Walcheren Nei west Z.-Beveland Mobilier: fnrma Zeeuwsch-Vlaanderen BEGROTING HONTENISSE VOOR 1965 IS SLUITEND NAPOd FLITSE]^ DE STA Ambtenaren declareerden voor fictieve werkvrouw Geslaagd symfonieconcert o.l.v. Jan Out in Oostburg Boze vader sloeg school hoofd hersenschudding LUCTOR DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 12 DECEMBER 1964 MIDDELBURG Grondaankopen voor h.b.s. en kweekschool VLISSINGEN Raad behandelde begroting Dagblad De Stem EXTRAATJE VAN F 30 PER MAAND V erant woording voor rechtbank Middelburg ifttmtat» cn LuuisitjattÖci iBcccftioÖe ittöhclüars AXEL HULST OOSTBURG TERNEUZEN Doktersdiensten Dienst dierenartsen Goede aanvoer en handel op jaarmarkt Axel Raad wijdde er weinig woorden aan Vooruitstrevend financieel beleid van h. en w. N.V. SLAVENBURG'S BANK LASTIG ZOONTJE KLAAGDE Politierechter Middelburg f 50.- boete EXAMENS HOOGWATER Vergadering gepensioneerden in Oostburg voor ai uw autobanden Drs. M. Verburg laakt Schelde- Rijntractaat Vandaag Morgen Maandag R.-k. zagen si eigen b Al geruime tyd zün er plannen in voor bereiding om op het terrein Modderoord aan de Nadorstweg een nieuw gebouw voor de rijks-bbs neer te zetten. Dit terrein is echter momenteel in ge bruik bij het ministerie van Defensie ten behoeve van de COAK, die dit ter rein wel wil ontruimen onder voor waarde, dat er voor dit legeronderdeel een ander aanvaardbaar terrein ter be- beschikking zal worden gesteld. B. en w. stellen daarom voor een ter rein aan te kopen dat ligt ten noorden van het gemeentelijk sportveldencomplex Van de Rijksgebouwendienst heeft het Middelburgse gemeentebestuur inmiddels zekerheid gekregen, dat het rijk de grond aan Modderoord zal aankopen, dat er eigenlijk sprake zal zijn van ruiling van grond Het rijk zal voorts naar alle waarschijn lijkheid bij Modderoord ook nog grond aankopen voor de nieuwe rijkskweek school. De raadsleden zullen dit voorstel bespreken tijdens de raadsvergadering van a.s. maandag. GEMEENTE MIDDELBURG AFSLUITING WAALSTRAAT Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend, dat de Waalstraat wegens het verrichten van bestratings werkzaamheden voor alle verkeer zal word enafgesloten van 10 t.m. 31 decem ber 1964 of zoveel langer als nodig of zoveel korter als mogelijk zal blijken. Middelburg, 8 december 1964 Burgemeester en wethouders voor noemd, de le secretaris, F. Hofstraat de burgemeester J. Drijber 28358-0 Interkerkelijke kerstviering Onder auspiciën van de geestelijke verzorging der Kon. Marine zal op dinsdag 15 decem ber om 15.00 uur een interkerkelijke kerstviering worden gehouden in de r.-k. parochiekerk. Muzikale medewerking zal worden verlend door een koor van zee vaartscholieren en het Marine Koper, kwartet. Evangelisatie-avond Zondag 13 de cember a.s. 's avonds om 7 uur wordt in het verenigingsgebouw aan het Groene- woud een evangelisatie-avond gehouden. Ds. G. Vegter, bapt. pred. te Rotterdam zal spreken over het onderwerp „Hij en Wolfaartsdijk In de raadsvergadering bevond zich onder de ingekomen stukken het wo ningcontingent voor 1965, dat 4 pre miewoningen en een ongesubsidieerde woning bedraagt. Burgemeester Bee- laarts van Blokland werd herbenoemd tot voorzitter van de stichting „Ons Dorpshuis". Het subsidie voor het ETI werd met ingang van 1965 verhoogd van 7 tot 10 cent per inwoner, terwijl de pluimvee- en konijnenfokkersvereniging Zeelandia, die bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan een tentoonstelling in het Dorpshuis zal houden, een ereprijs van de gemeente krijgt. De straat- en rioolbelasting werd voor 1965 verhoogd met 66 2/3 resp. 50 procent, hetgeen nodig is i.v.m. de sterk gestegen uitgaven van de gemeen te. I.v.m. de inwerkingtreding van de algemene bijstandswet werd de burger lijke instelling voor maatschappelijke zorg opgeheven en zullen de eigendom men van deze instelling naar de gemeen te overgaan. Tevens werd aan de se- cretaris-penningmeester van deze instel ling ontslag verleend en werd de in structie van de gemeentegeneesheer ge wijzigd terwijl de gemeentelijke kolen- toeslagregeling werd ingetrokken. De gemeentebegroting 1965 werd hier na artikelsgewijs behandeld. Er is een post onvoorzien van f 13.980. Bij de ka- pitaaldienst is er een nadelig saldo van f 157.999. Voor het openbaar lager onderwijs werd voor 1965 beschikbaar gesteld f 64.90 per leerling. T.b.v. de woningbouw werd in het uitbreidings plan grond aangekocht van jhr. Van Vredenburgh, groot anderhalve ha. voor f 60.000. In de kosten die het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland" heeft gemaakt voor de verbetering van het wegtracé bij Eindewegen besloot de gemeente f 1500 bij te dragen. I.v.m. de gestegen kosten werden de keurlo nen van de vleeskeuringsdienst per 1 januari 1965 verhoogd. Een woonforen- senbeïasting, die in de rondvraag door de heer J. Kaboord ter sprake werd gebracht, zal voorlopig nog niet worden ingevoerd. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsen-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel, 2377 Hulst voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuursch- V laanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2M> mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder t 1. elke regel meer f 0,25 Als ééD regel gelden 23 letters en/of eestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp- 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde olaatsingen de derde plaatsing teger hall geld. ik". Medewerking verlenen Francine Fre- geres, zang en Paul C. Ambachtsheer, piano. Zangavond In het Scheldekwartier zal op dinsdag 22 december a.s. een grote interkerkelijke zangavond worden ge houden. Hieraan wordt medewerking ver leend door een groot gemengd koor be staande uit 7 koren, 250 zangers, de kon. harmonie Ons Genoegen en vele anderen. Ongeluk Tijdens zijn werkzaamhe den bij de boormachine in het bedrijf van Schelde Montagebedrijf n.v. te Vlis singen, kwam de heer A. Blaakman met zijn linkerhand in de machine, waardoor deze zwaar gewond werd. De heer Bleek, man werd opgenomen in het ziekenhuis Bethesda waar één vinger werd geampu teerd. Uitzicht Het bestuur van CJV kwam in vergadering bijeen ter bespreking van het programma van de volgende maan den. De kerstliturgie zal gehouden wor den op 20 december. De heer Allewijn zal een avond verzorgen over het onder werp „Herkomst van verschillende liede ren, terwijl de districtssecretaresse zal spreken over .Welvaart'. e (Advertentie) (Van onze correspondent) MIDDELBURG Voor de ar- rondissements-rechtbank te Mid delburg stonden terecht: A.P.P., te Terneuzen: R.O.W., uit Halsteren en B.O. uit Wassenaar, allen amb tenaar bij de Geologische Dienst te Haarlem, verdacht van oplichting en valsheid in geschrifte. Zij had den hun kantoor ingericht in een oud café te Baarland, waar zij ook En bois de placage comprenant une grande armoire ouvrante au moyen de trois portes, grand lit, deux meubles de chevet, une toilette et une banquette. Travail anglais exposé dans noire vitrine Style Chippendale HAAGDIJK - 64-66 BREDA TEL.0.1600 - 37281 Beiaardconcert De heer P. C. Brak man zal vanmiddag van drie tot vier uur een concert geven op de beiaard in de toren van het stadhuis. Hij zal werk jes van G. Clement, Staf Nees en van eigen hand uitvoeren. Voorts vermeldt het programma nog de vertolking van een aantal negro-spirituals. Breskens Vismjjn Aan de gemeentelijke vis mijn zijn aangevoerd in de week van 27 november t.m. 5 december 518 kg schar, 419 kg schol, 1 kg tong, 3 kg zalm, 17 kg kommeraal, 36096 kabeljauw, 14756 wijting, 7034 schardijn, 11428 export gar nalen, 523 binnenlandse garnalen, 1300 on. verkochte garnalen, 3870 puf garnalen, 261044 haring. Postzegelavond In het Casino is op initiatief van enkele postzegelverzame laars een bijeenkomst gehouden om te komen tot oprichting van een afdeling Breskens. De belangstelling op deze eer ste avond was gering. Besloten werd ie dere maand een ruilavond te houden waar voor de volgende avond werd bepaald od 12 januari. Graauw Kaarting De uitslag van de kaar ting, gehouden bij B. Plasschaert is als volgt: 1. C. de Klerk en A. Mang- nus; 2. W. Elias en J. Mangnus; 3. B. Plasschaert en P. Caluwe; 4. P. Bo- gaert en T. van Immerseel 5. F. Pop- pe en Merriënboer; 6. C. van de Bran den en J. van Lavoir; 7. B. de Baar en C. Vermeersen; 8. J. de Zeeuw en Van Dorselaer; 9. L. Biddeloo en F Cambeen. Er waren 82 deelnemers. Als prijzen waren 12 hazen en 6 fazanten beschik baar. St.-Jansteen Uitnodiging Het r.-k. gemengde zang koor St.-Cecilia ontving de vererende uit nodiging om tijdens de culturele dagen van de provincie Zeeland te Middelburg op te willen treden. Deze uitnodiging werd in dank aanvaard. Men hoopt dat de beschermvrouwe van het koor mevr, C. de Casembx-oot baronesse van der Feltz bij de uitvoering aanwezig zal wil len zijn. Bejaarden op verkeersles Dp dins dag 15 december a.s. zullen de bejaarden uit Hulst in de gelegenheid zijn zen cur sus over verkeersveiligheid bij te wonen Deze cursus zal gegeven worden door ad. judant Eekman van de rijkspolitie te Hulst. Er bestaat in de kringen van de Hulsterse Bejaardenbond grote belang stelling voor deze verkeersles omdat het steeds intensiever wordende verkeer voor al voor de bejaarden vaak problemen schept. De les zal gegeven worden in het Klein Patronaat en zal beginnen om half drie. Naar festival Het Hulster tieneror kest The Flycathers zal zaterdag 19 de cember deelnemen aan het grote Zeeuwse tienerfestival in Kruiningen. In totaal zullen hieraan zesentwintig orkesten deel nemen. Er is aan dit festival een wed strijd verbonden, waarin de deelnemers onder het oog van een zeer deskundige jury, bestaande uit vertegenwoordigers van enkele grammofoonplatenmaatschap pijen, een muziekleraar en iemand van de AVRO .strijden om een plaats op de erelijst. Elk orkest en iedere vocalist mag twee nummers ten gehore brengen. Het in Zeeland steeds meer bekend wordende orkest The Flycatchers uit Hulst zal de spits moeten afbijten. Eerst zal het or kest twee instrumentale nummers bren gen. De zanger Carlo Bruno zal daarna nog meedingen naar de prijs voor de beste vocalist. Lamswaarde Gouden bruiloft Het echtpaar P. Fruijtier-v. Dorsselaer vierde deze week zijn gouden bruiloft. Na de H. Mis uit dankbaarheid werd gedurende de gehele dag met de hele familie in café Heijens het feest gezellig gevierd. Veel blijken van belangstelling mocht het gouden paar ondervinden. In café v. Driessche werden de leden van de bond van be jaarden door het gouden paar onthaald op een kop koffie en een rokertje. Vergadering Ceres De West-Zeeuwsch- Vlaamse Vrouwenvereniging Ceres, heeft in hotel De Eenhoorn een algemene le denvergadering gehouden, die druk be zocht werd. Bij de bestuursverkiezing werd in de vakature mevrouw Dieleman- Wolfert uit Philippine voorzien door de benoeming van mevrouw Risseeuw-Ris- seeuw uit Oostburg. Herkozen werden de dames Dhondt-Herweijer uit Biervliet en Van Cruyningen-de Bruyn uit Zuidzande- Na het huishoudelijke gedeelte werd de bijeenkomst voortgezet in kerstsfeer. Er waren traktaties en 'n kerstverhaal werd voorgelezen door mevrouw Brizet uit Nieuwvliet. Showavond Op donderdagavond 17 december a.s. zal Poly-reclame in sa menwerking met enkele middenstanders een (commerciële) amusementsshow ver zorgen in het Concertgebouw. Mede werkenden zijn de Spelbrekers, Alice Williams, Willy Valjo, Tonny Bakkenes, Aty van Paare, Martin Tonelly en Ton ny Leerink. De show zal om kwart voor acht beginnen. IJzendijke Zuster vertrekt Na een verblijf in IJzendijke van 32 jaar waarin zij zich al die tijd met het onderwijs aan kleu ters heeft beziggehouden trekt zuster Vincent zich volgende week terug naar het moederhuis van haar orde te Don gen. Zondag 13 december na de hoog mis is er te half twaalf in het parochie huis gelegenheid afscheid van deze wel bekende toeverlaat der kleuters te ne men. Duivententoonstelling Zaterdag en zondag 12 en 13 december houdt de p.v. Steeds Sneller een duivententoonstelling in de zalen van A. du Puy in de ko ninginnestraat, alhier. Raadsvergadering De raad van IJzendijk eheeft vrijdagmorgen in een spoedeisende vergadering besloten een vaste geldlening aan te gaan met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten groot f 210.000 tegen de koers van 99.25. De looptijd bedraagt 25 jaar en zal in ge lijke jaarlijkse termijnen dienen te wor den afgelost, aanvangende 30 december 1965 met een rente van 5 7/8 pet. De lening is noodzakelijk voor de rea lisering van een gymnastieklokaal en de verdere bouw van het zwembad. Voor zo ver de gelden niet direct voor betaling noodzakelijk zijn, werden b. en w. ge machtigd deze uit te zetten bij een an dere bankinstelling. Voorts werd meegedeeld, dat de Bou levard eenrichtingverkeer zal krijgen en niet meer toegankelijk zal zijn voor zwaar verkeer. sliepen en aten. Om hun kantoor en woongedeelte schoon te houden hadden zij „op papier" een werk ster in dienst genomen, die in wer kelijkheid niet bestond. Desondanks berekenden zij het loon van deze fictieve werkster en declareer den middels een door hen ondertekende kwitantie bij hun dienst. Het geld be stemden zy voor zichzelf. Als zij hun werk in Zeeuwsch-Vlaan deren moesten uitvoeren, bleef verdachte P. in zijn woning te Terneuzen over nachten, doch berekende gewoon zijn pension te Baarland, waarvoor hij dan meerdere uitgaven zou hebben gehad. Daar bij de Provinciale Stoombootdienst autoboekjes verkrijgbaar zijn tegen ge reduceerde prijs, hadden zij zich deze voor hun overtochten over de Wester- schelde ook aangeschaft. Aan hun dienst te Haarlem berekenden zij echter de volle prijs. Een gedeelte van de aldus verkre gen winst stortten zij in hun gezamen lijke huishoudkas. De manipulaties wer den gepleegd in januari 1962 en februari en maart 1963. Toen er bij de Dienst ver denkingen rezen, stelde de rijksrecherche een onderzoek in. De fictieve werkster verdiende 7,50 per week, zodat de ver dachten 30 gulden per maand bij hun dienst in rekening brachten. Kwade Piek De officier, mr. Th. Lebret, vond dat de verdachten, om de zaak eenvoudig te houden, de fictieve uitgaven voor de boot en de werkster, een voordeel hadden opgeleverd van 30 gulden per week en per man. Hij vond dat verdachte W. de finan ciële fictie had opgebouwd met volle medewerking van verdachte P. Genoem de P. is 'later oppositie gaan voeren, waardoor hij de „kwade pier" werd. Hij vorderde tegen W. vier maanden met twee jaar proeftijd en 800 gulden boete of 8 weken; tegen O. vier maanden met dezelfde proeftijd en 400 gulden of 4 weken, voor beiden voorwaardelijk. Te gen P. werd een maand voorwaardelijk geëist zonder bijkomende straf. De pre sident, mr. P, van Empel, merkte op, dat de verdachten in de eer van de ambte naren zeer beschamend tekortgeschoten waren, door valse declaraties in te die nen en te toucheren, voor pensiongelden, bootgelden en voor een werkster, die niet bestond. De administratie was verder vrij goed in orde. Op de vraag van de presi dent of zij nog bij genoemde dienst in betrekking waren, antwoordden de ver dachten bevestigend. Nadat een rijks rechercheur was gehoord was het woord aan de raadsman, mr. F. W. Adriaanse. Hij vond dat ook de goede zijde van de verdachten moest worden belicht. Zo werkten zij 's avonds op het kantoortje te Baarland nog voor de dienst en kwa men boven de achturige werkdag. Hij meende, dat het toezicht van hun chef aanmerkelijk was tekortgeschoten. Hij had ook wel schuld aan het gebeurde. Verdachte W. voerde nog aan, dat hij, omdat hij de administratie voerde, door iedereen als de hoofdverdachte wordt beschouwd en daar kwam hij tegen op. Uitspraak op 23 december. Dit weekeinde nemen de volgende artsen waar: Axel: dokter Boor; Kloos» terzande: dokter Terburg; Terneuzen: dokter V. d. Griek, tel. 2020; Aardenburg- Oostburg: dokter F. F. Loose te Ooost- burg, tel 01170-2121; Bruinisse-Ooster- land: dokter K. van Leeuwen te Bruinis- se, tel. 01113-280; Cadzand, Retranche- ment, Sluis en Zuidzande: dokter De Meyer te Sluis, tel. 01178-366; Middelburg dokter mevr. Pel, tel. 2585 of 3543; Vlis singen: Boone, tel. 2950; Goes: V. d Werff, tel. 7451; Borssele en Nieuwdorp: Kiviet, tel. 01105-203; Hoendekenskerke en Kwadendamme: Wöstmann, tel. 01195- 450; Driewegen en 's-Heerenhoek: Lucas Luyckx, tel. 01105-280; 's-Heer Arends kerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand: Zonnevylle, tel. 01106-202; Kruiningen. Hansweert, Krabbendijke en Rilland- Bath: Donker, tel. 01134-544. Apothekers: Goes: Geirnaard, tel. 5255; Middelburg: Hummelen, tel. 2134; Ter neuzen: Hamann, tel. 2060; Vlissingen: Tan-Meyer, tel. 2025. Dierenartsen: Boneschanscher, tel. 01130 -233. De volgende dierenartsen nemen waar: Axel, Zaanslag en Sas van Gent: dokter C. Cysouw te Sas van Gent, tel. 01158-588; West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter H. v. d. Vijver te IJzendijke, tel. 01176-388. (b.g.g. 01152-232); Hulst en Nieuw-Na> men: dokter Niis te Hulst. ''Van onze correspondent) AXEL. Onder grote belangstellig is de Axelse jaarmarkt gehouden. Er werd veel vee aangevoerd en de handel was levendig. De uitslagen waren: Fokvee: Koeien meer dan tweemaal gekalfd: 1 E. R. Picavet uit Hulst. Koeien niet meer dan tweemaal gekalfd: l E. R, Picavet uit Hulst. Kalfsvaarzen met zes tanedn: 1 T. Picavet, Westdorpe. Kalfs vaarzen met vier taden: 1 B. Plas schaert, Graauw. Runderen met vier tanden: 1 E. R. Picavet, Hulst. Runde ren met twee tanden: 1 H. Picavet, Westdorpe. Eenjarige runderen: B. Plas schaert, Graauw. Graskalveren: E. R. Pi cavet, Hulst. Kalveren: E. R. Picavet, Hulst. Stieren zonder tanden: E. R. Pi cavet, Hulst. Mooiste groep fokvee, vier stuks of meer: E. R. Picavet, Hulst. Kampioen fokvee met meer dan twee maal gekalfd: B. Plasscaert, Graauw. Vetvee. Dikbillen zonder tanden: Fa. van Wijck te Sluiskil. Vette stieren zonder tanden: Van de Veecke, Stoppeldijk. Vette koeien: J. van Duijze, St. Jan steen. Vette schotten: E. R. Picavet, Hulst. Vette runderen met meer dan vier tanden: Slagerij Plasschaert, J. den Hamer, Zaamslag. P. den Hamer, Axel. Vette runderen met twee tanden: gebr. van de Bossche, Wetsdorpe. Vette runderen zonder tanden: I. Blankert, Axel. Ossen met zes tanden: J. de Klerk, Zaamslag, B. J. den Hamer, Zaamslag. Ossen met vier tanden: A. Bertou, Oost burg, H. Picavet, Hulst, C. R. Koenen, Koewacht. Varkens: mooiste vleesvarkens R. Blankert, Axel. Zwaarste varken: E. Hoefijzer, Hulst. Kampioen dik: W. van Wijck, Sluiskil. Kampioen vette runderen: slagerij Plasschaert, Axel. (Van een onzer verslaggevers) KLÖOSTERZANDE Zonder er veel woorden aan te wagen heeft de raad van de gemeente Hontenisse tijdens de openbare vergadering zijn goedkeuring gehecht aan ds sluitende begroting voor het dienstjaar 1965. De heer R. Ra demakers, de voorzitter van de commis sie van onderzoek voor de begroting, sprak zijn waardering uit voor het „voor uitstrevende financiële beleid van b. en w.", dat is af te leiden uit de „verant woord sluitende begroting" De heer Ra demakers bepleitte een spoedig begin van de werkzaamheden ter uitbreiding van de haven te Walsoorden. Voorts sprak hij zijn tevredenheid uit over de plannen van b. en w. tot aanleg van een camping nabij Walsoorden, al zei hij het te betreuren dat het recreatie (Advertentie) VERZEKERINGEN Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150) - 3553 Iiulst: Zitdag Steenstraat 20 OOSTBURG In een behoorlijk be zet Ledeltheater heeft het Symfonie-or kest van de Instrumentale onder direc tie van Jan Out een boeiend programma ten gehore gebracht. Boeiend, niet al leen wat de uitvoering, maai ook wat de samenstelling betreft. Het concerto grosso op. 6 no.9 van Handel behoort tot de reeks van twaalf, die het onbestreden hoogtepunt onder de instrumentale werken van de meester vormen. In tegenstellingen tot de con certen van Bach vertonen die van Han del een grotere afwisseling korte bewe gingen, terwijl meestal dansvormen wor den ingelast. Hoewel Handels concerti grossi dikwijls ten gehore gebracht wor den, speelt het negende van de serie meestal juist de rol van het stiefkind en Jan Out deed er goed aan de platge treden paden te vermijden en zijn con cert hiermee te openen. Het biedt de gelegenheid tot een enthousiast en bril jant musiceren, die het orkest en niet te vergeten het concertino van 2 strij kers en cello en het continuo van het clavecimbel evenwichtig maar met kleur rijke nuanceringen en fijne articulatie aangrepen zodat er al onmiddellijk sprake was van een meeslepende sfeer. De uitvoering van de tweede symfonie van Saint Saëns voldeed wellicht minder aan de eisen van aristocratische klank- geving en verfijnd kleurcoloriet die dit instrumentale nummer vraagt. Men kon zich niet aan de indruk onttrekken dat de partituur partituur bleef en niet tot de zuivere volheid van klank en mu ziek werd opgeheven. Het is zijn geheel aan uiterst verfijnde architectuur her innerende muzikale bouwsel dat deze symfonie vormt bleef helaas meer een voorlopige schets. Na dit zwakkere middendeel van 't pro gramma bereikte het orkest weer het aanvangsniveau met het celloconcert in B op. 104 van Antonin Dvorak, dat tot de mooiste werken uit de literatuur met deze bezetting behoort. Dat was vooral ook te danken aan de solist Ti- bor De Machula, wiens grote inspireren de kracht op het orkest overging. Man nelijk en hartstochtelijk was de streek op zijn instrument, fors zijn vertolking, die niettemin de stroom van bezielde en bezield verwerkte melodieën vol en zangerig tot zijn recht deed komen. Hier was sprake van een geïnspi reerd samenspel, van een lyrische ver voering en virtuositeit bij beide, die de zaal terecht met een stormachtige bij val beloonde. Al met al een geslaagd concert, zoals wij er van Jan Out en zijn orkest in de toekomst nog vele wen sen. W. E. terrein niet links van Perkpolderhaven, waar men kan zwemmen in het Schelde- water, is gesitueerd. Hij wees erop dat met de aanleg van de camping ongeveer tien hectare vruchtbare landbouwgrond verloren gaan- Hij zei tenslotte te hopen dat ook de andere „recreatieve plannen" van b. en w. zo spoedig mogelijk ont wikkeld zullen worden. In hun inleiding op de begroting hadden b. en w. verklaard er ver heugd over te zijn de raad een slui tende begroting te kunnen voorleg gen Dat de begroting sluitend is moet voor een groot gedeelte worden toe geschreven aan de ruime uitkeringen ingevolge de financiële verhoudings wet 1960, aldus b. en w., die overigens van,mening zijn dat in het komende jaar een voorzichtig financieel be leid zal moeten worden gevoerd, zulks omdat in verband met de aanleg van het zwembad en andere recreatieve voorzieningen, de ontsluiting van het bejaardenhuis en de uitbreiding en verbetering van de haven te Walsoor den nog grotere investeringen zullen moeten worden gedaan. Kennedy-singel Tijdens de vergadering van gistermid dag werden nog enkele andere aangele genheden afgewikkeld. Zo werd de be groting van het gecombineerd armbe stuur vastgesteld, evenals een begrotings wijziging 1964 i.v.m. de aanschaf van een nieuwe motor voor de grasmaaima- chine Er werden en dat is tegen het einde van het jaar gebruikelijk leden voor de verschillende commissies en be sturen gekozen, men keurde een wijzi ging van de bezoldigingsverordening goed en stelde de gemeenterekening 1963 voorlopig vast, evenals de exploitatie vergoedingen voor de verschillende on derwijsinstellingen. De heer M. W. de Zwart uit Hontenisse werd benoemd tot hoofd van de openbare lagere school. De raad stelde tenslotte verschillende nieuwe straatnamen vast. Een straat werd genoemd naar de vorig jaar vermoorde president John F. Ken nedy van de V.S., de overige straten kregen bloemennamen. Overigens niet na dat de heren Van Leuven en Van Wese- mael hadden betoogd dat men de stra ten beter had kunnen noemen naar „ver dienstelijke Hontenissenaren". (Van onze correspondent) MIDDELBURG P. A. F. uit Poort vliet, stond met twee vrienden te prat- ten in Sint-Maartensdijk. Toer ze een si gaar aanstaken, passeerde zekere J.L. Verdachte vroeg aan hem „Urgeldraai- er, moet je ook een sigaar?" Deze ant woordde: „Ik heb ze beter. Weet je wel tegen wie je het hebt?" Volgens verdachte werd L. handtas telijk, waarop hij deze een stomp tegen het hoofd gaf, waarna hij op de grond viel. Het slachtoffer wis», niet wie hem .opgeraapt" had. De officier, mr. Ro- singh vorderde vrijspraak. De politie rechter verenigde zich met deze eis. J.A. de VI., werkman te Zonnemaire, had zich kwaad gemaakt omdat zijn zoontje thuisgekomen was met de mede deling dat hij door de hoofdonderwijzer van zijn school geknepen was. Toen de hoofdonderwijzer met de vader over dit geval wilde praten, sloeg deze hem op zettelijk tegen het hoofd, waardoor de onderwijzer een hersenschudding opliep. De officier zei tegen de verdachte, dat deze er mee content moest zijn dat het hoofd van de school eens met hem kwam praten over zijn zoontje, die op school veel last veroorzaakt, in plaats van het schoolhoofd te slaan en dan nog waar de jongen zelf bij was. Hij vorder de een boete van 75 gulden of 15 dagen. De politierechter veroordeelde hem tot 50 gulden of 10 dagen. Schoppen A.V.D. te Oud-Vossemeer had op een nacht slingerend op een rijwiel gereden en werd daarvoor door een wachtmees ter der Rijkspolitie staande gehouden. Toen de wachtmeester hem in de zij span wilde laten plaatsnemen, schopte hij de politieman tegen een been en verzette hij zich tegen de arrestatie. Hij kon de vlucht nemen, doch werd de volgende dag door de wachtmees ter verhoord, v. D. was niet versche nen en werd vertegenwoordigd door zijn raadsman mr. H.D.J. Wolfensberger. Bij de poging om hem te arresteren had hij de politieman toegevoegd: „Ze moeten mij altijd hebben. Ze zoeken mij." Verdacht werd reeds eerder ver oordeeld. De raadsman verklaarde dat het slingerend rijden niet aan drankmis bruik te wijten was. De officier vorder de 100 gulden of 20 dagen. Uitspraak conform. H.S., bedrijfsleider te Vlissingen had op 11 juli onder IJzendijke met zijn au to in een flauwe bocht tussen de 100 tot 120 kilometer snelheid gereden, waar door hij met zijn auto omgeslagen was, een mede-inzittende eruit ge slingerd werd die deze een hersen schudding opliep. De officier vorderde 400 gulden of 40 dagen. De politierech ter veroordeelde verdachte tot-300 gul den of 60 dagen. Geen haat J.M.h. te Eede, had dit najaar zeke re B. in het gezicht gestompt. Hy ver klaarde, dat hij dezelfde avond weer met zijn slachtoffer aan een tafeltje had zitten praten, zodat hij geen haat tegen deze maan koesterde. De officier eiste 40 gulden of 8 dagen. De politierechter vonniste comform. C.P.B., oud 33 jaar, directeur te Bres kens, had op 11 december zijn chauf feur v. B. met een vrachtauto laten rij den, zonder dat voor dit voertuig de be lasting was voldaan. Hij had reeds eer der moeilijkheden met de belasting ge had zodat hij niet meer voor transac tie in aanmerking kwam, doch dat kwam volgens hem door financiële moeilijkhe den. De officier zei dat dit nu reeds de zesde maal was, dat dit bij verdach te geschiedde. Hij vorderde 75 gulden of 15 dagen. De politierechter maakte er 50 gulden of 10 dagen van. J.K. te Breskens had moeilijkheden met een wachtmeester van de Rijks politie gekregen, toen deze op een camping kwam waar K. iets te zeg gen had. Volgens de wachtmeester had K. hem tegen het been geschopt, doch K. verklaarde dat de wacht meester zulks had gedaan. De offi cier vorderde tegen verdachte wegens mishandeling van een ambtenaar in functie 75 gulden of 15 dagen. Na overleg besloot de politierechter deze zaak voor onbepaalde tijd aan te hou den. Verdachte werd bijgestaan door zijn raadsman mr. P. C. Adriaanse. J. van de B., 29 jaar, chauffeur te Kloetinge, had op 30 september te Ar- nemuïden bij een bouwwerk met zijn truck met oplegger trottoirbanden en een ijzeren deksel stukgereden bij het achteruit rijden. De officier vroeg vrij spraak. Uitspraak conform. WIJKVERPLEEGSTER Mejuffrouw Cecile Mabesoone uit Oost burg is in Tilburg geslaagd voor het di ploma wijkverpleegster. Zondag, 13 december gelden voor Zee land de volgende hoogwaterstanden Hansweert: 9.18 en 22.05 uur; Terneu zen; 8.48 en 21.33 uur; Vlissingen: 8.22 en 21.04 uur; Wemeidinge: 9.47 en 22.28 uur. Maandag, 14 december, gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert: 10.25 en 23.09 uur; Terneu zen; 9.55 en 22.39 uur; Vlissingen: 9.29 en 22.09 uur; Wemeidinge: 10.54 en 23.34 uur. (Advertentie) OOSTBURG De algemene Neder landse bond van gepensioneerden afde ling West-Z.-Vlaanderen, heeft in hotel De Eenhoorn te Oostburg de najaarsver gadering gehouden. Voorzitter M. Maas kon in zijn openingswoord verschillende leden verwelkomen, alsmede de heer Van der Welle, lid van het hoofdbestuur. De heer Maas zei, dat het bestuur zich lang beraden had over het besluit deze ver gadering te beleggen. Uit deze vergade ring blijkt, dat er nog iets gaande is binnen de bond en hij vond het van be lang het mondelinge contact te vestevi- gen. De heer van der Welle gaf hierna een uiteenzetting over de nieuwe pensioenwet de nog in te voeren ziektekostenregeling voor het overheidspersoneel en de kor ting en waardevastheid op de pensioenen. Tivoliweg 63 Tel. 01140- Hulst -2461 (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Tydens een vergadering van de Koninklijke schippersvereniging Schuttevaer, die vrijdagavond in hotel Nolet te Yerseke werd gehouden, heeft drs. M. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland, zich bitter uitgelaten over de ontwikkeling van de oester- en mos selcultuur in Zeeland. Verder was de spreker somber gestemd over het Schelde- Rijn-tractaat. De spreker noemde deze verbinding van geen of weinig belang voor Zeeland, en meende zelfs voor Zeeland aan dit plan een bepaalde ongunstige betekenis te moeten toekennen. Hij vond, dat met de belangen van Zeeland, en de belangen van de randgebieden in het algemeen, niet voldoende rekening wordt gehou den. „Zuid-Nederland is als een koek, die versneden wordt door mensen met lange messen, die in Den Haag en Brus sel zitten. Ook in Rotterdam en Antwer pen zitten mensen met lange messen. De ontwikkeling in Zuidwest-Nederland pre senteert zich, zonder dat wij er hier in sterke mate invloed op hebben", zo meende de E.T.I.-directeur. Wij komen op deze vergadering nog nader terug. (Advertentie) KRUGER PILS is toch beter. CLINGE Verenigingsgebouw 18.30 uur Prijs- kaarting. BIERVLIET „De Vriendschap" 19 uur Muziek- en toneeluitvoering met bal. GOES Grand 19 en 21 uur Mr. Stanislas ge heim agent, 14 j. MIDDELBURG CITY 20 uur O.S.S. 117 in Bangkok 14 Middelburg 19.30 uur Tarzan wordt getart. 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Het meisje dat de Eiffeltoren stal, 14 j. Luxor 20 uur Kasteel in Zweden, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 19.30 Groot bal. DE KLINGE Cinema v. Dijck 7.30 uur Koetswerk voor dat blondje. ijzendijke Hofzicht 20 uur: De duurste man in het leger. J. de Does 15 uur Palingkaarting. A. de Puy 13 uur Duivententoonstelling. HENGSTDIJK 15.30 uur Grote wildschieting bij P. v. Dijk. SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Jong en doortrapt Het zwaard van Koning Arthur TERNEUZEN Luxor 20.00 uur De val van Rome. OOSTBURG Ledel 20 uur De grote ontsnapping. Kath. Kring 18.30 uur Kaarting Willi- brordusver. en alg. ledenverg. AXEL Het Centrum 20.00 uur Oproer in het Verre Oosten. KEMZEKE-PAAL 18 uur Topbiljartprijskamp bij P. Boets HEIKANT 19 uur Kruisboogschieting bij F. Saman STOPPELDIJK 21.30 uur Duivenkeuring in café R. Bis schop. de klinge Cinema v. Dyck 2.30 uur Koetswerk voor dat blondje. 6 uur Bal. IJZENDIJKE Hofzicht 5 uur De duurste man in het leger. 7 uur Dansen. Zuiddorpe 7 uur Dansen bij A. Auers. SAS VAN GENT Olympia 3 en 7.45 uur Jong en door trapt. Het zwaard van Koning Arthur. TERNEUZEN Luxor 3 en 8 uur De val van Rome. OOSTBURG Ledel 3 en 8 uur De grote ontsnapping. AXEL Het centrum 8 uur Oproer in het verre Oosten. Philippine 14.30 uur Schieting bij L. Haers. Hengstdijk 3 uur Schieting bij P. v. Dijk. Zandberg 3 uur Binnenschieting bij P. Leeraert. Heikant Seriekaarting bij F. Samen. Koewacht 7 uur Prijskampbiljart bij V. J. Thijs. HULST Bioscoopgebouw 2.30 en 5.15 uur De laatste aanval. 8 uur Mogen wij zwijgen. 18 j. Hulst 6.30 uur Grote Prijskaarting bij P. Leeraert. Hulst 101.30 uur Hoktentoonstelling lokaal Schopman. 3 uur Binnenschieting bij S. Blommaert. Kloosterzande 7 uur Prijskaarting bij R. v. Kruijssen. Koewacht 9.30 uur v.m. Seriekaarting bij R. de Rock. 3 uur Schieting bij R. de Letter. Boschkapelle 7 uur Dansen in het Pa rochiehuis. Kapellebrug 3 uur Schieting by C. de Kind. 102.30 uur Duivententoonstelling bij J. v. Helsland. ST. JANSTEEN R.K. Verenigingsgebouw 20 uur Toneel uitvoering. IJZENDIJKE A. de Pay 10 uur Duivententoonstelling. J. de Does 10 uur Palingkeerting. MIDDELBURG City 20 uur OSS 117 in Bangkok 14 j. GOES Grand 19 en 21 uur Mr. Stanislas ge* heim agent, 14 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur Kasteel in Zweden, 18 j- GENT Kon. Opera 14.30 uur Het viooltje van Montmartre. 19.30 uur Otello. MIDDELBURG Prov. Greffie 14 uur Behandeling ad ministratief geschil door G.S. Stadhuis 14 uur Raadsvergadering. City 20 uur O.S.S. 117 in Bangkok 14 J. GOES Slot Oslende 19.30 uur Verg. K.V.P»- afgevaardigden. kruiningen Dorpshuis 18 uur Raadsvergadering. sas van gent Olympia 19.45 Jong en doortrapt. Het zwaard van koning Arthur. terneuzen Luxor 20 uur De val van Rome. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Mogen wjj zwijgen. KORTGENE Gemeentehuis 19 uur raadsverg. OOSTRURG Du Commerce 19.30 uur Verg. Botrm- nenbond. SC (Van een onzer OOSTBURG van het Lagere Ond Zeeuwsch-VIaander bekroning krijgen i een nieuw modern dat voor een bed 400.000,in het Oostburg gebouwd school, die een algel draagt, zal verrijzen houderslaan en krijf teit van ongeveer lingen. Binnenkort z nen bestekklaar in I den ingediend. Men vlotte toezegging va de goedkeuringen. De nieuwe streekschool uit een gemeenschappelij de West-Zeeuwsch-Vlaa]! zal drie schoollokalen I ningen aan de Gratamjj burg vervangen. Daar menteel vijftig leerlinge! lager onderwijs. West-51] deren zou enkele jaren f (Van een onzer veij GEDEPUTEERDE Er zijn drie serieuz voor het Zuid-Sloe. heid is, dat ze alle dr dezelfde plaats heb (Het stuk grond waal combers zich destijds vestigen) 4 DE STATEN hebben st<J gen op verhoging van dl bijdrage in de aansluiting! super-onrendabele perceleff triciteitsnet. Het voorstel! cent van f 6.000. De Statf procent van de totale koa procent van gemiddeld I vond elkaar tenslotte opl van f 8.000. OM MISVERSTAND heeft de heer Mes meege land momenteel kan besef miljoen m3 zoet water, miljoen m3 nodig zijn. D slok méér. DE GEHELE PvdA—fractii van de stoelen om zich tf gen het voorstel van G.S. aan de federatie van bescil plaatsen in Zeeland in te parade der Mannenbroeder) KVP-gedepteerde Mes. De' ties stonden overigens ach stel. KUNNEN SCHOLEN vorming vanuit de Zeem school tot stand worden g woord G.S.: „De provinci over geen beslissende stc zlekschool is geen pro vine Genoemde suggestie is eer deelnemende gemeenten a vraag zal opnieuw onder van het bestuur van de worden gebracht. DE HEER HOEK (PvdA): schappelijke en sociaal-cu wikkeling van Zeeland ma| blijven bij de economische Dat zou ten koste gaan van heid in Zeeland. De Stich heeft in dit verband een zee taak. DE HEER BERBERS (KVI men moet worden dat de land te ver in de breedte breid. Er moet voldoende voor particulier initiatief. GEDEPUTEERDE VAN DEI De stiching is niet meer ui samenleving weg te denken zoek naar de efficiënte wer stichting zal in januari ge GEDEPUTEERDE MES Goese operettevereniging aanmerking voor. een proi sidie omdat zij niet volt betere kwaliteit van de streeft. De uitvoeringen vt zijn „niet om naar te luist DE RIJKSSUBSIDIE voor Raad van Zeeland is in pi zegd. De Raad moet nog antwoording geven van de van de subsidie. DE HEER ROELS (PvdA) menwerking met de leve sroeperingen zal ei nooit een school voor 1 .tfÜd ?n °Pvoedingsmoeili dl c» 1?unnen komen. Tiidei avpnH. VeïgaderinS zai di agenda worden geplaatst. de BEGROTING 1965 van k **'stf.ravon(! tegen zeven noordelijke stemming goedg voorzitter kondigde aan dai luigszitting voortaan over zal worden uitgesmeerd. :e Jachtig op het laatst. Dï toch niet", aldus de voorzi ER WAS overigens volde om tijdens deze marathonzi Staten de geesten wakker Voor de statistici: er was 3 en 8 pond koffie nodig.

de Stem | 1964 | | pagina 2