Zeeuwsch-Vlaanderen VIEl treder Walcheren ZUID-BEVELAND Burgemeester Van Hoek te Philippine begraven Bouw woningen Binnehof start komend voorjaar „Wij fuiven niet tijdens besloten vergaderingen" Raad Goes krediet van stelt minister 25 milj. voor Nu de Ki Op Walch niet ve problem VLISSINGEN Burgemeester kan niet handelen als overheidsorgaan AXEL HULST GOES SAS VAN GENT ilagfclaïï 29 c ükttt OOSTBURG Gemeente bouwt instructiezwembad Bij ontruimingsbevelen Dagblad De Sten N.V. SLAVENBURG'S BANK Raadsvergadering liefst 's-avonds Boekje over stadhuis Verbouwing raadhuis kost f21.000.- meer „Muziek Heikant geüniformeerd Onder grote belangstelling Als alles meezit in Kloetinge Benoeming in bestuur Ned. Gidsenbeweging Voor uitvoering van inf ra-s trucluurw erken Koewachts raadslid gestoord HOOGWATER Vandaag Morgi en Jhr. mr. Ruti Organisatie w heel problee DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 17 DECEMBER 1964 BURGERLIJKE STAND Géboren: Frederik zv J Jacobse-Van den Ham; Esther dv F van Beckhoven- Alkema; Robert zv R Rennig-Acda. Ondertrouwd: E van Oppen, 27 jr, en M Verstraeten, 22 jr; J Verhage, 23 jr, en F Pijl, 18 ^r. Getrouwd: A van den Broeke, 19 jr, en M Meulmeester, 16 jr; G Hament, 25 jr, en H Schnaudt, 28 jr; M Nortier, 22 jr, en M Luwema, 22 jr; V. Goormachtig. 46 jr, en F Bloch. 42 jr; J van der Linden 23 jr, en N Kolijn, 23 jr; J Menheere, 26 jr, en M Boucherie, 21 jr; J Evertz, 28 jr, en A van Zweeden, 21 jr; H Nieuwen- huijze, 28 jr, en J Machielsen, 32 jr; G Braun, 24 jr, en L van Gemert. 19 jr. Overleden; Johanna Castel, 70 jr, echt. v W Weijs; Job de Noöijer 89 jr, weduwn v A de Ridder; Willem Keus, 75 jr, echt. v H Joukes; Magdalena Bach, 85 jr, wed. v G Verboom: Adrianus de Vries. 69 jr, weduwn. v H de Waal; Johanna van Boven, 71 jr; Wilhelmina Mol, 71 jr, echt. v J Lameijn; Bernard van Deven ter. 70 jr, echt. van M van Sorge. Feestavond In de kantine van Schel de Montage Bedrijf hield de personeels vereniging S.M.B. in samenwerking met de biljartclub haar feestavond. De avond werd gevuld met muziek, schetsjes en een dansje. Tevens werden diverse spelen beoe- oefend, waarmee mooie prijzen gewon nen werden, die na afloop door de voor zitter werden uitgereikt. Op deze avond werd afscheid gemo- men van de familie Burgerhoff, die de vereniging wegens emigratie ging ver laten. Haar werd een fotoboek van Zee land uitgereikt, terwijl mevrouw Bur gerhoff van de cabaretclub een gram mofoonplaat werd aangeboden. Westkapeile De gemeenteraad heeft zijn goedkeu ring gegeven aan het plan van b- en w. een instructie-zwembad te bouwen, waarvan de kosten f 26000,- zullen be dragen. Burgemeester de Meester deelde ook mee, dat het in de bedoeling ligt de kreek te verbeteren en tevens een wan delpad aan te leggen. De kosten zullen echter 200.000 gulden bedragen. Tijdens de vergadering deelde de voor zitter nog mee, dat er bij de molen, plan noord, door de PTT een brieven bus geplaatst zal worden, terwijl op het marktplein een telefooncel komt. De raad gaf ook zijn goedkeuring aan een subsidie-aanvrage van de postdui venvereniging „De Zwaluw", die een tentoonstelling gaat organiseren. Het fanfarecorps O.K.K. zal een sub sidieverhoging ontvangen tot een bedrag van f 1000,-, terwijl de gymnastiekvere niging „Hygiëa" een bedrag van f 100,- zal ontvangen. Aansluitend op deze raadsvergadering werd afscheid genomen van de leden van het Burgerlijk Armbestuur n a.v. de opheffing van de armenwet. De leden: de heer Jac. Minderhoud, die 44 jaar, P. Minderhoud, die 26 jaar en de heer W. Flipse, die ruim 20 jaar lid was en ook deze tijd de voor zittershamer hanteerde, werden toege sproken door de burgemeester Th H. de Meester die onder meer zei, dat het BA. een moeilijke taak heeft verricht. Aan alle leden werd het fotoboek „Ont worsteld land" uitgereikt VLISSINGEN. De heer A. J. Elfrink te Vlissingen heeft aan de voorzitter van de afdeling van de Raad van State, die belast is met de behandeling van zaken met betrekking tot de nieuwe wet be roep administratieve beschikkingen, schorsing gevraagd van een besluit van de burgemeester van Vlissingen, waarbij de heer Elfrink is bevolen zijn woonge legenheid aan de Noordstraat no. 82 ten spoedigste te ontruimen. De klager heeft deze woongelegenheid in beslag genomen in strijd met de be palingen der woonruimtewet en exploi teert in dat gebouw een pension. Hij vroeg op grond van de wet beroep ad ministratieve schorsing van dit besluit totdat op zijn verzoek om voorziening uitspraak zou zijn gedaan. Na advies van de Raad van State heeft de Kroon beslist dat de burgemeester, een bevel gevende als hier is geschied, niet handelt als een orgaan van de cen trale overheid. Het verzoek van de kla ger is op deze grond niet ontvanke lijk verklaard. De bovengenoemde wet regelt vooralsnog uitsluitend beroepen te gen beschikkingen van de centrale over heid, die in deze de burgemeester geen delegatie van bevoegdheid heeft gege ven. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Steenstraat 14. TelefooD 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- R.-K. Boer innen bond. De plaatse lijke Boerinnenbond organiseerde een kerstavond die in alle opzichten geslaagd is. De voorzitster, mevrouw De Nijs, opende het eerste gedeelte, een advents- en kerstviering. Mevrouw IJsebaert had een aantrekkelijk programma samenge steld dat o.a, bestond uit zang en decla matie. De zang stond onder leiding van mevrouw Hofman uit Terneuzen. Het tweede gedeelte van de avond stond in het teken van een gezellig samenzijn. 3reskens RAADSVERGADERING De raad komt maandag 21 december in openbare vergadering bijeen. Aan de orde kom1 o.m. de begroting 1965. Voorgesteld wordl het boetebeding bij de verkoop van wo ningwetwoningen te verhogen van twee tot vijfduizend gulden. Een krediet van vierhonderd gulden wordt door de open bare school gevraagd voor de aanschai van een mattenwagen en een springplank ten behoeve van het gymnastiekonderwijs. Ter voorziening van de vacature van on derwijzer aan de openbare lagere school worden voorgesteld W. Brijnooge uit IJzendijke en P.J. Sommeijer uit Vlissin gen. Voorgesteld wordt eveneens om de keurlonen te verhogen. De agenda ver meldt verder een groot aantal subsidie aanvragen. Voorgesteld wordt afwijzend te beschikken op verzoeken van Vor mingscentrum Militairen Humanistisch Thuisfront, Katholiek Militair Vor mingscentrum, Federatie Verpleeginrich tingen voor langdurig zieken, Ned. Ver eniging Bescherming Voetgangers en Ne derlands Gesprek Centrum. Honderd gul den worden gegeven aan het fruitteelt proefbedrijf Zeeuwsch-Vlaanderen in Philippine. De subsidies aan het K.W.F. en aan het E.T.I. worden verhoogd, die aan de Nederlandse Amateur Toneel Unie en Stichting Gereformeerde Bejaarden zorg Z.-Vl. worden onveranderd toege- (Advertentie) kend. Nader beraad zal worden gepleegd over het subsidieverzoek van de stich ting Jachthavenbelangen Breskens. Eede 95 jaar. Ten huize van zijn dochter, waar hij bij inwoont, vierde Finantius Roedts zijn 95ste verjaardag. „Fernand- je" zoals iedereen hem kent, geniet nog een uitstekende gezondheid en is bijzon der kras voor zijn leeftijd. Men kan hem nog geregeld in het dorp tegenkomen op de fiets, want, zegt hij. „het fietsen gaat mij beter af dan het lopen". Deze zomer nog kon men hem aan de kerk bezig zien. Het plantsoen rond de kerk was wat verwaarloosd en Fernandje nam spa, hark en houweel en zorgde, dat het weer goed verzorgd was. Na zo'n middag wer ken vond hij toch dat hij niet zo jong meer was, want zei hij „Ik ben toch een beetje moe". De 95-jarige kan ook gezel lig vertellen en dan natuurlijk over de oude tijd. Een paar jaar geleden heeft er in het Belgische heemkundige tijdschrift „Biekorf", dat te Brugge wordt uitge geven, een serie artikelen gestaan over Eede, getiteld „Achter de Dee". Daarin waren sappige verhalen te vinden over het Eede van vroeger, en een der vertel lers daarvan was ook weer „Fernandje". Lange jaren is hij ook bietencontroleur geweest en als zodanig bij velen be kend. Daarbij is hem toen eens een ern stig ongeluk overkomen, doch daarvan is hij toen gelukkig hersteld. Het is begrijpelijk, dat deze verjaar dag niet ongemerkt voorbij ging. „Fer nandje" is per slot van rekening de oud ste inwoner der gemeente Aardenburg en daarom ook kwam het voltallige col lege van burgemeester en wethouders zijn oudste inwoner geluk wensen. Ook vele anderen kwamen feliciteren, waar onder pastoor O. de Munck. den in restaurant De Bruijn. Onlangs won men met groot machtsverschil van De Klinge (B) en Ovezande, zodat H.B.C. nu alle zes gespeelde wedstrijden ge wonnen heeft Gedurende het komende weekend zullen de Biljartvereniging Tha lia uit Hansweert en Groede hun ge- iuk in Hulst kunnen beproeven. Voorlichtingsfilm P.T.T. Hedenavond zal in het Klein-patronaat voor de PTT- ambtenaren en hun familieleden een voorlichtingsfilm gedraaid worden. De film behandelt diverse- bijzondere facet ten van het PTT-werk en wordt ver toond door de voorlichtingsdienst van de PTT. 'loosterzande Auto's botsten. In de Cloosterstraat heeft zich een aanrijding voorgedaan tus sen twee personenauto's, die werden be stuurd door respectievelijk F. de B. uit St.-Jansteen en mej. H. uit Hulst. Het ongeluk gebeurde toen De B. naar het linker weggedeelte reed met de bedoeling zijn wagen langs de kant van de weg te parkeren. Hij verleende daarbij geen vrije doorgang aan de auto van mej. H., die uit de tegenovergestelde richting vanaf de Hulster weg kwam rijden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide wagens werden aanzienlijk beschadigd. Met pensioen. Op woensdag 23 de cember zal de r.-k. Jongensschool te Groenendijk afscheid nemen van twee leerkrachten, mej. R. N. de Rijk en de heer E. Neve, die de school wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaan verlaten. De afscheidsbijeenkomst zal plaatsvin den in het Gemeenschapshuis St. Marti- nus en begint om half elf 's morgens. Onverslaanbaar De Hulster Bil jartclub lijkt onverslaanbaar in het door haar ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de vereniging georganiseer de nederlaagtoernooi, dat wordt gehou- CREDIETEN Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150) - 3553 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 voor Zeeland. inspectie Zeeland F. DE IJGT L K. M DE JONG tel 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeevwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W WOI.TERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch-V laanderen J PETIT, v Ostadestraat 41. Oostburg tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-BevelanO en Walcheren K MENU. tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, besteme voor de editie Zeeland 1 0,18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 2)t mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kletntjes": 3 regels ot minder X,— elke regel meer t 0,25 Als ééD regel gelden 23 letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp f 1.60 en f 0.60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegei halt geld. Tijdens de gisteravond gehouden raads vergadering is, naar aanleiding van een vraag van de heer Andringa (KVP) door de voorzitter medegedeeld, dat de raads vergaderingen in Goes als regel 's avonds gehouden worden. De mogelijkheid om 's middags te vergaderen is niet uitgeslo ten. Dit zal echter zoveel mogelijk wor den voorkomen, omdat het 's middags ver gaderen volgens de voorzitter voor ver schillende leden onoverkomelijke bezwa ren met zich mee brengt. De binnenkort te benoemen stadsarchi varia van Goes zal opdracht krijgen een boekje te schrijven over de geschiedenis van het stadhuis van Goes. Vijfhonderd jaar geleden, op 15 december 1464, be sloot de toenmalige gemeenteraad het tegenwoordige stadhuis te bouwen. Een en ander is gisteravond tijdens de raads vergadering medegedeeld. Kerstversiering Op het Raadhuis plein en in het Eenhoornplantsoen heeft de gemeente weer de jaarlijkse kerstver siering aangebracht. De twee grote bo men zullen worden geïllumineerd. Kapelle Verkeersverbetering. Maandag en dinsdag zijn twee woonhuizen in een bocht van de Ooststraat te Kapelle onder de slopershamer gevallen. Het gevolg is een belangrijke verbetering van de ver keerssituatie ter plaatse. Enige tijd geleden besloot de gemeente tot aankoop van deze twee woningen van de heer J. L. de Jager. Vorige week zijn ze leeg gekomen en direct is er toen werk van gemaakt om ze af te breken. Waar de woningen hebben gestaan moet te zijner tijd. een weg komen in het kader van een nieuw bouwplan. Kruiningen De verbouwing van het gemeentehuis gaat aanzienlijk meer kosten dan was geraamd. In verband met het aanbren gen van nieuwe vloerbedekkingen, het hangen van gordijnen in de raadszaal en prijsverhogingen, is er nu ruim f 21.000 meer nodig, zo bleek tijdens de raadsver gadering bij de behandeling van een begrotingswijziging, die door de raad werd goedgekeurd. In verband met het vaststellen van de vergoeding per leerling, merkte het KVP-lid, de heer E. Suy op dat de, in het voorstel vermelde administratiekos ten veel te laag waren, vergeleken bij de landelijke tarieven. Gezien het gun stige bedrag van de vergoeding werd besloten om pas tijdens een volgende vaststelling van de vergoeding hiermee rekening te houden. De raad aanvaardde de nieuwe leges verordening. Wel meende de raad dat de tarieven voor een ventvergunning (f 1,- per dag en f 5.- per maand) beter ver dubbeld hadden kunnen worden. Bur gemeester Schipper beloofde na te zul len gaan of dit tarief aan landelijke nor men geboden is. Mocht dit zo zijn, dan zal het gemeentelijke tarief hieraan wor den aangepast. De nieuwe legesveror dening gaat de gemeente Kruiningen per jaar f 1000 meer opbrengen. Voorts besloot de raad om aan een drie tal personen bouwgrond te verkopen in het uitbreidingsplan Hans weert-West. 's-Heer Arendskerke Ledenvergadering Z.L.M. In „Het Trefpunt" had de jaarlijkse ledenverga dering plaats van de Z.L.M., afdeling 's-Heer Arendskerke. De voorzitter, de heer J. P. Linden- bergh, gaf in zijn openingswoord een overzicht van het afgelopen jaar. Na de behandeling van de notulen en de verantwoording van de penning meester, werd overgegaan tot de be stuursverkiezing. De waarnemend voorzitter, de heer P. Corstanje, deelde mede, zijn functie neer te moeten leggen, wegens vertrek naar elders. De aftredende voorzitter, de heer J. P. Lindenbergh, stelde zich niet meer her kiesbaar i.v.m. drukke werkzaamheden. De heer Lindenbergh heeft de functie van voorzitter 15 jaar bekleed. Vanaf 1940 was hij reeds voorzitter van de Landbouw Jongeren Gemeenschap, een jeugdorganisatie van de Z.L.M. Als blijk van waardering voor het vele verrichtte werk, werd hem een boekenbon overhan digd. Na de pauze hield de heer J. Mar- kusse uit Goes, voorlichtingsambtenaar van de Z.L.M. een causerie over het on derwerp: „Ontwikkelings- en Sanerings fonds". Spreker wees op de snelle ver anderingen. die op het ogenblik in de land- en tuinbouw plaatsvinden. Deze eisen een voortdurende waakzaamheid. Naar aanleiding hiervan werd beslo ten om gespreksgroepen te vormen ter bestudering van de verschillende samen werkingsvormen in de land- en tuin bouw. Hierna volgde een uitvoerige discussie. met erf Zuidzandsestraat 39, Oostburf in het openbaar verkocht. Er was veel belangstelling. De hoogste inschrijver wa: B. I. Christiaanse uit Oostburg me' f 31.000. De heer A. de Hullu uit Schoon- dijke werd koper voor f 33.600. Gouden brulioft Het echtpaar J. J Rieteco-le Feber zal donderdag 17 decern ber het gouden huwelijksfeest vieren. D< heer Rieteco is 75, zijn echtgenote 73. Jzendijke Bonte avond Zondag 20 december a.s. om 8 uur geeft het plaatselijk Phil- harmonica-orkest ,,Flandria" in het Jeugdgebouw zijn jaarlijke bonte avond Aan deze uitvoering zal tevens mede werking worden verleend door de beken de Belgische conferencier Renaat Ver- ween, alias Modest; door Jo Vervoort met schetsjes en de goochelaar prof. Barkos. Balavond Zaterdag 19 december zal het district W-Z-Vlaanderen van de Jonge Boerenstand en Jonge Boerinnen- bond de jaarlijkse balavond houden in hotel Lievens. Zierikzee Raadsvergadering. Maandagmiddag a.s. komt de raad in openbare vergade ring bijeen. Voorgesteld wordt onder meer bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten een rekening-courant krediet aan te gaan van f 446.000,hetgeen belangrijk hoger is dan vorig jaar het geval was. Als de raad ermee akkoord gaat, zal in de christelijke ke lagere school een geheel nieuwe, mo derne verlichting met t.l.-buizen worden aangebracht, waarmee een einde kan ko men aan de klachten die de schoolarts op dit stuk al jarenlang heeft. De huisvesting van de Dienst voor ge meentewerken komt opnieuw aan de or de. De raad verleende reeds een krediet voor de verbouwing van een deel van de gasfabriek tot kantoor voor deze dienst. Nu de gemeente echter tot de n.v. „Ze- gam" is toegetreden en haar gasbedrijf in die n.v. inbrengt is het zeer de vraag of gemeentewerken nog wel in de gas fabriek terecht kan. Aan een verbouwing wordt voorlopig nog geen uitvoering ge geven. De gemeente wil nu aan de Oude Haven een gedeelte van het langzamer hand leegkomende pand van de herver kaveling van het rijk huren. Tevens wordt voorgesteld by de dienst gemeen tewerken een administratieve kracht aan te stellen die voor een gedeelte ook werk voor de gasfabriek zal kunnen doen. In deze raadsvergadering zal de begro ting voor 1965 worden aangeboden. Na afloop van de vergadering zal af scheid worden genomen van de heer J. Baas, die meer dan 40 jaar de gasfabriek heeft gediend als directeur, en die de dienst met pensioen gaat verlaten. In ca fé-restaurant Mondragon zal een intiem dinertje plaatsvinden, dat de heer Baas en zijn echtgenote door de gemeente wordt aangeboden. Nieuwvliet Gemeentebegroting. De gemeente begroting voor het dienstjaar 1965 zal vrijdagavond in openbare behandeling genomen worden. Tevens wordt voorge> steld om de normen van de vleeskeu ringsdienst te verhogen. Van de beschut tende werkplaats in w.-Z.-Vlaanderen is bericht ontvangen, dat het aanbeveling verdiend de stichtingsvorm los te laten en in plaats daarvan voor deze werk plaats een rechtspersoonlijkheid bezit tend lichaam in te stellen. Aanrijdingen De bestuurder van een caravan A. d. M. uit Terneuzen reed met 100 km snelheid tegen een tractor met 2 aanhangwagens van de Groendrogerij welke bestuurd werd door M. d. J. uit Axel. De bestuurder van de auto, die in de richting Sas van Gent reed, had te laat in de gaten dat er een tractor yoor hem reed. De auto werd geheel vernield. Voor de zaak van A. H. op de Westkade stond er een Belgische wagen geparkeerd welke eigendom was van de heer F. C uit Ertvelde. Toen een bromfiets, be stuurd door A. C. uit Zelzate de betref fende wagen wilde passeren, week ook de Belgische auto naar links uit, zodat een aanrijding niet kon worden voorko men. De bromfietser moest zich onder doktersbehandeling stellen. De schade aan de auto bedroeg f 300,en aan de bromfiets f 100, Van de B., die geparkeerd stond voor het postkantoor in de Stationsstraat, wil de keren en reed daardoor een klein eind je achteruit. Achter hem kwam mevr. S uit Sas van Gent gereden, die dacht dat v.d. B. haar wel gezien zou hebben en zou stoppen. Dit bleek niet waar te zijn. Mevr. S. reed tegen de wagen van v.d B. op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, wel was er aanzienlijke materiële schade. Voorlichting Vrijdag op 18 december zal 's avonds om half acht in het sociaal gebouw van de N.V. Stijfsel- en Glucose- rabriek „Sas van Gent" een uiteenzetting worden gegeven over de mogelijkheden van woningbouw in onze tijd. De bijeen komst is voor ieder gratis toegankelijk. Sluis Speeltuincomité Het speeltuincomi té vergaderde in café J. Bakx o.l.v. de her M. Leenhouts. Deze vergadering werd bijgewoond door de heer Bleienberg uit Amsterdam als vertegenwoordigers van de landelijke speeltuinorganisatie de N. U.S.O. Hij gaf een uitvoerige uiteenzet ting over de inrichting van een peda gogisch verantwoorde speeltuin en de daaraan verbonden financiële consequen ties van aanleg en exploitatie. Besloten werd om tot deze N. U. S. O. toe te treden met ingang van 1 januari 1965. Tevens werd besloten om enige acties te voeren om wat financiële armslag te krijgen. Zo komt er een inzameling van flessen in januari, van oud papier in fe bruari en van lompen in maart. De heer Leenhouts kon nog meedelen dat men reeds het oog had op een ge schikt terrein in de nabijheid van het sportveld. Willem Teil. De schutters van Wil lem Teil trokken naar Brugge om daar een wedstrijd te spelen tegen Ivanhoe. De Belgen wonnen, maar door de over winning, die Sluis enige weken geleden in de raadhuiskelder behaalde, staat Wil lem Teil in punten nog voor. Er moeten dit seizoen nog een tweetal wedstrijden gespeeld worden voor de toekenning van de wisselprijs. Atletiek. De nieuwe atletiekvereni ging deed in Terneuzen mee aan de Sin gelloop. Het eerste optreden stemde tot tevredenheid Frans Langenberg werd tweede op het nummer 1400 meter en in de afdeling scholieren werden prijzen behaald door Theo Wemaer, Theo Maen- hout en Johan de Wispelaere. ST. JANSTEEN De leden van de r.-k- Muziekvereniging Heikant zullen binnenkort in nieuwe uniformen worden gestoken. De kosten worden geraamd op ongeveer 7200*-. De gemeente St.- Jansteen zal 50 pet. van de kosten voor haar rekening nemen (tot een maxi mum van f 3600,-) wanneer de raad tijdens de volgende week maandag te houden openbare vergadering met het betreffende voorstel van b. en w. ak koord zal gaan. Voorts zal tijdens deze raadsvergade ring een voorstel tot aanleg van een parkeerterrein op de hoek Heerstraat- Molenstraat aan de orde komen. De kosten zullen in dit geval f 17.468,- be dragen. Ook zijn er voorstellen een we kelijkse bijdrage van f 50,- te verstrek ken in de exploitatie van de .school bus" ten behoeve van de kinderen uit de buurtschap Absdale en tot vaststel ling van de nieuwe arbeidsover eenkomsten- en verplaatsingskostenver ordening wachtgeldregeling en het ambtenarenreglement. UW nieuwjaarsadvertentie in goedkoop praktisch modern zie voor prijzen en fnvulformulier onze advertentie elders ïn deze krant. nieuwjaarsadvertenties voor plaatsing in ons oudejaarsnummer dienen uiterlijk 18 december a.s. in ons bezit te zijn. (Advertentie) SINT JANSTEEN BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Sint. Jansteen maken bekend, dat i.v.m. de le en 2e kerstdag het GEMEENTE LIJK BADHUIS in de week van 20 t.m. 26 december a.s- alleen geopend zal zijn op donderdag 24 december 1964 van 9 tot 21 uur. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. REUSER, BURGEMEESTER F- FRANCKEN, SECRETARIS. Brandje Bij de beschuttende werk plaats voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen ,,Het Lam" in de Schouwburgstraat, is brand uitgebroken in een stapel stro, die te dicht bij de uitlaat van een gas kachel lag. De felle vlammen konden door een werkmeester met een schuim- blusser worden gedoofd- De gealarmeer de brandweer behoefde niet in actie te komen. Het brandje ontstond, op een plaats tussen de werkplaats en een groot koelhuis. Aanryding In de Burchtstraat zijn gistermiddag twee personenwagens met elkaar in botsing gekomen. De gevolgen bleven beperkt tot flinke materiëld schade. Het ongeluk gebeurde toen G. J. N. de C. uit Aardenbürg stopte voor een voet gangersoversteekplaats. De achter hem rijdende auto, met J. J. den uit Axel aan het stuur kon niet tijdig meer tot stilstand komen. Laatsgenoemde voertuig werd ernstig beschadigd. Verkoping Notaris A. Herdink uil Sluis heeft in hotel De Eenhoorn voor mejuffrouw S. J. de Hullu het woonhuis (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE Onder bijzonder grote belangstelling vooral vanuit O.-Zeeuwsch- Vlaanderen, is gistermiddag om onge veer kwart voor een op de r.-k. begraaf plaats te Philippine het stoffelijk over schot van de enkele dagen geleden over leden burgemeester P. J. L. van Hoek van Philippine bijgezet. De plechtigheid droeg een zeer sober karakter. Op ver zoek van mevr. Van Hoek werden bij voorbeeld geen toespraken gehouden. Om half twaalf werd in de parochiekerk (Van onze correspondent) KLOETINGE In de raadsvergade ring werd bekendgemaakt dat waar schijnlijk in februari of maart van het volgend jaar de eerste heipalen de grond ingaan voor de bouw van 20 gerationa liseerde woningwetwoningen aan het Binnehof. Ze werden aanbesteed en ge gund aan de N.V. Bouwmaatschappij Schrijver en Zonen te Goes voor de prijs van f 373.800,—. De heer L. Zwartepoorte, aannemer te Kloetinge, zal 23 douchecellen maken in gemeentewetwoningen en 13 reeds be staande cellen installeren, alles voor de som van f 27.700,—. Naar aanleiding van dit raadsbesluit had de heer H. P. Maas (Partij van de Arbeid) tevoren gevraagd waarom een en ander juist aan de heer Zwartepoorte ge gund moest worden. Voorzitter, burge meester Schimmelpenninck van der Oye, deelde hierop mede dat er eerst was ge ïnformeerd door b. en w. hoe Kloetingse aannemers vanwege hun werkgelegenheid op vrij korte termijn genoemd karwei zouden kunnen realiseren. Omdat de toename van het aantal au to's de problemen van stalling steeds ver hoogt en vooral bewoners van woning wetwoningen gaarne een garage naast of achter hun woning zouden bouwen werd de gemeentelijke bouwverordening enigs zins gewijzigd. Men zal nu voortaan hou ten gebouwen bij de woningen kunnen plaatsen tot een inhoud van 30 m3. Voorheen was dit 15 m3. Door diverse wijzigingen in de begro ting voor 1965 en de inmiddels gestegen lonen zullen enkele kapitaalswerken de raming overschrijden, zoals de aanleg van het nieuwe sportterrein dit met f 10.000,zal doen. Op voorstel van b. en w. zullen de keurlonen per 1 januari wat worden ver hoogd. Ook bij huisslachtingen zal er een kleine verhoging worden doorgevoerd. Minder draagkrachtigen in de gemeen te zullen ook deze winter weer een brand stof fentoeslag ontvangen. Echtparen krij gen een toeslag bij een inkomen van f 3000,per jaar, vermeerderd met de huurwaarde en f 278,per jaar voor elk inwonend gezinslid. Een alleenstaande mag geen hoger inkomen hebben dan f 2400,— om voor een toeslag in aanmer king te komen. Verschillende subsidieaanvragen wer den voorts ingewilligd. Zo zal de vereni ging vart oud-leerlingen van land- en tuinbouwwintercursussen een subsidie ontvangen van f 105,voor de gehouden bloemententoonstelling. Het plaatselijk leesgezelschap „Lust tot onderzoek", dat binnenkort honderd jaar bestaat en dit feestelijk wil herdénken, moet echter haar eigen boontjes doppen. Een eenmalig subsidieverzoek van f 100,- kpn geen genade vinden. De raadsleden van Philippine dra gen de kist met het stoffelijk over schot van burgemeester Van Hoek de kerk binnen. een "H. Mis van Requiem opgedragen door pastoor R. de Bie, die werd geassisteerd door pater R. Nestus. Op het kerkhoi werd de absoute verricht door pastoor De Bie. De plechtigheden werden bijge woond door o.m. alle burgemeesters van de gemeenten in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren en andere gemeentebestuurders uit deze contreien, de heer J. C. A. M. van Dongen, die het provinciaal bestuur van Zeeland vertegenwoordigde, burge meester Ficq van IJzendijke, die de Ver eniging van Burgemeester en Secretaris sen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen ver tegenwoordigde, overste A. J. van Thiel van de rijkspolitie, vertegenwoordigers van het polderwezen en plaatselijke ver enigingen en vele ingezetenen van Philip pine. De kist met het stoffelijk overscho' werd naar het kerkhof gedragen door de raadsleden van de gemeente Philip pine. De vele bloemenkransen en -stuk ken werden in d estoet meegedragen door leerlingen van de lagere school. Velen bewezen de overledene tenslotte de laat ste eer. BREDA Tot Diocesaan Hoofdcom missaris, tevens lid van het hoofdbestuur van de Nederlandse Gidsenbeweging is benoemd: mevrouw A. Oomen-Verha- gen uit Oud-Gastel. Benoemd tot lid van het diocesaan bestuur is mej. M. Ver zijden, Breda. (Van een onzer verslaggevers) GOES. De raad heeft b. en w. gis teravond gemachtigd onderhandelingen te voeren met de N.V. van Hattum en Blankevoort te Beverwijk over de uit voeringsmogelijkheden van een aantal voor de industrialisatie belangrijke in- fra-structuurwerken in de periode 1965- 1968. Tegelijkertijd werd besloten de mi nister van Economische Zaken een be drag van 25 miljoen gulden voor te stel len als richtsnoer voor de netto-kosten van uitvoering van deze infrastructuur werken. B. en W. hadden een krediet van 25 miljoen gulden voorgesteld. Do (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT „Besloten vergade ringen van de raad Koewacht zijn geen fuifjes". Dat zei een hevig be wogen raadslid, de heer De Koninck, die enigszins gestoord bleek over een krantenverslag over de vorige raads vergadering, waarin het raadslid, de heer De Schepper, de mededeling deed in de toekomst geen raadsver gadering meer te zullen bijwonen, walmeer de „wethouder dronken is". Het betreffende verslag bevatte een zinsnede die wilde dat de heer De Schepper by die gelegenheid heeft gezegd dat een van de wethouders in enigszins beschonken toestand een besloten raadsvergadering zou heb ben bijgewoond. „Ik voel me hoogstlijk verdacht en belachelijk gemaakt. Wij fuiven niet tijdens besloten vergaderingen", al dus de heer De Koninck, die eraan toevoegde dat raadsleden niet meer moeten reppen over plaatsgehad heb bende besloten vergaderingen: „Daar hebben-we toch immers twee vingers voor opgestoken?" De heer De Schep per zei daarentegen alle waardering te hebben voor het verslag. „Dat nam tenminste geen blad voor de mond", betoogde hij. Tijdens deze raadsvergadering werd burgemeester G, C. E. M. Dierick aangewezen als bestuurslid van de Stichting Sociale Werkplaats Hulster Ambacht te Hulst. Voorts werd be sloten de 40 Watt-lampen in de lan taarnpalen te vervangen door 100 Watt-lampen. De heer O. de Bouvré werd uit tien sollicitanten door de raad benoemd als gemeente-arbeider. De raad stelde tevens diens wedde vast. Er werden ook verschillende subsidieverzoeken afgehandeld. Er ontspon zich een vrij uitgebreide discussie omtrent een verzoek van de fam. Baart aan het college van b, en w. haar bedrijfspand op de hoek van het Kerkplein te mogen verbou wen. Dat verzoek is door b. en w. afgewezen omdat het oude pand in het saneringsplan valt. De heer De Schepper bleek geen waardering te hebben voor deze afwijzende beschik king. Hy zei het niet reëel te vinden dat de fam. Baart het slechte pand niet mag verbouwen, om er een menswaardiger onderdak van te maken. De voorzitter, burgemeester Dierick wees erop dat de fam. Baart destijds geen bezwaarschrift heeft ingediend tegen het uitbreidingsplan, in het ka der waarvan de sanering zal plaats vinden. De heer De Schepper be pleitte toen een wijziging van het uitbreidingsplan, die de fam. Baart alsnog gelegenheid zal geven haar pand te verbeteren. „Mits de fami lie die wijziging zelf betaalt", oor deelde de heer De Koninck. Burge meester Dierick zegde de raad ten slotte toe dat het college naar een oplossing voor het geval zal zoeken. Bij de behandeling van de ingeko men stukken werd medegedeeld dat de gemeente Koewacht voor het ko mende jaar één woning in de premie sector en één woning in de vrije sec tor toegewezen heeft gekregen In dat verband wees burgemeester "Die rick erop dat de gemeente nog een behoorlijk aantal krotwoningen heeft maar dat in verband met de geringe woningtoewijzing geen vervangende bouw kan worden gepleegd. Mevr. Vermandei bleek tijdens de rond vraag, die geruime tijd in beslag nam, niet tevreden over de kwaliteit van de douches in het gemeentelijk badhuis. „Het water komt van overal, behalve van boven", staafde zij die mededeling. raad maakte tegen deze omschrijving be zwaar. Volgens de heer Roose (KVP) zou het verlenen van een krediet om admi nistratieve redenen op dit moment on verantwoord zijn. Verschillende leden wensten niet bij voorbaat vast te leggen op één aanne mer. De voorzitter verzekerde, dat de keuze van de aannemer nog. geenszins vaststaat. Het gaat om een eerste ver kenning van de uitvoeringsmogelijkhe den van de in het rapport Snijders ge noemde plannen. Over de hoogte van het bedrag, dat de minister zal worden voorgelegd, waren de meningen verdeeld. De KVP-fractie was van oordeel, dat, grondverwerving e.d. meegerekend, misschien wel 50 mil- poen gulden nodig zal zijn om de plan nen uit te voeren. Burgemeester mr. Hu- ber gaf toe dat het bedrag van 25 mil joen gulden „een slag in de lucht" is ge weest. Het gaat er z.i. ook alleen maar om de minister voor 1 januari a.s. alvast enig idee te geven van de kosten, zodat hij er met zijn infra-structuurbeleid voor 1965 rekening mee kan houden. Het leek de heer Loeve ''AR) interes sant, hoe staatssecretaris Bakker nu de aan Goes gegeven industrialisatiewissel voor de komende vier jaar zal honore ren. „Hij weet nu dat het ernst is met onze plannen", aldus de heer Loeve. Voor Goes is het gisteravond genomen besluit een test-case. Morgen, vrijdag 18 december, gelden voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert 1.58 en 14.18 uur; Terneuzen 1.21 en 13.41 uur; Vlissingen 0.52 en 13.11 uur; Wemeldinge 2.28 en 14.48 uur. MIDDELBURG Concertzaal 20 uur Concert: Vereniging voor instrumentale muziek De Eendracht 14 uur Varkenshouderij middag SOUBURG Gemeentehuis 14.30 uur Raadsverg. OOSTBURG Du Commerce 17 uur Verg. KI-vereni- ging GENT Kon. Opera 20 uur Sur la terre comme au ciel terneuzen Luxor 20 uur Dokters van de nieuwe lichting, 18 j. VLISSINGEN Stadhuis 14 uur Raadsvergadering GOES Korenbeurs 14 uur Verg. waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland oostburg Ledel 19.30 uur Jaontje aardenburg Wijkgebouw 20 uur Verg. Groene Kruis GENT Kon. Opera 19.30 uur La Traviata O GOES Reeds et van de vier nieuwe we manpolders, Axeler An gekeurd en dat de besti nieuwe dijkgraven bren G. C. D. RUTGER GOES. Dat jhr. mr. G. gers van Rozenburg tot dijkgi waterschap Walcheren is b eigenlijk voor niemand als sing gekomen. Ook voor her Hy is immers nu al ongeveei voorzitter van de polder Wal met ruim 19.000 ha de groo van dit gebied is. Met de N polders, gaat de polder Walch januari dus het waterschap vormen. Mr. Rutgers van Rozenburg 1914 te Utrecht geboren. Hij a het Chr. Gymnasium. Aan de versiteit te Utrecht studerde wetenschappen. Het doctoraal examen hieri hij in 1939. Na zijn academi) ding was hij gedurende een zaam op de redactie van e veertien dagen verschijnend het spoor- en tramwezen. In 1940 kwam hij naar Zee1 hij op 15 september in diensi de dienst wederopbouw, thans voor volkshuisvesting en b heid. In 1941 werd jhr. mr. R Rozenburg adjunct-administr. de stichting Herbouw Midde A. J. van der Weel was hierva ministrateur. Deze stichting omgevormd tot stichting Hert cheren. In 1944 fungeerde d< noemde dijkgraaf als administi] een bouwbureau te Rheenen, nj 194'5 kwam hij terug naar Zee' hij hoofcf werd van het bureai voor spoedonteigeningen. In 1948 werd hij griffier va: der Walcheren en in 1956 "v de heer Van der Linden op als van de polder. Sinds 1950 fungeert hij als plaatsvervanger bij de rechtban delburg. In 1945 werd hij co van de Stoomtram Walcheren, menteel Streekvervoer Walche Van deze onderneming werd h president-commissaris. Sinds jhr. mr. Rutgers van Rozenbur het ambtenarengerecht. Tevens fungeert hij als voor; het provinciale college van toe de hervormde gemeenten. De problemen bij de concen de polders op Walcheren zijn v< ger dan in Zeeuwsch-Vlaandï verband met het toepassen van de waterschapsreglement zullei veel werkzaamheden komen, i dere dan normale moeilijkheden te verwachten. II. P. WOLFERT (Van een onzer verslaggev BIERVLIET Dijkgraaf H. ri* Xan De Verenigde Braak lii£S' ^aar oud' ziet het als ee JK.e taak om de organisatie v euwe waterschap op poten te »>ttet gaat er om, goed techniscï ministratïef personeel aan te ^at niet eenvoudig is. Op de vo een voorbeeldige

de Stem | 1964 | | pagina 2