STICHTING WIL IN LONEN NIET MILLIMETEREN Veronica55 ziet de GEEN WITTE KERST toekomst zwart in De bus naar Spanje kwam niet -LEES-- MENU Delta-spoorlijn vergt nieuwe kust tot Calais Toxopeus vervolmaakt Gastarbeiders slachtoffer van laffe oplichterstruc Zuilen nemen ex-REM-lui niet terug Muzentempel van Den Haag geheel in as KNVB wil met de NTS praten 55 Zangeres mag niet in Bredase gevangenis optreden Muur vandaag weer geopend DAGBLAD VOOR ZEELAND Brabantse kamerleden boos over wegen Ronde van 2%, en ruimte voor nog 3 T.v.-debcit uitzendingen voetbal wedstrijden Opklaringen Vrijbrief voor communisten Regionaal t.v.- beeldweekblad van start BANKSTEL f2156,- 104a JAARGANG No. 24772 Voor God., Koningin en Vaderland UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 ZATERDAG 19 DECEMBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. ƒ0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - te'efoon 2893) De schilder John Martens is een jong en veelbelovend kunstschilder. Hij is een zuiderling doch woont nu in Amsterdam. Eén onzer redacteuren had een interessant gesprek met hem. Pag. 13. Onze redacteur Jan v. d. Ven ont dekte in de vroegere Drentse veen kolonie een merkwaardig man. die een al even merkwaardig verleden had, waarover hy nog graag praat. Pag. 15. Het liftvcrbod op snelwegen komt niet uit de lucht vallen. Een instruc tief artikel hierover op pag. 31. „Papier voor uw pen" en „Knipsel krant" vindt u vandaag op pag. 17. En tenslotte: een keur van rubrie ken, artikelen en gevarieerd nieuws. (Van onze radio- en t.v.-redactie) In het algemeen bestaat in televisie kringen geen behoefte om de thans bij de R.E.M. ontslagen ex-omroepmede werkers weer in dienst te nemen. Voor wat betreft ex-VARA-regisseur Dick Harris werd ons door de VARA medegedeeld dat zijn contract al dit najaar zou zijn verlopen, afgezien dus van diens medewerking aan T.V. Noordzee. Er is dus voor ons geen en kele reden om hem weer in dienst te nemen, zei de VARA. De KRO-woordvoerder antwoordde ons desgevraagd dat bij iedere aanstel ling de geschiktheid van de persoon in kwestie voorop staat. Het gaat daarbij niet alleen om de vraag of de sollici tant in staat is programma's te maken, maar zeker niet op de laatste plaats om zijn persoonlijke instelling. En dit houdt uiteraard ook ten nauwste verband met diens optreden in het ver leden. Bij de VPRO werd gezegd dat re gisseur Almar Tjepkema reeds ontslag genomen had voordat van de R.E.M.- affaire sprake was. Bovendien, zo werd gezegd, zijn wij wat onze perso neelsbezetting betreft momenteel op volle sterkte, zodat er van nieuwe aanstellingen thans toch al geen sprake is. N.T.S. en omroepen hebben geen af spraken gemaakt ten aanzien van de te volgen gemeenschappelijke gedragslijn omtrent het in dienst nemen van ex R.E.M.-personeel. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Het rijkswegen- bouwprogramam heeft, voor zover het Noord-Brabant betreft, ernstige kritiek ontmoet bij de K.V.P.-kamerleden uit deze provincie. Zij zijn vooral gebelgd over het ontbreken van de Zoomweg op het prioriteitenlijstje van de rege ring. Meer nieuws over het Brabantse misnoegen elders in dit blad. IN WEST-DUITSLAND zijn momenteel bijna een miljoen tweedehands auto's te koop. Men zou de oplossing moeten zoeken in het verkopen van die auto's aan landen van het oostelijk blok en aan ontwikkelingslanden. IN WEST-BERLIJN hebben honderden Jongelui geedmonstreerd tegen het be zoek van Tsjombe, die daar gisteren v/as. Vier demonstranten werden gear resteerd. DRIE GEWAPENDE mannen hebben een overval gepleegd op het belasting kantoor in Marseille. Öe buit bedroeg 140.000 francs. van ant- voor - (Van onze parlementaire i'edactie) DEN HAAG De Stichting van de Arbeid zal de regering verzoeken per 1 januari a.s. een loonronde uit te schrijven van 2 procent, verplicht tot een inkomen van 12.000 gulden (de premiegrens voor de a.o.w.) en toege staan voor het eventuele loondeel bo ven dat bedrag. Bij herzieningen van de contracten is dan nog een ruimte van 3 procent voor verhoging der loonschalen en/of andere verbeterin gen. Bovendien is dan nog een beschik king te verwachten, waarbij het wordt toegestaan aan de middengroepen een compensatie te geven voor het feit dat de premiegrens wordt verhoogd van 10.900 tot 12.000 gulden. Na afloop van de vergadering van de Stichting van de Arbeid van giste ren was men in tegenstelling tot alle vorige bijeenkomsten uiterst spaar- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag is gisteravond door brand ver woest. De Haagse brandweer kon met volledig materiaal niets anders doen dan omringende gebouwen voor scha de behoeden. Van de 90 jaar oude tempel der muzen was binnen een uur niets anders over dan de muren. Minister-president Marijnen, eige naar Reindert Zwolsman en burgemees ter en hoofdcommissaris van politie van Den Haag konden in de enorme vuur zee, die de vonken ver in de stad ver spreidde, slechts de contouren zien van het majestueuze gebouw. Met hen ke ken duizenden toe. In een minimum van tijd ter plaatse werd door hen het verkeer in de gehele binnenstad van Den Haag gestremd. De brandweer, strijdend o.a. met ladder wagens en waterkanon, kon weinig uit richten tegen deze vuurzee, die in een enorm tempo om zich heen greep. Bin nen een uur al was het bovenste ge deelte van het gebouw, waar met Kerstmis de première zou gaan van de Snip- en Snap-revue, verloren. Met zekerheid kan over de oorzaak van de brand niets worden meege deeld. Er is wel een ontploffing ge hoord in de foyer. Naast de miljoenen schade aan het gebouw zelf en de eigenlijke inventa ris, is er ook een belangrijke schade post voor de Sleeswijkrevue. Piet Muy- selaar vertelde ons dat decors en kost bare elektrische apparatuur al waren geïnstalleerd en dus verloren zijn ge gaan. De heer Zwolsman verklaarde dat hij aannam dat het gebouw wel verzekerd was. Hij wilde zich niet uitlaten over een initiatief om te komen tot de bouw van een nieuwe concertzaal. PRINS BERNHARD zal maandag offi cieel geïnstalleerd worden als ere- luchtmaarschalk van de Royal Air Force. In de kerstbomenhandel is het nu hausse-tijd. Kwekers en verkopers komen handen te kort om ieder een aan zijn boompje te helpen. Deze plaat is gemaakt op een kwe kerij te Zundert. Tussen haakjes: u heeft uw boom toch al besteld (Van onze sportredactie) HILVERSUM In een t.v.-forum, dat onder de titel „Sportcommentaar" vrijdagavond door de VARA op het scherm werd gebracht, zei Lou Brunt, secretaris-penningmeester van de K.N.V.B., dat hij nog eens met de N.T..S aan tafel wil gaan zitten om te spreken over t.v.-uitzendingen van voetbalwedstrijden. Het forum, dat onder leiding stond van Bob Spaak, besprak in eerste in stantie het niet-uitzenden van de wed strijd Nederland-Engeland door de t.v. De heer L. Leyendekker, toekomstig hoofdredacteur van dit blad, merkte op dat het voor inwoners van de zeraf gelegeen provincies (en hij noemde Groningen, Zeeland, Brabant), prak tisch onmogelijk is een avondwedstrijd in Amsterdam bij te wonen. Hij be treurde het derhalve dat de K.N.V.B. er zelfs niet toe overging de jubileum wedstrijd uit te zenden. Lou Brunt, be grijpelijk, verdedigde het standpunt van de K.N.V.B. met de opmerking, dat het wel accepteren van een uitzen ding de K.N.V.B. op tienduizenden eul- dens had komen tg staan. Het gesprek leidde er echter toe dat uiteindelijk de bereidheid van de heer Brunt bleek om alsnog overleg te plegen met de N.T.S. De secretaris-pennignmeester deelde bij voorbaat mee dat de wedstrijd Ierland- Nederland (in het kader van de voor ronde voor de wereldtitelstrijd), op het scherm zal worden gebracht. ,.Over Ne- derland-Ierland valt nog te praten", zei de heer Brunt. DE REGERING in Den Haag heeft de Russische regering een positief ^oord gekregen op voorstellen culturele uitwisselingen. ENGELAND heeft van de G.A.T.T. tot «et midden van de maand februari respijt gekregen om een eind te ma- ken aan de 15 procent invoerheffing, tenzij het land dan een goede reden kan aanvoeren het niet te doen. Weersverwachting, meegedeeld door net K.N.M.I., geldig tot vanavond: opklaringen, maar 's nachts in het «inenland kans op enige mist. Zwak ke tot matige noordelyke wind. Iets toffere temperaturen, In de avond en nacht kans op nachtvorst. vandaag: zon onder 16.30 uur. Maan onder 9.10 uur. Morgen: zon op 8.45 uur. Zon onder 16-30 uur. Maan op 17.58 uur. Maan onder 10.19 uur. Maandag: zon op 8.45 uur. Maan op 19.18 uur. (Van onze weerkundige medewerker) BREDA Het Engelse dagblad „Daily Express" kwam deze week met het bericht dat Engeland een „winterse kerst" wacht. Nu is dit wél erg voorbarig, evengoed als in ons land de bewering dat de winter streng wordt wanneer men veel wil de ganzen ziet vliegen en de oogst van eikels en beukenootjes rijk is te noemen. Na een periode van zacht weer, veel wind en regen, die niet alleen op de Britse eilanden voorkwam maar ook in ons land, is het vrij lo gisch dat hierop weer een periode met wat koudere lucht volgt waar bij de hogedrukgebieden de boven toon voeren. Maar ook dit is geen garantie voor vorst, want het ligt geheel aan de positie die de hogedruk-centra kiezen. Een sterk centrum ten zuiden van ons land geeft alleen maar zachte lucht. Het is een week tevoren beslist niet te zeggen hoe het weer dan zal zijn. Geen officieel meteoroligsch instituut zal zich daar aan wagen, zodat het Engelse bericht zeer waar schijnlijk ook van een Engelse Piet Flink of molenaar afkom stig zal zijn. Het lijkt ons niet zo bar waarschijn lijk dat de kerstdagen echt winters zullen zijn. De statistiek leert dat er vaak vlak vóór de kerstdagen de pressies met zachte lucht doorbre ken, in Duitsland bekend als „Wein- nachttauwetter". Ook in ons land zijn witte kerstdagen zeldzaam. In 1938 en in 1962 was het winters en wit en ook verleden jaar werd ér ge schaatst. In de meeste gevallen is het weer onbestendig en regenachtig. Wij bevinden ons deze winter in een zonnevlekken-minimum, zoals dit om de ongeveer elf jaar voorkomt. De winters in een zonnevlekken- minimum zijn in de regel niet streng, maar brengen wel meestal een of twee korte vorstperioden, die ons, althans de laatste 40 jaar, nog even op de schaats brengen. Momenteel is het weer in Europa nog aan de milde kant. In Oost- Europa en Scandinavië 's nachts wat lichte tot matige vorst, maar dat is vrij normaal. Abnormaal is het uitzonderlijk sombere weer. In vijf weken te De Bilt 12 uren zon mag een record ge noemd worden. 55 55 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De justitiële blik semactie tegen de R.E.M. èn de daarop gevolgde onheilspellende berichten dat de regering nu ook het Veronicaschip gaat enteren, zijn als bommen ingesla gen op het kantoor van de gebroeders Verwey, die naast hun bloeiende tex tielhandel „Universum" ook het com mando voeren over de piratenzender op zee. Een van hen vertelde ons gisteren dat de situatie voor Veronica nu hoogst penibel is en dat rekening wordt ge houden met de mogelijkheid dat het de regering opeens ernst is geworden. Het optreden tegen de R.E.M., zei de heer Verwey, heeft ons ook ver baasd. Gezien de durf en de haast waarmee deze actie is uitgevoerd, ver wachten mijn broers en ik nu ook wel degelijk een optreden tegen onze zen der. De zaak staat er somber voor maar ik hoop wel dat de hooggeleerde heren terdege zullen nadenken, voor dat zij stappen ondernemen, want de gevolgen kunnen verstrekkend zijn. Tot nog toe werden de wetten voor in ternationale vaarwateren door de ge hele wereld gerespecteerd en als een groot goed beschouwd en als nu op eens zes willekeurige landen op hun eigen houtje die wetten gaan verande ren en zich van de algemeen geldende opvattingen geen laars meer aantrek ken. dan zal dit ongetwijfeld politieke gevolgen hebben. Ik denk met name aan de landen achter het ijzeren gor dijn die door een dergelijk besluit een uitgezochte kans krijgen om de zeewet- ten voortaan met voeten te treden. Met de R.E.M. was het iets anders, daar ging het om een rechtsvacuüm, omdat geen rekening was gehouden met een eiland, maar wij hebben een schip dat buiten de territoriale wateren ligt en dat valt dus onder de normaal gelden de wetten voor internationale wateren. Als ze nu ineens zeggen: daar trekken we ons niets van aan, dan zal dit zeker grote politieke moeilijkheden opleve ren. Ik kan ook moeilijk aannemen dat de volksvertegenwoordiging een der gelijk optreden over zijn kant zal laten gaan, aldus de heer Verwey, want een evidente onrechtmatige daad kan door geen enkele juridische vlag worden ge dekt. De heer Verwey voegde er nog aan toe dat een eventueel verdwijnen van Veronica hem en zijn broers niet brodeloos zal maken. „Wij hebben een goed lopende textielzaak", zei hij, „maar de tachtig mensen, die momen teel bij Veronica werken, komen door een dergelijk ingrijpen wel op straat te staan. Met z'n allen hebben wij er hard aan gewerkt en het zou gewoon spijtig zijn als een te snel en ondoordacht op treden aan onze activiteiten een einde zou maken". (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De aanleg van een rechtstreekse spoorwegverbinding tus sen de randstad Holland en Calais loont nauwelijks de moeite en de kosten, als België en Frankrijk niet bereid zijn een geheel nieuwe kustlijn aan te leggen. Dat is de uitkomst van een overigens nog niet afgesloten studie, die Neder landse deskundigen momenteel onder nemen. Meer nieuws en een volledig overzicht van de huidige stand van za ken over de „Deltalijn" vindt u op nagina 19. zaam met mededelingen. Voorzitter drs. D. Roemers zei slechts dat thans de heel stichting instemt met het loon akkoord, dat door minister Veldkamp is bedacht, dat er tussen werkgevers en werknemers verschilpunten zijn blijven bestaan en dat nader nieuws te verkrijgen is als een brief van de stichting aan de minister openbaar wordt gemaakt. Later wilde hij desge vraagd nog wel mededelen, dat geko zen was voor een loonronde van 2 pro cent, die uiteraard afgaat van de over eengekomen 5 procent. Intussen is de oorzaak van de zwijg zaamheid al wel wat duidelijker ge worden: de Stichting van de Arbeid is niet van plan te gaan millimeteren. Wanneer men namelijk de overeenge komen 5 procent inderdaad als aller uiterste grens stelt, dan zouden sommi ge elementen van verbeteringen met een en zelfs twee cijfers achter de kom ma tot uitdrukking moeten worden ge bracht. Dan zou het toetsen van de c.a.o.'s een bijna onmogelijke zaak wor den. Daarom zal er straks waarschijn lijk geen kwaad woord vallen als de loonschalen in c.a.o.'s met in totaal 5 procent omhoog gaan, terwijl er daar naast nog wat „snippers" zijn als extra compensatie voor de middengroepen. Ook bestaat de indruk dat men de ver hoging van het minimuminkomen niet steeds uit de ..ruimte" zal halen. Er zal straks heel wat beleid van de looncommissie van de stichting worden gevraagd als zij met het feitelijke toet- singswerk begint. Niet alleen om het reeds genoemde soepel te laten ver lopen, maar ook vanwege de nog lo pende verschillen van opvatting. Een belangrijk punt is bijvoorbeeld nog de zogenaam de ondernemingsgewijze dif ferentiatie (dus het sterker verhogen van de lonen in bepaalde ondernemin gen en bedrijfstakken waar dit finan cieel mogelijk is). Voorlopig laat men de meningsver schillen maar rusten totdat men ermee te maken krijgt in ter goedkeuring aan geboden c.a.o.'s. Komt men er dan nog niet uit dan zal ingevolge de spel regels het laatste woord aan het col lege van rijksbemiddelaars zijn. Hoewel de Stichting van de Arbeid dus door het loonakkoord te onder schrijven zich bereid heeft verklaard haar loonpolitieke bevoegdheden uit te voeren, is de kans niet gering dat zij verschillende keren toch door resteren de meningsverschillen de zaken zal moeten doorschuiven aan het college van rijksbemiddelaars, die als er geen loonakkoord was bereikt ook (maar dan geheel) als toetsingsorgaan zou zijn opgetreden. (Van een onzer verslaggevers) MAASTRICHT „Het regionale te levisieprogramma dat op 7 januari a.s. start, krijgt de vorm van een beeld weekblad", vertelde de heer E. A. Schüttenhelm. programmacommissaris en voorzitter van de N.T.S. in Maas tricht. Het regionale programma zal voornamelijk worden gevuld met in formaties en nieuwsachtergrond. Het zal „Van gewest tot gewest" gaan he ten. De rubriek krijgt een eigen karak ter met onderwerpen waarin het ge west wordt bekendgemaakt aan Neder land als zodanig. Er zullen typische streekonderwerpen worden behandeld die niet alleen voor het eigen gewest interessant zijn maar voor het gehele land. Het wordt géén folkloristisch pro gramma. Elke aflevering zal zes on derdelen bevatten, die voorlopig wel uit het zuiden of het noorden afkom stig zijn. De heer Schüttenhelm acht het niet uitgesloten dat er mettertijd wellicht een twaalftal redacteuren in verschil lende streken zullen optreden. „Er zul len zonder twijfel steeds meer streken om een eigen regionaal programma vragen". Hij dacht hierbij behalve aan Gelderland, allereerst aan Zeeland, Brabant en Overijsel, provincies die ook typisch streekeigen karakter heb ben. (Van een onzer verslaggevers) BREDA In de Bredase strafgevan genis zullen de delinquenten het op tweede kerstdag met een ontspannings film in plaats van met een concert moeten doen. Dat bevestigde vrijdag middag adjunct-directeur Haantjes. Het ministerie van Justitie heeft het con cert verboden om moeilijkheden in de strafgevangenis te voorkomen. Het zou worden verzorgd door me vrouw Kolthoff-Gerlinger, destijds ter dood veroordeeld door een van de le venslang gestraften, de Duitse oorlogs misdadiger Fischer. Met haar leerlingen zou de bejaarde vrouw graag naar Breda zijn gekomen. „Ik had de man, die mij twintig jaar geleden dood wenste, dan kunnen laten zien dat ik leef en zing". Maar tegen haar voor nemen zijn ernstige bezwaren inge bracht. Mevrouw Kolthoff-Gerlinger heeft al meer dan veertig dreigbrieven ontvangen. Toen bekend werd dat zij naar de Bredase strafgevangenis zou gaan voor het eerst in de negentien jaar dat zij nu al dergelijke liefdadigheidsconcerten verzorgt, kwamen uit binnen- en bui tenland talloze verzoeken van persor ganen om het concert bij te wonen. Mevrouw Kolthoff-Gerlinger gaat nu met Kerstmis naar de strafgevangenis van Hoorn. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Toxopeus (Binnenlandse Zaken) heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp inge diend, waarmee oneffenheden in de pensioenmaatregelen 1963 moeten wor den weggenomen. Hij heeft hiermee niet willen wachten tot de indiening van de nieuwe pensioenwet, omdat deze indiening langer op zich moet laten wachten dan verwacht werd. De pensioenmaatregelen 1963 hebben over het algemeen bevredigend ge werkt. De thans voorgestelde wijzigin gen betreffen dan fcok slechts techni sche onvolmaaktheden en lacunes, waarin door de uitvoerende organen een min of meer bevredigende oplos sing moest worden gezocht via wets- duiding. Zo is thans bijv. vastgelegd dat de korting van de a.o.w. op de overheidspensioenen nooit meer dan 80 procent kan bedragen, ook niet bij sa menloop van pensioenen. In de prak tijk werd dit maximum reeds aange houden. BERLIJN Voor vele duizenden Berlijners begint vandaag het kerst feest reeds. De Oostduiste grenswach ten zullen de muur weer openstellen voor familiebezoek. Tot 3 januari, wanneer de muur weer gesloten zal worden, zullen naar schat ting een miljoen Westberlijners naar het oosten trekken. Het zal een éénrichtingsverkeer wor den, want de Oostduitsers mogen hun familieleden in het Westen niet be zoeken. De enige uitzonderingen vor men de gepensioneerden, die van de Oostduitse regering wel toestemming hebben gekregen voor één dag een be zoek te brengen aan het Westen. De Westberlijners zullen bij het pas seren van de muur drie Westduitse marken moeten wisselen tegen drie Oostduitse. (Advertenties) PRINSES IRENE en haar man zijn gisteren uit Londen in Nederland aan gekomen om de 81 verjaardag van prinses Armgard, de moeder van prins Bernhard, mee te vieren. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Een groep Spanjaar den, die in Utrecht werkt, voor een deel vergezeld van vrouwen en kin deren, heeft gisteren drie uur lang op een bus staan wachten die hen voor een kerstvakantie van drie weken naar hun geboorteland zou brengen. Ze ble ken bedrogen te zijn door een oplich ter. Hij had 3650 gulden geïncasseerd van de 46 mensen sterke ploeg en met dit geld is hy er nu tussenuit. De teleurstelling van de geslagen Spanjaarden verkeerde later op de dag echter nog in vreugde, toen de Noord wij kse busonderneming, op wier naam de oplichter (een vroegere chauffeur van dit bedrijf) de reis had „verkocht" aanbood gratis een bus ter beschikking te stelen. Daarmee zijn de Spanjaarden 's middags om vier uur in beste stem ming naar hun dorp Gijon vertrokken. Vanaf 's morgens zeven uur had het groepje in het donker op de Boereelse- laan staan wachten. Alles leek in kan nen en kruiken. Hun leider, de 31- jarige Arturo Gabo, had de zaak met de Hagenaar M. M. geregeld, op ge zegeld papier zelfs. Voor de 3650 gul den, die Gabo hem ter hand gesteld had, zou hij hen in twee dagen naar Spanje rijden. Overnachting in Parijs was in de prijs inbegrepen. Gabo wist niet dat M. M. niets meer met de Noordwijkse autobusonderne ming te maken had. Een vermoeden dat er iets niet klopte dreef hem na een uur wachten naar een reisbureau, waar men hem adviseerde Noordwijk te bellen. Daar hoorde de Spanjaard dat M. M. niet meer in dienst was. Gabo ging toen met het contract naar de politie. De Hagenaar, die op deze laffe ma nier de Spaanse arbeiders had bedro gen, heeft trouwens heel wat meer op zijn kerfstok. Hij wordt voor allerlei oplichterijen gezocht. Hij is nog steeds voortvluchtig. Het zou een zwarte dag en een nare kerst geworden zijn voor de 46 men sen, als het Noordwijkse bedrijf niet zo uiterst welwillend was geweest een pleister op de wond te leggen. Men was daartoe natuurlijk in het geheel niet verplicht, maar de directie wilde de Spanjaarden niet de dupe laten worden van de manipulaties van een vroegere werknemer. In onze etalage Catharinastraat 4 'Ff plan bank- fauteuils Ook SKAI-stoffering mogelijk voor woonkunst op r'n l.rt GROTE MARKT 50 CATHARINASTRAAT 4 BREDA tegenover grote kerk Modelwoning Tilburg: LILAHOF 2. Dag. 2-9 uur (24-25 dec. gesloten) 2e kerstdag open.

de Stem | 1964 | | pagina 1