FAMILIE MAC BLIJVEN Confectionair (48) draait zaak erdoor Tien miljoen verlies voor spoorwegen DE TURK KRIJG! NUL OP REKEST Komplot per toeval ontrafeld Stormloop op benzine bleef uit Staatsloten uitverkocht Westerling (45) wilde Maleisische tegenactie Verwachting niet hoog gespannen Weer Waalse kritiek op Schelde-Rijn Familie op inbrekerspad met gereedschapsbusje Ingesloten mijnwerkers opgegeven MEMISA Steenbergenaar voortvluchtig Bisschop van Breda geeft diocesanen opening van zaken DAGBLAD VOOR ZEELAND Geruststelling voor- Spaanse arbeiders RUSTIG AAN GRENS Depressie in aantocht OVERWEGEN PARKEREN WEREEDWIID BEPERKT TOE SCHIPHOL Siergewassenexport Maatregelen tot behoud nodig Bejaarde man bezoekt zoons in Azië en Australië kerkdeur collecte 105e JAARGANO No. 24790 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. Leijendekker. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland WOENS DAG 13 JANUARI 1965 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, exd. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Sfeenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2o93; (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister mr. Y. Scholten heeft dinsdag in de Eerste Kamer bekendgemaakt, dat alle, op dit ogenblik in strijd met de bestaande voorschriften in Nederland verblijvende ge zinsleden van Spaanse arbeiders, het land niet behoeven te verla ten. De interdepartementale commissie, die deze zaak bestudeert, zal haar on derzoek voortzetten. Zodra dit tot be slissingen leidt, worden beide Kamers der Staten-Generaal ingelicht. Tevens deelde minister Scholten mee dat me vrouw Maria Gonzales, die terecht van de Amsterdamse politie aanzegging heeft gekregen het land te verlaten, voorlopig mag blijven. Er wordt een onderzoek naar haar antecedenten in gesteld. De minister van Justitie deed deze mededelingen tijdens het debat dat de Eerste Kamer wijdde aan de nieuwe vreemdelingenwet. De wet zelf, die voor alle vreemdelingen en vluchtelingen een grote rechtszekerheid schept, kreeg de instemming van de gehele kamer. Het debat spitste zich, om wille van de actualiteit, enigszins toe op de „Spaan se kwesties". Met mr. W. Siegman (K.V.P.), waren prof. Diepenhorst (A.R.) en dr. Beerekamp (C.H.U.) het erover eens, dat hier sprake kan zijn van schrijnende of harde gevallen. Het huidige beleid ten aanzien van vreem delingen en vluchtelingen werd, gezien de verouderde wet, ondoorzichtig ge noemd. (Van onze verslaggevers en correspondenten) BRUSSEL/BREDA De door sommige benzinepomphouders langs de Belgisch-Nederlandse grens maandag uitgesproken ver wachting dat gisteren al de run op de benzine zou beginnen is niet bewaarheid. Van Maastricht tot Sluis was het rustig. Hier en daar wierd een kleine omzetstij ging geboekt, maar geen der be trokken pomphouders durfde be weren dat dit een gevolg van de staking is. In Zeeuwsch-Vlaande ren verwachten de benzinepom pen pas vrijdagavond een grote drukte, „wanneer de zondagsrij ders los komen". In Brabant en Limburg verwacht (en hoopt) men vanaf donderdag al een groeiende stroom Belgische tan kers. In België beginnen de voorraden benzine aan de stations toch uitgeput te raken. Honderden pomphouders heb ben een distributiesysteem in werking gesteld, waarvan alleen de vaste klant in bescheiden mate kan profiteren. Het hamsteren van verleden week heeft de voorraden ernstig aangetast en de aan voer is omdat veel cheuffeurs mee staken minimaal geworden. Er bleven, zowel te Antwerpen als te Brussel, nog een paar firma's olie le veren aan klanten omdat hun personeel niet onder de bewiste c.a.o. valt en in touw is gebleven. Om voorbeelden te stellen hebben stakers in beide steden tankauto's aangehouden en beschadigd (Van onze correspondent) UTRECHT De Nederland:! Spoorwegen sluiten het jaar 1964 af met een verliessaldo van om streeks tien miljoen gulden. On danks de per begin deze maand ingevoerde tariefverhoging ziet de directie de ontwikkeling voor dit jaar toch niet geheel zonder zorgen tegemoet. Vorig jaar werd de tariefverhoging pas na het eerste kwartaal ingevoerd, nu zal zij bt?t gehele jaar bestrijken, waf op zich een voordeel is. Deze niet erg optimistische uiteenzet ting gaf de president-directeur van de N.S., ir. J. Lohmann, dinsdagmiddag tijdens de tradi tionele nieuwjaarspersconferentie waarin hij zoals gewoonlijk een overzicht gaf van verschillende ontwikkelingen in hpt bedrijf. Enkele (voorlopige) cijfers betreffen de de rentabiliteit van de onderneming, die ir. Lohmann verstrekte, waren nog: een kostenstijging van 50 miljoen gul den of 8 pet. in 1964, vooral veroor zaakt door het gestegen loonniveau en een stijging van de ontvangsten met 40 miljoen of 6'z pet. De hogere opbreng sten waren het gevolg van de vorige tariefverhoging. Het reizigersvervoer bleef in haar omvang gelijk aan 1963, het goederenvervoer lag iets lager, uit gezonderd het internationale goederen vervoer. De voortgaande kostenstijging, zo zei ir. Lohmann, zal bij ongeveer gelijkblij vende vervoersomvang ook dit jaar de verlies- en winstrekening onder hoge druk stellen. „De produktiviteitsstijging is de enige buffer waarmee wij stijgen de kosten kunnen opvangen. Voor het overige moeten kostenstijgingen helaas (Van een onzer verslaggevers) BREDA Hel Bredase parket speurt thans naar de verblijf plaats van de Steenbergse confcc- INTERLOKALE telefoongesprekken in het westen en in centraal-Nederland zijn tot dinsdagmiddag ernstig gestoord geweest, doordal een bulldozer bij graafwerk te Delft een draaggolfkabel beschadigde. VEERUIMING van de Amerikaanse hulp kan Zuid-Vietnam verwachten, nu alle misvattingen tussen beide landen zijn doorgepraat en volgens premier Tran Van Hoeong uit de wereld ge holpen. EEN SNEEUWSTORM heeft in Zuid- Korea tenminste 27 vissers gedood. Er worden ook nog 252 vissers vermist en voor hun lot wordt eveneens gevreesd. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: Aanvankelijk enkele opklaringen, la ter weer toenemende bewolking, ge volgd door regen. Aanvankelijk ma tige, later aanwakkerende wind tus sen west en zuid. Iets lagere tempe raturen d?u gisteren. tiefabrikant C. de B. (48), die ge zocht wordt voor het onttrekken van goederen aan een failliete boedel. De man verdween begin januari met de auto van zijn broer. Tijdens zijn vlucht over kwam hem een ongeluk. De wa gen schoot van een dijk, maar verdween tussentijds even raad selachtig als le fabrikant die erin gezeten had. Door de „handel en wandel" van C. de B.. aldus de Woensdrechtse curator mr. H. Vreijlirig dinsdagavond, is het Steenbergse bedrijf kapot gegaan. C. de B. verbraste het ingebrachte kapitaal tot op enkele honderden guldens en stak nog geld bij zich toen hij er van door ging. Hij was belast met. de ver koop en de „public relatiions", terwijl zijn broer Jan (47) de confectiedeskun- dige was. Zodra Jan duidelijk werd dat het mis zou gaan met de zaak, probeerde hij zijn broer Kees uit de vennootschap te krijgen. Eenvoudig bleek dat niet en daarom liet Jan zich een faillissement adviseren. Het twintigtal werknemers werd ontslagen en Jan trad formeel in dienst van zijn bedrijfsleider, die voor zichzelf zou gaan beginnen. Het perso neel heeft intussen elders emplooi ge vonden. Op 7 januari werd het bedrijf officieel failliet verklaard. Kort tevoren had Jan geconstateerd dat zijn Volks wagen verdwenen was. Nadat de politie bij het constateren van een ongeluk met deze auto het Steenbergse garagebedrijf v. d. Kar had ingeschakeld voor sleepwerk, moet de auto door Jans toedoen zijn verdonkere maand. DEN HAAG De gereorganiseerde staatsloterij blijkt bij het publiek in de smaak te vallen. Men spreekt op het hoofdkantoor van de staatsloterij althans van overweldigende belang stelling voor de loten van de eerste loterij volgens de nieuwe opzet. Dins dag, de tweede dag van de verkoop waarvoor eigenlijk enige weken zijn uitgetrokken waren de 400.000 loten al nagenoeg uitverkocht. Men heeft op het hoofdkantoor van de staatsloterij de indruk dat men deze eerste loterij volgens het nieuwe systeem te krap heeft opgezet. Er zijn deze keer vier series uitgegeven, ter wijl het maixmum vijf series is. Waarschijnlijk zullen de volgende keer vijf series worden uitgegeven. Ook is gebleken dat de belangstelling nu meer naar de grotere coupures uit gaat. Werd er vroeger, toen een heel lot nog tachtig gulden kostte, veel met „tientjes" en „twintigjes" gespeeld, thans schijnen velen een kansje te willen wagen met een heel lot, dat nu nog maar twintig gulden kost en dat ook de honderdduizend kan ople veren. worden doorberekend in de prijzen' aldus de president-directeur. In 1965 zullen de spoorwegen voor ongeveer 190 miljoen investeren, waar bij instandhouding van het spoor niet is inbegrepen. De belangrijkste investe ringen betreffen de modernisering van de beveiliging, aanschaffing van rol lend materieel met A.T.B. (automa tische treinbeïnvloeding) apparatuur en tenslotte de grote spoorwegwerken, vooral stations en vrije kruisingen. Er werden in 1964 62 overwegen met automatische knipperlichtinstallatie (A.K.I.'s) uitgerust, waardoor dit totaal op 514 kwam. Voorts werden er 35 automatische halve overwegbomen, Ahobs geplaatst, waardoor het totaal hiervan op 264 kwam. Het beveiligings programma omvat voor dit jaar 70 tot 75 overwegen in lijnen met reizigers- vervoer. In 1964 werden in totaal 57 mensen op overwegen gedood, waarvan 3 op Aki-overwegen, 1 op Aliob-overwegen, 35 op niet-beveiligde, 8 op particuliere en 1 op raccordement. In 1964 kwamen drie nieuwe stations gereed. In de loop van dit jaar zullen het er waarschijnlijk acht zijn: Boven- karspel, Grootebroek, Emmen, ETTEN- LEUR, Hoogkarspel, Hopel, Rijswijk, Wierden en Zwijndrecht. Een uitvoerige beschouwing wijdde ir. Lohmann aan de schaalvergroting in bevolkingsconcentraties, bestuurlijke verbanden, verkeer en vervoer en de bijzondere consequenties daarvan voor de spoorwegen. Een van de gevolgen is het massaliteitsvervoer, waarbij de voordelen van de rail zeer duidelijk gaan spreken. Dit blijkt reeds uit de sterke stijging van de zogenaamde „ge sloten treinen" (gehele trein van afzen der naar ontvanger). Gelijkmaking van de concurrentievoorwaarden zal hier bij voor de N.S. van zeer grote bete kenis zijn, zei ir. Lohmann. In dit verband noemde de president directeur ook de Schiphollijn, die mede door de herontdekking van de rail steeds meer in de sfeer van de reali teit komt. De door de regering inge stelde werkgroep, die zich met dit pro ject bezighoudt, heeft al enige vorde ringen gemaakt en op Schiphol zijn ten behoeve van deze lijn al enkele mil joenen geïnvesteerd. De schaalvergroting- is ook merkbaar in het verkeer; behalve een rijwielstal ling zyn er bij de stations nu ook ruime parkeerterreinen nodig. Voor nieuwe stations moet een capaciteit van 500 parkeerplaatsen als norm gesteld wor den, meent ir. Lohmann. Met 81 gemeenten voeren de spoor wegen op het ogenblik overleg over verbetering en uitbreiding van de sta tions-voorpleinen Ir. Lohmann: veel investeringen (Van een onzer verslaggevers) Breda den haag koeala LOEMPOER - Oud-kapitein Ray mond Westerling (45), sinds de ac ties in het voormalige Nederlands- Indië bekend als „De Turk", heeft in Maleisië geen gehoor gekregen voor zijn advies de guerrilla-activiteit over te plaatsen naar Indonesisch ge bied. Premier Toenkoe Abdoel Rah man deelde dinsdag mee geen com mando's te sturen om sabotage te plegen in Indonesië, omdat de situa tie er naar zijn mening dan alleen maar erger op wordt. Westerling zou geopperd hebben Indonesië met ge lijke munt te betalen. De naam van „De Turk" is voor het eerst sinds zijn mislukking als operazanger weer in het nieuws geweest. Zoals bekend stamt zijn mi litaire reputatie uit de tijd dat hij met een eigen leger een aanval deed op Bandoeng, in 1950. Volgens de In donesische regering heeft Raymond Westerling ook een rol gespeeld bij de dood van veertigduizend mensen in Zuid-Celebes. na de tweede we reldoorlog. Enkele jaren geleden zocht „De Turk" contact met de zangpedagoog Coen Ruivenkamp in Leidschendam. Hij wilde operazan ger worden, omdat hij over een na tuurtalent zou beschikken. Ruiven kamp probeerde het met hem en was getuige van een fiasco. Ruivenkamp vertelde gisteren tele fonisch vanuit Den Haag: „Nadat hij opnieuw moeite had gedaan om les van me te krijgen en ik ervoor gepast had. heb ik hem uit het oog verloren. Hij scheen in het Friese Marsum te wonen, waar hij een vrouw met zes kinderen had". Later heeft hij nog in Amsterdam les ge- De bisschop van Breda, mgr. G. de Vet, is de eerste Nederlandse bisschop die tegenover zijn diocesanen rekening en verantwoording aflegt ten opzichte van zijn beleid in het afgelopen jaar. Daartoe liet hij een „jaaroverzicht" samenstellen, dat dezer dagen in ieder katholiek gezin zal worden bezorgd. Niet alleen dat dit overzicht een idee geeft van wat in 1964 op geestelijk ter rein is gedaan, maar ook de financiën van het bisdom komen uitvoerig ter sprake. Mgr. De Vet toont zich zeer verheugd over de financiële medewerking, die hij van de dioceasanen heeft mogen erva ren. Al is hij in dit opzicht zeker nog niet waar hij zijn wil, over de eerste aanzet is hij buitengewoon te spreken. Op pagina drie van dit blad geven wij een uitvoerig excerpt van dit „jaar overzicht". haald. Maar het subsidie van On derwijs, Kunsien en Wetenschappen bleek aan hem verknoeid. „Hele verhalen zou ik je over Westerling kunnen vertellen", aldus Coen Ruivenkamp, die het er niet gemakkelijk mee heeft gehad. Hij is overigens blij van deze „leerling" te zijn verlost. Wds%ernng: proberen SCHIPHOL Een groep van 115 in Canada woonachtige Nederlandse emigranten, die hun kerstvakantie bij familie in het vaderland heeft door gebracht, is gisteren na een uitge breid afscheid van Schiphol vertrok ken voor de terugreis naar Toronto, maar stond tegen ieders verwachting in anderhalf uur later weer op Ne derlandse bodem. Met een door storing uitgevallen motor keerde de Super Constellation van de Canadese chartermaatschappij „World Wide (wereldwijd) Airways" op drie motoren vliegend terug naar Schiphol. De emigranten bleven eerst nog wachten op een reparatie, maar die bleek in korte tijd onuitvoerbaar. De Aero-gronddienst, die naast vele an dere maatschappijen ook de World Wide Airways in Nederland verte genwoordigt, bleef toen niets anders over dan een uitstel van minstens 2 dagen aan te kondigen. Zo kwam het dat gisteren alle emigranten tot ver bazing van ouders of andere familie leden, die hen al halverwege Canada waanden, weer op de stoep stonden. BRUSSEL Van Waalse zyde is dinsdag opnieuw ernstige kritiek geuit op het Belgisch-Nederlandse verdrag voor een nieuwe verbinding tussen de Schelde en de Rjjn. dat in mei 1963 in Den Haag werd ondertekend. By de verdere behandeling ervan in de senaatscommissie voor buitenlandse zaken heeft de Waalse senator baron P. Nothomb een voorstel ingediend om de behandeling van het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag te ver dagen. Hij noemde het verdrag „slecht aan gepakt" en „niet gerechtvaardigd", ge zien de kosten die er voor België mee gepaard gaan. Hij maakte voorts mel ding van de bedreiging die het akkoord door de verplichte Belgische waterleve ranties aan Nederland inhoudt voor de Frans-Belgische elektrische centrale van Chooz. De vice-minister van buitenlandse za ken, H. Fayat, herhaalde zijn verzeke ringen, dat door de levering van zoet water aan Nederland geen problemen ontstaan. Maar ook van Vlaamse zijde bleken er in de commissie bezwaren te be staan. Senator J. F. van Buggenhout meende dat „de Nederlanders een zoet- waterweg hadden moeten aanleggen in Noord-Brabant op eigen kosten". „Zij vinden het echter voordeliger het zoet water op rekening van België te be trekken". Het wetsontwerp is reeds met grote meerderheid door de kamer van volks vertegenwoordigers goedgekeurd, nadat de regering de verzekeing had gege ven dat een plan wordt opgesteld om de zoetwater-voorziening van Wallonië te verzekeren door de aanleg van stuw dammen in de Ardennen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „Vijftig procent van onze totaalexport van siergewassen gaat naar landen buiten de E.E.G. Voor het behoud en de verdere ontwikkeling van deze export is het noodzakelijk bepaal de maatregelen in EEG-verband te tref fen. Ik denk hierbij met name aan de minimumexportprijzen voor bloembollen en bloem- en boomkwekerij produkten, die voor een verdere ontwikkeling van onze export (vooral ook naar de Angel saksische landen) van grote betekenis zijn." Dit zei de voorzitter van het produkt- schap voor siergewassen, dr. A. J. Ver hage gisteren in zijn nieuwjaarsrede. Het vraagstuk van de kwaliteitsnor men ligt volgens dr. Verhage het moei lijkst in de bloemkwekerij sector, Daay- om is besloten om te trachten hiermee zo snel mogelijk op privaatrechtelijke basis te beginnen bij veilingen en groot handelsmarkten. Dit teneinde in de toe komst tot bindende normen te kunnen komen, hetgeen thans nog niet mogelijk lijkt. Maatregelen zullen volgens dr. Verhage te meer noodzakelijk zijn, om dat de produktie van siergewassen in heel Europa sterk toeneemt. IESSENBURG De rijkspolitie van T de groep Ilardinxveld-Giessendam heeft in de gemeente Giessenburg de 44-jarige P. B. uit Zwijndrecht en diens zoons Hans en Piet gearresteerd. Dit trio bleek een grote reeks inbraken te hebben gepleegd, waarbij ze het voor al op brandkasten hadden gemunt. De buit van meer dan dertig nachtelijke strooptochten moet ongeveer 80.000,- hebben bedragen. Een toevalligheid is de heren nood lottig geworden. Terwijl ze in Gies senburg inbraken in het kantoor van ie zuivelfabriek „De Giessen", speelde zich in het raadhuis van Giessenburg een wonderlijk tafereel af. De eerste ambtenaar van de gemeente, waarne mend gemeentesecretaris A. E. Roos, be trad om kwart over tien 's avonds zijn werkkamer om iets te halen. Onder een gordijn zag hij de voeten van een zich schuil houdende indringer. Toen de man zich ontdekt zag, sprong hij pardoes door een raam. De ambtenaar zette de achtervolging in, maar slaagcfe er niet in de vluchter te pakken te krijgen. Toen de heer Roos alarm had gesla gen, ging een patrouillewagen van de rijkspolitie op onderzoek uit. Op een parkeerplaats aan de provinciale weg ontdekte men een blauw autobusje waaruit de antenne van een zend-ont- vangapparaat stak. In het busje zat een van de heren B. Tot hun verbazing ont dekten de politiemannen dat het busje was vol geladen met inbrekersgereed schap. Terwijl de twee andere leden van het gezin het kantoor van de zui velfabriek overhoop haalden, stonden ze draadloos in verbinding met deze wachtpost, die de auto gereedhield om hen jp te halen. De arrestant werd meegenomen naar het raadhuis. Toen de politie terugkeerde naar de plaats waar de auto van de Zwijn- drechters had gestaan, trof men daar de twee inbrekers in het gras aan. Ze werden met een pistool in bedwang ge houden tot er assistentie kwam van de verkeersgroep Dordrecht. Tijdens het vei hoor van vader en zoons kwam vast te staan dat de raad selachtige inbreker, die door de amb tenaar was betrapt, niets met deze zaak uitstaande had. Maar deze nog onbekende man is het trio uit Zwijn drecht noodlottig geworden. De mannen bekenden vlot ruim der tig inbraken. De twee zoons droegen polshorloges, gestolen op de scheeps werf „Holland" in Hardinxveld, die voor jubilarissen bestemd waren. De inscripties waren met een vijl verwij derd. Vader en zoons B., elektricien van beroep, gingen met veel raffine ment te werk. Hun zend-ontvangtoe- stellen hadden een bereik van ongeveer vijf kilometer. Ze hadden er een offi ciële vergunning voor gekregen, onder het mom dat ze de apparaatjes zouden gebruiken bij het uitvoeren van instal latiewerkzaamheden in flatgebouwen. Het autobusje bevatte verder een bat terij gas- en zuurstofflessen voor het openbranden van brandkasten. De fles sen werden vervoerd op het onderstel van een kinderwagen. Verder was er vei'duisteringspapier met latten en schroeven, dekens, pantoffels en een keur van gereedschappen. In de laatste nacht maakten de in brekers ongeveer 300.- buit. Hun grootste slag hebben ze destijds gesla gen in Spijkenisse. waar ze 20.000 stalen. Een ongeluksnacht hadden ze in Papendrecht, waar ze hun werk moesten staken omdat een gasfles leeg raakte. In de brandkast, die ze half vernield achterlieten, bevond zich een bedrag van bijna 200.000,-. Het trio stal ook veel materiaal voor elektrische installaties, dat ze in het eigen bedrijf verwerkten. (Van onze correspondent) SCHIPHOL Daartoe in staat gesteld door de gulle medewerking van de leden van drie parochies in Zoeterwoude, ver trok gisteravond van de nationale lucht haven de 76-jarige heer Vaneman naar Australië. Hij zal daar de priesterwijding van zijn zoon Gerard (39) bijwonen. Daar na bezoekt hij zijn zoons Joop en Anton, beiden ook priester en werkend respec tievelijk in Maleisië en Pakistan. Een vier de zoon van de heer Vaneman is missio naris in Uganda en een vijfde priester in Leiden. Daarnaast zijn ook nog twee doch ters van de heer Vaneman, die vijftien kinderen heeft, in het klooster getreden. Gerard diende als soldaat in Indië, was bakkersknecht in Nederland en emigreer de toen naar Australië. Zijn besluit om priester te worden nam hij toen hij met verlof in Nederland was bij gelegenheid van de priesterwijding van zijn vierde broer. Hij ging terug naar Australië en begon daar te studeren in het karmelie tenklooster van Donvale. Hij deed zeven jaar over de studie. BELGRADO De 14 mijnwerkers, die sinds zondag in de Jarandomijn in Zuid-Slavië zijn opgesloten, zijn gister avond opgegeven, aldus het Zuidslavi- sche persbureau Tanjoeg. Men neemt niet meer aan de man nen nog in leven zijn. Functionarissen, die de reddingswerk zaamheden in de buurt van het Servi sche plaatsje Kraljevo leiden, verklaar den volgens Tanjoeg dat de laatste hoop is opgegeven de mijnwerkers levend te vinden (Advertentie) ZONDAG 17 JANUARI 1965

de Stem | 1965 | | pagina 1