astoor SPORT einig strafpunten in rallye voor slechts 240 avonturiers Walcheren (d) wedstrijd en speelt prima klopt SOA Flinke nederlaag voor Henk Nijdam Rood Wit toont kracht tegen MOC-elftal0-2 U.D.I. en Prins Hendrik mogen naar TILBURG m Géén groene trui! Russen zijn in I Henk Nijdam j Walcheren loert schaatsvorm niet te best op handbaltitel Jacq. Anquetil in Arnhem T handicapt geboren Moeilijkheden moeten komen re* ^Céimelas Huub Harings le in wielercross Tegen Noorwegen Russen winnen schaatsduel ZEEUWS-BRABANTSE TURNKRING Geen subsidies trainingsgroepen HANDBALCOMPETITIE District Zuid West-Brabant Uitslagen Ard Schenk rijdt goede 500 meter ^91 -LU u Prima werk van Swift 3 in KNKB Reserve-klassers Brabant-Zeeland Launonen in Finland DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG IB JANUARI 1965 ot west en legt in zijn auto issen de 60 en 80.000 km af *- rmeer tot gevolg gehad dat de [ig langzamerhand uit zijn te- >e behuizing in het centrum s gegroeid. Men heeft daarom •eidingsmogelijkheden moeten die gevonden op een terrein n de bebouwde kom. Daar is fabriekshal in aanbouw, waar amheden in de loop van vol- volledig kunnen worden ge- rd. En dan mogen de op- n verdubbelde mate komen. jl Heden overleed tot on- t ze diepe droefheid, na een kortstondige ziek te, nog voorzien van het H. Sacrament der Ster venden, onze innig ge liefde echtgenoot, vader, behuwd-, groot- en over grootvader, oom en neef de heer J. DE KIND echtgenoot van mev.r. L. Polfliet in de leeftijd van 85 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw gebeden aan. Kapellebrug: L. de Kind-Polfliet Kapellebrug 15 jan. 1965 Gentsevaart 50 De plechtige uitvaart dienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaatshebben op dinsdag 19 jan. 1965 om 10 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te St.-Jansteen, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed maan dagavond om 7 uur in de kapel ter Eecken te Ka pellebrug. W VAN DER STEEN ine roosters van de gruisove» irmte bij mondjesmaat. s boek wordt beklemtoond door word. dat het meekreeg van Suenens. ceder van de Libann" is ive van „de Vroente" te Kas- n herinnert zich het drama vam ion-kinderen, die met vergroei- aten of soms geheel zonder n ter wereld kwamen. Mem zich ook de Luikse tragedie, twijfelde moeder doodde haar dat ze meende dat het niet zou leven. In Frankrijk leeft een ige vrouw, Denise Legrix, die heeft orn zich zonder ledema- et leven te handhaven, en meer zegt boven haar onover schijnende handicap uit te tot een geestelijk gaaf mens. 'as het kind van arme ouders, niet meer dan een romp met 1 erop, maar desondanks slaag- in om zonder bijzondere adap- leren „lopen", eten, drinken, ïzen en schrijven. Haar handi- gecompenseerd door een grote tie, waardoor zij zich kon ont- tot een kunstenares van for- lar schilderstukken en borduur- rinden gretig aftrek. ?aar de weg naar de geestelijke de maatschappelijke aanpassing st kan niemand die normaal voor n is toegerust begrijpen. Zelfs lezing van de autobiografie van .egrix, die onder de titel „Ge- t geboren" als paperback bij s is uitgekomen. Maar Denise ezer in elk geval om een hoekje even kijken en wat men te zien bijna ongelooflijk. Op bijna el- a vindt men reflexen terug van 5wil en het diepe geloof van De- rix. Het boek bevat ontroerende want de mensen waren voor »egrix niet milder dan voor an* □lkomen terecht kreeg deze au- ie de Albert Schweitzerprijs. (Van onze speciale verslaggever) MONTE CORLA Het gaat erop lijken dat de Rallye van Monte Carlo, 's werelds grootste en beroemdste sterrit, moeite gaat krijgen zijn reputatie te handhaven. De vrijdag en zaterdag uit negen verschil lende Europese steden van start gegane nonstop monsterrit, de 34e editie, kent slechts 240 gestarte équipes, een laagterecord sinds 1949. Het veelkleurige en rumoerige rallyeleger ging van start uit War schau (30), Stockholm (32), Minsk (18), Londen (49), Monte Carlo (29), Athene (8), Frankfort (27), Parijs (33) en Lissabon (14). De coureurs hadden zondagavond al bijna de helft van het traject achter de rug. 'Maus Gatsonides, gesecondeerd door Al- bert Ilcken, spitste de belangstelling zich nog meer toe. De reden? In de staart van de karavaan ge heel in tegenstelling tot zijn normale sportieve prestaties bevond zich na melijk 's werelds grootste wielrenner, de Fransman Jacques Anquetil, bege leid door zijn ploegleider Rafaël Gemi- niani, vroeger eveneens een vooraan staand wielerheld. De minzaam lachende Normandiër was zonder twijfel de grootste trekplei ster. Hij moest tientallen handtekenin- Vanmiddag begint de gemeenschappe lijke route vanaf Chambery, die op weg naar Monte Carlo eigenlijk pas voor de echte moeilijkheden gaat zorgen. Want tot nu toe is het in feite kinderspel ge weest voor deze ware duivels van de weg. Waar voor de gemiddelde automo bilist de zware storm en slagregens van het afgelopen weekeinde belemmerend werkt, zijn de rallye-deelnemers over de weers- en wegomstandigheden tot nu toe uitstekend te spreken. Dat blijkt ook wel uit het aantal uitvallers. Zondag avond waren er nog 226 equipes in de strijd. De in Parijs, Frankfort en Lon den gestarte wagens noteerden elk drie uitvallers, Warschau en Monte Carlo elk 2, Minsk „verloor" op weg naar Monte Carlo een lid van het team. De wegen waren over het algemeen goed berijdbaar. Strafpunten vielen er dan ook nauwelijks te noteren. De grote slag valt na Chambery, wanneer een rede lijke gemiddelde snelheid alleen niet meer voldoende zal zijn. Toch kwamen niet alle deelnemers zonder moeilijkhe den door de eerste helft van het tra ject. De ,,Parijzenaars" moesten vlak na de start een sneeuwstormpje door worsten en de in Londen gestarte equi pes kwamen voor het merendeel zee ziek op het vasteland aan: de zeereis van Dover naar Boulogne had teveel van hun constellatie gevraagd.... (Van onze speciale verslaggever) ARNHEM Een even buiten de stad Arnhem gelegen Motel was zaterdag avond voor één keer het Nederlandse trefpunt van de internationale autosport. De Gelderse hoofdstad had zich opge maakt om de deelnemers aan de 34ste Rallye van Monte Carlo te ontvangen In het schema van Jacques Taffe was Arnhem opgenomen als tijdcontrole voor de groepen die in Londen. Frankfurt en Parijs waren gestart. Hoewel het aantal deelnemers de laatste jaren steeds daalt blijkt de belangstelling voor de nonstoprit zelfs nog wat groter te worden. Steeds opnieuw blijkt dat het veelkleurige en imposante rallye-leger de autosportfans aanspreekt. Zijn het misschien de fraaie en imposant uitge ruste wagens die een dergelijke aan trekkingskracht uitoefenen? Of appe- leert de rallye, met zijn vele te over winnen obstakels en zijn avontuurlijke karakter, aan de sluimeren de roman tische gevoelens? Het antwoord is moei lijk te geven. Feit is dat zich, ondanks de abominabele omstandigheden, velen rond en in het motel verdrongen om toch maar niets van wagens en deel nemers te missen. Het is een luidruch tig en tegelijk interessant va-et-vient De belangstellenden herkennen opge wonden routiniers als Syndye Allard de winnaar van 1952. Peter Harper. ook'een Brit met grote kwaliteiten, de blonde en heel charmante Rosemary Smith en natuurlijk, onze eigen blonde slipspecia list Rob Slotemaker, die samen met zijn Engelse co-equipier Allen Taylor dc zee reis van Dover naar Boulogne in een comfortabele matrozenhut had doorge bracht. Slotemaker, die te kampen had hiet een defect aan zijn versnellingsbak, hoopte dat dit euvel vóór Chambery zou zijn verholpen. Na de kalende veteraan (Advertentie) fmpc Voor betere sportprestaties 'extrosc tabl. ElMA Breda, Tel. 46650 Jacques Anquetil en Rafael Geminiani in Arnhem hij de con trolepost. gen uitdelen, velen verdrongen zich rond om hem en „monsieur" Jacques had er kennelijk lol in. „Dat belooft wat als ik in het wielerseizoen weer naar Neder land kom voor de Ronde van Neder land. Ik had niet gedacht dat mijn po pulariteit hier zo groot was" glimlachte de vijfvoudige Tourwinnaar, zichtbaar genietend van zijn spoep. Vele vragen moesten Anquetil en Geminiani beant woorden. „Ja, Den Hartog komt ook naar Nederland tijdens de Ronde. Dat wordt een hele grote, let maar eens op. Nee aan de Tour de France doe ik dit jaar niet mee, misschien wel aan de Tour de France voor auto's. Apropos, die soep is voortreffelijk. Kun je zo iets voor ons tijdens de ravitailleringen niet in de bidons doen, mon cher Rafaël grapte Anquetil, die geen enkele moei te had gehad met zijn machtige 4,7 li ter Ford Mustang. Bij het weggaan riep Geminiani nog: „Doe de groeten aan Brutus" voor niet-ingewijden: Brutus is in Frankrijk onze landgenoot Ab Gel dermans.... SIBBE In het Limburgse plaatsje Sibbe, vlakbij Valkenburg is onder abo minabele weersomstandigheden een wie lercross voor profs, amateurs en onaf- hankeiyken gehouden. Winnaar werd Huub Harings ukt Scheulder, die het zware parcoers van 24 km aflegde in een tijd van 55 min. 15 seconden. Zijn broer Jan legde met een achter stand van 1 min. 40 sec. beslag op de tweede plaats. De uitslag luidde verder: 3, 4 Cor Rutgers Naarden en Jan van Geest, Lisse op 2 min. 12 s„ 5 Cor van der Hulst, Soesterwoude op 3 m. 23 s„ 6 Theo van der Valk, Voorschoten op 4 min. 46 s. De Belg Albert van Damme zegevier de in een cyclocross in de omgeving van Luzern over 24 km in 1 u. 03 m. 17 s, Vóór de Zwitser Hermann Gretener en diens landgenoot Zweifel. De Nederlander Jan van Dijk eindig de als negende in 1.08.20 met ongeveer vijf minuten achterstand op de winnaar. OSLO. De Russische schaatsover- winning in de landenwedstrijd tegen Noorwegen in het Bislet-stadion te Oslo, die na de 1500 meter reeds afgetekend stond, hebben de Russen op de 10.000 meter tot een feit gemaakt. Weliswaar boekten de Noren op de 10 km een kleine winst (69 tegen 67 punten), maar dit was onvoldoende om de Russen van de zege af te houden. De Russen behaalden een totaal van 279 punten tegen de Noren 265. Eduard Ma- toesevitsj, bezet de eerste plaats in het individuele eindklassement, gevolgd door de Noorse hoop voor de komende internationale kampioenschappen. Per Ivar Moe, die de snelste was op de 10 km met met een tijd van 16.28.5, terwijl ook de tweede plaats voor Noorwegen was met Fred A Maier in 16.30.2. Individuele eindklassement: 1 Eduard Matoesevitsj (R.) 183.167 pnt; 2 Per Ivar Moe (N.) 183.608 pnt.; 3 Magne Thomassen (N.) 184.600 pnt.; 4 Viktor Kositsjin ^R.) 185.052 pnt.; 5 Fred A Maier (N.) 185.227 pnt.; 6 Mu- sahid Habibulin (R.) 185.800 pnt.; 7 Stanislav Seljanin (R.) 185.830 pnt.; 8 Valerij Kaplan (R.) 185.980 pnt.; 9 Ivar Eriksen (N.) 186.850 pnt.; 10 Per W. Guttormsen (N.) 187.970 pnt. DE ROTTERDAMSE Marieke Visser (Van der Voodt) is in het Haagse Ami- citia Nederlands kampioene floret ge worden. Zij versloeg in de finale de Amsterdamse Helen Petrus (KLM) met 81. (Van onze sportcorrespondent) BREDA De voorzitter van de Zeeuws Brabantse Turnkring, de heer H. A. Osse- waarde uit Yerseke, heeft aan het slot van de jaarlijkse kampioenschappen toe- stelturnen voor jongens en junioren, die zondag in de gymnastiekzaal van het ste delijk gymnasium te Breda door de ver eniging „Prins Hendrik" uit Breda waren georganiseerd, meegedeeld, dat in ver band met een structuurwijziging in het K.N.G.V., In de toekomst aan de kring- trainingsgroepeii minder subsidie zal wor den verstrekt. De bond heeft namelijk besloten regio nale centrale trainingsgroepen te gaan subsidiëren. „Zullen we onze kring-trai ningsgroepen nu nog langer in stand kun- (Van onze handbalmedewerker) De dames van Walcheren heb ben in een voor treffelijk gespeel de wedstrijd SOA aan de zegekar gebonden. Zij zijn weer een stap dichter bij het kampioenschap, De heren van Tonido uit Goes hadden met de rust in Breda een achterstand van 97, maar in de tweede helft haalde de Zeeuwse ploeg de achterstand in en stuurde Taxandria naar Oisterwijk met 15—17. DAMES Dat Walcheren serieuze bedoelingen heeft om kampioen te worden dat liet zij wel degelijk merken in de wedstrijd tegen het Bredase SOA. Jannie v. Elve maakte de openingstreffer voor de Vlis- singse ploeg. Kort daarop werd deze gevolgd door een doelpunt van Wies v. d. Wege, stand 02. Walcheren speelde goed samen met een goede vangtechniek. Rustig bouwde men de aanvallen op, om dan pas te schieten wanneer er een rijpe doelkans was. SOA zondigde nogal eens tegen deze techniek. Corry Meerman zorgde voor het derde doelpunt. Anne Kemper, de doelvrouwe van SOA, deed haar uiterste best. maar kon niet voorkomen dat Fie Pamelen en Corry Meerman de stand voor de rust brachten op 05. Na de rust toonde Walcheren geen enkel spoor van vermoeidheid en pakte de zaak net zo energiek aan als voor de rust. Jannie v. Elve. Marian de Meurichy en Ria de Pree zorgden .voor nummer zes, zeven en acht. SOA kreeg kans om een tegenpunt te maken omdat een 7-meterworp werd toegekend. Iedereen had reeds het doel punt genoteerd. Thea Spelier haalde uit Sa?A Riek Pruissers. de keepster van Walcheren, stompte de bal over de zij lijn. Na dit wapenfeit zorgden Ellv Hek en Ria de Pree nog voor twee tfeffers waardoor de verdiende overwinning voor Walcheren kwam op 0—10. i HEREN Taxandria- uit Oisterwijk heeft zich dapper geweerd tegen het Goese Tonido. De Zeeuwse ploeg nam direct bij de start de leiding met doelpunten van Eddy v. Liere en Rinus Traas. Taxandria kwam gelijk met twee goe de doelpunten van Henk en Nol Verhoe ven. Stand 22. Frank Thiery, zeer goed op dreef, zorgde met Adri Verhese voor het derde en vierde Tonido-doelpunt. Taxandria kwam weer terug met een break-out en 7-meterworp beide inge schoten door Henk Verhoeven. Dit was voor Taxandria de morele prik om door te zetten en dat deed men ook. De Oisterwijkse ploeg liep uit tot 8—4, met doelpunten van Bertus v. Veggel en Nol Verhoeven (3x). Tonido sloeg op tijd terug met treffers van Eddy v. Liere en Lou Traas en verkleinde de achterstand tot 87. Toch wist Martin v. Veggel nog voor de rust inging met een sprong- worp de stand op 97 te brengen, maar Eddy v. Liere had zijn antwoord en maakte er 9—8 van. Na de thee liep Tonido in en sleepte een kleine, maar verdiende overwinning uit de strijd. Lou Traas zorgde voor de gelijkmaker en de twee volgende doel punten. stand 911. Vanaf dat moment gaf Tonido de leiding niet meer af. Bij de stand 1214 maakte Henk Verhoeven nog 13—14, maar daarna liep Tonido weer uit tot 1315. Tonido had meer veldoverwicht in de tweede helft en nam een 1517 zege mee naar Goes. DAMES le KLAS De wedstrijd Be FairRapid eindigde in een 06 overwinning voor Rapid. De ruststand was 0—2. Be Fair, dat enkele jaren terug behoorlijk van zich deed spreken, speelt nog wel een aardig par tijtje maar kan de aanvallen niet af werken. Rapid beschikt over betere schutters. Voor de rust scoorden Sis Rijnen en Dora Beerens. Ook na de rust was Ra pid gevaarlijk in zijn aanvallen. Regel matig moest de Be Fair-defensie redding brengen. Men kon echter niet voorko men dat Anne Selbach (2x), Romy de Leeuw en Nel Antonissen de stand voor Rapid op 0—6 brachten. HEREN le KLAS Kampioenskandidaat Volt uit Tilburg versloeg het Bredase SOA met 11—4. Het grootste gedeelte van de Voit-doel- punten werd gescoord voor de rust. De stand was toen 71. Voor Volt werden de meeste doelpunten gemaakt door Mart. v. Laarhoven, Ad v. Dongen. Wim Willemse benutte vlak voor de rust nog een 7-meterworp. Hiet enige doelpunt van SOA voor de rust werd gescoord door Gerry de Hoogh. Na de pauze gaf Volt nog wel de toon aan, echter niet in die mate als voor de rust. Viermaal passeerde het doelman Bas Bouman, SOA scoorde drie maal. Volt vormde met de aanvallende spelers een wig, waardoor men oprukte tot aan de cirkel. De spelers van SOA vielen aan op een rechte lijn, waardoor de scoringskansen kleiner waren. De eindstand werd 114, waardoor Volt weer vaster in het zadel zit voor het kampioenschap. Hoofdklas: Dames: Swift-Hygiëa 62, WLC/DES-Quintus 3—11. Heren: Operatie '55-Sittardia 107, Str. Meteoor-Quintus 1611. District Zuid B: Dames: SOA-Walche- ren 010, Hellas-Were Di 95. Heren: Taxandria-Tonido 1517, Hel- las-Were Di gestaakt bij de stand 815, Afd. W.-N.-Brabant: Dames le klas: EmBeE-Volt 04, Be Fair-Rapid 06. Heren le klas: Rapid-Juliana 76, Volt- SOA 114, Velocitas-Desk 613. Dames 2e klas: DVS-Dongen 7—2. Heren 2e klas: geen wedstrijden ge speeld. Dames 3e klas: BHV-EVV 5—2. Heren 3e klas: Were Di 2-Rapid 2 53 Velocitas 2-Were Di 2 59. Dames 4e klas: SOA 3-GHV 1—5, GHV- Rapid 2 62. Heren 4e klas: Taxandria 2-Internos 613. Velocitas 3-Rapid 3 514. Heren 5e klas: BHV-Gilze 10—15, DVS 2-GHV 3—12. AFDELING ZEELAND Dames le klas: Volharding-Marathon 1 1—12. lieren le klas: Tonido 2-Volharding 15—9. Dames 2e klas: Tonido-ODI 79, ODI- Marathon 84, Fortuna-Walcheren 2 13. Heren 2e klas A en B: Fortuna 3-Wal cheren 2 79. nen houden?", zo vroeg de heer Osse- waarde zich af. „Het zal ongetwijfeld in de toekomst persoonlijke offers van ons gaan vragen", aldus de Z.S.B.R.A.-voor zitter. Zes verenigingen t.w. „Prins Hendrik", T.H.O.R. uit Sas van Gent, U.D.I. uit Ber gen op Zoom, A.S.T.R.O.W. te Souburg, W.I.K. uit Sluis en „Wilhelmina" uit Middelburg, hebben met eenentwintig le den (jongens en junioren) aan de kam pioenschappen deelgenomen. De wedstrij den (bijgewoond door de heer J. Stul- tjens uit Breda, secretaris van de N.K. G.B. bisdom Breda), bestonden uit twee maal vrije oefening, paardvoltige, brug, rek, ringen en paardspringen (voorge schreven oefeningen en eigen keus). Een en ander hield verband met deelname aan de district-kampioenschappen, die op zondag 14 maart te Tilburg zullen wor den gehouden. Juryleden waren de heren C. van Weele en M. Griep, beiden uit Krabbendijke, J. Vervoort en H. Ver- kooyen, beiden uit Breda. Naar Tilburg zullen worden uitgezon den de jongensgroepen U.D.I. te Bergen op Zoom en „Prins Hendrik" uit Breda, die in totaal respectievelijk 304,85 en 304,25 punten behaalden; voorts de junio- rengroep van „Prins Hendrik" met in totaal 205,60 punten. Van de jongens ne men aan de districtkampioenschappen deel: C. van der Ven (U.D.I.) 108 p, G. Gijsbrechts („Prins Hendrik") 104,10 p., K. Scherpenisse („Wilhelmina") 103,10 p., L. Vervoort („Prins Hendrik") 102,85 p. en G. Gillisse (A.S.T.R.O.W.) 102,45 p., van de junioren: J. Rijnbout 106,70 p., S. van de Bemt 98,80 p. en A. Joosen 92,95 punten, allen van „Prins Hendrik". MOC—ROD WIT 0-2 Rood Wit, dat bij MOC c?P bezoek was, liet zien dat zijn positie op de ranglijst verdiend is. Vooral in de tweede helft, werd deze conclusie onderstreept, want toen kon MOC, met de stormwind als bondge noot, wanhopig vechtend niet uit de greep van de gasten komen. In"*de eerste helft had Rood Wit de leiding genomen. Dat gebeurde in de 13e minuut, toen Van Peer een door Rini Heeren genomen corner inkopte (0-1). Na de rust dachten de supporters dat MOC wel terug zou komen, maar nu kwam de kracht van Rood Wit ei genlijk pas goed uit de verf. Kees Gaans moest al te dikwijls alleen optornen te gen de Rood Wit-defensie met een su bliem spelende Boeren aan het hoofd. Zes minuten voor het einde kwam er nog een ander cijfer op het bord. Mid- voor Wijnings werkte zich langs een weifelende MOC-defensie en dat bete kende 0-2. VES-DONGEN 3-6 Ook in 3C slechts één wedstrijd. Bij VESDongen bleken de gasten de kunst van goed combine ren wat beter te verstaan dan de thuis club Met de wind in de rug kwamen ze dan ook snel tot een 0-3 voorsprong door doelpunten van v. d. Oudenhoven, Looymans en Kuppens. Looymans schoot tweemaal raak. maar dat deed ook Kr a us. Looymans maakte er 2-6 van en in de slotfase vond ook Namen nog de goede richting. 36. AXEL—DOSKO 2-0 Ook deze voor 3D gespeelde wedstrijd ondervond veel last van de storm. Hoewel Axel voor rust het windvoordeel had en voortdu rend voor het Dosko-doel opereerde, kwam er slechts een doelpunt. Het kwam tot stand uit een door Verbunt geno men vrije schop. Na rust een Dosko- overwicht, doch Axel bleef technisch be- HAMAR Nu de Noren en Russen elkaar in het Bislet-stadion bekampten en de Zweden hun nationale kampioen schappen hielden, hebben de Nederland se schaatsenrijders in hun trainingscen trum Hamar onderling wat ritten gere den. Ard Schenk reed een goede 500 m in 42.2 en werd daarmee eerste voor Rudi Liebrechts, die 43.4 maakte. Kievit werd derde met 43.9. Cees Verkerk vierde met 44.0 en Pter Nottet vijfde met 44.1. Op de 5000 m was Liebrechts mét 7.54.8 de snelste. Cees Verkerk volgde met 7.57.6. Dan volgden: Schenk 7.59.6, Nottet 8.07.5 en Modder 8.08.2. ANTWERPEN Professional achter volger Henk Nijdam heeft in het Ant werpse sportpaleis een gevoelige neder laag geleden tegen de Belgische belofte op dit onderdeel, Ludo Janssens. Na drie km en 375 meter werd Nijdam ingehaald door de Belg, die doorging en de 5 km aflegde in 6 min. 5.6 sec. Ook voor stayer Jaap Oudkerk was er ditmaal geen overwinning weggelegd. Hij moest in een wedstrijd over 30 km zijn meerdere erkennen in de Belg Leo Proost, die een tijd maakte van 25 min. en 48.6 sec. Oudkerk had een achterstand van 125 meter. Patrick Sercu, die zich, zoals de Belgen dat betitelen, de laatste weken herhaalde lijk in de kijker fietst, trok nu weer de aandacht door het sedert 1934 op naam van „Poeske" Scherens staande baanre cord over 1 ronde (250 meter) te verbe teren. Met een tijd van 18.56 sec. was Sercu echter slechts 0.04 sec. sneller dan Scherens destijds. De Olympische kam pioen op de kilometer met staande start zegevierde tevens in een omnium voor beroepssprinters vóór zijn landgenoten Jos de Bakker en Leo Sterckx. Onze landgenoot Aad de Graaf werd ex aequo als vierde geklasseerd. Voor de enige Nederlandse overwinning van de avond, die 16.000 toeschouwers trok, zorgde Gerard Koel, die een afval- wedstrijd voor amateurs op zijn naam bracht. Jan Janssen is, zoals we al eerier schreven, vader geworden. Zijn vrouw schonk het leven aan een meisje, dat bij de geboorte acht pond woog. Vol vaderlijke trots bekijkt de wereldkampioen wiel rennen zijn eerste kind, dat geen groen, maar 'n mooi blauw truitje aankreeg. Stormloop van Axel op het Dosko- doel, dat, zo getuigt de foto, goed werd afgeschermd. ter. Vier minuten voor het einde maak te Van der Hout na goed doorzetten van Van Vugt aan alle onzekerheid een einde, 2-0. BUREN—ZALTBOMMEL 2-1 Deze wedstrijd in 4B, een duel tussen twee in degradatiegevaar verkerende clubs, is door Buren met 2-1 gewonnen. In het begin zag het daar niet naar uit. Zalt- bommel nam door Burgers de leiding (0-1). Na de hervatting kwam Buren fel terug. P. v. Maurik maakte gelijk (1-1) en kort voor het eindsignaal schoot deze speler zijn team naar de over winning (2-1). BA VELGROEN WIT 6-0 Ook in 4F werd nog een wedstrijd gespeeld. Het was Bavel-Groen Wit en vrijwel de gehele ontmoeting was de thuisclub dui delijk sterker. Bij de thee was het al 2-0 door treffers van Van de Sande en Marlens. In de tweede helft kwamen er nog vier doelpunten bij en Dinge- man-Rommens, Martens, Schels (straf schop) en Jansen waren de makers. Microkorfbal (Van onze korfbalmedewerker) In de beide KNKB-afdelingen is het zaterdag in het mikrokorfbaltoernooi van de Zeeuwse korfbalbond in de Middel burgse sporthal de Swift-ploegen 1 en 3 bijzonder voor de wind gegaan. Vooral in de afd. II KNKB leverde Swift 3 prima werk door Animo 2 met 1-0 te verslaan waardoor het zich aan het hoofd van de ranglijst kon nestelen. Swift 3 trad hierbij in de voetsporen van Swift 1, dat in de eerste KNKB-afd. Animo 1 met duidelij.ke cijfers (4-1) naar een nederlaag leidde. Animo 1 werd hier door uitgeschakeld terwijl Swift 1 en Togo 1 elk met 4 punten uit twee wed strijden de beste posities innemen. In de regionale afdelingen kwam in de eerste klasse b Volharding 1 uit Yer seke tot een verdienstelijk resultaat. Van Animo 3 werd met 3 2 gewonnen terwijl tegen Swift 5 een 2-2 gelijkspel werd behaald. In klasse 2a schoot Atlas geweldig uit zijn slof door Dosko 2 (Bergen op Zoom) met 3-7 te verslaan. Helemaal met lege handen behoefde Dosko 2 echter niet naar huis terug, want tegen de Poel werd een gelijk spel behaald (4-4). Merk waardig genoeg kon Atlas tegen de Poel ook niet verder dan een gelijk spel ko men. (2-2). In klasse 2b is het het Arnemuidense TOP, dat dit mikroseizoen tot opvallen de prestaties komt. De roodbroeken won nen nu met 3-5 van Luctor 2 en zijn met 6 punten uit 3 wedstrijden al vrijwel zeker van de titel in deze afdeling. De rest van de uitslagen van zaterdag waren: Klasse 2: Luctor 2Tjoba 4 53; Luc tor 2Elto 2 1-1; Luctor 2Ondo 2 4-4; Elto 2—Tjoba 4 3-2; 3b: KVL 2—Tjoba 6 5-1; Tjoba 6Zuidwesters 3 1-2; Junioren C: Dos 55Animo 2 2-2; asp. d: Animo dVedo b 2-0; pupillen b: AnimoVe- do 1-3; pupillen A: Tjoba aSwift a 0-2. MIDDELBURG De voetbaloogst in de reserve-klassen was door de overvloe dige regenval weer heel klein. In de re serve eerste klas won De Spechten 2 met 20 van LONG A 3, waardoor hhn lei derspositie werd verstevigd. Eindhoven 3 bleef in de gevarenzone als gevolg van de 24 nederlaag tegen het op de tweede plaats nestelende Bra- bantia 2. De stand is; De Spechten 2 1222, Bra- bantia 2 13—18, TSC 2 13—15, NAC 3 12—15, PSV 3 11—14. De Valk 2 14—14, LONGA 3 14—12, Veerse Boys 2 13—10, Vlissingen 2 10—9, Eindhoven 3 14—9, Middelburg 2 137, Internos 2 137. In de reserve tweede klas werd alleen het duel tussen Axel 2 en Dosko 2 ge speeld. De Bergenaren wonnen met 34, waardoor de stand luidt: Roosendaal 2 915, MOC 2 914, HW 2 8—13, Goes 2 10—10. Dosko 2 10—9. Zeeland Sport 2 86, Middelburg 3 9—6. Axel 2 75, Corn Boys 2 63, Sarto 2 8—3. In de reserve derde klas kreeg Rood Wit 2 verliespunten wegens niet spelen van de wedstrijd tegen Zeeland Sport 3, waardoor de standenlijst er als volgt uit ziet: Terneuzen 2 7—13, Alliance 2 911, Hontenisse 2 910, Rood Wit 2 10—10. Vlissingen 3 8—9, Steenbergen 2 8—8. Breskens 2 97, Meto 2 94, Zeeland Sport 3 94. HELSINKI. Jouko Launonen heeft het Finse schaatskampioenschap op de lange baan behaald, waarom dit week einde is gestreden te Pieksaemaeki. Lau nonen won zowel de 5000 als de 10.000 meter in respectievelijk 8.10.8 en 17.09.9. Hij plaatste zich derde op de 1500 meter in 2,16.3 en werd met 44.3 zesde op de 500 meter. Zijn totaal van 190.258 punten werd het dichtst benaderd door Simo Rinne, die met 193.325 pnt tweede werd, terwijl Olavi Hjellman in het eindklas sement de derde plaats inneemt. Jouko Jokinen won de 500 meter in 42.8 sec. vóór Keijo Tapiovaara (42.9) en de zege op de 1500 meter kwam aan de 19-jarige Olavi Hjellman in 2.14.8 met wederom Tapiovaara (2.16.1) op de tweede plaats

de Stem | 1965 | | pagina 7