FUSIETUIN VRUCHTBARE BODEM VOOR DIVIDEND VERHOGINGEN Veel leven in de brouwerij Internationals verdeeld Geen fusie Zwanenberg- Organen met Norit Geruchten niet van de lucht Scheepsbouw vraagt hulp tegen Japan Concentratie in suikerindustrie blijft gewenst Amsterdamse Effectenbeurs Koersen en dividenden Stille reserves Via aandelenruil Buhrmann Papier neemt Rijmenam Aflossing Ned. Staatslening '54 Kwitantiezegel van de baan over Onderhandelingen in Nederland Willemstad wil groter droogdok Investeringen Fusies Meer faciliteiten grensverkeer te water Invoerrechten in de Kennedy-ronde V.S. BLIJVEN PLEITEN VOOR VERLAGING TER ZAKE Volgens V.C.S.-bode: Breda wordt zetel NIVE kring Zuid Tuimelarmkraan voor De Schelde te Vlissingen MARKTEN WATERSTANDEN Hogere produktie en omzet bij Textiel Unie 2% (Van onze financiële medewerker) DEN HAAG Er is de laatste tijd veel leven in de brouwerij, zowel in letterlijke als in figuurlijke zin. Alom blijven de gunstige berich ten uit het bedrijfsleven, en met name uit de bierindustrie aanhouden, alsmede voorspellingen respectievelijk verwachtingen t.a.v- dividend verhogingen, bonusuitkeringen, herkapitalisaties uit hoofde van de per 1 januari 1965 ingegane wijziging van de belastingwetgeving en last but not least van fusies. Alsof het afgesproken werk was, en dat zal ongetwijfeld ook wel zo zijn geweest, hebben dc drie grote brouwerij-concerns in Nederland, het dividend verhoogd van 12 tot 14 pet. Voor Heineken en d'Oranje- boom geldt dit over het boekjaar per 30 september 1964, waarover de jaarverslagen zojuist zijn verschenen, terwijl de Amstel-brouwerij reeds zo diligent is geweest om het dividend-voorstel per 31 december 1964 aan te kondigen, gepaard gaande met de aankondiging van een beroep op de kapitaalmarkt. Nauwkeurige modaliteiten hiervan zullen nog bekendgemaakt worden, maar het gaat om een tweeledige e- missie, n.l. van aandelen en conver teerbare obligaties, die gezamenlijk f 15 miljoen in het laadje zullen moeten brengen om te voldoen aan de finan- cieringseisen i.v.m. nieuwe investe- teringen, die overal in de brouwerij industrie noodzakelijk zijn. Het is in dit verband niet toevallig, dat ook de Grolsche brouwerij te Groen- lo, die zo'n interessante bierologie-reda- me produceert, en die daarmee groot succes schijnt te hebben, ook een groot opgezet investeringsplan heeft en wel van een miljoen of tien. In dit verband wordt gefluisterd, dat Heineken zich voor dit project zou in teresseren. Gezien de omvang van de investeringen, zou men geneigd zijn aan deze suggestie waarde te hech ten. De Grolsche schijnt het, wat groot te betreft, tot de 4e of de 5e plaats onder de Nederlandse brouwerijen te hebben gebracht. Geruchten omtrent een samengaan van Heineken met d'O ranjeboom, schijnen van iedere grond ontbloot te zijn. Op de beurs zijn zij reeds lang verdrongen door een nog veel fantastischer waarschijnlijk lucht ballonnetje n.l. dat er een Zweeds-Engelse brouwerijgroep een bod van maar liefst 6.0 pet op de aande len van d'Oranjeboom zou willen uit brengen bij een huidige koers van om streeks 450 pet. Het fonds wordt in tussen stevig beveiligd tegen een even tuele overval door het instituut der niet royeerbare certificaten. Dit heeft de fantasie wel geprikkeld. De koers van de aandelen is namelijk in betrek kelijk korte tijd, in procenten gemeten, bijna verdubbeld. De in I960 plaatsge had hebbende fusie van d'Oranjeboom met een aantal andere brouwerijen: n. v. Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij, n.v. Vereenigde Bierbrouwerijen „Keizer Barbarossa"; n.v. Wertha Brouwerij; n.v. Phoenix Brouwerij: n.v. Eureka, maatschappij tot exploitatie van kof fiehuizen financieringmaatschappij d'Oranjeboom n.v. heeft over het afge lopen jaar behoorlijke successen opge leverd en het bestuur acht de verwach ting gewettigd, dat deze ontwikkeling zich in de naaste toekomst zal voort zetten. De omzet van het concern is n.l. in 1963-1964 met 13 pet gestegen. Is dit al zeer fraai, de nettowinst vertoont een veel forsere stijging, n.l. van niet minder dan 80 pet. Zelfs Heineken met zijn veel grotere produktie de stij ging bedroeg hier in het binnenland 20 pet en bij de export 9 pet kan hier niet aan tippen, al mag een winststij ging in een jaar met niet minder dan 60 pet toch ook wel aan de balk. HEINEKEN laagste hoogste Naast de gestegen dividenduitkerin gen is de positie versterkt door verdere winstinhoudingen. Men moet dit laat ste niet onderschatten. Zo heeft Heine ken b.v. in een kort aantal jaren twee maal een bonus uitgekeerd tot een ge zamenlijk bedrag van 75 pet van het aandelenkapitaal, zodat het huidige dividend van 14 pet feitelijk overeen komt met een dividend van 24,5 pet over het voor 1958 uitstaande aan delenkapitaal van f 24 miljoen. Aldus gezien is het rendement bij het huidige koerspeil voor de aandelen Heineken nog uitzonderlijk hoog. Dit neemt niet weg, dat de intrinsie ke waarde, zoals die op grond van de cijfers uit het jaarverslag kan worden berekend aanzienlijk achterblijft bij de huidige beurskoers. Daar wordt het ei gen vermogen n.l. opgegeven met 155 miljoen gulden, waarmede dus een beurskoers van ongeveer 300 pet zou corresponderen. Maar dit bewijst niets aangezien telkens weer blijkt, dat de jaarstukken dusdanig conservatief zijn opgesteld dat zij wemelen van de stil le reserves. Hoe groot deze wel zijn, is zelfs voor een interne accountant niet te beoordelen wegens de zeer uiteen lopende belangen in deelnemingen in binnen- en buitenland. Wij zullen ons daaraan dan ook helemaal niet wagen. Slechts een enkel voorbeeld. In de ba lans van de moedermaatschappij per 30 september 1964 wordt de waarde van de dochtermijen, dat zijn dus de werk maatschappijen, waarin de activa en de passiva van het gehele concern zijn opgenomen, verantwoord met een be drag van f 104.072.000,- waarbij het merkwaardige is, dat deze post onver anderd is vergeleken met het vorig jaar. Maar. wanneer men nu de post activa uit de geconsolideerde balans, n. 1. de fabrieken, kantoren, huizen, gron den en deelnemingen bij elkaar telt, dan komt men alreeds tot een bedrag van f 156 miljoen. Alleen deze post is dus reeds f 50 miljoen hoger dan de deelnemingen. Daarbij moet in acht worden geno men, dat de fabrieken en kantoren in Nederland zijn gewaardeerd op basis van de vervangingswaarde onder af trek van afschrijvingen. Met afschrij vingen is men steeds rigoureus te werk gegaan. Zo bedroeg de vervangings waarde van grond en gebouwen f 80 miljoen, waarop bijna de helft was af geschreven. Bij de machines van het zelfde laken een pak: vervangingswaar de f 88 miljoen, boekwaarde f 46 mil joen. De investeringen minus opbrengst van buiten gebruik gestelde bedrijfs middelen bedroegen f 7,5 miljoen. Zij werden door de afschrijvingen nog overtroffen met f 2 miljoen. Naast de ze fabrieksmiddelen zien wij nog een post „huizen en gronden" verschijnen. Deze betreffen over het gehele land verspreid liggende panden, die hoofd- zakelijk in gebruik zijn als hotel-, ca- koers koers dividend 1958 267 510 74,5 pet 1959 318 494 12 1960 470 814 11 1961 521 688 11 1962 375 675 12 1963 425 513 12 1964 415 544 14 13.1.'65 463 waarvan 50 pet in aandelen uit her kapitalisatie. plus bonus van 25 pet. Ver. Ned. Brouwerijen d'Oranjeboom 1958 170 264 12 pet 1959 250 408 12 1960 331 530 14 1961 345 466 14 1962 255 425 12 1963 285 410 12 1964 363 462 14 13.1.'65 488 plus 10 pet bonus uit agio. DEN HAAG Van de 3,25 pet. Ne derlandse Staatslening 1954 en van de 3,25 pet. Nederlandse Staatslening 1954. tweede uitgifte, zal op 15 februari 1965 aflosbaar worden gesteld een-dertigste deel van de op die datum uitstaande bedragen dezer leningen, zijnde van de 3,25 pet. lening 1954 f 7 400.500,- en van ?%?^5nnPnCt'flening 1954' tweede uitS'fte f 3.750.000 of zoveel meer of minder dan uit het systeem van uitloting op eindcij fers van de nummers der schuldbewij zen en afronding van de aflossing op de inschrijvingen in de schuldregisters zal voortvloeien. Uitgeloot zullen worden 25 reeksen schuldbewijzen. DEN HAAG De vier centrale mid denstandsbonden en de raad voor het grootwinkelbedrijf hebben in een request aan de staatssecretaris van Financiën opnieuw gevraagd om afschaffing van net kwitantiezegel. De staatssecretaris neeft bij de behandeling van de rijks begroting 1964 naar aanleiding van op merkingen vanuit de Tweede Kamer medegedeeld, dat bij de in voorbereiding zijnde vernieuwing van de zegelbelas- tmg het kwitantiezegel een punt van zeer ernstige overweging zal moeten uitmaken. Iu aansluiting op deze „zekere verwach tingen wekkende" mededeling verzoeken tra ®r£anisaties met klem spoed te be- gelb it'™16* de k^ziening van de ze- AMSTERDAM De bedryven van Van Rijmenam n.v. in Den Haag heb ben zich door aandelenruil aangesloten by Buhrmann-Papier n.v. De activiteiten van Van Rijmenam be wegen zich zowel op het gebied van de fabricage als op dat van de handel. Het bedrijf is te karakteriseren als een gemengde papierverwerkende in dustrie. Daarnaast beschikt Van Rij menam pver een belangrijke groothan delsafdeling (Rijam verkoop), die pro- dukten van eigen fabrikaat en van bin nen- en buitenlandse fabrikanten ver handelt. De basis van Van Rijmenam n.v. werd ca. 60 jaar geleden gelegd als klei ne binderij. Dank zij een industriële aanpak is het bedrijf uitgegroeid tot de huidige omvang met circa 750 perso nen in dienst. De combinatie maakt zowel in de pro ducerende als in de distribuërende be drijfsonderdelen rationaliserings- en effi- ciëncy-maatregelen mogelijk In het kader van de toenemende in ternationalisering van de markt contac ten worden de mogelijkheden vergroot. De activiteiten op de Nederlandse markt Van Rijmenam zullen op de be staande wijze worden voortgezet, aldus de directie van Buhrmann - Papier. fé- en restaurantbedrijf. Ook hier is de waardering geschiedt tegen vervangings waarde onder aftrek van afschrijvin gen. Per 1 oktober 1963 bedroeg de boekwaarde bijna f 28 miljoen. On danks nieuwe aanschaffingen vermin derde de boekwaarde tot f 26 miljoen. Aangenomen mag worden, dat ook in deze post belangrijke stille reserves schuilen. Hetzelfde geldt voor de post deel nemingen in de concern-ba'ans. Deze hebben betrekking op rechtstreekse be langen in brouwerijen in binnen- en buitenland alsmede de deelneming in de n.v. Cobra waarop Heineken huist deze week een bod heeft geaccepteerd van 180 pet. Verder zyn hierin ook be grepen een groot aantal cafés, res taurants etc. alsmede deelnemingen in Hoppe, Hulstkamp, Seven Up, Si-Si, Frumona, Pepsi-Cola, en zo kan men nog een hele tyd verder gaan. De waardering van al deze deelnemingen is geschiedt tegen maximaal de intrin sieke waarde. Wat dit in concrete betekent, ver meldt de geschiedenis niet, maar men behoeft er niet aan te twijfelen, of er een dikke reserve in zit. Bij de waar dering van de buitenlandse belangen is het van hetzelfde laken een pak. Dit mag gevoeglijk worden opgemaakt uit de verklaring van het bestuur dat bij de waardering daarvan met poli tieke en economische risico's, voor zo ver deze thans zijn te overzien, re kening is gehouden. De ontvangen baten uit de genoemde ondernemingen, die voor f 40 miljoen Schiphol Gistermorgen is de ge zaghebber van het eilandgebied Cura sao, M. P. Gorsira, op Schiphol gear riveerd. Het doel van zijn bezoek is met de Nederlandse regering te praten over hulpverlening bij de uitvoering van het „dok-project". Het gaat hier om een belangrijke ver groting van het dok in Willemstad, dat thans een capaciteit heeft voor sche pen niet groter dan 28.000 ton. Het ligt in de bedoeling het geschikt te maken voor een tonnage van ongeveer 50.000 ton. te boek staan, bedroegen over 1963-1964 f 3.2 miljoen, hetgeen dus een vrij re delijk rendement is, n.l. 8 pet. Hier onder zijn n.l. begrepen een veertien tal deelnemingen in buitenlandse brou werijen, voor een groot deel in landen met bijzonder grote risico's. In de naas te toekomst zullen hier grote investe ringen nodig zijn. De capaciteit van de fabrieken in Am sterdam en 's-Hertogenbosch zal met 50 pet worden verhoogd, terwijl om trent Rotterdam in een enigszins ora kel van Delfi-stijl wordt verklaard, dat wordt onderzocht, op welke wijze een zo doelmatig mogelijke oplossing kan worden gevonden voor deze uiterst be langrijke schakel in het produktie-appa- raat. Vochtige kelen hebben deze passa ge ook reeds in verband gebracht met een eventuele samenwerking met d'O ranjeboom. In Amsterdam heeft de mo dernisering geleid tot een nieuw bot telarijgebouw met twee bottelcolonnes van grote capaciteit. Dit alleen al heeft f 8,5 miljoen gekost. Maar het bestuur verheugt zich erover, dat dit in be langrijke mate zal bijdragen. Ondanks de grote investeringen over de gehele linie zijn de liquide middelen in het concern toegenomen van f 13 tot 21,5 miljoen, maar de directie waarschuwt ervoor, dat er nog zeer grote investe ringen nodig zullen zijn om in de markt te blijven. Nog een slotopmerking. Uit de fusie- tuin, waar de bloemen weelderig op bloeien maar ook het onkruid. Door de Chaise Manhattan Bank zou een bod worden uitgebracht van 300 pet op aan delen Hollandsche Bank Unie om zo doende belangen te verkrijgen in Zuid Amerika. De H.B.U. weet van niets, althans verklaart niet benaderd te zijn. Verder zou er nog een fusie in de lucht zitten van de Kon. Ned. Zout-Ketjen met de algemene Norit door een aan delenruil van een op een. Tenslotte zou de Nederlandse Dok en Scheepsbouw worden opgenomen in het concern van de Ver. Machinefarieken (Stork, Werk spoor, Smulders etc. etc.) om op een bredere basis en grotere risico-sprei- ding te komen, nu de nieuwbouw van schepen verlies oplevert, waarmee dan het voorbeeld van Wilton Feyenoord en Bronswerk zou worden gevolgd. AMSTERDAM Het Damrak heeft gisteren van deze beursweek afscheid ge nomen met een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden. Als gevolg van Amerikaans aanbod waren Unilever op f 137,40 wederom lager. De slotkoers van donderdag was f 138,40. Dit fonds sloot donderdag in Wall Street een halve dollar lager, daarentegen was Philips er een halve dollar hoger. Deze tegenstelling kwam in Amsterdam duidelijk in de koers van beide fondsen tot uitdrukking. Philips avanceerde bijna een gulden tot f 153,90. Zwitserland had enige belangstelling voor Philips. Kon. Olie was goed prijshoudend op f 156,80 evenals AKU op 517 1/2. Hoogovens opende iets hoger op 544 doch daalde later tot 540 (542 1/2). Voor de claimhandel, in verband met de komende converteerbare obligatie-emissie van Hoogovens zal te zijner tijd grote belangstelling bestaan, aldus de beurs. Centrale Suiker Maatschappij verbeterde circa zes punten tot 434. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week steeg AKU deze beursweek circa zes punten. Hoogovens daalde ruim 20 punten op de aangekondigde dubbele emissie. Philips verbeterde drie, Kon. Olie bijna een gulden. Unilever gaf bijna vier gulden prijs. De scheepvaartsector was licht verdeeld met iets lager voor Kon. Boot. Van de cultures ontmoette Amsterdam Rubber geringe vraag. De staatsfondsenmarkt was door elkaar iets gemakkelijker. In de lokale afdelingen werd Buhrmann Papier wederom hoger geadviseerd. Donderdag steeg dit fonds reeds 15 punten. Dit concern gaat „van Rijmeman n.v." in Den Haag, door middel van aandelenruil overnemen. Van de bankaandelen liggen de certificaten HoU. Bank-Unie zeer vast in de markt. De belangstelling blijft hier opvallend groot. Dit mede in verband met aanhoudende geruchten over een bod op deze certificaten. De omzet bedroeg in H.B.U. nominaal f 273.000. De stukken werden vandaag wederom hoger geadviseerd. Ook Kon. Zout/Ketjen lag opnieuw hoger in de markt. Figee kreeg een hogere advieskoers op de grote op dracht van „De Schelde" in Vlissingen. DEN HAAG Naar het ministerie van verkeer en waterstaat mededeelt, zal binnenkort een belangrijke uitbrei ding worden gegeven aan de mogelijkhe den voor de binnenscheepvaart om gedu rende de nacht schepen in of uit te kla ren bij de belangrijkste grensovergangen in de waterverbindingen met het buiten land. In de loop v. 't vorig jaar werden te Hansweert en Terneuzen reeds de no dige voorzieningen getroffen voor het Rijnvaart-verkeer van en qaar België in het bijzonder naar Antwerpen. Met in gang van 18 januari 1965 werd te Delfzijl de mogelijkheid tot nachtklaring geopend. Met ingang van 18 januari a.s. zal aan de grensovergang te Lobith eveneens de mogelijkheid worden geschapen om sche pen ook 's nachts te klaren, voorshands alleen in afvarende richting. Ook bij de passages van de Nederlands- Belgische grens worden verdere uitbrei dingen voorzien. Het ligt in de bedoeling om in het voorjaar, zodra de nodige tech nische voorzieningen gereed zijn, ook de nachtklaring aan het kantoor te Sas van Gent in te voeren. ROTTERDAM De centrale v. scheeps bouwmeesters in Nederland, een organi satie van de Nederlandse scheepsbouw- industrieën, heeft zich tot de minister van economische zaken gewend met het verzoek ten behoeve van deze nationale industrietak maatregelen te treffen ter bescherming van de, wat wordt genoemd, abnormale concurrentie van de Japanse scheepsbouwindustrie. Als gevolg van de directe of indirecte steunmaatregelen die andere landen ten behoeve van de scheepsbouwindustrie zijn getroffen is de concurrentiepositie van de Nederlandse scheepsbouwindustrie rela tief sterker aangetast en verzwakt dan in andere landen, aldus het C.V.S. OSS In de gisteren gehouden bui tengewone aandeelhoudersvergadering van de N.V. Koninklijke Zwanenberg- Organon heeft jhr. G. Kraijenhoff. voor zitter van de raad van bestuur, medege deeld dat voor een fusie met de Alge- meene Norit Maatschappij geen enkele motivering te vinden is. Een aandeelhou der had naar de fusiemogelijkheden met Norit gevraagd naar aanleiding van ge ruchten. WASHINGTON Volgens een door de Amerikaanse regering gepubliceer de verklaring zijn de V.S. nog steeds voorstander van verlagingen van invoer rechten over de gehele linie in de Ken- nedy-ronde, met een minimum aan uit zonderingen. De verklaring werd' uitgegeven door Christian Herter, de voornaamste on derhandelaar op handelsgebied van presi dent Johnson. De aanstaande minister van handel, John Connor, had deze week verklaard dat het standpunt van de V.S. gewijzigd zou zijn. BRUSSEL Met ingang van 1 fe bruari wordt de melkprijs in België met een halve frank, ruim drieënhalve cent, per liter verhoogd. ROTTERDAM De directie van ho tel Atlanta heeft meegedeeld, dat dit bedrijf per 1 april zal worden overge nomen door het Savoy Hotel in Rotter dam. Het personeel is verzocht in dienst te blijven. Over de toekomstige bestem ming is nog geen beslissing genomen. Na de overname zal het bedrijf onder de naam hotel Atlanta worden voort gezet. DINTELOORD Zowel de Centrale Suiker Maatschappij als de Coöperatie ve Suikerfabreiken zyn doordrongen van het grote belang, dat met een nauw samengaan van de Nederlandse suiker industrie is gemoeid. Het is daarom te hopen, dat in 1965 de omstandigheden zich zodanig zullen wyzigen, dat het gesprek tussen de belanghebbenden kan worden hervat. Dit staat in de V.C.S.-bode een uit gave van de Verenigde Coöperatieve Suikerfabreiken G.A., waarin verder o. m. wordt gewezen op de noodzaak van een hechte samenwerking tussen de Ne derlandse suikerproducenten. Deze nood zaak is des te klemmender geworden, nu de marathon-zitting van de E.E.G. ministerraad "tot overeenstemming heeft geleid en met het tot stand komen van een E.E.G.-suikerregeling voorgang kan worden gemaakt. Zoals bekend hebben vier coöperatie ve suikerfabrieken de V.C.S., de coöpe ratieve suikerfabriek en raffinaderij „Puttershoek", de Fresch-Groningsche en Sas van Gent, indertijd een bod gedaan op de aandelen Centrale Suiker van 500 procent. Het bestuur van de C.S.M. achtte aanvaarding van dit bod niet in het belang van leveranciers, af nemers. personeel en aandeelhouders zodat het werd afgewezen. Desondanks wil het de V.C.S. moge lijk voorkomen, dat met goede wil van alle partijen op een andere basis overeenstemming te bereiken is, al acht zij na het afwijzen van het bod de sfeer om deze onderhandelingen aan te van gen niet bepaald gunstig. BREDA Woensdag 20 januari wordt de afdeling zuid van de NIVE.ideeënbus opgericht. Deze afdeling van de NTVE (Neder lands Instituut voor efficiency omdat de kring Brabant, Zeeland en Limburg. Er zijn vijftig bedrijven in vertegenwoor digd. De oprichting heeft plaats bij de fa. Frits Boden te Breda. 55 HAARLEM De directie van de n.v. machinefabriek Figee in Haarlem heeft, zo deelt de directie mede, van de n.v. Koninklijke maatschappij De Schelde in Vlissingen een belangrijke opdracht gekregen. Hiermee is een bedrag ge moeid van circa f 900.000. Het betreft het vervaardigen van een zgn tuimel armkraan, bestemd voor de reparatie- werf Scheldepoort in Vlissingen. De kraan zal met een kraanarm in hoog ste stand circa 65 meter hoog zijn. Met een maximum vlucht van 28 me ter zal het apparaat 40 ton kunnen hij sen tot een hoogte van 38 meter. Tot een bereik van 45 meter kan de kraan stukken van 12.5 ton hijsen. De kraan zal komen te rijden op een kraanbaan van 15 meter. Met de montage zal op 1 december 1965 begonnen worden. BREDA, 15 jan. And. 60-80, boe renkool 10-18. kroten A 12-16, B 6-7, r.kool 12-18, sav.kool gr. 14-15, w.kool 10-12 prei A2 16-25, raapstelen 8-10, schorseneren A 30-40, seld. bos 4-8, knol- seld. A 12-18, sla I 23-27, II 6-8, spruiten Al 75-85 A2 65-70 BI 56-62 B2 45-50 Cl 35 C2 30, peterselie bos 8-10, witlof Al 50-60 A2 35-45, waspeen Al 15-25, B2 25-30. BERGEN OP ZOOM, 15 jan. Sla 17, spruiten 22-103, witlof 9-43, w.kool 6-10, r.kool 7-11, sav.kool 12-22, boeren kool 12-16 raapstelen p. bos 13, br.- peen 6-10, waspeen 15-20, prei 12-36, uien 4-12, knolseld. 3-20, and. 51-64, kro ten 6-8, cox orange 16-87, goudrenet 14- 32, jonathan 12-19, gold, delicious 14-50. GOES, 15 januari 1965 Groenten: per stuk: Kropsla I 13-14 Knolselderie I 15-21 per kg.: Aardappelen 16. Witlof AI 42- 49 All 28-37 Bil 25 30, afw. 18-20. Sprui ten AI 45, All 21-38, BI 32-35. Breekpeen BI 2.5-12 Andijvie II 41-68 Prei AI 23-24 All 17-22. Veldsla II 59. Uien 8-11. Groe ne sav.kool II 14-32 BI 24 25, afw. 14. Rode kool II 8-11, BI 8-10. Witte kool I 7.5, II 7 Gele sav. kool BI 12-13. Boeren kool II 6-10. Kroten I 16, BI 5.5. MIDDELBURG, 14 jan. Jonathan J 75-80 21, 70-75 20—21, 65-70 18- II 80-85 17—21, 75-80 13—16, 70-75 14—20, 65-70 14 —19, 60-65 12—16, lid 12, III grol 12 en doordr III fijn doordr.; cox orange I 75-80 61—63, 70-75 57—63, 65-70 45—57, 60-65 33—38, 55-60 22—23. II 65-70 45. 60-65 30—32, 55-60 17. lid doordr., III grof 26, m fijn 13; Winston I 65-70 43, 70-75 51, 70-75 34, 65-70 29, 60-65 22, III grof 14—16 in fijn 12; gold, delicious I 75-80 49—52, 70-75 45—52. II 80-85 45—52, 75-80 35—44, 70-75 35—39. 65-70 31—34, 60-65 21—26, I 80-85 42—50, 65-70 37—38; goudrenet I 90 en op 35, 85-90 35 42, 80-85 32—37, 75-80 30—31, 70-75 25—28, 65- 70 18—23, n 90-95 21, 80-85 19, 75-80 18, 70-75 16. 65-70 16, 85-90 20, lid 13; gold. delicious lid 1316. III grof 1325, III fijn 12—14 en doordr. KAPELLE. 15 januari. Industrie- en Exportveiling: Appelen: Golden Delicious 1 80 51—55. 75 46—59. 70 52—54, 65 38—43, 60 25, 2 80 3247, 75 28^45, 70 28-44. 65 24—33. 60 12—25, 2 D 6, 3-grof 12—25. 3-fijn doordraai. Jonathan 2 75 1217, 70 12—19, 65 6—13, 60 6—12, 3-fijn doordraai, 3-grof 6: Goudrenet 1 85 2431, 80 2629. 75 23—25. 70 18—19, 65 12—13, 2 85 23, 80 18—23, 75 14—21, 70 12—17. 65 6—12. 2 D 6, 3-grof 6—12, 3-fiin 6; Winston 1 80 4549. 75 38—50, 70 35^16, 65 29—34, 60 19—22, 55 12, 2 75 39, 70 37, 65 21—27, 60 13—14, 55 6, 2 D doordraai, 3-grof 12— 14, 3-fijn 6; Cox's Orange Pippin 2 70 39 65 37—39, 60 27—29. 55 15; Spencerappei 2 80 19. 75 19: Zoete Ermgaard 1 65 62. 60 46, 55 34. 2 D 15; Lombart Calville 2 80 22. 75 28. 70 27, 65 18, 60 6, 3-grof 6— 12, Zoete Campagne 1 65 30, 60 21, 2 D 13. Peren: Saint Remy 1 80 26, 70 27 60 26. 2 80 26, 70 30—31, 60 30, 2 D 6, 3-grol 1425, 3-fijn 8; Comtesse de Paris 2 70 23, 65 24, 60 19. 55 16; Conference 3-grof 52—60, 3-fijn 4043. kroet 6; Gieser Wil deman 2 60 52—54, 50 27, Doijenne du Co rnice 2 85 79. 80 85. 75 92. 70 96, 65 79„ Souv. du Vacheur 1 60 34, Groenteveiling prei 1013. sav.kool 13, spruitkool 20 38, witlof 9—29. LEEUWARDEN, 15 januari Aanvoer: Gebruiksvee 701, slachtvee 825, kalveren (gras- en vette» 423. nuchtere en mest- kalveren 933, schapen en lammeren 367„ varkens en biggen 54, bokken en geiten 39, paarden 219, veulens 4, totaal 3565: Prijzen in guldens per stuk: melk- en kaïfkoeien 11001200, guste koeien 800— 900, pinken 525750, enterstieren 600 825, per kg slachtgewicht: koeien le, 2e. 3e kwaliteit 3,703.80, 3,403,50, worst koeien 3,20—3,30, stieren 4.20—4,30, gras kalveren 4,00—4,10, per stuk: graskalve ren 475—550: per kg levend gewicht: vet te kalveren 3,203,40, nuchtere kalveren 1.801.90, per stuk: nuchtere kalveren 4555. mestkalveren 130200, fokschapen 125130, per kg slachtgewicht: vette scha pen 4,50—5,00, Lammeren 0,850,95; per stuk: lammeren 115125, per kg slacht gewicht: oudere paarden 2,302,50, jonge paarden 2,802,90, per stuk: werkpaarden 12501300, veulens 350500, bokken en geiten 3755, per kg slachtgewicht: bok ken en geiten 1,902,00, slagersvarkens 1,501,70; p. st.: biggen 5055, lopers 60 70, Overz. aanv., handel en pr.: gebruiks vee redelijk - kalm - prijsh.; stieren (en ters en oudere) redelijk - vlot - prijsh.; slachtvee niet minder - rustig - als vorige week: kalveren (gras- en vette) flink - redeliik - pri.ish.: nuchtere en mestkalve ren flink - vlot - goed prijsh.; schapen en lammeren als vorige week - vlot - flink prijsh.; slachtpaarden groot begin - goed - afloop lager: werkpaarden en veulens idem; bokken en geiten minder - rustig - iets drukkend; varkens en biggen als vo rige week - rustig - drukkend. OUDENBOSCH, 14 jan. Witlof A 30-38 B 26-30 afw. 11-19, spruiten ong. 20-32, prei A 13-23 B 12-16, knolseld. Al 17-20 BI 4-14 Cl 2, boerenkool 9-11, r.kool 7-16, breekpeen 4-7, sav.kool 11- 27. kroten 7, uien 20-26. w.kool 6-13, sja lotten 73, waspeen 15-19, witte bonen 100, gele sav.kool 15-17, and. 37, spruiten AA ex 88-92 AAI 74-86 AA2 66-73 AA2x 60, Al 53-64 A2 30-31 BI 30 Cl 20; st. remy 31, goudrenet 75-85 26—31 65-75 20; gold. delicious 80-85 43, 75-80 28^5, 70-75 38— 45, 60-70 13—28; winston 75-80 34—39 70-75 29, 65-70 16. TERNEUZEN, 15 jan. Knolseld. 16- 22, seld. 11, glasandijvie 48-59, boeren kool 7-16, r.kool 7-11. sav.kool 12-29 br.- peen 5-9, prei A2 26-36, knolseld. *11-18, spruiten A2 20-51 B2 20-22, witlof A 30-34 A2 20-27 B 17-36 B2 6-18 afw. 6-12; cox orange II 75 55—56 70 47—48, 65 34—35, 60 25—26. 55 12—13, lid doordr. III grof 12, III fijn doordr; gold, delicious I 80 43—44. 75 46—47 70 40—41, 65 25, 60 23, II 80 31—35 75 31—35, 70 30—33, 65 26— 27, 60 1617, lid doordr., III grof 1216, Ui fijn doordr.: goudrenet II 80 21—22. 75 22. 70 14—15, lid doordr., III grof 1213, III fijn doordr.; winston I 85 50, 80 53, 75 53. 70 55. 65 45, 60 26, II 80 35—36, 75 38, 70 35—36, 65 31—32, 55 doordr., lid doordr., III grof 1415, III fijn doordraai. Konstanz 279 (onv.), Rheinfelden 200 10), Ottenheim 243 13), Straats burg 194 14). Maxau 385 (—3), Plo- chingen .51 6), Mannheim 237 (—14), Steinbach 181 (—16), Mainz 280 (—24), Bingen 210 18), Kaub 227 35), Trier 393 1). Koblenz 288 (—42), Keulen 314 61), Ruhrort 440 60), Lobith 1220 (—51), Nijmegen 1010 38). Arnhem 992 41+ Eefde IJs- sel 565 6), Deventer 453 1), Mon- sin 5500 (onver.), Borgharen 4198 (—22), Belfeld 1377 59), Grave beneden de sluis 624 (—101). HENGELO De raad van bestuur van de Koninklijke Nederlandse Textiel- Unie n.v. verwacht dat dc opbrengst- waarde van de gezamenlijke bedrijven in 1964 hoger zal zijn dan in 1963. Dc binnenlandse omzet van vrijwel alle be drijven zal over 1964 eveneens hoger lig gen, terwijl de exportcijfers over het tweede halfjaar 1964 een verdere sprong omhoog zullen vertonen. De raad van bestuur maakt verder melding van verbetering van de interne organisatie in enkele bedrijven en de verdere modernisering van het machine park in vrijwel alle concernonderdelen. De loonexplosie van 1964 heeft de KNTU in totaal naar schatting ruim f 5,- min. extra gekost aan lonen, salarissen en sociale lasten. Ondanks de ongunstige factoren, meent de raad van bestuur dat de schaal over 1964 wel naar de gunstige kant zal doorslaan. 14/1 15/1 Staatsleningen Nederland ö4 100% 101 Nederland 64 5 98% 98% Nederland 58 4% 95% 95 Ned. 59 4% 94 y4 94 Ned. 60/2 4% 93% 93% Ned. 59 4% 93 93% Ned. 60 4% 91% 91 Ned. 61 4% 91^ 91 As Ned Staff 47 3% 32% 82% Nea. 30/1-2 3% «1% 81% Ned. 54/1-2 31/4 82% 82% Ned. 55/1 3% 82 82 Ned. 55/2 3% 85% 85% Nederland 37 3 86% Ned. Grootb 46 3 85% 85% Ned. Ddh. 47 3 90% 90% Ned. Invest 3 97% 97+1 Indië 37a 92 92 Bank- en kredietwezen B. Ned. Gem. 5? ld. 3üJ. 58/59 41/2 ld. 25 j 60/3-5 4% Cultures. A'dam Rubber HVA My en ver 103% 92% 93% 103 V4 92% 93% 112 114V4 143% 143 y4 industriële ondernemingen A.K.U. 516 V4 516% Deü Mijt. eert. .19.80* 119* Hoogov. n J.c.v.a, 542 541% Philips Gem. Bez.ioz.9U 154 Unilever c.v.a. 138.5*. 137.40 Dortsche Petr. 709Vs 714% Dortsche Petr. 7% 709 713% Kon. Petr. ƒ20 56.50 156.80 Scheepvaart en Luchtvaart EL.AL. 105% 105% Java-China Pak J.59 160 KL.M. f. cert. 73.50 74 K.N.S.M, n.b. 144 144 Stv. My Ned. 136% 136% Nievelt Goudr. 102 104 v. Ommeren c.v.a. 253 255% 14/1 15/1 Rotterd. Lioyd Scheepv Unie 136 135% S 136% 135% Premieleningen Alkmaar 56 79% 79 A'dam obi 51 2% 84% 85 Id 56-1 2% 84 84% Id. 56-3 2% 87% 87% Id. 56-3 2% 87% 87% Breda 54 2% 78 78 Dordrecht 5b 2% 79% Eindhoven 54 2% 79% Enschede 54 2% 78 79 V4 s Gravh. 52-1 2% 90% idem 52-2 2% 89% 90% Rotterd. 52-1 2% 87% Idem 52-2 2l/2 90% 90% idem 57 2% 91 91% U trecht 52 2% Z.-Holland 57 2% 89 90% Z.-Holland 59 2% 92% 92% Converteerbare obligaties A.K.U 1000 4% Gelder Zn 43/4 KLM suöurd. 43/4 Schoiten Foxh 4 144% 97% 88% 116% 144 97% 88% 116% Aana. tn belegg. mijen Alg. Fonds, bezit 1340 Converto 1-1 pb 1100 HBBUeJ.dep.l-2pb 895 Interbonds 1 pb 713 A dam bei.my 50 163.ot Interunie 50 208 Neto 50 Robeco f50 Umtas f 50 Ver bez 1894 t 50 Europaf 1-10 pb 112 232 489 131 538 1342 1100 890 713 163.50 208 112 233 492 131 538 'Bank, krediet, verzekering Alg. Bank Ned. AMRO Bank CuJtuurbank Gron. lnd. Cr. B. 310% 67.70 17% 182 310 6790 18% 182% 14/1 15/1 Holl. Bank Unie 230 258 Kasassocialie 13o 135 Nat. Ned cert. 785 780 Ned. Crediet B. 216 216 Ned. Middenst. B Ned. Overzee B. 222 224 R.V.S. cert. d. 819 810 Slavenburgs B. 207 V4 207 Ver. Bankbedr 190% 191 industriële ondernemingen Alb. Heyn 667 670 Alg. H. my Onr.G 205 206 Aime A'dam 134 b 135 Alg Norit My 190 192 Amstei br. 427 435 A'dam Ballast My 435 435% A'dam Droogd.My 145% A dam Rytuig My 340 336 AN IBM nat bez 56% 56% Apeia. ae taenia m 382 383 Beeren tricotlabr 118 117% Bensdorp intern. 470 470 Bergh Jurg. 250 256 256 Berkei's Patent 228 227 Blaauwhoed 433 Blydenst. Will. 115% 119% Bols Lucas 222 223 Borsumy Wehry 68 68 Braatmach R'dam 60% 60 Breda mach. fabr 260 260 Brederu Ver.bedi 691 690 Brocades 887 898 Bronswerk Buhrmann Tettei 775 780 Byenkorf 806 798% CaJvè 977% 970 Car ps Gareaiabi 425 431 Centr. Suiker My 428 5 436 Cur. Handel My 193 y4 Daalderop 268 270 Dagra 320 323 Dess tapytfabr 309% 309 Dikkers en Co. 157 157% Drie Hoefyzers 442 461% D.R.U. 356' 355% Duyvis Jz. 294 295 Emba 250 250 Enth. Pletter' 291 296 Erdal Mij 865 840 Excelsior 197 192% Fittingfabr. 139 138% Fokker 240 236 Ford 950 b 950 14/1 15/1 Gazelle ryw.tabi 310 313 Gelder Papier 155 154% Geideri - EieJens 485 b 486 Gero tabi 295 292 Geveke en Co. 751 755 b Gist- en SpirJabr 355 355 Grinten v. d. 1290 1312 Gruyter Zn. 6% 152 x 151% Hagemeyer Co 456 463 t Hart instr 145 145 Havenwerken 312 315 Heem van der 346 345 Heineken's bierb 465 470 Hero con. Breda 240 Heybroek-Zeiand 416 413 Hoek's mach .fabr 690 681 Holl. Kattenburg 103% 102 Holl. Beton Mij 405 406 Hoil. Const!w. 460 Holl. Melksuiker 246 248 Homburg 428 Hougenbosch sen 325 325 Hooimeyer Zn 141 149 Indola 435% 435 ing. Bur. Bouwn internatio 293 297 Int. gew. betonb lnventum 465 46b x J ongenee) houth 499 442 Kemo 799% 800% Kempen Begeer 146 Key houthandel 250 250 Kledingmd Smit. 230 2?0 Kleine Suikerw 254 252 Kon fabr vh Aie> Kon Papiertabr. 295 293 Kon Zout Ketjen 940 945 Korenschoof 230 Koudys voed. 186 190 Kromhout mot 135% 135 Kon. Ver. Tapyi 476 Kwatta choc. 342: 342 Leeuw JPapier 315 320 b Leidse Wolsp. 401 Q 405 Lindeteves 163% 161 Macintosh 476 477 b Meel Ned. Bakk 463 463 Mees '63 239 Menko 117 121 Meteoor Beton 269 269 Misset Ultg My 550 550 M. osa 508 508 MuHer en Co. 321% 322 14/1 15/1 Mynbouwk werk 372 372 Naaiden Uh labr 570 OÓU Nedap 165 169 Neu Duk My. 114 N. exp. pap.tabr 240 x 23* Ned. Kabellabr. 352% 353 Ned. Melkunie 260 Ned Scheepsb.My 114 NeLIe wed v 243 240 Netam 323% 323% Ny verdaJ-Cate 172 173 Oranjeboom 451 461 Overzeese Gas Z90 00 94 Paiemb lnd My 117 117 Paittu 101 102 Philips 6% cumpi 06.10 Ob.iü Pietersen auto's 145 x 143 x Keesink en Co. 189 189 Remeveld macn 175 176 Riva 339 b Roti Dioogd. My '255 2o5% Runaak en Co llO */4 116 RynstaaJ '-00 101% Schev expl My 212 210 schok beton 339 340% Scholten Karton 510 509 Scholten Foxhol 714 720 Simon de Wit 260 2o9 Simon's emb.fabi 142 x smils Kranst 250 257 Spaarnestao 102* 1024 Stokvis Zn. 202 203 Stoomsp 1 weniht 81 88% Swaay van 322 Tabak Phil c.v 214 216 Thomas en Dry ver 649 Thomson v. bedi 245 243 Twe. Overz Hand 106 U denhout Steenl 203% 203% Unilever 7% 137 135 Idem 6% 117 116% Idem 4% 80% 80 Utermohien 443 L 445 b Utr uslaltfabr 335 335 b Varossieau 304 304 V eenend Stm.sp 291 v2 Ver, Blikfabr 430 440 Ver. Glasfabr n.b 261 260 Ver. Machfabr. 178 178 Ver. Touwfabr. 400 Vette winkel 419 418 V ezelverwerking vihamy Vüsamgen ka twen vredestein rub. V uicaansoord Walvisvaart Wereiuhaven Wernink s Beton Wessanen wat. reyenooro Wlt's textiel Wyers inn H Zaalberg Zeeuwse Coniect Zwanen berg-Urg iVlijuuouw en petroleum Alg. Expi My 41.50 öiiiiiun le rubi Billiton 2e ruöi 43(j Kon Petr l a t 2u I5t> idem 5A/20 15b. 14/1 15/1 164 161 174% 172 24o u 251 122 122 79% 79 x 455 440 221 221 493 495 198 199% 219 220 587 580 101 340 b 340 b 1085 1084% 41 494 429 156.60 156.60 Moeara Brum ld. eert opr l/io Ld. l wmstbew ld. 4 wmstbew. Oost-Borneo Mij. Scheepvaart Furness Oostzee uoüariondsen Anaconda Betbiebem Steel General Electric General motors Proct. and Gamble Republic Steel Shell OH U.S Steel 1802*, 1810 2905 2930 3152.00 3135 80 81 477 1043/, 475 106 5414 35*4 97% d 95'/» 80*4 a. 42ft 57% 52*4 55*4 35% 98 95% 2 b 42ft 58*4 51% bieden gedaan enbieder gedaan en laten X laten d as exdlvidend c ex claim

de Stem | 1965 | | pagina 21