Compromisvoorstel Veldkamp gunstige reactie drs. Roemers Meer kinderbijslag 'Minimumloon f110 Onderzoek naar examenfraude rijksuniversiteit Leger rijdt boerenland maar betaalt er goed voor kapot Ook prins bij ongeluk betrokken Voor de match 140 botsingen Gemini-proef uitgesteld luchtvaartmaatschappij verliest geding over geluidshinder Fatale fout van Utrechtse studenten WEER VIJFTIG BLANKEN IN KONGO GERED Bredanaar (47) leidde Duitse bende DAGBLAD VOOR ZEELAND Nieuw overleg &tUdens het bezoek van de Zuid" Iets kouder Actueel probleem TWIJFEL BEVINDINGEN Minder geld voor defensie in Rusland Fraaie wedstrijd NEDERLAND ENGELAND 1-1 Senaat aanvaardt hogere AOW-AWW Helers gevonden Journalisten in Italië staken zei de asperge! 104s JAARGANG Ne. 24764 Voor God, Koningin en Vaderland UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 PONPtRPAO 10 DECEMBER 1264 Abonnementsprijs* 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601OOSTBURG. Nieuwstraat 41 teiefoon 2893) IJl PCT MEER LOON DEN HAAG Prins Bernhard is gisteravond in de Haarlemmermeerpol der betrokken geraakt by een ketting botsing. Hij bleef ongedeerd. De prins was per auto op weg naar de voetbal wedstrijd Nederland-Engeland in liet Olympisch Stadion in Amsterdam. Het ongeluk gebeurde kort na half acht bij de eerste brug in de Haarlem mermeerpolder op de route Den Haag- Amsterdam. De auto reed op een auto van de rijkspolitie, die volgens een woordvoerder van de R.V.D. werd ge ramd. Deze aulo stond daar op de weg in verband met een kettingbotsing ter plaatse. De auto van de prins kwam in de vangrail terecht. Twee andere in zittenden kolonel Geertsema, de ad judant van de prins, en een vriend van Zijne Koninklijke Hoogheid liepen lichte verwondingen op. Zij moesten zich door een arts laten behandelen. De prins heeft liftend zijn reis naar Amsterdam voortgezet. De voetbalwedstrijd is indirect oor zaak geweest van meer dan 140 autobot singen op de rijkswegen naar Amster dam. Veel automobilisten reden vol gens de politie te hard om op tijd in het stadion te komen en hielden een te korte afstand. Resultaat: meer dan 30 botsingen op de rijksweg 4a in de Haarlemmermeer en 50 tot 70 botsingen op de nieuwe rijksweg Utrecht - Amsterdam. Bij een kettingbotsing in Ouderamstel waren acht auto's betrokken. Ook uit andere plaatsen kwamen meldingen binnen van kettingbotsingen. De materiële schade was groot, maar volgens de eerste ge gevens zijn er geen dodelijke slacht offers. De rijkspolitie heeft in de rust van de voetbalwedstrijd in het Olympisch Stadion het publiek gewaarschuwd om na afloop van de wedstrijd rustig te rijden en voldoende afstand te houden. De reeks kettingbotsingen op rijks weg Utrecht-Amsterdam en in de Haar lemmermeer veroorzaakte voor veel voetbalenthousiasten en ook anderen vaak een langdurige vertraging. Op de rijksweg 4a (Ypenburg-Amsterdam) ontstond een file van omstreeks 10 km. Gisteravond laat moest het verkeer zich langzaam kruipend tussen de be schadigde auto's een weg zoeken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Veldkamp van Sociale Zaken pro- beert alsnog de loonpolitieke breuk tussen de werkgevers en werknemers in de Stichting van de Arbeid te lijmen. Hij heeft partijen een reeks voorstellen gedaan, die ertoe zouden kun nen leiden, dat zij het toelsingswerk in de Stichting blijven voortzetten. Werkgevers en werknemers is verzocht uiterlijk woensdagavond antwoord te geven. Het overlegorgaan der vak centrales heeft zich gistermiddag ter zake beraden. In politieke kringen in Den Haag verwachtte men gisteravond een positieve reactie van de vakbonden omdat eerder op de dag N.V.V.- voorzitter Roemers verklaarde dat de drie vakcentralen het minder uitgesloten achten dat er overeenstemming te bereiken valt dan achtenveertig uren eerder. De heer Roemers zei nog dat de vakcen tralen van oordeel zijn dat het huidige loonpolitieke systeem dient te worden veranderd, gezien de ervaringen van de laatste jaren. Dr. Veldkamp heeft de partijen ge vraagd, of zij hun instemming kunnen betuigen met het volgende loonpro- gramma voor 1965: 1. Een loonsverhoging van 5 pet. op contractbasis, waarvan 2 pet. wordt gegeven per 1 januari a.s. als alge mene loonronde. Deze 5 pet. kan men globaal plaatsen tegenover de 4,7 pet., die de regering aanvankelijk in het hoofd had. 2. Vaststelling van het minimumloon op 110 gulden per week, in plaats van op ruim 108 gulden, zoals de re gering eerst wilde. Deze 110 gul den komt overeen met het bedrag, dat de vakcentrales eisten. 3. Hernieuwd overleg in de Stichting van de Arbeid omstreeks mei 1965 over een mogelijkheid tot het ver strekken van een uitkering ineens aan de werknemers, als de econo mische toestand zich gunstig zou ontwikkelen. 4. Verhoging van de kinderbijslag van af het vierde kind per 1 juli 1965 KAAP KENNEDY Als gevolg van een defect in een van de motoren van de „Titan-2"-raket is de proef die woensdag zou worden genomen met een lege tweepersoons „Gemini"-cabine niet doorgegaan. Een seconde voor de lan cering, toen de vlammen al onder de dertig meter hoge raket uitschoten, vielen de motoren stil dank zij het elek tronische veiligheidsmechanisme, dat onmiddellijk ingrijpt zodra er iets mis gaat. Men had woensdag het hitteschild van de cabine, dat de astronauten tegen de zeer hoge temperaturen bij terugkeer in de dampkring moet beschermen, wil len beproeven. Schepen en vliegtuigen wachtten op de Atlantische Oceaan, ruim 3400 kilometer van de lanceerbasis Kaap Kennedy, op het neerkomen van de cabine. Of de vlucht van de ruimtevaarders Virgil Grissom en John Young, die in februari met een „Gemini"-cabine vol gens de plannen drie banen rond de aarde zullen beschrijven, als gevolg van het niet doorgaan van de proef van woensdag nog zal worden uitgesteld, is niet bekend. PE NEDERLANDER Edo de Waart be- 1,4e tien finalisten in het in- nnill. Dimitri Mitropoulos-con- vV0?r i°nSe dirigenten, dat in York wordt gehouden. kaD?taa?hntTSLANri zal Zuid-Korea vin 54 verlenen tot een bedrag knmón en. mark. zo is overeengc- aan Bonn president Park Tsi°eni He« i hle,eiSVSr^a.chtil,s' medegedeeld door K.N.M.I., geldig tot vanavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met re- gen. Overdag opklaringen en af en I ïf fP hu' Tot matiK '«nemende konder C" zuidwe5t cn west- Iet' (Van onze correspondent L. C. Kleijn) PARIJS Een civiele rechtbank in Nice heeft woensdag na een be raadslaging die 21 dagen heeft ge duurd uitspraak gedaan in een pro ces van 222 gezinnen tegen de Fran se luchtvaartmaatschappij Air France. De gezinnen hadden namelijk ge klaagd tegen het buitensporig lawaai van vliegtuigen en straaljagers, die van het plaatselijke vliegveld gebruik maken. De rechtbank heeft de gezin nen in het gelijk gesteld en Air Fran ce in eerste instantie veroordeeld. Een commissie van deskundigen is ingesteld om uit te maken in hoe verre het lawaai van de vliegtuigen schadelijk is voor de fysieke en mo rele gezondheid van de omwonenden. In de commissie hebben o.m. zitting geluidsdeskundigen, cardiologen en neurologen. Pas als deze commissie rapport heeft uitgebracht kan de hoogte van de schadevergoeding wor den vastgesteld. De 222 gezinnen vier den hun eerste overwinningen op Air France woensdagmorgen met erewijn. De directie van de Franse lucht vaartmaatschappij heeft op de beslis sing van de rechtbank geen enkel commentaar willen geven. Maar be kend is dat zij over de uitspraak diep verontwaardigd is en zeker in hoger beroep zal gaan. Eventueel zal de directie haar ver antwoordelijkheid afwenden op de Kamer van Koophandel in Nice, die eigenaresse en exploitante is van het vliegveld. Voorlopig lopen de buiten landse luchtvaartmaatschappijen, die eveneens op Nice vliegen, nog geen risico. Want de rechtbank heeft zeer bewust het conflict willen beperken tussen de 222 gezinnen enerzijds en de Air France anderzijds. Maar zou den de 222 gezinnen het in hoogste instantie van de Air France winnen, dan ligt het voor de hand dat soort gelijke processen aanhangig zullen worden gemaakt tegen de buitenland se lijnen. Van de 23.000 landingen per jaar op het vliegveld van Nice, neemt Air France 81 procent voor haar reke ning. De directie houdt rekening met de mogelijkheid, dat zij voor iedere overtreding gestraft kan worden met een boete van 500 francs. In dat geval zou Air France de diensten op Nice staken. Ook de Kamer van Koophan del in Nice neemt een volstrekt stil zwijgen in acht en weigert zich uit te laten. met 15 cent per dag voor het vierde en vijfde kind en met 25 cent per dag voor de volgende kinderen. De ze maatregel zou een tegemoetko ming moeten betekenen voor de werknemers, die door hun kindertal weinig of geen voordeel hebben aan de komende belastingverlaging, hoe wel deze verlaging duidelijk is ge koppeld aan de loonontwikkeling. Aan het compromisvoorstel-Veldkamp zal het feit niet vreemd zijn, dat er in de laatste dagen twijfel is gerezen aan de economische prognoses voor 1965 waarop de aanvankelijk door de rege ring voorgestelde zeer beperkte loon- beweging voor het komend jaar was gebaseerd. Het Ned. Kath. Vakverbond en het NVV wijzen die ramingen nu zelfs zonder meer van de hand. Op grond van nieuwe becijferingen komen zij tot de conclusie, dat de Nederlandse economie er beter voorstaat dan het Centraal Planbureau heeft voorgere kend. Daardoor zou de ruimte voor loonsverhogingen groter zijn dan de regering meent. Het NKV is tot de volgende bevin dingen gekomen: Het tekort aan arbeidskrachten in het derde kwartaal van dit jaar is ruim 10.000 hoger (123.700) dan in het derde kwartaal van vorig jaar (113.000). De industriële produktie in het eer ste halfjaar van 1964 lag 8 procent hoger dan in dezelfde periode van 1963. Eenzelfde gunstige ontwikke ling geeft de bouwnijverheid, de landbouw en de dienstverlenende sector te zien. De order-positie is nog iets gunsti ger dan vorig jaar. De export- en importramingen lig gen anders dan de werkelijke cijfers. De export steeg 2.4 pet. meer dan ge raamd was, de import steeg slechts 0,9 boven de raming. Het investeringsniveau is eveneens redelijk. Het NVV stelt ongeveer hetzelfde, consumptie is achter Daarnaast wordt betoogd, dat de reële reële produktiegroei. Er is geen stijging opgetreden in de spaaroverschotten. De reële koopkrachtvermeerdering is dus, aldus het NVV, lager geweest dan op grond van de loonontwikkeling ver wacht had mogen worden. (Voor verder nieuws over de lonen zie pagina 7) MOSKOU Tijdens de zitting van de Opperste Sovjet gisteren heeft pre mier Kosygin voorgesteld de militaire begroting voor 1965 met vijfhonderd miljoen roebel (twee miljard gulden) te verlagen. Kosygin verklaarde dat de V.S., op de hoogte van het Russische plan de be groting te verlagen, hebben beloofd een overeenkomstige vermindering van het budget door te voeren. Kosygin noemde dit een verdere stap op de weg die tot vermindering van de internationale spanningen moet voeren. De verlaging is de tweede in twee jaar tijd. Kosygin vroeg om betere be trekkingen tussen de Sovjet-Unie en de kapitalistische landen. Hij oogstte applaus toen hij zei dat het garanderen van de veiligheid van de Sovjet-Unie en haar bondgenoten van essentieel belang is, maar tegelijk opriep tot algehele ontwapening. De premier laakte het Belgisch-Ame rikaanse optreden in Kongo en ver klaarde dat de Sovjet-Unie niet on verschillig zal blijven voor de gebeur tenissen in Kongo, Cuba en Vietnam. De premier beloofde de Russen een verhoging van de levensstandaard, on der meer door loonsverhogingen en meer woningbouw. Op de foto: Kosygin op het spreek gestoelte. AMSTERDAM Het Nederlandse voetbalelftal heeft de jubilerende bond een fraai cadeau aangeboden in de vorm van een uitstekende wedstrijd te gen Engeland. De ontmoeting eindigde in een 11 gelijk spel en het heeft er tot enkele minuten voor het einde naar uitgezien dat Oranje zou gaan winnen. Moulyn scoorde namelijk met een bril jant schot de openingstreffer en pas kort voor het verstrijken van de tweede speelhelft slaagde Engeland er in op ge lijke voet te komen. Voor „de radio" was het weer een geweldige tijd, want er kwam inder daad géén televisiereportage! Bij de vele verzoeken die de K.N.V.B. woens dag nog bereikten, was ook een tele gram van „Dagblad De Stem", verzon den naar aanleiding van de ontelbare telefoontjes die lezers ons bezorgden. Over de interland en bedoeld schrij ven leest men op onze sportpagina. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De eerste Kamer is gisteren na een kortstondig debat en zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met de optrekking van de AOW- en AWW-uitkeringen tot een sociaal minimum. Op 1 januari a.s. zullen de pensioenuitkeringen voor gehuwden 3642 gulden gaan bedragen en voor on gehuwde bejaarden 2550 gulden per jaar. Tevens zullen met ingang van de zelfde datum de premies voor de AOW en de AWW worden verhoogd van 6,8 en 1,3 procent naar 8,7 en 1,5 procent. Daar komt dan op 1 juli 1965 nog eens 0,3 procent bij. Per 1 januari zal de pre mieberekening geschieden over maxi maal f 12.000 (thans f 10.900). Om deze verbeteringen te realiseren zal het rijk een bijdrage leveren van f 150 miljoen uit de algemene middelen. (Van onze correspondent) UTRECHT Uit zeer betrouwbare bron is vernomen, dat vorige week bij het afleggen van doctorale examens in de faculteit der dier geneeskunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht de enige in het gehele land ernstige fraude is gepleegd. De rector-magnificus prof. dr. Hijmans van der Bergh heeft de binnengekomen klacht in behan deling genomen en eind van deze week worden de daden van twee tot zes studenten aan het tuchtrecht getoetst. Prof. Hijmans van der Bergh heeft gisteren de juiste toedracht van de fraude niet bekend wil len maken. Hij meende, dat publikatie van het gebeuren de studenten schaadt. Het hoofd van de voorlichtingsdienst heeft opdracht gekregen de pers niet van het voorval op de hoogte te stellen. De fraude wordt door de universiteit met een waas van geheimzinnigheid omgeven. Naar verluidt is de fraude als volgt gepleegd: Een der studenten heeft kans gezien uit de jaszak van een hoofdassistent van de faculteit de opgaven met verschil lende moeilijke onderdelen te nemen. De problemen werden overgeschreven en het origineel teruggebracht. De da der heeft daarbij een fatale vergissing gemaakt. Hij stopte het papier name lijk in de verkeerde jas. De opgave be trof „schimmels in bakken" én was bijzonder ingewikkeld, hetgeen niet verwonderlijk is bij een doctoraals- examen. De betrokken student maakte een tweede fout. Hij stopte niet alle papieren terug in de jas, maar liet een blad op de grond vallen, hetgeen hem ontging. Toen het doctoraal examen was afgelegd en de betrokken studen ten de opgaven allen perfect hadden opgelost, rees de verdenking van de fraude. De studenten zijn na het be kend worden van de opvallend goede resultaten naar de faculteit teruggeroe pen en zullen voorlopig de uitslag van hun „examen" moeten afwachten, in ieder geval tot na het tijdstip waarop de rector-magnificus zijn oordeel heeft geveld. In universitaire kringen wordt het gebeuren veel besproken. Te meer daar het nieuws ook tot openbare ge legenheden is doorgedrongen. Prof. Hij mans van der Bergh acht het nog steeds „niet opportuun om me dedelingen over de toedracht te doen". Tijdens een telefoongesprek dat wij gisteren met hem hadden zei hij, dat zelfs publikatie van een vonnis, dat voortvloeit uit het hanteren van het tuchtrecht, als een zeer ernstige straf wordt beschouwd. De rector deelde slechts mede dat hij vergevorderd is met het doornemen van de klachtin- houd. Uit de kring der veterinaire stu denten wordt vernomen dat het een „zeer precaire zaak" betreft. VALKENSWAARD Terwijl 48 ton zware tanks en gepantserde AMX-voer- tuigen dwars over zijn erf reden, slo ten vernielden en diepe voren trokken door de pas ingezaaide roggevelden en in de grasmat van zijn weilanden, stond landbouwer Michael van Deursen, gis teren met een lachend gezicht rond te kijken en zei: „Het is een mooie sport". Een nogal vreemde uitspraak voor een boer die voor zijn ogen ziet gebeuren dat zijn land vernield wordt en de te velde staande gewassen flinke schade oplopen. Maar de situatie in Buitenheide (een buurtschapje nabij Valkenswaard). waar zich dit tafereel ontrolde, was in zijn geheel nogal vreemd. Nederlan ders, die opgegroeid zijn met het ge bod: „Niet buiten de paden, alleen op de wegen", staan gek te kijken als in volle vredestijd grommende stalen vechtwagens over afrasteringen heen rijden, zich een weg banen dwars door een met jonge bomen begroeid terrein en even later een spoor van onbruik baar geworden voederbieten achterlaten op een even tevoren nog zeer ordente lijk akkertje. Wat zich in de omstreken van Val kenswaard afspeelde was de laatste van vijf proefnemingen van het leger op particuliere terreinen. De landmacht is daartoe overgegaan door de nood ge dreven. Na de invoering van de me chanisatie in ons leger werd het pro bleem van de oefengelegenheid nog nij pender dan het al was. Staatssecretaris Haex is enige tijd geleden met het idee gekomen om particuliere grond bezitters te vragen toe te staan dat tegen betaling gebruik van hun grond zou worden gemaakt om oefeningen in klein verband te houden. De gedachte werd onderwerp van beraad in de mi- maakt te hebben van adviezen van de vaste commissie van de rijksdienst voor het nationale plan, besloot om dit jaar vijf proeven te laten nemen. Defensie betaalt vóór een oefenpe riode van hoogstens vijf dagen 175 per ha voor eigenaren-gebruikers, 50 voor eigenaren-verpachters en 150 per ha voor pachters. Er is tevens voor zien in een scnadevergoedings- en her stelprocedure, waarbij de keus bestaat tussen een vergoeding in geld of in na- tura. Bij dit laatste wordt de schade hersteld. De proeven hebben Defensie tot dus verre 334.000 gekost, alleen aan rech ten om te mogen oefenen. Het gebruik nisterraad, die, na mede gebruik ge- van de gronden bij Valkenswaard kost 102.000. De overeenkomsten zijn ge toetst aan het oordeel van het Land bouwschap, het Bosschap en de fede ratie van landeigenaren. Nog niet be kend is voor welk bedrag aan schade aan het terrein is toegebracht. Gisteren kwam één ding vast te staan: voor de militairen is deze wijze van oefenen ideaal. In de eerste plaats kunnen de gemechaniseerde pelotons de werkelijkheid veel beter benaderen dan ooit mogelijk is geweest. Nu komen ze namelijk niet op een militair terrein, waar ze ieder struikje kennen; ze wor den voor verrassende situaties geplaatst en moeten daarnaar handelen. En de boeren? Onze indruk was dat ze de vergoeding die ze krijgen alleen voor het recht om te oefenen bepaald niet aan de lage kant vinden. Maar de aangerichte schade viel, althans som migen, niet mee. En vermoedelijk zal daarom het al dan niet geslaagd zijn van deze proeven afhangen van de wijze waarop die schade door Defensie hetzij vergoed hetzij hersteld wordt. In Duitsland en België bestaat be langstelling voor deze Nederlandse proefneming. De ministeries van defen sie in Bonn en Brussel hebben ge- vraagd om hen van het resultaat op de hoogte te stellen. LEOPOLDSTAD Een door huurlin gen geleide colonne van het Kongolese leger heeft in het noordelijk deel van Kongo weer 50 blanken gered, zo is woensdagavond gemeld. Deze blanken, meest Belgische missio narissen, werden bevrijd toen de plaats Ninagara, 100 kilometer ten noorden van Paulis, nabij de Soedanese grens, door de colonne werd bezet. Volgens berichten uit Leopoldstad wordt de groep naar Paulis overgebracht. Inmiddels is een rivierpatrouille uit Stanleystad vertrokken naar Isangi, on geveer 130 kilometer naar het westen, om te zoeken naar 60 blanke missiona rissen en nonnen wier vermissing is ge meld. Diplomaten in Leopoldstad heb ben weinig hoop dat deze mensen nog gered zullen worden. De omgeving van Stanleystad is hoogst gevaarlijk geweest sedert de Belgische parachutistenactie te Stanleystad en Paulis twee weken ge leden. In het uiterste noordoosten heeft een kleine colonne huurlingen, welke de omtrek van Boenia zuivert, Mahagi aan de grens met Oeganda bereikt, doch het is nog niet bekend of nog blanken zijn gered. Uit dezelfde streek is gisteren het nieuws van de moord op drie Belgi sche boeren door de rebelen te Nioka, ten zuidwesten van Mahagi, naar Leo poldstad overgebracht door een overle vende. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Onlangs is in München- Gladbach in Duitsland een jeugdbende gearresteerd, die onder leiding bleek te staan van de 47-jarige Bredanaar V. De bende, die bestond uit jongens van achttien tot twintig jaar, hield zich voornamelijk bezig met het stelen van auto's. Verder worden de jonge mis dadigers beschuldigd van enige bank overvallen en het stelen van dure elek trische apparaten. In verband hiermee zijn de laatste dagen twee rechercheurs uit Aken in samenwerking met de Bredase recher che op onderzoek uit geweest, omdat het vermoeden bestond dat hier een gedeelte van de buit teruggevonden kon worden. Het onderzoek is, wat Breda betreft, nu afgesloten, en zes Bredanaars zijn beschuldigd van heling maar (nog) niet ingesloten. Er werden onder andere een elektrische takel, een boormachine en een slijpmachine terug gevonden. De waarde van de gevonden spullen wordt geschat op 5000,-. Hoe veel het totaalbedrag zal zijn dat door de bende is buitgemaakt, is nog bij benadering niet te zeggen. Het zal ze ker ettelijke tienduizenden guldens be dragen. De politie in Duitsland èn in België is nog druk bezig daar ver kochte spullen te achterhalen. De leider van de bende is een zeer goede bekende van de Bredase politie. Gedurende jaren hield hij zich inten sief bezig met botersmokkel naar Bel gië. De laatste maanden was hij actief aan de Nederlands-Duitse grens met het smokkelen van koffie. ROME De federatie van Italiaanse journalisten heeft een staking van een week uitgeroepen voor de leden die bij de dagbladen en de Italiaanse persbu reaus werken. De staking is gisteren om 10 uur begonnen. De staking is uitgeroepen wegen» de mislukking van bemiddelingspogingen welke door minister van arbeid Um- berto Delle Fave zijn ondernomen. Een der eisen der journalisten betreft dui delijke waarborgen voor een werkweek van vijf dagen. EEN RAKET van het type „Minute- man" moest woensdag kort na de lan cering van de luchtmachtbasis Vanden- berg in Californië vernietigd worden, omdat zij niet goed functioneerde. (Advertentie) 'Ik ben van een bijzonder ras. Alle asperges om mij heen waren al jaloers toen ik nog in de kinderschoenen stond. En nu ik tot volle wasdom ben gekomen, steek ik ze helemaal de loef af. Mijn lijn, mijn smaak, mijn kleur perfect. Hun jaloezie is natuurlijk wel te begrijpen. Zij komen niet en ik wèl in de aspergesoep van California. Tja daar gaan alleen asperges van adel in. Zoals ik.'

de Stem | 1964 | | pagina 1