I s PORT Problemen rond nationale ronde Rolf Wolfshohl wil klassieke triomf Voetbal moet een kijkspel zijn if P Ton Vissers over de Ronde van Nederland Mooie meisjes in Beverwijk NAC, RBC, Baronie en... De wens van Wolfshohl Nieuwe buitenspelregel Dit allemaal op deze sportpagina. Hoogoventoernooi Wordt honkballer Colchester nu weer in galop 15 Ton Vissers heeft het heel lastig WANNEER GAAT U SCHAKEN ZESDAAGSE TE BREMEN Theo Verschuren wordt gehuldigd Feijenoord gaat experimenteren buitenspelregel Redding door een gloednieuwe buitenspelregel IS 0AGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 13 JANUARI 1965 Al if (Si WEST-BRABANT KIJKT NAAR STIJGEND R.B.C. (Van onze sportredactie) BREDA Het begint nu oprecht interessant te worden. De competitie treedt in een beslissend stadium. De punten zijn kostbaar der dan ooit. Kostbaar voor Feijenoord, dat opnieuw enige afstand heeft genomen van DWS. Kostbaar voor DWS, dat een beetje uit vorm is geraakt en alles zal moeten doen om in het voetspoor van Feijenoord te blyven. Kostbaar zijn de punten ook voor de staartclubs NAC, Sit- tardia en ADO, die aan een worsteling beginnen om in de hoogste klasse van het betaald voetbal te blijven. Go Ahead en Ajax, die eveneens nog in aanmerking komen voor degradatie, hebben enige afstand genomen. TOMMY SIMPSON vertoeft mo menteel met een aantal andere renners in het Franse winter sportoord Saint Gervais, vlak bij Sallanches. Tommy gaat zijn sei zoen geheel afstemmen op de Ronde van Frankrijk. Hij zei: „Er is toch feitelijk maar een wedstrijd, en dat is de Tour. Daarin wordt uitgemaakt wie er een grote of geen grote coureur is". BRAM KOOL, een jongeman uit Delft, heeft gedurende enkele ja ren niet gefietst. Eens zegevierde hij in de Ronde van de Haarlem mermeer en in de Ronde van Gelderland. De Delftenaar stond ook aan de start van de Ronde van Frankrijk. Hij gaat nu zijn come-back maken. CEES VAN AMSTERDAM, zoon van grote Ad en een renner die zich vooral op de Belgische we gen laat zien, heeft een contract afgesloten met Gerard Peters en gaat dit seizoen optreden in de Caballeroploeg. Cees hoopt er het beste van. Vader Ad uiteraard ook. PETER POST staat voor een be langrijke stap in zijn leven. Op maandag 1 februari treedt Peter in het huwelijk met mejuffrouw Loek Kalis uit Stompetoren. Het jonge paar viert feest in het Hil- legomse Treslong. Peter gaat zich met zijn bruid vestigen in Am stelveen aan de Bevelandseweg 109. PALAY AMKOTT AI Het Franse hockey-elftal heeft dinsdag in Palayam kottai opnieuw een nederlaag moeten incasseren tijdens de trip door India Ditmaal verloren de Fransen :net 3-i Bij de rust stond India nog met 1-0 achter. De uitslagen van de partijen, groot meestergroep zesde ronde: Portisch (Hong.)Bagirov (Rusl.) 1-0; Ivkov kZ - SI.)Bobotsov (Buig.) afgebr.; Dormer (Ned.)Lengyel (Hong.) 0,5-0,5; Gelier (Rusl.)Pachman (Tsj.-Slow.) 1-0; Sme- derevac (Z.-Sl.)Langeweg (Ned.) af gebr.; Johannessen (Noorw.)Matanovic (Z.-Sl.) 0.5-0,5; Medina (Sp.)—Van den Berg (Ned.) 1-0; Van Scheltinga (Ned.) Lehmann (Did.) 1-0. Afgebroken partijen: 4e ronde: Medi naVan Scheltinga 0,5-0,5; 5e ronde: Bo botsovBagirov 1-0. RINUS GILLESSE ....trainer heeft weer de juiste formatie. Wie het programma voor de komende voetbalzondag overziet ontmoet een groot aantal belangrijke ontmoetingen. Het meest in het oog springt natuurlijk SC Enschede-Feijenoord. De Twentse ploeg is na een zeer zwakke competitiestart terug in het gelid gekomen en speelt een goede middenmootrol. Trainer Donnefeld heeft zijn manschappen een verdedigen de taak opgedragen. Die werd de jong ste speeldag bij PSV tot en met uitge voerd. De wedstrijd werd er waardeloos door maarhet door SC Enschede verlangde puntje ging mee naar huis. Er is geen enkele reden om aan te ne men, dat het zondag anders zal zijn. Opnieuw staat Feijenoord voor een zwa re taak, maar als Coen Moulijn en zijn jongens in vorm zijn zullen zij een gat weten te vinden en tot winst komen. Een tweede, zeer in het oog springende wedstrijd, speelt zich af in Amsterdam en wel tussen DWS en Ajax. Iedereen zal geneigd zijn om DWS de voorkeur te geven op het poolformulier. Maar Ajax komt de laatste weken overtuigend opzetten. Het scoorde zondag vijfmaal tegen het weliswaar zwakke ADO, maar het scoorde enhet zal DWS een uiterste krachtsinspanning geven om de prestige strijd tot een goed resultaat te brengen. DOS heeft op eigen terrein winstkan sen tegen het traag spelende, minder overtuigend voetballende Fortuna. Go Ahead, dat zich nog lang niet veilig mag voelen, heeft het thuis stellig moei lijk contra PSV, dat een sprong naar bo ven wil doen. ADO speelt in Den Haag contra GVAV en dat betekent op papier een nederlaag voor de Hagenaars, die echter evenals NAC de weg naar het herstel zoeken en deze misschien vinden. MVV-Telstar zal een gelijk spel niet ver ontlopen, terwijl Sparta in Rotterdam de baas moet blijven over Sittardia. (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM „Het is niet gemak kelijk tot een nieuwe Ronde van Ne derland te komen", verklaart de Rot terdamse ploegleider Ton Vissers, die in opdracht van Kurt Vyth de nationale ron de moet runnen. „Er zijn nogal veel moeilijkheden met het aantrek ken van de ploegen, vooral met de deelneming van de „Televizie- ren", de mannen van Kees 'pellenaars". Ton Vissers zegt, dat tot nu toe de deelneming van twee ploegen vast staat. De Nederlandse Fordfabrieken hebben het op een akkoordje gegooid met het Franse bedrijf en hebben het klaar we ten te krijgen dat Jacques Anquetil met een sterke formatie in de Ronde van Nederland komt rijden. Bovendien staat de deelneming vast van de Belgische groep Flandria, die Peter Post als kopman heeft. Onderhandelingen met het Franse team Peugeot en Pelforth (met Jan Janssen) zijn in een vergevorderd stadium, maar nog niet afgesloten. Ton Vissers heeft een goede hoop dat de zaak met de beide ploegen Voor elkaar komt. „De grote moeilijkheid blijft echter de deelneming van de Tele vizieren". Kees Pellenaars heeft 'n contract aange boden gekregen om de Ronde van Span je te doen. Het is een zeer aantrekke lijk contract, dat hij met zijn renners wil gaan vervullen. Dat zou echter bete kenen, dat de top van de Nederlandse coureurs niet in de nationale ronde komt, die daardoor bijzonder in waarde inboet. Vandaar, dat de geldschieter, de Am sterdamse zakenman Kurt Vyth, heeft aangedrongen op een startverbod, dat hij ook inderdaad heeft gekregen. Neder landse renners zullen in de periode, dat de Ronde van Nederland draait, ner gens anders mogen rijden. Daarmee is Kees Pellenaars het niet eens. Hij is het ook niet eens met de eis van de organi satoren, dat „Televizier" het inschrijf geld, dat voor nationale ploegen voor de ze ronde staat en dat vijfduizend gel den bedraagt, betaald. „Televizier" wenst niet te betalen. Een van de ar gumenten van de „Pel" is, dat renners als Jan Janssen en Peter Post wel voor deelneming aan de ronde worden be taald. Ik kan niet ontkennen, dat dit niet gebeurd, maar het geschiedt niet door de organisatoren. Flandria heeft in Nederland belangen liggen en zorgt voor Peter Post en zijn makkers. Jan Jans sen (maar nogmaals is dit niet rond) kan worden gesponsord door zijn Fran se fabriek. Ford-Nederland zorgt voor Jaques Anquetil en zijn boys. Het is duidelijk, dat Jaques heel wat vangt voor zijn deelneming, maar niet van Kurt Vyth". Met deze en andere moei lijkheden heeft de energieke Ton Vis sers thans af te rekenen. Het is een vraag of hij de nieuwe ronde rond krijgt. Dit weet hij zeker: „Als de Tele vizieren' niet deelnemen, zal Kurt Vyth de ronde zeker niet laten doorgaan. Dan worden alle andere Nederlandse renners gedu peerd. Als „Televizier" dat wil.... Niet alleen de grootmeesters vragen de aandacht in het grote Hoogoven schaaktoernooi. De meeste aandacht van de bezoekers krijgen de dames, die in een aparte groep spelenOnder hen "bevinden zich de zusjes Katja Jo- vanovic en Rosa Jovanovic uit Joe goslavië. Zij vinden het een beetje koud in ons landmaar behouden hun verwarmende blik* Het Bredase NAC hoopt, maar of het tegen Heracles tot de zozeer begeerde derde seizoenoverwinning zal komen is een grote vraag. De laatste berichten vanuit het NAC kamp luiden, dat het experiment met jonge spelers, dat voor de jongste zon dag op het programma stond niet zal worden verlengd. Het is op dit moment nog een vraag in welke formatie de geel zwarten in het veld zullen komen. Ieder een is er wel benieuwd naar. De zorgen van Siem Plooijer zijn waarachtig groot! Heracles heeft in het begin van de competitie uitstekend gedaan, maar is nu reeds gedurende een reeks van weken geen winnende ploeg meer. NAC moet dus redeneren tegenover een elftal te komen, dat is te kloppen. Gemakkelijk zal het niet gaan om Heracles met een nederlaag terug naar Almelo te sturen, maar het zit er in en het kan er uit komen. RBC speelt Er spelen zich rondom RBC de laatste weken uitstekende dingen af. De Roo sendalers hebben uit hun laatste vier wedstrijden zeven punten gehaald. Zij begonnen hun opmars bij het leidende Blauw Wit, dat in het Amsterdamse sta dion een gelijkspel moest toestaan. Ver volgens moest Velox er in Roosendaal aan geloven en daarna deed RBC het Utrechtse Elinkwijk in het pak. Dit was een prestatie, die de Roosendaalse sup porters niet durfden te verwachten. De Roosendaalse supporters hadden helemaal geen hoop op een goede pres tatie van hun ploeg in Nijmegen. NEC was een klip, die niet te nemen zou zijn, maar wat geschiedde er? RBC voet balde schitterend. Het speelde aanzien lijk beter. Dat gaven zelfs Nijmeegse verslaggevers toe. En daarom.... Waar om zou dit RBC niet tot een nieuwe, overwinning komen in Eindhoven bij de gelijknamige club? Neen. Gemakkelijk zal dat niet gaan, maar het moet mogelijk zijn. Het moet kunnen, omdat Rinus Gillesse eindelijk de juiste formatie heeft weten te ere ëren. In de aanvang van het nieuwe seizoen moest de Roosendaalse trainer verschillende nieuwe jongens proberen. Door het vertrek en de verganging van enkele ouderen was dit noodzakelijk. RBC begon dus moeizaam maarnu schijnt er het schot in te zitten, dat no dig is om in de eerste divisie een be langrijke rol te vervullen. De oranjewit- ten zijn tot die rol gekomen. Zij hebben de vijfde plaats bereikt en zij zullen al les in het werk stellen die plaats te be houden, zo mogelijk te verbeteren. Het is weer de moeite waard RBC-supporer te zijn! De positie van Willem II is eveneens niet slecht. De Tilburgers komen tegen over NEC. De kans is groot, dat de mannen van Jaap van der Leek zege vieren. Dat brengt hen weer wat hoegr op de ranglijst en dat geeft de voetbal burger moed. In de tweede divisie B. mogen er voor Baronie niet al te veel problemen be staan bij Fortuna in Vlaardingen. Baro niet moet daar kunnen winnen. NOAD staat bij Limburgia voor een te zware opdracht. Longa is kansloos bij het lei dende Helmondia. De Bossche vereni gingen, beiden in de middenmoot, heb ben winstkansen. BW bij SW en Wil- helmina toch zeker tegen HDVS. DOS-Fortuna '54 1 SC Enschede-Fcyenoord 2 Go Ahead-PSV 3 ADO-GVAV 2 DWS-Ajax 3 MV V-Telstar 1 Sparta-Sittardia 1 NAC-Heracles 3 Willem II-NEC 3 VW-Elinkwyk 3 Alkmaar-Velox 1 Volewijckers-Blauw Wit 3 Excelsior-Veendam 2 BREMEN Dinsdag had de Duitse combinatie Kemper-Oldenburg de leiding in de zesdaagse van Bremen. De stand luidt: 1 Kemper-Oldenburg (Did.) 391 pnt. 2 Rudi Altig-Roggendorf (Did.) 259 pnt. Op één ronde: 3 Van Steenbergen-Lykke (Belg.-Den.) 535 pnt. 4 Post-Pfenninger (Ned.-Zwits.) 423 pnt. 5 Bugdahl-Renz (Did.) 120 pnt. De overige combinaties hadden acht of meer ronden achterstand. SINT JANSTEEN Te Sint Jansteen wordt een grootse huldiging voorbereid aan de kampioen van België achter der- nymotoren en in ploegkoersen. Aangezien Theo Verschueren moet af reizen naar de zesdaagse van Berlijn en daarna nog verschillende contracten moet afwerken, zal deze huldiging eerst in de week van 24-30 januari kunnen plaats vinden. NEW YORK De vice-president van de Amerikaanse honkbalclub „New York Yankees", Ralpg Houk, heeft dins dag bevestigd dat zijn vereniging de be kende honkballer Mickey Mantle een contract van 100.000 dollar (ca f 360.000) voor het komende seizoen zal aanbie den. ,,Ik denk niet dat Mickey teleurge steld zal zijn over het contract", merk te Houk op. Houk sprak de berichten tegen dat Mantle salarisverhoging zou krijgen om hem de hoogstbetaalde spe ler uit de Amerikaanse honkbalwereld te maken. De twee voorgaande seizoenen ontving Mantle eveneens een ton. Wil lie Mays van de San Francisco Giants verdient 105.000 dollar per seizoen. Houk verklaarde dat de Yankees zijn spelers in totaal 800.000 dollar aan loon zal uitbetalen. ROTTERDAM Feijenoord gaat op zondag 31 januari experimenteren met de veelbesproken „nieuwe" bui tenspelregel. De Rotterdammers be nutten een inhaalzondag om een vriendschappelijke wedstrijd tegen de eerste-divisieclub Alkmaar te spe len. De experimentele buitenspelre gel houdt in dat een speler slechts buitenspel kan staan in het tot de zijlijnen uitgebreide zestien-meterge- bied. Overigens is men ook in het buitenland nog slechts in het be> ginstadium met de nieuwe bepaling, die officieel noq niet is goedgekeurd. FRANKFORT Als ik dit jaar evenveel geluk heb als ik in 1964 pech heb gehad, kan succes in 1965 niet uitblijven", zei de West- duitse wielrenner Rolf Wolfshohl in een vraaggesprek met de Frankfurter Rundschau" en in deze verzuchting van de ex-we reldkampioen cycle-cross ligt de vaste wil besloten dit jaar de „grote winnaar" te worden in een van de wielerklassiekers van d't seizoen. De tengere Wolfshohl, die in de afgelopen jaren tezamen met Hans Junkermann, Rudi Altig en anderen de Duitse wielersport in de lift heeft gebracht, is het vo rige jaar niet anders dan door pech achtervolgd. Bij een val tijdens de Berlijnse zesdaagse in januari 1964 brak hij zijn sleutelbeen. In april kwam fiij bij eij wegwedstrijd in zuid- Frankrijk opnieuw te vallen en brak hij voor de tweede maal zijn sleutelbeen. Nauwelijks hersteld viel hij van de trap in zijn huis te. Keulen en forceerde hij een pees in zijn enkel. Een week voor de start van de ronde van Frankrijk liep de 25- jarige Wolfshohl een schedelbreuk- op bij een val in een wegwedstrijd in Frankrijk. Als gevolg van deze reeks ver wondingen raakte de kleine, pe zige Rijnlander weken en maan den buitenspel waardoor hij in tamelijk slechte financiële om standigheden kwam te verkeren. Wielrennen is voor hem tenslotte een bron van inkomsten zoals an deren die vinden in de verkoop van tandpasta of automobielen. „Maar ik hoop weer op de goede weg terug te zijn", zo zegt hij op timistisch als hij vertelt over zijn plannen voor dit jaar. Hij is nu langzaam herstellende van de operaties die hij heeft moeten ondergaan en die zijn lichaamsconditie ernstig hebben aangetast. Niet in de laatste plaats waren de vele injecties die hij heeft gekregen debet aan de lichamelijke zwakte, waarmee hij de training weer moest aanvan gen. Wanneer de wereldkampioen schappen cycle-cross in februari gehouden worden dat is in Italië hoop ik er weer helemaal bovenop te zijn", aldus Rolf. Zijn grote doel is overwinningen beha len in belangrijke internationale wegwedstrijden. ,,Om die reden zal ik niet deel nemen aan de z.g. revanche-wed- tsrijden na de cycle-cross kam pioenschappen", zo zegt hij. Wolfshohl, die driemaal de re genboogtrui als cross-kampioen mocht aantrekken, werd in 1962 vierde bij de wereldkampioen schappen op de weg. Wolfshohl zal in 1965 uitkomen voor de Fran se „Mercier"-ploeg. Hij wordt hier ploeggenoot van de Franse groot meester Raymond Poulidor. Vol gens deskundigen is Poulidor een van de grote kanshebbers voor een overwinning in de Tour de France. Rolf Wolfshohl wijst geruchten als zou hij het helemaal niet kun nen vinden met Poulidor als on gegrondvan de hand. Dergelijke berichten deden in de wielerwe- reld de ronde juist nadat zich on enigheid zou hebben geopenbaard tussen Rudi Altig en Jacques An quetil. De Duitser heeft zich in het nieuwe jaar inmiddels al weer als een geducht concurrent laten ken nen. Op nieuwjaarsdag won hij een internationale tvielercross in Berlijn, Kreuzberg. Zijn doel blijft echter de klassiekers op de weg. ..Ploegleider Antonin Magne heeft me verzekerd dat ik in zijn for matie dezelfde rechten krijg als Poulidor", zo zegt hij. ,,Het is voor ieder team voordelig om twee renners van gelijke sterkte in haar gelederen te hebben". Afgezien van zijn hoop op een hoge plaatsing in het eindklasse ment van de ronde van Frankrijk is het voor Wolfshohl een grote wens een van de klassieke wed strijden op zijn naam te brengen, zoals bijvoorbeeld de wedstrijd ParijsRoubaix. ,,Een overwinning in deze race, 's werelds oudste wielerwedstrijd, brengt de naam van een wielren ner in sneltreinvaart omhoog", zo zegt Wolfshohl, waarbij hij zich zelf al als eerste over de eind streep ziet flitsen. ROLF WOLFSHOHL veel pech gehad (Van onze sportredactie) BREDA Enige tijd geleden is door de International Board (het enige bevoegde lichaam om voetbalregels te wijzigen) aan de FIFA een wel zepr revolutionair plan voorgelegd, dat het voetbalspelbeeld totaal kan veranderen. De op handen zijnde verandering beoogt een zeer ingrijpende wijziging van de buitenspelregel met als doel: de verlevendiging van het voetbal als kjjkspel. De verandering komt, naar Sport en Sportwereld, in het kort hierop neer, dat het gebied waarin men buitenspel kan staan aanmerkelijk verkleind wordt. Dit gebied wordt namelijk teruggebracht tot twee stroken van zestien en een halve meter over de gehele breedte van het veld voor beide doelen. Géén algehele afschaffing van de buitenspelregel dus, zoals door de wel bekende trainer Hellenio Herrera eens naar voren werd gebracht, maar wél een belangrijke vermindering van zyn werkzaamheden. Het ligt in de bedoe ling om reeds op korte termijn proef- wedstrijden te organiseren, natuurlijk onder auspiciën van de IB. Deze zul len plaats vinden in Engeland, Schot land, Italië, Portugal, Hongarije, Rus land en Zuid-Amerika, waarna de IB een definitieve beslissing zal nemen. Het kan wel haast niet anders, dat dit voorstel door zeer vele voetballief hebbers met gejuich zal worden be groet, want dat er iets aan het spel gedaa1/ moest worden, lag voor de hand. De laatste jaren dreigt het voet bal immers als kijkspel in het slop te geraken hetgeen de verminderde pu blieke belangstelling ten overvloede benadrukt. Het accent wordt naar de smaak van te velen in te grote mate op de verdediging gelegd, wat men vooral bij de Europa-cup-wedstrijden gewaar kan worden. Het misbruik maken van de buitenspelval, waartoe het 4-2-4-systeem ongekende mogelijk heden biedt, doet enorm afbreuk aan het voetbal als kijkspel en kan het publiek vaak nauwelijks meer boeien. Een sterk staaltje hiervan bood de laatste interlandontmoeting tussen België (Anderlecht) en Nederland die juist door het doodfluiten van het spel als gevolg van de buitenspelval een minimum aan spanning en spel bood. Doelpunten: attractie Het maken van doelpunten, dat toch nog altijd tot de grootste attracties van het spel behoort, wordt veelal naar de achtergrond verdrongen. Voor al in het buitenland en met name in Italië en Zuid-merika heeft deze wed strijdmentaliteit voor het publiek er- gelijke vormen aangenomen. Seizoenen- lange uitslagen van 0-0 of 1-0 kunnen, hoe „mooi" het voetbal ook wordt ge speeld het publiek op den duur niet meer boeien. Vele plannen zijn door diverse des kundigen de laatste jaren reeds ge opperd om hierin verandering te bren gen en om zodoende het voethal zowel voor de spelers als het publiek aan trekkelijker te maken. Gedacht werd in eerste instantie: overwinningen met méér dan twee doelpunten verschil met extra winstpunten te honoreren en wel tot een maximum van vijf. Dit werd echter verworpen daar het bv. kan voorkomen, dat een club die toch met een derde plaats genoegen zou moeten nemen, daar een andere ploeg die misschien vier tot vijf wed strijden had verloren, méér winstpun ten had vergaard dank zij grote over winningen. Andere voorstellen die in overweging genomen werden doch niet verder bij de IB werden ingediend: De vergro ting van het strafschopgebied: het in stellen van een strafbank (systeem ijs hockey); vervangen van de inworp HELENIO HERRERA zjjn plan ging niet door door een vrije schop en het verbieden van het terugspelen op de doelman van huiten het strafschopgebied. Spel: aanvallend Met het nieuwe voorgestelde systeem zal echter het spel zonder twijfel aan levendigheid winnen. Ook zal de kans op doelpunten maken veel groter wor den wat vooral voor het publiek een zeer groot winstpunt zal betekenen. Eveneens zal praktisch een einde ko men aan de betonverdediging, en het snel buitenspelzettten zal een hachelijke onderneming kunnen worden. De nieuwe regel wordt dus moei lijker voor de verdedigers maar opent voor de aanvallers meer perspectieven. Dit wil natuurlijk niet zeggen dat enkele aanvallers permanent aan de 16.5 meterlijn opgesteld zullen blijven, want dan komt men onherroepelijk in conflict met de aloude voetbalwetten. Het is immers nog altijd zo, dat onge acht welk systeem wordt toegepast, er steeds een aansluiting moet zijn tussen al de linies van een elftal. Zeker is welhaast dat bij de invoering van de nieuwe buitenspelregel het 4-2-4-sy steem z'n langste tijd heeft gehad, daar het geen enkele zin heeft met vier verdedigers op een lijn zo dicht bij het doel de scherp opgestelde aanvallers op te vangen Welk systeem zich echter hieruit zal ontwikkelen ligt nog in dichte nevels gehuld al zal een meer gelijke verdeling dei- linies in de lijn der verwachtingen liggen. Dekking: persoonlijk Met meer dan gewone belangstelling werd de eerste proef met deze nieuwe spelregel gevolgd bij de welbekende Hongaarse legerclub Honved. Het be trof namelijk een oefenpartijtje tussen spelers van deze befaamde vereniging en duurde slechts veertig minuten. Te kort dus om een gefundeerd oordeel hierover te kunnen vormen. Ondanks dit heeft men toch wel enkele interes sante bijzonderheden kunnen ontdek ken. Zo werden in dit kort tijdbestek niet minder dan zeven doelpunten ge maakt. een welhaast ongekende weel de. Het ligt dan ook in de lijn der verwachtingen dat de zeer lage uit slagen zullen verdwijnen al zal van een doelpuntenregen natuurlijk geen sprake zijn, daarvoor zorgen wel de tactische tegenzetten. Een grote ommekeer liet zich ook in de spelopbouw zien. Van uit de ver dediging gebeurde dit met lange pas ses. Met dit open spel won het geheel aan frisheid en levendigheid. De per soonlijke dekking werd consequent toegepast, zodat het eentonig, vaak doelloos, gebrei in het middenveld van de baan was. Met belangstelling zal men de verdere ontwikkeling op dit gebied gadeslaan. Voldoen de geplande proefwedstrijden aan de door de IB gestelde verwachtingen, dan is de kans zeker niet uitgesloten dat de nieuwe buitenspelregel reeds het volgende sei zoen wordt ingevoerd, Het eerste bericht vandaag komt maar liefst uit het Westbrabantse Zegge. Van daaruit schrijft men. dat op zaterdag 16 januari een grote wielerdemonstratie op rollen wordt gegeven in café Sep aan de Lieve Vrouwestraat. Jo de Haan, Jacques van der Klundert, Kees Haast, Leo van Dongen en de heer Pellenaars zullen er bij zijn. Het zal daar op rolletjes lopen. Wie denkt u, dat in het brave Rijen persoonlijk biljartkampioen is ge worden in klasse Acht? Geen idee van? Wel het is dhr. J. Voermans. >V- In Rijen en Gilze is van alles te doen. Men heeft daar ook een cross gehouden voor de rui ters. Die van Huiten mochten ook mee doen. In de klasse zwaar won P. Aarts uit Huiten. In de klasse licht mej. Ans Labee uit Gilze. Dat zit ze in Rijen allemaal wel een beetje dwars. Jos Taabe, onze man in Wagenberg, seint dat de handbalspeelsters mooie successen hebben behaald. Zij klopten Riel. De aspiranten wonnen bovendien van Goirie. Voor een keertje mag dat allemaal wel eens worden gezegd. Een bericht uit Etten. De zesdaagse van Nimrod is voor de helft achter de rug. Op kop gaan G. Kuijtsermans en J. Rommens. Zaterdag wordt de vierde wedstrijddag afgewerkt. In hetzelfde Etten is ook een cross ge houden door de landelijke rijvereniging Concordia Florebit. Wie dat won? G. van Dongen uit Oud-Gastel. Tenslotte nog een wielermededeling uit Oosterhout. De Jonge Renner organiseert daar don derdagavond wedstrijden in café De Gou den Leeuw. Leo van Dongen, Cees Haast. Cees van Amsterdam en veertig anderen nemen deel. Op naar Oosterhout. COLCHESTER De supportersvereni ging: van Colchester (Engeland) had ge klaagd dat sedert de club wa§ overge schakeld op de „sabeldans" als herken ningsmelodie, het spel van de spelers bar slecht was geworden. Deswege heeft het clubbestuur beslo ten zaterdag de oude „Posthoorngalop" eerherstel te geven.

de Stem | 1965 | | pagina 17