Officier met aktetas overgehesen Eiland genomen na luchtoperatie R ijkspolitie-invasie Marechaussee heeft te weinig mensen a Jordan Brit „fotograaf van het jaar 250 jaar goeie ouwe BLAHKENHEYM KOELKAST ?LIEBHERR? Kind alcohol gegeven bejaarden veroordeeld Rotterdammers horen zware straffen eisen Grote slag Veiligheid Verdriet in Cyprisch dorp Ondergronds meer in woestijn (met de baard) Divisie Breda blijft bestaan de drank voor dorstige drinkers! Minister-president Jeugd doordringen van bevrijdingswaarde In Someren Veel schade bij fabrieksbrand Kamer verhoogt subsidie sociaal werk Acht jaar voor S.S.-kapitein Brand in Haagse herenmodezaak kost halve ton limonade Soekarnistische beweging verboden Reinigen met kokend water mogelijk! één van de 7 onmiskenbare voordelen van de jordan tandenborstel! IIAUBL.AU UL siLiTi vAix RIJD AG 18 DECEMBER 196-* ALS GEVOLG van zware regenval zijn in Egypte een paar duizend mensen dakloos geworden en is voor ongeveer 2.500.000 dollar schade aangericht. DE DIRECTEUR K.L.M.-Nederland, de heer A. van der Paauw, zal op 31 de cember, na een 43-jarig dienstverband, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, de K.L.M. verlaten. R.E.M.-ZENDERS VERZEGELD MADRID In de Spaanse Sahara, West-Afrika, is een waterbron aange boord die een straal van meer dan 25 meter hoog spuit, aldus de Spaanse in genieur, Juan Antonio Comba Ezquer ra. Het water komt uit een reusachtig on dergronds meer, dat bijna zo groot is als de Spaanse provincie Andalusië, zei Ezquerra. De verborgen oppervlakte van het meer wordt geschat op 6.000 vierkante meter Men hoopt thans met het water van het meer de woestijn te herscheppen in een vruchtbare vlakte. Ezquerra, hoofd van de minerale en geologische dienst van het algemene di rectoraat van Afrikaanse enclaves en provincies, vertelde dat de aanwezigheid van water voor het eerst gevonden werd op 423 meter onder het dorp Cisne- ros. De bron levert tha i ongeveer 5.000 kubieke meter water per dag (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister-president mr. V. G. M. Marijnen heeft in de Tweede Kamer verklaard, dat vooral de jonge mensen deel moeten nemen aan de vie ring van de bevrijdingsdag. De viering van deze dag, heel bijzonder elke vijf jaar, moet het gehele Nederlandse voik herinneren aan de betekenis van de be vrijding en de grote offers, die daarvoor werden gebracht. De jongeren moeten er vooral op worden gewezen, dat het hier ging om een bevrijding van tiran nie en onrecht. Waardoor zij zich be ter bewust worden van de waarde van een democratie. Mr. Marijnen zei, dat haatgevoelens niet de ondergrond van de viering mogen zijn De begroting van Algemene Zaken, waarbij deze zaak ter sprake kwam, werd z.h.s. aangenomen. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) AAN BOORD SCH. 102 Sinds donderdag 9 uur is de R.E.M. uit de lucht verdwenen. In een snelle en zeer spectaculaire greep op het eiland hebben drie Sykorsky-helikopters van de Marine Luchtvaart Dienst van het vliegveld Valkenburg en het betonnings- vaartuig Delfshavcn uit Hoek van Holland, volgestouwd met leden van de rijkspolitie en civiele beambten het eiland in de Noordzee binnen een uur ingenomen en alle apparatuur verzegeld. De operaties ter zee werden persoonlijk geleid door de Amster damse substituut-officier van justitie mr. Nube en vanuit de lucht door de commandant van het vliegveld Valkenburg, kapitein ter zee waarnemer W. de Groot. Slechts een paar vissersschepen, de vleugelboot van ir. Heerema en enkele passerende coasters waren getuigen van dit bijzonder snel optreden van de justitie. Niemand van de eilandbewoners stak een hand uit, maar niemand pleegde ook obstructie. De bewoners ervan verschenen onmiddellijk na de landing van de eerste politieman op het platform en fotografeerden hem, zijn collega's die later volgden en de aanwezige schepen rond het eiland. De actie tegen de illegale REM had om ongeveer 10 uur vanmorgen beslag ge kregen. Even tevoren had zich de Am sterdamse substituut-officier mr. Nube aan boord begeven, waarna de justi tiële formaliteiten snel afgehandeld werden. Met een weemoedige arm zwaai nam de kapitein van de vleu gelboot afscheid van zijn REM-vrien- den met de opmerking: „Gaan jullie nu de bak in". De rijkspolitie lachte maar wat en sommige politiemensen hielden een genoegelijk praatje met de verschillende REM-mannen. Het optreden tegen het eiland kwam als een bliksemschicht over de Noord zee. Om half acht lagen wij aan boord van de Scheveningen 102, op wacht bij het eiland, dat nog maar schaars verlicht was. Niemand zag of hoorde iets. Tegen acht uur echter kregen we zekerheid, dat het betonningsvaartuig Delfshaven uit Hoek van Holland ver trokken was met aan boord verschil lende leden van het korps rijkspolitie en naar men zei ook mr. Nube uit Amsterdam.v Niets duidde op een zo spectaculaire actie, als wij een uur later aanschouwden Integendeel. De zee was rustig, de lucht boven het ei land bleef kalm en nergens aan de kim was maan iets te zien dat op een betonningsvaartuig geleek. Onver wachts klonk tussen 8 en half negen 'n stem over Radio - Scheveningen, die de vissers naar radio-band Bernhard ver wees. Aan boord van de Scheveningen 102 kwam iedereen in alarm. Even maar, want kort daarop viel weer een merkwaardige stilte over de Noordzee en het eiland. Totdat in de hoge zend mast plotseling de kerstboom van rode bakenlichtjes opbloeide 'n waarschijn lijk laatste groet aan de trouwe kijkers en luisteraars in Nederland. Ook op het eiland had men thans wel begrepen dat het er deze donderdagmorgen van komen moest. Men kreeg volledig gelijk. Rond half negen teken de zich aan de noorderkim het silhouet van het betonningsvaartuig af. Het voer met slechts een wit licht in top en naderde met een enorme zwaai vanuit de richting IJmuiden. Het werd desondanks vrij snel gesig naleerd, zodat iedere toeschouwer van het komende gebeuren er eens recht voor ging zitten of staan. Er gebeurde echter niets. De Delfshaven ging op een honderd meter van het eiland voor anker. Er was beweging aan boord. Men zag de bemanning met de kijker de scheepjes en het eiland aftasten. Totdat zich enkele politiemannen aan dek waagden en men begreep, dat het thans stond te gebeuren. Men wachtte evenwel met steeds gro ter wordend ongeduld... Plotseling dreunden uit de richting Valkenburg drie helikopters in de lucht met de rode staartlichten hevig kwispelend te gen de nog schemerige ochtendlucht. Men ontdekte de bekende vormen van de sykorsky-helikopters van de Marine Luchtvaart Dienst en begreep dat op dit moment het ,.uur u" geslagen had. Er kwam een tikkeltje beweging in het betonningsvaartuig en een sykorsky bleef een paar minuten boven ons schip hangen. De golven sloegen wild om ons heen, opgejaagd door de schroe ven van de helikopters, de vlieger grijnsde wat tegen ons en schoof toen met een voorzichtige beweging zijn toe stel tot vlak boven het REM-platform. Het bleef daar even trillen tussen de antennedraden en ineens maakte zich een geüniformeerde figuur uit de kist los. Hij zakte in de lier lustig naar beneden, landde op het platform en stak zijn duim omhoog. Op het ei- tand zelf bleef het doodstil. Geen mens was te zien. Een paar seconden later daalde een tweede politieman neer en de sykorsky zwaaide af. De tweede helikopter schoof naderbij en ook deze zette twee beambten af een politie man en een technische beambte van de PTT. De vier mannen werkten zich snel naar de vier hoeken van het platform en verbraken de antennedra den van de grote zendmast Daarmee was het lot van radio en t.v. Noord zee bezegeld. De radio die nog een paar minuien in de lucht had geklon ken en dus op heterdaad betrapt was zweeg. Het was op dat ogen blik 9.15 uur. Er verscheen een man in burger, even later nog een en daarop kwam ook de REM-kok tevoorschijn. De drie mannen keken toe, lachten wat en fo tografeerden en filmden tenslotte de vier beambten die zwijgend, maar snel, hun werk deden. Daarna moest de rest van het aanwezige politiekorps op het eiland overgezet worden. Maar dat had nogal wat voeten in de aarde. De mand, waarmee in vroegere dagen het REM-personeel van en op het ei land overgebracht werd, bleek op de lagere verdieping gehoorlijk vastge zet te zijn. Er werd wat gezocht en wat geprutst, maar men kwam niet veel verder. Op het betonningsvaar tuig stonden intussen verschillende po litiemannen met geel zwemvest gereed om over te stappen. Men gaf signa len men zwaaide met aremèn" men riep wat, maar het vlotte op dit mo ment bepaald niet. Geen nood, want opnieuw dreunde de lucht van vlieg tuig-geweld en opnieuw verschenen de drie sykorsky's bij het eiland, eer SOMEREN In de afgelopen nacht is een felle brand uitgebroken in Berk- vense Spaanderplaatfabriek N.V. te So- meren De brandweren van Someren en Asten vielen het vuur met groot ma terieel aan, maar de afzuiginstallatie was brandend in de fabriek gevallen waardoor veel zuurstof werd toege voegd. Daardoor stond de fabriek in een oogwenk in lichterlaaie. De brandweer lieden konden tengevolge van de hitte niet in de fabriek doordringen. Zij kon den wel de kantoren en de grote hout opslag redden. De spaanderfabriek, ma' chines en ongeveer 1500 kubieke meter spaanderplaat werden een prooi van de vlammen. De kantoren leden veel wa terschade. De gehele schade wordt op ongeveer drie miljoen gulden geschat. De fabriek is verzekerd. De oorzaak van de brand wordt gezocht in het feit dat metaaldeeltjes tussen de spaan ders oververhit zijn geraakt door de mes sen van de machines. De brand werd ontdekt door PTT- ambtenaren die in de nacht kabels leg den. De Nederlandse en Belgische ar beiders van de fabriek zullen met de opruiming worden belast. Mogelijk zal een aantal van hen worden overge plaatst naar de aangrenzende deurenfa- briek van Berkvens. De fabriek zal zo spoedig mogelijk worden herbouwd. Hoewel in 1964 het bestaande perso neelstekort bij de koninklijke mare chaussee werd ingelopen stemt de ont wikkeling der personeelssituatie tot voortdurende bezorgdheid. Gezien de geringe toeloop van jong personeel, dient voor de naaste toekomst met een ernstige toeneming van het tekort reke ning te worden gehouden, aldus is te le zen in het jaarverslag. Van de volgende cijfers geven de eer ste de organieke behoefte per 1 oktober 1964 aan en die tussen haakjes de aan wezige sterkte op die datum. Officieren 116(99) adjunct-onderoffi cieren 255(261), opperwachtmeesters 301 (324), wachtmeesters 776 (680), ma rechaussees I en II 1331 (1301). Alleen al aan onderofficieren is er dus een tekort van 67 man Per 1 oktober j.l. waren evenwel bij het depot in Apel doorn in opleiding ongeveer 170 mare chaussees. Medio 1964 besloot bevelheb ber der landstrijdkrachten, lt.-gen. F. van der Veen de organisatie der konink lijke marechaussee aan te passen aan de gewijzigde bevelstructuur in de zgn. nationale sector. De commandant der marechaussee kreeg opdracht een nieu we vredesorganisatie voor te bereiden, welke gebaseerd is op de eis, dat de ge- zagsgebieden der territoriale bevelheb bers en die der divisies koninklijke ma rechaussees congruent zullen zijn. Als gevolg daarvan zal in de nieuwe organi satie het aantal divisies worden terug gebracht van zes tot drie met als stand plaatsen Breda, 's-Gravenhage en Arn hem. Dit impliceert dat de divisie commando's te Amsterdam (thans vijf de divisie), Groningen (thans derde di visie) en Maastricht (thans tweede divi sie) zullen verdwijnen. Het aantal dis tricten in de nationale sector zal ver minderen van 19 tot 13. Voorts zal in het kader dezer reorgani satie dienen te worden bezien in hoever re door samenvoeging van brigades een efficiëntere personeelsinzet kan worden bereikt. Uitbreiding der personeelsbehoefte zal in geen geval aanvaardbaar zijn. Een goede dienstuitvoering moet gewaar borgd blijven. daalden een paar politiemannen uit de lucht op het platform neer.. Toen was de zaak snel bekeken. De vervoer- mand kwam los en een vlet van de Delfshaven koos zee, om als redding- vlot bij de verdere operaties te funge ren. Stuk voor stuk verdwenen verder de politiemannen via het betonningsvaar tuig in de mand en konden daarna veilig opgetakeld worden. Ook mr. Nu be kwam op deze manier boven, te zamen met zijn aktetas, waarin de be lastende papieren zaten. Op het eiland was het intussen een gaan en komen van politiemannen, burgerbeambten en REM-bewoners geworden. Men praatte wat rnet elkaar wees elkaar op het gedoe rond het eiland, werkte wat men te doen had af, fotografeerde en film de. Het werd een rustiek schouwspel op een prachtige zee met een rustige bewolking. Tegen 10 uur was de actie afgerond. Een spectaculaire, snelle en bijzon der correctie slag was binnen een uur gewonnen door recht en wet, met man nen. die precies wisten wat te doen en te laten en die door niemand ge hinderd werden in hun opdracht: Het verzegelen van wat thans als illegale zender in de Noordzee te boek staat. Op korte afstand sloof de vleugelboot ..Speednik" van ir. Heerema voorbij. De kapitein ervan speelde wat met zijn vaartuig liet het schei'en langs het betonningsvaaruig en de vissers schepen, schreeuwde wat naar zijn REM-vrienden, maar moest tenslotte ook afzwaaien, richting Scheveningen. De kerstboom van rode bakenlichten op de zendmast was intussen al lang gedoofd. Het einde van wat drie maan den lang volgens zeggen drie miljoen gulden in het laatje gebracht heeft. Het was 10.15 uur geworden en de slag was door justitie gewonnen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft bij zitten en opstaan, met alleen de V.V.D. tegen, de motie-Engels (KVP) aangenomen. In deze motie wordt de regering uitgenodigd in 1966 de rijkssubsidie voor particuliere orga nisaties op het gebied van maatschap pelijk werk met 5 pet te verhogen. Tegelijkertijd zou ook het gemeente lijk of provinciaal subsidie aan deze in stellingen met 5 pet. moeten worden verhoogd. De liberalen waren tegen de motie 'al hoopten zij dat de inhoud verwezenlijkt zou worden omdat mi nister Schouwenaar Franssen had be loofd zich met alle energie achter de wensen van de Kamer te zullen stellen. WENEN Een rechtbank in Wenen heeft gisteren de 51-jarige Franz No- vak, voormalig kapitein van de S.S., tot acht jaar gevangenisstraf veroor deeld. Een jury van acht bevond hem met vijf tegen drie stemmen schuldig aan handelingen en verzuimen, die het leven van veel joden, vooral in Hon garije, in gevaar brachten. De meeste stierven in concentratiekampen. Met al gemene stemmen was de jury van oor deel dat Novak niet medeplichtig is aan moord op duizenden joden. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) ALMELO Twee bejaarden zün in Almelo veroordeeld. Op 19 mei van dit jaar had de 75-jarige S.H. uit Enschede, samen met zijn kostbaas J.M, (79) zijn buurjongetje V. van 2,5 jaar met ci troenjenever dronken gevoerd. Het kind was daarna diep bewuste loos geraakt en had ernstige alcohol vergiftiging opgelopen zodat de dokto ren in het ziekenhuis even voor zijn le ven vreesden. H. moest zich hiervoor vanmorgen voor de Almelose politierech ter mr. J. H. Wreesmann verantwoor den. Verdachte vertelde dat het jongetje een glaasje te drinken had gevraagd, waarop de beide mannen het knaapje in tien minuten zes glaasjes citroenjene ver lieten opdrinken Spoedige dokters hulp heeft het leven van het kind kun nen redden. De officier van justitie mr. C. H. Nuis, vond het optreden van de beide mannen misdadig, al had H. het kind latei- fruit gebracht als teken van berouw. De officier eiste voor beiden een gevangenisstraf van 20 dagen, waar van 15 voorwaardelijk met aftrek en een ROTTERDAM De criminaliteit in dernam. Zijn eerste bekentenis gold de Rotterdam viert hoogtij. Gisteren heeft de rechtbank in Rotterdam de hele och tend nodig gehad om enig inzicht te krij gen in zo'n 25 inbraken me't een totale buit van ongeveer f 30.000,die ge pleegd zijn in de periode van april tot september van dit jaar. De daders zijn 17 „om en nabij de twintigers" uit de Maas stad. Hun werkterrein lag verspreid over de hele stad, van havenloodsen tot kan toorgebouwen toe. Uit de 17 kwamen er vier als „kernploeg" naar voren, de 21- jarige W. A. V., de 25-jarige J. P. T., de 21-jarige N. J. P. M. en de 20-jarige S. K. Deze vier waren altijd afwisselend als „leider" bij de inbraken betrokken, waarbij de andere verdachten als hulp krachten fungeerden. Zij treden steeds op in groepjes van 4 a 5 man. De grootste kraak, die de bende pleeg de, was bij een juwelier, waar zij twee plateaus met gouden ringen ter waarde van f 5.600,buitmaakten. Verder noem de de lange lijst inbraken een diefstal uit een schoenwinkel, een poging tot diefstal van een brandkast, die niet te transpor teren was, en de inbraak in een opslag plaats van boter. Deze laatste kraak werd de bende noodlottig, want toen zij be trapt werden, moest de auto waarmee zij op pad gingen achter gelaten worden. De officier van justitie eiste tegen V. twee jaar met aftrek en ter beschikking stelling van de regering, tegen T. drie jaar met aftrek, tegen M. twee jaar en zes maanden en tegen K. vier jaar met af trek. Later op de dag werd de 21-jarige schilder W. R. voor de officier van justi tie geleid, die tegenover de recherche be kende schuldig te zijn aan 20 inbraken met een totale buit van vele duizenden guldens in Rotterdam en omgeving. Uit de verhoren bleek, dat hij vanuit een gestolen caravan zijn strooptochten on- diefstal van een caravan (waarde f 7.000) die hij voor f 500,- verkocht had aan een tot nu toe onbekend gebleven woonwa genbewoner. De zaak kwam aan het rollen, toen op een kampeerterrein vier caravans werden opengebroken en waaruit voor een bedrag van f 1000 aan kampeerarti- kelen werden gestolen. Een van de eige naren zag R. op verdachte wijze om zijn caravan sluipen en waarschuwde de po litie, die onmiddellijk ingreep en R. ar resteerde. R. zal binnenkort voor de Rotterdamse rechtbank moeten verschijnen. DEN HAAG Voor minstens f 50.000,- schade is vanmorgen ontstaan door een brand in een herenmodezaak in de Haagse Boekhorststraat. Het vuur werd ontdekt door een korporaal van de lucht macht die passeerde. De brand ontstond op de eerste verdieping vermoedelijk door een petroleumkachel, die de eige naar de heer R. B. van de Smaragd horst al twee weken ieder etmaal door liet branden. Er ontstond grote schade aan de daar opgeslagen kleding en de brandweer kon niets anders doen dan alle brandende en nog niet brandende kleding naar buitefi te 'Werpen. (Advertentie) proeftijd van drie jaar. Voorts kreeg M. een boete van f 50,- en H. van f 75,-. Bovendien werd H. verplicht zijn proef tijd te blijven wonen in het maatschap pelijk centrum van het Leger des Heils te Enschede, waar hij sinds mei ver blijft. Mr. J. H. Wreesman vonniste con form de eis. (Advertentie) DJAKARTA President Soekarn<- heeft een speciaal besluit uitgevaardigd waarin de zogenaamde „Soekarnistische beweging" ontbonden wordt verklaard. ..Deze beweging verwekte verdeling on der de Indonesiërs. Zij is ook in strijd met de Indonesische revolutie en mr onze nationale campagne tegen Maleisië' aldus het besluit. De „Soekarnistische beweging" is on geveer een maand geleden door Indone sische anti-communistische partijen ii het leven geroepen. Zij had de steun van verscheidene Indonesische ministers. De communistische partij heeft herhaaldelijk de ontbinding der beweging geëist. Waarnemers in Djakarta achten het nu niet uitgesloten dat de ontbinding zal worden gevolgd door maatregelen tegen bepaalde vooraanstaande personen, die de „S'oëkarnistrschè beweging" hebben gesteund. In dit verband worden de na men genoemd van dr. Saleh, een der drie vice-premiers, Adam Malik, minister var handel en generaal Achmadi. Prijs 1,95 (Hard en Medium) Voor kinderen: de Jordan Junior tandenborstel, 1,45 A/S W.JORDAN BÖRSTE 4 PENSELFABRIK. OSLO Importeur voor Nederland: Motam, Egelantiersgracht 172-174, Amsterdam (tel.:020-23.55.51) DEN HAAG De foto van world press-photo 1964 is een plaat, gemaakt in april van dit jaar in het Turkse dorpje Gha-ziveran op Cyprus door de 29-jarige Donald Mc Cullin, een En gelse free lance fotograaf. Mc. Cullin, donderdag in Den Haag in verband met de prijsuitreiking door prins Bern hard, vertelde dat hij net terug was uit Kongo waar hij voor een groot Duits tijdschrift een reportage heeft gemaakt over de bevrijding van de gijzelaars. Met een gebruind gezicht, waarop de schilfers van de verbranding nog te zien waren, zei hij: ,,Ik was in Duits land om mijn werk af te leveren toen er ineens bericht k)vam dat ik mijn vrouw in Londen moest opbellen en van haar hoorde ik dat mijn foto, on derdeel van een serie, bekroond was". „Er is een heel verhaal aan verbonden. Ik ben namelijk een maand op Cyprus geweest en deze foto schoot ik in een Turks dorpje, dat zwaar beschoten was door de Grieken, die er wegver sperringen wilden opruimen. Nadat er "n dag en 'n nacht hard gevochten was werden tegen de ochtenden de namen bekend van de gesneuvelden. De vrouw die ik hier fotografeerde, verloor haar man. Helemaal rechts vooraan staat haar zoontje dat er niets van begreep, maar huilde omdat zijn moeder dat ook deed". Mc. Cullin, zelf vader van een zoon, heeft dit jaar 70.000 mijl gereisd. Hij was in Azië Afrika. Amerika en in Turkije. Ik heb in het afgelopen jaar voor het eerst doodgeschoten mensen gezien. In Kongo stond ik naast een soldaat die een kogel in zijn maag kreeg Ik fotografeerde hem terwijl hij aan het sterven was en ik moet be kennen dat ik me diep schaamde, maar ik kan niet anders. Donald Mc Cullin heeft helemaal geen opleiding gehad, maar heeft zich het vak, waar hij nu vijf jaar inzit, helemaal zelf geleerd. De foto waarmee hij nu de eerste prijs heeft gewonnen, is door de cou rant waarbij hij een contract heeft, The Observer, niet gebruikt. Wel won hij er al een eerste prijs mee op de tentoonstelling in Polen en een tweede in Engeland. Het is voor de eerste maal dat hij is ingezonden voor World Press. ,,Ik voelde me er niet goed genoeg voor", bekent hij, nog duidelijk onder de indruk van wat hij allemaal heeft meegemaakt in Kongo. ,,Ik be vond me in soldatenuniform ongeveer 100 km. ten noorden van Stanleyville, vertelt hij. „En op een morgen werd ik wakker in mijn hotel en toen ik daar naar beneden ging om te ont bijten bleek dat iedereen was doodge schoten, terwijl ik rustig lag te slapen. Het is hard om in dergelijke situaties een foto te maken. Het is net alsof op- al mijn foto's iedereen dood gaat Maar ik moet toch leven". Met een quer" uit Medellin in Colombia verontschuldigend gebaar gaat hij weg om even later door een Nederlandse collega meegetrokken te worden voor een plaatje. Nu is hij in het nieuws. Wat de andere prijzen betreft: de eerste prijs in de nieuwssector ging naa,r Jaime uerrero Castrillon ,,jai- een huilende vrouw bij een verwoeste begraafplaats., de eerste prijs in de categorie features ging naar G. Ko- posov uit Moskou voor een plaat over de besneeuwde Russische steppen. De eerste prijs in de categorie sport naar Peter Daws Ralph uit Liverpool voor een ongeluk tijdens een motorrace. Dc eerste prijs in de sector ..foto-series' naar Ullrich Mack uit Duitsland voor platen over het vangen van Mustangs bij Gilgil in Kenya. De meest artis tieke persfoto was die van Peter Tho- mann uit Emmendingen, een oosters straatje. De zilveren camera werd ge wonnen door de Haagse Walter de Maar met zijn plaat over het op hol slaan van de paarden van de gouden koets in 1963.

de Stem | 1964 | | pagina 11