W.-Berlijnse dierentuin bezit zeldzame soorten dieren van 't Ho dBBD Agglomeratie Eindhoven55 goedgekeurd W. RIKKEN N V. MEUBELTOONZALEN Bergen op Zoom Wegens vakantie gesloten vanaf 20 dec. tot jan. a.s. jltem weinig B.w °p I k WIJZIGING VAN GASVERORDENING VOORGESTELD Kampioenschieting in s-Heerenhoek Heinkenszand Kostbaarheden F.A.: kritiek op voetbalfans Dr. Chr. Oomen Ned. provinciaal redemptoristen Zeewater Eerste klas driebanden Twee Brabanders in biljartfinale Notaris D. H. de Graaf J. L. M. Muris geen spreekuur Als niets meer helpt, dan helpt een kleintje in Dagblad De Stem NAAIMACHINEHUIS HET OOG ZIET SCHERP de rubriek van betreft Avonturen van Suske en Wiske LI KODDIGE KATER Mn Mis ie nu eens wisten wat ie niet weten, nel Vanaf jnorfen s/rreen ik veen woord meen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 9 DECEMBER 1964 4 eilanden, zoals men ze tot nu toe nog nooit had gezien. Ook voor het insektarium met levende reuzen vlinders uit verre streken, met vogelspinnen, kevers, reusachtige dui zendpoten, sprinkhanen en andere ge- leedpotigen uit alle delen van de wereld vindt men geen parallel in Europa. Meer dan een half miljoen mensen bezochten in het afgelopen jaar het aquarium, waar- GOES Gedeputeerde Staten van Zee land hebben de Staten een wijziging in de aangeboden gasverordening voorge steld. Enkele gasbedrijven in west-Zeeuwscli- Vlaanderen zijn tot dusverre niet onder worpen aan de bepalingen in de thans geldende gasverordening. De vraag is gerezen of na 1 januari 1975 aan deze bedrijven wel de verplich ting kan worden opgelegd mede te wer ken aan naasting van hun bedrijven ten behoeve van de provincie of de in het leven te roepen Zeeuwse Gas Maatschap pij- Om aan alle onzekerheid een einde te maken willen Gedeputeerde Staten in de nieuwe verordening een bepaling laten op nemen, dat de bovenbedoelde bedrijven geen vergunning zullen krijgen dan nadat zij opdezelfde wijze een vergunning zul len hebben aangevraagd als voor even tuele nieuwe bedrijven is voorgeschreven Zij zullen deze vergunning binnen drie maanden na de in werkingtreding van de nieuwe verordening moeten aanvra gen. Deze wijziging brengt tevens mee, dat voor de hier bedoelde bedrijven de mogelijkheid wordt geopend bij de Kroon beroep in te stellen wanneer op hun aanvraag een vergunning wordt verleend onder voorwaarden die niet aanvaard baar worden geacht. De Prov. Zeeuwse Schuttersbond hield haar jaarlijkse kampioenschieting op de liggende wip bij de heer P. Rijk. Aan wezig waren 44 schutters van 12 ver schillende verenigingen. Kampioen op de kleppen werd A. Clarys van Jac. van Beieren te Goes. Kampioen op de vogels, de heer P. Daal- man, van ADLM te Kwadendamme; 1ste zijvogel: F. van 't Westeinde van ADLM, 2de zijvogel J. A. Rijk van ADLM, 1ste bovenkal A. Meeuwse, van Spes-Nostra te Ovezande; 2de bovenkal F. van 't Westeinde van ADLM; 1ste onderkal J. A. Rijk van ADLM, 2de onderkal A. van Zunderen, van Spes-Nostra; 1ste klep A. Clarys van Jac. van Beieren; 2de klep C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande; 3de klep J. de Rijke van Edele Hand boog te Oudelande; 4de klep J. Doene, van Willem Teil. Opvolgende meeste kleine vogels: M. van Steenbergen van Willem Teil. De handboogvereniging „Soranus 2" te Heinkenszand hield haar schieting op de liggende wip bij de Wed. J. Hoon- dert. Aanwezig waren 60 schutters van 14 verschillende verenigingen. Uitslag: Hoofdvogel P. de Koeyer, van ADLM te Kwadendamme; 1ste zijvogel J. A. Rijk van ADLM. 2de zijvogel niet afgeschoten. 1ste bovenkal Job. Koens, van Victoria te Kwadendamme. 2de bo venkal M. Oosthoek, van Concordia te 's-Heerenhoek. 1ste onderkal A. v. d. Bulck, van Eensgezindheid te 's-Heeren hoek, 2de onderkal P. Timmerman, van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek. 1ste klep J. Doene,, van Willem Teil te Ove zande. 2de klep: P. de Koeyer, van ADLM te Kwadendamme. 3de klep: A. Clarys, van Jac. van Beieren te Goes. WESTBERLIJN Het aquarium in de Berlijnse dierentuin heeft onlangs enkele zeldzame en kost bare aanwinsten gekregen. Voor de eerste keer kan men hier nu de bepaald prehistorisch uitziende zeehagedissen bewonderen, zoals deze op de Galapagoseilanden voorkomen. Ook bont schitterende zeeslangen uit de wateren rond de Philippijnen zijn pas aangekomen. Hoewel het aquarium wat veelzij digheid en volledigheid betreft de beroemde aquaria van Monaco en Napels verre overtreft, laat men nog steeds geen gelegenheid voor bijgaan, de diereninventaris met zeldzame exemplaren uit te brei den. Bij de laatste „dierentelling" kwam men op 636 reptielen in 261 soorten, 186 amfibiën in 70 soorten, meer dan 2.800 vissen in 65.6 soor ten en meer dan 4.300 ongewer- velden in 261 soorten. onder vgle toeristen uit verre landen. Reeds lang hebben de bezoekerscijfers die van voor de oorlog overschreden. Dit is niet in de laatste plaats het gevolg van de geïsoleerde toestand waarin West- Berlijn verkeert. De mogelijkheden tot het maken van uitstapjes zijn zeer be perkt en zo worden vooral op zon- en feestdagen de aanwezige inrichtingen en bezienswaardigheden druk bezocht. In Berlijn bestaat al sinds bijna hon derd jaar een aquarium. Het eerste werd gesticht door Alfred Brehm, de wereld, beroemde auteur van „Brehms dieren leven" in het jaar 1869 in een huurka zerne in de bekende Berlijnse straat TJnter den Linden. Het was in de vorm van een grot gebouwd en rijk versierd, en behalve vissen, amfibiën en reptielen werden hier ook tropische vogels en apen tentoongesteld. Hoewel de Berlij- ners erg trots op deze instelling waren en er ook dikwijls een bezoek brachten, kon dit eerste aquarium zich toch slechts ongeveer vièr decennia handhaven. In het uitgebreide aquarium kan men zich verlustigen aan de vreemd- soortigste vissen, die uit alle delen van de wereld naar Berlijn zijn ge bracht. bijna zeven ton wegende ruiten voor de afzonderlijke aquariums via Deense tus senpersonen uit Engeland betrokken en met veel moeite over de zonegrens ge transporteerd worden. Het gebouw werd nu nog moderner, nog ruimer dan te voren opgezet en geldt thans als het grootste en volledigste aquarium van Europa. Achter dikke glasruiten ontvouwt zich hier voor de bezoeker in reusachtige bas- sinds de hele wonderwereld van de zee en de tropische en inheemse rivieren en meren. De grootste trekpleister is de rijk begi'oeide tropenhal, waar men precies als aan de oevers van oerwoudrivieren, van een sierlijke bamboebrug af 22 ver schillende soorten krokodillen, alligators, kaaimannen en gavialen in de vol. ledigste verzameling ter wereld kan ga deslaan. Op het dak van het gebouw worden in een kas orchideeën voor de krokodillenhal gekweekt. Tot de zeldzame kostbaarheden van het aquarium behoren ook een een me ter lange Australische longvis, een meer dan acht meter lange python, alsmede leguanen van Madagaskar en de Fidji LONDEN De disciplinaire commissie van de Football Association is tot de con clusie gekomen dat er op het gedrag van de toeschóuwers nog al wat valt aan te merken en dat zowel de clubs als de spe lers er voor verantwoordelijk zfjn dat het voetbalspel steeds harder wordt. De com missie is van plan de scheidsrechters zo krachtig mogelijk te steunen om de zaak in de hand te kunnen houden. In een lang memorandum, dat alle lea gueclubs per post is toegestuurd, stelt de commissie dat de thuisclub verantwoor delijk is voor het goede gedrag der toe schouwers. De clubs krijgen het advies de grootst mogelijke medewerking van de plaatselijke politie in te roepen. Er dient voldoende politie, zowel in uniform als in burger, aanwezig te zijn om hei publiek in toom te houden. Indien hel tot een ernstige rel onder het publiek komt, kan dit voor cje thuisclub beteke nen dat haar terein wordt gesloten of de club wordt beboet. De club zal niet langer met de verontschuldiging kunnen komen dat het publiek was gewaar schuwd. De spelers worden er in het memoran dum aan herinnerd dat het gezag van de scheidsrechter altijd moet worden geres pecteerd. De commissie zal er op toezien dat wangedrag van de spelers zwaar wordt bestraft. De spelers moeten niet alleen leren zich onder discipline te la ten stellen, maar moeten ook zelfdisci pline leren. De clubs moeten verantwoor delijkheid aanvaarden voor 't gedrag van zowel hun toeschouwers als officials en spelers. Met name wordt gezegd dat een manager die langs de lijn zit zich niet met het spel mag bemoeien. ROOSENDAAL. Door de generale overste te Rome werd benoemd tot pro vinciaal der Nederlandse provincie dr. Chr. Oomen en tot consultoren v. d. pro vinciaal: dr. M. van Delft en Th. Berk hout Tot rector te Den Bosch A. Carlier; te Roosendaal P. Witbroek; te Den Bosch als pastoor J. Hendriksen. Tot superior te Seppe werd benoemd pater W. Randag. Toen besloot men een nieuw, modern, drie verdiepingen tellend gebouw op het terrein van de dierentuin te doen verrijzen met reusachtige aquariums en ruime terraria. Toen het in 1913 geopend werd, waren er reeds 400 diersoorten aanwezig. Het eerste zeewater voor de opening werd in twee grote Elbeschuiten van Hamburg naar Berlijn gevaren en daar 's nachts met behulp van de brand weer via lange slangen in het bassin ge pompt. Binnen korte tijd werd het Ber lijnse aquarium een onderneming met wereldfaam en een trekpleister voor ge leerden van heinde en ver. Tijdens een bombardement van 1943 werden praktisch alle dieren gedood. De aquaria liepen leeg en alles wat darana nog leefde, kwam om in de koude win ternacht. Pas jaren na de oorlog kon met de wederopbouw van het aquarium begonnen worden. De aanschaf van de voor zo'n zeer speciaal gebouw beno digde materialen was aan de grootste moeilijkheden verbonden. Zo moesten bij voorbeeld de grote 40 millimeter dikke Morgen, donderdag begint in de bil jartzaal „Odeon" te 's-Gravenhage de fi nale-strijd om het persoonlijk kampioen schap driebanden KNBB. J. van Helvoirt uit Waalwijk en A. Hermus (Breda) vor men de Brabantse vertegenwoordiging. De rest van het veld bestaat uit: L. van Veen (Amsterdam), J. de Goede (Amster dam), A. van de Enden (Rotterdam), H. Bruins (Hilversum), J. de Wilde (Den Haag), L. van Vliet (Amsterdam). 55* EINDHOVEN. Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben hun goedkeu ring gehecht aan de gemeenschappelijke regeling, die op 18 november werd aan gegaan door de gemeenteraden van Best, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Nunen, Oir- schot, Son en Breugel, Valkenswaard, Veldhoven en Waalre. Bij deze regeling wordt het „samen werkingsorgaan agglomeratie Eindhoven" in het leven geroepen, dat tot doel heeft de behartiging van gemeenschappelijke belangen op het gebied van de ruimtelijke ordening binnen de agglomeratie en de bevordering van verdere bestuurlijke samenwerking. Te zijner tijd zal de wetgever worden gevraagd voor de agglomeratie Eindho ven een openbaar lichaam in te stellen. PUBLIEKE VERKOOP van een ZANDDIJK geschikt voor AFGRAVING te OVERSLAG te AXEL zal op vrijdag 11 december a.s. om 2 uur n.m. in het café A. Plasschaert te Overslag, ten verzoeke van de Over slagpolder publiek verkopen: DE ZANDDIJK MET BOMEN gelegen in de Overslagpolder tegen de St.-Eloypolder en lopende langs de grens met de gemeente Wachtebeke (België), kadastraal bekend gemeente Overslag sectie A no. 572 groot 2.76.30 ha, lang ongeveer 1 km, basis breedte 10 a 12 m en hoogte ongeveer 3 m. Zeer geschikt voor zandwinning en gunstig gelegen voor zandvervoer (uitkomend op de grote weg van Overslag naar Zuiddorpe). Betaling van de koopsom binnen 1 maand na de toe wijzing. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van de notaris. Afd. Gordijnen Steenbergsestraat 24 telf. 5500 J Afd. Meubelen Moeregrebstraat 2-6 telf. 5600 COMPLETE WONINGINRICHTING Vrij entree Vrij entree Zenuwarts te Hulst a.s. donderdag 10 december Te koop gebruikte, extra ver- zwaarde aansluitkabel, z.g.a.n. 4x16 mm2 plus koperen aard- leiding, doorsnee 40 mm. Stuk ken van 10 m. tot 122 meter. Totale lengte 560 meter. Totaal gewicht 1400 kg., zowel p. mtr. als per kilo te koop Zeer voor delig plm. helft van nw.prijs. Tevens leverbaar alle andere soorten kabels op bestelling Zeer geschikt voor h.h. aan nemers voor bouwwerken. G. L. Reemer Chopinstr. 5, Ber gen op Zoom, tel 01640-5227. Mutsaerts kinderwagen z.g.a.n. te koop. Kleur blauw-grijs Te bevr. Prins Hendrikstr 9, Koe wacht Enige en algemene kennisgeving Op 4 december overleed onze lieve broer en zwager JACOBUS VAN STOLK Ambachtsheer van Ameide Dijkgraaf van het hoogheemraadschap van Schieland Drager van het Militaire Kruis der eerste klasse verleend door het Koninkrijk van België in de ouderdom van 67 jaar. A. Blom-van Stolk F. W. C. Blom en kinderen L. van Stolk en kinderen Rotterdam, 8 december 1964. De crematie heeft heden in stilte plaatsgehad. Dr. CHR. OOMEN Enige en algemene kennisgeving Op 4 december overleed mijn lieve' man en onze lieve stiefvader JACOBUS VAN STOLK Ambachtsheer van Ameide Dijkgraaf van het hoogheemraadschap van Schieland Drager van het Militaire Kruis der eerste klasse verleend door het Koninkrijk van België in de ouderdom van 67 jaar. V. van Stolk-Basiléwitch A. Hoogeweegen A. Hoogeweegen-Reinders Rotterdam, 8 december 1964. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de vele blijken van medeleven betoond bij het overlijden van onze inniggeliefde echtgenoot en vader JACOBUS LEENKNEGT aan H.H. geestelijken, doktoren, eerw. zusters en ver pleegsters van het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst, familie, buren en bekenden. Fam. Leenknegt. Kuitaart, Hoefkensdijk. DANKBETUIGING Getroffen door de zeer vele blijken van vriendschap en belangstelling, die wij moch ten ontvangen ter gelegen heid van ons gouden huwe lijksfeest op 19 nov. j.l. be tuigen wij mede namens kin deren en kleinkinderen, on ze hartelijke dank. C. Philipse M. C. Philipse- Christiaansen DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven bij het overlijden van PETRUS DOMINICUS BRIQUET betuigen wij onze oprechte dank. Wed. J. Briquet-Soethaert Zuiddorpe, december 1964. Bij vonnis der Arrondisse mentsrechtbank te Breda dd. 2 november 1964 is uitge sproken de onteigening in het belang der volkshuisves ting ten name van de ge meente Etten en Leur, van de percelen kadastraal be kend gemeente Etten en Leur Sectie L no 2840, groot 0.03.25 H.A., Sectie L no. 3273, groot 0.09.20 H.A., Sectie L no. 2778 croot 001.12 H.A.. Sectie L no. 2940 groot 0.03.88 H.A. Sectie L no. 3275, groot 0.02.56 H.A., Sectie L no. '276 groot 0.01.49 HA., en Sectie L no. 199, groot 0.01.66 H.A. Breda, 27 november 1964. De Officier van Justitie Mr. R. H. F. H. M. Grasso Bij vonnis der Arrondisse mentsrechtbank te Middel burg van 2 december 1964 tverd in staat van faillisse ment verklaard H. Brassem wonende te Hulst aan de Stationsweg 1, Zulks met be noeming van de E. A. Heer Mr. A. W. Thöne tot Rech- Ier Commissaris en van on dergetekende tot curator. Mr. H. J. Q. Tichelman, curator Terneuzen, 7 december 1964 Oostelijk Bolwerk 8. Wegens plaatsgebrek tegen ver minderde prijs verkrijgbaar: partij balken en plankhout. H. de Nekker en Zn., Julianastr. 93, Heikant, tel. 01140-3086. 1 eiken gebogen kabinet, 1 ladekast, 1 dekenkist en 1 ko peren ketel. Adres: Westkade Sas van Gent. Bergen op Zoom - Kortemeestraat 17 - Tel. 5878 Terneuzen - Nieuwediepstraat 23 - Tel. 2294 en verder: Goes: A. C. Bastiaanse, Papegaaistraat 4 Tel. 7476. Hulst: H. A de Breuck, v. Waesberghestraat 16 - Tel. 2215. Vlissingen: G. Hemelaar, Nieuwendijk 29 - Tel. 3729 Middelburg: G. Hemelaar, Langeviele 52. Prettig werk in een modern atelier vindt elk meisje van 16 jaar of ouder in de elektroni sche montage-afdeling van A- violanda N.V. te Woensdrecht. Komt u eens praten of vraag telefonisch inlichtingen 01646- 450, 's avonds 01646-551 of 01640-6264. Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl. .,De Tipge ver", postbus 21, Hendrik Ido Ambacht. Diverse V.W.'s de Luxe '61- '60 '58. Diverse V.W.'s de Lu xe type 1500 '62 - *63. Opel Rekord '64. Ope] Bestelwagen 3000 km gelopen '64, Opel Ca ravan '58. De Jong's Garage bedrijf Nispen. Tel. 01656 - 245. Roosendaal. Burg. Pril gel 39. tel. 01650-5539. Prinsensin- X Belcrum-garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. '59 te koop. Min. Kanstraat 18-20. Breda, tel 01600 - 39870 Austin A 50, 1957, i.p.s., met verzekering en groene kaart te koop. f 850,-, Tel. Hulst 0U40- 2891. Citroën occassions steeds voor radig. Citroëns D.S.-I.D.-2 CV. A. van Beek en Zn., Kade 5, Oudenbosch tel. 01652-2673-2511 Antwoord gekregen van Sint- Nicolaas. Zet 1 Mercedes en 1 Chevrolet klaar. Stuur twee zwarte pieten en neem ze mee naar Spanje. Ik ga er zelf in rijden. Eén voor in de week en één voor zondags. Doe het zelfde als de Sint. Koop een vertrouwde wagen in een be trouwbare garage. Thans heb ben wij in voorraad: Renault Floride 1961, met zomer- en winterkap, incl. radio en ver warming; Renault Ondine 1961 met schuifdak; Renault L4 '63; Fiat 1300 1963; Fiat 600 1961; Ford Cortina 1963; Ford Ang- lia 1963; Ford Taunus 17M, Sta tioncar 1962; Ford Taunus 17 M 1961; V.W 1500 1962; V.W. 1200 1962; V.W. 1200 1961; Ford Taunus 12M 1963; Mercedes 220 S 1961; Mercedes 190 D '6; Vauxhall Victor '63; Vaux hall Victor '62; origin, kleinbus compl. m. banken en bekleding 1963, slechts 40.000 km gelopen; Simca Aronde 1962; Opel Re kord 1961; Opel Rekord 1960; en nog vele andere. Voor een betrouwbare gebruikte wagen, naar een betrouwbaar adres. Het adres met de grootste om zet. de grootste voorraad en met de allergrootste service. Belcrum-Garage, Min. Kanstr. 16-20, Breda, tel. 01600-39900. Vlakbij groenteveiling en sta tion. Onze showroom is dage lijks geopend van 8 uur v.m. tot lo uur n.m. Ook zaterdags en zondags. Kindje blij, zegt ta, ta, ta, heeft een plasticbroekje SGA Jongeman vraagt voor direct kamer of kosthuis in Hulst. Br. ond. no. 25326 bijk. Hulst Nieuwbouwwoningen met en zonder garage v.a. f 36.000,-. Makelaarskantoor Pluyter, Wilhelminastr. 20, Breda, tel. 41155 b.g.g. 36449. X Middenstandswoning, 7 pers. met gar. te koop. Z.g.a.n. te Sluiskil. Direct te aanv. Brie ven ond. no. 12984, Dagblad de Stem, IJsbaanstr 24, Ter neuzen. Jonge buffetbediende gevr., leeftijd plm 16 jaar. Goede ver dienste. Grand Hotel Rotter dam te Terneuzen, tel. 01150- 2041. X R—k. man, 36 jaar. ervaring in landbouwmachines, in bezit van alle rijbewijzen, zoekt zelf standige werkkring. Brieven onder no. 25323. Bijk. Hulst. Duizenden korte en lange bont mantels. Desgew. kredietser vice Bij koop wordt relsk verg. In Rotterdam halen wij u met onze auto v.h. station Vraag gratis folder. De Bontko ning, Hoogstraat 97, Rotter dam, tel. 010 - 117117. X Bontmantels. Fantastische keu ze uit meer dan 200 stuks Kees v. d. Ven Nieuwlandstr 3. Tilburg, tel. 04250-26617. X Bekkers naaim. nieuws. Profi teer nu nog z.z. v.a. f 269.50 Gebr. met garantie v.a. f 30,-. Uitsluitend wereldmerken Goedgek. door Intern. Cons. Organisaties. Zie ons. N.I C- raamembleem. Let op hèt juiste adres in uw eigen be lang. Voor Breda alleen Bosch- Leegkomend. Herenhuis m, ga rage omg. Hooghout. Vraagpr. f 45.000,- Tuinzigt f 40000,- Etten f 35000,-. Makel.kant Beekers, Wilhelminapark 18, Breda, tel 34273. Mod comf, stenen zomerbun- galows v. zomer en winter in bungalowpark in de Belg. Kem pen bij de Ned. grens, vanaf f 19.200, incl. grond. Ie Hyp. 80 procent. Prosp. SRB, De- merstr. 40, Hasselt (Belg.), tel. 25396 Charmant vrijst. landhuisje m. garage te Ulvenhout. Blijvend vrij uitzicht. Vrijkomend voor jaar 1965. f 89.750,-. Makel van den Berg Co., Nw. Gin- nekenstr. 43, Breda, tel. 01600- 24421. Prinsenbeek Helft van dubbel landhuis met ruime bergplaats olie c.v., verzorgde afwerking op erfpacht. Terstond te aan vaarden. f 53.000,-. Vrij op naam. Makelaars v.d. Berg Co, Nw. Ginnekenstr. 43, tel 01600-24421, Breda Welk meisje wil graag serieus werk verrichten? Kom tijdens de werkuren eens in onze mo derne elektronische montage- afd. kijken en u zult enthou siast zijn over het soort werk dat hier door uitsluitend meis jes wordt verricht. Aviolanda N.V., Woensdrecht. Geen massa- of lopende band werk maar licht en schoon werk wordt geboden aan meis jes van 16 jaar of ouder in de elektronische montage-afdeling bij Aviolanda N.V., Woens drecht. U kunt dagelijks op ons kantoor inlichtingen ver krijgen maar ook telefonisch 01646-450, 's avonds 01646-551 of 01640-6264. een g c! resultaat gebied Ook voor: huispersoneel, woning- ruil, te huur gevraagd of aange boden, verloren voorwerpen, huizen, 2e hands auto's, 2e hands goederen, die U kopen of van de hand wilt doen, landbouw, vee of wat U maar wilt DUIZENDEN REACTIES OP HONDERDEN „KLEINTJES". door W. VAN DER STEEN 27-28. Toevallig weet Si- donia, dat de jacht op auto banden vrij is. Ze blijft dan ook niet langer dralen en legt aan Maar de zwarte wagen is niet van gisteren; als een haas schiet ze de struiken in, zodat Sidonia's vuren geen ander effect te zien geeft dan dat ze onder steboven het gras invliegt. Suske is inmiddels ook op onderzoek gegaan en vertelt wat hij nu weet. Ze moeten Lambik laten praten maar het ziet er naar uit. dat dit niet zal meevallen.

de Stem | 1964 | | pagina 6