Papier voor UW pen m n 'Ml |n| hHI PROGRAMMA S RADIO EN T.V. OOï Ol DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 16 JANUARI 1965 15 OSRAM Zaterdag 16 januari Zondag 17 januari Maandag 18 januari Zalerilag 16 januari Zondag 17 januari Liturgische kalender Grote achte in te ha SCHAPPEN OVERBODIG! Korte tijd geleden kon men in ver schillende dagbladen lezen, dat dr. de Meijer staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid heeft gezegd, dat enkele productschappen zullen ver dwijnen, omdat ze niet nuttig zijn. Ik dacht direct aan het landbouwschap. Enige tijd geleden zei een zéér be kwame practische landbouwer: „Het landbouwschap is de prijs die de boe ren moeten betalen voor de slechte samenwerking en verdeeldheid van de landbouworganisaties". Ik zou hieraan willen toevoegen: onkunde en conser vatisme. Dit is geen valse beschuldi ging. Het bewijs is gemakkelijk te le veren. Ondanks de landbouworganisa ties en landbouwschap en d~ vele mil joenen, die de landbouwers er aan be talen, is de landbouw nog steeds de slechtste betaalde categorie van de Nederlandse werkende bevolking. In alle kranten heeft men kunnen lezen, dat de landbouw niet evenredig mee deelt in de welvaart van het land. Als bijvoorbeeld de contributie die men aan de organisaties betaalt niet meer aftrekbaar zou zijn van de hef fing van het landbouwschap, dan durf ik te veronderstellen, dat een groot ge deelte der leden zijn lidmaatschap zou opzeggen En voor het huidige land bouwschap: als het vrijblijvend was betaalde niemand meer. Vandaar de woorden van dr. Meijer: „schappen die niet nuttig zijn zullen verdwijnen". Hoelang heeft het niet geduurd eer men eindelijk iemand had gevonden, die de weinig benijdenswaardige taak van staatssecretaris van de aftandse PBO wilde vervullen Ook drs. Cop- pens, secretaris van het NKV, heeft in een artikel in de Volkskrant, de bloedarmoede, de onbemindheid en de hulpeloosheid van het PBO-gepruts aan de kaak gesteld. Ook stel ik mijzelf de vraag: Hebben de heren hoofdbe stuursleden van de landbouworganisa ties nog niet begrepen, dat het over- bodigheidsdirigisme op zijn eind loopt? Weten de hoofdbestuursleden niet dat bijna alle boeren tegen dit dirigisti sche landbouwschap zijn? Zij kunnen het te weten komen door een vrije stemming. De boeren weten heel goed, dat ve le landbouworganisaties het landbouw schap kunstmatig in stand helpen hou den om hun verdeeldheid en onbe kwaamheid te verbergen en hun baan tjes te behouden. Weten de heren niet, dat in de EEG geen enkel orgaan be staat dat aansluit op het landbouw schap? Of zou dhr. Mansholt nog in petto hebben: Het oprichten van land bouwschappen in de overige EEG-lan- den. Dan krijgt hij wis en zeker, het deksel op zijn neus. NIEUW-NAMEN G. DE WAAL Naschrift redactie De heer de Waal heeft achter de woorden, die staatssecretaris de Meijer van P.B.O. onlangs aan de schappen gewijd heeft, kennelijk meer gezocht dan de staatssecretaris zelf bedoeld heeft Hij heeft er namelijk op gewezen, dat de wet op de Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie misschien aangepast moet worden aan deze tijd en dat een onderzoek gewenst zou zijn naai de aard en werkzaamheden van deze schappen. Dr. de Meijer heeft hier over trouwens al advies aan de So ciaal Economische Raad gevraagd. Hij is een nuchter man en heeft zon der meer geconstateerd, dat de P.B.O. hier en daar niet zo erg meer aan spreekt. Welnu, een nader onderzoek zal moeten uitmaken, wat er dan wel met de bestaande schappen gebeuren moet en of het nut heeft er nog meer in het leven te roepen. De wet op de P.B.O heeft de be doeling gehad het gehele bedrijfsleven (werkgevers en werknemers) te la ten meebesturen. Men kan er uiter aard over twisten of de schappen het allemaal wel precies zo gedaan heb ben als de wet bedoeld heeft en of zij de goede weg bewandeld hebben. Feit is echter, dat het zonder deze schappen niet zo gemakkelijk geweest zou zyn de diverse bedrijfssectoren het hunne te geven. Denk bij de land bouw maar eens aan de vroegere ga rantieprijs en de tegenwoordige richt prijs, de afzet van landbouw- en zui- velprodukten in binnen- en buitenland de onderhandelingen binnen de E.E.G. waarvoor tal van schappen zeer waar devolle adviezen hebben gegeven aan de Nederlandse onderhandelaars enz. Waarom roepen de agrariërs hun organisaties niet ter verantwoording, wanneer de vertegenwoordigers ervan in de diverse schappen het naar hun inzicht niet goed doen? Helaas blin ken ook de landbouw vergaderingen niet uit door talrijk bezoek van de leden, en onze ervaring is, dat de kritiek meer buiten, dan in de bij eenkomsten ge-uit wordt. Overigens: staatssecretaris de Meijer is door de Kamerleden al ter verantwoording geroepen over zijn uitlatingen en binnenkort zal hij in zijn antwoord aan de Tweede Kamer wel duidelijk uitspreken, wat hem alle maal voor ogen staat ten aanzien van de P.B.O. En wat de overige E.E.G.-Ianden betreft, in Frankrijk en W.-Duitsland heeft de landbouw ook zyn eigen organen (al zijn ze dan niet precies als het Landbouwschap) die de regering daar duidelijk ma ken, wat de landbouwers allemaal wel willen en eisen. DE LANKMOEDIGER Stelt u zich voor: u woont in een be paalde stadswijk, laten we het „wagen kwartier" noemen. Op zekere morgen wordt u gewekt door enige tientallen lieden in uniform, die met geweld uw woning binnen dringen, uw beddegoed vertrappen, uw hele inboedel overhoop halen, ge sloten kasten openbreken en u naar buiten sleuren, wanneer u zich tegen dit alles verzet. Uw buurvrouw wordt half gekleed naar buiten gesleurd, haar baby met een hartkwaal wordt in zijn wieg door- elkaar geschud, gelukkigerwijze kan uw buurman nog net verhinderen, dat ze er de winterse kou mee ingaan. Wat wellicht de dood van het kind had kun nen betekenen. Bij de Willemsens, die tegenover u wonen, wordt het 12-jarig zoontje blootsvoets naar buiten gejaagd, trapt in een glasscherf, wat een hevige bloe ding tot gevolg heeft, duch de mannen in uniform staan niet toe dat hij naar een dokter wordt gebracht. Verder worden er nogal wat buurt genoten van u met gummistokken af geranseld en wanneer alles achter de rug is verklaart de leider dat de over val wel niet helemaal volgens de regels was, maar dat zijn mannen toch nog zeer lankmoedig gehandeld hebben. Aan u lezer wil ik mededelen dat bovengeschrevene zich niet afspeelt in de bezettingstijd, doch in het Neder land anno 1965. De mannen in uniform waren leden van het Nederlandse politieapparaat, de gedupeerde mensen inwoners van een woonwagenoord in De Bilt. Reden van deze razzia was dat er een vermoeden bestond, dat er in dat kamp illegale vuurwapens waren. Als er een vermoeden bestaat, dat er in een wijk van stenen huizen illegaal vuurwapens aanwezig zijn, worden daar dan ook huis aan huis deuren opengetrapt. Kas ten die op slot zitten opengebroken, Nietsvermoedende onschuldige mensen afgeranseld etc., zonder dat ook maar met een woord het doel ervan uiteen wordt gezet? Beste steenhuisde burger vreest niets, dat zal u nooit overkomen, dat gebeurt alleen met mensen die in woonwagens wonen. Die hebben namelijk niet de zelfde rechten (wel de plichten!!) als u, het is vee dat vertrapt mag worden. Wat zei u ook weer majoor B. heb ben ze voorwerpen naar de hoofden van uw mannen gegooid, hebben ze mis schien ook nog gebeten, maar waarom ook eigenlijk niet? Als deze mensen als vee behandeld worden, hebben ze dan niet het minimale recht zich als zo danig te gedragen? Majoor B. zegt in zijn verklaring, dat hij zelfs lankmoedig is geweest, daar bedoelt hij dan wellicht mee, dat er niemand tegen de muur werd gezet of op transport werd gesteld. Als dit het dan is, wat de moderne beschaving ons Nederlanders aan ge voel voor onze medemensen heeft ge bracht, dan moesten wij ons schamen. Zo diep, dat we zelfs de duivel niet meer in de ogen durfden schouwen!! BREDA. W. Frijters. SNELVERKEERS- IDEOLOGIE Dat de Stichting Centraal Bureau voor de Afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen met de rijexamens niet bereikt, wat zij zou willen bereiken, is tot daar aan toe. Maar dat deze Stichting de schuld van haar mislukkingen op de rij-instruc teur en beginneling-motorrijtuigbestuur der schuift, is gewoonweg niet netjes meer. Alleen al om haar aanwezigheid, om dat die buiten ons individuele denken ligt, houdt deze Stichting Nederland gevangen in een roes, waaruit voor ve len de grote moeilijkheden omtrent het rijexamen en de rijopleiding voortvloei en en is deze Stichting zelf de oorzaak van onze huidige Snelverkeersmenta- liteit, welke haar tol in doden opeist. Al wat deze Stichting doet om aan het feitelijke rijopleidingswerk tegemoet te komen, is slechts zoeken naar het paard waar ze zelf opzit. Tevens verlevendigt zij hiermede het feit van haar aanwezigheid, terwijl we reeds om dit feit alleen, al meer dan genoeg worden gehypnotiseerd. Deze Stichting behoeft zich niets te verbeelden, want zij, die haar maken, zijn niet beter dan de rest van ons, voor wie de gebruikmaking van het motorrijtuig dan misschien ook nog een praktische aangelegenheid betekent. Het ware beter, wanneer deze Stich ting, in plaats van zichzelf steeds meer, zichzelf met betrekking tot de veilig heid op de weg steeds minder als red der in nood ging zien. Die veiligheid kan tenslotte alleen maar met wat meer vertrouwen in onze medemens dan in onszelf verbeterd worden. Een wettelijk verplicht gestelde rij opleiding (niet de rij-examens dus) zou als tegenhanger van het bewuste feit beslist de oplossing zijn, omdat dit feit binnen onze individuele denkkring zou komen liggen. J. P. JANSEN, Rij-instructeur te Breda DANK AAN VELDKAMP Minister Veldkamp heeft zijn zin ge kregen De AOW verhoging is er door Leve Veldkamp hoort men blijde zingen Door het gemengd bejaardenkoor De zorgen zijn nu weg genomen De dagen van .tekort zijn nu aan de kant Een pakje margarine behoeft men niet meer te borgen O welk een gelukkig Nederland Het leven begint nu bij vijfenzestig Lang slapen, een half zacht eitje bij het ontbijt Om half elf een kopje koffie Een sneedje peperkoek door moeder de vrouw bereid Om half een een middagpotje Met een stukje spek of worst of vis Lachend zeggen nu de oudjes Dat Veldkamp een reuzekerel is Uit dankbaarheid gaan nu de oudjes Met open schaal en bussen rond Geef allen wat, geef veel gij rijken Een standbeeld voor Veldkamp, zoo klinkt van mond tot mond Natuurlijk een vergunning aan de Bur gemeester vragen Mocht het zijn. Hij maakt bezwaar Uit liefde en dankbaarheid koopen dan de oudjes Voor Minister Veldkamp een gouden samowaar Breda, Tramsingel 103a OOME PIET (78 jaar) DOET V MEE??? Door tragische omstandigheden rond om de persoon van de propagandiste voor Breda voor het Blindeninstituut te Grave, in november j.l. is een groot deel van de voor Breda geregistreerde hoeveelheid wandkalenders van dit in stituut tot op dit moment onverkocht gebleven. Dit is erg jammer, temeer, omdat het hier om een kalender gaat, die uiter mate duidelijk en decoratief is. H»et speelse element in de illustratie en afi helderheid van de kleurstelling doet weldadig aan. Bovendien is het een fijn en waardig idee, dat de opbrengst geheel ten goede komt aan het veel omvattende werk van genoemd blin deninstituut, waar met veel inspanning, oefening, geduld en toewijding mensen getraind worden om aan hetzelfde le ven deel te hebben waar wij, als het ware vanzelfsprekend ziende, midden in staan. Duidelijk gesteld moet worden dat gevoelens van medelijden uit den boze zijn; het gaat alleen om een ge zond stuk medeleven met hen. die an ders zien als wij. Omdat genoemde instelling voor een groot deel is aangewezen op middelen uit particulier initiatief, willen deze bescheiden regels alleen maar uitnodi ging zijn aan onze lezers en lezeressen tot spontaan meedoen. Propagandiste voor Breda: Mej. A. M. van der HEIJDEN Rozenlaan 108, Breda. NOODGEBIED Mag ik voor de zoveel e maal nog eens de meer dan verschrikkelijke toe standen van enkele wegen uit onze mooie stad beschrijven. Hier wordt bedoeld de Vinkstraat en einde Vaartpad, gelegen, op ongeveer 1500 meter van de Oosterhoutse toren, (Markt). Is het bekend, dat de kinderen van deze 24 gezinnen (waaronder kinder rijke) altijd met natte voeten in de school zitten; hun fietsjes (voor zover aanwezig) kunnen in dit stuk natuur schoon niet gebruikt worden, wel ge dragen natuurlijk; dat in deze tijd van het jaar. de kleuters zonder meer maar thuis gehouden worden, terwijl er toch verschillende mensen van deze door gang gebruik moeten maken! Zou het voor de Gemeente met zijn modern uitgerust wagenpark en ma chinerieën werkelijk onmogelijk zijn hier op korte termijn iets aan te ver anderen? Nu wordt natuurlijk weer gegooid met het woord „Komplan" doch zouden de mensen die daar moe ten wonen dan de eerste vijf jaar ge red zijn??? Ik hoop dat 1965 voor dit acherge- bleven gebied een uitkomst brengt, hoe dan ook. OOSTERHOUT. Een postbode die er dagelijks doormoet, HERCVLES Aan de noordzijde van het Valken berg staat, half verborgen achter het groen, het oudste standbeeld dat Bre da bezit. Het stelt de halfgod Hercu les voor en is het laatste van de ze ventien sculpturen waarmee tegen het einde van de Gouden Eeuw, koning stadhouder Willem de derde zijn standbeeld staat op het kasteelplein zijn slotpark, het Valkenberg opluis terde. Zestien beelden zijn, helaas, spoor loos verdwenen. Waarschijnlijk zijn ze in de woelige dagen van de Franse Revolutie door verlichte geesten stukge slagen. Het enig overgebleven beeld, onze Hercules, kwam bij graafwerk zaamheden toevalligerwijs aan 't licht. Is het niet jammer dat dit beeld, dat ongetwijfeld historische waarde be zit, op een plaats is terechtgekomen waar het zo slecht uitkomt? De Bre- danaar is terecht trots op zijn Val kenberg. Zou het daarom geen aan beveling verdienen dit beeld, het laat ste dat er ons aan herinnert dat ons stadspark eenmaal de slottuin der O- ranjes was, een waardiger plaats te geven? Ik zou onze vroede vaderen willen vragen dit beeld te laten res taureren, het op een centrale plaats in het Valkenberg op te stellen, even tueel met een bordje ernaast dat en kele historische gegevens vermeldt. Ik heb het idee dat dit het hart van ie der, die zin heeft voor het verleden van zijn stad, zal goeddoen. BREDA P. ELIGH. Ons compliment voor uw scherpe blik. Het college van b. en w. van Breda zal zich graag in het probleem Her cules verdiepen, zo is ons verzekerd, als u dit college een briefje schrijft. Redactie. BEJAARDENZORGEN (II) Jammer is het voor de lezers van papier voor uw pen" dat de bejaar denhuisbewoner in uw blad van zater dag 9 jnauari j.l. zijn woonplaats niet heeft vermeld. Bij deze doe ik dat wel en het bejaardentehuis waarover ik u zal inlichten is gelegen in Oudenbosch. Dit bejaardentehuis verhoogde de pen sionkosten per 1 januari 1963 met 10 pet, per 1 januari 1964 werder met 10 pet en per 1 januari 1965 met liefst 27 pet. Mijn vraag is of het wel nood zakelijk is thans wederom een verho ging toe te passen. Ik kan mij dit niet voorstellen dat deze verhoging gerecht vaardigd is. Misschien zal wel een her ziening van deze verhoging plaatsvin den nu een nieuwe econoom dit be jaardenpension zal komen beheren. Maar uit goede bron is medegedeeld, is bij de betrokken instantie reeds om een onderzoek naar deze verhoging en tevens naar het comfort, hetwelk de ze inrichting biedt, verzocht. Wij be jaarden zullen weer maar afwachten. OUDENBOSCH, P. H. GELEIDEHONDEN Af en toe, ontmoet ik op mijn wan deling personen die me vragen stellen aangaande mijn geleidehond en dat doet me weldadig aan, want medelij den hebben we niet nodig, maar mee leven doet ons prettig aan. En zo kwam ik op de gedachte, langs deze weg, meer bekendheid te geven aan de voor ons, blinden, onmisbare geleidehond. Meestal is de eerste vraag, moeten het rashonden zijn? Dit hoeft niet, in Nederland zijn het meestal gekruiste herders. De eerste vier weken zijn de honden op de z.g. kleuterschool. Ze worden daar door de veearts gekeurd, ingeënt, en op algemene geschiktheid getest. Wordt de hond in orde bevonden, dan komt hij op de grote school en blijft daar voor de opleiding ongeveer ies maanden. Als de hond klaar is, komt de blinde voor wie de geleide hond bestemd is, naar de geleideschool, om te worden geschoold met de gelei dehond. Deze opleidingstijd is gewoon lijk 14 dagen. De blinde geniet op de school, kost en inwoning. De hond moet zijn: gezond, schoft hoogte 55 centimeter minimaal, een vriend voor kinderen en andere dieren, rustig in het verkeer, niet bang voor auto's, niet jonger dan 1 jaar en niet ouder dan twee jaar. Een hond mag niet geslagen worden, daar hij dan vals wordt. Meestal worden honden van het vrouwelijk geslacht genomen omdat die aanhankelijker zijn. Wanneer een ge leidehond, een aardig meisje tegen komt, als hij in dienst is, mag hij daar niet op reageren want zaken gaan voor het meisje, evenals bij de men sen. Een geleidehond kost aan het fonds, ruim 3500 gulden, doch de blin de betaalt naar draagkracht en dan nog slechts tot een maximum van 450 gulden maar meestal wordt de hond geschonken door buurtschap of instel lingen. Dank zij de steun van vele zij den kan elke blinde in het bezit wor den gesteld van een hond. De blinden moeten lichamelijk en geestelijk ge zond zijn, want men moet flink kunnen aanstappen daar de hond er steeds goed de pas in heeft. Het Kon. Ned. geleidehondenfonds geniet geen Over- heids- of andere subsidies en daarom is iedere gift, hoe klein ook, van har te welkom. Postgironummer 275400 ten name van penningmeester Supple- tiekas Kon. Ned. geleidenhondenfonds Amsterdam. Ook kan men donateur worden voor een rijksdaalder per jaar. CORN. WEEMAES, ST.-JANSTEEN LEO HORN Bovenstaande naam is de laatste tijd veel besproken in de pers. Vooral nu de KNVB hem, Leo Horn, het lei den van wedstrijden verbiedt tot mei 1965. Ik vraag mij af heeft de KNVB wel het recht om Leo Horn deze straf op te leggen? Wat hij ge daan heeft is misschien niet goed te praten, maar ik zeg maar zo elke goede breister (lees scheidsrechter) laat wel eens een steek vallen. Wat Leo gedaan heeft, daar heeft de KNVB niets mee te maken, en dat hij wei gerde om zo kort na dat voorval, een eredivisiewedstrijd niet te fluiten, was volgens mij begrijpelijk. Velen zullen het toch wel met mij eens zijn, dat hij de beste scheidsrechter is die hier in Nederland rondloopt op de voetbal velden, en om die zo maar zoveel maanden buitenspel te zetten, vind ik geen stijl van de KNVB. Ik hoop dan ook dat ze net als toen met Feijenoord op hun beslissing terug zullen komen, en deze straf, die hij m.i. niet heeft verdiend, in te trekken. Leo Horn is een internationale scheidsrechter, die ook in het buitenland een graag ge ziene gast is, want het is toch waar, als hij fluit, gebeuren er geen gekke dingen, zoals er zo vaak op de T.V.- voetbalwedstrijden zijn te zien. Hij is, als hij de wedstrijd leidt, de baas op het veld, en zulke scheidsrechters lo pen er hier, en ook in het buitenland niet veel rond. Ik hoop dan ook, dat Leo Horn weer spoedig op de Neder landse sportvelden zijn wedstrijden zal leiden, en dat het publiek hem niet zal ontvangen, met dat hatelijke woord, „kattemepper". DONGEN, J. S. W ELKOM Verscheidene van mijn vrienden ple gen zo nu en dan per trein of per bus in Breda te arriveren. In beide gevallen zetten zij op het Stationsplein in Breda hun eerste schre den en soms richten zij die schreden oostwaarts naar een hoekje bij de rij wielstalling. Maar slechts wanneer de nood zeer hoog is, durven zij daar binnen te tre den. In de meeste gevallen deinst men verschrikt terug, al trappelende met de voeten om de aanklevende materialen eraf te schudden. Gedurende de laatste Witte Kerstmis scheen daar een riviertje te ontspringen waarvan de loop te volgen was in de richting van het V.V.V.-kantoor. Wij willen niet vragen: „Is daar nu niets aan te doen?" Het spreekt vanzelf dat daar iets aan te doen is. Onze vraag is dus: „Wil men op korte termijn maatregelen nemen om een ein de te maken aan deze onhygiënische toestand, niet door de gelegenheid te verwijderen, maar wel door deze goed te maken. Breda LEUSINK WATER IN DE ZANDSTRAAT (II) Naar aanleiding van het artikel Wa teroverlast in de Zandstraat ben ik als gemeenteraadslid door verscheidene mensen uit deze wijk benaderd. De vraag die mij gesteld werd kwam in het kort hierop neer, wat gaat de ge meente Sas van Gent doen? Mijn ant woord kon heel kort zijn. Niets. Im mers de gemeente heeft geen enkele zeggenschap en heeft niets te maken met de waterafvoer van de betreffen de polder. Dit om eventuele misver standen te voorkomen. Indien de ge meente er wel wat mee te maken had, dan was dit al jaren geleden verhol pen geweest. Immers de gemeente Sas van Gent dat is mijn ondervinding kent zijn taak. Deze taak is echter niet begrepen door de stemgerechtigde ingelanden van de betreffende polder. Zij zijn in hun taak tekort geschoten. De bewoners blijven nu met de over last zitten. Dat deze bewoners ver stoord zijn, kan ik mij volkomen in- Advertentie) denken. Het is ook gerechtvaardigd. Dat zij de stemgerechtigde ingelanden van onkunde en nalatigheid betichten kan ik onderschrijven. Dat er gewacht zou moeten worden op de vrijverhang- leiding is niet steekhoudend daar dit aan de situatie niets zal veranderen. Volgens het artikel treft het polderbe stuur geen blaam. Toch zou het goed zijn voor de gemoedsrust van de in woners van de Zandstraat indien ope ning van zaken wordt gegeven. Mis schien zou dit veel verhelderen. SAS VAN GENT, J. M. G. de RIJK, RAADSLID. DVRE HUIZEN De huizen die nu gebouwd worden zijn veel te duur. Hoe is het mogelijk dat de nieuwe hui zen van 1962 32.000 gulden kosten en dat de nieuwe huizen in 1964 52.000 gulden moeten kosten. Zijn de materialen in die 2 jaar zo in prijs gestegen? Of zijn het de ver hoogde lonen die de prijzen zo hoog doen oplopen? Eén factor kan ik mis schien aanwijzen die de prijzen onno dig doet stijgen. De huizen zijn meestal verkocht vóórdat ze aan het bouwen beginnen. Er zijn aannemers die de grond verkopen, vóórdat ze beginnen te bouwen of wanneer ze „uit de grond" zijn. Dan wordt de grond be taald en beschreven betaald b.v. f 1000.— of f 2.000.— en de koper is eigenaar van de grond en tevens van het huis, als het pand is opgeleverd. Ik schat dat men aan de notaris plm. f 75_ of f 150.— moet betalen. Nu zijn er ook aannemers die de huizen al toezeggen als er nog met ge bouwd is (en ook als de huizen boven de grond zijn). Deze aannemers vragen het totale bedrag van f 52.500.— wat voor huis en garage tegenwoordig de vraagprijs is. Nu betaalt de koper m.i. plm. f 3000 teveel. Registratie f 2500 teveel, makelaar f 500 teveel etc. Waarom is dit nodig? Ik hoorde van een aannemer, dat het niet vlot meer gaat met het verkopen van nieuwe hui zen: Herenhuizen". Geen wonder! BREDA PAR AMI KAMERS TE HUUR (III) De eigenaar van het pension- en ka merverhuurbedrijf, die de hoge'kamer huren verdedigt en die, dank zij de woningnood, op zijn pantoffeltjes een ruim inkomen heeft, woont, zoals hij schrijft, in het pand, waarvan hij ka mers verhuurt. Dan is hij in elk geval in eigen huis zijn vrijheid kwijt en moet hij de nodige verdraagzaamheid be trachten. Waarschijnlijk zijn in het eerste inge zonden stuk andere huizen bedoeld, nl. die panden, die door de eigenaars niet bewoond, maar alleen geëxploiteerd worden. De eigenaars wonen elders en komen één maal per week naar hun „zaak" om de huur te ontvangen en wee de huurder, die het geld niet klaar (Advertentie) HILVERSUM I 402 m VARA: 12.27 Mededelingen t-b.v land en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 12.55 Vara-Varia. 13.00 Nieuws. 13.15 Stereofonische uitzending: licht orkest, vocaal ensemble en zangsoliste. 13 40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazz club. 14.45 Helpers in nood, lezing. 15.00 Liederen (gr.) 16.00 Nieuws. 16.02 Boe kenwijsheid 16.20 Lichte grammoföon- muziek. 16.45 Elektronisch orgelspel. 17.05 Stereofonische uitzending: Salonor kest. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en commentaar 18.20 Voor de teenagers. 19.10 Je neemt er wat van mee, hobby quiz. 20.00 Nieuws. 20.05 Trammelant in Loeren a.d. Hor, gevarieerd program ma 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Metropole orkest, koor en zangso listen. 21.45 Ik trek door het land, licht programma. 21.55 Een van die avontu ren, reportage van een pooltocht. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereofonische uitzending licht orkest. 23.10 Lichte grammofoon- muziek. 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m KRO: 12.00 Angelus 12.03 Liedjes over het verre westen. 12.24 Marktberichten 12.27 Mededelingen t.b-v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws 12.40 Religieus nieuws. 12.45 Overheidsvoorlichting. Werk en Welzijn. Vraaggesprek met de heer J. M. van den Born, Hoofd Veteri naire Inspectie, over de op l jan. jl. in werking getreden Antibiotica Wet 12.55 Zang en instrumentaal kwartet. 13.15 Voor de jeugd. 14.10 Populaire gram mofoonmuziek. 14.30 Voor de kleuters 14.40 Franse les. 15.00 Lichte orkestmu ziek en zangsolisten 15.30 Signaal: do cumentatie voor en over jonge mensen. 15.5*0 Karakteristiek: muzikaal program ma. 16.30 Gitaarmuziek (gr.) 17.00 Lich te grammofoonmuziek 17,30 Kunstkro niek. 18.00 Licht instrumentaal ensem ble 18.20 Jazzmuziek met commentaar 18.50 Lichtbaken, lezing. 19 00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten 19.30 Brabants Or kest: klassieke muziek. 20.30 Rieleksen amusementsprogramma. 2135 Man en paard: actuele kroniek. 2145 Roulette: muzikaal spelletje. 22.00 Liedjes uit Vlaanderen en Nederland 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog 22.45 Kruispunt: gesprek over christen zijn in kerk en wereld van vandaag 23.15 Nieu- -n klassieke grammofoonpla ten met commentaar. 23.55 - 24.00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 1200 Nieuws 12.03 Stereo: mo derne muziek. 12-33 Weerbericht en me dedelingen voor de scheepvaart. 12.35 Hallo met Henk!: Licht programma. Jules de Corte is o.m. de presen tator in het programma Rou lette, dat om 21.45 uur wordt uitgezonden via Hilversum 12.55 Programma-overzicht 13.00 Nws. 13.20 Gevarieerd programma 14.00 Nieuws. 14.03 Finians Rainbow, musi cal. 15.00 Nieuws. 15.03 Radioweek 1, II en III 15.15- Hoorspel 16.43 Gewijde muziek. 17.0Q Nieuws. 17.15 Amateurko ren. 17.30 Orgelrecital 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- sportberichten. 18.30 Liedjesprogramma. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Grammofoon muziek. 19.00 Nieuws en radiokroniek. 19.40 Jazzmuziek. 20.00 Lichte muziek 21.30 Jazzmuziek. 22,00 Nieuws- 22.15 Amusementsmuziek 22.45 De Zeven Kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmu ziek. 23-55 - 24.00 Nieuws. BRUSSEL FRANS 484 m: 12.00 Nieuws. 12.05 Gevarieer de muziek. 13.00 Nieuws 14.00 Nieuws. 15.00 Nieuws. 16.00 Nieuws. 16.02 Belcan to. 17.00 Nieuws. 18.00 Nieuws. 18.02 Voor de soldaten. 19.08 Gevarieerde mu ziek. 19-30 Nieuws 20.00 Hoorspel 22.00 Wereldnieuws. 22.55 Nieuws. 2355-24.00 Nieuws. HILVERSUM I 402 m VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelin- gen en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, _evarieerd programma. 9-45 Geestelijk leven, toespraak 10.00 Stereofonische uitzending: instrumentaal ensemble: oude muziek (opn.) 10.30 Ad Rem, wedstrijdspel. 10.50 Populair klassieke muziek (gr.) 11.25 Romantische muziek AVRO: Lichte muziek kaleidoscoop. 13.00 Nieuws. 13,07 De toestand in de wereld, lezing, 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 Knipperlicht programma voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Hobo en pia no (gr.) 14.15 Stereofonische uitz.: Con certgebouworkest, omroepkoor en solis ten: klassieke en moderne werken. In de pauze: 15.25 - 15.50 Kunstnotities. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Dansmuziek voor tieners. 17.30 Hoorspel voor de jeugd. 17.50' Nieuws en sportuitslagen. 18.05 Sportjournaal. VPRO: 18.30 Na verloop van tijd, lezing (II). 18.45 Parlan do: licht muzikaal programma. 19.30 Korte kerkdienst van de Ver. van Vrijz. Herv AVRO: 2000 Nieuws. 20.05 Stereo fonische uitzending: Promenade-orkest zangsolisten: amusementsmuziek. 21.00 Weet ik veel, wedstrijdprogramma. 21.20 Pianospel met instrumentale begelei ding (gr.) 21.30 Een goeie buur, hoor spel. 22-05 Bariton en piano: klassieke liederen (gr.) 22.30 Nieuws 22.40 Actu aliteiten en sportuitslagen 2e klas voet bal. 23.00 Franse chansons. 23.30 Me tropole-orkest 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammofoonmuziek. 8.25 Inleiding hoog mis. 8.30 Hoogmis. 9.30 Klassieke grammofoonm iziek. 9.45 Nieuws. Con vent van kerken: 10.00 Gereformeerde kerkdienst. KRO: 11.15 Klassieke en mo derne muziek (gr.). 12.10 Boekbespreking 12.20 Populaire grammofoonmuziek 12.30 Nieuws. 12.35 Buitenlands commen taar 12.45 Mededelingen of gramm.muz 12.50 De drie Musketiers, licht pro gramma. 13.10 De Springplank: jonge artiesten wagen de sprong naar het suc ces. 13.30 Voor de jeugd. 14.00 Derde Internationale Zomercursus voor Voca listen (opn.) 1435 Klassieke pianomu ziek (gr.) 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Marathon: muziek en sport. (16.25 - 16.30 Toto-uitslagen). KRO-IKOR 16-30 Gebedssamenkomst van de stede lijke oecumenische contactcommissie te Nijmegen. IKOR: 17.30 Grammofoonmu ziek 18.00 Oecumenisch nieuws. 18.10 Zingt het voorbedachte lied. 18.30 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld? 18.45 Grammofoonmuziek. 1850 De kerk aan het werk: actualiteiten van het kerke lijk erf. 19.00 De Open Deur, veertien daagse rubriek. NCRV: 19.30 Vocaal dub- belkwartet: geestelijke liederen. 20.00 Nieuws. 20.07 Reflex: een wekelijkse bespiegeling over leven en samenleven. KRO: 20-15 Internationale volksliederen. 20.30 Hout en olie, hoorspel. 21.30 Klas siek pianotrio (gr.) 22.05 Wissewassen, licht programma. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws- 22.40 Epiloog. 22.50 Licht ensemble: licht klassieke werkjes 23.10 Muziek van de Lage Landen, muzikale lezing 23.55 - 24.00 Nieuws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12.00 Nieuws. 12.03 Satirisch programma. 12 .'55 Programmaoverzicht en berichten voor de schippers. 13.00 Nieuws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Belcantocon cert. 15-30 Sportprogramma met gevari eerde muziek. (Om 17.00 Nieuws). 18.00 Nieuws. 18.03 Pianorecital. 18.30 Katholieke uitzending 19.00 Nieuws. 19.40 Amusementsmuziek, 20.00 Gevari eerd muzikaal programma. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muziek- 23.00 Nieuws. 23.05 Stemmig gemengd avondprogramma. 23.55 - 24.00 Nieuws. BRUSSEL FRANS 484 m: 12.00 Nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Gevarieerd muzikaal programma. 17.00 Nieuws, 17.10 Gevarieerd muzikaal programma (verv.) 19.30 Nieuws 20.00 Gevarieerde muziek. (22.00 Weréldnws- 22.55 Nieuws) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I 402 m VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (7-30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied 8.13 Lichte gr. foonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Moderne orkestwerken (gr.) 9-35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Het le ven aan de oppervlakte, overdenking (II). VARA: 10.00 Voor de huisvrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Voordracht. 11.10 Moderne orkestwerken (gr.) 11.30 In strumentaal kwartet: klassieke muziek (opn.) HILVERSUM II 298 m NCRV: 7.00 Dagopening 7.10 Oude muziek (gr.). 7.20 Sportuitslagen van za terdag. 7.30 Nieuws en herhaling SOS- berichten. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte grammofoonmuziek 8.10 Gewijde mu ziek (gr.) 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Verzoekpro gramma voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassieke pianomuziek (gr.) 10.20 Rondom het Woord: theo logische ethergang. 11.05 Lichte gram mofoonmuziek. NEDERLAND I NTS: 15.00 Weekjournaal. 15.25 Har dy's logboek, tv-film. KRO: 15.55 Huisje, boompje, beestje, hobbyrubriek 17.00- 17.45 Voor de jeugd. 19.30 Barend de Beer 19.35 Sir Lancelot, tv-film (dl. 6.) 20.00 NTS: Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Die Wiener Sangerknaben (jongenskoor-, 21.05 Holi day on Ice, ijsrevue. 21.45 Bonanza tv- film. 22.35 Epiloog. NTS: 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in 't kort. AVRO: 20.01 Zoo Zoo, dierenprogramma 20.25 De schone heks, tv-spel 20,50 Combo, tienerprogramma. NTS:' 21.20 - 22.10 Hoe maakt u het? BELGIë VLAAMS 10.30 - 12.05 Volksuniversiteit. 11.00- 12.05 Boudewijn is niet dood. een histo rische reconstructie. 16.55 Muziek voor jonge mensen. 17.45 Schooltelevisie 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Dierenwe reld: de apen. 19.25 Over de wegen, fil misch stemmingsbeeld over het Begijn hof van Gent. 19.40 Vrije tijd. free cine ma-reportage. 19.55 Hier spreekt men Nederlands. 19.59 Weerbericht. 20.00 Nieuws. 20.25 De wijkagenten: het eet huisje, feuilleton. 20.50 Tijd voor show. showprogramma. 21.35 Actualiteiten 22.05 In het Dick Powell-theater: June Allyson stelt voor: De oude man en de stad (The old man and the city), tv- speelfilm, 22.55 Nieuws. BELGIë FRANS 18.30 Berichten. 18.33 Slagvelden: Oma ha Beach 19 00 Het direnrijk. 19.30 In ternational détective. 20.00 Journaal 20-30 Vacances sur ordonnance, speel film. 22.00 Cinepanorama: filmkroniek, 22.50 journaal. lü Doris is om 21.45 uur te beluiste ren in zijn programma lie trek door het land" via Hilversum I. Eurovisie: IKOR-CVK-RKK: 9 45-10 30 Oecumenische kerkdienst. NTS: 19.30 Filmdocumentaire over de E.E.G. 20 00 Journaal. 20.01 Sport in beeld NCRV: 20.30 Alles draait om moeder, tv-lilm. 2055 Ooggetuige: reportage over Rus land. 21.30 Hoe bestaat het De snel- rekenaar, populair wetenschappelijk programma. 22.00 Voordracht. 22.10 Am sterdam heeft een hart verloren, repor tage. 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.35 - 22.40 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.30 Robinson Crusoë feuille ton voor de jeugd. 20,00 Journaal 20.05 Tom Ewell Show. 20-30 Liedjes Uit de veertiger jaren. 21.20 Calumet, een Joe- goslavisch tekenfilmpje. 21.25 't Is maar een woord, quizprogramma. 22.00- 2215 Sport in Beeld. BELGIë FRANS 15.00 Studio 5: gevarieerd programma. 18.30 Lectures pour tous 19.30 Le cour- rier du désert, feuilleton. 20.00 Journaal 20.30 Les Cobayes, spel. 21.30 De 50 ge zichten van Amerika: New Orleans, 21.55 Licht concert 22.25 Journaal. BELGIë VLAAMS 9.45 - 10.30 Eurovisie: oecumenische dienst te Utrecht, n-a.v. de Internatio nale Bidweek voor de Eenheid van de Kerk. 11.00 - 11.40 H Mis 15.00 De Flintstones, tekenfilm (herhaling) 15.25 Belcanto. 15.50 Holiday on Ice (coprod. v.d. KRO en de BRT) 16.40 - 17.20 Ma rokko. documentaire. 18.25 Sportuitsla gen. 18.30 Voor de kleuters. 18.50 De kinderen van de Zoutkreek: Wat ge beurt daar op het eiland?, familiefeuilie- ton. 19.15 Voor de jeugd 19.55 Weer bericht en mededelingen. 20.00 Nieuws 20.15 Sportweekend. 20.45 Sissi. het noodlot van een keizerin (Sissi, Schick- salsjahr einer Kaiserin), historische speelfilm 22.15 Diapason, muzikale do cumentaire 22.45 Nieuws. Aanbevolen: Zaterdagmiddag om 3 uur is Louis van Tulder te beluisteren in het programma Nederlandse zangers uit vroeger dagen" (Hil versum I). Twee hoorspelen op zondag: Op Hilversum I om 21.30 uur ,,Een goeie buur"; op Hilversum II om half negen ,,Hout en Olie". Over Hilversum 11 zendt ie KRO zondag om 21.30 uur het piano trio van Mendelssohn uit. heeft liggen. Dergelijke huizen zijn in Breda te vinden o.a. op de Baronielaan, Boschstraat, Marksingel en Spoorstraat. Zij zijn voor de eigenaars goudmijnen. Een veelvoud van de normale maand- huur wordt per week gevraagd. De meubilering en stoffering zijn zeer mi niem. Een huurprijs van f 40 per week voor één kamer met medegebruik van keuken, incl. gas en licht is heel nor maal. Voor dit geld zou een gezin een hele woning met centrale verwarming kunnen hebben. Zolderkamertjes wor den vlot voor 15 a 20 per week ver huurd. Geen enkele instantie kan iets doen om deze a-sociale uitzuigers hun mens lievend" bedrijf onmogelijk te maken. Dit ingezonden stuk zal hier ook geen verandering in brengen, maar vestigt alleen de aandacht op een wantoestand, die in onze goed georganiseerde maat schappij onmogelijk moest zijn. BREDA. C. de Koning. PRETTIGE FEESTDAGEN (11) Dat is werkelijk wat wij onze klanten toegewenst hebben! Het „droge cadetje" heeft er vorige week het zelfde op geantwoord. Weet u mijnheer wat een bakker moet doen om u dagelijks brood op tafel te brengen? Als u op één oor ligt is de bakker aan het proberen om van bloem, gist, zout, water of melk en boter een broodje te bakken. Waarna hij in weer en wind bij u aan de deur komt met een brood of half brood waar hij zelf geen droog brood aan verdient. Nu komen de feestdagen, vooral de Nieuwjaar met drie dagen niet bakken. Zijn de bakkers dan in uw ogen geen mensen meer? Wilt u de bakkers, als u gezellig thuis zit, van hun gezin op eerste Nieuwjaarsdag de bakkerij inja gen? Moet hij dan zaterdag bij zijn klanten horen: „Vandaag niet nodig bakker". Gunt u de bakker ook eens iets, hij heeft nooit een dag, of halve dag in de week vrij. Dat hebben de slager en melkboeren wel en die krijgen alles kant en klaar thuis. Hopende u van idee veranderd te heb ben. Een Bredase bakker. PRETTIGE FEESTDAGEN (III) Ja dat wensten wij onze klanten toe. Maar een droge cadet in Dongen dacht daar anders over. Nee mijnheer, ik had gedacht dat die tweemaal drie dagen die wij eens in de zoveel jaar echt vrij zijn ons meer waren gegund. Ik weet niet wat uw beroep is, maar ik denk toch niet dat uw eerste nieuwjaarsdag is begonnen met werken. En zater dag kunt u toch geen gewone werkdag meer noemen, want dan werken bijna uitsluitend de zakenmensen. De slagers hebben een middag en de melkboeren een hele dag, maar dat hebben wij bak kers ook nog niet eens. En als we za terdags eens gebakken hadden hoeveel mensen zouden er dan nog geen of bij na geen brood nodig hebben gehad? Hadden we dan de rest bij u kwijt ge kund? Mijnheer, ik raad u aan, een klein privé-bakkerijtje te beginnen dan kunt u elke feestdag uw eigen vers broodje bakken. Breda ,,'n BAKKERSVROUW" PRETTIGE FEESTDAGEN (IV) De met de heren bakkers medeleven de lezer, wil ik wel even laten weten, dat er onder de georganiseerde bakkers op 2 januari één bakker in de wijde omtrek wel vers brood heeft gebak ken! „en wel in Dongen". Want je ziet, cadetje, dat er nog wel één bakker is, die veel met de klanten van elke bak ker op heeft. Al zet hij het met de H. Patroons doodleuk in het weekblad, „wat wij zeer op prijs gesteld hebben". Maar voor het droge cadetje heb ik een heel prettig vooruitzicht, want die vrije Kerst- en Nieuwjaars-zaterdag komt maar één keer in de zeven jaar voor. DONGEN. Frans. Brood. PRETTIGE FEESTDAGEN (V) Met verbazing las ik het schrijven over het niet gunnen van die ene vrije zaterdag van de bakkers in een heel jaar. Terwijl u mevrouw of meneer de droge cadet en ook de meesten van ons, iedere zaterdag vrij hebben, en die mensen altijd moeten werken, vind ik het vergezocht om hier over te vallen. Ik gun het die mensen van harte, hoor. En als het weer eens voorkomt heb ik wel een recept voor u om van oud brood weer vers te maken. Nee, ik vind u werkelijk maar een droge cadet die zijn medemens weinig gunt. OVEZANDE Mevr. N. H. Discussie gesloten. Redactie. CORRESPONDENTIE Wij ontvingen een brief uit Sint- Jansteen, ondertekend door ene Marian". De brief handelde over de zanger Tony Dee. Tot onze spijt kunnen wij niet tot plaatsing van de brief in deze rubriek overgaan, als de inzendster haar volledige naam en adres niet aan de redactie bekend maakt. REDACTIE. ZONDAG 17 januari, Tweede zondag na Driekoningen. Mis Omnis terra Groen. MAANDAG 18 januari- Mis van de twee de zondag na Driekoningen. Tweede gebed H. Prisca. Groen. Begin van de bidweek om eenheid. DINSDAG 19 januari. Mis van de tweede zondag na Driekoningen. Tweede gebed H.H Marius enz. Derde H- Canutus. Groen. WOENSDAG 20 januari. H.H. Fabianus en Sebastianus. Rood. DONDERDAG 21 januari. H. Agnes. Rood. VRIJDAG 22 januari. H.H. Vincentius en Anastasius. Rood. ZATERDAG 23 januari. H. Raymundus van Pennafort. Tweede gebed H, Eme- rentiana. Wit Kur (Va BRUSSEL - De statistische gegevens gewoonweg bedroeve vaststelling ionder me schillig staan tegenovj in het gebied van de aantonen dat de Vlai vinden naar hun mui werpse Middelheim-o ieder jaar zonder d aantal bezoekers dat Zou men daaruit m voorbij lopen, omdat dei is? Dat zij daarentegen bezit, wanneer dat bezit het patriciërshuis waar Pauwel Rubens, of eer harmonie zijn met het o HOE HET OOK ZIJ, volk heeft nog een j le achterstand op te h muur van onwetendheid eigen kulturele erfgoed publiek te slopen, heeft raad voor Vlaanderen in 1 tief genomen dat, hoewel - met name werd het met goed gevolg toegep; durfd mocht heten, pre de vermeende kulturele heid van het Vlaamse Kultuurraad voor Vlaan te Openbaar Kunstbezil ren". Een aantal zeer get: reprodukties van bekend bekende kunstwerken, Vlaamse musea, werden redelijke intekenprijs te gesteld van de abonnee: een uitvoerige beschrijv» klarende tekst. De Kul Vlaanderen kreeg daartc ge medewerking van de tv, die de gereproduc werken voor hun miert, lieten commentariëren d( bende kunstkenners. Maa het risico nog groot gen tuurraad is geen door in het leven geroepen o onbeperkt kan putten uit financiën. De Kultuurraac gekomen dank zij bem grote Vlaamse kultuurorf geniet weliswaar de sym steun der Vlaamse prov. ren, die zich ook geest het initiatief van „Opent zt" schaarden, maar il de Ktiltuurraad voor VI j nog altijd verantwoordeliji gen inancieel evenwicht! /~\pcnbaar Kunstbezit in startte in 1963. De ini hadden zich uiteraard aar gen en ramingen gewaag optimistische ramingen 1 ning met 25.000 abonnees, ne werd ingezet langs p< tv, en minder dan een jï de „Openbaar Kunstbezit" nees. Van de eerste jaarj in totaal meer dan 45 verspreid. Aldus werden de resultl gelijkwaardige initiatief iff de verhoudingen in acht g( wel geëvenaard: 100-000 ai een bevolking van 11 m in Nederland, meer dan een bevolking van 5 m in Vlaanderen. De audio- municatiemiddelen, de si tussen pers, radio, televisi gingen, hebben in Vlaande: heden geopenbaard die de wachtingen overtroffen. Kunstbezit" heeft inmidd- de jaargang achter de n wordt voorbereid. De onv< bijval verruimde de fina: lijkheden. Zo werden, v; de jaargang af, hët aantal van 24 tot 28 ver meer d< zeskleurendruk wordt tot zulks om druktechnische beveling verdient boven druk. Vermits winstvorn de oogmerken van de Kult] Vlaanderen behoort, won saldo van de operatie ,,Ku gezet in een aantal werké: Vlaamse kunstenaars, di| abonnees worden verloo DE INRICHTERS hebb. deel gedaan met de eel gen. In 't begin werden de op het tv-scherm voorgesti legenheidscommentators ten waren niet onverdet. Daarom werd, met goed g keken naar een vast c Het Vlaamse publiek raak JAMES ENSOR ,,De ititrige" (Kon. Mus Schone Kunsten, Anti I

de Stem | 1965 | | pagina 6