Zeeuwsch-Vlaanderen Will voor Walcheren ZUID-BEVELAND Raad Terneuzen wenst verhoging uitkeringen Nog geen „Purley-pool voor Souburgse jeugd KRITISCH Ontwikkeling EEG gaat gepaard met schokken DWS LC VASAS CUPSTTÏ 1 FILMS Kanaalzone heeft financieringstroubles MIDDELBURG Bejaardenbank GOES Namen noemen Kerstconcert in de r.-k. kerk Dagblad De Stem MOTIE NAAR DE MINISTER: HULST Nieuwe politie verordening met vuurwerk begroet OOSTBURG Firma v. Dronkelaar en Buijze Raad wil meer weten: commentaar Waarom niet? Ir. J. Prins voor ZLM Hulst Goede wil aanwezig EXAMENS HOOGWATER Vandaag IJZENDIJKE SAS VAN GENT AXEL HULST TERNEUZEN OOSTBURG MIDDELBURG GOES VLISSINGEN Morgen ii Christine Goitschel voortreffelijke star ortuna-PSl tweede kersi Amateurs s zaterdagpl Bokser ont\ titel per h DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 Philatelica De plaatselijke afdeling van de internationale vereniging Phila telica houdt maandagavond a.s. een bij eenkomst in restaurant Wöhler Tijdens deze bijeenkomst zal bekend gemaakt worden wie als 75ste lid is ingeschreven en wie dit lid heeft aan gebracht. Voor beiden is er een kleine attractie. Op zaterdag 16 januari gaat de af deling in de foyer van het City-theater een ruilbeurs en contactmiddag organi seren. Er zullen dan ook een veiling en een verloting worden gehouden. Souburg De raad heeft een krediet van 1300 beschikbaar gesteld voor de bouw van een bank voor bejaarden, die in totaal 2650 zal gaan kosten. Voor dit doel werd reeds door de Souburgse bevolking J 1.350 bijeengebracht. De heer C. Potter stemde tegen het des betreffende voorstel van b. en w. Hij zei niet tegen 'n bank voor bejaarden te zijn, maar vond de bank die b. en w. in hun gedachten hadden veel te luxueus. Ook andere raadsleden waren het, hoewel ze voor het voorstel stemden, eigenlijk niet met het verschaffen van dit krediet eens, omdat ze vonden dat de bank met het door de gemeenschap opgebrachte geld had moeten worden bekostigd. Tijdens de raadsvergadering kon bur gemeester B. Ter Haar Romeny meede len, dat de stichtingsakte van het dien stencentrum gepasseerd is. De meeste andere raadsvoorstellen werden door de raad zonder veel discussie aanvaard. Breskens Kerstfeest bejaarden In de Uit komst heeft het comité Bejaardenzorg en de dames V.V.H. een kerstmiddag aangeboden aan de bejaarden. Voorzitster mevrouw Poissonnier-den Doelder kon in haar openingswoord een groot aantal bejaarden welkom heten. Bijzonder werd het op prijs gesteld dat burgemeester J Eekhout aanwezig was. „Wij hopen allen vurig dat er een goed geoutilleerd verzorgingshuis of dienst- centrum bijkomt dan behoeven de oude ren niet naar een andere gemeente om daar onze levensavond te slijten. De be jaarden van nu kunnen niet wachten tot 1980", aldus de voorzitster. De dames V. V.H. waren ook deze middag weer op hun post. Reeds weken van tevoren hadden zij gezorgd, dat deze middag een goed verloop zou hebben. Burgemeester Eekhout prees zich ge lukkig met een comité, dat zich beijvert om een dergelijke middag voor de be jaarden te organiseren. Hij sprak nog enkele woorden over het te bouwen be jaardencentrum, waar de bejaarden ze ker een genoeglijke oude dag kunnen hebben. Mevr. Niermans herdacht hierna de overleden bejaarden van het afgelopen (Advertentie) Tijdens de Goese raadsveragdering zijn verschillende Goesenaren in commissies benoemd of herbenoemd. Ook werd er een commissie van advies Algemene Bij standswet gekozen. De verschillende benoemingen zijn a.v.: In de commissie van advies als bedoeld in art. 8 van de woonruimtewet 1947 de heren: S. Drukker, P. Janssens, J. Kats- man, F. van der Peijl en F. Schrijver. In het burgerlijk armbestuur de heer K. Bakker. In de commissie van advies gemeen telijke volkskredietbank: de heren L. van der Boog en H. Berg. In het gasthuisbestuur ir. P. Felius. In het college van curatoren van de gymnasiale afdeling van het Goese Ly ceum mr. H. Koopmans. De commissie voor onderzoek van de gemeentebegroting afdeling 1 werd a.v. herkozen: de heren J. Adringa, M. van Gorp, M. Haasdonk, P. Haverhoek, mr. H. Koopmans, M. Loeve en F. Polder man. De commissie voor onderzoek van de gemeentebegroting afdeling 2 werd a.v. samengesteld: de heren J. Haringman, B. Kegge, D. Leupen, D. van Loon, A. Maljaars en J. Roose. In de commissie tot wering van school verzuim werden gekozen: de heren P. Baarends, J. Meyer, B. Mouris, J. Kapoen, M. de Borst, W. Dominicus en D. Faberij de Jonge. In de stichting sportbelangen werden herkozen als leden: de heren L. van Zevenhuizen, A. Speelman, C. Jobse, C. van der Peijl, A. Hoogesteger, F. Vier gever, H. van Gurp en T. van der Werff. Als plaatsvervangende leden werden herkozen: de heren A. Stierman, J. van der Kop, J. Boon, P. Steutel, H. de Boer, A. Provoost en F. Buysrogge. In de commissie van advies Algemene Bijstandswet werden gekozen: de heren C. Hoek, B. Hogendorf, H. van Outheus- den, L. Joosse, B. Schreuder, drs. W. Dusarduijn, A. Maljaars, J. Visscher, B. Kegge en mevrouw M. Bartstra-Hooge- veen. De heer J. Visscher, wethouder van sociale zaken, werd tot voorzitter van de ze commissie benoemd. Op Tweede Kerstdag wordt in de r.-k. kerk tydens de middaguren het reeds traditioneel geworden Kerstconcert ge geven. I Uitvoerenden zijn het r.-k. Mannen koor en Knapenkoor o.l.v. de dirigent de heer E. Heyblok, met medewerking van de harmonie Euphonia (directeur S. v.d. Singel). Het programma vermeldt, behalve Gregoriaans, o.a. ook oude herderslie deren begeleid door houtblazers a cha- pella motetten, de symphonie van Joh. Chr. Bach, een Kerstsymphonie van de La Lande etc Er zal dus heel feeste lijke muziek ten gehore worden gebracht. Goes De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland gaat op 6 januari vergaderen Na het huishoudelijk gedeelte van de agenda volgt er een cua^erie door drs. A. Middelhoek, chef afdeling sectoren van het Centraal Planbureau in Den Haag, over het onderwerp: „Beschou- Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K M DE JONG tel. 2377 Hulst wingen van de factoren die voor de economisch ontwikkeling van Zeeland van belang zijn". Persleiding Goes zal niet deelnemen aan het gezamenlijk plan van de ge meenten 's Heer Arendskerke, Borssele, Heinkenszand, 's Heerenhoek en Ove- zande om een p ersleiding voor het riool water naar de Westerschelde aan te leg gen. Goes houdt zich bij zijn eigen plan om een persleiding via 's Gravenpolder naar de Westerschelde te laten leggen. Dit heeft burgemeester mr. F. Huber medegedeeld op een vraag uit de raad of het voor Goes wellicht goedkoper is zich aan te sluiten bij de eerder ge noemde combinatie van gemeenten. Hartsweer! K.V.P.-vergadering. Zondag zal er in de zaal „Thalia" door de plaatselijke afdeling der K.V.P. een vergadering be legd worden. Deze bijeenkomst begint om half acht Op deze avond zal de mid- denstandspolitiek het voornaamste onder werp van gesprek gaan uitmaken. Kapelle Kerstboom Op het bordes van het gemeentehuis aan het Kerkplein is gis teren een enkele meters hoge kerstboom geplaatst. Deze is voorzien van elektri sche lichtjes die gisteren ook reeds wer den ontstoken. Wolfaartsdijk S.N.A. De biljartvereniging S.N.A. hield in hotel Ossewaarde een wedstrijd tegen Kortgene, die door Kortgene op gemiddelde werd gewonnen. Filmavond. De onderafdeling Wolphaartsdijk van het Ned. Rode Kruis hield een filmavond in het Dorpshuis, waarvoor veel belangstelling bestond In zijn openingswoord deed de voorzifter, burgemeester Beelaerts van Blokland een dringend beroep op de aanwezigen mee te werken aan het Welfarewerk. ,-Iierna werd de film „Gods Geuzen" naa. het gelijknamige boek van Jan den Har- tog, vertoond, 's Middags werd voor een volle zaal een kindervoorstelling gege ven, waarin de film „Koninkrijk van de humor" werd gedraaid. Yerseke Raadsvergadering. Woensdag 23 december komt de raad om 7 uur n.m. bijeen om o.m. de begroting 1965 te be handelen. Het uiteindelijk berekende tekort is geraamd op 51,724,97. Nu de gemeente in 1965 geen hogere bijdrage uit het gemeentefonds zal krijgen zal worden voorgesteld over te gaan tot ver- hoging van havengelden, legesgelden. rechten voor de begraafplaats en de hondenbelasting. Voorgesteld wordt de aankoop van het pand Schotte 17 van de Ver. voor Ger. Lager Onderwijs voor 1500. Dit pand is bestemd voor sloop. Voorts de aankoop van 16 perceeltjes voortuin aan de Breeweg voor straatver breding; een 10-tal subsidie-aanvragen w.o. van het E.T.I, en muziekver. „Mo zart", worden door b. en w. geadviseerd af te wijzen, gezien de niet sluitende be groting 1965. Door het bestuur van de Burgerlijke Instelling voor Maatsch. Zorg is een aanbeveling ingediend voor een periodieke bestuursvacature. Aftre dend is de heer W. Dronkers, die zich herkiesbaar stelt. Tegenkandidaat is M. C Lindenberg. I.v.m. de Alg, Bijstands wet lijkt het b. en w. gewenst de exploi tatie van Vredelust" ook in de toekomst in handen te laten van bovengenoemd bestuur voor Zeeland F. DE LIGT tel 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuiosch- Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT, V Ostadestraat 41. Oostburg tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 21% mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1 elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. 1.60 en 1 0.60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegel half geld (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zoals reeds eerder be richt heeft de Afvalwaterleiding Kanaal zone Zeeuwsch-Vlaanderen financierings moeilijkheden, die onder de aandacht van het provinciaal bestuur en de ministers van Financiën en Binnenlandse Zaken zullen worden gebracht. Een commissie van financiële deskundigen heett een rapport opgesteld; aan de hand daarvan is een ontwerpbrief aan beide ministers opgemaakt, die, wanneer de raad van be stuur daarmee tijdens de maandagmorgen a.s. in gemeentehuis te Terneuzen te hou den vergadering akkoord zal gaan, naar de bewindslieden zal worden gestuurd Tevens zal de raad van bestuur worden voorgesteld de ministers van Binnenland se Zaken en Economische Zaken te ver zoeken „additionele voorzieningen" te treffen. Tijdens de vergadering zal ook de be groting voor het dienstjaar 1965 worden vastgesteld Voorts zijn er voorstellen de rekening-courantovereenkomsten mei Hondius N.V. te Terneuzen en de N.V Bank voor Nederlandse Gemeenten te verlengen, de rekening 1963 voorlopig vast te stellen, veenals een wijziging in de begroting voor 1964 en de aanleg van een voetbrug in de Korte Blikstraat op te dragen aan de N.V. Visser en Smit Aannemings Maatschappij voor een bedrag van f 8390,—. jaar waarna mevrouw Spaans de kerst boodschap voorlas. Door een meisjesclub van de herv. jeugd werd ol.v. mevr. Kareis een klein cerstspel opgevoerd. Door mevr. Gos- seij-de Lijser werd een voordracht ge daan van de „Klompenmaker die voor zanger wilde worden." Door mevrouw Vroon-v. Maarleveld werd op tekening het werk van mevrouw Poissonnier rond de bejaarden uitgebeeld. Mevrouw Nier mans deelde nog mede, dat dit jaar geen sociëteit meer zal zijn Op 6 janu ari zal weer de eerste bijeenkomst wor den gehouden. In het begin van het vol gend jaar zal door leerlingen van de chr. school een toneelavond worden ge geven. Kerstmiddag ln de Uitkomst heeft de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen een kerstmiddag gehouden. Voor de ze gelegenheid was de zaal zeer stijlvol versierd. Na een welkom en inleiding van de voorzitster mevrouw J. Orneé- Hansen werd een programma verzorgd door de dames M. Moerdijk-Vanderswalm uit Zuiddorpe, H. Risseeuw-Verdouw en R. Sanderse-Jacobs, beiden uit Axel. Zij brachten het kerstgebeuren tot -uiting door zang, piano en declamatie. Zij brach ten dit op een artistieke wijze tot uiting waardoor zij anderen met hun kunst ge lukkig wisten te maken. Deze dames heb ben in Zeeland een goede naam en de ver enigingen, die hen in hun midden kunnen hebben, mogen zich gelukkig prijzen. Met grote aandacht werd alles gevolgd en de voorzitster bracht aller dank uit voor dit sublieme spel. Vismijn Aan de vismijn zijn in de week van 6 tot en met 12 december aan gevoerd; 2264 kg bot; 564 kg schar; 89 kg schol; 1 kg tong; 4 kg tarbot; 5 kg lever; 39440 kg kabeljauw; 4537 kg wij ting; 81995 kg schardijn; 14682 kg ex port garnalen; 117276 kg haring. Jubileumzangavond Zaterdag is er ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de chr. zangvereniging „God is mijn Lied" een jubileum-zangavond in de Ned. herv. kerk. Aan deze avond verle nen hun medewerking de koren uit Cad- zand, Nieuwvliet, Oostburg, Waterland- kerkje en de chr. muziekvereniging „Ex celsior" uit Cadzand. Clinge Clingse hengelaars De hengelaars vereniging De Clingse Hengelaars hield voor de eerste maal haar leden vergadering in het Verenigingsgebouw. De belangstelling was zeer bevredigend. De uitslag van de derde proefvisserij op het viswater De Zestigvoet in ver band met de visziekte was zeer goed. De Visserij Inspectie, welke deze proef visserij hield, constateerde een sterke verbetering. Zij kon dan ook vergun ning geven om in het seizoen 1965 te poten 250 kg karper, 500 kg voorn en een aantal pootsnoekjes. Er komt nog een p-refvisserij en zo de uitslag hier van goed is, zullen de toewijzingen gro ter worden. Tenslotte werd nog meegedeeld, dat 26 en 27 december a.s. de visvergun ningen uitgereikt zullen worden in het Verenigingsgebouw. Groede Puivententoonstelling. Door de dui- venvereniging „Strijd in Vrede" is in ca fe Schelstraete een tentoonstelling ge houden, waarvoor een grote belangstelling bestond. In totaal werden 205 duiven ten toongesteld. De kampioenschappen gingen naar J. v. Driel bij de doffers en Iz. Schip pers bij de jarige duivinnen. De verdere uitslag is; Oude doffers: 1, 4 J. v. Driel, 2 H. Elfrink, 3 Schautteet-de Roo, 5 J. Maas, 6 D. Ek- kebus, 7 Joh. v. d. Wege, 8, 9 Joz. v. d. Wege, 10 C. de Poorter; Z.E.V. J. Wol- berts en J. Versprille. Oude duivinnen: 1, 7 D. Ekkebus, 2 A. Ekkebus, 3, 4, 5 G. Dusarduijn, 6 H. Elfrink, 8 Schautteet-de Roo, 9 O. de Zutter. Z.E.V. O. de Zutter en D. Morel. Jarige duivinnen: 1 Iz. Schippers, 2 Joh. v. d. Wege, 3 J. Ris- seeuw, 4 J. Maas, 5 A. Ekkebus, Z.E.V. Roecks en De Zutter. Jarige doffers: 1 J. v. Driel, 2, 3 Schautteet-de Roo, 4 C. Brakman, 5 A. Jansen. Jonge doffers: 1, 7 J. Risseeuw, 2, 8 J. Maas, 3 Schautteet-de Roo, 4 A. Maillie, 5 H. Elfrink, 6, 10 L. v. d. Wege, 9 M. Robijn, Z.E.V. en E.V. M. Robijn. Jonge duivinnen: 1, 6 O. de Zutter, 2 H. Elfrink, 3 J. Merk, 4 L. v. d. Wege, 5 J. Elfrink, 7 C. de Poorter, 8 G. Dusarduijn, 9, 10 A. de Maillie. Late dot- fers: 1. Schautteet-de Roo, 2 Ch. Ras, 3 C Brakman, 4 J. v. Driel, 5 J. de Roecks. Late duivinnen: 1, 4 J. v. Driel, 2 D. Ekke bus, 3 Schautteet-de Roo, 5 C. Brakman Hokkampioen werden: 1 Schautteet-de Roo, 362 pnt., 2 J. v. Driel, 359 pnt., 3 Joz. d. Wege, 358,5 pnt., 4 G. Dusarduijn, 356,5 pnt. Heikant Seriekaartiiig In de zaal bij F. Sa- man-van Acker werd een serie prijs- kaarting gehouden, waaraan door 40 kaarters werd deelgenomen. De prijs winnaars: Alf. van Vooren, D. van Waesberghe (2 x), Cam. Boone, J. Roe- giest, C Verdurmen, P. Saman allen huis. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeenteraad van te Heikant en P. de Caluwé te Koewacht' Terneuzen heeft tijdens de gisteravond gingen allen met een dikke haan naar gehouden vergaderjng ee„ motie aange- nomen, die werd ingediend door de heer P. J. Huybrecht (P.v.d.A.) en die door b. en w. ter kennis zal worden gebracht van de minister van Binnenlandse Za ken, bij wie er op wordt aangedrongen de uitkeringen uit het gemeentefonds aan de gemeente in overeenstemming te brengen met de „werkelijke behoefte van deze gemeente". In de motie was gesignaleerd dat de ,zich uitbreidende gemeente" een tekort aan financiële middelen heeft. Verho ging van de uitkeringen is noodzake lijk opdat de gemeente Terneuzen haar taak in deze contreien zal kunnen blij ven vervullen en het verzorgingspeil handhaven zoals de motie zegt. De heer Huybrecht diende de motie in naar aan leiding van een bij de ingekomen stuk ken gevoegde brief van het bestuur van de Partij van de Arbeid, waarin er mede deling van wordt gedaan dat tijdens het P.v.d.A.-congres van 14 november jl. een resolutie is aanvaard, waarin de te lage uitkeringen uit het gemeentefonds aan de gemeenten worden gelaakt. Feestavond „Rapidc" In hotel Van Oosterom zal op 26 december de jaarlijk se feestavond voor de leden en de do nateurs van de hockeyclub „Rapide" worden gehouden. Daaraan voorafgaan de zullen 's middags op het gemeentelijk sportterrein het dames- en herenelftal in het krijt treden tegen de elftallen van „Gantoise" uit Gent. Oliekachel ontplofte. Een dezer da gen ontplofte bij de weduwe H. in Oost burg een oliekachel. De ontploffing was oorzaak dat het deksel van de oliekachel tegen het plafond vloog en stukken steen van de schoorsteen op het dak vielen. Er was flinke roetschade. De oorzaak is on bekend. St.-Jansteen Toneeluitvoeringen De toneelver eniging „Came van Rhetorica Sint-Jan ten Stene" gaf een drietal uitvoeringen in het verenigingsgebouw. Het gebrachte was goed en had ongetwijfeld een gro tere belangstelling verdiend. Walsoorden Vertoning film Zaterdag zal de ver toning van de „plaatselijke film Wals oorden", enkele maanden geleden opge nomen op initiatief van de Nederlandse Blindenbond, plaatsvinden. Deze film wil geen kunstzinnige documentaire zijn en is slechts bedoeld om de aandacht te vestigen op het werk van de Nederland se Blindenbond. Het is begrijpelijk, dat elke rechtgeaarde inwoner de film zal willen zien omdat het een interessante belevenis is een rolprent te aanschou wen, waarin eigen inwoners de hoofd rollen vertolken. Waterlandkerkje Raadsvergadering De gemeente raad komt op zaterdag 19 december in openbare vergadering bijeen. Op de agen da komen de volgende punten voor: wijziging verordening reinigingsrechten; ingebruikgeving gemeente-eigendommen (klaslokaal en speelplaats) aan de bij zondere kleuterschool; behandeling en vaststelling begroting dienst 1965 en vaststelling bedrag per leerling o.l. school over 1965 Zuiddorpe Vertrek wijkverpleegster Nog deze week vertrekt zuster Tarsiciana, wijk verpleegster van het Wit-Gele Kruis voor Zuiddorpe en Overslag uit de ge meente. Zij is hier acht jaar werkzaam ge weest, waarvan vijf werkzaam in de verpleging van beide gemeenten en aan het consultatie-bureau, bovendien was ze een tijd waarneemster in Westdorpe en Axel. Veel en goed werk verrichtte zij in het nieuwe wijkgebouw, dat haar bijzondere. toewijding genoot. Zuster Tar siciana was graag in Zuiddorpe. De ve len, die zij er heeft geholpen, zien haar slechts node heengaan en zulllen haar met dankbaarreid blijven gedenken. (Advertentie) 'n Droom wordt werkelijkheid voor U Bij aankoop van f 500.- reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE - Tel. 01170-2161 TERNEUZEN - ZUIDLAND STR. TEL. 01150-3529 heer Huybrecht zijn voorstel indiende, buiten het vuurwerk. Hetgeen uiteraard enige hilariteit in de raadszaal teweegbracht. De raad besloot voorts tot aankoop van enkele percelen grond in het exploitatie plan Catspolder, ontbinding van pacht overeenkomst ten aanzien van de hof stede Oudelandsehoeve aan de Oude- landseweg, tot verkoop van een perceel grond in het industrieterrein „Driewe- gen-Mr. F. J. Haarmanweg" aan de fa. Van den Hemel en perceeltjes grond aan vier aspirantwoningbouwers in het uitbreidingsplan Sluiskil en het plan Zuidpolder, en tenslotte een stukje grond aan de stichting Protestantse Bejaarden zorg. Tenslotte werden nog enkele fi- nancieel-administratieve punten afgehan deld. Tijdens de gisteravond gehouden ver gadering heeft de raad een nieuwe alge mene politieverordening vastgesteld; de oude was op verschillende punten enigs zins verouderd en is nu aangepast door de commissie voor de strafverordenin gen. Op voorstel van de heer Huybrecht werden gisteravond in de nieuwe ver ordening nog enkele stringentere bepa lingen ten aanzien van het afsteken van vuurwerk opgenomen. Ingevolge de nieuwe politieverordening zal voortaan geen vuurwerk meer mogen worden ver kocht aan personen beneden de achttien jaar, is het personen beneden de acht tien jaar verboden vuurwerk bij zich te hebben en is het verboden vuurwerk af te steken, tenzij de burgemeester daar van ontheffing verleent bij bepaalde .ge legenheden. Overigens knalde, toen de (Advertentie) Zierikzee Ouderavond r.-k. scholen. In hotel Van Oppen werd een ouderavond voor de r.-k. scholen georganiseerd. Hoofd schotel was een lezing met film over het onderwerp „Onze voeding en de voeding van onze kinderen". Op vlotte en duide lijke wijze behandelde mej. Buwalda van het Bureau Voorlichting Voeding uit Den Haag dit onderwerp. Uit de zeer vele vra gen die haar werden gesteld bleek dui delijk, dat zij bij de aanwezigen een punt had aangetipt, dat grote belangstelling heeft. De voorzitter moest wegens tijd gebrek een einde maken aan de vragen, Mej. Buwalda mocht voor haar lezing een aquarel van de Havenpoorten in ont vangst nemen. Na de pauze werd nog een huishoude lijke agenda afgewerkt. Tot slot sprak de pastoor tot de ouders een woord van opwekking tot steun aan de geheel nieu we vorm waarin de kinderen thans hun godsdienstonderricht krijgen. (Van een onzer verslaggevers) De Souburgse raad die gistermiddag in openbare vergadering bijeen kwam, heeft het college van b. en w. verzocht het voorstel waarin een krediet van ƒ20.000 werd gevraagd voor de aankoop van een in Nederland nog onbekend instructie- bad, aan te houden tot de volgende raads vergadering. Zoals wy reeds meldden bestaat een dergelijk bad uit een grote met plastic „gevoerde" houten kuip. De ze zgn. „purley-pool" wordt al op veel Engelse scholen gebruikt. De raad die eigenlijk enthousiast was over de plannen van b. en w. meende echter op grond van de thans beschik bare gegevens nog niet tot aankoop te moeten overgaan. Met name verlangde de raad uitvoerige cijfers over de exploi tatie van een dergelijk bad en ook wilde de raad graag ingelicht worden welke andere mogelijkheden er zijn om in Sou burg een instructiebad, al dan niet voor permanent gebruik, te plaatsen. Over het algemeen spraken de raadsleden hun lof uit over de voortvarendheid van b. en w., maar men wilde alvorens te beslui ten tot eventuele aankoop, liever exact weten wat de consequenties van zo'n besluit zullen zijn. Ondanks een felle verdediging van het voorstel van b. en w., wist burgemeester B. ter Haar Romeny de raadsleden niet tot andere gedachten te brengen. Hierbij voerde de raadsvoorzitter aan dat hij uit de beschikbare documentatie de indruk had gekregen dat het bad in Souburg zeer goed bruikbaar zou zijn, ook al ge zien de ervaringen, die men in het bui tenland met dit bad heeft opgedaan. Hij vond dat met het aankopen van dit bad een experimentele oplossing zou zijn ge- tijd zal vergen. vonden om Souburg op zeer korte ter mijn aan een noodzakelijke voorziening te helpen. Dat de exploitatiekosten van het bad niet helemaal bekend zijn achtte burgemeester Ter Haar Romeny geen be zwaar. Hij was van mening dat het bad zo beduidend weinig kost dat men er echt geen risico mee loopt Hij voerde tevens aan dat bij het bad een aantal voorzieningen worden bijgeleverd, die anders op zeer moeilijke wijze te krijgen zijn. Ook dat Souburg bij aankoop een aanzienlijke korting krijgt omdat dan voor de eerste maal in Nederland wordt geïntroduceerd gebruikte de raadsvoor zitter als argument om de raadsleden nog tijdens deze vergadering tot een po sitieve uitspraak over te halen. Op vra gen van raadslid J. Sinke, of er in Sou burg misschien een ander en permanent instructiebad gebouwd zou kunnen wor den, antwoordde de burgemeester dat de kosten van een dergelijk bad belangrijk hoger zouden zijn dan van het door b. en w. voorgestelde bad. Tevens meende de raadsvergadering dat als Souburg een permanent instructiebad zou gaan bou wen mogelijk de plannen van een Wal- cherse commissie om te komen tot één groot instructiebad in dit gebied zouden worden getorpedeerd. „En als het wel door zou gaan, dan zou Souburg buiten dit plan gestoten worden", zo voorza; burgemeester Ter Haar Romeny. Ofschoon besloten werd het voorstel tot de eerstvolgende vergadering aan te houden, werd van de zijde van b. en w. de opmerking gemaakt, dat men gedu rende deze korte periode die men nog heeft voor de volgende vergadering, voor baden met een verschillend karakter geen juiste exploitatieopzetten zal kun nen maken. Bovendien zullen er tekenin gen worden gemaakt, hetgeen vrij veel Het raadslid J. Andringa (KVP) heeft er bij het dagelijks bestuur van de ge meente Goes op aangedrongen de raads vergaderingen voortaan 's middags te houden. Burgemeester mr. Huber heeft hem nu geantwoord dat de raadsverga deringen in Goes als regel 's avonds ge houden worden omdat het vergaderen 's middags voor verschillende leden „on overkomelijke bezwaren met zich mee brengt. Wy vragen ons af: waarom kan er dan wél 's middags vergaderd worden in ge meenten als Middelburg, Vlissingen en Oost- en West-Souburg? Als ook bijvoor beeld Wolphaartsdijk niet 's middags vergaderde, zouden we nog hebben kun nen denken dat het een kwestie van geo grafische ligging is. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „De ontwikke ling van de EEG gaat met schokken ge paard. Men kan echter niet ontkennen, dat bij de meeste landen ln de EEG de wil aanwezig blijkt om er iets goeds van te maken. We dienen bovendien goed te beseffen, dat de landbouw met nog veel meer problemen geconfronteerd iS, wanneer er geen EEG was ge weest". Dat zei ir. J. Prins de alge meen secretaris van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij in zijn inleiding over „Actuele landbouwproblemen'' tijdens de algemene vergadering van de kring Hulst van de Z.L.M., die werd gehou». den in hotel van Leuven te Klooster- zande. De lieer Prins noemde als de grote landbouwproblemen van het ogen blik het kosten-, het afzet- en het prij zenvraagstuk. Ten aanzien van het kostenvraagstuk merkte hij op dat rentabiliteit van het akkerbouwbedrijf niet erg geweldig meer te noemen is. Zulks is te wijten aan de enorme kostenstijgingen, die dan meest al niet gepaard gaan met een stijging van de inkomsten. Met betrekking tot het afzetsysteem oordeelde hij dat er een steeds grotere behoefte gaat be staan aan fijne en bewerkte of verwerk te produkten. De contractteelt zal naar de mening van ir. Prins nog belangrijk toenemen omdat de 180 miljoen consu menten, die de EEG-landen tellen, graag vaste prijzen zien. Het prijzenprobleem wordt naar de mening var. ir. Prins mede uitgemaakt door de moeilijkheden, waarmee het ineenvloeien van de ver schillende landbouwbeleidslijnen van de landen in de EEG gepaard gaat. De heer Prins gaf een uitgebreid exposé over de voorgeschiedenis van en de vaststelling van een graanprijs voor al le EEG-landen. Hij zei te verwachten, dat het enkele dagen geleden in Brus sel dienaangaande genomen besluit noch een grote verhoging noch een grote ver laging van de Nederlandse graanprijs tot gevolg zal hebben. De vele aanwezigen in hotel van Leu ven werden tijdens de vergadering ge confronteerd met nog meer verhande lingen; verschillende Z.L.M.-hoofdamb- tenaren hielden korte inleidingen over de werkwijze van hun afdelingen, ter wijl voorts de rijkslandbouwconsulent, ir J de Wit en de nieuwe rijkstuinbouw- consulent voor Zeeland, ir. L. Vellekoop, nog aan het woord kwamen. De laatste merkte op dat de ontwikkeling van de tuinbouw in het zuidwestelijk kleigebied momenteel ietwat stagneert, hoofdzake lijk door de hoge stichtingskosten voor de telers maar dat de toekomst er toch niet zo somber uit hoeft te zien. Voorzitter J.W. Scheele uit Zaamslag van de Hulster kring tenslotte betoogde, dat de landbouw een goed jaar achter de rug heeft, waar he' tenminste de goede weersomstandigheden en de vrij goede opbrengsten betrof. Ontevreden toonde hij zich over de prijzen van de vrije of speculatieve produkten en de concurrentie die de kunstvezels het vlas berokkenen. Over het subsidie voor de vlastelers, waarvan ook sprake is in o.m. Frankrijk, zei hij noodzakelijk te achten. Tijdens deze vergadering werden voorts nog enkele huishoudelijke punten afgehandeld. DAMEJI- EN HERENKAPPER De heer F. Cappaert te Sas van Gent is in Breda geslaagd voor het diploma dames- en herenkapper. Morgen, zaterdag 19 december, gelden voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert 2.45 en 15.08 uur; Terneuzen: 2-05 en 14.26 uur; Vlissingen 1.36 en 13.55 uur; Wemeldinge: 3.21 en 15.39 uur- CDCZ>CDCZ>< HOFZICHT: DE DODENLIJST VAN A.M. Er zit veel (Engelse) spanning deze film van John Huston. George Scott en Kirk Douglas spelen de hoofdrollen. Een misdadiger vermoordt allen, die aanspraak kunnen maken op het grote familievermogen, maar de schurk be reikt toch niet zijn doel (KFC: 14 j.) OLYMPIA: DE ZONDARES: Een melo drama van Willi Forst, met in de hoofd rollen o.a. Hildegard Neff en Gustav Froelich. Marina, een meisje uit een slecht milieu, raakt op het slechte pad Zij neemt een schilder in huis, die aan een ernstige ziekte lijdt en na een ope ratie sterft. Marina pleegt dan zelf moord. (KFC: 18 j. met ernstig voor behoud) CENTRUM: EEN VERRUKKELIJKE IDIOTE: De regie heeft Eduard Moli- naro en in de hoofdrollen spelen o.a. Brigitte Bardot en Anthony Perkins Een Engelse jongeman van Russische afkomst begeeft zich in de spionage. Het document, dat hij moet stelen, is echter vervalst. Het naaistertje, dat in de film opreedt. is een slimme agente. (KFC: 14 j.) BIOSCOOPGEBOUW: ZO'N SOORT MEISJES: Gerald O'Hara verfilmde dit verhaal over een Oostenrijks meisje in Londen, dat door een oudere man -oi dt vërleid. Ze loopt een ziekte op, geneest en keert naar huis. In de hoofdrollen: Peter Burton en Linda Marlowe. (KFC: 18 jaar) LEMMY CAUTION INCOGNITO: Eddy wordt in deze film ingeschakeld rm een bende valsemunters op te sporen. Met de hem eigen virtuositeit ontwart hij de vele raadselen. (KFC: 14 j.) LUXOR: DOKTERS VAN DE NIEUWE LICHTING: Een doktersverhaal onder regie van John Rich, met in de hoofd rollen o.a. Michal Callan en Dean Jo nes. De film speelt zich af in het we reldje van een enorm groot ziekenhuis, voornamelijk onder de jonge co-assis tenten, die door een zuinige directeur enz. worden belemmerd in de ont plooiing van hun talenten. (KFC: 14 j.) DE SCHERPSCHUTTER; een Western onder regie van Sidney Salkow, met in de hoofdrollen o.a. Audie Murphy en Merry Anders. Voor de liefhebbers een vrij vlotte film. (KFC: 14 j.) LEDEL: DE VIKINGEN KOMEN: Een spektakelstuk onder regie van Jack Cardiff, met in de hoofdrollen Richard Wildmark, Sidney Poitier e.a. Rolfe, een dappere Viking is op zoek naar een legendarische gouden klok. Hij krijgt van de koning geen hulp, kaapt dan diens schip en dochter en trekt het avontuur tegemoet. (KFC: 18 j.) MET DE DRIE STOOGES DE WERELD ROND: een kluchtige comedie onder regie van Norman Maurer, met in de hoofdrollen: Moe Howard en Joe De Rita Phileas Fogg wil een reis om de wereld maken in 80 dagen. Met zijn drie trouwe knechten aanvaardt hij het avontuur. Onderweg maakt het ge zelschap uiteraard het nodige mee. (KFC: a.l.) ELECTRA: HELLEGEBROED: Een Wes tern van Ken Annakin, met in de hoofdrollen o.a. Richard Todd en Jamie Uys. Luke Billings en zijn vier zoons beginnen een ware terreur in een klein Zuidafrikaans dorpje. De bevolking rekent echter bloedig met hen af. (KFC: 18 j.) CITY: D'R MOET NU MAAR EENS GE TROUWD WORDEN: Een comedie van Pierre Etaix, met in de hoofdrollen o.a. Pierre Etaix en France Arnel. Een jongeman van goeden huize probeert de vrouw van zijn dromen te vinden. Het gaat echter allemaal niet zo ge makkelijk, maar tenslotte komt er toch een lieftallige Zweedse uit de bus (KFC: a.l.) TERNEUZEN Luxor 20 uur Dokters van de nieuwe lichting, 18 j. GOES Grand 20 uur De volgelingen van Dra- cula. 18 j. Korenbeurs 14 uur Verg. waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland OOSTBURG Ledel 19.30 uur Jaontje AARDENBURG Wijkgebouw 20 uur Verg. Groene Kruis GENT Kon. Opera 19.30 uur La Traviata VLISSINGEN Stadhuis 14 uur Raadsvergadering Alhambra 20 uur De onbekende uit de Noord-Express, 18 j. Luxor 20 uur Eddy in de olie, 14 i. MIDDELBURG Electro 19.30 uur Hellegebroed, 18 j. City 20 uur D'r moet maar eens ge trouwd worden, a.l. HANSWEERT Thalia 19.30 uur Parochiebijeenkomsl GRAND; DE VOLGELINGEN VAN DRACULA: Een griezelverhaal van Don Sharp, met in de hoofdrollen o.a Clifford Evans en Noel Willman. Dr. Ravna. een vampier, leeft met zijn zoon en dochter in grote luxe en maakt re gelmatig slachtoffers. Op het einde van het verhaal komen de vampier en de volgelingen om het leven. (KFC: 18 jaar) ALHAMBRA: DE ONBEKENDE UIT DE NOORD-EXPRESS. Een film van Al fred Hitchcock, met in de hoofdrollen o.a. Farley Granger, Ruth Roman en Robert Walker. (KFC: 18 j.) [.UXOR: EDDY IN DE OLIE. Eddie Con stantine beleeft weer de nodige ver wikkelingen. (KFC: 14 j.) KNAPAF R. Mahu Duivenkeuring DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Jozef ver kocht door zijn broeders TERNEUZEN Luxor 20 uur Dokters van de nieuwe lichting OOSTBURG Ledel 20 uur De Vikingen komen IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur De dodenlijst van A.l\ SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Die Sünderin. Doo de poorten der hel KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 19 uur Groot bal R. v. Kruyssen 15 uur Wildschietinfc HULST Bioscoopgebouw 20 uur Lemmy Caution incognito, 14 j. AXEL Het Centrum 20 uur Een verrukkelijke idiote CLINGE L. de Vilder 15 uur Palingschieting L. de Vos 18 uur Groot-biljartprijskamp KEMSEKE-PAAL Ad. de Bakker 15 uur Schieting BRESKENS Ned. Herv. Kerk 19.30 uur Zangavond VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De onbekend' uit de Noord-Express, 18 j. Luxor 19 en 21 uur Eddy in de olie 14 jaar GOES Grand 19 en 21 uur De volgelingen va Dracula, 18 j. MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur Hellegebroe 18 jaar City 20 uur D'r moet nu maar eens g< trouwd worden, a.l. Polderhuis 11 uur Alg. verg. polderb stuur Walcheren Sporthal 10.45 uur Zeeuwse sportco tactdag WATERLANDKERKJE 9 uur Raadsvergadering In den Koning Prijskaarting IJZENDIJKE Lievens 19 uur Districtsbal RKJB KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Schieting KRUININGEN Dorpshuis 10.30 uur Internationaal Teenerfestival WENEN DWS k kwartfinale van de sti Europacup uit tegen he se Vasa Gyoer. Gunstij de Amsterdammers ni loten. Nu hebben zij kans 0111 te bereiken wat eens haalde: de halve f sas is stellig de minist de ploeg van de laatste Minder vrolijk zullen Rea Benfica hebben gekeken. Zij nu tegenover elkaar te staar nale Milaan verschijnt in dl Glasgow Rangers. FC Köln tegen Liverpool. De loting voor de Europes bekerwinnaars luidt: Lausan SofiaWest Ham United, of Sporting LissabonReal Sj TorinoDynamo Agram, schauMünchen 1960. AMSTERDAM „Wij heb geloot", was de reactie v; A. Luikinga van de Amstei „Wij hebben niet alleen geli omdat Vasas waarschijnlijk d ke tegenstander wordt geach al ook, omdat wij door de tegen Fenerbahce kennis maakt met het Middeneuroj In de wedstrijden tegen heeft onze ploeg getoond ve op het korte, niet-produktie^ De heer Luikinga, die i spelers van DWS aan de liji zei, dat de jongens zonder verheugd waren over het lot de tegenstander niet ondersc wij geven ons een goede k ronde verder te komen", be cretaris. CHRISTINE ..liet gaat wel. VAL D'ISERE Op de van de skiwedstrijden in in het „criterium van de eer kwamen de dames aan dé slalom speciaal werd met gj van macht door de Franse kampioene Christine Goitsc sec. gewonnen. Ook de tweede en de waren voor Franse meisje Terraillon eindigde met ru conden achterstand in 90,26 tweede en Pascale Judet in derde plaats. In de eerste 43 poortjes kwam Christines rielle op de harde piste werd zij daardoor voor een uitgeschakeld. In de tweede afd 49 poortjes onderging haar Annie Famose, die slechts ringe achterstand op Christii zelfde lot. De Duitse ski-el voor de wedstrijd ingeschrei GELEEN Het bestuur leense eredivisieclub Fortun in verband met haar 10-jaï by de KNVB een verzoek in de voor zondag 27 december| de wedstryid tegen PSV op dag te mogen spelen. De I het best. LEEUWARDEN Ter gelei het 60-jarig jubileum van de halhond werd in Leeuwarde stryd gespeeld tussen het amateur- en het Nederland elftal. pe amateurs zegevierden de rust met 4-1 de leidin genomen. den HAAG Het bestu; Nederlandse Boksbond heef! Duivenbode de titel van h wichtkampioen van Neder kend. De beslissing is genomen leiding van de prestaties va venbode, in binnen- en buite verd. De titel was vacant, halfzwaargewichtkampioen v Oostrum, evenals Van Dui\ Pupil van Dick Groothuis.

de Stem | 1964 | | pagina 2