Kampioen Mans Vultink: commmbxai Pel-renners nemen buit in ontvangst: f 83.494- Ference PUSKAS blijft 'n ongeëvenaard schutter Kees Pellenaars Hans Vultink: j Stel baanplan - i in de prijzen groen veld even uit Bekermatch toch op t.v. Onverwacht een serierecord Debuut Wielerbaan (II) Nerveus In Den Haag Bokswedstrijden zonder „inhoud Tragisch Waarom is Tiemen Groen afgekeurd? Geschorst Prins beschermheer van biljarttoernooi Anderlecht-Liverpool FC Zaanstreek en KFC akkoord Koewacht huldigt ook Jan Janssen Circa f15.000- vooruitrijders Wedstrijden van Theo Middelkamp Joey Giardello houdt zijn titel üALttLAD DE STEM :VAN WOENSDAG 16 DECEMBER LVM LIEVER VOETBALLEN DAN BILJARTEN (Van onze sportredactie) AALTEN „Ik speel liever een partijtje voetbal clan een biljartwed strijd". Deze uitspraak is pas merkwaardig als zij gedaan wordt dooi een van de beste biljarters die ons land momenteel rijk is. En dat ge beurde. Twee dagen nadat hij zich in het Noordhollandse Julianadorp de nationale biljarttitel ereklasm ankerkader 47/1 veroverd had, was Hans Vultink er de zegsman van. De 27-jarige hotelier uit het Gelderse Aalten, die zich voor de eerste maal in zijn leven de sterkste vader landse biljarter in deze moeilijkste, zoals insiders beweren speel- soort had getoond, is een bijzonder nuchter man. Niet dat hij zijn be paald niet geringe kwaliteiten op het groene laken onderschat, verre van dat. Maar toch, dat wekelijkse partijtje voetbal in het eerste of tweede elftal van de oostelijke vierdeklasser Aalten, is hem duidelijk liever dan die zich eens in de zoveel maanden herhalende strijd om de nationale biljarthegemonie tussen steeds maar weer dezelfde tegen standers. Amsterdam beter van mijn geboorted; tum op de hoogte waren dan ik zelf. Maai toen ik eenmaal 18 was, ik werkte toer in Amersfoort, stapte ik onmiddellijk ovei ik werd lid van de vereniging VVV en ben dat vandaag de dag nog. Misschien is dat eerste jaar als lid van de KNBB wel het meest merkwaardige uit mijn he le biljartloopbaan. Ik begon met in te schrijven voor voorwedstrijden 2e klasse kader 38/2 maar verder kwam ik niet want ik promoveerde ogenblikkelijk naar de eerste klasse. Weer voorwedstrijden spelen, maar weer geen finale. Opnieuw promotie. Nu naar de hoofdklasse. Ik was verguld maar mocht opnieuw van wege mijn te hoge moyenne niet aan de eindstrijden deelnemen. Probeer jij he' maar bij de eerste klassers op de grote tafel, werd mij gezegd, wat moest ik? Ik probeerde het enpromoveerde op. nieuw. „Denk niet dat ik me op die biljarttoer- nooien niet goed voorbereid. Maar begryp me goed, het is een moeten, een heilig moeten. Voetballen doe ik voor mijn ple zier. Maar trainen op de biljarttafel moet ik, ook als ik er eigenlyk helemaal geen zni in heb. Het is een soort dure plicht, want per slot van rekening is het toch zc dat als je eenmaal meedraait, je je huid zo duur mogelijk wilt verkopen", steil de kersverse kampioen Lakoniek. En terwijl op de grote matchtafel in zijn vaders hotel zijn tweejarig neefje Marcel met een verkorte keu spelender wijs achter de uit de laatste wereldoorlog stammende en dus kwalitatief niet zo heel sterke ivoren ballen aanhuppelt, ver volgt Hans rustig: „Je hebt collega's-bil jarters, die maken er een soort weten schap van. Voor hen bestaat de wereld alleen maar uit ankerkader, libre of drie banden. Ze houden er een maagzweer van over, zo serieus nemen ze hun liefheb berij. Hun wereld reikt niet verder dan de vier banden van het groece laken, waarop zij elke keer weer duizend doden sterven. Versta me goed, ook ik ben na tuurlijk een liefhebber van het spel, maar het moet spel blijven. Ik wil er alles voor doen, zoals ik me ook op de komende Europese kampioenschappen in Alkmaar zeer goed zal voorbereiden. Per slot van rekening sta ik daar de Nederlandse vlag te verdedigen. Maar toch, verchagrijnen achter de wedstrijdtafel dat nooit. Ik heb spelenderwijs biljarten geleerd, ik wil ook spelenderwijs verder komen. Hoe ik begonnen ben? Op mijn der tiende jaar. De zaak van mijn ouders in Aalten brandde op de bevrijdingsdag al en het duurde welgeteld vijf jaar eer mijn vader een nieuw bedrijf kon openen Er stond een biljart, ik was dertien jaar en wat doe je dan? Biljarten natuurlijk. Eerst tegen je vriendjes uit de buurt, la ter tegen volwassenen. Je hebt trainings mogelijkheden te over, misschien ook een beetje aanleg en dus groeit je prestatie vermogen al snel. Je wilt lid worden van een biljartclub, maar dat blijkt dat de bond alleen 18-jarigen accepteert deze regeling is inmiddels veranderd. Rest er dan nog lid te worden van een wilde bond. In de Winterswijkse competitie maakte ik als 15-jarige mijn debuut. Eerst klein biljart libre, daarna 38/2. Ik verloor geen partij. Later in Den Helder, waar ik het hotelvak ging leren, botste ik op een man die ingeschreven had voor de nationale kampioenschappen derde klasse kader van de officiële bond. Hij schrijft ook mij in en liegt een jaartje bij mijn leeftijd Binnen twee dagen had ik een briefje van de toenmalige administrateur van de Kon. Ned. Biljart Bond, de heer Van Haaren waarin deze me schreef dat ze in Enfin, om een Lang verhaal kort te ma ken, als 18-jarige debuteerde ik in de ereklasse 47/2 met een moyenne van 18.75 De finale van dit kampioenschap werd gespeeld bij Dubois in Amsterdam. Te midden van grootheden als Van de Pol Sweering, Wijnen, De Kleine, Beekman Van Leeuwen en Vink stond ik daar te stumperen dat het een lieve lust was. Toevallig waren er dinsdag (in ver band met de uitreiking van de Tour de France-prijzen) nog al wat wieier- insiders in Breda bij elkaar en natuur lijk werden de plannen om in de Ba- roniestad tot de oprichting van een baan te komen, druk besproken. De in siders, het initiatief van de „Stichting Wielerbaan Sportief" prijzend, konden maar niet aannemen, dat de gemeente raad van Breda akkoord zal gaan met de te verstrekken garanties. „Een baan als in dit ontwerp ge noemd zal het nooit doen", meende mr. J. Ballegoyen de Jongh, lid van de sportcommissie van de KNWU, een uiterst deskundig man. Het zou jammer zijn voor de wie lersport als dit ontwerp zou worden aangenomen", geloofde Jan Derksen, zelf manager van de banen van het Olympisch stadion in Amsterdam en de Goffert in Nijmegen. Deze waarachtige insiders zouden het toejuichen wanneer Breda een goede wielerbaan machtig zou worden. Zij konden echter geen goed woord opbrengen voor het amateurisische ge doe, dat achter de gehele huidige op zet schuil gaat. Conclusie? De gemeenteraad van Breda zal er goed aan doen het voor stel van b. en w. voorlopig terug te nemen. Onmiddellijk daarna kan er aan een nieuw en beter voorstel wor den gewerk. Door de inschakeling van enkele deskundigen (zoals een Jan Derksen, zoals een Theo Balemans) kan een reëel plan worden opgesteld, dat mogelijk meer geld gaat vergen, maar dan ook uitzicht geeft op succes. In het belang van de wielersport moge de raad zo besluiten. Het zou zonder meer jammer zijn als de huidige, mise rabele plannen zouden worden ver wezenlijkt. Ik dacht, ik ben een groentje het ligi Ik denk, laat hij zijn gang maar gaan aan mezelf. Maar niks hoor. Van de acht deelnemers kregen er zes, en daar was ik ook bij, een halve degradatie. Er kwamen protesten, het materiaal zou niet gedeugd hebben. Wist ik veelin ieder geval die halve degradatie werd ongedaan ge maakt. Nou ja, en na 1955 is het eigenlijk vanzelf verder gegaan. Hier in de zaak oefende ik vrijwel dagelijks een uurjte met een van onze vaste hotelgasten, de heer Pidoux. In de hele omgeving van Aalten is namelijk geen tegenstander van formaat te vinden en ofschoon Pidoux geen grootmeester op het groene laken is, inspireert zijn grote liefde voor de biljartsport mij toch steeds zo zeer daï ik mijn prestaties probeer op de schroe ven. Nadat ik in de eerste jaren steeds in de kopgroep geëindigd was, zowel bij 71/2 libre, bandstoten, 47/2 als 47/1 kwam dan in 1961 mijn eerste nationale titel. Ik werd Nederlands kampioen bandstoten Helaas er waren dat jaar geen Europese of wereldkampioenschappen. Dan het volgend jaar maar weer proberen. En in derdaad ook in 1962 werd ik kampioen van Nederland. Zonder dat ik het wis1 kreeg ik nog een Europees record op mijn naam ook. De gebeurde in Lissabon, en kele dagen voor de Europa cupwedstrijd tussen Benfica en Feijenoord. In een van de partijen raak ik de tel kwijt. Dat Por tugees alg me niet zo erg. Enfin ik maak mijn caramboles en toen ik dan eindelijk miste, vlogen ze me allemaal om mijn nek Ik wist helemaal niet wat er gebeurde maar al gauw hadden ze me het duide lijk gemaakt. Het Europese serierecord dat zeven jaar lang met 68 caramboles op de naam van de Belg Wafflaerd ge staan had, was door mij met welgeteld drie punten verbeterd. En nog steeds staat het op mijn naam. Zelfs Ceulemans is er nog niet aan toegekomen. Waar dat aan ligt? Ik weet het werkelijk niet. Voor mij is het geen levenszaak, dat biljarten. Ik speel omdat ik er plezier in heb en als ik verlies, nou ja, dan is het niet an ders. Diaarom ben ik ook waarschijnlijk zel den nerveus, alleen zondagmiddag in die slotpartij tegen Henk Scholte, toen kreeg ik het op mijn zenuwen. Ik startte of he een trainingsparten was, zo rustig. Maar toen het kampioenschap nader kwam wa« het gebeurd. Henk ging carotte spelen en ik moest dus noodgedwongen wel mee doen. straks riskeert hij iets te veel en dan hap ik. En zo gebeurde het ook. Maar ik ben in die paar uurtjes wel een kilo of wa' afgevallen. Gek eigenlijk hé, anders in teresseert met zoiets helemaal niet. Ik speel voor wat ik waard ben en daarmee basta. Als de anderen aan de beurt zijn blijf ik ook nooit kijken. Ik ga altijd eer straatje om of een kopje koffie bij ken nissen drinken. Ze moeten mij dan nie' teveel over biljarten praten, weet je. Van de zomer hebben Van Leeuwen Roodenburg en ik een speciale training van René Vingerhoedt gehad in Amster dam, maar als daar nu mijn plotselinge vooruitgang zit? Ik weet het echt niet. Mijn techniek is vooruit gegaan, zeggen ze. Maar dat is logisch. Ik heb er de laatste tijden meer op getraind. Maar ver der? Ik probeer altijd zo goed mogelijk te spelen en lukt het niet, welnu pech ge had. In Julianadorp lukte het wel en ei genlijk is voor mij die nationale titel nog niet zoveel waard als de revanche die ik daarmee op een mij niet zozeer welgezin de biljartjournalist genomen heb. Een jaar of wat geleden kreeg ik het met hem aan de stok over een of ander stukje en als een soort van reactie daarop schreel hij in zijn krant: Vultink zal nimmer de top bereiken. Vandaag mag ik me natio naal kampioen in de moeilijkste spelsoort noemen. En reken erop ik mag voetbal len dan plezieriger vinden dan biljarten dat ik me in maart bij de Europese kam pioenschappen in Alkmaar ook zal laten gelden. DEN HAAG De liefhebbers van de echte bokssport zyn tijdens nationale amateurwedstryden in het Haagse Ami- citia niet aan hun trekken gekomen. Slechts twee partijen waren het aan zien volkomen waard. De Haagse zwaarwelter Aard Bor ze gevierde op punten over de rechtsvoor- staande Enschedeër Hertong, nadat hij in de tweede ronde zelf voor acht tel len wat weer geweest op een linkse hoek. In de slotpartij van de avond leverden de Schiedammer Klepke en de Enschedeër Schuitemaker een hard ge vecht dat door de Schiedamse weiter- gewicht op punten werd gewonnen. De voornaamste uitslagen waren ver der: zwaarweltergewicht: Bertus Bor (Den Haag) w.op. Van Berger (Ensche de). lichtweltergewicht: V.d. Hoogen- band (Den Haag) w.o.p. van Van Dol- der (Enschede) (Van onze sportcorrespondent) Sinds de Hongaar Ference Puskas bij Real Madrid is gaan spelen, heeft hij aan 6 bondscompetities deelgenomen en is daarin vier maal topscorer geweest. Alles wijst er op dat de „majoor" een van de beste schutters in de geschiede nis van het voetbal was. Hij scoorde 38 doelpunten voor Hongarije, meer dan 1000 treffers voor Kispest AC en Hon- ved, 150 goals in de Spaanse competitie en 29 waardevolle doelpunten in Eu ropa Cup gevechten. Vandaag de dag rent Puskas niet meer zo veel en hij maakt nu meer als ar tiest dan als sportman gebruik van zijn fenomenale techniek. In feite is het ncodlot Puskas gunstig gezind geweest, want maar weinig spelers kregen de kans twee carrières op te bouwen Puskas begon zijn leven op 2 april 1927. Niettegenstaande men in oktober 1943 bij Kispest eigenlijk nog maar bit ter weinig in het tengere ventje zag, kreeg hij enkele maanden na zijn zes tiende verjaardag een plaats in het eerste team voor de wedstrijd tegen Nagyvaros. Geen prettig debuut, want Kispest verloor met 3-0. In augustus 1945 veroverde Puskas een definitieve plaats in het eerste en speelde naast de grote Gyula Zsengeller van Ujpest tegen Austria. Hij maakte zijn eerste doelpunt en het werd een 5-2 overwinning. Pus kas had geluk, want het werden grote jaren voor het Hongaarse voetbal. Kocsis, Grosics, Bozsik en Hidekut kwa men in de nationale ploeg. Zij werden voor het eerst bijeengebracht toen Gus- tav Sebes in juli 1949 het team overnam. Hongarije versloeg Polen met 8-2 en dit treffen betekende Puskas' eerste interna tionale wedstrijd. Men was er van over tuigd, dat hij niet meer uit het team was weg te denken en Puskas speelde dan ook nog 36 achtereenvolgende in terlands. Tussen 1951 en 1955 lagen vele tri omfen. Als majoor van het Hongaarse (Van onze sportredactie) ZWOLLE Wereldkampioen ach tervolging bij de amateurs Tiemen Groen is afgekeurd voor de militaire dienst. Volgens Tiemen Groen is bij de keuring gebleken dat afwijkingen aan zijn voeten (platvoeten) en rug zijn ge constateerd, Deze bewering laten de a.rt- sen geheel' voor rekening van Tieme Groen. De voorzitter van de keurings commissie van de Broener-kazerne in Zwolle, waar Groen is gekeurd, ver klaarde dat geen militaire arts zal kun nen mededelen om welke reden Groen is afgekeurd. Het ambtsgeheim verbiedt dat ten ene- male. Bij de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie was men zeer verbaasd te vernemen dat Groen niet tot de mili taire dienst zal worden toegelaten. Ui teraard kunnen platvoeten een bezwaar voor een militair zijn, echter niet voor een wielrenner. Omtrent de rugklach ten, die voor een wielrenner wel funest kunnen zijn, verklaarde de KNWU: hiervan is bij de sportkeuring nooit iets gebleken. Het vorig jaar heeft Groen niet alleen de normale sportkeu ring voor wielrenners ondergaan, maar is hij ook meermalen gekeurd voor de wereldkampioenschappen en speci aal voor Tokio. Nimmer is een afwij king aan de rug geconstateerd. Deze maand, of begin volgend jaar, als Groen zijn nieuwe licentie aanvraagt, zal hij wederom gekeurd worden. leger, kapitein van zijn team en gene raal van het middenveld voor Honved en het Hongaarse elftal bewerkte hij resp. vijf kampioenschappen en een Olympisch gouden medaille. Bovendien leidde hij het team dat En geland op eigen bodem versloeg. Gedu rende vijf jaar was hij de grote man in 47 interlands, welke 40 overwinningen en zes gelijke spelen opbrachten. Slechts één wedstrijd, tragisch genoeg de finale van de wereldbeker, eindigde in een ne derlaag. Op 14 oktober 1956 kwam aan de eer ste carrière van Puskas een einde. Al 29 jaar oud leidde hij Hongarije voor de laatste keer Het werd een wedstrijd tegen Oostenrijk, die zijn 48e interland betekende. Na de Hongaarse opstand viel het Hon- ved-team uiteen. Dat was in januari 1957. Puskas was gevlucht en had in We nen een onderkomen gevonden voor zijn vrouw en dochtertje Aniko. Er kwamen verschillende aanbiedingen, o.a. van Mi laan, Inter, Napol en enkele Zwitserse, Franse en Duitse clubs. Toen iedereen verwachtte dat hij voor Milaan zou te kenen, veranderde hij blijkbaar van ge dachte en werd het Real Madrid. HEERLEN Prins Bernhard heeft het beschermheerschap aanvaard van het toernooi om het Europees kampioen schap anker kader 47-2, dat van 28 tot en met 31 januari in de foyer van de stadsschouwburg te Heerlen zal wor den gespeeld. De biljartvereniging „Amicitia" organiseert het toernooi. „ik begin op mijn dertiende jaar" De Belgische Televisie maakte dinsdag avond bekend dat de voetbalwedstrijd Anderlecht-Liverpool vanavond alsnog op het scherm wordt gebracht. De uit zending begint om 21.15 uur. Men deelde niet mee of het hier alleen de tweede helft betreft of een filmopname van het hele duel, dat tegen die tijd ook beëin digd kan zijn wordt getoond. Zoals be kend won Liverpool de eerste match in deze bekerwedstrijd met 3-0. KOOG AAN DE ZAAN De over eenkomst die de verhouding regelt tus sen KFC en de FC de Zaanstreek is ge tekend. Zoals bekend, werd na afloop van het vorige seizoen de tweede divi sieclub KFC gesplitst in de stichting FC de Zaanstreek die in het betaalde voetbal is blijven uitkomen, en de ama teur-club KFC, die in de vierde klasse van de KNVB werd ingedeeld. Beide partners toonden zich zeer te vreden over het bereikte resultaat. Een woordvoerder van de FC de Zaanstreek liet voorts weten dat de stichting ge heel open staat voor samenwerking met alle clubs uit de Zaanstreek. (Van onze correspondent) KOEWACHT Wereldkampioen op de weg Jan Jansen zal op 10 januari naar Koewacht komen om namens de sup portersclub „Eendracht maakt macht" en heel wielerminnend Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen gehuldigd te worden door Koewachts burgemeester G. Dlerick. Bij deze huldiging die in het patro naat plaatsvinden zullen nég aan aantal andere wielercracks aanwezig zijn. Zo zullen o.a. Gerrit Schulte, Rik van Steenbergen, Jo de Roo en Theo Ver- schueren het aanwezige publiek de ge legenheid geven diverse vragen te stel len over hun wielercarriëre. Er zal nog een indoorwedstrijd op hometrainers verreden worden. Hieraan zullen diverse beroepsrenners, amateurs en nieuwelingen van naam deelnemen. De plaatselijke favorieten Richard Buckaki en Piet Martens zullen even eens van de partij zijn. Tot slot van deze bijzondere wieier- avond zal er 'n film vertoond worden van de wereldkampioenschappen voor be roepsrenners en amateurs op de weg te Salanches in 1964. Maar voorlopig kon Puskas niet spe len, want de FIFA sloot hem door toendoen van de Hongaarse voetbalbond voor 18 maanden uit. Pa« op 15 au gustus 1958 kon hij aan zijn tweede car rière beginnen. In Spanje hielden zijn prestaties gelijke tred met die van Di Stefano en Kopa. Ondanks gewichtsmoeilijkheden begon hij doelpunten te 'verzamelen, 21 uit 25 wedstrijden. Di Stefano kwam toen tot 28 treffers in 24 ontmoetingen en bleef daardoor nog even de beste schutter. Maar daarna was de eer voor de ex- Hongaar, die in het seizoen 1963-1964 tot 20 goals in 25 wedstrijden kwam. Sinds Puskas bij Real Madrid is gaan spelen, heeft hij 6 competities achter de rug en is hij daarin viermaal topscorer geweest. Dit wil zeggen, dat hij tot de allergroot sten uit de geschiedenis van het voetbal behoort. Kon hij bij Honved zijn eigen plaats bepalen als men het hem te lastig maakte, bij Real moet hij zich voortdu rend de belangstelling van de tegen standers laten welgevallen. Ference Puskas, die toen hij in Spanje kwam bij Kubala geld ging lenen om het hoognodige te kunnen kopen, is nu een welgesteld man. Als eigenaar van een worstfabriek met 25 man personeel heeft hij zijn toekomst veilig gesteld. Hij bewoont een fraaie flat in Madrid en na een inspannende wedstrijd kan hij rustig uitrusten in de omhgeving van zijn fraaie bungalow aan zee in Beni- dorm, vlak bij Aliance. (Van onze sportredacteur) BREDA Het riante huis van Kees Pellenaars aan de Bredase Liesboslaan herbergde dinsdag middag niets dan glunderende ge zichten. De „Stichting Nationaal Sprtfonds Televizier" verdeelde niet minder dan f 83.494,aan de renners, die deelnamen aan de Tour de France. Het meeste geld ging naar de coureurs die Parijs haalden. Zij ontvingen een slordige f 15.000. Bepaald niet mopperen mocht Rik Wouters, want hy kreeg nog eens f 700,extra, omdat hg de jongste deelnemer was in het circus van Jacques Goddet, De prijsuitreiking kreeg een feestelijke omlijsting. Kees Schilperoort en Cees de Lange, beiden van de KRO, waren met een reportagewagen uit Hilversum gekomen en brachten het nieuws van de buitverdeling in hun reeds drie jaar oude, aantrekkelijke programma: „Draai en maar Zij sleepten allereerst Kees Pellenaars voor de microfoon, die reeds bij voorbaat kon zeggen, dat de inspanningen van de renners zeer goed zouden worden beloond. Hij prees zich gelukkig, dat Jo de Roo en Bas Malie paard het team komen versterken. Me vrouw Pellenaars was het volgende slachtoffer van het radio-duo. Zij kon alleen maar opmerken, dat zij sneller fietst dan haar man. Kees had daarop een uitstekend stukje repliek, maar dit be reikte de microfoon niet. Jo de Roo en Bas Maliepaard vertelden op hun beurt hoe fijn zij het vonden in een Neder landse ploeg terecht te zijn gekomen. Jan Derksen bracht ook nog het een en an der in het midden en vervolgens maakte de heer Coebergh, president van het sportfonds, het totaalbedrag aan geldprij zen bekend. Hij deelde mee, dat de ren ners in de ronde 18.360 nieuwe francs verdienden. „Televizier" had vooraf be loofd dit bedrag te zullen verdubbelen. Daarnaast was er echter een royale bij drage van het bedrijfsleven te verdelen. De prijsuireiking bij Kees Pelle naars thuis. Van links naar rechts Pierre Pellenaars, Cees Haast, Henk Nijdam, Cees de Lange, Kees Schilperoort, Jo de Haan, Kees Pellenaars en Leo van Dongen Niets dan lachende gezichten. Na veel wikken en wegen werd besloten f 50.000,uit te keren. De heer Coe bergh riep de renners stuk voor stuk bij van de „Pel"-ploeg trokken voor een checque. Voor ploegleider Kees Pelle naars was er ook iets extra's. De renners va nde „Pel"-ploeg trokken voor een diner naar „Het Zwaantje" in Etten. Zij vierden met enkele genodigden het suc ces van de Tour 1964. Zij hadden niets dan woorden van lof aan het adres van Kees Pellenaars, die voor hen alles zo keurig organiseerde. Zij verzochten Rein van Rooy, adjunct-hoofdredacteur van „Televizier" de dank over te brengen aan dit blad, dat Nederland met zoveel succes terugbracht in de Ronde van Frankrijk. JO DE ROO, de nieuwe man van Kees Pellenaars, is van plan de tweede helft van januari naar de wintersport te gaan. „De fris se berglucht zal mij goed doen om met frisse energie het nieu we seizoen in te gaan", zegt Jo, die het echt op 1965 heeft staan. PIET VAN EST, die een bijzon der slecht seizoen heeft doorge maakt en reeds langere tijd last heeft met zijn ademhaling, is in een ziekenhuis opgenomen. Hij hoopt er voor kerstmis weer uit te zijn en zich daarna te gaan prepareren op het nieu we seizoen. PIET RENTMEESTER, Spaans avontuur, heeft zich in een va kantiehuis in 't Zeeuwse Kou- dekerke gevestigd. Piet weet nog niet precies wat hij zal gaan. Hij heeft echter de wens te ken nen gegeven in een Nederlandse sportgroep te worden onderge bracht. JAN DERKSEN verklaarde dins dag, dat het afkeuren van Tie men Groen voor de mil. dienst geen gevolgen behoeft te hebben voor zijn sportieve loopbaan. „Wij hadden min of meer ver wacht, dat Tiemen het niet zou halen", zei Jan. (Van onze sportcorrespondent) SOUBURG De RTC „Theo Middel kamp" te Goes organiseerde in concert zaal de Zwaan te Souburg een wed strijd op home-trainers. De grote orga nisator van deze avond was het Wal- cherse bestuurslid der vereniging Ko van de Velden. Bij de aspiranten ging de overwinning naar Stroosnijder die zijn 250 meter met vliegende en met staande start juist iets sneller reed dan Jan Kiviet, die tweede werd en nummer drie Dominicus uit Borssele. Daaf Lindenbergh zag in zijn eerste wedstrijd bij de nieuwelingen kans om over de 500 meter staand en vliegend vertrek de snelste .tijden te realiseren. Tweede werd Jan Mesu en derde Wim Evertse. In de categorie der amateurs bleef Rinus Hoogerland juist de baas over de sterk rijdende Willy de Feber. Het start schot voor de wedstrijden der nieuwe lingen en aspiranten werd gegeven door burgemeester G. ter Haar Romeny van Souburg. Speaker Wim Hendriks verzorgde een vraaggesprek tussen twee grote Zeeuw se wielervedetten Jo de Roo en Piet Rentmeester. Op tweede Kerstdag, zaterdag 26 de cember, organiseert de RTC „Theo Mid delkamp" in de duinen bij haar winter- trainingskamp Duinlust te Kamperland een cyclo-cross voor alle categorieën. De starttijd is bepaald op 14.30 uur. Het parkoers voor de cross zal worden uitgezet door de heer Th. de Vrieze, die dat ook het vorige jaar heeft gedaan. PHILADELPHIA De Amerikaan se bokser Joey Giardello lieeft in Phila- deïphia met succes zijn wereldtitel in het middengewicht verdedigd. Hij won op punten van uitdager Rubin „Hur- ricane'' Carter. Veteraan Joey Giardello (34) had al zijn techniek en routine nodig om de hard slaande Rubin Carter te verslaan. Het was het eerste titelgevecht dat Giardel lo leverde, nadat hij iets meer dan een jaar geleden op 7 december 1963 de wereldtitel in Atlantic City op de Nigeriaan Dick Tiger had veroverd

de Stem | 1964 | | pagina 15