Heel wat schade door felle storm Grasmaaier op luchtkussen - werkt secuur als een zeis Walcheren VLISSINGEN AXEL OOSTBURG TERNEIJZEN Ontspanning op arbeidsmarkt EEN STICHTING IN DEKENAAT TERNEUZEN Honderd gulden boete wegens handgemeen Zeeland weer aan de top Hij WIEDT, DOCH ONTZIET ELKE SPRIET MIDDELBURGSE RECHTBANK Drie maanden geëist voor poging tot wurging PTT-directeur 'e Voogd, Hulst nam afscheid Z.-Vlaanderen Op de Westerschelde Vissers gaan protesteren in Zierikzee EXCLUSIEVE MODE VOOR ZEEUWSE VROUW Herindelings plan in raad Hulst Ook nat gras is maaibaar5 Dode en vier gewonden in Biervliet Dagblad De Stem Deltawet en mossel cultuur Gemeente Hulst mag historisch pand toch kopen Soc.-charitatief werk Roode Kruis collecte Onderzoek in wrak te Hansweert Voordelen Domme streek Levensmoe Constructie Fikse straf voor voetbalclub EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DL STLM -VAM MAAMuAt* IU jAiitam ivoo Zware schade. Zaterdagmorgen om vijf yoor elf reed de heer C. J. R. uit Vlissingen door onbekende oorzaak op een stilstaande auto van J. M. even eens uit Vlissingen in de Clijverstraat. Beide auto's werden beschadigd die van R. zwaar. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Armbestuur. Bij het bereiken van de leeftijdsgrens is op de meest eervolle wijze de heer V. Bradt ontslagen als lid van het armbestuur. Mede gezien de reorganisatie van deze instellingen is in zijn plaats benoemd de heer A. Kroes. R.K.J.B. De leden van de R.K.J.B kwamen bijeen in hotel de Eenhoorn. Na de opening door voorzitter A. Noë liet pa ter van der Aa dias over Spanje zien. Hij hield daarbij een causerie over cie so ciale en economische toestanden in dat land. Hierna werd de uitslag van de ploeg wedstrijd bekendgemaakt. De eerste prijs werd gewonnen door L. Bonte, St.-Mar- griete 72 p., 2 A. v. Waes, Schoondijke 67.5, 3 J. v.d. Plassche, Cadzand 66, 4 .J. v. Westeinde, Groede 64.5. Het bestuur heeft voor de leden van de RKJB een druk programma opgesteld. Op 12 en 14 februari zijn er in hotel Du Commerce toneeluitvoeringen, op 14 januari studie dag RKJB, kring Zeeland; op 21 januari komt RKJB 's-Heerenhoek het toneel stuk „Marieke" opvoeren in hotel Du Commerce. Van 1 tot 4 februari is er een retraite RKJB in Seppe en op 26 janu ari en 4 februari worden sociale gods dienstige cursussen georganiseerd. Op z3 januari tenslotte treffen de RKJB-leden elkaar op het biljart in hotel U. de Windt. Bridge De uitslagen van de door de Oostburgse bridgeclub gespeelde wed strijden zijn: Groep A: 1. echtp. Rosenkranz /6 p 2 Brevet-van Hee 70, 3 gebr. de Smet 4 v. Veen-R. Verstaeten 67, 5 Ouweneel- A. Verstraeten 62, 6 Karels-Neve 57 echtp. de Vuyst 57, degr., 8 Acke-Arken bout 47 degr., Groep B: v. Male-F. de Smet 58, prom., 2 Hoffman-Sieverding ,>0 prom., 3 Drenth.Pieterse 36, 4 echtp. Ris- seeuw 33, 5 echtp. Faas 31 degr., 6 K. Belderok.de Snoo 30 degr., Groep C: Bel- derok-Brevet 77 prom., 2 Casteleyn-v. d. Plas 77 b.m., 3 echtpaar Klerks 70 prom., 4 Sieverding-Verstraeten 64, 5 R. Belde- rok-van Heyfte 63, 6 Verstraeten-Rosseei 62, 7 Risseeuw Risseeuw 51, 8 Kareis Christiaansen 40. Bevordering. Met ingang van 1 ja nuari j.l. is de heer E. van Bunder be vorderd tot opperwachtmeester bij de verkeerspolitie alhier. Waterlandkerkje Loop der bevolking De bevolking nam in het afgelopen jaar toe met 8. Op 31 december 1963 bedroeg het aantal in woners 488 (256 m. en 232 vr.). Dit aan tal vermeerdere door geboorte met 5 (2 m. en 3 vr.) en door vestiging met 21 (10 m. en 11 vr.); het verminderde door overlijden met 2 (1 m. en 1 vr.) en door vertrek met 16 (6 m. en 10 vr.). Op 31 december 1964 bedroeg het inwonertal dus 496 (261 m. en 235 vr.). Er werden 5 huwelijken voltrokken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse werk loosheidscijfers over december vertonen dezelfde tendens als de landelijke cij fers. Er is een wat sterkere stijging in de arbeidsreserve (het tekort aan werk krachten) opgetreden dan normaal in december. De arbeidsschaarste is in de cember sterker gedaald dan normaal. Conclusie, zowel landelijk als voor Zeeland, er is eind vorig jaar een zekere ontspanning op de arbeidsmarkt opge treden. En deze ontspanning is niet alleen een gevolg van de in december gebrui kelijke toename van de seizoenwerkloos heid. Ook de wrijvingswerkloosheid, de werkloosheid van minder-geschikten en de structuurwerkloosheid namen toe. Eind 1964 was er een geregistreerde arbeidsreserve van mannen van 1834 De vraag naar mannen bedroeg 778. Bij de arbeidsbureaus hebben 249 vrou wen zich voor een werkkring laten in schrijven. De vraag naar vrouwelijke ar beidskrachten bedroeg eind 1964 661. De vraag naar huishoudelijk personeel neemt geleidelijk af. Dit is niet een gevolg van het feit dat er minder behoefte aan huis houdelijk personeel bestaat. Velen trek ken hun aanvraag in omdat hei *och niet helpt. Hoewel in totaal gezien m 1964 een grotere spanning op de arbeidsmarkt heerste dan in 1963 zijn nieuwe bedrij ven als Philips en Dow (samen 1000 werknemers) toch vrij geruisloos aan hun personeel gekomen. Een recent voorbeeld van de kwets baarheid van de pendelaars is gegeven in Rotterdam. Hier werd 100 man van de plantsoenendienst ontslagen. Hieron der waren twintig pendelaars uit Tho- len. (Van onze verslaggevers) VLISSINGEN Tijdens de storm van zaterdagavond zijn ver schillende schepen op de rede van Vlissingen in moeilijkheden ge raakt. Persoonlijke ongelukken zijn echter uitgebleven. Het blijft een drukte van belang op de rede van Vlissingen omdat de toestemmin gen om naar Antwerpen op te sto men zomaar mondjesmaat worden afgegeven. Omdat er nu ook weer schepen bijkomen blijft het 'aantal wachtenden voor Vlissingen onge veer gelijk. Hun aantal schommelt tussen vijftig en zestig. Op de Westerschelde bij de Spijker plaat ontstond zaterdagavond omstreeks kwart over zeven ter hoogte van Borssele een aanvaring tussen het 3987 b.r.t. me tende Engelse zeevaartuig Pine-moore uit Liverpool en het 4000 b.r.t. metende Belgische zeevaartuig Robert-Julia. Bij de aanvaring ontstond een groot gat in de voorsteven van de Pinemoore. Tijdens een manoeuvre om andere vaartuigen te ontwijken liep de Brit aan de grond, doch wist ondanks de ebstroom op eigen kracht weer vlot te komen. Het vaartuig dat ledig van zee op weg was naar Ant werpen, keerde terug en ging op de rede van Vlissingen voor anker. Op de plaats waar de stranding heeft plaatsgevonden werd even later een storing gemeld in de 10.000 volt-kabel van de PZEM, die stroom levert aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Een der schepen die door het anker sloeg was de Chinees Hai Jung. Dit vrachtschip ligt nog gekneusd op de rede van Vlissingen. Niet fortuinlijk was voorts het sleepschip Bretagne van de rederij Van Ommeren uit Rotterdam. Het werd door het slechte weer losgeslagen van de Belgische sleepboot Herbosch 38. Daardoor raakte het schip op drift, ter wijl het tevens het uitgeworpen anker verspeelde. Later kon de sleepboot de in het onstuimige water ronddobberende Bretagne weer vast maken en werd de reis naar Antwerpen voortgezet. De Duitser „Rutger Vinnen" sloeg door zijn anker heen en liep op een plaat bij het Zuid-Sloe. Een sleepboot trok de Duitser weer vlot waarna hij op eigen kracht ie haven van Antwerpen op zocht. Een ander Duits schip, de Weis. senburg, verspeelde zijn anker, maar ge raakte toch heelhuids in Antwerpen. Drie schepen sloegen door de storm aan het krabben. Het waren de Despina K, de Fröbel Julia en de Joannis. Alle drie schepen kregen een loods aan boord en slaagden erin op een veilige ligplaats te komen. Het Nederlandse motorschip Beva, groot 298 ton, onderweg van Rotterdam naar Antwerpen, geladen met bulldozers, kreeg ter hoogte van Hansweert midden in het vaarwater roerdefect. Direct voer ter assistentie uit het bergingsvaartuig Inktvis en later nog de sleeppompboot Tijgerhaai van het Bergingsbedrijf L. Polderman. Deze beide schepen hebben het m.s. Beva de haven van Hansweert binnengesleept. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Exploitatie- inspectie Zeeland L. K M DE JONG tel 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland.. F. DE LJOT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41 Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemc voor de editie Zeeland t 0.18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen 2M mm gewone advertenties BI] contract aanzienlijke 'eductle „Kleinties": 3 regels 01 minder I.— elke regel meer f U.25 Als ééD regel gelden 23 letters an/ol leestekens. 80 plaatsing ook in de Brabantse rplag. resp- t 1.60 en f 0.80 BI) 3 achtereenvolgende ongewijzigd Plaatsingen de derde plaatsing teger ïalf geld. (Van onze correspondent) „De vissers worstelden wel, maar ze vragen zich af of ze wel ooit boven zullen komen", aldus was, gedachtig de Zeeuwse wapenspreuk, de harte- kreet van voorzitter Ben Schot op de zaterdagmorgen te Zierikzee ge houden jaarvergadering van de vis sersvereniging „Helpt elkander". Hij toonde zich bevreesd voor de toekomst in verband met de Deltawerken. Zon der hulp van anderen zal dat bo venkomen niet lukken. In de harten van de vissers is twijfel, omdat an deren hun belangen niet op waarde schatten. „Zelfs de provinciale volks vertegenwoordigers laten het afwe ten". De heer Schot stelde, dat volk noch volksvertegenwoordiging van de pro blemen der schippers afweten. De Deltawet heeft de deuren voor de mos selcultuur genadeloos diehtgeklap. Hij vond het bitter te moeten vech ten voor een verloren schijnende zaak. Zoalng er echter nog mogelijk heden z\jn, zelfs de kleinste, blijven de vissers doorvechten. Vandaar dat de heer Schot, die deze maand 25 jaar voorzitter van de vereniging en 45 jaar bestuurslid is, voor 22 ja nuari een grote protestvergadering aankondigde, waarvoor alle leden, do nateurs, notabelen en de hele Zierik- zeese middenstand zullen worden uit genodigd. Op deze vergadering zal het woord worden gevoerd door o.m. de heer A. Lockefeer, voorzitter van Zevibel. Een heel wat aangenamer geluid kon de voorzitter laten horen over de bedrijfs resultaten van het jaar 19664. Het was zonder meer een goed seizoen. Ook stond hij nog stil bij de voorge nomen opheffing van de mosselrege ling. Hij hoopt, dat kwekers en hande laren elkaar nog zullen vinden. De jaar verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. Als vi ce voorzitter van de vereniging werd benoemd de heer B. W. Schot, die hiermee zijn vader opvolgt. (Va neen onzerverslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst zal alsnog kunnen overgaan tot aankoop van het pand aan de Steenstraat no. 1. G. S. van Zeeland hebben onlangs hun goedkeuring aan het desbetref fende raadsbesluit van 25 september j.l. gehecht. Het historische pand is momenteel eigendom van de N.V. Eureka Maatschappij tot Exploitatie van Koffiehuizen te Rotterdam, die bereid is het voor f 18.000,over te doen aan Hulst. Overigens nam de raad van Hulst reeds eerder een besluit tot aankoop van het pand, namelijk ongeveer een jaar geleden. Het besluit kon toen echter niet de goedkeuring van G. S. wegdragen; het provinciaal bestuur betoogde niet voldoende inzicht te hebben in de financiële consequenties van de aankoop en nog enigszins in het ongewisse te verkeren over de bestemming ,die de gemeente aan het pand zou willen geven. Die bestemming was overigens vrij duidelijk omschreven in het eerste raadsbesluit. Het pand zou, nadat het zou zijn opgeknapt, ten algemenen nutte worden aangewend. Zo zouden er bijvoorbeeld de Oudheidkundige Kring „De Vier Ambachten",, de plaatselijke V.V.V. en de uitleenbi bliotheek huisvesting in kunnen heb ben. Overigens heeft de bibliotheek reeds een ander onderkomen gevon den. Het zestiende-eeuwse pand is vroe ger een bakkerij geweest. Het is daarna in gebruik geweest als o.m. „volkslogement". Het staat nu al sinds enige tijd leeg, terwijl het on derhoud ook enigszins is verwaar loosd. De voornaamste reden voor de aankoop is dat de gemeente Hulst het pand in stand wil houden. Mo gelijk zal het pand geheel in zijn ou de luister worden hersteld. De be voegde en geëigende instanties zal worden verzocht de restauratie van het gebouw te subsidiëren. (Van onze correspondent) AXEL Na lange, moeizame voor bereidingen hebben de sociaal-charitatieve instellingen van het dekenaat Terneuzen krachten gebundeld. Deze centra geves tigd te Terneuzen, Sluiskil, Sas van Gent. Westdorpe, Philipinne en Axel gaan per 1 januari over in een stichting voor ka tholiek sociaal werk en gezinszorg voor het dekenaat Terneuzen. De officiële op richtingsvergadering kenmerkte zich door een grote belangstelling. Dank werd ge bracht aan de heer Hamelink uit Sas van Gent die in niet geringe mate aan de totstandkoming had medegewerkt en zich nu wegens zijn gevorderde leeftijd terug trok. Tijdens de vergadering werd het dagelijkse bestuur van de stichting geko zen. Voorzitter werd de heer Hagenaar uit Terneuzen;tweede voorzitter de heer Jansen uit Sas van Gent, secretaris de heer Spuessens uit Westdorpe; tweede secretaris de heer Berbers uit Sluiskil, penningmeester de heerAbrahamse uit Philipinne; tweede penningmeester de heer Mes uit Axel. De uitbetaling zal in gaande februari centraal vanuit Breda geschieden. In een volgende vergadering zullen de statuten worden vastgesteld Belangrijkste voordeel van dit samen gaan is wel dat de plaatselijke besturen de handen meer vrij krijgen voor het eigenlijke maatschappelijke werk. MIDDELBURG H. B. A. P. te Hulst, die voor de Middelburgse politierechter had moeten verschijnen, maar verstek liet gaan, had op 7 augustus in een café te Hulst de 61-jarige reiziger P. J. H. uit St.-Niklaas zonder enige aamleiding enkele stompen tegen zijn gezicht ge geven. Tegenover de politie bleef ver dachte ontkennen. Getuige C. R. de T. had na enig rumoer verdachte P. het café zien verlaten. De aanleiding is vermoedelijk geweest, dat de gewezen vrouw van ver dachte aan het slachtoffer had gevraagd of zij eens een eindje in zijn auto mocht rijden. Dat heeft P. blijkbaar gezien. Hij vroeg aan de Belg: „Is die Belgische auto van u?" Toen de Belg bevestigend antwoordde, begon P. de Belg te slaan. Later had P. zich uitgelaten dat hij de verkeerde te pakken had gehad. De offi cier vroeg 100 gulden of 20 dagen. De politierechter maakte er een week on voorwaardelijke gevangenisstraf van. BIEZELINGE Een dokters vrouw uit Biezelinge, mevrouw J. Flu-Postema, en een jonge man uit Wemeldinge, Rien Dominicus, gaan samen proberen een modehuis te stichten voor de Zeeuwse vrouw. Zij willen niet overdreven dure, maar wel exclusieve modellen ont werpen en maken voor iedere vrouw in Zeeland, die daaraan behoefte of daarin -in heeft. Beiden hebben het mode-ontwer pen geleerd op kunstnijverheidsscho len. Mevr Flu een twintigtal jaren geleden in Amsterdam; Rien Domi nicus zeer onlangs in Enschede. Bei den hebben hun geluk beproefd in de confectie-industrie. Beiden zijn daar op teruggekomen. „Daar moet je ge schikt voor zijn. Daar moet je ge noegen nemen niet een compromis." Beiden vinden, dat er op het ge bied van exclusieve mode een duide lijke „hiaat" ligt in Zeeland. Van daar hun gezamenlijk pogen daarin verandering te brengen. Vandaar hun wens en ideaal de „mensen in Zeeland er esthetischer te laten bij lopen." Mevrouw Flu en Rien Dominicus werken vanuit het grote herenhuis van eerstgenoemde. Zij hebben een coupeuse in vaste dienst Zij zullen complete garderobes ontwerpen en maken: tot hoeden toq. Wanneer hun initiatief aanslaat zal een boutique worden geoend in de binnenstad van Goes. Om het publiek van hun kun nen op de hoogte te stellen zullen drie shows worden gegeven: op 17 februari te Vlissingen (Britannia), op 18 februari te Goes (De Koren beurs) en op 19 februari te Terneu zen (Hotel Rotterdam). Als manne quins zullen optreden Doeshka Flu, dochter van mevrouw Flu, Antoinet- ta en Marlies Gosses te Goes en Regien Spiele uit Enschede. (Advertentie) MET LEC1THINE Een pro du kt van LORÉAL deparö GOES Zeeland heeft elf maal in successie en voor de twaalfde keer in totaal het meeste opgebracht tijdens de jaarlijkse Roode Kruiscollecte. De Zeeuwse opbrengst 1964 bedroeg f.68.644 een nieuw record. De afdeling St. Philips- land staat landelijk aan de top met een opbrengst van ruim vijf maal het streef bedrag. (Van een onzer verslaggevers) HULST De raad van de gemeente Hulst zal tijdens de op vrijdagavond 15 januari a.s. te houden openbare verga dering een bespreking wyden aan het plan voor herindeling van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, zoals dat enke le weken geleden aan de gemeentebe sturen is toegezonden. De agenda ver meldt nog enkele andere punten: er is o.m. een voorstel tot toetreding tot het N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Voorts zijn er voorstellen tot het vast stellen van herzieningen van respec tievelijk het exploitatieplan Noord J en het exploitatieplan Noord II, tot ver koop van een stukje grond aan de N.V. Morres te Hulst, tot uitgifte van een stukje grond van ongveer 30 vierk. m erfpacht aan de Stichting Hulster Am bacht (sociale werkplaats) en tot vast stelling van twee begrotingswijzigingen. Een van de wijzigingen heeft betrekking op de aankoop van het pand aan de Steenstraat no. 1, die inmiddels door G.S. van Zeeland is goedgekeurd. (Van onze correspondent) De rijkspolitie te water heeft zaterdag te Hansweert een onderzoek ingesteld in het wrak van de Belgische motorsleep boot Santa Maria, die boven op de dijk gezet was. Het zoeken naar stoffelijke resten van de twee opvarenden leverde geen resultaat op. Het wrak werd in middels door de Belgische verzekering verkocht. De heer L. Polderman uit Hansweert werd de koper die het wrak ter plaatse zal slopen. (Bijzondere correspondentie) Het vliegen, zweven, kortom het zich losmake nvan de aarde, is langzamer hand een heel gewone zaak geworden, waar wij niet meer koud of warm van worden. Toch zijn er ook nu nog vormen van luchtvaart die tot de verbeelding van de hedendaagse mens spreken. Denkt u maar eens aan de wentelwiek, maar vooral aan het luchtkussen voer- vaartuig. Het is een wonderlijk gezicht om een vreemd uitziend apparaat ,,de paden op en de lanen uit" te zien zwe ven of over het water te zien varen Zo zal men ook wel even vreemd op kijken als men iemand een grasveldje ziet maaien met een .zwevendeéé gras maaier. Toch behoort dit binnenkort tot de mogelijkheden. Een Rotterdamse industrie brengt na melijk op de Nederlandse markt 'n gras maaier van Zweeds fabrikaat, dei vol gens het principe van een luchtkussen voertuig (Hovercraft) werkt. Afgezien van het feit dat wij hier te maken hebben met een zeer opvallende toepassing van het luchtkussenprincipe bij een „huis-, tuin- en keukenapparaat" geeft dit apparaat, dat de naam Flymo heeft gekregen, een groot aantal voor delen. MIDDELBURG (Van onze correspondent) Zaterdag j.l. nam de heer J. de Voogd afscheid van het PTT-personeel uit het ressort Hulst. De heer De Voogd is van dit ressort gedurende vijf jaar directeur geweest en nam nu afscheid in verband met zijn benoeming tot directeur in het ressort Venray. De afscheidsreceptie in hotel de Graanbeurs werd bezocht door het voltallige personeel. De eerste die de scheidende directeur toesprak was de heer W. Eelsingh, direc teur van het postdistrict Middelburg. Deze sprak woorden van dank voor het vele werk dat de heer De Voogd onder vaak moeilijke omstandigheden heeft verricht in het ressort Hulst. De heer J. Poissonnier sprak huldigende af scheidswoorden namens de mede-direc teuren uit 't postdistrict. De heren C. v. Putte, P. Staal en E. van Ruijmbeke overlaadden de heer De Voogd eveneens met veel waarderende woorden en over handigden een afscheidsgeschenk namens het personeel. De heer W. Boddaert sprak op zeer gevatte wijze namens het bestellend personeel en de heer E. van Ruijmbeke namens het organisatieleven. Tot slot van de rij kwam de heer J. de Maat aan het woord met dankwoorden namens de personeelsvereniging. Het was ook de heer De Maat die de algemene leiding van de receptie op deskundige wijze in handen had. De scheidende directeur De Voogd dankte als besluit van deze zeer geani meerde receptie de aanwezigen voor de vele blijken van hartelijkheid die hij tijdens de receptie mocht ondervinden. burgse arrondissementsrechtbank stond wegens mishandeling terecht de 39-jarige loswerkman uit Middelburg A. I. E. E. had op 22 oktober van het vorig jaar zijn vrouw, die een eis tot echtscheiding had ingediend, aangetroffen in een café, terwijl zij in druk gesprek was gewikkeld met twee mannen. Verdachte, die erg ja loers is, wilde zijn vrouw spreken. Buiten gekomen vertelde zij hem, dat zij niets meer met hem te maken wilde hebben. In een opwelling van drift had E. zijn vrouw toen bij de keel gegrepen en geknepen tot zij nog amper adem kon halen. Pas na een poosje had verdachte losge laten, zodat ze weg kon lopen. Haar zoon tje waarschuwde de politie. Aanvankelijk was E. poging tot doodslag ten laste ge legd. Na enige dagen in het huis van be waring te hebben vertoefd, werd hij los gelaten. Zijn vrouw had echter een aan klacht ingediend bij de politie. Voor de rechter-commissaris kon zij zich echter niet veel meer van het voorval herinne ren en wist zij niets dan goeds te vertel len over haar man, waarmee zij intussen weer samenleeft. President mr. P. van Empel vond het feit echter ernstig en uit het proces-ver baal bleek, dat er dagen later nog blauwe striemen te zien waren. De vrouw was bovendien erg bang. De officier zei, dat, hoewel verdachte zich nu wel weer goed kon voordoen, hij vreesde, dat dit van korte duur zou zijn. In verband met de mogelijkheid, dat ver dachte zich zou verbeteren, verzocht hij de zaak uit te stellen tot 4 juni aanstaan de, anders eiste hij een hechtenis van 3 maanden. De raadsman mr. van Vliet verzocht de straf voorwaardelijk op te leggen met een proeftijd. Uitspraak op 22 januari. Voor de Middel-ongeluk overleden. Zijn vrouw kreeg een Droevig ook was het geval van H M. C. glazenwasser te Souburg, die op 26 >ktober van het vorig jaar te Vlissingen net echtpaar H. had aangereden, zodat beide mensen op het wegdek bleven lig gen. Verdachte had even gestopt, maar was toen meteen verder gereden zonder zijn identiteit bekend te maken. De heer H. nad enkele weken buiten bewustzijn gelegen en is tengevolge van dit auto- ernstige hersenschudding. Uit het onder zoek bleek, dat verdachte de volgende dag de afgebroken autospiegel had ver nieuwd, wat hij bij het eerste verhoor ontkende. Tenslotte viel hij echter door de mand. Verdachte was goed op de hoogte met de plaatselijke situatie en ook bleek, dat hij reeds zeven jaar zonder rijbewijs reed en geen wegenbelasting betaalde en dat hij nog nimmer ioor de politie was ge controleerd. De officier verklaarde, dat de slachtof fers niet zomaar plotseling waren over gestoken, maar eerst een andere auto had den laten passeren toen verdachte zeker nog 60 meter met ijn auto van hen van daan was. De laatste had zeer onvoor zichtig gereden. De officier vervolgde, dat verdachte bij het zien van de twee op straat liggende mensen in paniek kan ge raakt zijn, doch hij is er daarna toch maar vandoor gegaan. De officier vroeg 8 maanden onvoor waardelijk en drie jaar ontzegging van rijbevoegdheid. De raadsman mr. J. A. Peeck had deernis met de slachtoffers en de familie en vond het een domme streek van zijn cliënt om na het ongeval door te rijden. Wel vroeg hij verdachte geen on voorwaardelijke straf op te leggen daar het hierdoor zou aflopen met zijn pas op gerichte schoonmaakbedrijf, waarvoor hij dag en nacht op pad was. Uitspraak eveneens 22 januari. De 65-jarige A. W. D. te Souburg was op 11 april van het vorig jaar op de spoorlijn gaan staan van het station te Middelburg, die zich bevindt tussen het eerste en tweede perron. De trein naar Bergen op Zoom stond binnen en moest vertrekken. Spoorwegman P., die het ver treksein moest geven, zag verdachte op de rails staan. „Het leven heeft voor mij toch geen waarde meer", riep verdachte hem toe. Toen P. echter aan een collega riep depolitie te gaan halen, maakte ver dachte zich snel uit de voeten. Voor het kantongerecht was hij veroordeeld tot 25 gulden of 5 dagen. De officier vroeg bevestiging van dit vonnis. Uitspraak 22 januari. Omdat de Flymo over het gras zweeft, geeft de toepassing een aantal pluspun ten, waarvan er enkele direct voor de hand liggen. Beschadiging van het gras door wiel sporen kan niet optreden, hetgeen vooral bij pas ingezaaide gazons van groot be lang is. Men kan bij het maaien alle kanten op, dus voor- en achteruit, maar ook opzij en in het rond. Dus geen moeilijk gemanoeuvreer in de hoeken van het grasveld. Dit zwe vend maaien impliceert ook dat langs randen van gazons, borders, tuinpaden e.d. gewerkt kan worden zonder enige moeilijkheid. Het .oversteken" van het ene grasperk naar het andere over een tuinpad of weg is alleen een kwestie van het „sturen" van de Flymo in de gewenste richting De Flymo blijft al tijd 5 a 10 mm boven de grond zwe ven, onafhankelijk van de ondergrond; dit kan gras, maar ook natuursteen, as falt of tegels zijn. Door de bijzondere eigenschappen van de Flymo is het maaien op hellingen en taluds sterk vereenvoudigd. Een minder opvallend voordeel van het luctkussenprincipe is de mogelijk heid om nat gras te maaien. Door de speciale vorm van impeller en huis ont staat een zodanige luchtstroming dat de grassprieten overeind komen, ook als ze nat zijn. De impeller, die het luchtkussen on der de Flymo bewerkstelligt, bevindt zich onder een huis van kunststof. Dit materiaal is zo sterk dat hot zelfs wordt toegepast voor kogelvrije vesten. De motor die zich boven de kap bevindt, drijft niet alleen deze im peller aan, maar ook de roterende snijmessen, die zich uiteraard ook on der de plastic kap bevinden. De draaiende impeller zorgt er voor, dat de Flymo 5 tot 10 mm boven de grond zweeft. De hoogte van de mes sen kan men instellen d.m.v. afstands- ringen. Ook al omdat de afstand tot het gras constant is, kan het gras nooit uitgerukt worden, terwijl bovendien het gras zeer gelijkmatig wordt gekortwiekt. Het transport van de Flymo is zeer eenvoudig; wil men tuinpaden, straten e.d- oversteken, dan kan men de motor rustig laten draaien zodat de luchtkus sen-grasmaaier dan als het ware met u meezweeft. Voor vervoer over langere afstand kan de handgreep omgeklapt wor den, waardoor het appargat makkelijk gedragen kan worden, temeer daar het totale gewicht (inclusief benzine voor de motor) slchts 13 kg is. De hand greep kan ook geheel verwijderd wor den, waardoor de Flymo geschikt wordl voor vervoer in de bagageruimte van een auto. Het nieuwe werktuig kost f 450,- BIERVLIET Een frontale botsing alhier op de rijksweg Biervliet - Ijzen dijke heeft zaterdagavond het leven ge> kost aan de 24-jarige Duitser D. S. uit Gelsenkirchen. Vier andere personen, twee Duitsers en twee Nederlanders, werden ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde in de avond terwijl het stortregende en stormde. Hoe de botsing gebeurd is kon men ons zondagavond nog niet zeker meedelen. Feit is dat tengevolge van de botsing genoemde D. S. uit de auto werd ge slingerd en op slag werd gedood. De bestuurder van de auto. de 25-jarige N. R. uit Esèen en zijn 25-jarige plaats genoot L. B., die achter in de auto zat. werden zwaar gewond. N. R. verkeerde zondagavond in levensgevaar. De twee inzittende van de Nederland se auto. M. S., 23 jaar, uit Warmond en W. v. d. V., 22 jaar, uit Oss, werden eveneens ernstig gewond. Hun toestand was zondag al wat verbeterd. Een van de gewond heeft kans gezien door te roepen een passerende auto mobilist op het gebeurde opmerkzaam te maken, waarna deze laatste alarm sloeg. De twee Duitse gewonden zijn per ambulance overgebracht naar het zie kenhuis in Oostburg; de twee Neder landers naar het ziekenhuis te Sluiskil. AMSTERDAM Zondagmiddag kwam in Amsterdam een personenauto in botsing met een autobus van lijn 21. De bestuurder van de auto, de 62-jarige heer S. H. Ie Grand uit Amsterdam en zijn 52-jarige echtgenote, werden met ernstige verwondingen in het Wilhel- minagasthuis opgenomen, waar me vrouw Le Grand in de loop van de middag aan haar kwetsuren is bezwe ken. OIRSCHOT De 22-jarige G. J. Smetsers uit Boxtel is zaterdagavond te Spoordonk in de gemeente Oirschot omgekomen doordat de auto die bij bestuurde drie bomen raakte. MILAAN. De Italiaanse voetbal bond heeft de club „Lanerossi" uit Vi- cenza een boete van 750.000 lire opge legd omdat het publiek de scheidsrech ter heeft bekogeld met flessen en sneeuwballen tijdens de wedstrijd die tegen „Fiorentina" werd gespeeld. De thuiswedstrijd voor „Lanerossi" eindigde in een puntenverdeling 1-1. Een van de flessen trof scheidsrechter Di Tonno zodanig dat hij bewusteloos raakte. Dit incident vond vlak voor het einde plaats. UNIVERSITEIT NIJMEGEN Aan de r.-k. universiteit te Nijmegen is de heer Hl Zwartele uit St.-Jansteen geslaagd voor het kandidaatsexamen le deel geneeskunde. De heer M. Lockefeer uit Hulst is geslaagd voor het kandidaats examen eerste deel tandheelkunde. Dinsdag 12 januari: Hansweert 9.34 en 22.15 uur; Terneuzen 9.05 en 21.47 uur: Vlissingen 8.36 en 21.16 uur; Wemeldinge 9.56 en 22.39 uur. MIDDELBURG City 20 uur Plantage Tamarinde, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Plantage Tamarinde 14 j. GOES Grand 20 uur Plantage Tamarinde, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur 55 dagen in Peking. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Koningen var. de zon. SCHOONDIJKE 19.30 uur raadsvergadering. AARDENBURG 19.30 uur raadsvergadering. -dingen Alhambra, 20 u.: Plantage Tamarind JOES Grand: 20 u.: Plantage Tamarinde. 14 j. TERNEUZEN Luxor: 20 u.: 55 dagen in Peking. OOSTBURG Ledel:: De piraat des konings. ANTWERPEN K.V.O.: 20 u. Madame Butterfly.

de Stem | 1965 | | pagina 2