„Het V voor v ZUID-BEVELAND Waterlandkerkje keurde begroting 1965 goed Voor Oostburg en Groede een uitstekende dag! Raad St.-Jansteen besloot tot aanleg parkeerterrein Afvalwater zóne in (l MIDDELBURG AXEL Jubilarissen bij Vitrite Laatste vergadering van polders Dagblad De Stem Leesgezelschap bestaat 100 jaar SAS VAN GENT Partizan-spelers zwaar gestraft Bijpassen uit reserves: Wensenlijst je b. van en w. GEMEENTE MOET SCHOOLKAGHELS TOCH BETALEN Tentoonstelling postduiven in Kapelle Franse jongen verdween uit Arnhem AL MAAND ZOEK ONDANKS (VELE) BEZWAREN Fusie muziek vereniging werd bepleit A. van Esbroek is clubkampioen Geslaagd blijspel door Nieuw R'dams Toneel KNVB. Z Specialiesatiecursus lichamelijke oefening aan Kath, Leergangen EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen Zwakke plek westelijk va Cadzand-hav Zwin RAAD VAN BESTI Begroting vo( '65 vastgeste DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 22 DECEMBER 1964 In de kantine van de N.V. de Vitrite Fabriek zyn gisteren een aantal jubila rissen van dit bedrijf gehuldigd. Het veertigjarig jubileum vierden de heren JT van Hemert, W. Liplijn en P Wigard. Vijentwintig jaar in dienst waren de heren L. Meulmeester en K. Vogel. Voorts werden gehuldigd mevrouw J. Jurcke -de Graaf en mevrouw A. Mul- der-Floressa, die beiden reeds tien jaar op de Vitrite werkzaam zijn. Alle jubi larissen kregen 'door de directeur ir. J. Berdenis van Berlekom, een herinnering aan deze dag aangeboden. Voorts werd tijdens deze middag af scheid genomen van een aantal medewer kers, die de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt. Dit zijn de heren J Sin- ke, D. van Belzen, J. van Gemert, D Gillissen, M. Meulmeester, J. Overveld, J Pluijmers en F. Poppe. Nieuw en St.-Joosland De polders Nieuw- en Oud Sint-Joos- land hielden hun jaarlijkse vergadering van stembevoegde ingelanden in café „De Roode Leeuw". Doordat de polders op Walcheren met ingang van 1 januari 1965 geconcentreerd worden was het de laatste vergadering van deze polders. De Nieuw St.-Jooslandpolder" verga derde onder voorzitterschap van de heer C. Markusse. De rekening over het dienst jaar 1964 werd goedgekeurd. Het dijkge- schot 1965 werd berekend op f 40,- per hectare- De „Oud St.-Jooslandpolder" verga derde onder voorzitterschap van de heer C. de Dreu- De rekening over het jaar 1964 sloot met een batig saldo. Het dijk- geschot 1965 werd berekend op een be drag van f 48,- per hectare. Op deze vergadering werd het feit herdacht dat de heer C de Dreu 25 jaar dijkgraaf was van de Oud St.-Joosland polder. De heer Markusse feliciteerde namens bestuur en ingelanden de jubi laris hartelijk met dit jubileum en over handigde hem als blijk van waardering voor alles wat hij in het belang van de polder had verricht een Delfts wandbord. De heer De Dreu dankte de aanwezigen voor het aandenken en voor het in hem gestelde vertrouwen Beiaardconcerten De heer P. C. Brakman zal donderdagavond van ne gen uur tot half tien en zaterdagmiddag van drie tot vier uur concerten geven op de beiaard in de toren van het stad huis. Bij die gelegenheid zal hij impro viseren op kerstliederen van o.m. M. Teschner, M. Vulpius, F. Gruber en J. P. A. Schulz. De heer Brakman zal waarschijnlijk ook op oudejaarsavond van negen uur tot half tien een bei aardconcert verzorgen. Biervliet Winkelsluiting De Middenstandsver eniging „Willem Beukelszoon" heeft be sloten om de winkels op eerste kerst dag de gehele dag te sluiten. Sreskens Zangavond. Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de chr. zang vereniging „God is mijn Lied", is in de Ned. Herv. kerk een jubileum zang avond gehouden, waaraan werd medege werkt door de koren „Looft den Heer" uit Nieuw vliet; „De heer is onze Ba nier" uit Waterlandkerkje, Ned. Herv. Kerkkoor uit Oostburg, Excelsior uit Groede, Soli Deo Gloria uit Oostburg, Ned. Herv. Kerkkoor uit Cadzand en de Chr. Muziekvereniging „Excelsior" uit Cadzand Voorzitter A. Wisse heeft een over zicht gegeven van hetgeen de vereniging in de afgelopen 45 jaar heeft gedaan. Hij dankte de ere-voorzitter de heer Basting sr. voor hetgeen hij in zijn pe riode voor de vereniging heeft ge daan. Burgemeester J. Eekhout van Bres- kens bracht zijn gelukwensen over na mens het gemeentebestuur. Voorts werd nog het woord gevoerd door: mej. de Bruyne namens de ring Zeeland, de heer J. de Bliek namens de chr. zangvereni gingen en de deelnemende koren, ds. Praas namens de Vrij Evangelische Ge meente, ds. Spaans namens de Herv. kerk van Breskens, dhr. Burgers namens de vergadering der gelovigen en de heer Buijze namens de Geref. Kerk te Bres kens. Een bijzondere mededeling werd nog gedaan door voorzitter Wisse n.l. dat de heer en mevr. C. v. d. Heuvel ook hun 45-jarig jubileum als lid van de zang vereniging vierden, terwijl mevr. S. Reijnhoudt-Basting haar 35-jarig jubi leum herdacht. De kerk was tot de laatste plaats be zet en de aanwezigen hebben zeer geno ten van deze avond. Driewegen Begrotingsvergadering Tijdens de raadsvergadering die a.s. donderdag middag gehouden wordt komt de vast stelling van de gemeentebegroting voor het volgend jaar aan de orde. Naast een voorstel tot benoeming van de be stuursleden van de Stichting Dorpshuis Driewegen staat o.m. op de agenda een aanvraag tot toetreding als begun stigen van de Europese Beweging., ver hoging van de keurlonen en behandeling van de ontwerplijst van beschermde mo numenten, - Heinkenszand Douchen wordt duurder Burgemees ter en wethouders zullen de raad vol gende week maandag een wijziging van de badhuistarieven voorstellen. Door de alsmaar stijgende nadelige saldo's van 't badhuis is een tariefsverhoging nood zakelijk geworden. Voorgesteld wordt de tarieven als volgt vast te stellen: 10 douches bij abonnement f 4,- (is nu f 2,50)douches voor personen boven de 15 jaar f 0.50 (is nu f 0-30) en douches voor de jeugd f 0.25 (is nu 0.15). Zelfs met deze verhoogde ta rieven wordt voor 1965 nog een nadelig saldo van iets meer dan duizend gul den verwacht. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur ExvLoilatte- insvectte Zeeland L K M UE JONG tel 2377 Hulst voor Zeeland. F. DE IJGT tel 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuivsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT, v Ostadestraat 41 Oostburg tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid Beveland en Walcheren S AUGUSTIJN tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid Bevelana en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, besteme voor de editie Zeeland t 0.18 oer mrr 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertentïes Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ot minder t l.— elke regel meeT f 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook tn de Brabantse oplagt resp f 1.60 en f 0.60 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigd* plaatsingen de derde plaatsing tegei half geld Aan onze kwartaalabonnees De kwitanties voor bet le kwartaal 1965 worden begin januari uitgezonden Indien U de voorkeur geeft aan be taling per giro - U bespaart dan 25 cent incassokosten of 50 cent indien onze kwitantie per post moet worden aangeboden - wordt U verzocht het abonnementsgeld ad f 9.75 vóór 1 januari a.s. te storter of over te maken op onze giroreke ning 1114111. Voor abonnees die buiten ons ver spreidingsgebied wonen en die de krant per post ontvangen, is dit bedrag f 11.85. Administratie Dagblad De Stem Subsidieverzoeken De raad zal in zijn vergadering van maandag 28 de cember vijf subsidieverzoeken te behan delen krijgen. B. en w. stellen voor op twee verzoeken in te gaan. te weten op dat van het ETI voor Zeeland, dat een hogere subsidie vraagt, en op dat van de streekcornmissie voor de Zak van Zuid-Beveland. B. en w. stellen voor afwijzend te beschikken op verzoeken van de Zeeuwse stichting voor beroepen- voorlichting en school- en beroepskeuze voorlichting, de nijverheidsschool St Ag nes te Ovezande' en het revalidatiecen trum voor kinderen Johanna Stichting te Arnhem. Brandstoffentoeslag Burgemeester en wethouders stellen de raad een ver hoging voor van de brandstoffentoeslag voor de winter 1964 1965 omdat de door de gemeente vastgestelde inko mensminima zijn achtergebleven bij de inkomensverhogingen van de minder draagkrachtigen door het rijk. Mensen, die alleen op de a.o.w. zijn aangewezen zouden de toeslag volgens de huidige ge meentelijke verordening bijvoorbeeld verspelen. Ontwerplijst monumenten De Mo- numentenraad heeft voor Heinkenszand de hierna volgende ontwerplijst van on roerende monumenten in de gemeente opgesteld: de Nederlands Hervormde Kerk, de buitenplaats Landlust met het aangebouwde Boerenhuis, de boerderij ,,St. Blasiushoeve", de hekpijlers aan de toegang tot de Kerkdreef, de boer derij van J. Lokerse (Stationsweg 5), de boerderij van M. Martens (Stelleweg 1) en de korenmolens van C A. Mol en de fa. A. Rijk en Zn. Burgemeester en wethouders advise ren de raad met de plaatsing van de genoemde objecten op de monumenten lijst akkoord te gaan, onder meer ten einde te voorkomen ,,dat de huidige en toekomstige generaties de zo noodzake lijke verbinding met onze eigen historie dreigen te verliezen." Het college van b. en w. stelt de raad daarnaast voor de minister te verzoeken ook café „De Toelast" op de lijst te laten zetten „in dien een deskundig onderzoek hiertoe aanleiding zou geven". B. en w. wijzen er 'n hun voorstel op dat de plaatsing van objecten op de monumentenlijst voor de belangheb benden een beslissing met verregaan de gevolgen zal zijn. Eigenaars en ge bruikers van monumenten krijgen na melijk zowel met betrekking tot het on derhoud als ten aanzien van eventuele veranderingen te maken met nauwlet tend toezicht door meer instanties dan voor gewone bouwwerken reeds geldt. B en w. hebben overigens de indruk dat „dit" in de praktijk minder be perkingen aan veranderingswensen op levert, dan men op het eerste gezicht zou vrezen" Gewezen wordt voorts op het feit dat veranderingen in verschil lende gevallen gesubsidieerd kunnen worden. Kloetinge Het leesgezelschap „Lust tot onder zoek" viert op 13 januari het 100-jarig bestaan in „Amicitia" met 'n feestavond tijdens welke een cabaretgroep uit Mid delburg zal optreden. Dit werd tijdens de jaarvergadering meegedeeld. De heer Joz. Verburg werd bij acclamatie her kozen als bestuurslid De boeken en tijd schriftenverkoop verliep als elk jaar bij zonder vlot. Oud-leerlingen Onder behoorlijke be langstelling hield de vereging van oud leerlingen een winterbij eenkomst in „A- micitia" Sprekers waren de heren J. Ruisen en E. H. Mandersloot over ziek ten-, insekten- en onkruidbestrijding. Daarna werden nog diverse vragen gesteld en door de sprekers beantwoord. Kerstviering De bond van bejaar den heeft het kerstfeest gevierd in het verenigingsgebouw. De avond werd vrij wel geheel gevuld met het optreden van het Leger des Heils uit Goes met kerst liederen, meditatie, muziek enz, waar bij vooral het optreden van het groot zangkoor en het kinderkoor bijzondere belangstelling genoot. Cadzand Raadsvergadering Woensdagavond vergadert de gemeenteraad. De gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1964 komt dan in behandeling, terwijl een voorstel van b. en w. is om over te gaan tot verbetering van de Mariastraat. Ook zal worden gesproken over de fase van de uitvoering van het plan tot verbete ring van de Boulevard. Eede Huldiging onderwijzer Bij zijn af scheid van de katholieke lagere jongens school St. Joseph, is het onderwijzer Al- bert Standaert niet langer gelukt om zich aan een huldiging te onttrekken. De meester, die na 41 jaar dienstverband met pensioen is gegaan, werd een warme hulde gebracht, uit dank voor het vele dat hij, ook buiten zijn loopbaan, voor de gemeenschap Eede heeft gedaan. Een prachtige encyclopedie was het stoffelijk blijk van waardering. Tot de vele aan wezigen op de afscheidsbijeenkomst be hoorde ook het college van b. en w. van Aardenburg. Graauw Raadsvergadering In de verga dering van de raad werd medegedeeld, dat Graauw twee premiewoningen toe gewezen heeft gekregen. Op voorstel van b. en w. zal de reke ning-courant met de plaatselijke B.L.B. worden verhoogd tot f 100.00C,-, met de Bank voor Ned. Gemeenten zal dat f 5000,- blijven. Als vertegenwoordiger in de raad van Advies van de con tactcommissie is de heer F. de Waal benoemd. Het verzekerde bedrag van het brandweermaterieel zal in verband met het inmiddels nieuw aangekomen materieel worden verhoogd van f 1500 tot 4.000,—. Tenslotte werd er nog een college voor de verlening van bijstand inge volge de Algemene Bijstandswet in gaande 1 januari 1965 benoemd. Hier in zullen de volgende heren zitting krij gen: Voorzitter de heer A Staal en verder vier leden: J. Delforge A. Tot- té, P. Taelman en J. Strobbe. Sluis V.V.V. Het bestuur van de plaat selijke V.V.V. hield in café „Bakx" een bijeenkomst in samenwerking met per sonen van horecabedrijven uit Sluis. Er werden verschillende gemeenschap pelijke toeristische belangen besproken en de horecahouders kozen een nieuw bestuur dat thans als volgt is samenge steld: J. Smallegange, voorzitter; A. de Bruijn, secretaris en J. Hinneman, pen ningmeester. WIK-uitvoerlng. In het r.-k. paro chiehuis te Sluis werd de jaarlijkse turnuitvoering van WIK gegeven. Bij de aanvang kon voorzitter W. H. Kap- senberg een groot aantal belangstellen den welkom heten. Aan het werk werd door alle groepen deelgenomen, uitge zonderd de allerjongsten. Vrije oefe ningen en toesteldemonstraties wissel den elkaar in een vlot tempo af. Aan het eind van deze voortreffelijk geslaag de avond werd dank gebracht aan de heer P. J. Fraanje voor de wijze waar op onder leiding de oefeningen waren in- gestuderd. Kerstbijeenkomst. De afdeling Sluis van de Ned. bond van plattelands vrouwen hield in café Wilhelmina een kerstbijeenkomst. De avond werd geleid door wika A. J. Dales uit Retranche ment die gedichten voordroeg en o.m. eeh van de bekende kerstverhalen van Selma Lagerlöf vertelde. Aan het eind van deze zeer geslaagde avond bracht mevrouw A. Lako-de Hul- lu uit Cadzand dank aan alle medewer kenden. Kerrstzangdienst Woensdag 23 de cember wordt om 8 uur in de Neder lands Hervormde Kerk aan de Oost kade 'n Interkerkelijke Kerstzangdienst gehouden. De samenzang en koorzang zal door het Nederlands Hervormd koor worden gehouden met begeleiding van orgel, bespeeld door de heer de Die en trompet, bespeeld door de heer v. d. Ree uit Terneuzen. Daarna volgt er een bijbellezing en gebed door ds. Gispeng- ger, predikant te Terneuzen. Ds. Stern N.H. predikant uit Sas van Gent, en kapelaan Adriaansen van de parochie Maria Hemelvaart. Verder zullen drie leken een persoonlijke getuigenis geven in antwoord op de vraag „Wat betekent Christus" komt in de wereld voor mij". Men verwacht dat deze avond veel be langstellenden zal trekken zowel uit N-H. Ger. als r.k. zijde Westdorpe Kerstliederenprogramma Op tweede kerstdag zal het r.-k. gemengd koor „Crescendo" een kerstliederenprogram ma ten gehore brengen in het bejaar dentehuis „Het Verlaet" voor de be woners van dit tehuis. Vooraf zal het koor een plechtig lof muzikaal opluis teren. Kerstkaarting In café „Centraal" bij Armand Dehulsters wordt op twee de kerstdag de jaarlijkse prijskaarting gegeven. De inschrijving staat open tussen 5 en 6 uur. Zuidzande gadert de gemeenteraad. Ten aanzien van de gemeenschappelijke regeling voor het ophalen van huisvuil in West- Zeeuwsch-Vlaanderen moeten uniforme vuilnisemmers worden aangekocht. In to taal moeten er 200 tot 250 worden aan geschaft 9 gulden per stuk, die in huur aan de gemeentenaren zullen wor den uitgegeven. De heer L de Rooy heeft een verzoek gericht tot het gemeentebestuur, om de garage, die naast zijn woning is gele gen, aan te kopen voor f 7.000,- Het college wil dit verzoek inwilligen, maar dan moet er in het nieuwe uitbreidings plan een andere garage naast de ge meentebergplaats komen. De reinigingsrechten moeten rigoureus worden opgetrokken, n-1. van vier gul den tot f 15.50. BELGRADO Fahroedin Joesoefi, achterspeler, Milan Voekelik, midden- speler en Radosav Becejac, eveneens middenspeler, die die alle drie promi nente leden zijn van het Zuidslavische nationale voetbal-elftal zyn door hun club „Partizan" zwaar gestraft door hen voor lange tyd niet meer te laten spelen. Zij hadden vier ploeggenoten die eerder gestraft waren, gesteund en geweigerd by de laatste wedstrijden van de com petitie te spelen. Fahroedin Joesoefi, het permanente lid van de nationale voetbalploeg en de beste achterhoedespeler die Zuid-Slavië ooit in zijn gelederen heeft gehad is voor zes maanden verboden te spelen, terwijl de andere twee ieder vier maanden spel verbod opgelegd kregen. De coach van „Partizan", Aleksander Atanackovic, kreeg zijn ontslag bij de voetbalclub omdat hij de spelers ge steund en aangemoedigd had. (Van onze correspondent) IVATERLANDKERKJE Naar aanlei ding van het plaatsen van wegwijzers werd in de raad de wenselijkheid tot uitdrukking gebracht om de uitrit van de buurtschap Klein-Brabant op de pro vinciale weg duidelijk te markeren. Be sloten werd aan de bevoegde instantie voor te stellen van die provinciale weg een voorrangsweg te maken. Voorts werd besloten financiële me dewerking te verlenen aan J. Meesen en I. Vermeulen voor woningverbetering In verband met een schrijven van de minister van Binnenlandse Zaken inzake de herdenking van de bevrijding op 5 mei 1965 werd in principe besloten me dewerking te verlenen. De verordening op het heffen van een zgn. woonforen- zenbelasting heeft koninklijke goedkeu ring ontvangen. In verband met het deel nemen aan de gemeenschappelijke re geling inzake het ophalen van huisvuil stellen b. en w. voor om de tarieven voor het ophalen van huisvuil te her zien. Na enige bespreking werd tenslotte besloten het tarief te bepalen op f 15,50 voor de eerste emmer en f 12,- voor iedere volgende emmer, ingaande 1 ja nuari 1965. Dit voor tweemaal ophalen per week. Tot nu toe is het tarief f 10,- per ophaaladres voor eenmaal ophalen per week. Aan de stichting voor 't open baar kleuteronderwijs werd een klaslo kaal en een speelplaats in gebruik ge geven. Op voorstel van b. en w. werd besloten vanaf 1 januari 1965 geen aparte kolentoeslag meer te verlenen aan ouden van dagen. Aanvragen voor ondersteu ning zullen vanaf die datum behandeld worden naar de richtlijnen van de al gemene bijstandswet. De voorzitter deelde voor de aanvang van de begrotingsbehandeling mee, dat deze slechts sluitend is door een bij drage uit de reserves. Deze bijdrage be draagt f 5.100,-. In de begroting zijn geen nieuwe investeringen opgenomen. De wens kwam naar voren om het ma ximum bedrag, dat ieder lid van de brandweer per jaar ontvangt voor het bijwonen van oefeningen e.d. te ver hogen. Het bedrag per oefening werd verhoogd tot vier gulden met een maxi mum van veertig gulden per jaar. De basiswedden van de schoonmaaksters van de gemeentegebouwen werden her zien en zullen voor 1965 tien procent hoger geraamd worden. De begroting 1965 werd vastgesteld met wat de ge wone dienst betreft aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 196.665,19 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 1.013,70. De kapitaalsdienst geeft als inkomsten en uitgaven resp- f 448.225,10 en f 430.847,31 dus met een batig saldo van f 17.376,79. Aan nieuwe investeringen voor 1965 blijken b. en w. het volgende op hun verlanglijstje te hebben staan: t.b.v. de verwarming der openbare lagere school zal een tank voor stookolie worden ge legd, de speelplaats van de openbare lagere school zal opnieuw gelegd moeten worden en onder profiel gebracht; de buitenkant van de openbare lagere school MIDDELBURG Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben uitspraak ge daan in het beroep, dat door het be stuur va-n de Vereniging tot stichting en instandhouding ener school met de Bijbel op gereformeerde grondslag te Anna-Jacobapolder was ingesteld tegen het besluit van de raad der gemeente St.-Philipsland van 31 augustus 1964, waarbij onder andere de beschikbaar stelling van gelden voor de vervanging van versleten kachels werd geweigerd. De raad van de gemeente St.-Philips land had overwogen, dat de kosten, die voortvloeien uit de vervanging van versleten kachels bestreden moeten wor den uit de exploitatievergoeding, Gedeputeerde Staten hebben in aan merking genomen, dat ingevolge de la- ger-onderwijswet 1920 medewerking ten aanzien van de aanschaffing van school- meubelen, waartoe schoolkachels moe ten worden gerekend, alleen mag wor den geweigerd, indien de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen, zouden worden overschreden het geen hier niet het geval is. Het besluit van de raad is vernietigd onder bepaling, dat de raad wordt ge acht medewerking te hebben verleend tot beschikbaarstelling van de gelden, nodig voor de aanschaf van nieuwe kachels in drie leslokalen. (Van onze correspondent) KAPELLE In hotel „De Zwaan" hield de vereniging van postduivenhou- ders „Oost west, thuis best" haar jaar lijkse tentoonstelling voor postduiven. Er waren 354 duiven ingezonden waar bij een aa/ntal zeer mooie exempla ren. De heren Van Driel en Heystek te Kapelle kregen de prijs voor de mooi ste duivin van de tentoonstelling en de prijs voor de mooiste doffer ging naar de heer P. I. Butler te Biezelinge. Het was doorlopend zeer druk op de tentoonstelling. Voor de organiserende vereniging werd deze tentoonstelling weer een succes, o.m. door de goede organisatie en de attractie van de stands. De jury bestond uit de heren A. Ha- gers te Berkel en K. Kul ik te Gouda. Vele prijzen werden toegekend. De uitslagen waren: klasse 1, oude doffers 1 I- Butler, Biezelinge; 2 Gebr. Houtekamer, Wol- faartsdijk; 3. C. J. Clement, Krabben- dijke. klasse 2, oude duivinnen 1 L. de Fouw, Kortgene; 2 W. Krijnsen Waarde; 3 M. Bruinooge, Kapelle. klasse 3, jarige doffers 1 C. J. Cle ment, Krabbend ij ke 2 L. de Fouw, Kort gene; 3 Gebr. Mange, Schore. klasse 4, jarige duivinnen 1 Van Driel- Heystek, Kapelle; 2 W. van Stel, We- meldinge; 3 J. C. Nijsse Kapelle. klasse 5 jonge doffers 1 E. Vermast, Yerseke; 2 P I. Butler, Biezelinge 3 G. van Liere, Colijnsplaat. klasse 6, jonge duivinnen 1 L. de Fouw, Kortgene; 2 G. van Liere, Co lijnsplaat; 3 Gebr. van Stel, Wemel- dinge. en het interieur ervan moeten nodig op nieuw geverfd worden; het elektrisch uurwerk op de toren voldoet niet; de motor van het uurwerk blijkt niet krach tig genoeg meer te zijn en vervanging is nodig daar de onderhoudskosten te hoog worden; de Molenstraat moet op verschillende punten, vooral wat het trottoir betreft, vernieuwd worden; 'een urgente aangelegenheid is ook de open bare verlichting van de nieuwe toegangs weg van de provinciale weg Oostburg - Waterlandkerkje - IJzendijke naar de kom van de gemeente. Daarover zijn onderhandelingen gaande met de PZEM. Van verbetering van de verlichting van het Dorpshuis en voorzieningen aan het plafond ervan wordt voorlopig afge zien. Al deze investeringen bedragen een bedrag van f 18.200,-. De vergadering was overtuigd van de noodzaak van de ze investeringen en er werd dan ook besloten naar rangorde van urgentie ter goedkeuring aan G.S. voor te dragen. Tenslotte verklaarde de raad zich in principe bereid- om grond af te staan aan de stichting voor openbaar kleuter onderwijs indien besloten zou worden tot de bouw van een nieuwe kleuterschool. ARNHEM De sinds woensdag 25 november uit Arnhem vermiste 17-jari- ge Didier Albert Gerard Bootsma is nog niet terecht. Sinds oktober dit jaar verbleef hij met zijn vader bij familie in Arnhem. Nadat deze de bewuste avond uit was geweest, bleek zijn zoon te zijn verdwenen. Zijn moeder met een broer en een zusje wonen te Lincelles in Frankrijk, waar Didier, die alleen Frans spreekt en Franse identiteitsbe wijzen bij zich heeft, is geboren. Noch bij zijn moeder noch bij zijn grootou ders is de jongen aangekomen, wat de Arnhemse politie intussen aan de weet is gekomen via Interpol en de Neder landse ambassade. Wel heeft een auto mobilist verteld, dat toen hij de 26e november in Nijmegen voor een stop licht stond te wachten, hij een jongen zag die daar stond te liften met een bordje „Parijs" in zijn hand. Kort daar op reed er een kleine Franse vrachtwa gen voorbij, die stopte, en de jongen meenam. Of het Didier Bootsma is ge weest, is nog niet te zeggen. De politie acht een ongeluk niet uitgesloten, daar de knaap niet avontuurlijk is aangelegd. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN De raad van Sint- Jansteen heeft nogal wat bezwaren inge bracht tegen een voorstel van b. en w. tot het aanleggen van een parkeerter rein op de boek Heerstraat-Molenstraat, zoals het voorstel was geformuleerd. Veel raadsleden achtten nl. het bedrag, dat met deze aanleg zal zijn gemoeid (ƒ17.468) aan de hoge kant. Het voorstel werd tenslotte aangenomen met 7 tegen 4 stemmen, nadat de voorzitter, burge meester J. Reuser, erop had gewezen, dat het hier niet alleen de aanleg van een parkeerterrein, maar ook een verruiming van de" genoemde hoek betreft. Wethou der Blommaert noemde het „de oprui ming van een verkeersobstakel van de eerste orde." Nagenoeg ieder raadslid heeft zijn woordje over het voorstel gedaan. De meeste leden deden de nuggestie het werk in eigen beheer uit te voeren. Dat zal, zoals de heer Reuser meedeelde, waarschijnlijk niet mogelijk zijn. Voorts vestigde men er de aandacht op dat het nieuwe parkeerterrein ongeveer acht au to's zal kunnen herbergen, dat er nog wel andere mogelijkheden zijn voor de uitbreiding van de parkeergelegenheid, en 'dat met name de grond, die voor het werk nodig is nogal prijzig is. In dat verband merkte de voorzitter op dat het bouwgrond betreft. De heer Van Acker Vonk, Stevens en van den Berge stem den tegen het voorstel. Het voorstel tot vaststelling van vijf herziene en opnieuw geredigeerde rechts positieregelingen ging vlotter onder de hamer door, evenals dat tot het doen van een wekelijkse bijdrage van maximaal 50 in het tekort in de exploitatie van een schoolbus voor de kinderen uit Abs- dale. De heer Stevens informeerde of de gemeente geen kosten kan besparen door de aanschaf van een eigen busje. Burge meester Reuser zei bijzonder tevreden te zijn over de huidige regeling. Een eigen schoolbus zou waarschijnlijk duurder uit vallen. Samengaan De raad hechtte eveneens goedkeuring aan de voorgestelde bijdrage van 50 pro cent (met een maximum van ƒ3600) in de kosten van aanschaf van uniformen van de r.-k. muziekvereniging Heikant. De Motor- en Automobielclub Axel (Maca) sloot het seizoen af met een oriën- tatierit te Westdorpe. De rit (50 km lang) voerde langs stille Zeeuws-Vlaamse dre ven en rustieke plaatsjes. De deelname aan deze tak van sport begeeft zich steeds in stijgende lijn, wat ook nu weer bleek uit de deelname. Deze rit moest de be slissing brengen voor het culbkampioen- schap. Naarmate het seizoen vorderde werd hef, gedrang in de kopgroep steeds groter. De heer A. van Esbroek slaagde erin het clubkampioenschap op zijn naam te schrijven. De heer A. van Esbroek die in binnen- en buitenland bekendheid ge niet mocht hiervoor een fraaie beker in ontvangst nemen. Rituitslag: 1. A. v. Esbroek Axel 4 strp. 2 U. de Boneschansker Terneuzen 5, 3 A. v. Wijck, id. 6, 4 P. Buyze id. 6, 5. P v.d. Velde, Sluiskil 8; 6 F Wisse Terneuzen 13. 7 H. Hough id. 16, 8 D. Dees, Hoek 17, 9 P. Engels Axel 18, 10 E. de Gardijn Schoondijke 18 strp. De heer Engels zei te verwachten, dat straks ook de muziekvereniging van St.- Jansteen met eenzelfde verzoek zou ko men. In verband met een mogelijke fusie in de toekomst tussen beide korpsen, pleitte hij ervoor dat de korpsen op el kaar lijkende uniformen zullen aanschaf fen. De heer Dobbelaer ging nog iets ver der. Hij bepleitte stimulering door b. en w. van een fusie tussen beide korpsen. Naar de heer Ferket liet weten, zou een fusie tussen beide verenigingen wat de muziekvereniging in Heikant betreft, niet nodig zijn. Tenslotte werd de uitkering van pensioen aan gewezen wethouders, „zomede van een pensioen aan hun we duwen en wezen" geregeld. De heer Martinet kreeg tijdens de rondvraag desgevraagd te horen, dat de stichting van een bejaardentehuis in de gemeente. Clinge, Koewacht en St.-Jan steen een onmogelijke zaak is. De heer van Acker bepleitte riolering van de ou de kern van Heikant. Die zal volgens burgemeester Reuser wel duur maar niet erg rendabel zijn. MIDDELBURG Met het blijspel „Met blote voeten in het park" heeft de Z.V.U. deze keer de toneelliefhebbers een prettige avond bezorgd. De prak tisch uitverkochte zaal heeft intens mee geleefd met het kwintet van spelers uit het Nieuw Rotterdams Toneel, dat met vaart en verve dit blijspel van Neil Simon ten tonele bracht. Uit een bijbehorend schrijven citeren we de laatste regels van de regisseur Jan Teulings: „We hopen dat u in onze voorstelling evenveel plezier zult hebben, als wij hebben gehad bij het instuderen ervan." Hieraan hebben we tijdens het stuk nog wel eens moeten terugdenken en we konden dit beamen. Hoewel het gegeven betrekkelijk simpel is, het gaat over een kritieke periode in een pas gesloten huwelijk stijgt het stuk aan waarde door degenen die het uitvoeren. Want de vaart waarmee dit gebracht werd, was van een dergelijke snelheid, dat de zaal, die van het ene lachsalvo in het andere viel, soms moei te had, om dit tempo presto bij te hou den. Alle drie de bedrijven speelden zich af op de zesde etage van een oud huis zonder lift. De medewerkers aan dit blijspel kunnen allen zonder één uitzondering in één a- dem worden genoemd: Paul Bratter als jong jurist, bleek een beminnelijke jonge echtgenoot die als het er op aan kwam toch zijn taak als heer des huizes en als hoofd van het „gezin" op het juiste moment wist te realiseren. Voor deze rol tekende Eric Schneider. Hiernaast kunnen we direct noemen zijn jonge vrouw Corrie Bratter, die (gespeeld door Annet Nieuwenhuyzen) alles in zich had wat een jong getrouwd vrouwtje in zich zou kunnen hebben; een geestige rol was toebedeeld aan Enny Meunier als Ethel Banks, Corrie's moeder terwijl men in Jan Teulings als Victor Velasco, de buurman en Sacc van der Made als de telefoonmonteur tegenspelers op niveau had. De vele zotte combinaties, die op het toneel ontstonden, zijn bijna niet na te vertellen en we kunnen het Nieuw Rot terdams Toneel alleen maar feliciteren met de wijze, waarop hun spelers dit niemandalletje over het voetlicht hebben gebracht. Britannia in Vlissingen heeft geschud op zijn grondvesten door het veelvuldig gelach van de honderden aan wezigen en we konden met recht spre ken van een avondje uit. Het gulle ap plaus van het publiek en de fruitmand die de spelers aangeboden kregen, was een verdiende beloning. Mogen we tot slot nog vermelden het suggestieve de cor van Kees Romer. A. L. In de eerste klas A v^n het Zeeuwse volgen. Domburg 2 had grote moeite om afaelingsvqètbal werd de uitstekende Groede 2 de baas te blijven (4—5). TILBURG Aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding wordt door de Katholieke Leergangen op zaterdag 16 januari a.s. aangevangen met een nieu we specialisatiecursus op het gebied van 't buitengewoon onderwys, bestemd voor leraren in het vak lichamelijke opvoeding aan scholen voor b.l.o. Deze cursus wordt gegeven in het ka der van de afdeling Vakstudie Buiten gewoon Onderwijs van de Katholieke Leergangen en bestaat uit een basis opleiding van 1 jaar en 3 maanden en een specialisatie-cursus van eveneens 1 jaar en 3 maanden. De lessen zullen gegeven worden in 's-Hertogenbosch op zaterdag om 15.00 uur in de Gabriëlschool, Lange Tol- brugstraat. Toegelaten worden bezitters van de akte lichamelijke oefening M.O. over Schoondijke 3, blijft echter goed leidersplaats van Walcheren ernstig on dergraven door Oostburg dat in Vlis singen nog wel - met 1—5 in de meer derheid bleef. Doordat ook nummer 2 van de ranglijst Philippine in de thuiswedstrijd tegen Noormannen een steekje liet vallen (22), werd het voor Oostburg en Groede een beste dag. Laatstgenoemde bond namelijk Domburg met 62 aan zyn zegekar en er zijn nu voldoende belagers op de Walcheren- positie om van een spannend competitie verloop verzekerd te zijn. Schoondijke kwam tegen Hoofdplaat niet verder dan 11 en aangezien Retranchement tegen Jong Ambon de vlag moest strijken (3 4) kon Hoofdplaat de rode lantaarn aan Retranchement overdoen. De stand is nu: Walcheren 1015; Groede 1014; Philippine 1014; Oost burg 912; Schoondijke 911; Noor mannen 99; Jong Ambon 88; Dom burg 108; Hoofdplaat 102; Retran chement 91. In de eerste klas B is er aan de kop van de ranglijst ook nog volop spanning. Hansweertse Boys bleef gemakkelijk baas over Dreischor (80) maar ook Patrijzen zocht het tegen en in Zonne- maire in een hoge score (18). Renesse haalde bij Luctor de volle buit weg en ook hier waren de doelpunten erg goed koop (17). Zierikzee 2 stuurde Krui ningen met een 51 nederlaag naar huis terug, terwijl Robur Kwadendamme met, lege handen achterliet (36). De stand luidt hier; Hansw. Boys 10—15; Patrij zen 812; Zierikzee 2 1012; Luctor 911; Renesse 810; Dreischor 910; Kruiningen 99; Robur 99; Kwaden damme 104; Zonnemaire 100. In de reserve eerste klas trok Oost burg 2 tegen Vlissingen 4 aan het langste eind (23) en liep RCS 2 een stevige nederlaag op (10—5) tegen Zeelandia 2. Middelburg 4 moest de volle buit aan Clinge 2 meegegeven (04), terwijl Luc tor 2 en Biervliet 2 eerlijk deelden (1— 1). Vogelwaarde 2 stuurde Goes 3 met een nederlaag over de Westerschelde te rug (40), waardoor de stand er als volgt uitziet: Zeelandia 2 1117; Clinge 2 10—15; Oostburg 2 8—14; RCS 2 11— 13; Vogelwaarde 2 1010; Goes 3 10—8; Vlissingen 4 118; Luctor 2 116; Mid delburg 4 95; Biervliet 2 94. In de tweede klas A trok Koewacht 2 tegen Corn Boys 3 juist aan het langste eind (4-5). HVV 3 kreeg 'n 1-2 nederlaag van Sluiskil 2 te slikken en Ria moest de volle buit aan Steen 2 meegeven (2— 4). Aardenburg 2 en Terneuzen 3 speel den tegen elkaar gelijk (33), uiteraard zeer ten gerieve van leider Graauw. De stand is als volgt: Graauw 1018; Ter neuzen 3 914; Steen 2 1011: Aarden burg 2 10—10; Sluiskil 2 7—9; HVV 3 67; Koewacht 2 87; Schoondijke 2 84; Ria 83; Corn Boys 3 81. In 2 B kreeg leider Cortgene van Pa trijzen 2 een 20 nederlaag te slikken Hansweertse Boys 2 speelde gelijk tegen Zeeland Sport 4 (44). Vlissingen 5 kwam tegen Kruiningen 2 juist iets te kort (12), terwijl Walcheren 2 met 5—0 won van Volharding '32, dat daar door op de laatste plaats terechtkwam De stand is hier: Cortgene 1015; Hansw Boys 2 912; Zeeland Sport 4 1011, Kruiningen 2 109; Patrijzen 2 88; Vlissingen 5 10—8; Walcheren 2 8—6: Volharding '32 95. In 2 C gaat de strijd om de ereplaats tussen Renesse 2 en Burgh 2 nog even voort. Eerstgenoemde won met 82 van Zierikzee 3 en de Burgh-reserves druk ten Zonnemaire 2 op de laatste plaats (29). Dat kon gebeuren omdat Drei schor 2 zijn eerste winstpuntje binnen haalde ten koste van SVOWK (33). De stand is thans: Renesse 2 918; Burgh 2 10—17; SVOWK 8—7; Zierik zee 3 117; Dreischor 2 81; Zonne maire 2 40. Bij de derde klassers won leider Yzen- dijke 2 in A met 51 van Noormannen 2. Hoofdplaat 2. dat met 02 baas bleef Retranchement 2 kreeg tegen Jong Ambon 2 geen kans op positieverbetering (05), terwijl Walcheren 3 zijn zwakke positie door een 3—0 zege op Zeelandia 3 enigermate kon versterken, getuige de stand: Yzendijke 2 1121; Hoofdplaat 2 1017; Domburg 2 1113; Noormannen 2 910: Schoondijke 3 1010; Zeelandk 3 108! Jong Ambon 2 87; Walcheren 3 105; Retranchement 2 94; Groede 2 10—3. In 3 B verloor Robur 2, met 24 van Zeeland Sport 5 maar won Robur 3 met 9—1 van Kruiningen 3. 's Heer Arends- kerke vergaarde twee punten door een 21 zege op Luctor 3. De stand luidt: Lewed. Boys 2 918; 's Heer Arends- kerke 1013; Zeeland Sport 5 912; Robur 2 810; Luctor 3 98; Kruinin gen 3 84; Kwadendamme 2 53; Robur 3 6—2; RCS 3 8—2. In 3 C tenslotte behield Axel 3 zijn voorsprong door met 40 van Sluiskil 3 te winnen. Ria 2 had aan één punt genoeg om Yzendijke 3 te verslaan (1—0) en Graauw 2 moest het onderspit delven tegen Hontenisse 3 (23). De stand is hier nu: Axel 3 918; Breskens 3 814; Philippine 2 812; Hontenisse 3 1111; Clinge 3 1010; Ria 2 99; Vogelwaar de 3 86; Sluiskil 3 96; Yzendijke 3 94; Graauw 2 90. NED. ECON. HOGESCHOOL Geslaagd voor het doctoraal examen economische wetenschappen A. Bruyn- zeel 'Kruiningen). BRANDWEER Voor het examen brandwacht 2e klas se slaagden te Terneuzen de heren: J. Bruggeman, C. Cleemputte, J. de Fouw, M. Kostaje, J. Neels, allen te Terneu zen en C. de Pooter en Pladdet, le den van de vrijwillige brandweer te Hoek, J, de Bruijne, M. Cortvriendt, P. v. Doesselaer, C. Dubbeldam, C. Eek hout, H. Eekhout, W. de Feyter, J. Ha melink, W. de Kraker, M- Vanhijfte, J. Verlinde. J. Vermeulen, J. de Visser: S. de Visser, allen te Sluiskil. Van de 25 kandidaten werden er drie afgewezen. ADJUNCT-COMMIES Voor het examen adjunct-commies van 's rijks belastingen slaagden mej. N. J. de Kunder te Arel en de heren R- Dey, te Terneuzen, E. Scheerders te Vogelwaarde en F. G. Zegers te Zaam- slag, allen werkzaam ter inspectie der belastingen te Terneuzen en de heer W. A. E. van Acker te Axel, werkzaam op het rijksontvangkantoor te Terneuzen- Morgen, woensdag 23 december, gel den voor Zeeland de volgende hoogwa terstanden: Hansweert 5.57 en 18.27; Terneuzen 5.15 en 17.47; Vlissingen 4.49 en 17.15; Wemeldinge 6.39 en 19.06 uur. GOES Prins van Oranj'e 10 uur Alg. ledenver gadering G.B.T.B.M. TERNEUZEN Luxor 20 uur De scherpschutter». OOSTBURG Ledel 20 uur Met de drie Stooges de wereld rond. MIDDELBURG Sporthal 20 uur Volkskerstzang. (Van een onzer verslagge OOSTBURG Tijdens d mene najaarsvergadering v waterschap „Het Vrije van in hotel De Eenhoorn gel] heeft dijkgraaf J. B. Becu zi te verontrusting uitgesi over het uitblijven van een sing van Rijkswaterstaat, c westen van Cadzand vier i hoofden in zee aan ip legge lingen hebben uitgewezen, hoogte van de oude hoofd verdieping grote vormen ga nemen, zodat de natuurlijk wering bedreigd wordt. Ir. J. Zuurdeeg, hoofdingenieu teur van Rijkswaterstaat Zeelani de ons desgevraagd mee, dat hij a van zijn dienst nog niet binnei: Daarna kunnen de plannen pas te keuring naar Den Haag worden den. Ir. Zuurdeeg is het er in t mee eens, dat er ten westen van C iets aan de hoofden moet gebeur voegde er echter aan toe, dat o bezien moet worden of het geld 1 werkzaamheden momenteel aanw Dijkgraaf Becu zei in de verg o.m. het volgende over deze k „Het is me bekend, dat men bij waterstaat nog steeds studeert o probleem, waarvoor het watersc een jaar geleden een plan heefi stuurd. Studeren vind ik goed, m zee „onze vijand, wacht niet en door. Er moeten hier daden kom In dit verband werd ook de ac geschonken aan de Zwingeul, d oude loop tracht te hernemen. H terschap ijvert voor een definitie-s op de grens van Nederland en Bel, de geul te beteugelen. Volgens q Becu is dit werk te verwezenlijkt nen de afspraak van de Interna Zwincommissie en is het noodzake bescherming van strand en du Strijdvaardig voegde de dijkgraaf toe, dat wanneer de daden hier ken, het waterschap, al of niet me (Van een onzer verslaggeve TERNEUZEN. De raad van li van de Afvalwaterleiding Kan:; Zeeuwsch-Vlaanderen heeft tijden*:, de raadzaal van het gemeentehi Terneuzen gehouden openbare ve ring in ernstige tijdnood gezeten' werd veroorzaakt door de lange, waar interessante, debatten ovi grote geldnood, waarin de Afvalw? ding verkeert. De discussies liepe' mate lang uit, dat een vergederii de kringraad van de Zeeuwsch-V, B.B., die ook in de raadzaal moes den gehouden, in het gedrang drei raken. De besprekingen over het sen van alle financieringsproblemer de afvalwaterleiding door de kam werd tenslotte opgeschort tot de gende vergadering. Maar dat wa helemaal een gevolg van het feit de gang de Zeeuwsch-Vlaamse meesters stonden te trappelen v£ geduld. De financieringsproblemen zijn staan doordat de aanvankelijke raming voor de aanleg van de (ongeveer f 12.000.000,zeer a kelijk zal worden overschreden, lijk tot f 16.000,000,—. Over alle hjkheden is een rapport opgestel< enkele financiële deskundigen. Na£ hiding daarvan was een brief v< jhinisters van Buitenlandse Zake! Financiën opgesteld. Voorts was voorstel van het dagelijks bestui hhnisters van Binnenlandse Zaké Economische Zaken te vragen a nele voorzieningen te treffen. I vdndslieden zullen voorlopig echh kundig worden gelaten van de af\! terleiding-problemen. Verschillenc uen van de raad van bestuur b uen dat het nog niet duidelijk is, °m er kostenstijgingen zijn. Me meer exacte cijfers te willen zien zullen ook de overheid die exact*1 fers moeten tonen anders zal me daar geen juist inzicht in de star zaken krijgen", zoals bijvoorbeel heer P. j. Huybrecht uit Teri zei. De voorzitter, burgemeester G. Waes van Westdorpe zegde toe die te gegevens te zullen verzamelen.

de Stem | 1964 | | pagina 2