KBC )a Verwoestende bosbranden een gesel voor Australië chemisch wisser wit wasser Moeili Prograrr ervaren chauffeur- colporteur Ook de een gevi Brandweerorganisatie wordt PljgBHHH steeds geperfectioneerd mÊÊÊÊÈÊfcwÊÊ Brandgangen Organisatie Braiidbewust Tsjombe wil bijeenkomst V-raad A. van Ravels Gemeente Aardenburg Verpleegstersschool St.-lgnatiusziekenhuls kunnen nog enkele LEERLINGEN worden geplaatst. Radio Wandeltocht in Duiventoren-sene Chemische wasserij en overhemdenservice DUBBELBLANK Bergen op Zoom afwezig Ook vandaag weer nieuws voor U in onze advertenties BEKENDMAKING Huisdieren (Van onze radio- er HILVERSUM traden wij niets kapsalon van de schrokken lichtelr confronteerd werd; vensgrote mensaap, le kanten uit de spi de. Hij werd geflai in witte jassen ges Daan Sprecksel en uiterste zorgvuldig zij samen de plukj rond het gezicht v; Lanting, terwijl reg van het toneelgezels we Komedie" nau minitieuze arbeid g Af en toe gaf John aanwijzingen, want hij al dertigmaal de zwar bpfaamde eenakter ,,D ka. Volgend jaar zal dit stuk op het schern niet vooraleer „De Nier succesvolle reeks uitv land heeft beëindigd. Erik Vos vertelde, d hartewens was geweest Kafka op de planken t men met John Lanting keren de apen in die: bezocht, „Niet om de beesten hun acrobatie valt buite Maar wel dienden wij te laan hoe de apen contact met de mensen John Lanting probeert uit die denkwereld van len. Hij fixeert dus nooit de acteur-mensaap een, tieve, maar ijskoude ob mens. In zijn stuk vertel een circusaap, die opgei houten kooi. Plotseling bewust, dat indien hij gedraagt hij deze houte laten. Het dier voelt in hem met list niet zal voltrekt zich langzamer overgang van het die mens-worden. De aap s ste woord „hallo", hij 1; drinken. Het dier leert st (Advertentii Geef uw llevellngsvc Donderdag 10 HILVERSUM 1 VPRO: 12.15 Leven op hel gesprek 12.30 Meded. tb tuinbouw, 12.33 Deze weel 13,15 Klassieke grammofc Voor de vrouw NCRV: en musical-kl (gr.) 14 harrponisch Orkest: kla 15.30 Bas-bariton en piano Noorse componisten 16.00 king. 16.30 Lichte orkest 17.00 Voor de jeugd 17.31 jeskoor met orkestbegelek Pianospel (gr.) 17.55 Spor Accordeonmuziek met rit leiding 18.30 Sociaal per: Stereofonische uitzending: muz. (opn.) 19.00 Nieuws je. 19.10 Radiokrant 19 liederen (gr.) 19.45 Op de je 19.50 Lichte grammofoc Boeren en Burgers van Bu spel (10) 20.35 Samen u Rondom het kind: pedag leergang. 22.30 Nieuws 22 denking 22.55 Boekbesi Kerkorgelconcert. 23.35 grammofoonmuziek 23.55- HILVERSUM 2 2 AVRO12.00 Metropole-oi mentsmuziek. 12.30 Medec land- en tuinbouw. 12.33 L zangsolisten 13.00 Nieuws, lingen eventueel actueel of muziek. 13.25 Beursbericht derlands Koperorkest: an ziek. 14.00 Stereofonische Altviool en piano: klassie Is de Nederlandse Koopva; «enkind?, reportage. 14.55 harmonisch orkest: Weenst 15.30 Radiokamerorkest: r 16.00 Nieuws. 16.02 Voordra pulaire grammofoonmuziel ion 18.00 Nieuws 18.15 Ev eel 18.20 Uitzending van voor Vrijheid en Democr naar de Stem van de V.V.l «orkestmuziek en zani ta an kinderen 19.05 tw.nV gen weg: prograr 20 00 Nieuws 2 Sek„ uitzending: Pianoi in coV.en mocieri*e muziek cirnhpfr^01"-' 1hoorsPel 22.20 we grammofoonplaten 23.5! BRUSSEL VLAAMS 12 00 Nieuws 12,03 Grami her1?, F0Varleerde muziek 1? an en mededel. voor 12.50 Beursber. en progr. 1403W? v?'2? kamermuziek Ti u. Sch°olradio (15,00 T Lichte muziek 16,00 Nieuw: ber. 16,24 Liederen 17,00 17e4?lnTerri,\lgen 17'30 Vlaan i'.ao volksmuziek 18.00 I ïflan „cie soldaten 18,28 P, 1B.3U Moderne muziek 18 4 We muziek 19,00 Nieuws niek 19,40 Amusementsmuz Praatje 20,00 Falstaf: Boekbespreking 21,15 Kame DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 10 DECEMBER 1964 (Bijzondere correspondentie) Het was hartje zomer en dus was die januari-ochtend erg warm in Mei bourne. Het liep tegen negenen. De thermometer wees al bijna 100 graden aan. De zomers geklede mensen op weg naar hun werk keken echter alles behalve zomers en opgewekt. Zij snoven de lucht proevend op. Zij ke ken bedenkelijk naar de zon, die als een karmozijnrode schijf aan de he mel stond, gehuld in een dichte grij ze rooksluier. De onmiskenbare geur van brandende eucalyptus hing in de straten. Toen de zon die dag onderging, verloren huis, have en goed. Groepen vrouwen en kinderen schuilden in grep pels en sloten onder natte zakken of stonden bij sproeiwagens, die hun kleren nat hielden. Wie de tonelen heeft gezien, beseft, hoe gevaarlijk en hoe verwoestend een grote brand is. Reeds in de allereerste jaren der Euro pese kolonisatie van Australië hadden de kolonisten te kampen met bos- en wil- dernisbranden. Menig ondernemend man stierf in die eerste tijden de vuurdood. De brandbestrijding was toen veel moei lijker dan nu, omdat er toen veel minder menden in het land woonden en omdat de brandweerorganisatie heel wat slech ter was dan tegenwoordig. Interessant is een brief uit 1798 dus ongeveer tien jaar na de komst der eerste Engelsen over bosbranden. De schrijver ried de gouverneur van Nieuw-Zuid-Wales aan om geploegde of schoongehakte „brand- ii gangen" verplicht te maken voor de brachten ae kranten, de radio en I kolonisten. Evenals in ons land past men de t.v. de door allen in Melbourne ook Australië het middel van de gevreesde mededeling: De ver schrikkelijke bosbranden, die se dert een paar dagen in Melbour ne's omgeving woeden, hebben zich verenigd. De brand neemt nu in hevigheid toe. Er zijn reeds zes honderd huizen verwoest. Acht mensen verloren al het leven. Ve le honderden bewoners waren ge dwongen te evacueren. Later op de avond naderden de vlammen het hart van Melbourne tot op een afstand van nog geen 20 kilometer. Het was slechts te danken aan de heldhaftige inspan ning der met honderden vrijwil' ligers versterkte brandweerkorp sen en aan een verandering van wind, waardoor er regen viel, dat een catastrofe van zeer grote om vang vermeden kon worden. De inwoners van Melbourne slaakten de volgende ochtend een zucht van ver lichting. Het gevaar was afgewend. Zij hadden de vorig'e dag met elkaar ge sproken over de ramp van 1939, toen driekwart van de Staat Victoria, dus een gebied groter dan heel België, bij tem peraturen van meer dan 115 gr. in lichter laaie had gestaan. In dat jaar vermoord den de vlammen meer dan zeventig men sen. Miljoenen acres bos en grasland vielen ten prooi aan het vuur. Dorpen en stadjes brandden uit. Terecht heette het in een later uitgebracht officieel rapport: „Op die dag scheen de gehele Staat Victoria te branden". Vrijwel alle delen van Australië hebben in de loop der jaren „aan den lijve" on dervonden, welk een gesel zo'n grote bos- of wildernisbrand is, doch zoveel mensenlevens als in Victoria in 1939 ging'en gelukkig voordien noch nadien bij één brand verloren. In 1957 lag er rond om en deels in Australiës oudste en grootste stad Sydney een rookgordijn, veroorzaakt door dagen durende bos branden in de omgeving der stad. De rookwolken verbreidden zich boven de zee tot vele mijlen uit de kust. In de zomer van 1961 gierden wildernisbranden in West-Australië door het plaatsje Dwel- lingup en nabij Dwellingup gelegen ne derzettingen. Ruim 130 huizen werden totaal verwoest. Meer dan 800 mensen Een eucalyptusbos herstelt zich langzaam na een bosbrand. De taaie bomen hebben al weer een pril begin van bladervorming. brandgang" in beboste streken tegen woordig veel toe. Toen Australië in de vorige eeuw zijn zuiver agrarisch karakter verloor en er tal van steden ontstonden, gingen huis- en bedrijfsbranden het brandgevaar nog groter maken. Op het ogenblik woont ongeveer de helft der bevolking in of nabij de grote handels- en industrieste den. Thans is dus niet alleen een „bos brand weer", maar ook een „huizen- en gebouwenbrandweer" een dwingende noodzakelijkheid. De allereerste stedelijke brandweren waren scheppingen van verzekerings maatschappijen. Deze maatschappijen kenmerkten de panden, die zij verzekerd hadden, met hun embleem of naam. In geval van brand kwamen dan hun brand weerkorpsen in actie. Ideaal was deze regeling niet en al spoedig ontstonden er derhalve naast de „assurantie-brand weren" vrijwillige brandweerkorpsen, die van overheidswege gefinancierd werden. Het duurde ecuter nog tot het einde der vorige eeuw aleer al die brand weerformaties „openbaar" of „publiek" werden en een in de wetten gefundeerde status verkregen. Zo ging het in de steden. Op het plat teland vorderde de organisatie van het brandweerwezen minder snel. Het kwam eigenlijk pas tot een werkelijk doeltref fende regeling na enige catastrofale branden. De bevolkingstoename en de ontginning stimuleerden de opbouw van het brandweerwezen en maakten een vol doende bezetting der brandweerformaties mogelijk. Thans zijn er ten plattelande gezagsdragers, die inzonderheid belast zijn met de bestrijding van het brandge vaar. Er is een netwerk gemaakt van controleposten, die „bezet" worden door ervaren krachten. Duizenden vrijwilligers melden zich bovendien telkens als er brandalarm wordt gegeven. De brand weerlieden zijn ondernemend, vasthou dend en dapper. Zij kennen hun woon streek en weten zich gesteund door hun vrouwen. De Australische plattelands vrouwen kennen bij brand haar taak. In korte tijd veranderen zij een school of kerk in een evacuatiecentrum. Hier nemen zij dan de tijdelijk ontheemde ge zinnen op en zorgen zij, dat zowel de brandweerbestrijders als de evacués zeker zijn van een aanhoudende stroom thee en belegde boterhammen. Veel, heel veel hebben de Australische vrouwen ge daan voor de slachtoffers der bosbranden. Evenals hun mannen, zoons en broe ders weten zij, welk een gesel zo'n brand steeds weer is. Als men weet hoeveel levens en goede ren het vuur in Australië verslindt, vindt men het vanzelfsprekend, dat men zeer veel doet om de gehele bevolking „brand- bewust" te maken. Zwaar wordt hij (of zij) gestraft, die vuur maakt op plaatsen, waar en op tijden, dat zulks verboden is. Met man en macht strijden de Australiërs om een van de zo ge vreesde bosbranden onder de knie te krijgen. Omdat het hier vaak letterlijk om levensbelang gaat worden alle beschikbare krachten ingeschakeld. NEW YORK Premier Tsjombe van Kongo heeft woensdag de voorzitter van de Veiligheidsraad verzocht de raad met spoed bijeen te roepen teneinde een onderzoek in te stellen naar leve ranties van wapens aan de Kongolese rebellen door Algerië, Soedan, Ghana. Egypte en communistisch-China. Hij maakte zich zorgen over berichten dat de Sovje-tUnie bereid zou zijn even eens wapens aan de opstandelingen te leveren. De klacht van Tsjombe kwam binnen enkele uren voordat de raad op ver zoek van eenentwintig Afrikaanse en Aziatische landen bijeenkwam om de Belgisch-Amerikaanse luchtoperatie in Slanleystad aan een onderzoek te on derwerpen. Publiek werd niet bij het debat toe gelaten omdat men een herhaling vreesde van de ongeregeldheden bij het debat over Kongo in 1961, toen ver scheidene ordebewaarders werden ge wond. Overal vestigen borden in Austra lië de aandacht op brandgevaar. Een intensieve bewerking van het (publiek is noodzakelijk om de mensen „brandbewust" te maken. De brandweervrijwilligers krijgen een grondige scholing in de kunst van bran den te voorkomen. School, film, televisie, pers en radio staan alle in dienst van de brandvoorkoming. Als 's zomers het ge vaar voor bosbranden bijzonder groot is, zijn de waarschuwingen niet van de lucht en uit de ether! Op dagen, die „gevaarlijk" verklaard zijn, mag niemand afval verbranden of een vuurtje stoken (zelfs niet voor een picknick). Tot in de buitenwijken der grote steden toe zijn dan open vuren verboden; Het vuur heft jaarlijks in Australië (stad en land samen) een tol van twee honderd mensenlevens en berokkent materiële schade, die ligt tussen de f 90.000.000 en 160.000.000. In 1956 was die schade half zo groot. Deskundigen hebben berekend, dat de brandschade (in de ruime zin des woords) steeds sneller toeneemt. De vuurdemon kan slechts met succes bestreden worden, als overheid en volk geen middel onbeproefd laten om hem binnen de perken te houden. Gelukkig ziet men dit in Australië zeer wel in. OOSTERHOUT De wandelsportver enigingen Excelsior en Crescendo uit Rijen, Willen van Duivenvoorde uit Oosterhout, Wando uit Dorst en W.I.K. uit Dongen organiseren ook dit jaar weer de traditionele „Duivenvoorde-winterse- rie". Vier aantrekkelijke wandeltochten die leiden door de schitterende omge geving van de Duivenvorenbossen. Voor deze tochten bestaat ieder jaar meer belangstelling De afstanden be dragen twaalf kilometer voor jongens en meisjes tot en met twaalf jaar; de ouderen krijgen telkens twintig kilome ter voor de voeten. Zondag vindt de eerste van de vier tochten plaats. W.I.K. uit Dongen treedt op als gastheer. Op zondag zeventien januari is de organisa tie van de tocht in handen van Wando uit Dorst, en Crescendo uit Rijen samen, tocht nummer drie valt op veertien fe bruari en start vanuit Oosterhout waar Willem van Duivenvoorde de boel or ganiseert en de laatste tocht is in han den van Excelsior in Rijen en wordt ge houden op veertien maart. Gestart wordt telkens om twaalf uur. Startplaatsen zijn Dongen „Het Wapen van Dongen op de Hoge Ham, voor Dorst café De Sport vriend in de Spoorstraat, Oosterhout c.r. de Beurs in de Klappijstraat en Rijen café Tivoli, Stationsstraat". Voor de deel nemers liggen weer mooie herinneringen te wachten. Die zijn te verdienen als tenminste srie van de vier tochten wor den volbracht. Het gebruikelijke slot van de serie wordt weer een groot deelne mersbal in Tivoli te Rijen na beëindi ging van de laatste kilometers in de Duivenvoorde-winterserie. DE NATIONALE, basketball dameskam pioen „The bleu Stars", zal in eerste ronde van de Europa-cup op. zaterdag avond 12 december, in de sporthal Zuid (oude RAI) te Amsterdam, uit komen tegen het kampioensteam van Spanje: het uit vrouwelijke studenten bestaande teams van CREFF uit Ma drid. Op 19 december vindt de return match in Madrird plaats. De winna res van deze twee ontmoetingen zal in de kwartfinale uitkomen tegen Sla- via uit Sofia, Bulgarije, welke team in de eerste ronde tegen het kam pioensteam van Stiinta uit Boekarest Roemenië) (wier voortreffelijk spel wij ons nog herinneren van het inter nationale damestoernooi van The Blue Stars, Kerstmis 1963) had zullen uit komen. Om nog onbekende redenen heeft Stiinta echter gewonnen gegeven, zodat Slavia automatisch is geplaatst voor de kwart-finale. vraagt voor haar winkelbedrijf Piusplein of jongemannen die hiervoor wensen te worden opgeleid Opleidingsmogelijkheden tot bedrijfsleiders. Tevens voor het rayon Zeeland welke in dit rayon woonachtig moet zijn. Rijbewijs B - E vereist. Naast prettige afwisselende werkkring goede beloning. Sollicitaties aan de bedrijfsleider ter plaatse, Piusplein 8—33 telefoon 01640-3341. „HANDLICHTING" Bij beschikking van de Kan tonrechter te Tilburg van 3 december 1964 zijn aan Cor- nelis Adrianus Gerardus Go- defridus Maria Klijs, gebo ren 17 november 1945 te Breda, landbouwer, wonen de te Gilze, Hultenseweg 1, rechten van meerderjarig heid verleend tot de algehe le ontvangst, de uitgave en de beschikking over zijn in komsten, het exploiteren en administreren van een land bouw- en veeteeltbedrijf, de handel in landbouw- en vee teeltproducten en voorts al hetgeen met het vorenstaan de verband houdt, alles in de ruimste zin. het sluiten van alle met zodanig bedrijf ver band houdende overeenkom sten en het aangaan van alle met zodanig bedrijf verband houdende verbintenissen, daaronder begrepen arbeids overeenkomsten en pacht en huurovereenkomsten, en het aangaan van een maat schap met zijn broeders A. G. M. en G. A. P. M. Klijs, in het algemeen om met be trekking tot zodanig bedrijf alles te doen en na te laten wat nodig, nuttig en gebrui kelijk is, alles met inacht neming van het bepaalde in artikel 484, lid 2 van het Burgerlijk Wetboek. SURSéANCE VAN BETALING De Griffier der arrondisse mentsrechtbank te Breda maakt bekend: 1. dat op 2 december 1964 ter griffie van gemelde recht bank is ingediend een ver zoekschrift tot het beko men van surséance van be. taling door: Martinus Jan Rouw, architect, wonende te Hoogerheide, Gemeente Woensdrecht, Dennenlaan 49; 2. dat bij beschikking van gemelde rechtbank dd. 4 december 1964 aan verzoe ker voorlopige surséance van betaling is verleend en is benoemd tot bewind voerder, teneinde met de schuldenaar voorlopig het beheer over zijn zaken te voeren, de heer Mr. A. J. M. van Meel, advocaat en procureur, kantoorhouden- de te Bergen op Zoom, Halsterseweg 231, en bevolen, dat de bekende schuldeisers, benevens dé schuldenaar, bij brieven van de Griffier zullen wor den opgeroèpen om te ver schijnen voor deze recht bank, in haar raadkamer, op vrijdag, 5 maart 1965, des voormiddags om 10 uur teneinde op het gedaan verzoek te worden gehoord alsmede dat de benoemde bewindvoerder uiterlijk 19 februari 1965 een berede neerd verslag van zijn be vindingen in deze ter grif fie van voornoemde recht bank zal nederleggen, overeenkomstig artikel 226 der Faillissementswet. Een ontwerp-akkoord is niet bij het verzoekschrift ge voegd. Breda, 4 december 1964. De Griffier der rechtbank voornoemd: Mr. R. P. E. Dahmen WAAROM.... kopen de mensen die van hun huisdieren houden of ze wil len aanschaffen, alleen bij een Dibevo dieren-speciaal- zaak? Omdat ze daar het grootste assortiment voeders en benodigdheden in voor raad hebben endeskun: dige voorlichting kunnen geven. Slechts het beste is goed genoeg. Koop daarom maar niet willekeurig ergens dat wat uw huisdieren nodig hebben. Ga altijd naar een Dibevo dieren-speciaalzaak. Daar heeft men er verstand van! Uw Dibevo-dierenspeci- aalzaak is: CHR. WILLEMSE Ginnekenweg 79 te Breda Tel. 30169 Alles voor Uw dieren Uw Dibevo-dierenspeci- aalzaak Is: Trimsalon „FOX" Kerkstraat 1 te Bergen op Zoom, Tel. 01640-3989 Enige en algemene kennisgeving De Raad van Bestuur, Directie en Procuratiehou ders van Abraham van Stolk Zoonen. Konink lijke Houthandel N.V. geven met diepe droefheid kennis van het overlijden van hun voorzitter JACOBUS VAN STOLK Zijn grote liefde voor onze onderneming en zijn menselijke gevoelens zullen ons blijvend tot voorbeeld zijn. Rotterdam, 9 december 1964. Op 4 december overleed tot mijn grote droefheid de heer JACOBUS VAN STOLK beheerder der Stichting Atlas van Stolk Mej. W. A. H. Crol Rotterdam. 9 december 1964. Enige en algemene kennisgeving Met groot leedwezen geven wij hierbij kennis van het overlijden van onze voorzitter van de Raad van Bestuur, de heer JACOBUS VAN STOLK De nagedachtenis aan zijn beminnelijke per soonlijkheid zullen wij ons blijvend herinneren. Gezamenlijk personeel van Abraham van Stolk Zoonen Koninklijke Houthandel N.V. Rotterdam, 9 december 1964. TANDARTS HULST vrijdagmorgen tussen 9 en 12 uur Jonge buffetbediende gevr., leeftijd plm 16 jaar. Goede ver dienste. Grand Hotel Rotter dam te Terneuzen, tel. 01150- 2041. X Welk meisje wil graag serieus werk verrichten? Kom tijdens de werkuren eens in onze mo derne elektronische montage- afd. kijken en u zult enthou siast zijn over het soort werk dat hier door uitsluitend meis jes wordt verricht. Aviolanda N.V,, Woensdrecht. Geen massa- of lopende band- werk maar licht en schoon werk. wordt geboden aan meis jes van 16 jaar of ouder in de elektronische montage-afdeling bij Aviolanda N.V., Woens drecht. U kunt dagelijks op ons kantoor inlichtingen ver krijgen maar ook telefonisch 01646-450, 's avonds 01646-551 of 01640-6264. Prettig werk in een modern atelier vindt elk meisje van 16 jaar of ouder in de elektroni sche montage-afdeling van A- violanda N.V. te Woensdrecht. Komt u eens praten of vraag telefonisch inlichtingen 01646- 450, 's avonds 01646-551 of 01640-6264. Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl. ,De Tipge ver", postbus 21, Hendrik Ido Ambacht. Aviolanda N.V. Woensdrecht heeft in haar elektr. montage- afd. prettig en schoon werk voor meisjes van 16 jaar of ouder. Kom eens praten of vraag telefonisch inlichtingen 01646-450, 's avonds 01646-551 of 01640-6264. Welk meisje van 16 jaar of ouder wil meewerken aan de vervaardiging van moderne e- lektronische apparatuur? Uit stekende sociale voorzieningen en hoog loon. Kom eens pra ten of vraag telefonisch inlich tingen 01646-450 's avonds 01646 551 of 01640-6264. Aviolanda N.V. Woensdrecht. Handige meisjes kunnen in on ze elektronische montage-afde ling worden opgeleid tot mon- teuse of controleuse. Prettig werk in een modern ingerich te omgeving, uitstekende soci ale voorzieningen en hoog loon. Aviolanda N.V., Woensdrecht. Gevraagd lady-barkeeper, ken nis geen vereiste. La Roman tica, Rotterdam. Tel. 010-47478 of Bergen op Zoom 01640-4254. Het hoofd van het gemeentebestuur van Aarden burg brengt ter openbare kennis, dat vanaf 14 de cember 1964 gedurende 14 dagen, derhalve tot en met 28 december 1964, een plan van uitbreiding in onderdelen van de gemeente Aardenburg (kom Aardenburg, Oost) met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften voor een ieder ter inzage ligt op de gemeentesecretarie in Aardenburg Aardenburg, 8 december 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, M. G. M. VAN BERCKEL Wilhelminasingel 33 Breda tel. 01600-22000 Voor de cursus tot opleiding Verpleegster diploma A, welke half februari 1965 aanvangt (preklinische opleiding gedurende twee maanden), Sollicitaties te richten aan mejuffrouw Zr. J. G Nas Hoofd van de Opleiding Gehuwde vrouw zoekt werk v, thuis, telmachine aanwezig. Br. ond. no. 13298 bur. Dag blad De Stem, oes. Duizenden korte en lange bont mantels. Desgew. kredietser vice Bij koop wordt reisk verg. In Rotterdam halen wil u metonze auto v.h. station Vraag gratis folder. De Bontko ning, Hoogstraat 97, Rotter dam, tel. 010 - 117117. X Bontmantels. Fantastische keu ze uit meer dan 200 stuks. Kees v. d. Ven Nieuwlandstr. 3. Tilburg, tel. 04250-26617. X Bekkers naaim. nieuws. Profi teer nu nog z.z. v.a. t 269,50 Gebr. met garantie v.a. f 30,- Uitsluitend wereldmerken Goedgek. door Intern. Cons Organisaties. Zie ons N.I.C.- raamembleem. Let op het juiste adres in uw eigen be lang. Voor Breda alleen Bosch straat 67, tel. 41725. Nieuwe cirkelzaagmachine m. 3 pk.-motor, geleider voor plan ken te zagen en dubbele V- snaaraandrijving. Bill, prijs. Te bevr. Julianastr. 101, Heikant. Uitzonderlijk mooi is de gloed nieuwe kolenradiator Europa. Geschikt voor parelnoten, an traciet 3 en 4. Netto cap. 20.000 kcal-h. Mogelijkheid tot inbouw aardgasbrander Instal- latiebedr. De Weerd N.V., Markt 33. Etten, tel. 01608-2310. Een friteswagen met 3-pans R.V.S. frltesoven. Opel Blitz, geheel bedrijfsklaar. Tel. 01673- 324. Kalkoen vóór de feestdagen? Bestel dan tijdig. Ook vanaf heden verkrijgbaar slachthaan- tjes, braadkippen en eieren in alle prijzen uit Waterschoot? pluimveebedrijf Groenendijk 5 Kloosterzande, tel. 347. Partij prachtige kerstdennen te koop. Goedentijd 21a, Alphen. N.-Br. 18352 Haard en bunkerkachel te koop. Te bevr. Rederijkersstr. 13, Hulst. 25337 Jongeman vraagt voor direct kamer of kosthuis in Hulst. Br. ond. no. 25326 bijk. Hulst Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand Geen voor uitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis! Bel (ook 's avonds) nr 01184-4410 of 01180-3973 of 01100-5397. Nieuwbouwwoningen met en zonder garage v.a. f 36.000,- Makelaarskantoor Pluyter, Wilhelminastr. 20, Breda, tel. 41155 b.g.g. 36449. X Middenstandswoning, 7 pers. met gar. te koop. Z.g.a.n. te Sluiskil. Direct te aanv. Brie ven ond. no. 12984, Dagblad de Stem, IJsbaanstr 24, Ter- neuzen. Te koop 4 nieuwe te bouwen woningen, incl. grond, v.a. f22.000,-. 10 min, van 't Sloe (Walcheren). Brieven letter A 79, bur P.Z.C., Vlissingen ■mhhhhhi R.-k. wedn., met kinderen, niet onbemiddeld 60 j. zoekt kennism. met r.-k. vrouw van 50-60 j. liefst r.-k. nette stand. Br. ond. no. 18244. Wie heeft zon. 6 .dec. bij ver gissing, vermoedelijk in Café Claessens. een verkeerde over jas aangetrokken. Omruiling Dreef 42, Lamswaarde. 25333 10 Rijlessen v f 47,50. Fonkel nieuwe lesauto's. Bondsautorij- school ,,De Centrale", Raad huisstraat 48, Roosendaal tel. 5073; St.-Catharinaplein 8. Ber gen op Zoom tel. 6465; Pater Beckerstraat 33, Oudenbosch, tel. 2030: Emmastraat 108, St.- Willebrord, tel. 795; St.-Pieter- straat 1, Middelburg tel. 4029, hoek Hobeinstr.-Paul Kruger- str., Vlissingen, tel. 2593, Burg. Adelaarstraat 8, Meliskerke; Magdalenastr. 8, Goes telef. 5032. Diverse V.W.'s de Luxe '61- '60 '58. Diverse V.W.'s de Lu xe type 1500 '62 - '63. Opel Rekord '64 Opel Bestelwagen 3000 km gelopen '64, Opel Ca ravan '58. De Jong's Garage bedrijf Nispen. Tel. 01656 - 245. Roosendaal. Burg. Prinsensin gel 39. tel. 01650-5539 X Belcrum-garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. '59 te koop. Min Kanstraat 18-20, Breda, tel. 01600 - 39870. Fiat 1400, bouwj. 1950. Motor geh. ger. Desk. onderz. toe- gest. T.e.a.b. P. J. Franken, Kon. Sophiastr. 11. B. op Zoom g. staat zijnde Jawa 250 cc, bouwj. '52 bij P. Masseurs Na 6 uur .Oude Heiningsedijk "1, Fijnaart Citroën Ideal '6o en '61 Opel Kapt. '61; Opel Rekord '61 '57, '56, '55; Renault Gordini '63; VW de Luxe '56; Tha mes bestel '60 Mercedes 19® D '59 Ford busje '56. W Gij- zen. Irenestraat 16, St.-Wille- brord, tel. 01653-726. V.W. de Luxe, bouwj. '58, in pr. st., met roldak en ruiten sproeiers, Te bevr. Poppestr. 53, St.-Willebrord. Kattebrood Superieur is Superieur Vraagt ons gratis boekje over voeding en opvoe ding van honden en katten bij Uw dieren speciaalzaak. Ford Taunus 17M-TS, type '63 of te ruil voor 4-deurs Opel. C. v. d. Maden. Molenstr. 18. Kruisland. Auto- tractor- en vliegtuigban den. Assen en wielen in al le maten. V. Liesdonks ban- denhandel. Vennen 45, Dongen Tel. 01623-3202. Prima jonge hennen te koop. W. L. goed 7 mnd. oud. Volop aan de leg f6,-. Jong» hen nen nog geen jaar oud en pas door de rui, f3,50. Tegen al le ziekte ingeënt en bij 25 st. franco thuis. H. v. Erp. Kruis* STRAAT 32, Rosmalen. Tel. 04192-369.

de Stem | 1964 | | pagina 6