Buitenlands kerstverlof vraagt ,vervoersexplosie robinsnn Zes door miljoen verlies operatie Produktschap groenten en fruit oogst klachten Interesse voor Gasunie Nederlandse nemen geen oorwegen Sp maatregelen Geen reactie Bestaansrecht in twijfel Record uitgaven van NAVO voor defensie Transito Amsterdamse Effectenbeurs EXTRA TREINEN VOOR GASTARBEIDERS mister \Jp£rut Prof. Brouwers licl van EEG-commissie Bondsregering aanvaardt graanakkoord Positie Engelse betalingsbalans al verbeterd In Verenigde Staten: Post Financiën straks vacant Onderhandelingen tussen Gasunie en Hoogovens vastgelopen TER ZAKE VERMOUTH GEEN FILIALEN IN NEDERLANE S.A.S. boekt 49 miljoen winst Dow-Chemicals omzet meer dan een miljard Groenteteeltdag voor Zeeland Als cdles goed gaat Drijvende kranen vandaag pas in Terneuzen MARKTEN WATERSTANDEN 93& DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 17 DECEMBER 1964 (Advertentie) Op speciale skileest. In zwart en bruin. Maten30 t/m 43 ZüRICH Ruim een derde van de bijna twee miljoen gastarbeiders in Nederland, België, Duitsland en Zwitserland gaat dit jaar met kerst verlof naar Italië, Griekenland, Turkije, Joegoslavië en Spanje. Deze massale uittocht bezorgt vooral de Duitse en Zwitserse spoorwegen veel extra werk. De Zwitserse spoorwegen S.B.B. verzorgt tussen 11 en 31 december maar liefst 460 extra treinen voor buitenlandse arbeiders. Daarvan komen er 267 leeg terug, terwijl na nieuwjaar hetzelfde beeld zich in omgekeerde richting zal herhalen als de gastarbeiders weer naar hun voorlopige woonoorden terugkeren. Deze explosie van extra treinen in het voor Zwitserland toch al drukke win- „ersportseizoen, bezorgt de Zwitserse spoorwegen veel hoofdbrekend. De over bezette Gotthard. en Simplontunnel ver werken desondanks al het extra-treinver- ceer zonder noemenswaardig tijdverlies. Bij de Nederlandse Spoorwegen heeft men geen duidelijk beeld van de door de uittocht van gastarbeiders te ontstane extra drukte, aangezien geen extra trei nen zijn ingelegd. Uit een onder de be drijven met meer dan 10 buitenlandse arbeidskrachten gehouden enquête is evenwel gebleken, dat bijna de helft van de ruim 50.000 gastarbeiders in ons land dit, jaar met kerstverlof gaat De Span jaarden reizen veelal met bussen, de Italianen, Turken en Grieken gaan met normale reizigerstreinen naar het Roer gebied. waar ze overstappen in extra- treinen. De directie van N.S. heeft zich in no vember tot alle daarvoor in aanmerking komende bedrijven gewend om de aan dacht te vestigen op de problemen die voor N.S. kunnen ontstaan als zich omstreeks Kerstmis en in de vakantie- tijd opeens „stootsgewijs en onver wacht" een massale stroom van gastar beiders aandient. Ze onderscheiden zich AMSTERDAM In het hoofdbestuur van de „Hollandsche Maatschappij van Landbouw" zullen niet veel verdedigers te vinden zijn voor het voortbestaan van het produktschap voor groenten en fruit. De voorzitter van de „Hollandsche Maatschappij van Landbouw", de heer J. A. van Nieuwenhuyzen, vertelde dit gisteren in de algemene vergadering te Amsterdam. In de tuinbouw, zo zei hij, hoort men vele klachten over het be leid van het produktschap voor groen ten en fruit vooral de „fustverordening" van dit schap heeft veel ontstemming veroorzaakt. Deze verordening geeft vol. gens deskundigen de mogelijkheid tot grof misbruik bij het gebruik van de gehuurde kisten. Dit zou ook een van de oorzaken zijn. waardoor in de afge lopen herfst een tekort aan fust ont stond dat vooral in de fruitteelt stag natie heeft gegeven. De tuinbouwaf- zetverordening van het produkt schap wordt na 1965 beëindigd, hetgeen ook inhoudt dat over een jaar de pu bliekrechtelijke veilplicht ophoudt te bestaan. Het zal de taak van de veilin gen zijn te zorgen, dat een zodanige binding met de tuinders tot -stand komt, dat geen hiaat zal ontstaan bij de af zet van de tuinbouwprodukten, aldus de heer Van Nieuwenhuyzen. Hij zei het, gezien al deze dingen, be grijpelijk te achten dat de tuinders zich PARIJS De Noordatlantische ver- dragsorganisalie (NAVO) zal in 1964 een recordbedrag van 75.941 miljoen dollar aan defensie hebben uitgegeven. In 1963 bedroegen de defensie-uitga- en 72.652 miljoen dollar. Het Noordame- rikaanse aandeel in de oestedingen van dit jaar zal naar schatting 55.992 mil joen dollar bedragen, waarvan 54.336 miljoen dollar door de VS alleen zullen zijn gefourneerd. De totale defensie-uitgaven der Euro pese landen-leden wordt geschat op 19.949 miljoen dollar, aldus een bekend making van de NAVO. steeds meer gaan afvragen, of het pro duktschap nog wel recht van bestaan heeft. Ten eerste meent men, dat door het steeds verder gaan van EEG-re- gelingen de betekenis van de schap pen toch al vermindert. En als een be stuur van een dergelijke instelling dan ook nog onbillijke besluiten neemt, ver liest het nog meer zijn bestaansrecht. Als het bestuur van het produktschap een verdere samenwerking wenst zal het wel op heel andere wijze moeten staan tegenover de belangen van de pro ducenten van tuinbouwprodukten, aldus de heer Van Nieuwenhuyzen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Prof. G. Brouwers, se cretaris-generaal van het ministerie van Economische Zaken, is benoemd tot vice-voorzitter van het E. E.G.-comité voor economische politiek op middel lange termijn. Het comité heeft tot taak de coördi natie van de algemene economische po litiek van de zes E.E.G-kanden te be vorderen. Daartoe wordt een vooront werp gemaakt van een programma voor economische politiek op middellange termijn. Men neemt daarvoor een ter mijn van vijf jaar. De eerste termijn strekt zich uit over de periode 1966- 1977. BONN De Westduitse regering heeft gisteren eenstemmig haar goedkeu- gegeven aan het in Brussel be ukte akkoord over de gemeenschappe lijke graanprijs der Europese Economi- sche Gemeenschap. Het kabinet stelde vast dat het akkoord een aanzienlijke bijdrage levert voor de ontwikkeling in de richting van de Europese eenwording. De bondsregering is zich bewust van de grote offers die als gevolg van het besluit in de raad van ministers der EEG. noodzakelijk worden, maar tege lijkertijd is er de nadruk op gelegd dat de boeren geen schade mogen lijden en dat de Duitse landbouw een vergoeding moet worden toegekend voor het verlies aan inkomen, dat ontstaat door de ver laging van de graanprijs. Er dient reke ning mee te worden gehouden dat ook de andere E.E G.-landen aanzienlijke concessies hebben gedaan. Naar de me ning van de Westduitse regering draagt het in Brussel bereikte resultaat bij tot de toenadering der E.E.G.-landen, vooral tussen Frankrijk en de bondsrepubliek. PARIJS De Britse minister van inanciën, Jaomes Callaghan, heeft te genover de ministers van financiën van de „club van Parijs" der elf westelijke industrielanden een optimistische ver wachting ten aanzien van de toekomsti ge ontwikkeling der Britse betalings balans geuit. Callaghan deelde mede, dat de Britse betalingsbalans gestabiliseerd was en het volgende jaar zou verbeteren als ge volg van economische maatregelen, die de Britse regering onlangs heeft geno men zo verklaarden delegatiekringen In een communiqué dat na afloop van de bijeenkomst werd uitgegeven werd meegedeeld, dat de elf ministers met voldoening hadden geconstateerd dat de bestaande leningsregelingen op be vredigende wijze hadden gewerkt. De vorige maand hadden de minis ters zich namelijk verbonden voor 400 miljoen dollar als onderdeel van het stand-by krediet van 1 miljard dollar aan Groot-Brittannië van het internatio nale monetaire fonds (IMF). De ministers hebben een voorlopige gedaohtenwisseling gehouden over ver nieuwing van de leningsregelen, waar over voor oktober 1965 een beslissing zal worden genomen. In het communiqué werd verder nog meegedeeld, dat in de bijeenkomst vraagstukken werden besproken, die voortvloeien uit de komende vergroting van de IMF-quota, met name uit het in september in Tokio genomen besluit, dat. een kwart van deze verhogingen uit goud zal moeten bestaan. van andere reizigers door een veelheid aan bagage. Bovendien nemen ze vaak de door anderen gereserveerde plaatsen in. N.S. wil in de toekomst beter gaan organiseren door het inleggen van ex tra treinen, maar het spoorwegbedrijf heeft daarvoor de medewerking van de bedrijven nodig. Gevraagd is tijdig op gave te doen van gastarbeiders, die met vakantie willen gaan. Nu al heeft N.S. strooibiljetten en affiches in vier talen laten vervaardigen om de gastarbeiders in te lichten over het vervoer van ba gage. Hoewel van de zijde van de be drijven tot nu toe nog geen reactie werd ontvangen, hoopt N.S. toch op een con crete samenwerking, ook wat betreft de begeleiding van de buitenlanders door functionarissen van de bedrijven. N.S. wil daarvoor graag in elk bedrijf de beschikking hebben over een contactper soon. Van de miljoen gastarbeiders in Duits land gaan er dit jaar 320.000 kerstfeest in hun vaderland vieren. Het gaat om Italianen (165.000), Spanjaarden (40.000) Grieken (50.000), Turken (25.000) en Joegoslavcn (40.000). De Duitse Bun desbahn heeft voor dit massale extra vervoer 150 extra tereinen in 4 reisrich- tingen geformeerd. Als belangrijk tran- sitoland passerend vrijwel alle extra trei nen Zwitserland, dat tussen 11 en 31 december bovendien 148 extra treinen met 150-000 „eigen" gastarbeiders naar Italië laat vertrekken, 15 naar Spanje en voorts nog eens 119 extra treinen voor het eigen wintersportverkeer. Daarbij komen dan nog 46 „transito" treinen uit Duitsland met Italiaanse arbeiders en 114 met gastarbeiders uit Engeland, Frankrijk, België, Nederland en Oos tenrijk. Voor al dit extra werk hebben de Zwitserse spoorwegen voor de samen stelling van de treinen een beroep moe ten doen op de zusterorganisaties in Ita lië, België, Duitsland en Oostenrijk. Bij de Zwitserse spoorwegen was men over de resultaten van de eerste stroom extra treinen voldaan, maar het staat nu al vast dat de massale uittocht over enige tijd onderwerp van gesprek zal zijn op een conferentie van de Europese spoorwergdirecties. In het belang van de werknemers en de dienstregeling wil men zich tijdig voorbereiden op deze extra belasting. De Amerikaanse minister van finan ciën, Douglas Dillon, is van plan bin nen afzienbare tijd president Johnson zijn ontslag aan te bieden, zo werd woensdag te Washington uit goede bron vernomen. Dillon zou zijn vader willen opvolgen als directeur van een grote bankiersfirma. DEN HAAG Het Tweede Kamerlid de heer Oele (P.v.d.A.) heeft schriftelijk aan de minister van Economische Za ken gevraagd of het juist is. dat min stens een gemeente in Noord-Hol land plannen voor de ombouw op aard gas moet opschorten, omdat tegen de aanvankelijke verwachting in nog geen overeenstemming is bereikt tussen de Hoogovens en de Gasunie over de af koop van de lopende gasleveringscon tracten en de overneming van de gas levering in het door de Hoogovens ver zorgde gebied. Het Kamerlid wil weten of hieruit kan worden afgeleid, dat de onderhandelin gen tussen de Gasunie en de Hoogo vens zijn vastgelopen. Hij vraagt of de minister de toezegging kan doen dat de bij de vertraging betrokken gemeen ten en de in die gemeenten wonende gasverbruikers geen financieel nadeel van dit uitstel zullen ondervinden. Voorts vraagt hij of de minister be reid is zijn invloed aan te wenden om een vlotte omschakeling en ombouw op aardgas in Noord-Holland alsnog mo gelijk te maken. HET BESTUUR van het Gasbedrijf Centraal Nederland heeft aan de alge mene raad van het G.FJ.C. gevraagd, een krediet van 21,25 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de omschake ling op aardgas- De raad voteerde al eerder 16,25 miljoen gulden. Het geld is nodig voor de huishoude lijke ombouw en voor de ombouw van industriële en commerciële gasappara tuur. Het aantal aansluitingen in het voorzieningsgebied van het G-N.C. be draagt op het ogenblik ongeveer 150.000. NAAR AANLEIDING van de verho ging van wegenbelasting voor de zoge naamde electrocars, die de melkven ters gebruiken, protesteert het bestuur van het bedrijfschap detailhandel in melk en melk- en zuivelprodukten. Naar de mening van het bestuur staat de verhoging in geen enkele verhouding tot de bedragen, die voor andere ca tegorieën motorvoertuigen, bijvoorbeeld de vrachtwagens, moeten worden be taald. DE N.V. Schokbeton heeft met een vooraanstaand Japans aannemingsbe drijf, Ohbayashie - Gumi ltd te Osaka, een overeenkomst gesloten, die betrek king heeft op technisch© hulpverlening door Schokbeton bij de fabricage van voorgespannen beton in Japan. Voor dit doel zal een nieuwe Japanse vennoot schap worden gesticht onder de naam „Schokbeton Japan Kabushiki Kaisha", een volledige dochteronderneming van de Japanse firma, me een kapitaal van 100 miljoen yen. (Advertentie) CINZANO BRUSSEL De directie van het mann, hetgeen geschiedde met een ver lies van meer dan 83 miljoen frank. Ook in Frankrijk heeft 'A lTnnovation' verliezen geleden met nieuwe vestigin gen. Voor 1964 wordt dit verlies ge raamd op ruim 7 miljoen gulden. Hoewel de onderneming dit jaar in België een record-omzetcijfer bereikte, zal voor het eerst in 40 jaar geen divi dend worden uitgekeerd, een maatre gel die zelfs in de crisis van de jaren dertig niet behoefde te worden geno men. Belgisch warenhuis „A lTnnova tion" heeft in de jongste jaarver gadering van aandeelhouders in Brussel meegedeeld, dat de opera tie „Priba-Nederland" tot een ver lies van 83.349.000 Belgische frank heeft geleid, ruim zes miljoen gul den. Het besluit om filialen te stichten in het buitenland werd genomen om in de Euromarkt te kunnen concurreren met de machtige buitenlandse ondernemin gen, aldus werd de aandeelhouders mee gedeeld. Maar Priba-Nederland ging het van het begin af niet voor de wind. Het uitbreidingsprogramma werd vertraagd door administratieve hinderpalen. De in vesteringen waren belangrijker dan was beraamd en bij de aanwerving van per soneel werden onvoorziene moeilijkhe den ontmoet. De belangrijke algeme ne onkosten konden niet worden gedekt door het omzetcijfer. Slechts vijf van de filialen, waartoe was besloten, konden in Nederland worden geopend. Nadat verschillende oplossingen waren be studeerd, werd besloten de zaken over te doen aan de groep Vroom en Drees- AMSTERDAM De Scandinavian Airline System (S.A.S.) heeft over het boekjaar 1963/64 een nettowinst van 49,2 miljoen gemaakt tegen 14,9 mil joen in het voorafgaande jaar. De to tale inkomsten bedroegen 722 miljoen, AMSTERDAM Dinsdagmiddag heeft men kunnen inschrijven op de ƒ300 min. 53/4 procent obligatielening Nederlandse Gasunie tegen 100 procent. Over de kans van slagen waren de meningen ter beurze verdeeld. Over het algemeen was men ervan overtuigd, dat de lening erin zal gaan, maar dat het geen dringen zal worden. De belangstelling werd behoorlijk genoemd. Van deze ƒ300 min. zal vermoedelijk een flinke hap naar het buitenland gaan. Vanuit België, Duitsland en Zwitserland is, naar wij vernemen, flinke vraag losgekomen. De stemming voor de staatsfondsen was vriendelijk, echter met weinig zaken. De internationale waarden lagen bij de opening wat verdeeld in de markt. AKU ontmoette wat vraag, waardoor dit fonds ruim een punt kon oplopen tot 487. Dit concern geeft een onveranderd interim dividend van vier procent. Voor Hoog ovens werd 545 (548) als advieskoers opgegeven. Het aanbod in Philips van Ameri kaanse zijde werd goed opgenomen door het publiek en Zwitserland. Philips opende twintig cent lager op 150,80 maar kon zich later herstellen tot 151,30. Unilever, welk fonds dinsdag in Wall Street bijna een dollar lager sloot, hield zich heel goed op 144,40 144,60). Kon. Olie gaf eveneens een geringe koersverandering te zien op ƒ154,50 154,40). De handel in de hoofdfondsen was kalm. In Philips ging nog het meest om. De scheepvaartsector was goed gedisponeerd en voor aandelen pakketvaart zelfs aan de vaste kant. Dit fonds opende op 158 3/4 en steeg later tot 1611/2. Amsterdam Rubber stond in de belangstelling met een koerswinst van ruim een punt. ROTTERDAM Eind 1964 zal de om zet van The Dow Chemical Company meer dan een miljard dollar bedragen. Dit cijfer werd medio december al be reikt. In het komende jaar zal de maatschap pij ongeveer 175 miljoen in nieuwe en reeds bestaande bedrijven investeren. Met dit bedrag zullen nieuwe fabrieken in Europa en Zuid-Amerika worden ge financierd en bestaande bedrijven in de Verenigde Staten en Canada worden uit gebreid. Deze investering is de hoog ste sedert 1958, toen 185 miljoen voor dit doel werd uitgetrokken. In 1965 zal de omzet naar schatting tot 1.150 miljoen dollar stijgen. De groei van Dow's omzet tot een miljard dollar is mede te danken aan de uit gebreide produktie van grondstoffen zo als chloor, natronloog, ethyleen en de derivaten daarvan. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het bestuur van de Zeeuwse groentetelersvereniging heeft besloten op woensdag 27 januari in Goes een ontwikkelingsdag voor de groente teelt in Zeeland te organiseren. Er zullen die dag inleidingen worden gehouden over economische aspecten van de Zeeuwse groenteteelt; de watervoor ziening in deze sector en over de moge lijkheden voor de teelten van knolselderij en augurken. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. De verwachtingen van de directie van de N.V. Zeeuws Ha venbedrijf te Terneuzen dat twee drij vende stukgoederen gisteren in Terneu- zens' Noordelijk kanaaldok zouden aan komen zijn niet bewaarheid. De kranen die door de sleepdienst Willem Muller vanuit Rotterdam naar Terneuzen wor den gesleept kwamen gisteren tot We- meldinge. Wanneer alles normaal verliep zou de reis deze morgen om zes uur worden voortgezet zodat het convooi eerst vandaag in de namiddaguren in Terneuzen verwacht kan worden. Van de zijde van de sleepdienst Wil lem Muller werd ons medegedeeld dat dze gang van zaken steeds de opzet is geweest. Het was geenszins de bedoeling om reeds gistermorgen te arriveren op de plaats van bestemming. BREDA, 16 december. Andijvie 6075; Boerenkool 815; Kroten A 12—16; B 6—7; Rode kool 12 18; Savoyekool - groen 1220; Witte kool 1013; Bospeen 2030; Prei A II 1318; Raapstelen 89: Schorseneren A 50; Selderij - bos 48; Knolselderij A 12—15; Sla I 14—18; Sla 8—12; Spinazie 50; Spruiten A I 75; A II 65; B I 51; B II 40; Cl 25; Peterselie - bos 48: Witlof A I 55—60; A II 40—45; B II 3540; Waspeen A I 1520. BERGEN OP ZOOM, 16 december Sla 1827. bloemkool 19121, wittekool 915, rodekool 612, sav.kool 722, boerenkool 916, spruiten 22127, wit lof 6818, breekpeen 717, waspeen 12 31, prei 1224. uien 817. andijvie 78, Cox's 1468, Goudrenet 1341, Jo nathan 12—16. Golden Delicious 1741, Comtesse 9—27, St. Remy 623. ETTEN, 15 december. Op de vee markt van woensdag 15 december 1964 werden aangevoerd 59 runderen, 2 paar den en 16 stuks kleinvee. Het aanbod van runderen was minder, de handel had een vrijwel prijshoudend verloop. Het aanbod van slachtvee was gering, de han del traag met teruggaande prijzen. Prij zen: kalfkoeien 9001275, guste koeien 700950, kalfvaarzen 8501225, pinken 450650, graskalveren 300500. biggen 5065, lopers 7090, paarden 8001100, vette koeien 3,70—3.90 per kilo geslacht. GOES, 16 december Groenten: per stuk: kropsla C I 13, knolselderie I 18, bloemkool A II 55. B II 18—48. afw. 15 36, per bos: selderie 810. peterselie 14, per kg: uien afw. 12. prei A I 17—22, A II 15, veldsla I 8192, II 4042, an dijvie II 24, afw. 1314, id. glas 6164, witlof A I 38—44, A II 33—37, B I 35—37. B II 31—36, spruiten A II 25—34, B II 25, id. geschoond A I 5053, B I 374r knolselderie II 45.5, wittekool I 67 B I 6, rodekool II 8, groene sav.kool 17—21, II 14, boerenkool I 13—19, aard appelen 14. 'S HERTOGENBOSCH, 16 december. Aanvoer 8374 stuks; 1635 runderen; 33 graskalveren; 842 vette kalveren; 161 nuchtere kalveren; 277 schapen; 13 ge ten; 15 fokzeugen; 728 slachtvarkens 2173 biggen; 738 slachtrunderen. Prijzen: Melk- en kalfkoeien 9601585; Gust' koeien 790—1160; Graskalveren 330540 Kalfvaarzen 1075—1475; Klamvaarzei 9201070; Guste vaarzen 810935; Pin ken 575—775: Nuchtere kalveren voor fok of mesterij 160—310; Weideschapen 80—120: Ooien met lammeren 65—105: Drachtige zeugen 335485: Biggen 51 67; Vette schapen 100—135: Vette lam meren (alles per stuk)Slachtrunderen extra kwaliteit 4.20—4.45; Slachtrunde ren le kwaliteit 3.90—4,15; Slachtrunde ren 2e kwaliteit 3.50—3.80; Slachtrunde ren 3e kwaliteit 3.20—3,45; Vette stierer 3t804,20: Worstkoeien 2,803.15 (aller per kg geslacht gewicht); Vette kalve ren le kwaliteit 4,20—4.40; Vette kalve ren 2e kwaliteit 3.85—4.15; Vette kalve ren 3e kwaliteit 3.55—3,80: Nuchter' slachtkalveren 1.651.95: Slachtzeuge le kwaliteit 1,55—1.63: Slachtzeugen 2 kwaliteit 1.49—1,54: Slachtvarkens 1,80- 1.90 (alles per kg levend gewicht). Overzicht: Aanvoer; Handel; Prqzen. Melk- en kalfkoeien als vorige week stijf; prijsh.; Guste koeien korter; kalm weinig verandering; Jongvee minder williger; vaster; Vette kalveren ruime'- gedrukt; lager; Nuchtere kalveren groot gunstig; stijf duur: Schapen en lam meren gewoon; stijf; niet gehandhaafd Fokzeugen beperkt, goed, constant Lopers en biggen groter: goed; prijsh. Slachtvee groter: willig; hogere prijzen Slachtzeugen groot; redelijk; gedrukt. KAPELLE-BIEZELINGE. 16 dec. - Industrie- en exportveiling vtan appele en peren: Goudrenet I 85 2532, 80 28- 34, 75 21—27, 70.20—21, 65 16, II 85 lf 86 20. 75 18—20, 70 16—17, 65 15. IID 6 III grof 12—15. fijn 6—6.30, Jonathan I 75 13, 70 21, 65 17—19, 60 15, II 75 12, 70 12 en doordraai, 65 12 en doordraai, 60 doordraai, IID doordraai, III grof en fijn doordraai, Cox's Orange Pippin I 75 65—72. 70 63—66. 65 46—47, 60 30—31. 55 20—21. IID 6, III grof 23—26, fijn 6 Winston I 85 37. 80 38—43, 75 32—43, 7( 3440, 65 29—30, 60 14—21, 55 12—14. I 75 26. 70 24. 65 17. 60 12, 80 26, IID 6, II grof 12—13, fijn 6, Golden Delicious 80 32—39. 75 34—39, 70 33—37, 65 29—32 60 16—19, II 80 19—23, 85 21, 75 17—34 70 16—32, 65 12 -25. 60 6—17, IID 6, III grof 12—20, fijn 6—6.30. Zoete Ermgaarr I 65 46—53, 60 35—51, 55 29—37, IID 14 Zoete campagne I 65 30, 60 22, 55 13 Gelders zoet II 65 doordraai, 60 door draai, Saint Remv II 80 20, 75 22, 60 22 IID 15, III grof 18. fijn 13, Doyenné du Cornice II 80 85. 75 89. 70 87. 65 80, IID 60, Conference I 65 5455. III grof 46 fijn 26, kroet 8, Gieser Wildeman I 6( 48—50, 55 42, 50 35—37, IID 13—14, II 5f 38, 50 31—34, III grof 24, fijn 6—12, Com tesse de Paris II 75 17, 70 1925, 65 19- 22, 60 15, Spencerappel II 75 12, 70 12, 6 12, Lombarts Calville I 80 20, 75 19, 7' 17. 65 13. Josephine de Malines I 75 37 70 37. 65 30, 60 24. 55 12. Rode Goudrene I 80 31, 70 25, 75 29, 65 19, Laxton Su perbe II 65 6. 70 13, 75 15, IID 6. Ponds peer II 75 14. 65 12, aardappelen I 12. groentenveiling: prei 2226, witlof 38— 42, afw. 2426. kasandijvie II 51, afw 1718, rodekool 9.50, sav.kool 26, spruit- kool 21—37, breekpeen 9.50. TERNEUZEN, 16 december Sla I 18.70—21.10, C II 6—6.80, bloemkool A II 85, B II 4360, afw. 1443, knolselderie 1820, Bintjes grof 13.30, andijvie II 8— 19, rodekool 615, sav.kool 921, witte kool 79. boerenkool 1619, waspeen 10 14, prei 2740, spruiten 2041, uien I 28, witlof A 29—38. A II 25—31, *B I 26—39, B II 14—33, afw. 10—26, struik- selderie 69121, appelen: Cox's Orange I 80 68—69, 75 70—71, 70 62—63, 65 45- 46, 60 30—31, 55 17—18, II 80 61—62, 7; 60—61, 70 47—48, 65 43—46, 60 26—34, 5.' 1215, III grof 22—27, fijn 6 en door draai. Golden Delicious I 85 2930, 8f 30—34, 75 34—36, 70 33—35, 65 27—29 60 13—14, II 85 20—23, 80 23—26, 75 22- 25, 70 22—25, 65 15—20, 60 12—13, IIF doordraai, III grof 12—16.50, fijn 12 er doordraai. Jonathan I 80 2021.75, 75 V —19.70, 70 19—20, 65 16—17, 60 13—14 II 75 15—16, 70 13—15, 65 12—13, IID en fijn doordraai, Rode Goudrenet I 85 32— 33, 80 35, 75 31—36, 70 29—34. 65 24—25 III grof 22, fijn 12, peren: Doyenné du Cornice II 85 80—81, 80 84—85, 75 87—88 70 87—89, 65 80—81, III grof 74—75, kroe. 31, Comtesse de Paris II 75 16—17, 65 12 III grof 1316, St. Remy III grof 18, fijr 1516, Br. Alex Lucas III grof 20. Konstanz 303 (—1): Rheinfelden 207 3); Ottenheim 262; Straatsburg 216: Maxau 4Ó5 3); Plochingen 150 (+41; Mannheim 253 16); Steinbach 138 10); Mainz 248 Bingen 163; Kaub 172 (—4); Trier 350 (—27); Kob lenz 232 -1)Keulen 205 22); Ruh- rort 394 13); Lobith 1005 (J-4); Nij megen 789 (4-4); Arnhem 809; Eefde IJssel 355 (—12); Deventer 260 (—10); Monsin 5496 6); Borgharen 4128 33); Belfeld 1237 33); Grave be neden de sluis 521 14). 15/12 16/12 Staatsleningen Nederland 64 5% 98% 98% Nederland 64 5 96% 96& Nederland 58 4% 93% Ned. 59 4% 92% 92% Ned. 60/2 4% 92% 92% Ned. 59 4y4 »1A 91% Ned. 60 4% 90 90f6 Ned. 61 4% 90% 90% Ned. Staff. 47 3% 79% 78% Ned. 50/1-2 3% 75% Ned, 54/1-2 3% 80% 80% Ned. 55/1 3y4 80% 80% Ned. 55/2 3y4 84 84% Nederland 37 3 84T* 84% Ned. Grootb. 46 3 84% 84% Ned. Doll. 47 3 89% 89% Ned. Invest. 3 96% 96% Indië 37 a 89f| 90 Bank- en kredietwezen B. Ned. Gem. 57 6 102f« 102* Id. 30 J. 58/59 4% 90% Id. 25 J 60/3-5 4% 91% Cultures A'dam Rubber 109% 111% HVA Mijen ver. 142 Industriële ondernemingen A.K.U. 485% 486% Deli My fcert. 115 116 Hoogov. n.r.c.v.a. 548 546 Philips Gem. Bez 151 151.10 Unilever c.v.a. 144.50 144.30 Dortsche Petr. 705 704 Dortsche Petr. 7% 704y4 704 Kon. Petr. 20 154.40 154.30 Scheepvaart en Luchtvaart H.A.JL. 100% 5 Java-China Pak. 146% K.L.M. f. cert. 100% K.N.S.M. n.b. 139% Stv My Ned. 134% 133 Nievelt Goudr. 97% 97% v. Ommeren c.v.a. 240 243 Rotterd. Lloyd Scheepv. Unie Premieleningen Alkmaar 56 2y2 A'dam obl. 51 2% ld. 56-1 2% ld. 56-3 21/2 ld. 56-3 2% Breda 54 21/2 Dordrecht 56 2y2 Eindhoven 54 2 Enschede 54 2 's Gravh. 52-1 2% Idem 52-2 2% Rotterd. 52-1 2% idem 52-1 2y2 Idem 57 2% Utrecht 52 2% Z.-Holland 57 2% Z.-Holiand 59 2% 15/12 16/12 132% 129% 128 Va 77 82% 80 y4 83% 83% 78y4 78% 77% 77 83% 80% 83% 84% 78% 77% 78 - 76% 89 89 89% 88 106% 88% 89 89% 91% 87% 100% 87 88% Converteerbare obligaties A.K.U. 1000 4% Gelder Zn. 43/4 KLM subord. 4% 131% 95% 131% 95% 88% 88% b 116 Scholten Foxh 4% Aand. in belegg. mijen Alg. Fonds, bezit 1305 1307 Converto 1-1 pb 1076 1076 HBBbel.dep.l-2pb 860 857 Interbonds 1 pb 711 711 A dam bel.my 50 156.00 156.50 mterunie 50 203.50 203.50 Neto 50 108.50 108.50 Kobeco 50 229 228 Unitas 50 499.5U 498 Ver. bez. 1894 50 127 127 Europaf. 1-10 pb 535 532 Bank, krediet, verzekering Alg. Bank Ned, AMRO Bank Cultuurbank Gr on. Ind. Cr. B. 293 65.80 18% 175% 296 65.50 19 176 15/12 16/12 HoU. Bank Unie 241% 241% Kasassociatie 131 131 Nat. Ned. cert. 764% 762 Ned. Crediet B. 213% 213% Ned. Middenst. B 105.5( 105.50 Ned. Over zee B. 212 212 R.V.S. cert. d. 790 800 Slavenburg's B. 204 204 Industriële ondernemingen Alb. Heyn 615 613 Alg. H. mij Onr.G. 223 224 Aime A dam 128 129 Alg. Nor it Mij Amstel br. 435 435 A'dam Ballast My 428% 430 A'dam Droogd.My 136 140 A'dam Rytuig My 310 x 312 AN1EM nat. bez. 59% 59% Apeid. nettenfabr 380 375 x Beeren tricotfabr 117 117 Bensdorp Intern. 456 456 Bergh Jurg. f 250 262 260% Berkel's Patent 222 218 Blaauwhoed 427 425 Blydenst. Will. 107 110 Bols Lucas 212.50 212 Borsumy Wehry 66 65% Braatmach. R'dam 62 62 Breda mach. fabr 234 233 Bredero Ver.bedr. 616 630 Brocades 810 822 Bronswerk 175 176 Buhrmann. Tetter 720 720 Bijenkorf 775 775 Calvé 996 993% Carps Garenfabr 408 401 Centr. Suiker My 391 391 Cur. Handel My 180 Daalderop 252% 254 Dagra 252 y4 284% Dess. tapijtfabr 300 305 Dikkers en Co. 145 149 Drie Hoefijzers 415% 413 D.R.U. 330 335 Duyvis Jz. 252 260 Emba 234 236 En th. Plettery 255 255 Erdal Mij 755 785 Excelsior 169 167% Fittmgfabr. 127% 128 Fokker 247 250 Ford 980 970 d 15/12 16/12 Gazelle rijw.fabr 285 285 Gelder Papier 138 137 Gelderl.-Tielens 490 b 495 Gero fabi 285 Geveke en Co. 720 720 Gist- en Spir.fabr 300 307 Grinten v. d. 1159 1158 Gruyter Zn. 6% 150 x 150 Hagomeyer Co 443 442 't Hart mstr. 146 149 Havenwerken 324 324 Heem van der 300 304% Heineken's bierb 455 453 Hero con. Breda 235 Hey broek-Zelana 392 388 Hoek's mach.fabi 577 5782b Holl. Kattenburg 107 106 HoU. Beton My. 380 385 Holl. Constr. w. Holl. Melksuiker 247 245 Homburg 406 420 Hoogenbosch sch 315 318 Hooimeyer Zn. 130 b Indola 391 393 Ing. Bur. Bouwn 154 157 Internatio 274 278% Int. gew. beton b 435 Inventum 402 410 b Jongen eel houth 426% 430 b Kemo 750% 760 Kempen Begeer Key houthandel 246 Kledxngind. Smits 220 b 226% Kiene Suikerw. 250 244 Kon. fabr. vta Alex 118 Kon. Papieriabr. 289 289 Kon. Zout Ketjer 910 915 Korenschoof 221 219 Koudys voed. 170% 175 Kromhout mot. 129 130 Kon. Ver. Tapijt Kwatta choc. 325 324 Leeuw .Papier 259 b 259 b Leidse Wolsp. 376 375 Lmdeteves 150% 151 Macintosh 474 Meel Ned. Bakk 470 465 Mees '63 233 235 Menko 105% 105% Meteoor Beton 263 255 Misset Uitg. Mij 502 503 Mosa 500 x 495 Muller en Co. 290 301 15/12 16/12 Mijnbou'vk. werk Naarden Ch.fabr Nedap Ned. Dok. Mij. N. exp. pap.fabi Ned. Kabeliabr. Ned. Melkunie Ned. Scheepsb.Mij Nelle wed. v. Ne tam Nijverdal-Cate Oranjeboom Overzeese Gas Palemb Ind. Mij Pal the Philips 6% cumpi Pietersen auto's Reesink en Co. Reineveld mach Riva Rott. Droogd. Mij Ruhaak en Co. Rijnstaal Schev. expl. Mij Schokbeton Schoiten Karton Scholten Foxhol Simon de Wit Simon's emb.fabi Smits transl. Spaarnestad Stokvis Zn. Stoomsp Twenthe Swaay van Tabak Phil c.v Thomas en Dry vei Thomsen v. bedr Twe.Overz Hand. U denhout Steeni Unilever Idem Idem 4% 355 b 518 148% 215 337% 100 314 171 443 365 97% 5320 177 b 170 321 254 113 x 90% 215 315 460 710 244 144 242 960 193% 82% 306 218% 605 244 97 190 7% 137 %b 6% 116y8 179% U termohlen Utr. asfaltfabr. Varossieau Veenend. Stm.sp Ver. Blikfabr. Ver. Glasfabr n.b Ver. Machfabr. Ver. Touwfabr. Vette winkel 410% 287 284% 260 325 x 256 165% 389% 420 350 b 521 149 97% 215 337 255 99 219% 315 171 445 361% 116 97 53 6U 138 178% 171 323 254% 112 90 217 315 460 710 248 144 244 970 195 82 219% 688 247 98 193 137 116% 78% 410 b 285 288 260 325 256% 165 420% V ezelverwerking Vihamy Vlissingen katoei Vredestein rub. V uicaansoord Walvisvaart Wereldhaven Wernink's Beton Wessanen Wilt. Feyenoord Wit's textiel Wyers Ind. H. Zaalberg Zeeuwse Coniect Zwanenberg-Org Mijnbouw en petroleum Aig. Expj My. 40 40.50 Billiton le rubr. 475 Billiton 2e rubr. 401 405 Kon. Petr 14/20 155 154 00 Idem 54 20 154.711 154.61 15/12 16/12 166 166 169 169 208% 209 208% 232 21% d 121% 69% 69% 455 b 451 206 206% 441 437 190% 191 210 210 535 532 104% 104 303 b 302 b 1000 Moeara Emm Id. cert. opr. l/io Id. 1 winstbew. Id. 4 winstbew. Oost-Borneo Mij Schespvaart Furness Oostzee i'ollarfondsen Anaconda dethlehem Steel General Electric Genera) motors Proct. and óarr.blt Republic Stee) Shell Oil U.S. Steel 1842% 1845 3135 77% 464 96 53% 34 H 89% 95% 81 42 59 52% 465 b 97 52 35 89% 94% 81% 42 58% 52% b bieden gedaan enbieden S gedaan en laten X laten d SS exdividend c ex claim

de Stem | 1964 | | pagina 5