TYPEN GOES heeft nog plannen genoeg Souburg komt aandeel in Sloe-ontwikkeling toe Cen Ze Walcheren Z.-Beve!and Zeeuwsch-Vlaanderen Raad va subsidie Burgemeester Ter Haar Romenv: MIDDELBURG B. v.d. Borgt overleden Vlissingse propaganda gaat in rook op J. A. Biesbroeck OOSTBURG IN BEROEP Trouw aan de beste Amerikaan! from America's Best Tobaccos vTvlEXINGTON 's-GRAVENPOLDERSE RAAD Nog steeds geen verbetering in toestand wegdek Vierwegen Ir. VAN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 22 JANUARI 1965 Druk programma voor politieke jongeren Secretaris Remijnse nam afscheid van de Z.L.M. tijdens jaarvergadering Dagblad De Stem Clinge BLIND TIKKEN Tunnel -bungalows - sporthal - bejaardenhuis Woningfabriek W erkelij kheidszin Viaduct 00K U KUNT Firma v. Dronkelaar en Buijze Scholen Indus irieaccommoda tie Straatnamen Korenmolen Sluis koopt zelf een vuilnisauto HOOGWATER Vandaag terneuze Kanaal z goed w werkgebi Geen een Morg' en 2 De Politieke Jongeren Contact Raad Middelburg, die enkele maanden geleden is opgericht, heeft al heel wat activi teiten op het programma, dat voor de komende maanden is samengesteld. Op maandag 8 februari is er een po litieke jongerensociëteit in het Neder lands Koffiehuis. Ieder die dan over, voor of tegen politiek wil praten, kan daar terecht. Op vrijdag 19 februari behandelt het Middelburgse Jongeren- parlement in de Middelburgse raads zaal het onderwerp „Het bevolkings vraagstuk" Op maandag 1 maart is er een sociëteitsavond in het Nederlands Koffiehuis. Voorts staat er ook een gespreks- avond over „Geloof en politiek" op het programma. Tevens zal getracht worden een bevredigende vorm te geven aan de discussie over het functioneren van de democratie in de samenleving. Hansweert (Van onze correspondent) In het St.-Joannaziekenhuis te Goes is op 75-jarige leeftijd overleden de be kende inwoner van Hansweert, de heer B. v. d. Borgt. Betrokkenne was sinds mei 1927 lid van het Retoricagilde de Wijn gaardranken. In mei 1949 werd hij be noemd tot vaandrig van dit gilde. In mei 1962 legde hij wegens zijn gevorder de leeftijd deze functie neer, en werd dus opnieuw gewoon gildebroeder. Vanaf augustus 1954 was de heert v. d. Borgt voorzitter van de r.-k. sociale zorg al hier. De plechtige uitvaartdienst en de ter aardebestelling zal plaatsvinden op maandag 25 januari om 11 uur Het stoffelijk overschot zal gedragen worden door de gildebroeders. Kapelle Kleuter gered De gemeentebode P. C. van Zweden heeft in het Vroonland het driejarig zoontje van de heer M. J. v. d. Vliet uit het ijskoude water van een sloot gehaald en het hiermede van een wisse verdrinkingsdood gered. Van Zwe den kwam op een dienstreis op de fiets door het Vroonland toen hij uit een sloot kindergeschrei hoorde. Het ventje was met zijn step in de sloot gereden en stond tot over zijn middel in het water met de voetjes vastgezogen in de modder. Wolfaarfsdijk In hotel Ossewaarde werd de jaar vergadering van de plaatselijke afdeling van de Z.L.M. gehouden onder voorzit terschap van de heer J. M. Klompe. Tij dens deze vergadering werd afscheid ge nomen van de secretaris de heer C. Re mijnse, die na 30 jaar deze functie te hebben vervuld, zijn plaats ter beschik king van jongeren stelde. Hij werd toe gesproken door voorzitter Klompe en de heer J. P. Lindenbergh uit 's-Heer- Arendskerke, voorzitter van de Coöp. Zeeuwse Aan- en Verkoop vereniging, waarmee de afdeling gelieerd is, terwijl hij als blijk van waardering voor zijn vele werk enkele geschenken kreeg aan geboden. De heer Remijnse sprak hierna een dankwoord. Tot nieuwe secretaris werd gekozen de heer P. A. Noteboom, terwijl de heer J. Overbeeke als bestuurs lid werd herbenoemd. Hierna sprak de kringvoorzitter van de Z.L.M. de heer F. de Groene uit Wilhel- minadorp, over de Contractelersvereni- ging die door de standsorganisaties zal worden opgericht Tenslotte kreeg het woord mr. J. F. C Schlingeman, oud - Z.L.M. - secretaris thans verbonden aan de buitenlandse afd. van het K.N.L.C., die een praatje hield over „Een reis om de wereld" en „De landbouw in N. Zeeland". Uitgangspunt was hierbij zijn reis om de wereld, tijdens welke hij in Nieuw-Zeeland het congres van de wereldlandbouworganisatie als enige Nederlander meemaakte. Plattelandsvrouwenbond De plaatse lijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield haar maande lijkse vergadering in het Dorpshuis on der leiding van de presidente mevr. A. C. Noteboom-Blok. Tot lid van de kas- commissie werd gekozen mevr. P. E. Koe- man-Nijssen, waarna mevr. C. M. Ever wijn-van der Walt bekendmaakte, dat op 23 februari een aantal leden onder haar leiding een feestavond zal verzorgen ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de afdeling. De avond werd besloten met een geanimeerde discussie, onder de be kwame leiding van mej. A. v.d. Leeden uit Goes, over het onderwerp „Nemen en genomen worden". Dit handelde over de Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeelandinspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur uoor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K MENU. tel. 6252 Goes Prüs voor losse advertenties, bestemc voor de editie Zeeland f 0,18 oer tnir 1 mm Ingezonden mededelingen 'tii mm gewone advertenties. Bi] contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder t l,— elke regel meer 0,25. Als ééD regel gelden 23 letters en/ol Leestekens. Bil plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. BI] 3 achtereenvolgende ongewijzigd plaatsingen de derde plaatsing teger, half geld. reclame op het terrein van de huisvrouw, waarbij tevens de praktische toepassing van de psychologie bij de verkoopmetho den besproken werd. Vaardigheidsproeven UDI in de maanden december en januari legde een aantal leden van de gymnastiekvereniging UDI de vaardigheidsproeven 1964 en 1965 af, waarbij als juryleden optraden de he ren Griep, Hoogesteger en Kooij. Alle deelnemers slaagden. De uitslagen waren: Jongens A: N. Flipse 50,2 en 50.4 p., J. de Bokx 49,6 en 51,8 p., A. de Blaeij 50 en 49,6 p., N. Bolle 48,8 en 48,8 p., P. Osse waarde 48,4 en 48,4 p., C. v. Ruiten 49,6 en 51,2 p., J. Blok 50,8 en 50,8 p. Meisjes A: L. den Engelsman 43,4 en 43 p., A. M. Goetheer 43,8 en 43,6 p., W. M. Polderman 42,2p„ M. v. Keulen 42,8 en 42,4 p., J. M. Kuzee 43,4 en 43,8 p., J. Oreel 41,6 en 41,2 p., H. Delhez 41,4 en 41,6 p. Turnsters 3e klas: A, Krijnsen 41,8 en 41,8 p. Turnsters 2e klas: J. Goedegebuure 44,8 en 45,2 p., G. J. van Wel 43,8 en 43,6 p., C. H. Koster 44,2 en 45 p. Turners 45 A: G. J. v.d. Kuijl 35,4 en 36,8 p. (Advertentie) SOUBURG In antwoord op de actie, die het comité van Vlissing- se raadsleden, zoals wij reeds en kele dagen geleden meldden, be gon om via sigaren, waarvan de bandjes het opschrift „In Zuid- Walcheren één sterke gemeente" de aandacht te brengen op de wens van de Vlissingse raad op Zuid-Walcher en één grote ge meente te vormen, die dan bij voorkeur Vlissingen zou moeten heten, heeft een Souburgs comité dat als naam heeft „Comité strijd baar Souburg" een zeer originele tegenactie ondernomen. Het comité heeft namelijk een aantal doosjes lucifers laten ma ken, die uitgereikt worden onder het motto„Steek er de brand maar in". De doosjes zijn voorzien van het opschrift„Dat de Vlis singse propagandasigaar met de daaraan verbonden wens in rook moge opgaan". Getekend: Comité strijdbaar Souburg". Het comité heeft reeds een aan tal van deze doosjes lucifers ver zonden naar de Vlissingse raads leden. Aardenburg Oudste inwoner overleden De oud ste inwoner der gemeente Aardenburg, Finantius Roedt, die 15 december l.L onder grote belangstelling zijn 95e ver jaardag vierde, is woensdag overleden. Vorige week vrijdag moest hij het bed houden en daarna is hij achteruit ge gaan. De begrafenis van deze bekende figuur uit Eede vindt morgen plaats met een uitvaartdienst in de parochiekerk van Eede. Verkeersongevallen In het jaar 1964 zijn in het dorp Clinge en Kapellebrug in totaal 24 ongelukken gebeurd, waar van één met dodelijke afloop. Te Nieuw Namen hadden in het afgelopen jaar acht ongevallen plaats. In totaal dus in de gemeente 32 ongevallen. Dit is een stij ging van meer dan honderd procent want in 1963 gebeurden er in de hele gemeen te 15 ongevallen. Gezinsdag Boerenbond. De plaatselij ke afdeling van de r.-k. Boerenbond hield evenals voorgaande jaren, wederom haar gezinsdag. De dag begon met een H. Mis in de kerk van de H. Henricus. 's Avonds was er in het Verenigingsgebouw een ge zellige avond, waarvoor grote belangstel ling bestond. De voorzitter, de heer Jos. Smet, gaf in het kort een overzicht van de gebeurtenissen in het afgelopen jaar. De heer Th. Hiel uit Hulst, van de land- bouwvoorlichtingsdienst, behandelde in de loop van de avond nog enkele belang rijke punten betreffende de landbouw. Aan de aanwezigen werden versnaperin gen aangeboden. Tot slot werd nog een film gedraaid, waarin het vruchtbaar ma ken van gronden werd gedemonstreerd, Het was een zeer gezellige avond. Heikant Teerdag De duivensociëteit De Postduif, gevestigd bij Theo de Block, hield de jaarlijkse teerdag. Na een uitgebreide maaltijd werd door de leden een prijskaarting en een prijspie ring gehouden waarbij de volgende prij zen werden behaald. Prijskaarten: 1. Aug. Vonck en Aug. Bosman, 2. G. de Rechter en Ed. Sturm, 3. H. van Waes en Fr. de Block, 4. A. van Rattingen en Fr. Ivens, 5. C. van Hooije en C. Verdunnen. Bij de prijspiering werden de prijzen als volgt gewonnen: 1. J. Roegies, 2. C. Hasevoet, 3. Ed. Maes, 4. C. de Beu- Ie, 5. Pr. Baert. (Advertentie) (iedere week begint een nieuwe cursus) HULST AXEL, Walstr. 35 Inlichtingen: Gentsestraat 21a-23 'Hulst tel. 01140 - 2080 Aanrijdingen Op de weg naar Wa terlandkerkje liepen een bestel- en een personenauto averij op bij een botsing. J. K. uit Goes was bij het keren op de weg niet voorzichtig genoeg, waardoor J. van de V. uit Krabbendijke een bot sing niet meer kon voorkomen. Onvoorzichtig was ook de 69-jarige D. E. uit Cadzand, die in de Nieuwstraat plotseling een parkeerstrook verliet. Het gevolg was een botsing met de auto van R. W. L. L. uit Aardenburg en materië le schade aan beide voertuigen. De Treffers De leden van de actieve Oostburgse schietvereniging De Tref fers kwamen deze week niet bijeen voor de gebruikelijke wedstrijden. Eén man schoot echter toch in de roos en dat was voorzitter P. B. Bruggeman, die met zijn schutters, zijn zilveren huwelijksfeest vierde. Gespreksforum In de Katholieke Kring zal het gespreksforum onder voor zitterschap van pastoor-deken A. H. J. M. Dierick vanavond een tweede bij eenkomst houden met als onderwerp de huwelijksproblematiek. De gesprekslei der is rector J. Verdurmen. Het forum bestaat o.m. uit prof. Wouters van het seminarie te Toeven, huisarts G. U. M. de Bruyckere en kapelaan O. A. Giel- liet. Melkcontrole In hotel De Tol kwa men de leden van de afdeling West-Z.- Vlaanderen van de provinciale vereni ging voor melkcontrole in Zeeland, in vergadering bijeen. Gewestelijk be stuurslid, de heer J. van Hal uit Eede, die werd herkozen, opende de vergade ring. Meegedeeld werd dat het vorig jaar in de provincie 10.000 melkmonsters zijn genomen. De gewestelijke vertegen woordiger in het provinciaal bestuur, de heer A. Verhage uit Schoondijke, werd eveneens herkozen. Gediscuteerd werd nog over de noodzaak en moge lijkheid een provinciaal overkoepelend orgaan op te richten, van de gevestigde Zeeuwse fokverenigingen. Sluis De Rederijkerskamer De Oranje- bloem te Sluis heeft het toneelstuk La wine in studie genomen. Het is een stuk in 3 bedrijven door Marcel Dupuis. Men hoopt het 19 en 20 februari voor het voetlicht te brengen. Waterlandkerkje Botsing Op de provinciale weg Oost- burg-Waterlandkerkje vond even voorbij de kom van Waterlandkerkje een aanrij ding tussen twee personenauto's plaats. De heer J K. uit Goes, komende uit de richting Waterlandkerkje, wilde een zij wegin, maar was deze voorbij gereden. Op het moment dat hij op de weg wilde keren naderde uit de richting Waterland- kerkje de heer J. v.d. V. uit Krabben dijke, die een botsing niet meer kon ver mijden. Lichte materiële schade was het gevolg. Zuiddorpe Teerdag Sint Sebastiaan De jaarlijk se teerdag van het schuttersgilde begon met een H. Mis, waarna de jaarvergade ring werd gehouden. Het aantal leden is momenteel 52. In 1964 verloor het gilde door overlijden de oudste schutter, de heer D. van de Vijver, die 54 jaar lid ,wa„. *n de namiddag bezocht het gilde, traditiegetrouw, met de trommelaar voor op, de cafés van de leden. De dag werd beëindigd met een schuttersmaaltijd in het schutterslokaal. Zaamslag Op maandaS 1 februari 1965 zal om 14.00 uur in het gebouw van de provin ciale griffie in een openbare zitting van Gedeputeerde Staten worden behandeld het beroep, dat is ingesteld door de he ren Ph. A. Knijff en C. Klaassen te Zaamslag tegen het besluit van burge meester en wethouders van Zaamslag d.d. 6 augustus 1964, waarbij aan J. A. de Putter te Zaamslag vergunning ver leend we,rd voor het vervoer van per sonen met een huurauto. (Advertentie) NV. CIGARETTES IMPORT COMPANY V/H A. J. BLOK, SCHEVENINGEN (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens een in de Korenbeurs door de Goese Middenstands Centrale ge organiseerde voorlichtingsbijeenkomst heeft burgemeester mr. F. Huber voor ongeveer 200 Goesenaren, voor het me rendeel vertegenwoordigers van vereni gingen en organisaties, een uiteenzetting gegeven over de plannen van het gemeen tebestuur met betrekking tot de uitbouw van Goes, zowel op het gebied van de woningbouw als op dat van sanering van oude woonwijken, de industrialisatie, het verkeer, de recreatie en het onder wijs. De burgemeester vertelde de volgende nieuwtjes. Er wordt gedacht aan een tunnel onder de spoorlijn ter hoogte van de Poelweg, maar dat is wel iets voor over tien jaar. De algemene be graafplaats en het sportterreinencomplex zullen worden uitgebreid. In de buurt van de televisietoren zal waarschijnlijk een bungalowpark worden aangelegd. Ten oosten van het in aanbouw zijnde zwembad is een strook grond gereser veerd voor recreatieve doeleinden. In die strook willen b. en w. een sporthal, een speeltuin en een kampeerterrein tot stand brengen. Tussen de Jasmijnstraat en de Bergweg zal een gereformeerd bejaarden tehuis worden gebouwd. Er zijn parkeer ruimten geprojecteerd in de te saneren omgeving van de Koepoort en de Zuster straat en nabij de Oostwal. Voorts signa leerde mr. Huber snode plannen om de haven voor dit doel te dempen. In mijn ogen is dat een gruwelplan, aldus de burgemeester. Na de uiteenzetting werd een forum gevormd dat bestond uit de heren mr, F. Huber, P. Geysen, A. Verhulst, C. Buur man en A. Kampman. Er werden behoor lijk wat vragen ingediend. Vooral de sa nering van Goes-noord bleek velen hoog te zitten. Het is, aldus mr. Huber, een moeizame en kostbare zaak. De uitbouw van het Huize den Berg-complex heeft de situatie er zijns inziens niet gemakkelij ker op gemaakt. B. en w. willen uitvoe ring van het herbouwplan in' noord in fases. Het nieuwe carillon zal f 70.000 kosten. Het zal 47 klokken tellen waarvan 8 stuks het oude carillon. Gulle gevers aan het carillonfonds zullen hun naam of een zelfgekozen tekst in een van de klokken kunnen laten graveren. (Van een onzer verslaggevers) OOST- EN WEST-SOUBURG Burgemeester B. ter Haar Romeny van Oost- en West-Souburg heeft tijdens zijn nieuwjaarsrede, de sa menwerking van de gemeenten in de zuid-oost hoek van Walcheren onder de loep genomen. Bij de be schouwing van wat tijdens het af gelopen jaar tot stand is gebracht moest hij constateren dat er te Souburg geen besluiten genomen zijn als vrucht van overleg met na buurgemeenten in deze regio. Als voornaamste obstakel voor de af wezigheid van deze samenwerking voerde burgemeester Ter Haar Ro meny de lopende herindelingspro cedure van de gemeenten op Wal cheren aan. Hij deelde wel mee dat de verstand houding van het Souburgse gemeente bestuur met het college van b. en w. van Middelburg bepaalde perspectieven voor samenspraak heeft geopend, maar dat eenzelfde verstandhouding met het Vlissingese gemeentebestuur tot nu toe onmogelijk is geweest. „Om begrijpelij ke redenen uiteraard, maar ais de her indeling nu eens over tien jaar geëffec tueerd wordt? Hoe ver raken we dan achterop in onze zorg van de concreti sering van de Sloe-fantasieën?" zo vroeg burgemeester Ter Haar Romeny zich af. De geluiden over het scheppen van een district of een bovengemeentelijk orgaan voor o.a. de gemeenten binnen het stra- lingsgebied van het Zuid-Sloe, achtte hij van werkelijkheidszin ontbloot. Vol gens burgemeester B. Ter Haar Romeny moet het echter mogelijk zijn om met name in de zuid-oost-hoek van Wal cheren met elkaar rond de tafel te gaan zitten. Dat het kan en moet leert deze spreker het initiatief van Middelburg om samen met Vlissingen, Goes en Souburg te trachten industriële bouw door mid del van een te stichten woningfabriek met een jaarlijkse afnamegarantie van de grond te brengen. Door deze geheel nieuwe vorm van bouwen, zal de wo ningbouw te Souburg volgens de burge meester nieuwe impulsen krijgen, die vol gens hem goed moeten maken wat te Souburg in het recente verleden werd gemist. Hierbij doelde burgemeester Ter Haar Romeny op de bouw van 60 wo ningen in Nieuw- en Sint-Joosland ten behoeve van de n.v. Wolkammers en in een later stadium van de n.v. Kon. Mij De Schelde. In verband met deze wo ningbouw gewaagde burgemeester Ter Haar Romeny van een „wonderlijk soort ongerijmdheid". Hij vond dat deze „faux pas'* zich evenwel zal laten redresseren („zeker nu Nieuw- en Sint-Joosland toch een speelbal dreigt te worden van de dub belstadomarmingen") door aan Souburg een extra-contingent woning-wetwonin- gen toe te wijzen uit de 60 woningenpot voor de kerngebieden van 1965. toe te wijzen. Volgens de burgemeester zouden Gedeputeerde Staten van Zeeland hier mee een gebaar maken dat van werk- kelijkheidszin getuigt en daarmee vol gens de Souburgse burgemeester erken nen dat Souburg een wezenlyk aandeel in de Sloe-ontwikkeling heeft. Een niet te onderschatten facet van deze ontwikkeling achtte hij de aanleg van de rijksweg van Vlissingen naar Nieuw en Sint-Joosland. Voorts bracht hij naar voren, dat het viaduct, waar aan hij het vorig jaar reeds aandacht besteedde, mede zal worden gerealiseerd. Burgemeester Ter Haar Romeny zei hier voor een toezegging te hebben van rijks waterstaat. 't Aanbrengen van 'n viaduct zal een einde maken aan de bekende gevaarlijke gelijkvloerse kruising. (Advertentie) BEKOMEN 'n Bezoek is de moeite waard Bij aankoop van f 500.-— reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE - Tel. 01170—2161 TERNEUZEN - ZUIDZANDSTR. Tel. 01150—3529. Burgemeester Ter Haar Romeny pleit te in zijn nieuwjaarsrede nog even voor het bouwen van het plastic instructie- bad en deelde voorts de raadsleden mee, dat hun in het komende begro tingsjaar een sportaccommodatieplan voor-gelegd zal worden. „Over realisering van het een en ander valt voorlopig van wege de krappe financiële situatie niet te rekenen", zo meende de raadsvoor zitter. Voorts deelde hij mee dat met de directie van het postdistrict in prin cipe overeenstemming is bereikt over de' bouw van een nieuw postkantoor met bovenwoningen, dat tegenover het raad huis zal komen. De bouwplannen voor een nieuw politiebureau zijn volgens bur gemeester Ter Haar Romeny nog niet in een zo ver gevorderd stadium. In de scholenbouw zit meer tempo, zo vond hij. De kleuterschool „De Kwik staart" kwam gereed. De 2e openbare kleuterschool kan naar verwachting in dit jaar officieel geopend worden, ter wijl binnenkort een aanvang gemaakt zal kunnen worden mei de bouw van de vierklassige C.V.O.-school in Nage lenburg, dat tegelijk opgebouwd gaat worden met het nieuwe gymnastieklo kaal uit de Zeeuwse radiobouwserie. Voorts hoopte burgemeester Ter Haar Romeny dat nog dit jaar begonnen zal kunnen worden met een oknapbeurt van de P. Louwerseschool. De raadsvoorzitter deelde tevens mee dat de gedachten van het Sou burgse gemeentebestuur in het af gelopen jaar uitgegaan zijn naar het scheppen van mogelijkheden tot nijverheidsvestingen. Het zag er naar uit dat zich hiertoe een reële mogelijkheid voordeed op het terrein ten noorden van de zuive ringsinstallaties in Nagelenburg, „maar de plannen voor industriële bouw dienen ons t.a.v. een be stemming voor dit gebied voorlo pig waakzaam te doen blijven", aldus de raadsvoorzitter, naar wiens mening het geen betoog be hoefde dat i.v.m. de te verwachten ontwikkelingen in het Zuid-Sloe, het scheppen van tenminste enige accommodatie voor toeleverings bedrijven de aandacht van het ge meentebestuur zal behouden. In de raadsvergadering heeft wnd. bur gemeester Hoogesteger in zijn nieuw jaarstoespraak gewezen op de groei van de bevolking in 1964. Het inwonertal ver meerderde namelijk met 48, hetgeen bo ven verwachting de toeneming met 37 in 1963 nog overtrof. Deze stijging vond ge lukkig niet alleen zijn oorzaak in het geboorteoverschot doch ook in een vesti gingsoverschot. Als belangrijkste gebeurtenissen in 1964 memoreerde de voorzitter het vertrek van burgemeester J. D. Jainsen «per 16 oktober i.v.m. zijn benoeming elders, na dat hij dit ambt bijna 18 jaar in de ge meente had vervuld. Voorts herinnerde hij aan de behandeling van het herinde lingsplan van gemeenten op Zuid-Beve land, dat onaanvaardbaar werd geacht, de aankopen van gronden in West-Voor- traphoek, de aanleg van straat en riole ring rond het industrieterrein en de deel neming aan de ratiobouw van woningen. Het speet hem voorts, dat ondanks de toegezegde gemeentelijke bijdragen nog steeds geen vooruitgang in de pogingen tot verbetering van de „Vierwegen" is gekomen. De toestand van het wegdek daarvan wordt steeds slechter. Aan het district West van de Ned. Politie Sportbond werd een subsidie van 25 toegekend i.v.m. het 40-jarig jubi leum. De rechten voor het gebruik van de lijkauto in geval de overledene uit Goes moet worden opgehaald, werden met 5 verhoogd. Besloten werd de gemeenschappelijke regeling buitengewoon lager onderwijs op de Bevelanden op te heffen. De voormalige BB-bergplaats achter het gemeentehuis werd tegen een bedrag van 5 per maand verhuurd aam J. F. Smits. De huurprijs voor de woning Dorps straat 34 werd bepaald op 10 per week, terwijl de huur van de woningen Am- baehtsstraat 44 en 46 werd herzien op 13 per woning per week. De in het plan West-Voortraphoek ge projecteerde straten kregen in volgorde vam de op de destijds in het Gemeente- nieuws opgenomen tekening aangegeven nummering de navolgende namen: For- trapestraat, Gravenstraat, Van Hoeken- straat, Burgemeester Jansenstraat, Indus triestraat, Julianastraat, Middenstraat, Kortestraat en Burgemeester Prümers- straat. De raad besloot voorts de staatssecre taris van onderwijs, kunsten en weten schappen in overweging te geven alleen de Ned. Hervormde kerk, de gemeente lijke toren en de korenmolen' op de lijst van beschermde monumenten te hand haven. Met het oog op de uitbreiding van de begraafplaats werd het verzoek van D. A. Braam tot het bouwen van een kippen hok op gemeentelijke grond afgewezen. Met de n.v. bank voor Nederlandsche gemeenten te 's-Gravenhage werd een kasgeldlening van 75.000 gesloten voor de duur van 3 maanden tegen een rente van 41/a% per jaar. De subsidie in de kosten van restaura tie van de korenmolen werd verhoogd met 3.741,86. Door deze verhoging werd het totaalbedrag, dat de gemeente hier voor beschikbaar wil stellen bepaald op maximaal 8.400. De raad was met bur gemeester en wethouders van mening, (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De deelname van de ge meente Sluis aan de gemeenschappelijke regeling huisvuilophaaldienst West-Z.- Vlaanderen Lijkt nu definitief van de baan. Dezer dagen is er een demonstra tie geweest met een wagen met pers installatie, die een bedrag vergt van ongeveer 40.000 gulden. De raad zal worden voorgesteld dit te voteren. Volgens burgemeester P. F. van Hoo- tegem vergt de instelling van Sluis een eigen uitvoering van de huisvuilophaal dienst. Vooral in het drukke zomersei zoen zou de gemeenschappelijke regeling in deze gemeente niet naar behoren kunnen werken. In die periode namelijk moeten de emmers vóór 9 uur 's morgens geledigd zijn, op de eerste plaats om wille van de aanblik voor de toerist en op de tweede plaats omdat, tegen die tijd, de nauwe straten bezet zijn door geparkeerde auto's. dat dit wel de uiterste grens is tot waar de gemeente kan gaan. Besloten werd gedeputeerde staten van Zeeland te verzoeken de vergoedingen voor de raadsleden, die laatstelijk wer den vastgesteld op 7 januari 1958, te her zien en te brengen op 15 voor een dag en 10 voor een avondvergadering. De heer Op 't Hof was van mening, dat ook de zeldzaam voorkomende dagvergade ringen voldoende vergoed werden met een bedrag van 10. Bij de rondvraag werd op voorstel van wethouder Kopmels besloten de secre taris aan te wijzen als afgevaardigde naar de vergaderingen van de Zeeuwse Bestuursschool. Zaterdag 23 januari Hansweert 7.03 en 19.34 uur; Terneuzen 6.32 en 19.03 uiur; Vlissingen 6.02 en 18.31 uur; Wemeldinge 7.57 en 20.21 uun TERNEUZEN Luxor: 20 uur Tussen Shanghai en St.- Pauli. 14 «j. KOEWACHT R. Clapdorp: 19.30 uur Schieting. GOES Prins van Oranje: 20 uur Toneeluitvoe ring door „Theater". HANSWEERT Zeelandia: 20 uur Uitvoering „Schelde- galm". ST.-JANSTEEN Raadzaal: 16 uur Raadsvergadering. HULST Bioscoopgebouw: 20 uur Irma la Douce. 18 jaar. ANTWERPEN K.V.O.: 20 15 uur Het geheim huwelijk. VLISSINGEN Luxor: 20 uur Het Meisje en de twijfe laar. 18 j. Alhambra: 20 uur Eddie zet zich schrap. 14 jaar. MIDDELBURG Electro: 19.30 uur Mr. Slauislas, geheim agent. 14 j: City 20 uur Te rijk om los te lopen. 14 j. GOES Grand: 20 uur De kardinaal. 14 j. OOSTBURG Kath. Kring: 19.30 uur Forum huwe- lijksproblematiek. Du commerce: 14 uur Studioclub. BIERVLIET Gemeentehuis: 19.30 uur Raadsverga dering. GENT Kon. Opera: 19.30 uur La Forza del Destino. handel en Fab~ Krevelen uit Zeeuwsch-Vla de. Die menin jaarsrede, die Kamer in de v Terneuzen liee ir. Van Krevel hoofdzakelijk iedere gemeen propaganda pr Voorts moeten aan weerszijden zone recreatie- e:, gebieden tot ontw voorzien van go( verzorgingskerne ne zelf zal door: zijn met stroken Tenslotte zou, da trale planning, Krevelen de bela tuinbouwgrond te westen van het k behouden kunne ook verder kunn wikkeld, hetgeen belang is met he mende Euromar" Ir. Van Krevelen niet eens met de luiden" dat de kan lijk een aangenaam gebied zou kunnen van mening dat er bied in Nederland t waap nog veel bedr kunnen vestigen en o in de eindeloze huize te doolhoven van el dan juist hier." Zelfs al zouden i straks 60.000 a 70.00 en hun werk hebben, 13 kilometer lange en van het kanaal ettelijk de zone een aantrek werkgebied kunnen bl georganiseerd", zoals len zei en in dat vei op de centrale plann Ir. Van Krevelen s] Ieurstelling over uit plan voor de herindel meenten in Zeeuwscl „alhoewel dat betere pei dan het eerste" niel gemeente in de kanaal belemmerend werken van de zozeer gewe kerngebied van de in oprichting zijnde 1 mogelijk beide gemeei ten, is in zijn taakst om tot een volkomen wijze te komen, zo zei zitter. In zijn algemeenhei teleurgesteld dat het ziet in nog grotere ee Krevelen sprak de hoo indeling spoedig tot s en dat de dan grote meenten in Zeeuwsch reid zullen zijn in bre men te werken „zodat ongelukkige ontwikkelii afgelopen jaar in oostel. Vlaanderen hebben plaa den zullen kunnen wo Van Krevelen bleek dingen teleurgesteld, dat de kanaalwerken gereed zullen komen (i Men dient volgens hei dat vele bedrijven nu i jaar willen kennen, ste schepen door de vaartsluis en zeesluis z BIERVLIET De Vriendschap: 15 uur Koningschie- ting. KRUININGEN Ons Dorpshuis: 15 uur Het koninkrijk der kinderen, a.l. 20 uur Gods Geuzen. 14 j. ANTWERPEN K.V.O.: 20 uur Maroef. VLISSINGEN Luxor: 19 en 21 uur Het meisje en de twijfelaar. 18 j. Alhamhra: 19 en 21 uur Eddie zet ziek schrap. 14 j. MIDDELBURG Electro: 19 en 21.15 uur Mr. SanisUl geheim agent. 14 j. City 20 uur Te rijk om los te lopen. Ni' GOES Grand: 19 uur De kardinaal. 14 J. OOSTBURG De Eenhoorn: Feestavond P.J.G. DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Een del"1 voor twee vaandels. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Lawrence of Arabis LAMSWAARDE 19 uur Toneeluitvoering in het patro- naat 16 j. AXEL Het Centrum 20 uur Kogels voor aen moordenaar. SAS VAN GENT Olympia 20 uur De rose panter. TERNEUZEN Luxor 20 uur Tussen Shanghai en St.- Pauli. OOSTBURG Ledel 20 uur Zonder zeden en moraal KLOOSTERZANDE 15 uur T.B.C.-schieting in Het witte Huis. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Irma la D#u«: Hotel De Graanbeura 19.30 uur Grooi bal. Z1ERIKZEE Voor do nuari is een openbare ra uitgeschreven tijdens we] meester zijn nieuwjaarsrei Daarnaast vormt de behai begroting voor 1965 het zullen een aantal spoedeise weinig belang aan de orde Naast de begroting zal d\ sidiepolitiek van de geme loep nemen. Op de begroti bedrag van ruim 33 duize: subsidies geraamd, hetgeer rig jaar een stijging beteke cent. Gezien de slechte fin van de gemeente zou eige kei nieuw subsidie kunner leend noch bestaande sub verhoogd. Daar voor het stedelijk „Kunst en Eer" de opbren geheven Paardenloterij is vallen wordt geadviseerd subsidie van f 1250,- tot f 1 gen. Het gemeentebestuur r sidie voor de schoolmelkvt f 1190,- te moeten laten ve het van oordeel is, dat de betreffende leerlingen zelf voor de kinderen kunnen b wordt voorgesteld de subsic Militaire Tehuizen in te t hier een rijkstaak zou ligg ■Evenals de provincie Ze gemeentebestuur de subsid voor Instrumenta Middelburg halveren, omda muziekbeoefenaars geen moet worden geboden aan ding te doen. Dit zou uitsli van beroepsmusici zijn. Omdat de plaatselijke Ve Vreemdelingenverkeer onv viteiten ontplooit, althans n va® het gemeentebestuur, v sidie met niet minder dan jagen tot f 1000,-. Opniet tracht de subsidie voor de enigmg, een soort winkel

de Stem | 1965 | | pagina 2