ML Marie Cecile Moerdijk zingt in tweeëntwintig talen Geniale ironie Z:±E2E KETENEN VAN HAAT Baron Bluff en de Bluff-Blue< WAT IS SNELREKENEN? ruschen Salts DANSEN CHAUFFEUR Zeeuwsch-Vlaamse brengt volksliedjes als wapen contra dictatuur Opa's krant SERIE KAARTING J. van Doorn Reumatische pijn, jicht, spit..? JVk. F. A, G. Bar' W. P. de Nooije dame veer de frj'sheud;ng O.T.T. Uniek concert door zes slagwerkers Pennvkluirvr 1 2 3 4 5 6 7 9 MIES BOUWMAN ALS GASTVROUW Bij vonnis der Arrondissi nentsrechtbank te Breda i. 1 september 1964, waai iran het cassatieberoep i- verworpen bij arrest van d( doge Raad der Nederlan- ien d.d. 6 januari 1965, i uitgesproken de onteigening in belang der volkshuisves ting ten name van de ge meente Etten en Leur vai het perceel kadastraal be iend gemeente Etten er Leur, Sectie L no 2931 groot 0.05.04 H.A. Breda, 11 januari 1965 De Officier van Justil Mr. R. H. F. H. M. Gras VOOR PALING zondag 17 januari a.s. bij Tragel Koewacht Aanvang 9.30 uur. Neem den KRUSCHEN: Zes actieve elemen ten van beroemde minerale bronnen helpen u kracht dadig de pijn te- verlichten. Bloedzuiverend. Nauwkeurig ^gestandaardiseerdJ en beproefd. NOTARIS Herengracht 9. TERNEUZEN, Uit de hand te koop: EEN WOONHUIS op en met het recht vai erfpacht tot en met het ja? 2030 van de grond, aan d Prinsenkade 12 te Sas va Gent. groot 1 are 95 ca. Verhuurd per en bij d week voor f 14,85. Te bezichtigen in overlr met de huurder, de heer Baert, aldaar. Te bevragen ten kantor van genoemde notaris (te' 01150—2555). OPENBARE VERKOPING NOTARIS te Heinkenszand, zal o woensdag 27 januari 19C des middags 2 uur in caf ,,Den Tol" te 's-Heer Arendr kerke, ten verzoeke van d Erfgenamen van wijle1 Mevr. Wed. J. C. Jobsend Visser, in het openbaar ver kopen: Het woonhuis met schuur en erf te 's-Hec Arendskerke aan de Dorp? straat 37, groot 2 aren 9 centiaren. In het pand is in de voor kamer een tegelwand mc tableau aanwezig. In gebruik te aanvaarder bij de betaling der koop penningen, behoudens toe stemming van B. en W. dei gem. 's-Heer Arendskerke Kijkdag: zaterdag 23 januar van 911 uur. Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van ge noemde notaris. op ZONDAG 17 JANUAR in zaal Den Bonten Os t< Baarle-Nassau met net be kende orkest „The Enclav< Combo". Aanvang 19 uuj Gevraagd: voor vrachtwagen combinatie P v. d. MEIJDEN Dorpspad 4, Boschkapel' Tel. 01147 -267. In een gezin, waarin cl vrouw des huizes weikza is als arts, met 5 sch«« gaande kinderen, waarv.i 4 thuis, wordt gezocht ei R-K leeftijd 35 i. Ha taak zal bestaan om sam< met de vrouw des huizt leiding te geven aan Je kil deren, verrichten van all oezigheden, zoals kokei verstellen, enz Eigen Kam» beschikbaar; C V.; hulp va< werkster aanwezig. Salan nader overeen te Komer Mevr v Rornunde, oogart Willemsplantsoen 1, Utreen rel 29302. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het is in Venezuela begonnen. Na een klassiek liederencon- cert vroeg het publiek om een toegift. Zonder er bij na te denken begon Ma rie Cecile Moerdijk een volksliedje te zingen, dat zij juist in die dagen had gehoord. De zaal luisterde ademloos en na afloop was het enthousiasme zo groot, dat Marie Cecile besloot ermee door te gaan. Zo werd deze jonge, charmante zangeres, die een klassieke opleiding had genoten in Amsterdam en Wenen bij de beroemde prof. Ferdinand Grossmann, de vertolkster van het volkslied by uitstek. Zij zingt «in tweeëntwintig talen volks liederen van over de gehele wereld. Op 21 januari staat zij in het Theater in de Steeg aan het Haagse Westeinde met een serie recitals, die tot en met 31 januari duren. Het is de eerste maal dat zij zolang achter elkaar optreedt. Zij was al eerder in Den Haag. Zij zong in het Kurhaus en ook tijdens een aantal besloten voorstellingen. ,,De Hagenaars zijn allemaal zo be schaafd", zegt zij. ..hier stopt een tram conducteur tenminste als je hard aan komt hollen." Deze ervaring van vier jaar geleden en het feit dat zij een jaar in Scheve- ningen heeft gewoond, doen haar nu bekennen, dat zij hier graag is en dat zij het verrukkelijk vindt om hier te zingen. Marie Cecile Moerdijk is in Zeeuwsch- Vlaanderen geboren, 'naar moeder was een Waalse en haar vader een Vlaming. Van hen heeft zij haar grote muzikali teit en woordgevoeligheid geërfd. Bei den bezochten namelijk het conserva torium, hoewel niet zonder weerstand, vooral wat haar moeder betreft. Die kwam uit een milieu waar je zoiets als naar het conservatorium gaan en optreden niet deed. Haar talent was echter zo groot, dat zij tenslotte wel een opleiding mocht volgen, maar in geen beding op de planken. Marie Cecile trof het beter. Zij kreeg privé-lessen en werd wat men noemt een klassieke zangeres, .tot in Vene zuela. Toen kreeg het volkslied haar in zijn greep en zij werd er bezeten van. Zij ging er naar op zoek. Zij bezocht zoveel landen dat ze nu al leen nog maar weet, waar ze niet is geweest. Japan en Rusland. Gewa pend met een bandrecorder trok ze er op uit, de landen in. Later t^u^is i werkte ze alles uit. Zij zegt: ,,Ik zing in tweeëntwintig talen, maar dat wil nog niet zeggen, dat ik die talen allemaal beheers. Hoe-?Jen maktn- Dle Srote triPs organiseer wel, als ik eenmaal in een vreemd land Iv vai* tevoren, maar de kleine niet. (Door dr. K. J. Hahn) PR ZIJN duizenden vormen om zich in een totalitair klimaat geestelijk te handhaven. De Poolse schrijver Stanislaw Jerzy Lec heeft een nieu we en geniale vorm gevonden, die het hem mogelijk maakt, met een bijna bovenmenselijke ironie het le ven en de mensen om zich heen te dragen, te verdragen en zich tegelijk hieraan niet te onttrekken. Hij schrijft aforismen, korte scherpe opmerkingen die als een vlijmscherp floret een verrassende, ontwapenende gedachte formuleren waarover men lacht waarover men echter ook veel moet na denken. Het zijn waarheden, die ontdekt worden in een existentiële deelneming die oorspronkelijk is, zodat de humor en de ernst, de spot en de droefheid, de glans van de onoverwinnelijke geest en het litteken van de verzwegen wond tegelijk aanwezig zijn. Het is een ruiter lijke, nobele wijze om zich in een waan zinnige wereld staande te houden: en het is vooral amusant deze aforismen te lezen. STANISLAW JERZY LEC is in 1909 in het toen Oostenrijks-Hongaarse Lem- berg geboren, studeerde in Wenen rech ten, wordt dichter, komt in de tweede wereldoorlog in een concentratiekamp terecht, waaruit hij slechts door een wonder ontsnapt, wordt een leidende figuur in het verzet, daarna diplomaat in Wenen en Israël, keert daarna naar Warschau terug, waar hij nu in de lite raire cafés zijn gedachten smeedt. Ze zijn nu ook in het Westen vertaald. De Duitse uitgave brengt in twee dunne deeltjes zijn „Unfrisierte Gedanken" und „Neue unfrisierte Gedanken" (Han- ser Verlag, München), die het lezen en herlezen meer dan waard zijn. Lec zegt van zichzelf: voor ik gebo ren werd, wilde ik weten wie er eigen lijk in de wereld regeerde, om niet op het verkeerde ogenblik geboren te wor den. Toen ik hoorde in 1909 dat het keizer Frans Joseph was, durfde ik het wel aan. Helaas had ik vergeten te informeren, hoe oud hij was de rest is U bekend. Hierin ligt die zelfironie, die al zijn bijtende, meedogenloze ironie tegelijk diep menselijk, oprecht en ge loofwaardig maakt. Zijn „ongekamde gedachten" zijn een plezier, maar ook veel meer dan dat. JJIER volgt een kleine keuze, en wij behoeven daarbij niet speciaal op die aforismen te wijzen die gericht zijn op het bijzondere milieu dat hem omgeeft: „Vertel niets van je dromen. Mis schien komen de aanhangers van Freud aan de macht. Bemin je naaste, misschien het zijn goede naam. schaadt Je kunt het lied van de vrijheid" niet op het instrument van het ge weid spelen. De constitutie van een staat zou zo moeten zijn dat zij de constitutie van de staatsburger niet ruïneert. Dat iemand overleed, is een bewijs daarvoor dat hij geleefd heeft. Spaar voetstukken, als je de stand beelden omver werpt. Je kunt ze misschien nog gebruiken. Heeft een kannibaal het recht in de naam van degene te spreken, die hij opgegeten heeft? Niet iedereen is in staat naar de toe komstmuziek te dansen. Ik weet waar de legende van de rijk dom van de joden vandaan komt: ze moeten alles betalen. Brandstapels verlichten niet de duis ternis. Ze hebben mijn snaar ingekort. Nu klinkt ze hoger. Hoe moet men zich gedragen als de politie-hond met de staart kwis pelt? Wees realist: zeg niet de waarheid. Voor de schuld van de vaders wor den vaak pas de zonen onderschei den. Iedere klasse heeft haar kleinburgers. Het is moeilijk te onderscheiden wie vrijwillig met de stroom meezwemt. Wie bij de bronnen wil komen, moet tegen de stroom zwemmen. Doden veranderen zonder moeite van politiek inzicht. Laten we niet vergeten dat de bacillen ons óók van de andere kant van de microscoop observeren. Ik zou lachen als ze met de vernie tiging van de aarde voor het einde van de wereld niet klaar kwamen. Velen vieren hun nederlagen als gasten van de overwinnaars. Het drama van onze tijd brengt (zoals het hoort) zijn auteurs tantièmes op. Geboeide handen kunnen niet applau disseren. Ik ben voor de reprivatisering van het binnenleven. Zijn geweten was zuiver. Hij gebruik te het nooit. De mens leeft niet van brood en water alleen". MARIE CECILE MOERDIJK 'Entertainment van de intellectuelen'. ben. probeer ik me te redden met de woorden uit mijn liedjes." In september gaat zij een grote trip maken naar Zuid- en Noord-Amerika. „Het is een reis die ik al een paar maal heb uitgesteld. Ik wilde namelijk mijn dochtertje haar eerste stapjes UTRECHT Op 21 januari wordt in Tivoli te Utrecht een niet alledaags con cert verzorgd door de „Groupe instru mental percussion de Strassbourg", een in Europa unieke groep van zes slagwerkers, die de beschikking hebben over een zeer uitgebreid instrumenta rium en die daarmee speciaal voor de ze groep geschreven composities zullen verklanken. De groep slagwerkers van Straatsburg dankt haar ontstaan aan een initiatief van Pierre Boulez en stelt zich ten doel hedendaagse muziek uit te voeren. Alle leden van de groep hebben hun muzika le opleiding genoten aan het conserva toire national superieur te Parijs. Tot de componisten, die speciaal wer ken voor de Straatsburgse groep schreven, behoren Serge Nigg, Olivier Messiaen en Jean Claude Eloy uit Frankrijk Peter Schat uit Nederland, Roman Haubenstock Ramati uit Italië en Makoto Shinohara, die thans in Duitsland studeert. De groep heeft reeds deelgenomen aan talrijke festivals van hedendaagse muziek. In mei zal de groep deelnemen aan de Biennale van Zagreb. In Utrecht worden werken uitgevoerd van Makoto Shinohara, Carlos Vhavez, Mauricio Ohana en Peter Schat. Dan sta ik 's morgens op en besluit bijvoorbeeld om naar Zweden te gaan. Het is me zelfs een keer overkomen, dat ik toen niet in Zweden, maar in Griekenland terecht kwam. spontaan Marie Cecile Moerdijk is een spon tane vrouw, haar lach werkt aanste kelijk en of je wilt of niet, ze maakt je een fan van volksliedjes. Van 1955 tot 1960 was zij voortdurend in Zuid-Amerika. Toen ik daarna in Nederland kwam, kende niemand me hier en toch wilde ik graag werken. Daarom belde ik op een dag Leo Nelissen van de KRO op en die zei: „Als het waar is dat je kan zingen, kom dan maar eens een audi tie maken.'' Welnu, Marie Cecile kwam, zag en overwon op alle zuilen. Radio, televisie en grammofoonplatenindustrie contrac teerden haar en vanaf dat moment stonden de aanbiedingen niet meer stil. Iemand van haar grammofoonplaten maatschappij heeft haar eens schertsend het entertainment van de intellectue len genoemd. Hoe dan ook. Marie Ce cile is geworden wat ze wilde. ,,Ik heb altijd een beroep geambi eerd, dat niet zo algemeen was, waar geen schriftelijke cursus voor bestond." Welnu, zij is enig in haar soort. Want zij zingt niet alleen, zij draagt er ook bij voor. Zij laat altijd ruimte over voor creativiteit. Zij improviseert ter plaat- se- x Dat dat mogelijk is, komt omdat zij bijzonder goed is ingespeeld op haar 19-jarige broer Carlos, student aan het conservatorium te Tilburg. Hij bege leidt haar niet alleen aan de piano, maar ook in de auto. Hij houdt van chaufferen en ik van vroeg opstaan, zegt Marie Cecile la chend <enj dat is maar goed ook, want we wonen in Zeeuwsch-Vlaanderen. reis Haar Haagse programma begint met een aantal lichtklassieke liederen in de trant van het volkslied, onder andere van Brahms, daarna neemt zij haar pu bliek mee op reis door heel Europa. Amerika, Afrika en Rusland. Liedjes uit Rusland en Zuid-Amerika zingt zij gekostumeerd. De lange serie recitals in het Thea ter in de Steeg vindt een verantwoor de basis in het feit, dat de belangstel ling voor het volkslied nog steeds groeit. Bij het onlangs gehouden Hartewens- festival in Haarlem mocht de jeugd zelf bepalen, waar zij het liefst naar luisterden. Terwijl de meeste artiesten maar een of twee concerten kregen, werd Marie Cecile gevraagd voor vier. Deze interesse bij jonge mensen ver klaart Marie Cecile aldus: „De lied jes die nu in zwang zijn, hebben maar zelden een diepere inhoud, vertellen maar zelden een verhaal. En dat doen de volksliedjes wel." Als vader met verantwoordelijk heidszin informeer ik geregeld bij mijn oudste zoon naar zijn vorde ringen op school en naar de bezig heden die hij daar verricht. Veel steek ik nooit van zijn antwoorden op, want als hij thuis is wil hij, en terecht, eindelijk wel eens aan iets anders denken dan aan rekenen en aardrijkskunde. Het enige wat mij duidelijk is geworden is dat het tegenwoordig allemaal wel heel anders is. Hoe èrg anders las ik deze week in deze krant. De directeur van het onderwijskundig studiecentrum wil J handzame opdrachten inzamelen J voor de H.A.V.O.-scholen. Wij den ken aan taken als ,.Bouiv een fa briek in Engeland"zei hij. Het begint eindelijk interessant te worden op school. Vroeger wa ren het eindeloze Duitse rijtjesdie ellendige Franse subjonctif en al- gebravraagstukken waarbij de le raar tot aan de laatste dag ver zuimde uit te leggen hoe je van iviskunde ook wel gemak kon heb ben. Dat wordt nu allemaal anders. Men gaat de jeugd langzamerhand praktischer vorming gevenDe der de naamvalsuitgang zal wel wor den gehandhaafddoch daarnaast krijgen de leerlingen les in het ves tigen van industrieën. Dat is trou wens slechts een voorbeeld. In de toekomst zal het leerplan zich on getwijfeld ook bezig houden met het reorganiseren van ministeries, drastische herzieningen van het belastingsysteemmet het projec teren van een kanaal in Siberië het openleggen van het Zuidameri- kaanse oerwoud, het ontginnen en in cultuur brengen van Antarctia. het exploreren van de planeet Sa- turnus en het oplossen van de wo ningnood. Denk niet dat ik er de spot mee drijfdat men de jeugd eindelijk gaat leren dénken in plaats van hen vol te stampen met keurig ge rangschikte feiten en feitjes, is een hartelijk hoera waard. Maar het zal moeilijk zijn, daarvoor wil ik dat studiecentrum maar even ivaarschuwen. Men trapt niet zo maarongestraftalle heilige on derwij shuisj es om. Er zullen venij nige ingezonden stukken komen, van gepensioneerde en van nog lang niet gepensioneerde leer krachten die zullen aanvoeren dat het geen zin heeft middelbare scholieren op hun rapport een cij fer te geven voor het bouwen van fabrieken. Dat zijn eerst maar eens hun Ahn, Bar, Christ enzovoorts erin moeten stampen. Ze zullen schimpen dat het be drijfsleven niet zit te wachten op zeventien a achttienjarigen die op de eerste dag in hun eerste baan zullen moeten bekennen dat ze de passé imparfait er nog niet hele- mm Horizontaal: 1. drank - gezwel; 2. paar - voorvoeg sel; 3. verboden - welgesteld; 4. voor de vuist - flink; 5. keukengerei; 6. bos god - voorzetsel; 7. lor - een der vier windstreken; 8. lusthof - wintervoer- tuig; 9. volk - snijwerktuig. Vertikaal: 1. meisjesnaam - bosvijvertje; 2. staat (Frans) - schoonmaakartikel; 3. koeie- maag - vaandrig; 4. kastvakje Ita liaanse ontkenning; 5. plaats bij de Nederlands-Duitse grens; 6. verlaagde toon - dier uit de oertijd; 7. vogel - boom; 8. grappig - deel van een trap: 9. elasticiteit - zetel, woonplaats (La tijn). Zwolse vier uitgesteld HILVERSUM De voor woensdag 27 januari a.s. voor Nederland I aan gekondigde uitzending van Gabri de Wagts documentaire over de Zwolse vierling wordt vier dagen uitgesteld. De uitzending hiervan zal nu dus plaatsvin den op zondagavond 31 januari a.s., eveneens via Nederland I. Het Vara-programma van woensdag 27 januari gaat er nu als volgt uitzien: Van 19.30 tot 20.00 uur de rubriek Con trast, na het journaal en een afleve ring 'van Achter het Nieuws volgt om 20.45 uur de eerste uitzending van An ders dan Anderen met Mies Bouwman als gastvrouw. Dit programma zal rechtstreeks worden uitgezonden vanuit de Singer Concertzaal in Laren. Om 21.45 uur volgt de uitzending van „Hollywood het einde van een droom", een Ameri kaanse documentaire die een beeld geeft van de geweldige vlucht die de filmindustrie in Hollywood heeft geno- inen in de dertiger en veertiger jaren. Ook wordt er de haast catastrofa le terugslag in beschreven die de tele- ïrSie arna heeft teweeggebracht. De Nederlandse bewerking van dit pro gramma geschiedde door Jack van Belle. Het fenomeen snelrekenaar wordt zondag op het scherm ge bracht. Hoe zit dat? George Voor hof zal het u uit de doeken doen, om 21.30 uur. Twee rekenkunstenaars nemen aan het experiment deel Mïljardo en Pascal. MISDAADCONSULENT „En dit is ons meest aantrekkelijke slaapkamerpapiertje maal onder hebben, maar dat ze f wel onmiddellijk een nieuw filiaal van het bedrijf in Midden-Enge- land kunnen gaan stichten, omdat ze dat op school helemaal onder de knie gekregen hebben. Laat ons het lezen en er niet op i reagerenHet is de stem van de voltooid verleden tijd. En laten we ons bij de o.t.t. houden. Mèt fa brieken in Engeland. t PRAET-MAECKER. 4 4 De Britse onafhankelijke televisie heeft een ..misdaadconsulent" aan- getrokken die haar zal adviseren bij het brengen van een nieuwe reeks verhalen over misdadigers en detec- tives. De nieuwe kracht, Colin Hol- der (27) heeft drie jaar in de gevan- genis gezeten wegens deelname aan een roofoverval. Hij gaat 25 pond sterling per week verdienen. ERKENNING J De rotary-club te Burges Hill In Engeland heeft besloten een diner te geven ter ere van mannen, die be- langrijk werk doen maar over het hoofd worden gezien als het om open bare erkenning gaat. Het diner wordt gegeven voor de ophalers van het stadsvuil. STAKING Een zevental stenografen van het Britse Hooggerechtshof is in staking gegaan uit protest tegen het gebruik van bandrecorders. De staking duurde een kwartier en werd beëindigd na- dat twee rechters hadden besloten zit- tingen te houden in vertrekken, waar geen bandrecorders aanwezig waren. Het werk van vijf andere rechters werd vertraagd als gevolg van de stakingsactie. DOOD Op de lijst van ereburgers van Manchester, die is opgenomen in een uitgebreide gids van de stad, komt de volgende vermelding voor: „Veld- maarschalk burggraaf Montgomery van Alamein, ridder van de kouse- band ridder van het grootkruis van Hannover, orde van verdienste, orde van bijzondere verdienste, ingeschre- ven op 2 oktober 1945, overleden op 12 juni 1963." Toen men de springlevende 77-jarige militair op de hoogte stelde van de dodelijke vergissing zei hij:. Ik zou dood zijn, hè? Een reuze bak". Een in grote verlegenheid gebrach te gemeentelijke functionaris stamel de dat een zetfout" was gemaakt. VOORVADER Koningin Elizabeth van Engeland ovei weegt een bezoek aan het Noorse eiland Veoy waar haar voorzaat, de Viking Rollo, in de elfde eeuw zijn verblijf had. Ralph Hewins, die werkt aan een biografie van de Viking, heeft de ko ningin een fotoalbum over het kleine eiland toegestuurd. Haar secretaris had hem teruggeschreven dat ze hoopte Veoy te kunnen gaan be zoeken. Koning Olaf van Noorwegen heeft een en ander met de vorstin be sproken toen hij in november haar gast was. - spi '6 ïaaaj - 3ifno -g !uqo - taaaui i tsoiao - jn 9 !uajja 'g hu - ;o5ïoi 'f Ijape^ - qaj -g lepos - je ja z iuaA - Jajsa t :jjaA •saui - atjeu '6 :aals - uapa *8 ïpxoou - poA 'i :aj - jajes 9 liaja^t "Q l^ao^ - ja f lajftj - aoqej g lajaj - tajs z iJOUinj - iaa 1 joh :Suisso{do GEESTELIJKE HULP. KOEWACHT, 10 januari 1915. Door het Duitsch bestuur is thans toe gestaan dat ook de kapelaan op de pastorie mag verblijven en evenals de pastoor slechts eenmaal per dag op Hollandsch grondgebied mag komen. Daardoor verblijven beide geestelijken op de pastorie, die op Belgisch grond- gebied staat en is dus het grootste ge- deelte van den dag de Hollandsche parochie zonder geestelijke hulp. Tot wien moet men zich nu wenden zoo 's nachts plotseling geestelijke hulp gewenscht is? De grens is thans meer dan ooit afgesloten. (Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend. De film „ketenen van haaV' is er een over het rassenprobleem. De regisseur is Stanley Kramer, die het probleem op een speciale ma nier benadertHet gaat hier om twee gevangenendie aan elkaar zijn geboeid. Ze ontvluchten en moeten samen allerlei gevaren het hoofd bieden. Het gedwongen samenzijn leidt tot vriendschap, die zij tenslotte boven hun vrij heid verkiezen (maandag, Neder land I, 21 uur)» 245. Nadenkend verliet ba ron Bluff het politiebureau, waar hij vergeefs om hulp had gevraagd. „Ze geloven dus niet dat Frankie do sopraan heeft ontvoerd!" mompelde hij grimmig. „Mijn bewijzen waren niet sterk genoeg, volgens de heren speurders! Nu goed, dan zal ik voor nieuwe bewijzen zorgen, waarbij ik als de om standigheden mij dit voor schrijven niet zal aarze len geweld tegenover geweld te stellen.." Hij fronste de wenkbrauwen en hield de pas in. „Ik kan beter nog even wachten tot het avond is", overwoog hij. ..De kans op succes is groter, wan neer Frankies vereersters zijn afgetrokken Zo kwam het dat de ba ron enkel® uren later door Frankie's tuin sloop, ter wijl hij dubbende blikken wierp op het huis. „Nu is het zaak om on opgemerkt in het huis door te dringen", dacht hij. „Voor waar, een kleinigheid voor iemand, die jaren gestudeerd heeft voor geheime agent! Vervelend is alleen, dat ik niet weet waar Frankie me vrouw Spinet Mineure pre cies heeft opgeborgen.." Het volgende moment wa ook dit geen vraagstuk mee want uit een geopend raar op de tweed? verdiepin; schalde plotseling het ge luid van een machtige so praan. ..De jammer-aria ur de waanzin-scene van Gre ta het Melkmeisje zei baron Bluff getroffen, „al leen Kristien Spinet Mineu re kan deze zó doorleefd brengen. .1"

de Stem | 1965 | | pagina 5