Uitkering ineens in 65 nog twijfelachtig Goese politie deed niets strafbaars Regering neemt motie reclame in t.v. over Dierbare ring door toeval terug Minister Veldkamp meent: Jonge man wurgt zijn vrouw (22) BiliÜBH REM-mers aan de dijk OORLOGSWEDUWE NA JAREN VERRAST Bommen zoeken in V.N. Marine-actie tegen REM-ciiand bleek loos alarm DRAMA TE ZIERIKZEE Akkoord over graanprijs Wetsontwerp k.b. op komst PROCUREUR-GENERAAL Hoofdagent in Boxtel lost dodelijk schot op landbouwer VVD-ministers overstag Bredase juwelier voor f 8000 bestolen DAGBLAD VOOR ZEELAND Overwegend droog De 104e JAARGANG Ne. 24769 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 bla* I 'WOENSDAG 16 DECEMBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post exd. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41telefoon 2894; L00NAKK00RD WAS DEUKJE WAARD" (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE De 25-jarige C. P. B. uit Zierikzee heeft gis ternacht omstreeks twee uur zijn drie jaar jongere vrouw L. B. R. door wurging om bj?t leven ge bracht. Er waren al lange tijd spanningen in het huwelijk. Hu welijksontrouw, vermoedelijk van weerskanten, was de reden van de spanningen. Er was sprake van een echtscheiding. De ruzie van gisternacht die zich afspeelde in de keuken van hun huis in de Wevershoek, was de druppel die de emmer deed overlopen. De monteur is na zijn daad het huis uitgevlucht. Hij heeft de rest van de nacht doorgebracht in een schuurtje op het land, op enkele kilometers van zijn woning. Gistermiddag om een uur werd de rijkspolitie te Zierikzee door omwonen den gewaarschuwd, dat er iets niet in orde was bij het echtpaar B. De politie forceerde daarop de deur en vond het ontzielde lichaam van het slachtoffer. De officier van justitie te Middelburg, mr. A. Rosingh, en de officier eerste klas der rijkspolitie, de heer J. Warne- ke, kwamen omstreeks vier uur te Zie rikzee aan. De dader was op het eind van de middag weer naar huis gegaan. Hij werd hier omstreeks half zes door de heer Warneke aangehouden en naar het bureau der rijkspolitie te Zierik zee gebracht. Adjudant M. Stegeman, commandant van de rijkspolitie te Zie rikzee, had een groot aandeel in het hierna volgende verhoor. B. gaf toe de doodslag te hebben gepleegd. Hij is in Zierikzee in verzekerde bewaring ge steld. Vrijdag a.s. zal hij te Middelburg voor de officier van justitie worden ge leid. Het slachtoffer is vroeger dienstmeisje geweest by de ouders van B. De moe der van B. is enige jaren geleden onder tragische omstandigheden om het leven gekomen. Het echtpaar B. had een kind: een jongetje van twee jaar. BRUSSEL Na wederom een dag en een nacht onafgebroken vergaderen heeft de ministerraad van de E.E.G. gisteren volledige overeenstemming be reikt over de gemeenschappelijke graanprijs en alle daarmee verband houdende problemen. Het akkoord kwam tot stand nadat Italië, dat de laatste dagen nogal lastig was, het twee de package-deal van de Europese com missie aanvaard had. Bondskanselier Erhard toonde zich gisteren zeer ver heugd over het bereikte resultaat en pleitte voor een spoedige conferentie van de regeringsleiders der zes E.E.G.- landen. In kringen van het Nederlandse land bouwbedrijfsleven was men verheugd over het besluit per 1 juli 1967 de han del in varkensvlees, eieren en slacht- pluimvee binnen de gemeenschap ge heel vrij te maken. Men verwacht, dat de vrijwaringsclausule, die onze export nu nog bedreigt, zal verdwijnen. Op onze financieel-economische pa gina treft men het volledige verslag van de Brusselse marathon-zitting aan. DE DUIZEND stewards en stewardes sen van de B.E.A., hebben gisteren ge staakt. Zij willen 5 pet. loonsverhoging en een grotere toelage voor maaltijden. IN FINLAND heeft een zeer zware storm overstromingen veroorzaakt. Er zijn nog geen doden te betreuren, wel e®n grote materiële schade. VOLGENS EEN commissie is Alkmaar de meest geschikte plaats om de vier de Technische Hogeschool te vestigen. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: Half tot zwaar bewolkt met plaatse lijk mist en overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind uit uiteen lopende richtingen, later draaiend naar zuid tot zuidoost. In de ochtend temperaturen om het vriespunt, in de middag ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren. Vandaag: zon onder 16.29 uur. Maan onder 4.53 uur. Morgen: zon op 8.43 uur. Maan op 15.21 uur. DEN HAAG Tijdens het loondebat, dat de Tweede Kamer gisteren hield, heeft minister Veldkamp gezegd, dat er geen nieuwe ruimte beschikbaar is gekomen door een verbetering in de econo mische toestand. De bewindsman zei, dat het loonakkoord, zoals thans door werkgevers en werknemers aanvaard, niet fundamenteel afwijkt van de uitgangspunten van het regeringsbeleid. Dr. Veldkamp gaf de socialist Suurhoff wel toe, dat het gezag van de regering door de gevolgde procedure een klein deukje heeft gekregen, maar dat had hij graag over voor het bereiken van overeenstemming en het blijven functioneren van de Stichting van de Arbeid, zei hij. De Tweede Kamer heeft minister Veldkamp geen moeilijkheden in de weg gelegd. Algemeen verheugde men zich over het feit dat een overeenstem ming binnen de Stichting van de Ar beid, zij het na overleg met de rege ring. kon worden bereikt. De heren C. v.d. Ploeg (K.V.P.), B. Roolvink (A.R.), H. Kikkert (C.H.U.) en J. Corver (V.V.DD, wezen erop, dat de eerste verantwoordelijkheid voor de loonvor ming bij het bedrijfsleven moet blijven berusten. De heer J. Suurhoff (P.v.d.A.) meende dat deze stelling door het op treden van minister Veldkamp wel is aangetast. ,.Ik zou er niet zo gelukkig mee zijn wanneer in elk loonoverleg de rol van de minister zo groot zou zijn", erkende echter ook de heer v. d. Ploeg (K.V.P.). De heer Suurhoff voegde hieraan toe dat de werknemers van de zijde van de regering onder een te zware druk hebben gestaan. Daarbij heeft zij bedenkelijk dicht langs de grens van de afgrond gewandeld, waar door schade aan het overleg is toege bracht. Zonder enthousiasme legde de P.v.d.A.-woordvoerder zich bij het re sultaat neer, een resultaat dat hij niet voor herhaling vatbaar achtte. Daarmee raakte hij de problemen aan waarmee ook de K.V.P.'er v. d. Ploeg en de heer Roolvink (A.R.) zaten: moet het loonsysteem niet gewijzigd worden? Minister Veld kamp gaf op die vraag geen recht streeks antwoord. Ilij meende dat partijen in de Stichting van de Ar beid zich hierover dienen te bera den. Hij had voor de wens zelf wel begrip, maar zei dat men de „steen der wijzen" nooit zal vinden. Op een vraag van vele kamerleden of de minister, die eerst een „laatste woord" sprak en daarna toch nog mo gelijkheden zag voor een „allerlaatste woord", daarbij uitgaande van nieuwe economische ramingen, zei de minister: „Ik heb geen betere cijfers". De resul taten die uiteindelijk zijn bereikt, blij ven binnen de doelstellingen van het regeringsbeleid. De minister wees de gedachte van de heer Suurhoff (P.v. d.A dat de tweede voorstellen „we zenlijk en materieel" wel anders wa ren dan de eerste, van de hand. De minister heeft nog geen tijd ge had om beslissingen te nemen over de verhoging van de sociale uitkeringen per 1 januari a.s. Hij beloofde de ka mer dit nu als zijn eerste taak te be schouwen. Van de zijde van de K.V.P. en P.v.d.A. werd gevraagd de verhoog de kinderbijslag reeds op 1 april a.s. te laten ingaan. Ook wilde de heer v. d. Ploeg (K.V.P.) met de ver hoging niet bij het vierde, maar reeds bij liet derde kind beginnen. Minister Veldkamp kon op deze vragen nog geen antwoord geven. (Van een onzer verslaggevers) GOES Mr. D. J. van Gilse, procureur-generaal bij het ge rechtshof te Den Haag, ziet nog geen enkele reden om een straf vervolging in te stellen tegen één of meer leden van het korps van gemeentepolitie te Goes. „Ik heb alleen een onderzoek gelast in verband met aanwezige spannin gen in het politiekorps. Wanneer men u zegt, dat in het korps ern stige strafbare feiten zijn ge pleegd dan maak ik mij sterk, dat dit zeer zwaar overtrokken is. Van strafbare feiten is nog geen sprake. Als ze er zijn liggen ze in ieder geval zeer ver buiten mijn gezichtskring", aldus de procu reur-generaal. Mr. Van Gilse zei dat er ongetwijfeld tegenstellingen in het korps van de Goese gemeentepolitie bestaan. „Dat is natuurlijk nooit goed, maar mogelijk kunnen die ook op andere manieren worden opgelost". Van andere gezaghebbende zijde ver namen we eveneens dat „in geen geval ernstige strafbare feiten" zijn gepleegd. „Een beetje kleinsteeds gerommel", zo zegsman de gebeurte- gemeentepolitie te betitelde deze nissen rondom de Goes. (Advertentie) HOFLEVERANCIER GROTE MARKT 25 BREDA Het onderzoek is overigens nog niet afgesloten. De verhoren zullen mogelijk voor Kerstmis beëindigd kunnen zijn. In aansluiting op de reeds vorige week maandag door ons gepubliceerde klachten blijken tijdens de verhoren o.m. de volgende vanuit het korps schriftelijk binnengekomen klachten te worden behandeld: De adjudant van gemeentepolitie heeft niet verhinderd dat twee agenten van een kastelein een si gaar hebben aangenomen; Er zou een proces-verbaal achter gehouden zijn; Er zouden enkele processen-verbaal zijn verscheurd (volgens de aange klaagde partij omdat er teveel fou ten in zaten); Er zouden niet voldoende schiet oefeningen zijn gehouden voor de reserve-politie; Er zou teveel worden gevloekt in het korps. Er komt een wetsontwerp, waar over de kamer t.z.t. zal kunnen be slissen. Wanneer de kinderbijslag voor het vierde en vijfde kind met vijftien cent en voor het zesde en volgende met een kwartje per dag omhoog gaat, kost dat ongeveer 37 miljoen gulden per jaar, of een premieverhoging van 0.12 pet. Zou het derde kind een dubbeltje meer krijgen, dan is daarmee 0,06 pet. of 18 miljoen gulden gemoeid. Op de vraag of in 1965 een uitkering ineens zal worden gegeven, kon de mi nister nu nog niets zeggen. Eerst moet het zesde halfjaarlijkse rapport over de economische situatie bekend zijn. Daarna zal een gesprek tussen de re gering en de Stichting van de Arbeid plaatsvinden. Een dergelijke uitkering zal niet worden gegeven wanneer het zou gaan om slechts enkele tienden van procenten. Ook in de Eerste Kamer is gisteren de kwestie van de lonen ter sprake ge komen. De socialist ir. Vos vond het, gezien het verloop van de loononder handelingen, niet vreemd dat de vak beweging het loonpolitieke systeem op nieuw in studie wil nemen. De heer Van Lieshout (K.V.P.) wil de weten of het kabinet in het contact met het bedrijfsleven over de lonen wel altijd de juiste toon had gevoerd. Het opnieuw ontstaan van spanningen in de Stichting van de Arbeid en de mi neurstemming in de verhouding rege ring-bedrijfsleven waren punten, waar van senator Van Lieshout zich afvroeg of dit niet anders had gekund. De heer Van Lieshout betoonde tevreden heid met het besluit tot belastingver laging per 1 juli 1965. BOXTEL De 31-jarige Boxtelse land bouwer A. Olieslagers is in de nacht van maandag op dinsdag door een schot uit het dienstpistool van een hoofdagent dodelijk gewond. Het slachtoffer werd in de buik getroffen en overleed kort na aankomst in liet ziekenhuis aan zyn verwonding. Het drama speelde zich af in een jacht veld op enkele honderden meters van de boerderij-kwekerij van het slacht offer. De heer Olieslagers was bezig zijn buurman te helpen bij de konij nenjacht. De buurman, de heer K. Voorboom, had sinds enkele dagen vergunning om door middel van kunst licht met een geweer op konijnen te jagen. De schoten, die door de heer Voorboom waren afgevuurd, trokken, aldus de le zing van de politie, de aandacht van H. B., hoofdagent van gemeentepolitie te Boxtel, die in dit korps in het bij zonder met het toezicht op de jacht is belast, en vergezeld was van de jacht opziener L. S. uit Vught. Zij gingen door het veld naar de plaats waar ge jaagd werd. Op een gegeven moment reed de tractor, waarvan de beide ko nijnenjagers gebruik maakten, vanuit een weiland in de richting van de plaats waar de hoofdagent en de jacht opziener zich hadden opgesteld. Daar de tractor in hun richting zwenkte, traden zij beiden op de tractor toe. Te gelijkertijd klonk een schot. De heer Olieslagers werd getroffen, viel van de tractor en bleef ernstig gewond liggen. Onmiddellijk werd in de dichtstbijzijnde boerderij telefonisch om hulp ver zocht. De gemeentearts en de gemeen tepolitie van Boxtel kwamen zo spoe dig mogelijk ter plaatse, waarna ook een ziekenauto volgde. In aller ijl werd het slachtoffer naar een ziekenhuis vervoerd, waar operatief werd ingegre pen. Dit mocht evenwel niet baten. De politie houdt het er op dat het schot is gelost uit het dienstpistool, dat hoofd agent B. bij zich had. Na het schot, dat afgelopen week op het gebouw van de Verenigde Naties werd afgevuurd, worden er nu weer scherpere veiligheidsmaatregelen ge nomen. De foto toont hoe de tafels van de afgevaardigden van Ivoorkust en Frankrijk worden onderzocht op explosieven. SCHEVENINGEN Hardnekkige geruchten deden gisteren de ronde dat twee helikopters, een Neptune en een paar marinevaartuigen onder weg waren naar het R.E.M.-eiland. Na enige uren van spanning en sen satie kwam de marine-voorlichtings dienst met een verklaring, waarin een eventuele actie tegen de illegale veste noch ontkend noch bevestigd werd. „Er zal wel sprake zijn ge weest van een toevallige concentra tie van schepen en vliegtuigen bij het eiland", zo werd gezegd. De R.E.M. is gisteren nog de hele dag in volle actie geweest, waaruit blijkt dat de geruchten slechts loos alarm waren. Intussen schijnt dezer dagen een geheime „R.E.M.-topconferentie" op het programma te staan. Scheepsbou wer Verolme zou zich hiervoor „er gens in Nederland" bevinden. De Eerste Kamer heeft gisteren tij dens de algemene politieke beschou wingen de regering om opheldering gevraagd over het uitblijven van een actie tegen het R.E.M.-eiland. De Socialist Vos vroeg op barse toon hoe lang de regering nog van plan was met zich te laten sollen. Alle sprekers willen precies weten op welke datum en op welke wijze de regering denkt iets te gaan onder nemen. (Van onze correspondent) DEN HAAG Volgens onbevestigde berichten heeft al het technisch perso neel van de R.E.M. per 1 januari a.s. ontslag gekregen. Dit zou erop kunnen wijzen dat de R.E.M. geen plannen koestert minister Scholten langer te weerstaan, ofschoon theoretisch de mo gelijkheid blijft bestaan dat de ietwat legendarische „buitenlandse exploitant" met eigen personeel verder zal werken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Nog voordat de mo- tie-Baeten over reclame in de t.v. of ficieel in de Tweede Kamer is inge diend, heeft de regering gisteren in een brief aan de kamer, ondertekend door 0.a. de minister-president persoonlijk, laten weten dat zij bereid is de inhoud van die motie over te nemen. In poli tieke kringen in Den Haag meent men dat door deze opmerkelijke manoeuvre de levensduur van het kabinet tenmin ste is gerekt. De brief zegt dat de regering heeft besloten vóór 1 maart 1965 aan de Sta ten-Generaal haar zienswijze mede te delen over de voorwaarden, waaronder gedurende de overgangsperiode, in af wachting van de totstandkoming van een nieuwe omroepwet en zonder dat daaraan enigerlei recht kan worden ontleend in het door deze nieuwe om roepwet te regelen bestel: 1. Aan eventuele nieuwe gegadigden een zendmachtiging voor radio en/of televisie zal worden verleend; en televisie zal 2. Reclame in radio worden toegelaten. Men zal zich herinneren dat zeer on langs tijdens een vergadering van de commissie van O. K. en W., door de heer Baeten (K.V.P.) een motie werd ingediend, waarin werd verzocht wat de regering thans toezegt. De commis sie nam deze motie, ondanks heftig ver zet van de zijde van de V.V.D., over en deze motie zou dus maandag, als de Tweede Kamer in plenaire zitting de begroting van O. K. en W. gaat be handelen, officieel worden ingediend. De regering heeft de motie echter nu al overgenomen. Uit de formulering van de brief kan men afleiden dat de regering in de overgangstijd reclame in radio en t.v. wil toelaten en aan een eventuele nieuwe gegadigde zend machtiging wil verlenen. Dit is dus geen twistpunt meer in het kabinet, want de regering bericht dat zij voor 1 maart de voorwaarden, waaronder dit alles zal geschieden, zal bekend maken. Uit de zinspeling op het akkoord va?. Wassenaar (gesloten bij de kabinets formatie) mag men afleiden dat de regering haar besluit zelf ziet als in strijd met dat akkoord. En uit het ont breken van een mededeling over aftre den van ministers mag men aannemen dat de V.V.D.-ministers zo al niet zich akkoord verklaard met dan toch heb ben neergelegd bij het besluit. Dat het hier een kritieke situatie betreft blijkt wel uit het feit dat de minister-presi dent zelf dit stuk van O. K. en W. heeft mede-ondertekend. Er is dus wel zwaar geschut in stelling gebracht. De V.V.D. heeft zich steeds op het stand punt gesteld dat er een volledig com merciële zender moet komen en hier van steeds een ernstige zaak gemaakt. In politieke kringen verwacht men thans dat maandag de motie-Baeten niet meer aan de orde komt. Zou dit wel gebeuren, dan zou de V.V.D. het steunen van die motie door regerings partijen als een schenden van de af spraak van Wassenaar verklaren en zou die steun niettemin gegeven zijn, dan zou een politieke crisis tot de mo gelijkheden hebben behoord. Nu de re gering het initiatief heeft overgenomen, is een eventueel fundamenteel verschil van mening verschoven naar het mo ment, waarop de regering de voor waarden voor het overgangsbestel be kendmaakt, tenzij de regeringspartijen alsnog erop zouden staan de motie- Baeten in stemming te brengen. Het toestaan van reclame en het openbreken van het huidige omroep bestel kan in geen geval door de re gering alleen tot stand worden ge bracht, zij heeft re vroeger of later de medewerking van het parlement voor nodig. (Van een onzer verslaggevers) Moerdijk/alkmaar Na ruim vierentwintig jaar heeft de al geruime tijd hertrouwde oorlogs weduwe, mevrouw Donker - De Groot (59) uit Alkmaar, de trouw ring teruggekregen van haar eerste man, J. P. Commandeur. Hij werd aangetroffen in de kist van de re- serve-eerste-luitcnant F. P. de Ja ger. Zijn stoffelijk overschot werd in Moerdijk opgegraven om op het ere- veld in Loenen te worden bijgezet. De oudste zoon van de vroegere ringbezitter, Taam Commandeur (37), draagt de herinnering aan zijn gesneuvelde vader thans met trots. A an de vondst van de ring gaat een A. geschiedenis vooraf, die dank zij de medewerking van de Bredanaar H. P. Matthee kon worden gerecon strueerd. Aan de hand van vroegere informatiebrieven van nabestaanden uit het hele land, achterhaalde hij dat mevrouw Commandeur destijds in een dankbrief voor het toezenden van de vroegere bezittingen van haar man om diens trouwring had ge vraagd. Daarop trad de directeur van de oorlogsgravenstichting met haar in contact, na er achter te zijn geko men dat de destijds met zes kinderen achtergebleven weduwe was her trouwd en mevrouw Donker heette. Op het r.-k. kerkhof van Moerdijk is nog de grafsteen te vinden van de op 10 mei gevallen luitenant De Jager, enige zoon van de gepensio neerde luitenant-kolonel P. de Jager uit Den Haag. Hij werd postuum be noemd tot ridder in de Militaire Wil lemsorde, omdat hij, alleen een ka non bedienend, tot het laatst toe stand hield tegen de invallende Duit sers. De oorlogsgravenstichting had overste De Jager al herhaaldelijk gevraagd het stoffelijk overschot van zijn zoon naar het Loenense ereveld te mogen overbrengen. Daar lagen al verschillende andere bij Moerdijk gesneuvelde militairen begraven. Tenslotte zwichtte de overste voor de piëteitvolle aandrang. mannen die de herbegrafenis verzorgden, vonden de ring in de kist van de luitenant. Nadere aan wijzingen gaf het kleinood niet. Het belandde tenslotte bij overste De Jager, die met stelligheid kon ver klaren dat het niet aan zijn zoon had Iov JL/ 1 behoord. Hij achtte het een erezaak de rechthebbende op te sporen en wendde zich toen tot de heer Mat thee in Breda, met wie hij vriend schappelijke relaties onderhoudt sinds de meidagen van 1940. De heer Matthee trad toen op als waarne mend burgemeester in Moerdijk. een brief aan hem opperde de L overste dat misschien een van de transporteurs van stoffelijke over schotten destijds zelf zijn ring had verloren bij het kisten van de luite nant. Daarop stelde de heer Matthee zich in verbinding met de drie man nen, die onder zijn leiding met grote nauwgezetheid dit werk hadden ver richt. Niemand van hen bleek een trouw ring te hebben verloren. Een kwam toen op het denkbeeld dat de ring wel eens van de militair J. P. Com mandeur geweest kon zijn, die vlak bij de luitenant was gesneuveld. Commandeur zou de ring in zijn laatste levensmomenten aan de offi cier gegeven kunnen hebben met het verzoek die aan zijn vrouw te be zorgen. De heer Matthee, die op sug gestie van overste De Jager al in zijn gesneuveldenarchief was gaan zoeken, greep toen naar de informa tiebrieven. Die zouden het raadsel tenslotte oplossen. H. P. Matthee: naar oplossing BREDA Bij juwelier P. van Aart aan het Dr. J. Ingenhouszplein zyn in de nacht van maandag op dinsdag rond vier uur voor een bedrag van ongeveer 8000,gouden armbanden, ringen en munten gestolen. De sieraden liggen in deze oude politiepost in zes kleinere vitrines, die afgeschermd zijn door rui ten en tralies. De dief heeft eerst het hangslot van een van de tralies ver broken, vervolgens de tralies omgebo gen en de ruit ingeslagen. Een overbuurman, die toevallig juist een glas water aan het drinken was. opende op het geluid van het brekende glas direct een raam en sloeg alarm. Hiervan schrok de dief en gehaast griste hij nog enige sieraden weg. In volle vaart rende de inbreker naar zijn auto, die op de Vestkant stond en ver dween in de duisternis. Onder de vitrine werden later door de politie enige waardevolle munten en ringen teruggevonden. Doordat de getuige van de inbraak half sliep en van bovenaf op de dief keek, kon hij geen duidelijk signalement geven. Het enige dat hij de recherche kon mede delen was dat de man blootshoofds was. een lichte jas droeg en vrij jong moet zijn. De kleur van de wagen was vol gens de getuige beige of grijs. De Bredase politie nam direct maat regelen en liet onder andere de grens met België bewaken. Dit heeft tot nu toe geen resultaat opgeleverd. Twee jaar geleden is in hetzelfde jaargetijde ook ingebroken bij de heer P. van Aart ENSCHEDE In het Enschedese zie kenhuis Ziekenzorg heeft dr. G. J. Hoy- tema tevergeefs getracht het leven van de 35-jarige Boekeloër H. B. te behou den. B. werd, vermoedelijk door een verkeerde manoeuvre, getroffen door een kogel uit een vuurbuks, die hi trachtte te repareren. Hij verrichtte dc reparatie in de bijkeuken van de wo ning van zijn ouders. Met een verwon ding aan het hoofd werd B. met d( meeste spoed naar Ziekenzorg ver voerd waar hij ondanks een spoedope ratie door dr. Hoytema niet meer gerec kon worden.

de Stem | 1964 | | pagina 1