ERRKSUN OMEGA DE sigaar voor onder de kerstboom! Uw Talenwonder Drie verbeteringen vergroten de nauwkeurigheid en verlengen de levensduur van de Omega Constellation 9si ud&rl bo Tussen het publi gexett neem De Erres universele ontvanger TV 9645 „verstaat" de ver schillende systemen, waarin "Nederlandse, Duitse, Belgische en Franse programma's worden uitgezonden. U kiest het ka naalen automatisch past het toestel zich aan bij het be treffende lijnensysteem. Dat is het comfort dat u zoekt! Het is een TV toestel vol snufjes, maar van buiten is het een en al rust en evenwicht. Want alleen de twee belangrijkste knoppen zijn zichtbaar; de andere zitten achter een sierlijk draaipa- neel. Laat uw handelaar dit kroonjuweel uit de „nieuwe lijn"- serie van Erres u eens demonstreren. i Omega Seamaster de Ville Grote precisie en elegant model. Waterdicht, automatisch, schokvrij. Goud f 650.- Edelstaal f260.- Goud cp edelstaal f335.- idem met datum: f710.- resp. f290.- enf 365.- Niet automatisch v.a.f 195.- Omega Ladymatic Een nauwkeurig uurwerk met au tomatische opwinding. Desondanks zeer plat en elegant, feer verzorgde en duidelijke wijzerplaat. Verkrijgbaar in goud, goud op staal, doublé en edelstaal en in goud met gouden band. Omega Seamaster Nauwkeurig en solide. Waterdicht, automatisch en schok- vrij. Goudf575.- Staal f 210.- Doubléf240.- Ook verkrijgbaar met datumaan- wijzing. VAN VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 Gouden Omega Constellation met gouden band vanaf 1785,-. in trein, tram, bi wel personen roi deze plaatsen, waar drijven dan ook voc wonder, dat zakker maken. Het is zeer moeilijk e itie om hiertegen ie s praktisch onmogeli den. Maar de meest* die al jaren „in het trappen. De politie I tot het waarschuwen voortdurend doet, m< sen nóg niet genoeg dommen aan alle ka nonchalante wijze wa en goed omspringt. Qndanks de herhaalde winden der politie gaat tal pas opletten als het en een grote som geld uit nee of tas verdwenen is in der handige zakkenrollers, verdienen vaak een rijk maa rollen en gaan meestal uit werk. Grote demonstraties massale bijeenkomsten wordei rig bijgehouden want dit zijn heden om hun praktijken uit Ook warenhuizen, vooral tijc i'uimingsweken en in het k vormen een lucratief werkten soort roes lopen daar de vroi Met twee vlugge vingers portemonnee gerold. de uitgestalde produkten er hun geld en hun tas. Op zuil ten, die vaak slechts enkele duren slaan de zakkenroller zijn hoofdzakelijk de dames, c geld en tassen betreft slordig zaam zijn. Veelvuldig komt dat een dame haar portemor zijzak van haar mantel heeft (Advertentie) OUDE G Velasques - een sigaar die zijn plaats onder de boom verdient, èn om de vertrouwde kwaliteit èn om de prijs. Velasques biedt een ruime keus uit sfeervolle verpakkingen; De Reinosa Een echte feestsigaar voor een stemmige avond. Vorstelijk corona model in stijlvolle kistverpakking 10 stuks voor I 4,50 De Alcazar De kwaliteit van een dure sigaar en dat voor 30 cent! Een heel goed cadeau voor verwende bol- knak-rokers. In de mooie, roman tische doos: 10 stuks voor f 3,- 25 stuks in leuke verpakking - 7,50 De Ribas Een luchtig, geurig sigaartje voor kenners en „beginners". De beste senoritas voor deze prijs. 16 cent. Uniek is het 50 stuks kistje 8,Maar ook het groene blikje is altijd welkom: 20 stuks voor I 3,20 Alcazar 1. Door nieuwe metaal-legeringen een nog nauwkeuriger tijdaanwijzing, zelfs bij plotselinge, zeer grote temperatuurverschillen. 2. Door gebruik van de allernieuwste uurwerkolie (f1172,- per liter) slijtage praktisch uitgesloten. 3. Omega heeft de grootste ultrasonische reinigingsmachines van Zwitserland. Daardoor betere reiniging en daardoor grotere nauwkeurigheid. ERRES TV 9645 f 1168, Ook te leveren met schuifdeur en op elegante pootjes als consolette f 1345, 'n R.S. Stokvis produkt, vervaardigd door Van der Heem Ribas Alle metalen, die worden gebruikt bij de fabrikage van de Omega Constellation worden aan bijzonder zware proeven onderworpen om iedere kans op metaalvermoeidheid uit te sluiten. Voor de kast van de Constellation wordt uitsluitend goud of staal gebruikt. Door het gebruik van speciale legeringen voor alle bewegende onderdelen worden plotse linge of geleidelijke temperatuurwisselingen opgevangen. Daardoor zal de Constellation, onafhankelijk van klimatologische omstandig heden, steeds de. juiste tijd aanwijzen. Be halve reinigende chemicaliën, worden de mo dernste electronische en ultrasonische hulp middelen gebruikt om alle vitale onderdelen vrij te maken van voor het blote oog onzicht bare stofdeeltjes. De lucht in de ateliers, waar de reiniging plaats vindt, wordt gezui verd. Een microscopisch kleine hoeveelheid van de zuiverste en kostbaarste olie ter wereld houdt de Constellation in perfecte gang. Het enige onderhoud, dat het horloge vraagt, is eens in de twee jaar deskundig reinigen en oliën. Elke chronometer is officieel getest. De naam „chronometer" wordt uitsluitend verleend aan uurwerken van uitzonderlijke precisie en wordt door de Zwitserse wet be schermd. Een horloge mag in Zwitserland alleen chronometer worden genoemd als het met sukses een test van 360 uur heeft onder gaan aan een Zwitsers instituut voor officiële chronometer-controle. Iedere Omega Con stellation voldoet aan de voor een chrono meter gestelde eisen. Bovendien verkrijgt iedere Constellation, zonder uitzondering, op haar certificaat de extra vermelding „uit zonderlijk goede resultaten". Dit is de hoog ste onderscheiding, die een Zwitsers instituut voor officiële chronometercontrole kan geven. In 1963 fabriceerde Omega 61,47% van alle Zwitserse chronometers. Omega bezit alle Zwitserse precisierecords (6) voorpolshorloges. Dat één fabriek ooit alle 6 records zou kunnen - verkrijgen, werd tot voor kort voor onmoge lijk gehouden. De prijs van Constellation-precisfe. De fabrikage van een Omega-Constellation kost veel meer tijd dan die van een gewoon hor loge. Want elk bewegend onderdeel wordt ver vaardigd tot op een fraktié van een millimeter nauwkeurig. 153 belangrijke onderdelen wor den 1497 maal getest en gecontroleerd. Ze worden 1215 keer gereinigd, zowel mecha nisch als door middel van ultrasonische tril lingen. Ze worden gepolijst tot ze glimmen als spiegels. De wrijving wordt tot een mini mum gereduceerd. De Omega Constellation benadert dan ook de sterrenwacht-precisie zo dicht als voor een polshorloge maar mogelijk is. Een verschil van een paar sekonden kan voorkomen, maar dat is dan ook alles. De chronometermakers van Omega be schouwen de Omega Constellation als het beste, dat zij ooit hebben gemaakt. De Con stellation kost meer dan andere horloges, maar de prijs is reëel en verantwoord. Reinosa Elke Omega Constellation is automatisch en waterdicht. Verkrijgbaar in goud, goud op staal of edelstaal.

de Stem | 1964 | | pagina 12