Excelsior Oosterhout ziet betere toekomst .Spaarnestad willig Lucas Bols verlaat - in fasen - geboortestad Schoenindustrie in 1965: export moet toenemen Algemene Bank Nederland Ir. J. Luymes directielid Homburg neemt Hunink over Verblijd gaat fusie aan met Thomassen Amsterdamse Effectenbeurs DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 DECEMBER 1964 AANDEEL ZAKT VAN 250 NAAR 170 - DIVIDEND WORDT GEPASSEERD, MAAR Treinverkeer in Frankrijk chaos Uitbreiding MUTATIE BIJ KLM Faillissementen Teleurstelling Lage winst Vergadering koos nieuwe president Kantoren blijven in Amsterdam Vleeswarenfabrieken Loongrens voor ziekengeld en fonds tien mille Ongeregeldheden in Buenos Aires Dividendvoorstellen MARKTEN WATERSTANDEN 9 AMSTERDAM Na gedurende enkele jaren niet meer dan 4 pet. dividend te hebben uitgekeerd, stelt de directie van de metaalbuizenfabriek „Excelsior" te Oosterhout, voorheen Schiedam, voor om over het boekjaar per 30 juni 1964 het dividend helemaal te passeren. Men begrijpt heel goed, dat dit een vrij grote teleurstelling is voor aandeelhouders, maar he; moge hun een troost zjjn, dat er in het jaarverslag vele gunstige perspectieven voor de naaste toekomst worden opgesomd. Nu, bij een koers van omstreeks 170 pet., hetgeen ongeveer het laagste peil is van de laatste jaren na de grote reorganisatie, mag dat ook wel. Aandeelhouders hebben sedert 1960-1961 de koers van het aandeel zien dalen van 250 tot het ni veau van 170, dat de laatste tijd werd bereikt. Men heeft dus blijkbaar met de directie vertrouwen in de toekomst, want vergeten moet niet worden, dat thans wordt voorgesteld wordt om voortaan het boekjaar met het kalenderjaar te doen samenvallen. Het thans lopende boekjaar zal dus de periode beslaan van 1 juli 1964 tot 31 december 1965. Daarna zal pas we derom een beslissing kunnen worden genomen over een eventueel dividendvoorstel. Aandeelhouders, die thans met lege handen naar huis gaan, zullen dus nog minstens anderhalf jaar moeten wachten, voor aleer zij een kans krijgen om aan de beurt te komen. Maar te oordelen naar de toekomstmogelijkheden, zit dezl? kans er wel in. (Advertentie) Voor Uw effectenzaken (Nederlandsche Handel-Maatschappij Da Twentsche Bank) mede uitoefenende het bedrijf van Van Mierio en Zoon PARIJS Het verkeer in de omge ving van Parijs was vrijdag in de war als gevolg van een staking onder een deel van het Franse spoorwegpersoneel- Op enkele grote lijnen was het treinver keer normaal maar op andere viel een aantal treinen uit. Het onder communistische invloed staande algemeen vakverband (C.G.T.) heeft de „actiedag'' uitgeroepen uit pro test tegen het sociale beleid van de re gering. De directie van de spoorwegen had verwacht dat de omvang van de staking van kleinere omvang zou zijn, daar de andere grote vakbonden zich niet bij het C.G.T. hadden aangesloten. Het afgelopen jaar was wederom een overgangsperiode. In oktober 1963 kwam een samenwerkingsovereen komst met Republic Steel Corporation te Cleveland, Ohio, U.S.A. tot stand, waarbij Excelsior het exclusieve recht verkreeg tot het vervaardigen van met kunststof beklede stalen buizen vol gens het z.g. x-tru-coat-procédé in Nederland met een voorkeursrecht in alle andere landen van Europa. Dit is zeer belangrijk. Want als uit vloeisel van deze overeenkomst kwam „Excelsior" kortgeleden tot overeenstem ming met Roehren- und Schwieswerk Gebr. Fuchs te Siegen-Kaan, waarbij de ze onderneming het recht verkrijgt Ex celsior x-tru-coat buizen op exclusieve basis in West-Duitsland te verkopen. We derzijds verwierf „Excelsior" het exclu sieve recht om de produkten van Gebr. Fuchs in Nederland op de markt te bren gen. Aangezien de produktie-program- ma's van Gebr. Fuchs en van „Excelsior" elkaar qua afmetingen aanvullen, bete kent deze overeenkomst tevens een ver breding van het verkoopassortiment van beide partijen. Ook op technisch gebied zal een nau were en, naar men hoopt, vruchtdragen de samenwerking gaan plaatsvinden. DEN HAAG De directie van de KLM heeft 'besloten dat, indien de ver gadering van aandeelhouders van de KLM overeenkomstig de voordracht van de raad van commissarissen, ir. J. Luy mes tot directeur van de vennootschap benoemt, hij in zijn huidige functie van algemeen bedrijfsdirecteur per 1 mei 1965 zal worden opgevolgd door de heer D. K. van Houten, thans hoofd vesti gingenorganisatie. Ook op ander gebied heeft „Excelsior", zoals wij dat van haar gewend zijn, niet stil gezeten. Zo werden twee nieuwe be drijven verworven. In augustus werd het bedrijf der eerste flenzenfabriek te Veg- hel overgenomen van de n.v. Nederlands- Amerikaanse Fittingfabriek. In deze fabriek worden flenzen van diverse soorten en afmetingen gefabri ceerd, terwijl door een gewijzigde op stelling van de flenzenapparatuur tevens de mogelijkheid werd geschapen om de complete bedrijfsapparatuur voor de ver vaardiging van plasticbuizen welke tot dusver in een der fabrieksruimten der n.v. Doetinchemse Ijzergieterij stond op gesteld naar Veghel over te plaatsen. Deze overplaatsing was noodzakelijk geworden in verband met de vele uit breidingen, die de gieterij-installaties ge durende de laatste twee jaren hebben on dergaan. Voorlopig beperkt men zich in Veghel tot de produktie van plastic buizen. Er is in dit verband tevens een samenwerkingsovereenkomst gesloten met Omniplast g.m.b.h. co. te Ehrings- hausen. Verder werd in februari 1964 in Oos- terwolde (Fr.) een fabriekshal in gebruik genomen. Daarin worden door Excelsior o.m. stalen vloerroosters, gepatenteerde magazijnstellingen en stalenbuisconstruc- ties vervaardigd. Uit een en ander blijkt wel, dat de directie er verder in is ge slaagd om aan het bedrijf een bredere basis te geven door een grotere diversi ficatie te geven van het produktiepro- gramma om zodoende tot verdere risico spreiding te komen. Uitgesproken: A. C. van der Wal, de Hesselstraat 34, Den Bosch. Curator mr. W. M. C. v. d. Eerden; W. Aarts-Schuur- mans, Hinthamerstraat 57, Den Bosch. Curator mr. J. Heremans; J. W. P. van Hest, Pastoor Kuijperstraat 16, Waalwijk. Curator mr. W. Nijs. Geëindigd: J. B. C. A. Leenheers, Gro testraat 14, Waalwijk. van de vraag in welke mate een verdere stijging van het peil der produktiekosten gedurende het lopende boekjaar in de hand kan worden gehouden. Hoewel de directie zich ervan bewust is, dat juist deze laatste problematiek tot voorzichtigheid noopt bij het stellen van een prognose, meent zij toch voldoende factoren te onderkennen om een per sal do positieve verdere ontwikkeling van de gang van zaken te mogen verwach ten. Eerlijkheidshalve kan men niet anders doen dan constateren, dat dit ook wel heel hard nodig. De winst per 1000 gul den aandelenkapitaal het geplaatste kapitaal bedraagt bjjna 10.000.000 be droeg nl. over het afgelopen jaar slechts 14 gulden. Dat is dus wel uitermate weinig. Het daaraan voorafgaande jaar was het ook nog slechts 55 gulden per aandeel. Het bestuur heeft het niet zo kunnen passen en meten, dat men dit jaar nog tot een dividend kon komen. Een van de mo tieven hiervoor zal de liquiditeit wel zijn geweest. De schulden op korte termijn zijn nl. gestegen van ruim 6 miljoen tot 12,5 miljoen gulden, warbij moet worden geconstateerd dat de bankier wederom ten tonele is verschenen met een vorde ring van f 1.784.632. De grote bedrijvig heid is de oorzaak van een en ander. Zo zijn de voorraden toegenomen van ruim 6 miljoen tot ruim 9 miljoen. En de uitstaande vorderingen van 4,5 tot bijna 7 miljoen. Overigens is de balanspositie niet onge zond al laboureert de maatschappij nog steeds onder de grote investeringen, die enkele jaren geleden in Oosterhout heb ben plaatsgehad. Uit de exploitatie kon tot nu toe nog niet voldoende worden afgeschreven. De schulden op lange termijn daalden slechts met een paar ton tot 7,3 miljoen. Het ziet er niet naar uit dat hierin bij de toenemende expansie van het bedrijf spoedig verbetering zal komen, eerder zien wy het tegendeel gebeuren. Een en ander zal voor de onderneming grote investeringen met zich meebrengen. Met de aanzienlijke bouwactiviteiten zullen nog jaren zijn gemoeid, voordat de verhuizing en de concentratie van ver schillende afdelingen geheel hun beslag hebben gekregen. De raad van bestuur verwaclit met de reorganisatie grote be sparingen te kunnen bereiken, zo heeft de president van de raad, de heer P. J. Hart Nibbrig, gisteren in de buitenge wone aandeelhoudersvergadering mede gedeeld. De fabrieken van de vennootschap in Schiedam en in Amsterdam ondervon den de laatste jaren steeds grotere tech nische moeilijkheden om de produktie tijdig te realiseren. Deze produktieruim- ten zijn steeds verder uit hun jasje ge groeid en ieder jaar moest meer over werk worden verricht. De internationale transportkosten namen voortdurend in omvang toe. De kantoren van Bols blijven waar schijnlijk in de stad. Het ligt in de bedoeling dat in de hier vrijkomende ruimten kantoren van dochteronderne mingen worden gevestigd. Bij de verhuizing van diverse pro duktie- en andere afdelingen zal er in de allereerste plaats voor worden ge zorgd dat de continuïteit van het be- CUYK Homburg n.v. heeft alle aan delen der vleeswarenfabreiken Gerrit Hunink te Wyhe overgenomen tegen be taling van een bedrag in contanten en tegen ruil van 147.500 nominaal Hom burg B. aandelen, delend in de resul taten van 1964 en tegen een waarde- ringskoers van 440%. Het geplaatste kapitaal van G. Hunink is 650.000. Voorts is door Homburg n.v. uit de n.v. Twentsche Vlees Export Mij. tegen betaling in contanten de vleeswa- renfabriek te Goor overgenomen. Hier is dus niet de n.v. Twentsche Vlees Export Mij. overgenomen doch enkel de fabriek plus toebehoren te Goor. Beide bedrijven werken op volle be zetting voor Homburg n.v. ten behoeve van de vleeswarenproduktie. De twee bedrijven hebben circa 120 Maar teleurstellingen bleven wederom niet uit. De loonexplosie was een bittere tegenvaller, al zullen de voornaamste ge volgen nog pas in het lopende boekjaar tot uitdrukking komen. Enerzijds was men nog niet gereed om de kostprijsver- hogende gevolgen van deze loon- en sa larisronde te compenseren door maat regelen van andere orde. Anderzijds ver keerden verschillende afdelingen nog in een aanloopstadium, waardoor dubbele problemen in dit opzicht werden gescha pen. In Oosterhout wordt momenteel met twee ploegen gewerkt. Men is daar aan een optimale bezetting toe. De vruchten daarvan konden tot nu toe nog niet worden geplukt, maar zij „ham gen thans rijp te worden". Tenslotte moet men het van een vergroting van de produktie hebben om tot verlaging van kostprijs te komen. De produktie van gasbuizen nu is. in het afgelopen jaar gestegen met niet minder dan 35 pet., hetgeen met de vorderingen, die het buizennet in Nederland maakt, geen verwondering behoeft te verwekken. Wat dat betreft heeft „Excelsior" de conjunctuur dan ook wel mee. Men behoeft zich er dan ook niet over te verwonderen, dat de directie verwacht, dat de gasbuizenproduktie over het thans lopende boekjaar met maar even 40 pet. zal stijgen. Het is duidelijk dat dit tot een verbetering van de resultaten moet lei den. De produktie van gelaste dunwan- dige buizen en elektrische installatiebui zen resp. te Oosterhout en Schiedam is met 10 pet. gestegen. Alles bij elkaar genomen kan men tot de volgende toe komstverwachtingen komen: minder aan loopkosten, volledige inbedrijfstelling, bu taangasinstallatie, volledige bezetting gas- buizensector, rentabiliteit x-tru-coat, plas ticafdeling Veghel, betere rentabiliteit flenzenfabriek. Veel zal volgens de directie afhangen AMSTERDAM In verband met de gisteren gepubliceerde fusie van de Spaar nestad met „Cebema" werden vrijdagmiddag de aandelen van de Spaarnestad op 1100 geadviseerd, tegen voorheen 1000 bieden en een laastgedane notering van 970. Deze willige stemming houdt mede verband met het uikteren van een bonus door de Spaarnestad. Het grootste nieuws ter beurze vrijdag was de aangekondigde fusie tussen de Verenigde Blikfabrieken met Thomassen en Drijver. Over deze fusie werd druk gediscusieerd. Op verzoek van het beursbestuur werd vrijdag ni de stukken van beide maatschappijen geen notering opgemaakt. Thomassen en Drijver werd lager, de Verenigde Blik Fabrieken hoger geadviseerd. Beusplein 5 heeft vrijdag deze beursweek afgesloten met een vaste stemming voor het merendeel van de internationale waarden, alsmede voor de staatsfondsen. De vaste stemming van de hoofdfondsen stond onder leiding van de Philipsaan^j- len. Dit fondes lag op f 153,40 bijna twee gulden boven het slotniveau van donderc#ig. Philips sloot gisteren in Wall Street een volle dollar hoger, terwijl alle elektro- aandelen op de Newyorkse beurs gevraagd in de markt lagen. De baissiers gingen ni de Philipshoek tot dekkingsaankopen over. Amerikaans aanbod in Philips bleef wederom achterwege. Vreder verbeterde Kon. Olie ongeveer 80 cent tot f 155,66. Unielever een halve gulden hoger tot f 144,80. AKU deed het best op 486, ex vier procent interim dividend, tegen gisteren 487 1/4, cum interim dividend. Voor Hoog ovens werd 547 (onv.) geadviseerd. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week steek AKU deze beursweek een paar punten. Hoogovens daarentegen ware* ruim tien punten lager. Philips verbeterde ongeveer twee gulden, plus f 1,50 interim dividend. Unilever ruim een gulden lager, terwijl Kon. Olie nauwelijks prijshoudend bleef. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG In 1965 zal de Nederland se schoenindustrie expansiemogelijkhe den vooral moeten zoeken in vergroting van de buitenlandse afzet. Aldus de Fe deratie van Nederlandse Schoenfabrikan ten. Men is daarover niet pessimistisch. De export nam in 1963 en 1964 behoorlijk toe en men verwacht dat deze styging zich krachtig zal doorzetten. Men raamt een toename van de uitvoer met 15 pro cent. Op de binnenlandse markt is nauwe lijks een aanzienlijke vergroting van het schoenenverbruik te verwachten. De reële loonsverhogingen zullen zegering zijn, dat veel Nederlanders nog een jaar tje langer met hun oude schoenen zullen willen doen. De stijging van het binnen landse verbruik schat men op hoogstens 4 procent. Daar komt nog bij dat de detailhandel met grote voorraden zit, terwijl ook de invoer nog wel zal stijgen, zij het in min dere mate dan voorgaande jaren. De export van schoenen is in 1964 be hoorlijk toegenomen. Er werd 10 procent meer uitgevoerd dan in 1963. De invoer steeg iets minder snel, namelijk slechts met 30 procent tegen 34 procent in 1963. De binnenlandse afzet nam toe met 8 pro cent. De produktie steeg met hetzelfde percentage. De Federatie neemt inmiddels naar En gels voorbeeld het initiatief om tot pro- duktiviteitsverbeterin gte komen door middel van bedrijfsvergelijking. Be drijf s vergelijking kan uitsluitsel geven over de vraag op welke punten een on derneming voor of achter ligt wat de produktiviteit betreft. Men heeft een systeem uitgedokterd waarbij de bedrijfs geheimen gewaarborgd blijven. Aan de deelnemende bedrijven worden onder meer gegevens gevraagd over de winst, de totale aktiva, de omzet, de produktie kosten, administratiekosten en liquide middelen. Ondertussen kampt de schoenindustrie met een groeiend personeelstekort. Het tekort bedraagt thans 14 procent. In de bedrijfstak werken momenteel 12.400 per sonen. drijf gewaarborgd blijft. De gehele ver huizing zal in fasen worden voltrokken. Het eerst zullen die afdelingen worden overgeplaatst, die het dringendst meer ruimte en expansiemogelijkheden behoe ven.' Van die gelegenheid zal bovendien gebruik gemaakt worden om bepaalde afdelingen, zoals de expeditie, van het Schiedamse en het Amsterdamse bedrijf samen te trekken. De belangrijkste pro- dukties in Schiedam, nl. die van mout en moutwijn, blijven daar gehandhaafd. De vergadering heeft met algemene stemmen de voorgestelde statutenwijzi ging aanvaard. Deze omvat, zoals gemeld, een beperking van het winstaandeel der tantièmisten tot 20 procent van de over winst. Voorts is o.m. de verdeling van het liquidatiesaldo opnieuw geregeld. In het lopende jaar zou het aandeel der tantièmisten 21 procent van de overwinst bedragen, in verband met het aantal commissarissen en leden van de raad van bestuur. De heer P. J. Hart Nibbrig (68) trekt zich op 1 januari 1965 terug als pre sident van de raad van bestuur. De heer Hart Nibbrig, door de vergadering benoemd tot commissaris, zal als ge delegeerd commissaris ook in de toe komst zeer nauw met het concern ver bonden blijven. Tot zijn opvolger als president van de raad werd benoemd jhr. A.W.G. van Riemsdijk, thans vice-president. Even eens per 1 januari 1965 werd de heer J.H.J. de Koning thans directeur, tot lid van de raad van bestuur verkozen. DEN HAAG Bij algemene maat regel van bestuur, zal de loongrens voor de ziekengeld- en de ziekenfondsverze kering ingaande 1 januari 1965 worden verhoogd van 9700 tot 10.000 Na 1 januari 1965 zal alleen voor deze beide takken van verzekering nog een loongrens van kracht zijn. Met ingang van die datum wordt zoals bekend de loongrens voor de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering afgeschaft. De loongrens voor de inva liditeitsverzekering zal haar betekenis dan hebben verloren in verband met de stopzetting van de premiebetaling inge volge de invaliditeitswet. Het maximum dagloon, waarnaar de premie en de uitkeringen worden be rekend, zal ongewijzigd worden ge handhaafd op 27 per dag bij een zes daagse werkweek en 32,50 per dag bij een vijfdaagse werkweek. (Advertentie) VEEL PIJLEN OP UW BOOG MET EEN PARTICIPATIEBEWIJS ALGEMEEN FONDSEN BEZIT P'W» In Buenos Aires hebben zich onge regeldheden voorgedaan by de aan vang van een 48-uursstaking, uitge roepen door pro-Peronistische Argen tijnse vakbonden. Op de foto gebruikt de politie tussen de bedrijven door het waterkanon van een gepantserde wagen om het vuur te blussen in een autobus, die door demonstranten in brand is gestoken. DEVENTER Thomassen en Drijver blik emballagefabrieken n.v. en de Ver- eenigde Blik Fabrieken maken bekend, dat zij sedert enige tijd besprekingen hebben gevoerd om de mogelijkheid van een vergaande samenwerking tussen beide vennootschappen te onderzoeken. Na zorgvuldig overleg werd besloten de gewenste bundeling van belangen in de vorm van een fusie tot stand te brengen. Een samengaan van beide vennoot schappen, die voor een groot deel op het zelfde terrein van de verpakkingsmidde lensector werkzaam zijn, biedt de moge lijkheid in de toekomst doublures ir produktiemiddelen te vermijden en tot een vergaande specialisatie bij de pro duktie-een heden te komen. De besturen der vennootschap zijn van mening dat hieruit aanzienlijk ver beteringen van de efficiëncy zullen voortvloeien. Bovendien zal de grotere ondernemeningseenheid, meer dan de beide ondernemingen individueel, ir staat zijn het kostbare research- en ont wikkelingswerk uit te voeren. Door een en ander zal het beter mogelijk zijn kostenstijgingen op te vangen en aan de groeiende vraag naar verbeterde en dik wijls nieuwe verpakkingsmiddelen te voldoen. Zeeuwse confectie 17% (onv.). BERGEN OP ZOOM, 18 dec. Sprui ten 20-113, witlof 16-55, r.kool 7-11, w.- kool 6-14, sav. 7-16, bl.kool 19-113, boe renkool 8-12, prei 12-23, uien 8-12, seld. 81-115, breekpeen 7-11, waspeen 12-16 and. 44-93, cox orange 30, jonathan 15, goudrenet 12-15, gold, delicious 13-34, sla 5-16. BREDA, 18 dec. And. 60-75, bl.kool A110 B 90 C 60 boerenkool 7-12, kroten A 10-12 B 5-6, r.kool 12-18, sav.kool gr. 10-15, w.kool 12-14, bospeen 15-25, prei A2 12-16, schorseneren A 50, seld. bos 4-8, knolseld. A 12-18, sla I 22-28, II 8-12, spin. 50-60. spruiten Al 75 A2 62 Cl 20 BI 50 B2 38, peterselie bos 6-10, witlof Al 55 A2 45 B2 35, waspeen Al 15-25. GOES, 18 dec. Groenten per stuk: bl.kool A2 48-85 B2 26-54 C2 12-31 afw. 12-21, kropsla Cl 13, knolseld. 1 19-22; per bos; seld. 13-15, peterselie 16; per kg. aardapp. 12-13, witlof Al 39-43 A2 29-37 BI 21-30 B2 19-36 afw. 6,5-19, spruiten Al 47 A2 12-50 B2 12-27, idem gesch. A2 50, breekpeen Cl 12-13, waspeen B2 13. and. 2 12-31, idem kas I 70, II 35, stoof- sla 36 veldsla II 32-60, uien afw. 5,5-9, idem gesch. II 11-14, kroten II 16, prei Al 21-24 B2 19-21, gr. sav.kool II 13-15, boerenkool I 11-15, II 11. KAPELLE-BIEZELINGE, 18 dec. fcdustrie en exportveiling appels en pe ren: Goudrenet I 85 24—29; I 80 25z28; I 75 22—25; I 70 18; I 65 14; II 80 22; II 75 17—19; II 70 15—16; II 65 13—14; lid 6; III grof 12—17; III fijn 6; Jona- tan I 75 13—26; I 70 20—25; I 65 15—18; I 60 13- II 70 doordraai; II 65 doordraai 13; II 60 doordraai; lid doordraai; III grof doordraai; III fijn doordraai; Cox's Orange Pippin I 75 68; I 70 63; I 65 48; I 60 34; I 55 23; II 70 49; II 65 35; II 60 20- II 55 12; Golden Delicious I 80 3442; I 75 37—41; I 70 36—40; I 65 28— 32; I 60 16—20; II 80 25—35; II 75 24— 35; II 70 19—35; II 65 14—26; II 60 12— 17; lid 6; III grof 12—17; III fijn 6; Winston I 80 33—36; I 75 35—42; I 70 30— 41; I 65 17—30; I 60 12—18: I 55 6; II 75 29; II 70 12; II 65 12; II 55 6; III grof 12—13; III fijn 6; Laxton Superbe II 75 15; II 70 13; II 65 6; II 60 6; Lom- barts Calville I 80 19; I 75 21; I 70 16; I 65 13; II 70 14; II 65 12; II 60 6; Zoete Ermgaard I 65 48; I 60 63; I 55 2830; lid 15; Doyenne du Cornice I 85 82; I 80 87; I 75 100; I 70 91; I 65 80; II 80 86; II 75 86—92; II 70 86—92; II 65 78—83; lid 37—65; III grof 56—61: Saint Rerny II 70 20—22; II 60 20; Dd 8; III grof 15—17; III fijn 6,50; Comtesse de Paris II 70 21; II 65 19—20; II 60 17; III grof 11—18; III fijn 6; Gieser Wildeman II 60 45; II 55 34—35; II 50 19—25; Beurre Alexandre Lucas I 75 71; I 70 69; I 65 60; Conference III grof 41; III fijn 36; Brederode II 60 30; Aardappelen I 12— 13; kroetappelen 6; Groenteveiling: prei 18—24- witlof 3238; afw. 25; rodekool 8; spruitkool 20—36; bloemkool 29—74; andijvie 4345; afwijende andijvie 13. LEEUWARDEN, 18 december. Aanvoer: Gebruiksvee 873; Slachtvee 799; Kal veren (gras- en vette) 592; Nuchtere- en mestkalveren 919; Schapen en lammeren 554; Varkens en biggen 149; Bokken en geiten 99; Paarden 152; Veulens 2; To taal 4149. Prijzen (in guldens) Melk- en kalfkoeien 11751275; Guste koeien 950—900; Pinken 475—725: Enter stieren 650875: Graskalveren 415530; Mestkalveren 120—180; Fokschapen 120— 125; Lammeren 105—110; Werkpaarden 1200—1300: Veulens 350—500; Biggen 40 45; Lopers 50—60 (alles per stuk); Koeien le, 2e, 3e kwal. 3,803,90: 3,50 3,60; Worstkoeien 2.60—2,70; Stieren 4,104,25; Graskalveren 4,104.20; Vet te schapen 4,25—4,50; Lammeren 7580; Oudere paarden 2,102,25; Jonge paar den 2,903,00;Bokken en geiten 1,70— 1,80; Slagers varkens 1,50—1,75 (alles per kg gesl. gew.); Vette kalveren 3,203,50; Nuchtere kalveren 1.701,80 (alles per kg lev. gew.). Overzicht: (resp. aanvoer, handel en prijzen). Gebruiksvee flink - niet minder - stabiel; Stieren (enters en oudere) aan zienlijk - beter - flink prijsh.; Slachtvee meer - vlot - lager; Kalveren (gras en vette) ruimer - redelijk - flink prijsh.; Nuchtere- en mestkalveren redelijk - zeer slecht - lager; Schapen en lamme ren goed - zeer laag - aanmerkelijk lager; Slachtpaarden redelijk - vlot - flink prijsh.; Werkpaarden en veulens idem; Bokken en geiten groot - zeer stug - drukkend; Varkens en biggen flink - zeer slecht - laag. TERNEUZEN, 18 dec. Groenten: Per 100 st. in centen: Glassla II 19 21,10 C II 6,60. Per stuk in eenten: Bloemkool A II 93 B II 50—66 C II 33 afw. 1642; Knolselderie 1218; Per bos in centen: Selderie 11 17. Per kg in centen; Bintje I 8,90j Andijvie III 10 Sav. kool 821; Witte- kool 7; Boerenkool II17; Breekpeen 5—10; Prei 3541; Spruiten geschoond 2241, ongeschoond 2038; Witlof A II 22—24 B I 32—45 B II 23—32 afw. 12—24; Waspeen 18 Appelen: Golden Delicious I 80 33—34, 75 36—38, 70 34, 65 29—30, 60 16—17, II 80 16—26, 75 19—29, 70 15— 27, 65 15—19, 60 12—14, II D 6, III grof 1213,50, III fijn 6. Cox's Orange; I 80 67—71, 75 65—72, 70 57—63, 65 44—48, 60 30—34, 55 19—21, II 80 65—66, 75 62, 70 55—56, 65 42—44, 60 29—30, 55 16—17, IID 6—12, m grof 20-23, III fijn 6—12. Goudrenet: I 85 29—33, 80 30—33, 75 25— 26, 70 19—22, 65 12—16, II 85 20—21, 80 21. 75 17—18, 70 12—13; III grof 12, III fijn 6. Jonathan: II 75 19—20, 70 1215, 65 12. Zoete Ermgaard 3436. Peren: Br. Al. Lucas: I 80 63—64, 75 72—73, 70 70—71. 65 58; III grof 28—29. St.-Remy: III grof 20; Comtesse; II 65 19—21, 55 6; Gieser Wildeman III grof 44, III fijn 27 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Hoogovens Kon. Olie 156.00 gb—156.50 gl, Philips 152.00— 152.60, Unilever 144.20144.30. Konstanz 302 (—1); Rheinfelden 204 (onv.); Ottenheim 259 (—3); Straatsburg 200 (onv.); 'Maxau 396 (onv.); Plochin- gen 137 (—3)Mannheim 235 (—15) Steinbach 137 (onv.); Mainz 242 (+2); Bingen 171 (—1); Kaub 184 (onv.); Trier 321 (—19); Koblenz 219 (—10); Keulen 199 (—5); Ruhrort 393 (—9); Lobith 1017 2)Nijmegen 801 (4-2) Arnhem 821 (+4); Eefde IJssel 371 10); Deventer 271 (+11); Monsin 5462 (—6); Borgharen 4063 (+2); Belfeld 1217 31)Grave beneden de sluis 593 (28). 17/12 18/12 17/12 18/12 Staatsleningen Nederland 64 5y4 98H 99% Nederland 64 5 96% 96H Nederland 58 4% 93% 94 Ned. 59 4% 92% 93 Ned. 60/2 4% 92% 92% Ned. 59 4y4 91% 91% Ned. 60 4y4 96% 90% Ned. 61 4% 96% 90% Ned. Staff. 47 3y2 79% 80A Ned. 50/1-2 3y4 78% 79 Ned. 54/1-2 3y4 81% 81% Ned. 55/1 3% 80% 81% Ned. 55/2 3y4 84% 84% Nederland 37 3 84% 84% Ned. Grootb. 46 3 84% 84% Ned. Doll. 47 3 89% 89% Ned. Invest. 3 96« 97 lndië 37a 90» 90 Bank- en kredietwezen B. Ned. Gem. 57 6 ld. 30J. 58/59 4% ld. 25 3 60/3-5 4% Cultures A'dam Rubber HVA Mjjen ver. 102% 91% 92y8 111 144% i02y4 91% 92rt 113 145 industriële ondernemingen A.K.U. Dell MIJ feert. Hoogov. n.r.c.v.a. Philips Gem. Bez Unilever c.v.a. Dorische Petr. Dortsche Petr. 1% Kon. Petr. 20 487 485% 116.80 19.80 547 151.50 144.30 704% 704% 154.70 552 152.90 144.30 709% 709 155.60 Scheepvaart en Luchtvaart H.A1. Java-Chlna Pak. K.L.M. f. eert. K.N.S.M. n.b. Stv. Mij Ned. Nlevelt Goudr. y. Ommeren c.v*. 100% 152 143% 132% 97% 245 100% 142% 133 97% 250 Rotterd. Lloyd Scheepv Unie Premieleningen 132% 129% 132% 131% Alkmaar 56 2% 83% 77 A'dam obi. 51 2% 80% 82% Id. 56-1 2% 83% 81 Id. 56-3 2% 83% 84% id. 56-3 2% 78 84% üreda 54 2% 77% 77% Uuiuiccht ob 2% 77% 78 kiuuhuven 54 2% 77% kiiseiiede 54 2% 76% sGravh. 52-i 2% 69% 89 y4 idem 52-2 2% 90 89 y4 Kotterd. 52-1 2% 91 90% idem 52-2 2% 87% idem 57 2% 86 85% Utrecbt 52 2% 107 107 Z.-Holland 57 2% 86% 87% Z.-Hoiiaod 59 2% 89% 89% Converteerbare obligaties AJK.U. 1000 4% Gelder Zn. 4% KLM subord. 4% Schol ten Foxh 4% 132 96 89 118 Aand. in belegg mijen Alg. Fonds. Dezit 1307 Converto 1-1 pb 1080 HBBbei.dep.l-2pb 862 interbonds 1 pb 711 A'dam bel.my 5u 156.50 Interunie 50 204 Neto 50 108.5li Robeco 50 228 Unitas 50 490 Ver. bez. 1894 50 127 Europai. 1-10 pb 532 Bank, krediet, verzeker.m Alg. Bank Ned. AMRO Bank Cuituurbank Gron. ind. Cr B. 299 66 18% 176 133% 85% 1307 1080 862 711 158 204.50 109 229 494 127.50 532 299 65.60 18% 17T 17/12 18/12 Holl. Bank Unie Kasassociatie Nat. Ned. cert. Ned. Crecüet B. Ned. Middenst. B Ned. Overzee B. R.V.S. eert. d. Slavenburg's B. Ver. Bankbedr. 242 132% 769 213 106 215 800 205 430% d 133 775 213 106 799 205% 190% industriële ondernemingen Alb. Hey n Alg. H. my Onr.G. Aime A'dam Alg. Norn Mij Amstei bx. A'dam Ballast Mij A'dam Oroogd.My A'dam Rytuig My ANLEM nat. bez. Apeid. netieniabr Be eren tricotfabr Bensdorp Intern. Bergh Jurg. J 250 Berkel's Patent Blaauwhoed Blydenst. Will. Bols Lucas Borsumy Wehry Braatmach. R'dam Breda mach. fabi Bredero Ver.bedi Brocades Bronswerk Buhrmaim. Tettei Byenkori Calvè Carps Garenfabr Centr. Suiker Mij Cut. Handel Mij Daaiderop Dagra Dess. tapytfabr. Dikkers en Co. Drie Hoefijzers D.R.U. Duyvis Jz. Emba Enth. Plettery Erdai Mij Excelsior Fittingfabr. Fokker Ford 624 224 130 162 440 315 59% 374 117% 456 260 y4 221 424% 114 213 67 61% 234 633 835 723 772 992 405% 390 255 284 305 145% 413 345 257 236 264 785 169% 131 254 960 x 630 223 131 162.80 440 429 138 320 b 60 374 120 462 260% 230 425 110 214 650 b 843 725 991 x 425 394 186% 261 288 308 150 417 355% 265 239% 275 810 174% 132 955 x 17/12 18/12 Gazelle ryw-iabr 286 289 Gelder Papier 137 142 Geiden.-Tielens 500 500 b Gero tabz. Geveke en Co. 710 713 Gist- en SpixJabr 315 345 Grinten v. d. 1169 1175 Gruyter Zn. 6% 150 149% Hagemeyer Co 440% 447 't Hart instr. 152 150 Havenwerken 323 320 Heem tan der 307 y4 320 Heineken'8 bierb. 449 445 Hero con. Breda 248 Hey broek-Zeiand 393 388 Hoek's mach Jabx 581 585 b Holl. Kattenburg 10b 108 Hoii. Beton My. 387 395 Holl. Constr. w. Hoii. Melksuiker 244 244 Homburg 434 435 Hoogenbosch sch 320 320 Hooimeyer Zn. 136 137 Indola 405 ing. Bur. Bouwn. 158 interna tio 285 287 Int. gew. betonb 440 b inventum 41U 415 Jongeneei houtb 435 440 Kemo 756 775 Kempen Begeer Key houthandel 248 250 Kledxngma. Smit* 226% 226% Kiene Suikerw. 242 245 Kon. iabr. vh Alex Kon. Papieriabx. 288 290% Kon. Zout Ketjen 918% 925 Korenschoof 218 Koudys voed. 179 177 Kromhout mot. 131 133 Kon. Ver. Xapyt 480 482 Kwatta choc. 327 331 Leeuw .Paplex 259 b 260 Leidse Woisp. 378 390 b Lindeteves 152 158 Macintosh 470 x 467 Meel Ned. Bakk 465 Mees '63 236 237 Menko 105% Meteoor Beton 260 262 Misset Uitg. My 508 508 Mosa 499% 498 b Muller en Ge, 310 322 17/12 18/12 Mynbou'vk. werk 350 x 355 b Naarden Ch tabi 525 040 Nedap 149% 149% Ned. Dok. My. 99 98% N. exp. pap.xabx 216 218 Ned. Kabeilabr. 338 Ned. Melk urne 2öo Ned. ScheepsbMy 98% 99 Nelle wed. v. 222 230 Ne tam 316 313 Ny verdai-Cate 175 180 Oranje ooom 440 454 Overzeese Gas 365 369 Paiemb. ind My 116 b Pal the 98 97 Pniiips 6% cuinpi 53.30 04 Pietersen auto's 138 139% Reesink en Co. 179% 180 Reineveid macb 169 170 Riva 328 330 b Rott. Droogd. My 204% 254 Rudaak en Co. 113 115 Rynstaal 907/s 90 Va Scnev. expl. My 220 220 Schokbeton 315 915 Scholten Karton 462 465 b Schoiten FoxhoJ 718 700 Sim on de Wit 250 251 Simon s embjtabi 144 145 y4 Smits transi. 24'/% 248 Spaarnestad 1Ü0U L .lUU b Stokvis Zn. 190 19/Va Stoomsp i'weiui. 80 80 Swaay van 310 y4 Tabak. Phil. c.v. 219% 219% Thomas en Dry ve. 690 Thomsen v. bedi 248% Twe. Overz. Hand 99% ïoo y4 U denhout Steent 190% 198% Unilever 7% 137 137% Idem 6% 116% 116% Idem 4% 79% 79% Utermohlen 412 425 b Utr. aslaiiiabr 287 297 Varossieau 289 289 Veenend. Stmsp 261 263 Ver. Büklabr. 345 b Ver. Glastabr. n.b 258 258 Ver. Machfabr. 166 167 Ver. Touwfabr. 390 395 Vette winkel 425 430 Vezel verwerking Vihamy VUssmgen katuen Vredestem rub. V uicaansoord Walvisvaart Wereldnaven Wernink's Beton W ess an en Wilt. reyenoord Wit's textiel Wyers Ind. «Se H. Zaalberg Zeeuwse Conleci Zwanen berg-ürg Mijnbouw en petroleum Alg. Expi My. Biiiiton le rubr. Biiuton 2e rubr. Kon. Petr. 1 a S 20 idem 5a t 20 Moeara Enim ld. cert. opr. 1/10 ld. 1 winstbew. ld. 4 winstbew. Oost-Borneo My. 17/12 18/12 166 166% 169% 169% 213 235 122 y4 71 72% 462 460 208 212 413 440 191% 192 213 215 o4i y4 o43 104% 104 304 b 305 b 1012 1024% leum 40.50 41 b 479 410 407 154.50 157 154.70 156 1830 x 1830 x 1830 x 77 b Scheepvaart F urn ess Oostzee Boilarlondsen Anaconda Bethlehem Steel General Electric General motors Proct. and Bamble Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 468 97 53% 35VZ 95% 42 08% 52% 470 97% 53% 35% 96% 23 42% 59% 52% 0 bieden gedaan enbieden 8 gedaan en laten X ss laten d exdivtdend c ex claim

de Stem | 1964 | | pagina 21