hobby het wielrennen koos en geen postzegels ging verzamelen of lid werd van een plaatselijke damclub, toen de actieve sport vaarwel werd gezegd. De Vlijmense verwarmingsmonteur, inmid dels naar Brabants hoofdstad getogen kwam toevallig met Schulte in contact en had er plezier in met deze crack op te trekken. Toen ontwikkelde de zaak zich eigenlijk als vanzelf. Na een oplei ding bij Jan van Dinteren debuteerde Piet Liebregts in 1957 met de drie-daag se Ronde van Midden-Zeeland. Het werd een daverend optreden omdat Schalk Verhoef, door hem gesoigneerd, won. Dit eerste succesje, dat in het eerste van zijn acht keurig onderhouden plak- HEERLEN Als gebruikelijk werd voor het begin van het toer- 326 in het voordeel van Van Hassei. Een nooi om het Europees kampioenschap 47-2 ankerkader gesproken. Rond kwart over 1 verzamelden de autoriteiten zich in de tot biljarthome Van Hassei de partij uit. De Spanjaard omgebouwde foyer van de Heerlense stadsschouwburg, een briljante dl'ïïuitTer^ltti^ ruimte, die met vlaggen en bloemen stemmig was aangekleed. De voor- maakte hij wel geen indrukwekkende se- zitter van de organiserende vereniging - de Heerlense B.O. Amicitia, ries' maar hlj Iiep regelmatig op Witte uit Lambert Vincken, de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond, de heer Scheepers, en de voorzitter van de C.E.B., de heer Trofas, spraken hartelijke woorden van welkom. Het toernooi werd door de burgemeester van Heerlen, drs. Gijzeis, geopend. Aan de tafel, waar Vervest en Van Hassei partij zouden geven, maakte hij de eerste opstoot. Henk Scholte, die de burgemeester van Heerlen er aan herin nerde dat hij nog een oud-stadgenoot yan hem was geweest, wees hem hoe hij de speelbal te raken had. Heerlens burgemeester raakte er geen, maar de tweede acquitstoot maakte hij waarachtig, hetgeen algemene hilariteit onder de toeschouwers veroorzaakte en toen kon het toernooi een aanvang nemen. Het programma van de eerste wedstrijd middag in het toernooi vermeldde 2 in teressante partijen, n.l. Vervest-Van Has sei en Wijnen-Scholte. Uiteraard zouden de winnaars van deze partijen als moge lijke favorieten voor de titel kunnen wor den aangemerkt, al mocht daarbij niet de winnaar van de partij Galves-Witte wor den uitgeschakeld. Winnaars van de eer ste middagpartijen werden Van Hassei, Scholte, Galvez en de Luxemburger Gret hen, welke laatste werkelijk niet tot de kanshebbers mag worden gerekend. De laatste had tegen de Zwitser Corti, even als hij een debutant in het internationale milieu, een zo ongewoon groot aantal beurten nodiS om te winnen, dat voor ö^erwlhntogTZiïSSfö hem en voor de Zwitser slechts het spelen van een figurantenrol is weggelegd. De partij tussen de twee Belgen is een verre van gave demonstratie van het ka- derspel geworden. Slechts bij hoge uit zondering werd dit spel gespeeld zoals men het graag ziet. Aanvankelijk leek Verves deze partij te gaan winnen, want na de vierde beurt leidde hij met 202 te gen 45 caramboles. Het was in deze vierde beurt dat Vervest een serie van 171 caram boles op de tafel legde maar Vervest had na deze serie al zijn kruit verschoten, poedelde verschillende malen, maar daar Van Hassei maar geen greep op het ivoor kon krijgen, was er voor Vervest nog geen vuiltje aan de lucht. Het werd echter anders. Eén serie van 56 caramboles kondigde het herstel van Van Hassei aan en terwijl Vervest volle dig van stoot raakte, kwam Van Hassei in de 12 beurt met een serie van 106 voor de dag, dié hem meteen op het spoor der en toen de Spanjaard in de negende beurt een serie van 172 caramboles uit de top van zijn keu liet vloeien, was het met Witte gedaan. In het Limburgse plaatsje Heer len zijn donderdag de wedstrijden om het Europese kampioenschap cadre 47/2 biljarten begonnenDe foto toont de deelnemers, v.Ln.r.: de Spanjaard Calvez, N. Witte Duitsland; de Belgen van Hasselt en Vervest, de Nederlandse Euro pese kampioen van het vorige jaar, Henk Scholtede Zwitser M. Corti, M. Wijnen, Ned.) en de Luxemburger F. Grethen. Oneindig veel interessanter, was de par ty tussen onze landgenoten Wynen en Scholte, niet zozeer om de tegenstand, die een niet helemaal fitte Wynen ver mocht te geven, als wel om de hoge kwa liteit van het spel van de Eindhovenaar. Dit werd van zijn kant een knappe partij met 2 magistraal opgebouwde series van 112 en 166 caramboles. Een ongelukkig ketsstootje maakte aan eerstgenoemde se rie ontydig een einde, maar Scholte re vancheerde zich in zijn achtste beurt door de 166 caramboles, die hem van de 400 scheidden in een beurt te beëindigen. Wijnen, die maar moeilijk het ivoor naar zijn hand kon zetten noteerde als hoogste serie 58. Op de kop af bedroeg Scholtes gemiddelde in deze partij 50. De partij tussen de twee debutanten Grethen-Corti was niet aan te zien. De beste indruk nog maakte de Luxemburger, wiens hoogste serie 51 caramboles bedroeg. Grethen werd winnaar in 47 beurten. Witte (Did.) 84 12 44 7.00 Galvez (Sp.) 400 12 172 33.33 Vervest (B.) 310 14 171 22.14 Van Hassei (B.) 400 14 106 28.57 Wijnen (Ned.) 161 8 58 20.12 Scholte (Ned.) 400 8 166 50.00 Grethen (Lux.) 400 47 51 8.51 Corti (Zwits.) 208 47 27 4.42 MELBOURNE De Australische titel in het lierenenkelspel, waarom in Mel bourne wordt gestreden, blijft in eigen land. Dit staat reeds vast na de kwart finales. waarin de laatste buitenlanders worden verslagen. De vier Australiërs die nog kandidaat zijn voor de titel, die op naam staat van Roy Emerson, zijn: Emerson zelf, Fred Stolle, Tony Roche en John Newcombe. De uitslagen van de kwartfinales luiden: Emerson versl. Gisbert (Spanje) 6—3 63 61, Stolle versl. Owen Davidson (Austr.) 36 60 63 63, Roche versl. Pierre Darmon (Fr.) 46 62 63 60, Newcombe versl. Bill Bowrey (Austr.) 62 46 26 63 64. De halve fina les zijn: Emerson-Newcombe en Roche- Stolle. De vier halve-finalisten in het dames enkelspel zijn Wimbledonkampioene Ma ria Buena (Brazilië), de Zuid-afrikaanse Annette van Zijn, de Australische Marga ret Smith en de Amerikaanse Billie Jean Moffitt. De resultaten van de kwartfina les waren: Annette van Zijl versl. Caro le Graebner (V.S.) 6—3 6—4, Maria Bue- no versl. Judy Tegart (Austr.) 2 6—2 Margaret Smith versl. Frangoise Durr (Fr.) 63 63, Billie Jean Moffitt versl Robyn Abbern (Austr.) 6—1 6—2. In de halve eindstrijden komt Maria Bueno uit tegen Annette van Zijl en Margaret Smith tegen Billie Jean Moffitt, welke laatste partij gelijk is aan de Wimbledon- finale in 1963, die toen door Smith werd gewonnen. ZUIDLAREN Het jaarlijkse indoor- tennistoernooi, dat van 25 tot en met 28 februari in de Prins Bernardhoeve te Zuidlaren zal worden gehouden, krijgt een zwaardere bezetting dan vorig jaar. Met name Engeland verschijnt met een geduchte ploeg, aangevoerd door Bobb} Wilson en Ann Jones-Haydon, die beiden tot de sterksten van Europa op indoor- tennisgebied behoren. Aan het toernooi in Zuidlaren zal worden deelgenomen door enkele Au stralische en Duitse tennissers. Deze laatsten zijn nog niet met name be kend. Op de deelnemerslijst staan: Dames: Anja Lepoutre, Jenny Ridder hof Els Spruyt, Koosje de Jongh en Marije Jansen (allen Nederland), Ann Jones-Haydon en Virginia Wade (bei den Engeland) en Fay Toyne (Aust.). Heren: Willem Maris, Evert Schneider, Lex Karamoy, Piet van Eysden Ron van Gelder, Eddy Knol, Henk Goris, Peter Scholtz en Nick Fleury (allen Neder land). Bobby Wilson, Roger Taylor, Alan Mills en de 42-jarige Jaroslav Drobny (allen Engeland), Bob Howe en John Moore (beiden Australië). ANTWERPEN De Belg Ludo Jans- sens was de meest succesvolle renner bij de internationale baanwedstryden, die woensdag zijn gehouden in het Antwerp, se Sportpaleis. Hij won zowel een race over 15 km achter derny's voor profes sionals als een koppelwedstryd voor gemengde ploegen (profs-amateurs) waarin Janssens als koppelgenoot had onze landgenoot Gerard Koel. De combinatie JanssensKoel reed de 20 km in 33 min. 38 sec. In deze wed strijd eindigden de Nederlanders Van der Lans en Cornelissen op de vierde plaats. Als tweede en derde plaatsten zich de Belgische koppels Groothaert Henikenne en MustersVerschueren. In de wedstrijd achter derny's moesten de Nederlanders met bescheiden plaatsen genoegen nemen. Achter Ludo Janssens werd de Belg Cooreman tweede, waarna in volgorde finishten: 3 Jan Janssen (Belg.); 4 Rentmeester (Ned.): 5 Scraey- en (Belg.); 6 Van Dongen (Ned.). GREANT NECK De Amerikaanse zwaargewicht en ex-wereldkampioen Floyd Patterson heeft zyn training even onderbroken om zijn gezin in zyn nieu we huis van 75.000 dollar in Great Neck te helpen trekkn. De hele buurt was uitgelopen om Floyd met zijn vrouw Sandra en hun vier kin deren te verwelkomen. Winkeliers had den welkomstgeschenken klaargemaakt. Patterson was erg blij met het har telijke welkom, vooral omdat hij uit Scarsdale, New York, had moeten weg gaan omdat men daar liever geen ne- gergezinnen zag. Het nieuwe huis heeft twee verdiepin gen en tien kamers. JAAP OUDKERK zal het komen de weekeinde te Antwerpen in de strijd treden tegen de Duitser Dieter Kemper in de armband Savelkoul achtervolging.

de Stem | 1965 | | pagina 7