j&gggEllgfl RBC MELDT ZICH PUNT VOOR IN NIJMEGEN BARONIE Wilskrachtig R.B.C. klopt N.E.C. met 3-5 door fraai voetbal Prachtige wedstrijd van Pierre van Leo Horn kijkt toe Middelburg geeft NAC goed partij Duiven-tentoonstellingen Baronie weerstaat fel Xerxes in Rotterdam (^rsrANDEii Henk Scholte: grootste zot Eindstand 0-0 Bijna gestreden ft OFFENSIEF EREDIVISIE EERSTE DIVISIE TWEEDE DIVISIE A TWEEDE DIVISIE B TIEls JAAR niet voetballen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 11 JANUARI 1965 NIJMEGEN. Voetbal met een kwaliteitsstempel er op toonde RBC de kleine 7.000 in het Goffertstadion. NEC heeft er eenvoudig geen raad mee geweten. De 53 overwinning van de Roosendalers was zonder meer verdiend omdat deze formatie de kunst verstond ondanks de doorweekte grasmat met de bal te blijven spelen én vrije posit'p kiezen. Op vier van die vijf Roosendaalse doelpunten kon bovendien een schoonheidsprijs gezet worden door de wijze waarop ze tot stand kwamen. Blauw Wit en Elinkwijk hebben het dubbele aantal kij kers naar het Goffertstadion getrokken, Volendam nog meer, maar qua spel konden zij het niet halen bij hetgeen RBC deze natte mid dag liet zien. nuut kwam v. Reeken op links tot vóór Hendriks die even weifelde, waarop een effectvolle inzet volgde, die via de han den vain de Roosendaalse doelman in het net verdween: 12. Alles was nog mogelijk vooral omdat NEC leek door te gaan en Meyers uit een corner de kruising trof, maar de be tere ploeg bleef toch RBC, terwijl NEC ook de overtuiging miste om succes in derdaad waar te maken. Dat bleek ook al spoedig toen in de 37e minuut Roks met een juweel van een pass over de NEC-verdediging speelde, op maat voor de in vrije positie gelopen Desar, die zonder poespas inschoot: 13. Ijverig trachtte NEC toen onmiddel lijk na rust opnieuw de bakens ie ver zetten, maar hoewel er een schoonheids foutje viel in de RBC-verdediging, loste Bruyninckx de moeilijkheden die v. Ree. ken veroorzaakte, kundig op. Aan de an dere kant kon Desar hetniet over zijn hart verkrijgen, een pasklare inzet van v. Wijck met de linkervoet af te ronden, terwijl hij na een prachtige combinatie met Van Hal, welke een gul applaus op de tribunes ontlokte, door buitenspel on- Toch is het scoreverloop ietwat merk waardig verlopen omdat NEC tweemaal gedurende de speeltijd is teruggekomen zonder nochtans erg gevaarlijk te wor den. Niet alleen moest de Nijmeegse combinatie qua voetbal het hoofd bui gen, de betere conditie van de Roosen dalers was duidelijk merkbaar. De grote man in die Roosendaalse aan val is feitelijk linksbinnen Van Hal ge weest, die drie van de vijf treffers voor zijn rekening nam en in de 6e minuut reeds met een harde schuiver via een NEC-been een pass van Desar benutte: 0—1. NEC speelde op dat moment helemaal een figurantenrol en toen De Veth, maar vooral Desar en Van Hal, steeds gevoed door een prachtig stuwende Roks, het bolwerk van Koning uit elkaar trokken, leek er geen houden meer aan. Vooral de combinaties tussen De Veth en Desar - sneden als koek door de Nijmeegse verdedigingslinie en dat het geen 40 voor de Roo sendalers werd, maar in de 19e mi nuut pas 20, op nieuw door Van Hal, dankte men aan het goede werk van keeper De Hond. Van Hal was nog lang niet tevreden en eiste meer maar 'n trefzeker schot werd corner gewerkt en lang zaam begon NEC zich te herstellen. Deze eerste perio de werd ingeluid met een schot van Smulders in de 25e minuut dat doel man Proost niet onder controle kreeg. Zweers kopte even later tegen de paal en in de 32e mi KuSröt—86^ weer briljant derbroken zag worden. Toch werd het spoedig 14 en wel in de 18e minuut. Een speelse pass van Van Wijck kon Van Hal niet anders dan be nutten: 14. De strijd leek gestreden. RBC had zijn doelpuntenhónger gestild, NEC was ge slagen, maar, zo dacht Pauke Meijers, nog niet verslagen. In de 22e minuut volgde een fraai schot van zijn linker voet rakelings over en dat prikkelde de rest van NEC, opnieuw aan te vallen. Reeds drie minuten later, in de 25e minuut, kwam het tegenpunt toen de naar voren getogen rechtshalf Werts een vrije trap van zijn linkerpartner Merkx inkopte; 24. Ten minuten later was het Zweers, die na een inzet van v. Ree ken en een tikje van Werts verrassend hard inschoot 34. Het was ongelooflijk, maar de kansen leken te keren. Nog geen tien minuten voor het einde. Zover lieten Cools c.s. het echter niet komen. RBC legde opnieuw NEC zijn wil op en in de laatste minuut zorgde De Veth op een pass van v. Hal voor de juiste marge: 35. RBC speelde met: Proost, Hendriks, v. Zantvliet, Bruyninckx en v.d. Ven, Cools, Roks, De Veth, Desar, v. Hal v. Wijck. Leo Horn was zondagmiddag toe schouwer bij de voelbahoedstrijd Blauw WitAlkmaar. De foto toont hem (midden) op de tri bune van het Olympisch Stadion. <S) GELDROP De librestrijd in Geldrop heeft een carnavalesk einde gekregen: tegen het slot van de prijsuitreiking maakten prins carnaval Karei I, zijn raad van elf en een groepje charmante Dans- marietjes hun opwachting. De verraste Henk Scholte werd het mid delpunt van uitbundige Brabantse feest vreugde. Hij werd uitgeroepen tot offi cier in de orde van de grootste zot van Broakese en speciaal voor hem gaven de Marietjes een voorproefje van het geen de inwoners van Geldrop te wach ten staat Ook de andere spelers werden echter niet vergeten. Zij deelden in de omhelzingen, waarmee de meiskens ten slotte afscheid namen. (Van onze sportredactie) BREDA Een paar honderd Br.eda- naars, die toevallig aan de weet waren gekomen dat N.A.C. de Zeeuwse ama teurclub „Middelburg" bereid had ge vonden een vriendschappelijke wedstrijd te spelen, trotseerden het slechte weer en trokken naar het militair sportcom plex aan de La Reyweg, dat door de legerleiding spontaan beschikbaar was gesteld. Ofschoon het N.A.C.-bestuur de hekken gesloten moest houden voor pu bliek, en dat ook inderdaad deed, ston den er toch heel wat mensen langs het knusse veld, want een der supporters ontdekte een „geheim" achterdeurtje en toen dat eenmaal gevonden werd N.A.C. en Middelburg schotelde de trou we supporters een aardige wedstrijd voor die uiteindelijk eindigde in 31. De Zeeuwse gasten, pas tegen twaalf uur toen het N.A.C.-terrein wegens een acht centimeter hoge waterlaag werd af gekeurd opgetrommeld, maakten een beste indruk tegen het met twee debu tanten optredende N.A.C. Vooral in de eerste helft en het begin der tweede, lanceerden Jan Bostelaar Wim Vos, Nol Schuit, Jules en Albert Vogel verrade- lijke aanvallen, waarbij Korebrits enkele malen handelend moest optreden doch niet in al te groot gevaar. Overbuurman Jan Mondeel kende een weifelende start, het leverde meteen een treffer qp, doch herstelde zich zo goed dat hij in de lqpp van de match nog slechts twee keer be hoefde te buigen. Een groot aandeel in het stuiten van de schietgrage Breda- naars had eigenlijk de hele defensie die knap werk verrichtte maar het kleine fout maakte Ad Graumans geregeld ongedekt te laten. Gelukkig stak diezelf de Graumans niet in super-vorm. Mid delburg-spil Ko Groenewegen (broer van N.A.C.'s Wim) goed geassisteerd door Arie Delmott en Dick van Westeen ruim den heel wat aanvallen op en de halfs Tonnie Hendrikse en Anton Schoenma kers hielpen bij al die activiteiten op loffelijke wijze. Nu moet hier direct aan toegevoegd worden dat het doel van Mondeel ook verschillende malen op het bekende haartje na een doorboring ont snapte als de verdediging reeds gepas seerd was. Zo vlogen enkele kogels van Jacques Visschers net naast en over, Frans Bouwmeester en Frans de Grauw debuteerde niet onverdienstelijk, deden soms aardige dingen maar lieten toch geen onvergetelijke indruk achter. Het zware veld. de weersomstandigheden en nieuwe omgeving moeten bij deze be oordeling zeker niet uitgeschakeld wor den, zodat dit duo zeker een volgende kans verdient. Leuk was het dat deze twee samen de derde goal scoorden. Een voorzet van Adrie Pelkmans deed de bal in een lege ruimte zweven en zowel Grauwmans als Bouwmeester plaatsten tegelijk hun voet tegen de knikker die in de uiterste rech terhoek verdween. Jacques Visschers en Frans Vermeulen hadden daarvóór ge scoord. Wim Vos schreef de Middelburg se goal op zijn naam. Hij knalde na vijf- ientwintig minuten raak en bracht daar mee de balans in evenwicht. Die 11 I stand werd ook de rust-score. j» i S S lMka**>r4"Ueri, *5* IhSV-UMefeerfe GVAV-Os Atead j i AJxx-AlKS m f 1 - TVtewtr-ÖWS 1 1 m Sittardia-MVV i m Hciatótes-SïMurta 1 i XAO-DöS m ïfeUukw.-WUIWii H m. 'Al' Alkmaar T IE Sjwrf-Vctew. gïieeh. ie-Excelsior m DHU-Ktndhnvf:!, DEN HAAG. Het aantal deelne mers aan de sporttoto van het afgelopen weekeinde bedroeg 636.954. Er was een record inleg van f 929.669. De eerste prijs bedroeg f 168.735, de tweede f 92.037 en de derde f 46.018. Zondagavond waren er 4 meldingen met 12 punten en 18 meldingen met de eerste acht uitslagen goed voorspeld. De wedstrijden NAC-DOS en Sittar- dia-MVV. die niet werden gespeeld, werden volgens de nieuwe regeling door deskundigen bepaald. Zij gaven de mat ches een 3. ROTTERDAM. - Een pessimistisch ges'pmde Baronie supporter, vertelde in de trein naar Rotterdam dat zijn club ging verliezen. Hij liep met de gedachte rond dat de Baronnen, (na het winnen van twee achtereenvolgen de wedstrijden) wel tot een maximum gekomen waren. De met een groen-witte das gesierde Bredase jongeman, heeft zowat gelijk gekregen. De bekende kreten, horend bij niet te missen kansen die wel gemist worden, bleven vele malen hangen in de constant neer- druilende regen van het Kasteel van Spangen, waar Baronnen en Xerxesanen al het mogelijke deden om tenminste tot één doelpunt te komen. Het is niet gelukt. Zowel Xprxes als Baronie verlieten doel puntloos het strijdperk. Baronie was niet in staat geweest het Kasteel te nemen. De denkbeeldige slotgracht bleek te groot. (Van onze correspondenten) KORTGENE Een trotse meneer L. de Fouw uit Kortgene Iaat hier zijn duivin zien, die zojuist tot de mooiste oude duivin is uitgeroepen. De foto is Remaakt op de provinciale duïventen- toonstelling in de Stadwynkelder te Kort- Rene. De tentoonstelling werd georgani seerd door „De Blauwe Doffer". (Van onze correspondent) De postduivenvereniging De Postduif te Lewedorp heeft in zaal Van den Dries tentoonstelling georganiseerd waar voor 42 liefhebbers met in totaal 354 dui ven hebben ingeschreven. De uitslag van de keuring was: Oude doffers: 1 G. van Strien, Wol- hhaartsdijk 2 M. Raas, Lewedorp 3 J. ranse, Lewedorp. Oude duivinnen: 1 G. van Strien Wolph. 2 J. Bal Kwadendamme 3 B. van den Dries, Lewedorp. Jarige doffers: 1 P. v. d. Waart, Ove- zande 2 G. Steenbakker, Lewedorp 3 P. Rijk 's-Heerenhoek. Jarige duivinnen: 1 A. Driedijk Lewe dorp 2 G. van Strien Wolph. 3 M. Raas Lewedorp. Jonge doffers: 1 G. Steenbakker Lewe dorp 2 W. Wirts 's Gravenpolder 3 M. Raas, Lewedorp. Jonge duivinnen: 1 P. Vreeke 's Hee- renhoek 2 A. Vahzen, Lewedorp 3 J. Franse, Lewedorp. Late jonge doffers: 1 W. Raas 's Hee- renhoek 2 J. van Es 's Heer Arendskerke 3 B. van den Dries, Lewedorp. Late jonge duivinnen: 1 C. Hermes Lewedorp 2 W. van de Ree 's Heer Arendskerke 3 P. van 't Westeinde, Le wedorp. Men heeft er overigens wel voor ge vochten. Dat is op zich reeds een be langrijk punt. Het bijzonder slechte veld, leek na de wedstrijd een omgeploegd stuk land van al even bijzonder slecht te kwaliteit. Tweeduizend mensen, in het enorme stadion een handjevol, hadden zich om twee uur verzameld toen elf groen-wit te Baronnen en 11 Xerxesanen zich tussen de reeds ver weggeregende krijtlijnen begaven. Baronie kreeg de aftrap en bij zonder snel moest de Bredase doel wachter Bastiaansen ervoor zorgen dat zijn heiligdom smetteloos bleef. Hij deed het. Een kanjer van een schot van Kleinjan, na goed voorbereidend werk van Wim Klein, besloot de eerste Xerxes aanval, die hier en daar juich kreten deed opgaan. Maar een schitte rende sprong schoot Bastiaansen naar de linkerhoek, alle vreugdekreten in de kiem smorend. Van dat moment af had den de mensen langs de lijn de Baro nie-keeper in de gaten. De strijd werd volkomen open. Het vier-twee-vier-systeem drukte een dui delijke stempel. Golvende aanvallen. Baronie, (in tegenstelling tot na de rust» was technischer wat beter. Al spoedig toonde Fons Bastiaansen zijn niet geringe capaciteiten. De samen dik wijls opererende en elkaar goed vinden de Kleinjan en Klein waren doorgebro ken en stelden de Bredase defensie voor grote problemen. Een enorme snoekduik van de Baronie-goalie maakte een voor lopig einde aan de grote moeilijkheden. In de twintigste minuut kropen de Ba ronnen voor de eerste maal door het be kende oog van de al even bekende naald. In een bijzonder druk bezochte scrimma ge voor het Baronie-doel wist de gevaar lijke Kleinjan de bal te bemachtigen. Een schot ging in de richting van het doel. Keihard. Een verwoede poging van Kuif Bastiaansen de bal te bemach tigen faalde. De bal schampte echter de buitenkant van de paal. In dezelfde minuut was het wederom Kleinjan die bijna het Baronie-doel wist te doorboren. Een dreun tegen de paal. waarvan ieder een en ook het doel zelf, stond te schud den. resulteerde echter in niets. Nau welijks vijf minuten naderhand was het Heijermans, die de omgeving van het Baronie-heiligdom onveilig maakte. Bas tiaansen lanceerde zich naar links en wist na een vuistgevecht met het leer zijn doel brandschoon te houden. Nog hield het Rotterdamse geweld niet op. Elf Bredanaars stonden te verdedigen. De Xerxes-aanvallen beukten met enor me kracht in de richting van het Bre dase doel. Een schot van Klein kon, dank zij het moedig en doortastend op treden van Bastiaansen, die met 'n enor me duik de ruimte koos en in die ruim te een sensationale sallo maakte, on schadelijk worden gemaakt. Pas toen dit voorbij was, ontrukten de Baronnen zich aan de ijzeren Rotterdamse greep. Ze zetten een offensief in en nu was het Xerxes dat met de handen in het bij zonder natte haar kwam te zitten. Een doorbraak van Bilok, een keurig gestopt schot van Van Dongen, het waren twee feiten die een zucht van verlichting ontlokten. Alsof het afgesproken werk was brak ook de periode van Xerxes weer aan. Wederom toonde Bastiaansen zijn talenten met een gewaagde sprong op de schoenen van Snoeck. Het was zijn laatste heldendaad voor de rust. De andere droge shirts waarin de Baronnen na de thee het veld betraden, bleken al evenmin inspirerend tot het maken van doelpunten. Xerxes startte met een sterk offensief en de Baronnen moesten wederom alle zeilen bijzetten. De Baronie-keeper plukte weer een bal van Klein zijn schoen af en bij een ge vaarlijke Baronie uitval ging de bal na schoten van de Jongh en Bilok achter. Baronie veroverde een lichte veldmeer- derheid. De spelers werden vermoeid. Baronie liep zich vele malen vast in de buitenspelval, die door Xerxes con sequent en met succes werd opgezet. Men sloot „niet aan. Het verband was ver te zoeken. Dat bleef zo! Ajax-ADO 5-1 ©AMSTERDAM Ajax - ADO 5—1 (2—0); 5 Nu ninga 1—0, 32 Petersen 20, 48 Keizer 30, 66 Swart 4—0. 75 Petersen 5—0, 86 Hoet 5—1. Scheidsrechter Nieuwen- hof. Toeschouwers 8500. In een voor Ajex ongewone strijd om de laatste plaatsen hebben de Amster dammers een duidelijke en geenszins geflatteerde zege behaald op een pover spelend ADO. De Hagenaars, die met rust een 20 achterstand hadden, moch ten blij zijn met deze kleine achter stand, want hadden de roodwite aan vallers iets attenter geschoten en afge werkt, dan was het een debacle gewor den voor de gasten. Nuninga was er als de kippen bij toen Keizer een har de schuiver slechts half gestopt zag door doelman Van Vianen en dat bete kende een snelle voorsprong. Doelman Van Vianen had zich bij de poging tot stoppen van de schuiver van Keizer kennelijk geblesseerd, want hij werd vervangen door Thie. Ook Nuninga liet zich na een half uur vervangen wegens een dijbeenblessure en zijn plaats werd ingenomen door de voortreffelijk spe lende jeugdspeler Cruyff. Keizer en Cruyff werden de gevaarlijke mannen in de Amsterdamse aanval, die pas na de rust beter ging draaien. Ook achter was het eindelijk eens „rustig", daar Pronk, Suurbier en Ruiter op een goe de wedstrijd terug kunnen zien. Met ADO was het minder, want een onsa menhangend spelletje voetbal werd ten beste gegeven door de trage aanvallers, waarin Heynen en Hoed nog probeer den er iets van te maken. Laatstge noemde kon tenslotte kort voor tijd de eer redden. Een eresaluut aan de jon ge scheidsrechter Nieuwenhof, die een voortreffelijk debuut in de eredivisie maakte. Feijenoord-Fortuna 5-0 ©ROTTERDAM Eeijen- oord - Fortuna '54 50 (0—0). 59 Groot 1—0, 67 Libregts 20, 76 Groot 30, 80 Venneker 40, 87 Groot 50. Scheidsrechter Godding. 35.000 toeschou wers. Feijenoord nog steeds zonder Bouwmeester. Kruiver en Bergholtz heeft slechts dertig minuten nodig ge had om Fortuna '54 naar een grote ne derlaag te leiden. Toen de Rotterdam mers in het laatste half uur eindelijk hun tempo opvoerden, vielen er grote gaten in de achterhoede van de Lim burgers, die tot dan toe dank zij hun routine, de verdediging goed gesloten haden gehouden. Nu moet daarbij ge zegd worden dat Feijenoord het vooral voor de rust, toen de Rotterdammers zonder enig tempo combineerden, het zijn tegenstander? wel erg gemakkelijk maakte. De Limburgers kwamen in de eerste helft zelfs nog tot enkele aan vallen, die echter niets opleverden. Na de hervatting, toen Feijenoord het tra ditionele rood-wit voor blauw had ver wisseld, liep het ineens veel beter bij de Rotterdammers. Het tempo ging om hoog en Moulijn stichtte met zijn ren nen op de vleugel steeds meer verwar ring in de toch wel duidelijk langzame Limburgse achterhoede. Libregts, die voor rust als teruggetrokken midden voor weinig opvallends had laten zien, legde keer op keer de basis voor goede aanvallen en een half uur voor tijd bezweek de Fortuna-achterhoede. GVAV-Go Ahead 2-2 GRONINGEN GVAV - Go Ahead 2—2 (1—1). 14 Buehler 01, 43 Van Til burg 11, 50 Koeman 21, 86 Ter Mors 22. Scheids rechter Gennissen. Toe schouwers: 12.000. GVAV heeft de kans om uit de de pressie te geraken in de wedstrijd te gen Go Ahead niet volledig aangegre pen. Een afstandsschot van Koeman, dat doelman Van Zoghei volkomen verras te, scheen voor de Groningers lange tijd voldoende om na een reeks nederlagen tot winst te komen. Vier minuten voor het einde werkte de verdediging van GVAV de bal echter slecht weg, waar door Ter Mors Go Ahead toch nog een gelijkspel kon bezorgen. Een resultaat overigens waar de ploeg wel recht op had, gezien het betere spel van de De- ventenaren in de eerste helft, toen GVAV op gelukkige wijze de score gelijk kon houden. Na rust kregen de GVAV'ers weliswaar goede kansen, maar onzuiver schieten en knap werk van doelman Van Zoghel. maakten dat de Groningers na de rust slechts een enkel doelpunt konden scoren. PSV-SC Enschede 0-0 EINDHOVEN PSV - SC Enschede 00. Scheids rechter L. van Ravens. Toeschouwers: 10.000. Tekenend voor de on macht van de PSV-voor- hoede was het doelpunten- loze gelijke spel. dat een dapper ver dedigend SC Enschede de Eindhovena- ren heeft afgedwongen. PSV was gedu rende de gehele wedstrijd sterk in de meerderheid, doch zag geen kans het grote veldoverwicht in doelpunten tot uitdrukking te «brengen. Het enige wapenfeit in de volslagen sfeerloze eerste helft was een schot van Fons van Wissen tegen de lat van het Enschedese doel. Na rust kwam er wat meer leven in de wedstrijd, doch op nieuw strandden alle PSV-aanvallen op de hechte verdediging van de Twente naren. De schaarse uitvallen van de Sportclub-voorhoede waren al evenmin gevaarlijk. Heracles-Sparta 1-1 ALMELO Heracles - Sparta I—1 (1—1). 76 Bos- veld 0—1, 81 Van Nee 1—1. 1 Scheidsrechter Bijleveid. V 6000 toeschouwers. Na vijf nederlagen, slechts afgewisseld met ge lijke spelen tegen Go Ahead en ADO. heeft Heracles het ook ditmaal niet tot een overwinning kunnen brengen. Maar toch heerste er voor het eerst sinds vele weken weer een tevreden stem ming bij spelers en aanhang. Dit als gevolg van de puntenverdeling te/en Sparta, maar vooral ook door de wijze waarop deze tot stand kwam. De Rot terdammers zullen wel minder tevreden zijn geweest. Zij waren namelijk vrij wel voortdurend sterker, maar'konden dit ovewicht niet in de score tot uit drukking brengen. Bosveld, die overi gens van de goed spelende kanthalf Westra weinig kans kreeg, leek zijn ploeg niettemin nog op winst te bren gen. maar Heracles had reeds vijf mi nuten later een antwoord klaar in de vorm van een door Van Nee gescoorde gelijkmaker. Telstar-DWS 0-0 ©Telstar - DWS 00. Scheidsrechter Van der Berg. 15.000 toeschouwers. De vorm van DWS is door de betrekkelijk lan ge rustperiode (de Amster dammers speelden de zon dag voor Kerstmis hun laatste wed strijd), achteruit gelopen. Het was dui delijk te zien in de wedstrijd tegen Telstar De Amsterdammers, die met een gelijkspel (0—0) .genoegen moes ten nemen, mochten blij zijn dat de Vel- senaren niet over een schutter be schikten, want gedurende de grootste periode van de wedstrijd was Telstar in de meerderheid. Vooral het plaatsen van DWS liet veel te wensen over en de voorhoede bleek ongevaarlijk. Pas in het laatste half uur kon DWS zich enkele gevaarlijke kansen scheppen, maar toen bleek doelman Stuy, die een paar harde schoten van Geurtsen mees terlijk stopte, een onoverkomelijk strui kelblok. Bij Telstar combineerde men beter, bracht men ook meer enthousiasme in de strijd. De defensie maakte weinig of geen fouten en stak die van DWS naar de kroon. Op het middenveld had Tel star het meeste te vertellen, maar wanneer het op aanvallen aankwam bleef men iets onder de maat om DWS te overrompelen. Ondanks het feit dat er geen doelpunten te noteren vielen, was de wedstrijd dank zij de grote spanning toch aantrekkelijk. UITSLAGEN Feijenoord - Fortuna '54 5—0, PSV - SC Enschede 00, GVAV - Go Ahead 2—2, Ajax - ADO 5—1, Telstar - DWS 0—0. Sittardia - MVV afg., Heracles - Sparta 1—1, NAC - DOS afg. STAND Feijenoord 17 14 0 3 28 5117 DWS 16 10 3 1 25 33—12 GVAV 17 8 5 4 21 28—20 Heracles 17 7 5 5 19 29—27 Sparta 17 8 3 6 19 28—26 PSV 17 7 4 6 18 30—26 Fortuna '54 17 8 2 7 18 2226 MW 16 6 4 6 16 22—29 SC Enschede 17 5 6 6 16 2025 Telstar 16 4 7 5 15 1719 DOS 16 4 7 5 15 29—33 Ajax 17 6 2 9 14 3537 Go Ahead 17 4 6 7 14 2024 ADO 16 3 4 9 10 13—24 Sittardia 15 2 4 9 8 1630 NAC 16 2 4 10 8 17—35 UITSLAGEN NEC - RBC 3—5. Elinkwijk - Willem II 1_0, Velox - VVV 5—2. Blauw Wit - Alkmaar 2—4. Holland Sport - De Vo- lewijekers 42, Volendam - Veendam 3—0, Ensch. Boys - Excelsior 20, DHC - Eindhoven 13. STAND Blauw Wit 17 9 6 2 24 34—22 Volendam 16 9 2 5 20 3524 Velox 16 7 5 4 19 30—24 Elinkwijk 16 8 2 6 18 2222 RBC 17 7 4 6 18 26—27 Alkmaar 17 8 2 7 18 33—35 Volewijckers 16 5 7 4 17 3125 NEC 16 7 3 6 17 33—29 Eindhoven 16 5 7 4 17 2523 Willem II 16 6 3 7 15 28—23 VVV 16 6 3 7 15 27—33 Ensch. Boys 17 5 5 7 15 3538 DHC 16 5 3 8 13 27—36 Excelsior 17 3 7 7 13 24—31 Holland Sport 16 3 6 7 12 24—30 Veendam 17 3 5 9 11 27—39 UITSLAGEN EDO - RCH 1—1, De Graafschap - ZFC 21, Zwolse Boys - Heerenveen 01, Wageningen-Zwartemeer 11, AGOVV- Vitesse 10, SC Cambuur - PEC 30. FC Zaanstreek - Haarlem 30, Tuban- tia - Hilversum afg. STAND AGOVV 17 9 5 3 23 32—21 Cambuur 16 8 5 3 21 31—19 Wageningen 17 8 5 4 21 3528 Zaanstreek 16 7 5 4 19 2918 Heerenveen 16 7 5 4 19 2214 Tubantia 16 7 5 4 19 27—27 Zwartemeer 16 7 4 5 18 2925 RCH 17 6 6 5 18 29—26 EDO 17 6 6 5 18 24—26 Vitesse 17 4 8 5 16 20—25 Graafschap 16 7 1 8 15 3025 Haarlem 16 5 4 7 14 28 ZFC 16 4 5 7 13 15—19 PEC 16 3 5 8 11 22—42 Hilversum 15 3 4 8 10 21—26 Zwolse Boys 16 1 3 12 5 17—36 UITSLAGEN Xerxes - Baronie 00, 't Gooi - HVC 4—0, Roda JC - SVV afg.. Hermes DVS- DFC 1—2. LONGA - Wilhelmina 4—2, NOAD - Helmondia 12, Limburgia - Fortuna VI. afg. STAND Helmondia '55 16 12 3 1 27 37—25 DFC 16 12 2 2 26 44—13 Roda JC 14 8 5 1 21 38—19 Xerxes 16 9 3 4 21 38—19 SVV 14 7 3 4 17 28—21 Limburgia 15 6 4 5 16 27—31 Wilhelmina 16 8 0 8 16 39—36 Baronie 16 6 4 6 16 27—25 BW 14 5 2 7 12 13—21 Fortuna VI. 15 5 2 8 12 21—33 Hermes DVS 15 4 2 9 10 22—29 NOAD 15 4 2 9 10 17—33 HVC 14 3 3 8 9 20—27 't Gooi 16 3 2 11 8 18—26 LONGA 16 2 3 11 7 22—52 M CHEVREMENT, De afdeling Lim burg van de KNVB heeft een speler A. H. uit Kerkrade) voor tien jaar ge schorst wegens een poging tot omkoping van een scheidsrechter. Dit gebeurde in de vorige competitie voor de wedstrijd Lemirsia IStruchtcr Boys I in de eer ste klasse C van de afdeling Limburg. De nu geschorste speler, die toender- tijd uitkwam voor de Sportclub 1925 uit Boehelt, maar die intussen van vereni ging veranderd is. heeft buiten mede weten van het bestuur van zijn club ge probeerd de scheidsrechter voor de wedstrijd om te kopen tegen aanbieding van honderd gulden. De club uit Boehelt zijn zijn kampioenskansen behouden, indien de Struchter Boys niet zouden winnen. Scheidsrechter Remans uit Che- cremont ging niet op het voorstel in, maar maakte wel de zaak aanhangig bij de bond, die na onderzoek thans uit spraak heeft gedaan. Struchter Boys won de wedstrijd tegen Lemersia met 2-1 en is gepromoveerd naar de 4de klasse van de KNVB. i Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend

de Stem | 1965 | | pagina 5