EG gaat hokken Gielen favoriet voor turnt it el dames DWS LOOT VASAS IN CUPSTRIJD Wordt Thea Belmer zondag onttroond? commenfaal in Reorganisatie Franse VOETBAL Professor Buytendijk houdt warm pleidooi voor....sport BESTE SPORTFOTO'S VAN 1964 NIET VECHTEN MET JUDOKA NIEUWE TURNSTER: WILLY GIELEN Afscheid van twee KNBll-besiiuirdcrs Zwemvijfkamp .Surae' - Breda m niet Hulst EXAMENS OOGWATER Vandaag Morg en li Christine Goitschel voortreffelijke start Fortuna-PSV op tweede kerstdag Amateurs slaan zaterdagploeg Bokser ontvangt titel per brief Eigen kansen Zes favorieten Wielerbaan (III) Bezint eer ge met hen begint BLIKSEM DOODT VOETBALLERS d J. Andringa (KVP) heeft gelijks bestuur van de ge- op aangedrongen de raads- voortaan 's middags te emeester mr. Huber heeft twoord dat de raadsverga- zoes als regel 's avonds ge en omdat het vergaderen or verschillende leden „on- e bezwaren met zich mee- ons af: waarom kan er dan igs vergaderd worden in ge- Middelburg, Vlissingen en st-Souburg? Als ook byvoor- haartsdyk niet 's middags zouden we nog hebben kun- dat het een kwestie van geo- gging is. e van hun afdelingen, ter- de rijkslandbouwconsulent, ir en de nieuwe rijkstuinbouw- or Zeeland, ir. L. Vellekoop, t woord kwamen. De laatste dat de ontwikkeling van de het zuidwestelijk kleigebied ietwat stagneert, hoofdzake- hoge stichtingskosten voor aar dat de toekomst er toch ber uit hoeft te zien. J.W. Scheele uit Zaamslag ter kring tenslotte betoogde, bouw een goed jaar achter ft, waar he' tenminste de somstandigheden en de vrij engsten betrof. Ontevreden zich over de prijzen van de eculatieve produkten en de e die de kunstvezels het vlas Over het subsidie voor de waarvan ook sprake is in rijk, zei hij noodzakelijk te dens deze vergadering werden enkele huishoudelijke punten d. EN HERENKAPPER F. Cappaert te Sas van Gent la geslaagd voor het diploma herenkapper. zaterdag 19 december, gelden and de volgende hoogwater- Hansweert 2.45 en 15.08 uur; 2 05 en 14.26 uur; Vlissingen .55 uur; Wemeldinge: 3.21 en en uur Dokters van de nieuwe 18 j. uur De volgelingen van Dra- j- urs 14 uur Verg. waterschap e Watering van Zuid-Beveland g 30 uur Jaontje burg jouw 20 uur Verg. Groene Kruis pera 19.30 uur La Traviata 3EN s 14 uur Raadsvergadering ra 20 uur De onbekende uit ird-Express, 18 j. 10 uur Eddy in de olie. 14 j. surg 19.30 uur Hellegebroed, 18 j. uur D'r moet maar eens ge worden, a.l. 1ert 19,30 uur Parochiebijeenkomst iu Duivenkeuring iGE v. Dijck 19.30 uur Jozef ver loor zijn broeders ZEN 20 uur Dokters van de nieuwe KG !0 uur De Vikingen komen rKE t 20 uur De dodenlijst van A.h V GENT a 19.45 uur Die Slinderin. Doo ten der hel ERZANDE tte Huis 19 uur Groot bal fvruyssen 15 uur Wildschieting pgebouw 20 uur Lemmy Caution to, 14 j. ntrum 20 uur Een verrukkelijke Vilder 15 uur Palingschieting os 18 uur Groot-biljartprijskamp vE-PAAL Bakker 15 uur Schieting :ns lerv. Kerk 19.30 uur Zangavond ïgen bra 19 en 21 uur De onbekend' Noord-Express. 18 j. 19 en 21 uur Eddy in de olu r 19 en 21 uur De volgelingen va Ja, 18 j. .berg 19 en 21.15 uur Hellegebroe D uur D'r moet nu maar eens g< j worden, a.l. huis 11 uur Alg. verg. polderb Walcheren al 10.45 uur Zeeuwse sportco Landkerkje Raadsvergadering i Koning Prijskaarting IJKE is 19 uur Districtsbal RKJB CHT i.pdorp 15 uur Schieting ngen tuis 10.30 uur Internationaal •festival DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 11 s PORT WENEN DWS komt in de kwartfinale van de stryd om de Europacup uit tegen het Hongaar se Vasa Gyoer. Gunstiger hadden de Amsterdammers niet kunnen loten. Nu hebben zij een goede kans om te bereiken wat Feijenoord eens haalde: de halve finales. Va- sas is stellig de minist imponeren de ploeg van de laatste acht. Minder vrolijk zullen Real Madrid en Benfica hebben gekeken. Zij komen reeds nu tegenover elkaar te staan. Internazio- nale Milaan verschijnt in de ring tegen Glasgow Rangers. FC Köln moet spelen tegen Liverpool. De loting voor de Europese beker voor bekerwinnaars luidt: Lausanne of Slavia SofiaWest Ham United, Cardiff City of Sporting LissabonReal Saragossa, FC TorinoDynamo Agram, Legia War schauMünchen 1960. AMSTERDAM „Wij hebben gelukkig geloot", was de reactie van secretaris A. Luikinga van de Amsterdamse club. „Wij hebben niet alleen gelukkig geloot, omdat Vasas waarschijnlijk de minst ster ke tegenstander wordt geacht, maar voor al ook, omdat wij door de wedstrijden tegen Fenerbahce kennis hebben ge maakt met het Middeneuropese voetbal. In de wedstrijden tegen Fenerbahce heeft onze ploeg getoond vat te hebben op het korte, niet-produktieve spel". De heer Luikinga, die reeds enkele spelers van DWS aan de lijn had gehad, zei, dat de jongens zonder uitzondering verheugd waren over het lot. „Wij zullen de tegenstander niet onderschatten, maar wij geven ons een goede kans nog een ronde verder te komen", besloot de se cretaris. christine ..liet gaat wel., VAL D'ISERE Op de tweede dag van de skiwedstryden in Val d'Isère in het .criterium van de eerste sneeuw" kwamen de dames aan de beurt. De slalorr speciaal werd met groot vertoon van macht door de Franse olympische kampioene Christine Goitschel in 86,97 sec. gewonnen. Ook de tweede en de derde plaats waren voor Franse meisjes. Christine Terraillon eindigde met ruim drie se conden achterstand in 90,26 sec op de tweede en Pascals Judet in 90,98 op de derde plaats. In de eerste afdaling met 43 poortjes kwam Christines zuster Ma- rielle op de harde piste te vallen en werd zij daardoor voor een goede plaats uitgeschakeld. In de tweede afdaling met 49 poortjes onderging haar landgenote Annie Famose, die slechts een zeer ge ringe achterstand op Christine had, het zelfde lot. De Duitse ski-elite had niet voor de wedstrijd ingeschreven GELEEN Het bestuur van de Gc- ieensc eredivisieclub Fortuna '54 heeft in verband met haar 10-jarig bestaan bij de KNVB een verzoek ingediend om de voor zondag 27 december vastgestel de wedstrijd tegen PSV op tweede kerst dag te mogen spelen. De KNVB vond het best. LEEUWARDEN Ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van de Friese voet halbond werd in Leeuwarden een wed- strijd gespeeld tussen het Nederlands amateur- en het Nederlands zaterdag- «tftaL pe amateurs zegevierden met 7-3 na blJ de rust met 4-1 de leiding te hebben fötomen. BEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Boksbond heeft Bas van Buivenbode de titel van halfzwaarge- viehtkampioen van Nederland toege kend, Be beslissing is genomen naar aan leiding van de prestaties van Van Dui- venbode, in binnen- en buitenland gele verd De titel was vacant. De laatste halfzwaargewichtkampioen was Nelis v. Oostrum, evenals Van Duivenbode een Pupil van Dick Groothuis. (Van onze sportredactie) AMERSFOORT De spanning in de „Energiehaf" te Rotterdam zal zondag a.s. ongetwijfeld te snijden zijn. Dan treden daar de Neder landse topturnsters aan voor de finale van het Nederlandse kampioen schap. Zes dames hebben in de op zondag 22 november te Den Haag gehouden halve finale al bewezen, dat zc niets voor elkaar onderdoen. Het verschil tussen nummer 1 en nummer 6 bedraagt slechts 0,65 pun ten. Tussen de zes favorieten bevindt zich ook het 20-jarig Amersfoort- se meisje Willy Gielen, die dit jaar in het nieuws is gekomen door haar schitterende prestaties tijdens de landenwedstrijden tegen Roemenië, Frankrijk en West-Duitsland. Tot driemaal toe liet zij het gehele Ne derlandse keurkorps achter zich en stelde daardoor haar kandidatuur voor de Nederlandse titel. (Van onze sportcorrespondent) BREDA Zaterdagmiddag zullen de heren A.C. Uytendaal en C.J. Lucas af scheid nemen als bestuursleden van de KNBB gewest Brabant en Zeeland. Bij dit afscheid zullen aanwezig zijn hun opvolgers, de heren P. v. Engelen uit Waalwijk en J. Smit uit Tilburg. De heer A.C. Uytendaal, die ruim 15 jaar de voorzittershamer van het gewest heeft gehanteerd en door zijn activiteiten het ledental van het gewest heeft doen groeien van 491 naar ruim 2500 leden, is verplicht enkele van zijn functies in de biljartwereld over te dragen aange zien zijn drukke werkkring niet meer toelaat zich geheel te geven aan deze veelomvattende taken. Ook de heer Lucas die ruim vier jaren het secretariaat heeft waargenomen gaat zijn plaats afstaan aan een jongere kracht. Zaterdagmiddag zal ter gelegenheid hiervan een afscheidsreceptie worden ge houden in hotel Cosmopolite en zullen door de KNBB geschenken worden aan geboden. ,,De strijd zal voor een belangrijk deel bepaald worden door de zenuwen", is Willy's voorspelling. .Tussen de eer ste zes is zo weinig verschil, dat ik niet kan zeggen wie er favoriet is. Een ongelukkige oefening en je bent kansloos". Thea Belmer, Nederlands kampioe ne, ziet zij niet meer als- uitgesproken kanshebster „Thea is niet in kampi- oensvorm. Vorig jaar was zij veel beter, Zij is zelfs Westeuropees kampioene op de brug met ongelijke leggers ge weest maar die vorm heeft ze nu niet meer. Ze stond misschien teveel onder druk. Steeds weer demonstreren en steeds werd ze aangekondigd als de Europese kampioene en dat zal haar zenuwachtig gemaakt hebben. Maar wie haar opvolgster gaat worden...?". Ik ,,Ik begin met een achterstand, weet het niet, maar als het lukt En de blonde pittige Willy ziet op het ogenblik de titelstrijd met heel veel optimisme tegemoet. Maar haar lachje verstomt weer als ze denkt aan de vier oefeningen, die er nog liggen tussen nu en het kampioenschap. Een kleine mis stap is zo gauw gemaakt. Reeds jong begon Willy Gielen met gymnastiek. „Ik vond er toen nog niet veel aan", is haar eerlijke mening. „Maar dat veranderde toen ik aan de wedstrijdsport mee ging doen. „Eigen lijk heeft ze turnen van huis uit mee gekregen. Haar vader turnde, evenals haar moeder, die ook nog waterpolo- keepster van Neptunus is geweest. Toen Willy een jaar of 14, 15 was, zag men bij „Atilla" al, dat ze kwaliteiten had. Toen ze 17 was werd ze al opgenomen in het jeugdturnkorps van Nederland. De top kon ze bij de jeugd niet bereiken, ze kwam niet verder dan een tweede plaats achter het sterke Friezinnetje Jenny Vierstra, die nu ook weer een van haar grootste concurrenten is. Wel veroverde ze al driemaal het Stichtse kampioenschap. Dit jaar kwam Willy by de dames terecht en nu pa§ brak ze goed door. Vorig jaar had ze al met de landen- wedstrijd tegen West-Duitsland meege*- daan. maar toen moest ze Thea Belmer en Grietje van Essen voor laten gaan; Nu eindigde ze drie keer als eerste Nederlandse. Tegen Roemenië moest ze vyf Roemeense dames voor laten gaan. Tegen Frankryk was Evelyne Letourneur net iets te goed voor haar, en tegen West-Duitsland behaalde de Duitse Helga Klein een hoger punten totaal. Dit is de blonde Amersjoortse Wil ly Gielen, die een uitstekende kans maakt om zondag Thea Bel mer te gaan onttronen. Zij oefent er in ieder geval ernstig voor. Het zwakke punt van Willy in de lan- denwedstrijd tegen Frankrijk was de vrije oefening, die ze in te hoog tempo uitvoerde. Haar puntentotaal van 37.25 lag toch zeer hoog. Jenny Vierstra kwam in die wedstrijd maar tot 36.60 punten. Maar was toch de tweede Ne derlandse. Voor Willy zou deze punten telling zondag het kampioenschap van Nederland kunnen opleveren Tegen Duitsland was haar puntentotaal niet zo hoog: 36.65. Thea Belmer zat met 36.55 dicht op haar hielen. Dat Willy in buitenlandse ontmoetin gen tot betere prestaties komt dan in nationale wedstrijden, heeft zijn rede nen, vindt het Amersfoortse meisje, „In landenwedstrijden en trouwens in het algemeen toch in het buitenland wordt gekeken naar de ritmische bewe gingen. Het is meer ballet. In Neder land ligt het zwaartepunt op de beoor deling in de zwaarte van de oefening. Wij zijn hier wat stijver". Over het algemeen is Willy buitenge woon tevreden over de prestaties van het Nederlandse damesturnen. „Gewonnen van Frankrijk en West- Duitsland, op het nippertje verloren van Oostenrijk en royaal verloren van Roe menië, dat zegt toch wel iets. En als je daar dan bij neemt dat de Roemeen se dames zo ongeveer professionals zijn en niets anders doen dan turnen, dan vallen de prestaties van onze meis jes best mee". Ook de Roemeense trainer prees de Nederlandse dames, die met alleen trainen in de avonduren zulke presta ties konden leveren. Het trainen beperkt zich voor Willy Gielen tot twee avonden in de week op de eigen vereniging en zondagmiddag van 11.00 tot 16.00 met de kernploeg. „Er heerst een prettige sfeer in de kernploeg en van de onderlinge concur rentie is gelukkig niets te merken, We staan als goede vriendinnen tegenover elkaar" En die goede vriendinnen, die zondag dan tegenover elkaar staan, zijn voor wat de zes favorieten betreft: Grietje van Essen van Quick met 36.45 pnt.Thea Belmer (K.D.O.) 36.40 pnt.; Jenny Vierstra (Quick), 36.35 pnt.; Willy Gielen (Atilla) 35.90 pnt,; Ria Rietveld (Hercules). 35.80 pnt.; Alie Effern (B.A.T.O.), 35.50 pnt.. In een faire strjjd zal uitgemaakt worden wie de nieuwe kampioene gaat worden. LUXEMBURG Het militaire voet balelftal van Luxemburg heeft met 8- voorronclen voor 't internationale mili taire elftal. In deze afdeling van de voorrondes voor het internationaal mili tair voetbalkampioenschap leidt Neder land nu met 6 punten, voor Luxemburg met 4 en Amerika met 0. MODENA De Britse test-coureur Mike Parkes is op de weg van Modena naar Castelvetro bij Solignano met een Ferrari Sedan in regen en mist in een sloot langszij terechtgekomen en omge slagen. De 33-jarige coureur was niet ernstig gewond en werd door een pas serende automobilist naar een ziekenhuis gebracht, waar hij inmiddels uit is ont slagen. Parkes is niet alleen test-cou- reur van Ferrari, hij doet ook mee aan wedstrijden. Op het eind van elk jaar maakt een internationale jury uit welke sportfoto's tot de beste van het sei zoen behoren. Deze twee platen ver wierven de tweede en derde prijs van de „World Press Photo"-serie 1964. Boven: een moment uit een voetbal wedstrijd in Praag. De bekende doel man Schroif heeft met een fameuze sprong juist de bal uit zijn doel ge slagen. Hij landt nu. De foto werd ge maakt door de Praagse cameraman Emil Fafek. Onder: een moment uit de Grote Prijs van Monaco voor auto mobielen. Een van de coureurs mist een bocht en rijdt in op een afzetting. Het is een prent van de plaatselijke fotograaf Rene Maestri. De foto werd als derde beste van de wereld aange merkt. (Van onze spoï'tcorrespondent) BREDA Zondag 20 december orga niseert de Bredase Zwem- en Poloclub „Surae" een zwemwedstrijd waarbij de jeugd de boventoon voert. Naast de tra>- ditionele 'Internationale Tienkamp' heeft de leiding van Surae begrepen dat er ook een wedstrijd moet komen waarbij speciaal de jeugdgroepen, zoals de laatste jaren door de KNZB aan bod koimt. De zwemverenigingen D.Z.V. - Den Haag; Merwede Dordrecht; M.Z.P.C. Maastricht en Baronie - Breda zijn be reid gevonden om zondag om half drie in het „Sportfondsenbad" samen met de Surae-meisjes en jongens uit te vinden wie zich het best aan de nieuwe toe stand heeft aangepast. De oudere groep boven 16 jaar komt daarbij ook in het water. (Van onze sportredacteur) In een tweetal commentaren heb ben wij onze mening omtrent de bouw van een wielerbaan te Breda niet on der stoelen of banken gestoken. De gemeenteraad van Breda (het stond gisteren uitvoerig in deze kolommen) heeft echter met algemene stemmen het plan van de stichting aanvaard. Het heeft geen zin na te kaarten over het genomen besluit. Wij handhaven onze mening en blijven geloven, dat de baan in een beter kader gepro jecteerd had moeten worden om straks met succes te kunnen worden be stuurd. Het neemt niet weg, dat. nu de kaarten zijn geschud, wij met het bestuur van de Stichting Wierbaan Sportief" ziillen proberen het succes van de baan te verzekeren. Dat ver dienen trouwens de heren Eestermans, Van den Weijngaard en van Tilburg, die zich reeds twee jaar uitsloven om een baan gerealiseerd te krijgen. Wij hopen, dat zij de commentaren, die wij in de afgelopen dagen hebben gele verd, zullen beschamen en dat zij Breda en omgeving voor hun zaak. warm zullen krijgen. Van harte (Van onze sportcorrespondent) PARIJS Twee divisies van ieder twintig clubs, zo wil 't de Franse liga voor prof-voetbalclubs. Deze wens van de liga is de eerste officiële stap om te komen tot de reorganisatie van het be roepsvoetbal, dat in Frankrijk een ern stige financiële crisis doormaakt. Het voorstel aan haar 34 profclubs (waar van er 18 in de eerste divisie en de overige 16 in de tweede divisie uitko men) voorlegde, werd met slechts één stem tegen aangenomen. Nu moeten de amateurs nog beslissen of zij bereid zijn met de 6 verenigingen aan de prof competitie in de tweede divisie deel te nemen. De nieuwe competitie-indeling moet bij de aanvang van het seizoen 1965-66 in werking treden. Door een speciale pro motie- en degredatieregeling aan het einde van dit seizoen, worden de juiste aantallen van twinig clubs in iedere di visie verkregen. Indien het ontwerp van de liga er door komt, zal de nieuwe competitie er in grote lijnen als volgt komen uit te zien: Een divisie 1, de beroepsdivisie van twintig clubs. 2 Een ere-divisie# de zogenaamde open" divisie van profs en amateurs. Hierin worden opgenomen de veertien laagst geplaatste profclubs uit de huidi ge competitie, terwijl de overige zes plaatsen aan de amateurs zullen worden aangeboden. Voor de deelneming van de amateurverenigingen moet een be- UTRECHT Lichamelijke en geeste lijke gezondheid horen in de werkelijk heid van ons bestaan byeen. Hun rela tie kan worden vergeleken met die tus sen linker- en rechterhand. Dit zei prof. dr. F. J. J. Buytendijk, hoogleraar in de psychologie aan de rijksuniversiteit in Utrecht, tydens de donderdag in de Domstad gehouden jaar- byeenkomst van de „Katholieke Cen trale Vereniging voor Geestelijke Volks gezondheid". Deze bijeenkomst stond in het teken van de psychohygiëne en lichamelijke opvoeding. Prof. Buytendijk is ervan overtuigd, dat de geestelijke gezondheid in bijzon dere mate van een zorgvuldige opvoeding afhankelijk is. Hij vindt het daarom stel lig gerechtvaardigd, dat men zich bezint op de lichamelijke vorming en de sport die immers een onmisbare voorwaarde zijn voor een volledige opvoeding in onze moderne samenleving. Hij constateerde in deze samenleving niet alleen een verval van stand en stijl, maar tevens een negatieve houding van de jeugd tegen elke poging tot herstel. Hij sprak de hypothese uit, dat onder de lichamelijke goedgevormde en sportieve jeugd minder criminaliteit en a-sociaal gedrag voorkomt dan bij de jongeren, die deze vorming en sportiviteit afwij zen. Het was hem niet mogelijk geweest, over dit laatste duidelijke inlichtingen te krijgen. Een aantal ervaringen en in drukken betreffende het stand- en stijl gevoel bij sportclubs zowel in scholen als in volksbuurten van grote steden. geven aanleiding om een nauwkeurig on derzoek in te stellen. Gewoonlijk denkt men bij het woord „stand" aan die groepen in een volksge meenschap, die krachtens hun tradities zich min of meer afzonderen, terwijl de gangbare zin van „stijl" betrekking heeft op de formele kenmerken van een of ander kunstwerk. Onze deelname aan het menselijk bestaan en zijn normatieve en culturele expressie dwingt echter tot een ruimere betekenis van stand en stijl, zo zei prof. Buytendijk. Wanneer wij „stand" in zijn algemene zin begrijpen als de sociale en culturele status, de positie die kenmerkend is voor de homo gene groep dan is de „stijl" de expressie va* dit positioneel bewustzijn, en wel primair in de vorm van houding en be weging in ontmoeting en omgang. slissing genomen worden op 27 februa ri door de .Nationale Raad van de Franse Voetbal-Federatie". Het is dus niet zeker dat het ontwerp van de liga ongewijzigd zal worden uitgevoerd. Wel wordt door alle partijen het principe van de gemengde tussenklasse van prof clubs en amateurs aanvaard. Daardoor zal het bijna zo goed als zeker zijn, dat de scheiding tussen de beroepscom petitie en het amateurskampioenschap opgeheven zal worden. Men is het ech ter niet eens over de vraag of de ama teurs bij de profs gaan meespelen of dat de veertien profclubs streeksgewijs ondei'gebracht worden in de amateurs competitie. De liga van de beroepsvoetbalclubs heeft besloten terug te keren tot het systeem van de verdeling van de entree gelden. De ontvangende vereniging be houdt 60 pet. van de recette, terwijl de bezoekers 40 pet. ontvangen met een minimum van 8000 francs in de eerste en 4000 francs in de tweede divisie. Dat zijn nog niet alle veranderingen. In het komende seizoen 1965-66 zal de voetbal sport in Frankrijk voor hef eerst een winterslaap houden. De competitie be gint op 22 augustus 1965 en duurt tot 18 juni 1966. Zij zal onderbroken worden van 19 december tot 9 januari voor een winterrust van drie weken. De reorganisatie, of beter gezegd; de hervorming van het Franse voetbal, is 'n zeer ernstige zaak, die grondig wordt aangepakt. Dat blijkt ook uit een plotse linge verstarring in de houding van de liga ten opzichte van de televisie. Meer dan ooit heeft de voetbalsport in Fran krijk zowel de entreegelden als de toe schouwers nodig. Daarom hebben de ver tegenwoordigers van de voetbalorgani saties besloten geen toestemming meer te verlenen tot de maandelijkse directe uitzending van de tweede helft van een competitie- of bekerwedstrijd. Tot nu ge beurde dit wel, maar onder de voor waarde dat niet bekend gemaakt werd, welke wedstrijd zou uitgezonden worden. Alle directe uitzendingen met uitzonde ring van de traditionele bekerfinale, de interlands van het Franse elftal en de wedstrijden in de week. zijn uit den boze voortaan. De commissie belast met de hervorming van het voetbal, wenst geen directe uitzending van een match op de dag dat er andere wedstrijden door profs of amateurs gespeeld worden. P. SCHüRMANZ KAREL LEIJTEN, Kees Haast, Piet Cooreman en andere groot heden uit de wielerwereld doen zaterdag mee aan een wedstrijd op hometrainers, die wordt ge houden in het Bredase café „Bui- tenlust". De wedstrijden worden georganiseerd door de suppor tersclub van J. v.d. Klundert. oo JO DE ROO, Jo de Haan en Leo van Dongen zijn de belangrijkste deelnemers aan wedstrijden op hometrainers, die vanavond wor den gehouden in Made. De car navalsvereniging „De Meieneers" heeft de organisatie op zich ge nomen. Technisch leider is Toon Simons. o—o GERRIT VERDAASDONK en de leden van de wielervereniging Breda hebben vanavond hun feestavond. De club bestaat vijf jaar en mag terugzien op succes volle organisaties. Het ledental groeit nog steeds. De vereniging zal ook het komende jaar weer kunnen rekenen op twee ronden: de Oranjeronde en de Lunet ronde. Houen-zo, Gerrit. oo THEO VERSCHUREN, de co ming-man uit Sint Jansteen, wordt ook in de Belgische bla den getipt als een mogelijke zege kandidaat in de Grote Prijs Stan Ockers. Theo heeft deze week geoefend in het sportpaleis en voelt zich kiplekker voor de strijd. oo PIET VAN EST is donderdag in zijn Klundertse huis gekomen. Hij werd door de Bredase dokter Versteegh in een ziekenhuis ge opereerd aan zijn adamhalings- organen. De dokter heeft ver klaard, dat Piet zich voor het nieuwe jaar geen zorgen behoeft te maken. Hij zal in een prima conditie aan de training kunnen beginnen. Na nieuwjaar. HANNOVER Dat judo, de sport van het „zachte geweldook voor dagelijks gebruik nuttig is, bewees de 22-jarige Duitser Klaus Glahn, bron zenmedaille winnaar in Tokio. Op een nachtelijk uur, op weg naar huis, werd hij overvallen door drie booswichten. Twee van hen kozen het hazepad toen zij met enkele geoefende worpen tegen de grond w aren gesmakt, maar nummer drie greep naar zijn mes. Daarmee was hij echter nog verder van huis, want Klaus Glahn ontnam tegen de grond waren gesmakt, maar bracht hem hulpeloos in een arm- klem naar de eerste de beste politie post. Eerst daar hoorde de messen- vechter wie hij had willen beroven. DEN HAAG De Haagse yshockey- club Hoky heeft in de Haagse Hout- rusthallen een viersteden toernooi ge wonnen. In de finale wonnen de Hagenaars met 2-1 van de Amstel Tigers, Daarvoor ze gevierde Hoky met 8-0 over Rotterdam en de Amstel Tigers met 4-1 over Til burg. In de wedstrijd om de derde plaats tussen Tilburg en Rotterdam wonnen de Tilburgers met 3-0. PRETORIA Tijdens een hevig onweer zijn twee Afrikaanse voetballers op een terrein van de plaats Lyttelton, vlakbij Pretoria, door de bliksem getrof fen en gedood. De beide ploegen stonden tijdens de rustperiode in een hoek van het veld het einde van het noodweer af te wachten, toen de bliksem met het genoemde noodlottige gevolg insloeg Een aantal spelers liep zware brandwonden op. Zij werden met spoed naar een ziekenhuis in Pretoria vervoerd.

de Stem | 1964 | | pagina 3