Erebog en voor Drie jonge avonturiers in Middelburg gepakt Wordt Molenwegse brug te Kloetinge vernieuwd? Raad Vlissingen gerust gesteld in flat-kwestie En desondanksalleen builen en schrammen HlagblaO pc ül'cttt Hordenloop Landbouwer (40) nestelde zich in bejaardentehuis Tweede herindeling van Zeeuwsch- Vlaanderen komt als kerstpakket Vogelwaarde breidingsplan iststellen tersdiensten ,t dierenartsen Maandag Steenbergenaartjes waren kwijt Prijsschieting St.-Adelbert Vergadering Zeeuwseh- 1 laamse Kringraad BB Suggestie in De Brede Watering Vandaag start micro-korfbal Huisarts verdacht van overtreding opiumwet Programma KNVB afdeling Zeeland Concentratie Politierechter Middelburg 3553 cK De raad van de elwaarde.zal tijdens de i te houden openbare ver- /oorstel te verwerken krij- tbreidingsplan Vogelwaar- llen. Het plan heeft ge- ereiste tijd ter inzage ge in geen bezwaarschriften orts wordt de raad ge-' rediet beschikbaar te stel- aanbrengen van een weg-' kom van Stoppeldijk, de aan te wijzen als verte van Vogelwaarde in het iet Stichting Sociale Werk- Ambacht te Hulst, eer- e verlenen aan de secre- r B. A. de Schepper, en ester, de heer A. J. Warrens e heffen Burgerlijk Arm- n wijziging in de gemeen-' •egeling ophaaldienst huis- ?en spaarverordening voor mbtenaren en de rekening tjaar 1963 vast te stelle. nog een voorstel tot aan- watergang met zijkantweg eweg, zulks ten behoeve structie van de Lageweg. ze adverteerders LJON TE GOES •ijpende verbouwing is de e heer J. Geljon en Zoon Vorststraat te Goes her dertig jaar nadat de heer met deze zaak waar elf-artiekelen, gereedschap- en, tuinbouwmachines en r kan kopen, werd de ver- rgrote winkel gisteren ge le bloemen. De hele win- grotere oppervlakte van en. Veel van de verbouw- heden werden door de heer jn schoonzoon zelf uitge- og wil men verder gaan bedoeling is dat er een gaat komen, maar men nog geen bouwvergunning. de nemen waar: voor Axel tman; voor Kloosteizande "da; voor Terneuzen dokter 2303; voor Aardenburg en ter Hage uit Aardenburg, voor Oosterland en Brui- De Putter uit Oosterland, voor Cadzand. Retranche- en Zuidzande dokter Beek e. elburg dokter Pel, tel. 2585 Vlissingen dokter Van Dijk, or Goes dokter Bruynzeel, or Borssele en Nieuwdorp rblom, tel. 01193-262; voor 's-Heerenhoek dokter Gel- 5-275; voor 's-Heer Arends aartsdijk, Heinkenszand dr. 01130-566. apothekers se Apotheek, tel. 7104; Mid- i. Boogert, tel. 2789; Terneu- n, tel. 2090; Vlissingen: van 'el. 2066. tel. 01100-5259. »t en Nieuw-Namen, de heer Hulst; voor Oostburg, Sluis <e, de heer Kapsenberg uit )1178-225; voor Axel, Zaam- van Gent: de heer Haas uit •nd; 16.30 en 20 uur We Vi- >men e 7 en 20 uur De dodenlijst van gent 5 en 19.45 uur Die sünderin. poorten der hel ijk n van Zeeland 19 uur Dansen lock 18 uur Topbiljaartprijs- !gh 18 uur Prijsbiljarten rde -iessche 15 uur schieting hbost 15 uur Schieting •urn 20 uur Een verrukkelijke T rk 15 uur Schieting js 15 uur Schieting nd 9 uur Seriekaarting uwé 15 uur Schieting liggen: ibeurs 19.30 uur Groot bal n Oosterom 18.30 uur Prijs- sland 10-14 uur Hoktcntoon- ^ebouw 14.30 uur Lemmy in- 14 j.; 17.15 en 20 uur Zo'n isje, 18 j. 5 uur Schieting rt 1.30 uur KVP-vergadering r e 15 uur Schieting dschap 18 uur Biljartprijskamp ndkerkje Coning Prijskaarten ;e mis 20 uur Bonte avond Flan* en 21 uur De volgelingen van 18 j.: 15 uur Het duel bij ■eek, 14 j. IRG en 20 uur D'r moet nu maai ouwd worden, a.l. SN en 20 u. Eddie in de olie, 14 J FE e Raedhuys Wildkaarting DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 DECEMBER 1964 Raadsvergadering TRG uur D'r moet maar eens %e orden, a.l. SN uur De scherpschutter Ditfk 19.30 uur Jozef vei or zijn broeders ;ebouw 20 uur Zo'n *°°l! j. 's-HEERENHOEK De afdeling Mid den-Zeeland van de St--Adelbertvereni- ging heeft in café-restaurant Hoornick te 's-Heerenhoek haar jaarlijkse schutters- avond gehouden. Er werd geschoten op de liggende wip, zoals gebruikelijk met assistentie van enkele leden van schut etrsverenigingen. Er namen ongeveer dertig dames en heren aan de schieting deel. Hetduurde nogal even voor dit on getrainde gezelschap ingeschoten raakte Toen mevrouw A. Wel ten-Boeren echter eenmaal het eerste groene pluimpje had afgeschoten en de aanvankelijke onhan digheid voor een zekere bedrevenheid had plaatsgemaakt, volgden méér succes volle schoten. De zeer zelfbewust schie tende organisator van deze avond, burge meester R. Waelput van 's-Heerenhoek haalde kort daarop zelfs de eerste grote prijs, een zijvogel, naar beneden. In de laatste fase van de strijd, toen de spijt over de alsmaar overeind blijven de hoofdvogel naar een hoogtepunt groei de slaagde mevrouw G. de Ligt-Zöllner er tenslotte in de hoofdprijs af te schieten waarna zij door de geroutineerde'- in het vak spontaan op de schouders werd ge nomen. Eerder had mevrouw De Ligt al een kleine prijsvogel afgeschoten. De andere scherpschutters waren: de heer J. van Laar (bovenka]), de heer L. van 't Westende (prijsvogel en groene vogel), mevrouw G. Koopmans-Nelisser (prijsvogel), mevrouw R. Waelput-van Geyt en de heer C. Pieters (groene vogel) en de heer L. Frantzen (witte vogel). De beroepsschutters kwamen er merkwaar digerwijs niet aan te pas. Zij hadden dom. weg pech. Een getergde Lou Verdonk redde nog enigszins hun eer door met een p-ote klap de eerste glep van de wip te jacen. De avond was voortreffelijk ingezet mc' een mosselmaaltijd. TERNEUZEN Maandagmorgen om elf uur zal in het gemeentehuis van Terneuzen een vergadering van de Zeeuwsch-Vlaamse kringraad (A-kring Zeeland-c) van de Bescherming Bevolking worden gehouden. Tijdens de ze vergadering zullen een adjunct-H.B.B. en een assistent-H.B.B. worden benoemd. Voorts is er een voorstel tot vaststel ling van het bedrag dat gedurende 1965 in rekening-courant zal worden op genomen van de gemeente Terneuzen. Op de trappen van het Middelburgse stad huis vormden de tweede klassertjes van de Juliana van Stolbergschool in Vlis singen een erehaag voor hun juffrouw Marianne Kuiper, Vlissingen, dei giste ren in het- huwelijksbootje stapte aan de arm van IJeter de Pagter uit Middel burg. Al geruime tijd voor de trouwdag van hun „juf", waren 'e leerlingen druk in de weer met het versieren van bogen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Gistermorgen om vijf uur heeft de Middelburgse gemeentepo litie drie jongens, de 13-jarige J.B., de even oude A.M. en de 14-jarige J.B., al len uit Steenbergen, aangehouden. Op het Middelburgse station van de N.S. (om precies te zijn in de wachtka mer voor derde klas reizigers) baarde het ondernemende drietal nogal opzien op dit vroege uur. Nadat men de politie ge waarschuwd had bekenden de knapen vlot dat het allemaal niet pluis was en vertelden zij hun belevenissen van de afgelopen dag. Donderdagmorgen gingen ze, zoals iedere morgen, gewoon naar school. Daar kwamen ze echter niet aan. Het drietal was de wijde wereld ingetrokken. De wijde wereld die men zich voorstelde eindigde in Zoutelande. In deze Zeeuwse badplaats wilden ze in een bunker trek ken, of, zoals een woordvoerder van de Steenbergse politie het toepasselijk zei: „Ze wilden gaan wintersporten in Zou telande". Intussen waren de ouders tot de ontdekking gekomen dat hun zoons op pad waren. Van een van de drie werd een pyama vermist, een ander had op de morgen van het vertrek met een rugzak rond lopen sjouwen. De hele omgeving werd afgebeld, een telexbericht werd verspreid over het land. Intussen waren B., H. en M. al een aar dig eind gevorderd. Ze hadden niet stil gezeten, maar stug doorgefietst. In Goes gekomen leek het hun beter om ten dele gemotoriseerd de weg te vervolgen. Ze stalen een bromfiets en ook een fiets werd het kind van de rekening. Beide voertuigen zijn in Middelburg terugge vonden. Na Goes kwam Middelburg. Hier ein digt het verhaal. Vermeldenswaard is nog dat het trio op school diverse kleine dingetjes had meegenomen. Tot hun „buit" behoorde o.a. een inkpot. (Van een onzer verslaggevers) GOES De algemene vergadering, die het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland gistermiddag in hotel De Korenbeurs hield stond in het teken van de begroting van het dienstjaar 1965. De ze begroting werd door de hoofdinge landen ongewijzigd vastgesteld, maar wel werden er enkele opmerkingen gemaakt. Een van die opmerkingen was dat men de brug aan de Molenweg te Kloetinge beter provisorisch kon herstellen dan ver breden, omdat in het kader van de her verkaveling toch een nieuwe brug zal komen. Dijkgraaf P. Dekker merkte echter op dat het nog een hele tijd kan duren voordat de herverkavelingswerkzaamhe den in uitvoering komen, en dat de brug in tussentijd ook aangepast zal moeten zijn aan de eisen van het verkeer. Mo menteel is die brug veel te smal, zo oor deelde de dijkgraaf. Hoofdingeland Van Gorsel constateer de dat de lonen en salarissen steeds zwaarder gaan drukken op het dijkge- schot. Hij was het niet eens met de door het bestuur voorgestelde natuurlijke af vloeiing van het personeel, maar vond dat het instellen van vervroegd pensioen doorgevoerd zou moeten worden. De heer Van Gorsel meende dat zijn district voorts hoe langer hoe minder krijgt toebedeeld en dat de uitvoering van noodzakelijke werken sterk in het gedrang komt. Hij vond dat er een grote achterstand is in het onderhoudspeil. Voorts klaagde hij over een te grote afstand tussen ingeland, hoofdingeland en gezworene. Hij stelde voor om een beter contact tussen deze drie mensen te be werkstelligen. Dijkgraaf Dekker vond echter dat er toch wel voldoende con tact tussen de verschillende geledingen van het waterschap bestaat, dat steeds (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In de raadsvergade ring van vrijdagmiddag zijn uiteraard de scheurende en verzakkende flats in 4e Leeghwaterstraat en aan de Hoge- weg ter sprake gekomen. De zaak kwam aan de orde naar aanleiding van cen brief, die enkele huidige Hogeweg- bewoners aan de raad hebben geschre ven en waarin zij hun ongerustheid uit spreken over de vraag of nog meer woningen ontruimd zullen iroete wor den. Naar aanleiding van vragen uit de raad kon wethouder Ch. J. Gillissen Ver slage enkele verheugende mededelin gen doen, die zoals hij meedeelde, een overzicht van de situatie geven die in Perspublicaties werd scheefgetrokken. ^°als bekend zijn aan de negen gezin nen, die noodgedwongen zijn moeten ertrekken, de verhuiskosten vergoed, voor de inrichtingskosten van hun meu- e Woningen zullen zij in redelijke «renzen worden tegemoet gekomen. Dit ussen de gemeente en de betrokken onmgbouwvereniging. ,,Tot verdere ntruiming van de flats", zo deelde de wethouder mee, „zal nog niet worden vergegaan, in afwachting van het des- unchgenrapport dat eerdaags zal ver fijnen. De bewoonbaarheid var de on- inu *Se woningen wordt nauwlettend n net oog gehouden. Elke week wordt steld"deSkUndig0n e0n onc*erzoek inge- °e heer Gillissen Verschage zei ver volgens, dat de laatste zes verhuisde gezinnen volledig begrip hebben getoond v°or de moeilijke situatie, waarin ge meente en woningbouwvereniging kwa- me» te verkeren. Alle zes werdeen aangeboden. Vier namen daar, ondanks de veel hogere huur vrijwillig genoe gen mee, twee gezinnen gaven de voorf- keur aan een tijdelijk onderkomen in afwachten van een ander .definitieve woning. De raad, die unaniem van mening was, dat de betrokkenen schadeloos gesteld moeten worden, was door het betoog van de wethouder tevreden ge steld Aanvankelijk minder tevreden, maar later geheel eenstemmig, toonden de raadsleden zich over het voorstel de reinigingsrechten drastisch te verhogen. Gedwongen door de zee- slechte finan ciële positie moet de gemeente Vlis singen de heffingen opvoeren. Een huis vuilemmer komt nu te staan op het vaste tarief van vijftien gulden per jaar, een emmer van 33 liter op dertig gul den, tachtig liter 73 gulden, een laad- kist van 1170 liter f 320,- en een van 185 LITER F40,.q Het ledigen van een laadkist gaat twintig gulden kosten. Veel waardering toonde men over het bouwplan van 288 woningen met centra- ,1e verwarming in plan Paauwenberg. Een grond- en bouwvoorschot va te zamen ruim 1,77 miljoen gulden werd gevoteerd, om de woningbouwvereniging Gemeenschappelijk Belang 64 woningen en zestien garages in het plan te kun nen laten realiseren. De centrale blok- verwarming heeft, volgens b. en w. niets te maken met de komst van het aardgas, omdat nog niet gebleken is, dat het gas goedkoper zal zijn dan de ruwe stookolie. Tot slot werd met elf tegen drie stemmen een motie van de P. v. d. A.-fractie aangenomen. De mo tie die werd gesteund door de KVP en AR, handelt over de financiële verhou ding tussen rijk en gemeente. Een stij ging van vier procent voor 1965 van de uitkering uit het gemeentefonds, wordt te weinig geacht, wil niet de leefbaar- heid van een gemeente een gevoelige n,euw huis in het plan Paauwenberg terugslag ondervinden. door het bestuur nog meer wordt gestimu leerd. De burgemeester van 's-Heer Arends- kerke, de heer D. Vermet, deelde namens de commissie van financiën me#? dat men zeer tevreden was over de begroting en dat de commissie gebleken was dat aan een geschotsverhoging in 1965 niet te ont komen was. Voorts werd door de vergadering ak koord gegaan met het voorstel van het dagelijks bestuur om tot afkoop over te gaan van de bestaande geschillen in de geschotsheffing van de ongebouwde en gebouwde eigendommen, die gelegen zijn in het herverkavelingsgebied de Zak van Zuid-Beveland. Na afkoop van deze ge- schotsverschillen, die grotendeels verre kend kunnen worden via de lijst van geldelijke regelingen zal voor het gehele herverkavelingsgebied een gelijk geschot geheven kunnen worden. Tevens werd besloten tot het aangaan van geldleningen tot een totaalbedrag van f 300.000,voor de financiering van de in de begroting van 1965 genoemde ka pitaaluitgaven, voor zover die geen be trekking hebben op de Delta- en aan passingswerkzaamheden. Ook werd akkoord gegaan met het voorstel tot het aangaan van kasgeldle ningen tot een bedrag van maximaal f 7.500.000,De opbrengst van deze kas geldleningen zal hoofdzakelijk dienen voor de tijdelijke financiering van de kosten van uitvoering van de Delta- en aanpassingswerkzaamheden. Een ander besluit dat tijdens deze ver gadering werd genomen was het verlenen van machtiging aan het dagelijks bestuur tot aankoop van een pand te Ellewouds- dijk, dat zal moeten worden gesloopt i.v. m. het op deltahoogte brengen van de zeedijk ter plaatse. Een voorstel tto aan koop van een perceel zeedijk onder de gemeente Driewegen, onderdeel van 't dijk vak, dat in de periode 1974-1978 op delta hoogte moet worden gebracht, ondervond bij de vergadering geen bezwaar, evenals het voorstel om een gedeelte van de waterleiding ter weerszijden van de Hoofdstraat te Waarde, aan het gemeen tebestuur van Waarde te verkopen. Aan net begin van de vergadering wer den als nieuwe hoofdingelanden benoemd de heren M. Quist, J. van Stee, S. Appel, mr. F. Huber, A. Blok, J. Vogelaar en J. Jobse. Zaterdaga ond wordt in de Middel burgse sporthal een begin gemaakt aan het jaarlijkse mikrokorfbaltoernooi van de Zeeuwse KorfbalbOnd dat voordien steeds werd gehoudn in de Goese vei linghal. In de Middelburgse hal zal het spel zonder twyfel veel beter tot zijn recht komen omdat deze hal ook vol doende hoogte heeft. Voor et toernooi bestond dit jaar bij de Z.K.B.-aangesloten verenigingen bij zonder veel belangstelling. Liefst 96 achttallen schreven in. Zij werden inge deeld in 21 afdelingen. Vij de senioren bestaan deze afdelingen uit 5 ploegen en bij de junioren, adspiranten en pu pillen uit vier ploegen. In elke afde ling zal een halve competitie worden gespeeld- Onder de deelnemende acht tallen bevinden zich twee niet-Zeeuwse teams n.l. Dosko 1 en 2 uit Bergen op Zoom. Er zijn twee KNKB- en 19 regio nale afdelingen. In de le klasse KNKB komen uit Swift 1 en 2, Tjoba 1 (Bergen op Zoom), Tjoba 2, Togo 2 en Animo 2 Bedroeg de wedstrijdduur in Goes steeds 2 maal 10 minuten in Middel burg wordt er 2 maal 12,5 minuut ge speeld. Het programma voor zaterdagavond luidt als volgt: junioren C: Dos55-Ondo; jun. B: Swift -Atlas; 2c: Zuidw. 2-Vedo 2; 2B: Top- Ondo2; 2A: BKC 1-Atlas 1; IA: Ondol- Swift 4; 3CVedo 3-Valkenisse; 3A: KVL l-Dos55; 3B: Zuidw 3-BKC 2 en 3A: Ondo 3- Swift 6. Omdat de Zeeuwse KN- KB-ploegen zaterdag, wind en weder KB-ploegen zaterdag, wind en weder diendnde, nog in de veldkorfbalcom- petitie moeten uitkomen zijn er in de KNKB-klassen geen mikrokorfbalwed- strijden vastgesteld. In samenwerking met de Landelijke Scheidsrechterscommissie van de KNKB houdt de korfbalscheidsrechtersvereni- ging Zeeland zaterdag te Goes in res taurant De Opril, een scheidsrechters- scholingsdag. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vorige week berichtten wij, dat het tweede herindelingsvoorstel van Gedeputeerde Staten voor de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen deze week naar de gemeenteraden zou worden gestuurd. Aangezien de administra tieve uitwerking van het voorstel iets langer heeft geduurd dan aanvankelijk werd gedacht is enige vertraging in de verzending ontstaan. Ter provinciale griffie werd ons meegedeeld dat de gemeenteraden het voorstel begin vol gende week kunnen verwachten. Een soort kerstpakket dus. Nu de nieuwsgierigheid in de desbetreffende gemeenten nog een heel weekeind gescherpt zal worden willen wij herinneren aan een artikel in dit blad van april j.l., waarin wij het van Gedeputeerde Staten te verwachten voorstel in ruwe trekken schetsen. Omdat sedertdien ruim acht maanden verlopen zijn lijkt het ons nuttig deze publikatie nog eens in herinnering te brengen. Wij meenden toen dat Gedeputeerde Staten, na het oordeel van de minister over het eerste voorstel te hebben gehoord, globaal gesproken tot de volgende combinaties zouden willen komen: 1 Hulst-Clinge-St.-Jansteen. 2 Graauw en Langendam-Hontenisse-Vogelwaarde. 3 Koewacht-Overslag-Zuiddorpe. 4 Axel-Zaamslag. 5 Terneuzen-Hoek-Biervliet. 6 Sas van Gent-Westdorpe-Philippine. 7 IJzendijke-Hoofdplaat. 8 Breskens-Groede-Schoondijke. 9 Oostburg - Nieuwvliet - Cadzand - Retranchement - Waterlandkerkje - Zuidzande. 10 Aardenburg-Sluis. De belangrijkste veranderingen met het oorspronkelijke voorstel zijn: a. de versterking van de kanaalzone-gemeenten Terneuzen en Sas van Gent ten koste van de ontworpen Braakmangemeente; b. ontbinding van deze Braakmangemeente; c. een hergroepering in de noodwesthoek van Zeeuwsch-Vlaanderen met IJzendijke-Hoofdplaat als nieuwe combinatie. d. de samenvoeging van Aardenburg en Sluis, die in het oorspronkelijke voorstel zelfstandig zouden blijven. Er zijn geen aanwijzingen dat er in deze in april gegeven ruwe schets van het tweede herindelingsvoorstel aan de gemeenteraden een verandering moet worden aangebracht. De door ons verwachte verschuivingen zijn hieronder met enkele pijlen in het eerste ontwerp voor de herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen aangegeven. (Van een onzer verslaggevers) BREDA-ULVENHOUT. Verdacht van overtreding van de opiumwet zal maandag voor de Bredase officier van justitie mr. J. Louët Feisser verschijnen de Ulvenhoutse huisarts P. van L. (50 j.) De dokter, in augustus van dit jaar failliet verklaard, is door de rijksrecher che gearresteerd en ingesloten omdat hem naar het oordeel van de officier niet langer patiënten kunnen worden toevertrouwd. Zijn praktijk in het Nw.- Ginnekense kerkdorp is nog niet over genomen. De inspectie van de volksge zondheid zal deze kwestie op zo kort mogelijke termijn regelen. Sinds het houden van huisapotheken door plattelandsartsen bij de wet verbo den is, aldus mr. Louët Feisser is het voor de arts moeilijker geworden om aan verdovende middelen te komen. Voor die tijd was hij gerechtigd middelen als morfine in huis te hebben. De dokter wordt er van verdacht valse recepten te hebben uitgeschreven om toch aan narcotica te kunnen komen. Vermoede lijk zal hij voor een kuur tegen ver slaving zo spoedig mogelijk in een in richting worden opgenomen. Ofschoon fle arts in Ulvenhout zelf bekend stond als een menslevend en behulpzaam man heeft de justitie gemeend te moe ten ingrijpen, omdat hij zijn praktijk ver waarloosde en administratief al in geen tijden meer orde op zaken had gesteld, waardoor hij ook in geldnood gekomen was. (Van een onzer verslaggevers) ZEGGE Visandelaar Aarts beleef de vrijrdagmiddag rond twee uur de schrik van'zijn leven toen hy op de onbewaakte overweg in de Pijperstraat (gem.) Oud-Gastel) met zijn auto in botsing kwam met een goederentrein. Zijn auto werd ongeveer 15 meter meegesleurd en tuimelde toen in een naast de rails gelegen sloot. De heer Aarts kwam er met wat bulten en schrammen af. De goederentrein kwam uit de rich ting Oudenbosch, terwijl de heer Aarts op de naast de spoorlijn gelegen ver harde weg reed. Hij stuurde rechtsaf de spoorlijn over omdat hij de goede rentrein die hem van achteren naderde niet had opgemerkt. De auto werd zwaar beschadigd. De trein had op het moment van de bot sing geen al te grote snelheid. OUD-GASTEL Op de kruising rijksweg 17Gastelseweg hadden vrij dagmiddag twee autobotsingen plaats tengevolge van het geen voorrang ver lenen aan het op de ryksweg naderend verkeer. De monteur J. D. uit Den Bosch na derde met zijn bestelauto rond een uur vanuit de richting Oud-Gastel de rijks weg en sloeg linksaf richting Zeven bergen op het moment, dat er uit de richting Bergen op Zoom een vracht auto naderde. De bestuurder daarvan zag de bestelauto stoppen, maar toen hij tot ongeveer 30 meter genaderd was reed de bestelauto toch door. De neus van de vrachtauto boorde zich toen in de rechterflank van de kleine auto en sleurde deze ongeveer vijftien meter mee. Daarbij werd het wagentje totaal gekraakt. De bestuur der J. D. geraakte beklemd tussen stuur en zitting en sloeg met zijn bo venlichaam uit zijn auto. Hij moest op advies van de ter hulp geroepen dokter naar het ziekenhuis te Roosendaal wor den vervoerd. De verwondingen die hij opliep waren niet van ernstige aard. - - --•v-vv-^V.-NV»,VV>p DE FRANSE minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, verwacht dat op 1 juli 1967 de gemeenschappe lijke markt een feit zal zijn. le klas A (35): Groede I-Domburg I, Schoondijke I-Hoofdplaat I, Retranche ment I-Jong Ambon I, Philippine I- Noormannen I, Walcheren I-Oostburg I. le klas B (36): Hansw. Boys I-Drei- schor I, Zierikzee II-Kruiningen I. Kwa- dendamme I-Robur I, Luctor I-Renesse I, Zonnemaire I-Patrijzen I. Reserve le klas (37): Vlissingen IV- Oistburg II. RCS 11-Zeelandia II, Mid delburg IV-Clinge IL Luctor II-Biervliet II, Vogelwaarde II-Goes III. 2e Was A (38): Corn. Boys III-Koe- wacht II, HW '24 III-Sluiskil II, Ria W I-Steen II, Aardenburg II-Terneuzen III, 2e klas B (39): Hansw. Boys II-Zee- Iand Sport IV. Patrijzen II-Cortgene I, Vlissingen V-Kruiningen II, Walcheren li-Volharding '32 I. 2e klas C (40): Zonnemaire II-Burgh II, Renesse Il-Zierikzee III, Dreischor II-SVOWK I. 3e klas A (41): Groede II-Domburg II, Schoondijke III-Hoofdplaat II, Retran chement II-Jong Ambon II. IJzendijke II-Noormannen II, Walcheren III-Zee- landia III. 3e klas B (42): Robur Il-Zeeland Sport V, Robur III-Kruiningen III. "s-Heer Arendskerke I-Luctor III, RCS III-Kwadendamme II. FJe goedkeuring van het Schelde- Rijnverdrag lijkt in België wel een hordenloop. De Kamer van Volksver tegenwoordigers heeft er pas na veel vieren en vijven goedkeuring aan ge geven. Nu is er in de Senaat ook al een vertragingsactie aan de gang. In de commissie van Buitenlandse Zaken is de ook hier te lande bekende C.V.P.- senator Van Buggenhout met een reeks bezwaren komen aandragen. De kosten waren te hoog, het probleem van de verbinding Antwerpen-Rotter- dam zou toch niet worden opgelost en de zoetwaterreserves in Wallonië kwamen ook alweer op de proppen. Minister Fayat heeft getracht deze bedenkingen weg te nemen bij de senator, die als een kenner van water staatsproblemen geldt. Het is hem niet gelukt. Er zuilen nu nog deskundigen worden uitgenodigd, om op 12 en 13 januari de senatoren nader voor te lichten. Wat rijdt men toch met een zware kar! Na goede voorlichting is in de Belgische Kamer zelfs 't Wallonisch verzet voor een belangrijk deel ver dwenen. Nu begint het van andere kant opnieuw. Heeft men dan geen oog voor de grote betekenis van dit akkoord, ook uit een oogpunt van Beneluxverhoudingen? Het zal alle maal wel goed komen. Maar het had eleganter gekund. Tn de publiciteitswereld is een nieuwe concentratie tot stand gekomen, een mammoet-concentratie, waardoor de commerciële leiding van een aantal week- en dagbladen met een geza menlijke oplaag van 4,3 miljoen in één n.v. gebundeld wordt. Familie- en damesbladen nemen het hoofdbestand deel van deze 4,3 miljoen voor hun rekening. De beduchtheid welke het concentratieverschijnsel in de sector van het publiciteitswezen nogal eens oproept, behoeft wat deze bladen be treft niet of nauwelijks te gelden. Hun voornaamste doel is ontspanning en voorlichting op het gebied van mode en aanverwante zaken. Dat hier de concurrentie wordt stil gelegd en de verscheidenheid ingekort, zal de gees telijke volksgezondheid niet schaden. De gevaren van concentratie liggen vooral op het terrein van de opnieren- de pers. Evenals bij de onlangs tot stand gekomen commerciële fusie NRC Alg. Handelsblad wordt hier met na druk gesteld, dat de betrokken lande lijke en redactionele bladen onafhan kelijk van elkaar blijven en hun re dactioneel zelfstandigheid behouden. In de personeelssector verwacht men geen inkrimping. De ervaring van eerdere concentraties is geweest, dat dit aanvankelijk ook niet het geval is geweest, doch dat er op de duur toch wel een zeker schriftingsproces plaats heeft. In het algemeen komt nu weer de vraag naar voren, of bij con centratieplannen de factor medezeg genschap, althans medewetenschap buiten spel moet blijven. Professor Rooy van het instituut voor perswetenschappen te Amster dam heeft dezer dagen nog eens een pleidooi gehouden voor medeverant woordelijkheid en medezeggenschap van de redacties als het gaat om con centraties. Hij vond het wenselijk dat de representatieve organisaties van de redacties er toe zouden komen de leiding van de dagbladbedrijven nor men aan te bieden bij het opstellen van de concentratieplannen. Een van de journalistenorganisaties studeert al op een rapport daarover. Er wordt veel gesproken over veranderingen in de structuur van de onderneming. Zeker op het gebied van de publici teit, waar ook grote geestelijke goede- 3e klas C (43): Axel III-Sluiskil III, Ria W Il-IJzendijke III, Graauw II-Hon- ren mee gemoeid zijn, is dit vraagstuk tenisse III, Breskens Hl-Vogelwaarde van betekenis. III. MIDDELBURG Voor de poliUe^-rech ter stond terecht L. G. te O verzande. HM reed op 17 oktober met zMn auto onder invloed te Oudelande. „Ik hen een beetje zat", zei hM tegren de politie, die hem staande hield en die hem in zyii auto aantrof met beide handen han gende over het stuur. De officier mr. Lebret vorderde drie weken, waarvan twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en zes maanden ontzegging, met aftrek van de tyd dat zyn rybewijs werd ingenomen, en onder toezichtstelling van het consultatiebu reau. De politierechter, mr. Sieperda, vonniste conform. L. J. T. H. (40) landbouwer, wonende te Vogelwaarde was op 27 september een bejaardentehuis binnengedrongen en had dit tehuis op herhaalde vordering van de moeder-overste niet willen ver laten, zodat de politie er aan te pas moest komen. Dezelfde dag was hij reeds eerder in dat tehuis geweest. Voor deze huisvredebreuk eiste de officier drie weken voorwaardelijk met een proeftijd van dire jaar en onder toe zichtstelling van Katholieke Reclasse- ringsvereniging. De politierechter von niste conform. J.C. de R. (48), landbouwer te Sta- venisse, was op 20 juli als bestuurder van zijn auto niet behoorlijk naar rechts uitgeweken, toen een tegenligger nader de. Onder het rijden had hij naar een combine gekeken die daar op een stuk land reed. Een botsing volgde, waar door zijn zooon, die bij hem zat een lichte hersenschudding op liep Het zelfde gevolg had de botsing voor de bestuurder van de tegenligger. De of ficier eiste f 100,- of 20 daen. De po litierechter veroordeelde tot f 100,- of 20 dagen. W. M. B (19), loswerkman te Sint- Jansteen had op 26 juni op zijn brom fiets slingerend gereden. De genomen bloedproef leverde 1.72 promille op. De officier eiste 100 gulden of 20 dagen en zes maanden onvoorwaardelijke ontzeg ging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen. De politierechter maakte er 75 gulden of 15 dagen van en zes maanden ontzegging. E. M. P. M. M. (28> grondwerker te Vogelwaarde, had op 19 september te Axel op een bromfiets slingerend ge reden. Hij bleek in kennelijke staat van dronkenschap te zijn. De politierechter gaf hem de raad het wat kalm aan te doen met het drinken vooral omdat hij een tamelijk ernstig ongeluk heeft ge- ad. Hij eiste twee weken voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en zes maanden ontzegging motorrijtuigen te besturen. De politierechter vonniste conform. G. M. (19) tekenaar te Nieuwerkerk, werkte in de vacantie bij een landbou wer. Hij reed op 22 augustus met een tractor met aanhangwagen achteruit de rijweg op vanuit een uitrit zonder enige verlichting. Zodoende kruiste hij een rij wielpad waarop een bromfietser reed. Deze reed tegen de aanhangwagen aan en brak daarbij zijn rechterarm, die nu nog niet geheel hersteld is De officier vond de wijze van rijden oogst roeke loos. Hij wilde geen ontzegging eisen, doch vroe een geldboete van 150 of 30 dagen. Rekening houdend met de inkom sten van de verdachte veroordeelde de politierechter hem tot 80 gulden 6og politierechter hem tot 80 gulden of 16 dagen. A.V.A. A. (18) vlasbewerker te Sint- Jansteen, had op 9 augustus met zijn vriend S., die thans in militaire dienst is, opzettelijk tegen een personenauto geschopt, zowel voor dat zij een café binnen gingen al toen zij er uit kwamen. De sportwagen werd daardoor bescha digd. De officier eiste voor dit ftit 75 gulden of 15 dagen.

de Stem | 1964 | | pagina 3