SPORT STEENBERGSE DUIF TENTOON STELLING E.M.M. Middelburg herstelt zich bij Quintus met....l2-9 Ferdinand Bracke 5 km in 6.5.6 m Karl Mildenberger wint van Ollie Wilson (k.o.) Duivenshow te Etten Ferdi Bracke magnifiek Wielercross te Hilversum Tl IOR-atleten te WELLE (B) Europees Voetbal u eens 'ombo- \oor de wasjes S Tom nas en m commmtnax Theo de Groot verovert met zijn De Lichte eerste prijs Riante expositie ZESDAAGSE TE MADRID Cassius-Sonny op 19 april De Deense bond vraagt uitslag dopingproeven TV-uitzending Unfair Wielercross I'm 5 kg droog wasgoed, neemt deze „2 in 1"- oeder en stroom dan is. Dat spaart u geldl is nog véél meer te htingen in de uitge- iverancier voor u in folder aanvragen bij itbus 426, Rotterdam, direct vertrouwd bent 44320 c DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 7 DECEMBER 1964 (Zie commentaar) (Van onze sportredacteur) ETTEN Theo de Groot, een cafetariahouder uit Steenbergen, had wel enige reden om trots uil een hoek van de grote Ettensp vee markthal te voorschijn te komen en zich aan de bestuurstafel te mcl- melden. Zijn glanzende doffer „De Lichte 73" was door de keurmees ters uitgeroepen tot de beste duif van de tentoonstelling, die door de afdeling Westbrabant-Zeeland van de Zuidnederlandse Bond van Postduivenhouders werd georgani seerd. „Ik had wel gedacht met mijn duif in de prijzen te zullen vallen, maar dat ik helemaal bovenaan in het klassement zou komen durfde ik nauwelijks te hopen", zei Theo de Groot, die overigens een zeer bekend duivenmelker is. Hij heeft alles bij elkaar tachtig dieren in zijn hok. „De Lichte 73", de kam pioensduif, zag in maart 1963 het levenslicht. De doffer maakte dit jaar uitstekende vluchten vanuit Chaleauroux en Dourdan. Het dier tje werd gewond tijdens de vlucht vanuit Ruffec. Het liep een bloed uitstorting op, maar herstelde zich uitstekend. De duif, die in de loop van zondag door niet minder dan drieduizend lief hebbers uitvoerig werd bekeken, kreeg een bijzonder hoge waardering. De doffer kon maximaal 100 punten halen. Hij kreeg er 92.5. Het beestje ontving in elke keurcategorie niet minder dan 18,5 punt. Dat cijfer kreeg het van de keurmeesters op de eerste plaats voor kop, uitmonste ring, ligging, ogen en uitdrukking. Even eens voor rug, lendenen en bovenstuit. Ook voor vleugels, gewrichten, pluim en staart Eveneens voor onderbouw, evenwicht, spieren, borstbeenkam en stuit beentjes. Tenslotte voor de algemene indruk en conditie. „Het spreekt vanzelf, dat mijn duif nu in waarde bijzonder is gestegen", ver volgde de Steenbergse melker. ,.Als ik hem zou verkopen, zou „De Lichte" zon der enige twijfel f 500 opbrengen. Maar Theo de Groot met zijn „Lichte 73", de kampioen op Ettense expositie. het dier is niet te koop. Ik heb dit jaar met mijn duiven zeer goed gespeeld. Al les bij elkaar won ik rond de f 1200. De organisatoren van de vierde Etten se tentoonstelling, konden zondagavond op een zeer geslaagd festijn terugzien. Toine Buüs, (met de heren W. Hopsta ken uit Bergen op Zoom en J. Gabriels uit Roosendaal de grote man) was enthousiast. „Er zit in deze expositie nog altijd groei", zei hij. ,,Vier jaar geleden begonnen wij op zeer bescheiden wijze. Thans zijn wij reeds aan een top geko men Voor deze tentoonstelling werden niet minder dan 1296 duiven ingezon den. Zij kwamen van 72 verenigingen, die elk met 18 exemplaren mochten ver schijnen. De dieren werden in zes ver schillende rubrieken ondergebracht. In totaal was er f 12.000 aan prijzen te ver dienen, waarvan f 2665 in klinkende munt". De duivenmelkers, die er voor hadden gezorgd, dat de zes keurmeesters reeds zaterdagmorgen aan de slag konden, kwamen in de loop van zondag zonder uitzondering naar de riante expositie. Urenlang dwaalden zij langs de hokken en langs de stands van de handelaars in duivenartikelen. Gelukkig waren de leden van de .Ge vleugelde Vriend" uit Heiningen. Zij ver wierven na loting de eerste clubprijs. Zij haalden evenveel punten als de vereni ging ,,Luchtgids" uit Halsteren, die even eens met f 225 naar huis ging. De belangrijkste resultaten van deze expositie waren: Verenigingsprijzen: 1 Gevleugelde Vriend Fijnaart 1641,5 pt, 2 Luchtgids Halsteren 1641,5 pt, 3 Posthoorn Hoeven 1641 pt, 4 Volharding Roosendaal 1639,5 pt, 5 Ade laar Roosendaal 1639 pt, 6 Voorwaarts Nieuw-Vossemeer, 7 Vredesduif Fijnaart 8 Snelpost Etten, 9 Reisduif Sprundel, 10 Luchtbode Dinteloord, 11 Luchtbode Zeg ge, 12 Pro Reget Patria Zevenbergen, 13 Het Zuiden Oud-Gastel. 14 Telegraaf Ou de Molen, 15 Vredesduif Klundert, 16 VBP Bergen op Zoom, 17 De Duikers Oud-Gastel. 18 Vredesduif Kladde, 19 Vliegsport Steenbergen, 20 Zeelandia Middelburg, 21 De Zeeuw Goes 22 Ge trouwe Duif Roosendaal, 23 Reisduif La ge Zwaluwe, 24 Deltavliegers Wemeldin- ge en 25 Vrijheidsduif Roosendaal. Individuele prijzen: categorie doffers '64 1 L. Jongbloed, Dinteloord, 2 J. van Leest, Moerdijk, 3 P. Somers Roosendaal Categorie doffers 1963 1 Th. de Groot Steenbergen 2 J. van Laarhoven Dintel oord, 3 A. Schrijvenaars Roosendaal. Ca tegorie oude doffers 1 L. v. d. Berg St.- Maartensdijk, 2 A. Somers. Hoogerheide 3 A. Petie Halsteren. Categorie duivin- nen 17963 1 J. Tak Oud-Gastel, 2 M. Bro- catus Steenbergen, 3 J. Verstraten Oud- Gastel Categorie duivinnen 1964 1 A. Bo- gers, Bergen op Zoom. 2 P. Buuron Ber gen op Zoom, 3 J. v. Roosendaal Halste ren. Categorie oude duivinnen 1 J. C, Bril Ossendrecht, 2 Gebrs. de Nijs Ber gen op Zoom, 3 A. Kokke, Zevenberg- schehoek. Hoogst geklasseerde duif 1 Th. de Groot, Steenbergen. Dit zijn de leden van de „Ge vleugelde Vriend" uit Fijnaart die de beste clubprestatie lever den in Etten. MADRID Zondag was de stand in de zesdaagse van Madrid: 1. Perez—Ca- rasco (Sp.) 19 p., 2. Timoner—Tortella (Sp.) 17 p.. 3. v. Steenbergen—Babamontes (B.-Sp.) 11 p., op één ronde 4 Talamil- lo—San Emerito (Sp) 16, 5 de Bakker Severijns (B) 13, 6 NedelecReynal (Fr) 8. 7 TeruzziGillen (It.-Lux.) 5, op twee ronden 8 BugdahlAltig (WD) 0. w onze sportcorrespondent) TAmi ^et nfgelopen weekend nam een THOR-afvaardiging deel aan een internationale cross te Welle. Winnaar r?deze wedstrijd werd de Belg Rik cierekx die hiermede aantoonde dat zijn voortreffelijk lopen zondag te Brussel in 1 Azcncriteruim geen uitschieter was. m neinelijk slaagde hij er in zijn landgenoot Allonsius duidelijk de baas te blijven. In dit zeer sterke veld werden door enige THORREN verdienstelijke Prestaties geleverd. Op het zware en modderige parcours miste J. van Eeke- e,en rommelige start de aanslui ting bij de kopgroep. Zodoende werd het ..slechts" een 14e plaats voor de Roosen- De klassering van de overige THOR REN was: 25e M. Mies, 36e P. v. Loon. 42e J. v. Bastelaar, 52e F. van Aart Goed werk leverden ook R. Ma'rijnis- sen en P. v. d. Maas in de categorie scho lieren Zij klasseerden zich respectieve- !lJk als 6e en 8e. Karl Mildenberger, de Europese kam pioen in het zwaargewicht zegevierde in Frankfort voor 10.000 toeschouwers door knock-out in de vierde ronde over de Amerikaan Ollie Wilson. Het was de 41e overwinning voor de Duitser, die met 96 kg de zeven kg zwaardere tegenstan der in de vierde ronde met een keiharde linkse op de kaak velde. Voordat het publiek zijn overwinning kon toejuichen had Mildenberger het in de eerste ronde moeilijk tegen de zeer gevaarlijke uitvallen van de Amerikaan, die over een zeer goede rechte hoek bleek te beschikken. In de tweede ronde echter nam Mil denberger het initiatief over en scoorde punten met rechts-links combinaties en een ronde later ging Ollie Wilson voor vijf naar het canvas. Met een blessure onder het linkeroog probeerde Wilson de aanval te keren, maar Mildenberger was toen al zeker van de zege. De linkse directe in de vierde ronde maakte een einde aan het gevecht. De Europese kampioen in het lichtgewicht, Willi Quator, zegevierde op punten over de Fransman Mohammed Ben Said. De Duitser haalde de Franse Marokkaan drie maal neer, eenmaal voor zes door een treffer op de maag, voor zeven tellen met een linkse hoek en voor drie tellen na een rechtse directe op het gelaat. Ben Said bleef dapper doorvechten en het publiek was alleen ontevreden over het feit, dat Quator zijn tegenstander niet voortijdig een nederlaag kon toe brengen. Voor het overige was de Duit ser superieur. De Cubaan Angel Garcia, die 62.200 kg weegt, heeft te Brussel de 65 kg wegen de Surinamer Waldo Dors verslagen door een k.o. in de derde ronde, van een 10x3 vastgesteld weltergewicht gevecht. Dors ging neer in de derde ronde toen Garcia hem met een linkse en rechtse in de leverstreek had geraakt. Een andere internationale ontmoeting was die van de Belgische middengewicht kampioen Emile Saerens (72.500 kg» en de Indonesiër Ronald Ridewalle (71 kg) De Belg won de ontmoeting door een technische k.o. in de derde ronde. De Fransman Marius Cordier (58 kg) versloeg de Belg Sam Meiresonne (57.190 kg) op punten in een 8x3 vedergewicht gevecht. Het 'gevecht tussen Jan de Vos en Toon Schuurmans om het Nederlandse kam pioenschap zwaarweltergewicht, dat op maandag 14 december in Rotterdam zou worden gehouden, gaat niet door. De Vos heeft op het bondsbureau van de Neder landse boksbond een medische verkla ring overgelegd, waaruit blijkt, dat een ontsteking aan de bovenarm het onmo gelijk maakt volgende week in Rotterdam uit te komen. De aanvankelijk voor 16 november j.l. vastgestelde revanchewedstrijd om het wereldkampioenschap boksen in het zwaargewicht tussen de titelhouder Cas- sius Clay en de ex-kampioen Sonny Lis ton, die toen wegens een spoedoperatie van Clay geen doorgang kon vinden, is nu in principe vastgesteld voor 19 april 1965, Zoals bekend erkent de World Boxing Association deze revanchewedstrijd niet als titelgevecht. De wedstrijd wordt ge houden in Boston. KOPENHAGEN De Deense wieler bond heeft besloten de UCI een brief te sturen waarin met klem wordt verzocht nu eens eindelijk de resultaten bekend te maken van alle dopingproeven die de ze zomer tijdens de wereldkampioen schappen zijn genomen. Met name verlangt de Deense wieler bond te vernemen: 1. Wat is gebleken over de injecties die de Deense achtervolger Mogens Frey Jensen heeft gekregen van een Italiaan se dokter onmiddellijk voor zijn halve finale in de amateurachtervolging? 2. Wat is het resultaat van de op an dere renners genomen proeven? 3. Als doping is geconstateerd, was is de UCI dan voornemens daartegen te doen? De Deense wielerbond zegt, dat de UCI reeds lang geleden op de hoogte is gesteld van het resultaat van alle proe ven. De feiten moeten nu maar eens op tafel komen en het dopingprobleem moet niet nog eens op de lange baan worden geschoven. Het vijfenzeventigjarig bestaan wordt door de KNVB gevierd met de inter landvoetbalwedstrijd NederlandEn geland. De kaartverkoop wilde aan vankelijk niet op gang komenmaar nadat bekend was gemaakt, dat in het Nederlands Elftal én Coen Moulijn én Frans Bouwmeester zouden mee spelen ging het plotseling veel beter. Pessimisten beweren, dat er woens dag maar vijfentwintigduizend men sen in het Olympisch Stadion zullen zijn: optimisten geloven in veertig duizend. Het is moeilijk een juiste voorspelling te maken. Eén ding is jammer: het besluit van de KNVB om de wedstrijd niet op het televisiescherm te brengen. Jammeromdat bij een jubileum viering zoals deze de gehele natie be trokken zou moeten kunnen zijn. Voor het feest had de KNVB de za kelijke belangen opzij moeten schui ven. Het kan nog. Het is nog ni'et te laat! Theo Boostenscheidsrechter bij NACTelstar, heeft zich zondag na een betwist doelpunt te hebben toe gekend, uit de voeten gemaakt. In sprintvas bereikte hij zijn kleedhok je. Waarom? Omdat hij liever geen pak op zijn broek had. Hij vond de reactie van een van de Telstar spelers, die hem aan zijn jasje trok voldoende en maakte dat hij weg kwam. Na de wedstrijd speelde zich in de kleedkamer nog een incident af. De scheidsrechter riep de aanvoerders van de beide elftallen bij zich. Hij vroeg Gerard Brom van Telstar naar de naam van zijn rechtsachter. Brom verschafte deze en de scheidsrechter vulde op het wedstrijdformulier de naam van de rechtsachter in, die op het matje moest verschijnen. Dat deed deze, maar toen ontdekte de scheids rechter, dat hij een verkeerde man voor zich had. Hij had niet de rechts achter, maar de linksachter moeten hebben. Intussen stond de naam van de rechtsachter reeds op het of ficiële formulier, dat bij de Telstar bestuurders terecht was gekomen. Theo Boosten wilde de naam op het formulier zien veranderd, maar onder het motto: „Getekend is getekend weigerden de IJmuidenaren het for muiier terug te brengen. De houding van de Telstarlieden is zeldzaam kinderachtig, om niet te zeggen unfair! Een of andere wielerclub uit Hil versum hield zondag een cross om. (schrik nietde clubtitel. Camera mannen van de NTS bezochten deze cross en in Sport en Beeld" werd het hele geval op het scherm gebracht. Kennelijk zat het Bussumse gezel schap met een en ander verlegen, want commentator Barend Barendse was kennelijk geïnstrueerd niet al te veel over deze cross te vertellen, maar wel over de cross in het alge meenals wielerv er schijnsel. Het was een doorzichtig doekje om iets te verbergen en wel dit: dat de Bus sumse jongens weer eens geen zin hadden wat verder van huis te gaan waar wel belangrijke sportgebeurte nissen plaatsvonden. In een retumwedstryd voor de acht ste finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft het Zwitserse Lausanne op eigen terrein met 21 gewonnen van Slavia Sofia. De eindstand was reeds bij rust bereikt. In Turijn behaalde Torino, hou der van de Italiaanse beker, een ruime zege op het Finse Valkeakoski. De eind stand werd 50 na een 30 score bij de rust. De Italianen hadden het eerste duel reeds met 10 in hun voordeel beslist en gaan dus over naar de kwart finales. Uitslagen Belgische competitie: Beer schotDaring 40, AnderlechtFC Brugge 3i, BerchemLuik 01, St.- TrüidenBeringen 22, TilleurAnt werp 101, StandardGantoise 00. DiestUnion 41, CS BruggeLierse 42. De stand: 1. Anderlecht. 22 pnt. uit 11; 2. Standard Luik, 18 uit 12 wed strijden. In de Franse competitie kwam Va lenciennes bij Lille niet verder dan 11. De stand is als volgt: 1. en 2. Valen ciennes en Lyon, 20 pnt. uit 15 wedstrij den. Derde is Sochaux met 17 uit 14. In Portugal won Benfica met 60 van Torresne en leidt nu met 13 punten, gevolgd door Guimaraes met 12 en Cuf met 11 pnt. Het weer bijzonder goed draaiende Real Madrid kwam bij Murcia met de hakken over de sloot (12). maar bleef met 19 punten aan de leiding, gevolgd door Athletico Madrid met 17 en Sara- gossa met 15 pnt. De ruim 53.000 rumoerige supporters van Manchester United op Old Trafford konden het nauwelijks aanvaarden: 19 wedstrijden lang waren hun favorieten ongeslagen gebleven, maar nu was het toch gebeurd. In een ontmoeting waar in de Mancunians tot zaterdag onbe dreigd aanvoerder van de ranglijst, de beste kansen schenen te hebben, kwam eindelijk de nederlaag. Leeds United, vorig seizoen nog tweede-divisieclub, zorgde voor die grote verrassing. Het triomfeerde met 10 door een doelpunt van binnenspeler Collins. De uitslagen: Birmingham C.Sun derland 43. BurnleyLiverpool 15, EvertonWolverhampton W. 50, Ful- hamArsenal 34, Manchester United Leeds United 01, Nottingham Forest Blackburn R. 25, Sheffield U. Aston Villa 42, Stoke CityBlackpool 42, Tottenham H.Sheffield Wednes day 32, West Bromwich Albion Chelsea 02, West Ham U.Leicester C. 0—0. Resultaten Duitse Bundesliga Bor. NeunkirchenHertha BSC 22, Hanno verStuttgart 21, MeidericherSchal- ke 21, FC NuernbergFC Köln 30, Bor. DortmundWerder Bremen 12, Eintr. FrankfurtEintr. Braunschweig 22, Karlsruher SCFC Kaiserslautern 6—1. Hamburger SVMuenchen 1860 32. De stand: FC Köln en Werder Bre men delen de eerste plaats met 19 pnt. uit 14 wedstrijden. Schalke 04 sluit de rij met 7 punten. Het Italiaanse voetbalteam heeft in Bologna Denemarken in een vriend schappelijke wedstrijd met 31 versla gen. De Denen gingen de tweede helft met een 01 voorsprong in. Door de Amerikaanse ploeg overtui gend met 60 te verslaan heeft Neder land zich in Stuttgart vrijwel verzekerd van een plaats in de eindronden van het toernooi om het internationale mi litaire voetbalkampioenschap. Bij de rust leidde Nederland met 10. De Hongaarse titelhouder Vasas Gyoer heeft zich in Sofia als vijfde club ge plaatst in de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen. Vasas verloor de uitwed- srijd tegen Lokomotiva weliswaar met 43t doch heeft een beter doelgemid- delde omdat destijds de ontmoeting in Gyoer een 53 zege voor de Hongaren opleverde. Eerder bereikten FC Köln, DWS, Real Madrid en Inter de kwart eindstrijden. (Van onze handelalmedewerker) In de hoofdklasse zaalhandbal heren heeft EMM uit Middelburg zich volledig hersteld van de vorige week geleden nederlaag tegen Dynamo. Met de cij fers 12-9 stuurden zij Quintus naar huis terug. Het Rotterdamse Dynamo won van Sittardia met 13-5. Sittardia staat nu met stratum Meteoor uit Ein- hoven, dat met 12-17 van Operatie '55 verloor, onder aan de ranglijst. ZUID B. DAMES. Met een minimum aan ver schil van doelpunten heeft EBHV een benauwde zege behaald op hun Bredase stadgenote SOA. De openingstreffer werd gemaakt door Rina Wolfsdorff die EBHV de leiding gaf. Het antwoord kwam zeer snel met een harde schuiver van Marianne Roelandt. Toch zou EBHV weer de leiding nemen. Helma Boot, die op de linkse speelhelft opereerde, kwam na een schijnbeweging fraai voor doel en schoot onhoudbaar in. Het duurde een kwartier alvorens Thea Spelier voor SOA weer gelijk maakte. Zo bleef de stand tot de rust. Wie had gedacht dat na de rust de spanning af zou nemen, had mis gegokt. Beide ploegen hadden vermoedelijk de opdracht gekregen om direct door te drukken. Het spel ver plaatste zich snel met verschillende mooie aanvallen aan beide zijden. EBHV kon uiteindelijk met een achterwaartse worp van Riet Verharen de winst in de wacht slepen 2-3. HEREN. Ook de heren van EBHV heb ben zich niet onbetuigd gelaten. Met 'n 19-8 nederlaag stuurden zij Taxandria naar Oisterwijk terug Na tien minuten keek Taxandria reeds tegen een achter stand aan van 5-0 door doelpunten van Co Niewenhuyzen '2x) x Paul Herrings (3x). Henk Verhoeven, de beste speler van het team uit Oisterwijk zorgde voor het eerste tegendoelpunt. Jac. Smarius maakte er door twee doelpunten 5-3 van. Voor van speelhelft werd gewisseld, zorgde Cees Willemse '2x) en Jan Boot (lx) er voor dat de Bredase rood-witten een voorsprong namen: 8-3. Na de rust werd Taxandria volkomen overrompeld. Nog elf maal wist, EBHV te schieten via Rob Paledanus, Cor de Roos en Jan Boot Voor Taxandria scoorden Martin v. Veghel en Jan van Es. WEST-BRABANT DAMES le KLASSE: Het Bredase Be Fair heeft het niet kunnen klaren tegen de gedoodverfde kampioenen Volt uit Tilburg. Met de rust had Tilburg 'n voor sprong van 3-0 met doelpunten van Ine Groenedaal (2x) en Ine Zeil. Na de rust bleef Volt domineren, ofschoon Be Fair zich niet gewonnen gaf. Bij de stand 6-0 redde Fien Sagius de eer voor Be Fair. Enkele minuten voor het einde bracht Lia Parren de stand voor Volt op 7-1. De wedstrijd RapidEmBeE eindigde in een 6-1 overwinning voor Rapid. Voor de thuisclb scoorde Sis Rijnen. Anne Selbach, Toos Kaptein en Romy de Leeuw. Het enige tegenpunt werd voor EmBeE gescoord door Cor Schoenmakers in de tweede speelhelft. HEREN le KLAS: SOA heeft zijn meerdere moeten erkennen in het tech- nis beter spelende Volt. Ad van Dongen gaf na vijf minuten Volt de leiding. Mart van Laarhoven en Joop Berben zorgden voor nummer twee en drie. Met een sprongworp maakte Ad Spelier voor de Bredase groen-witten het eerste doel punt. Met de rust noteerden we 'n stand van 3-6 in het voordeel van de Tilburgse ploeg. Na de rust zorgde Volt voor nog meer vurwerk. Vier maal passeerden zij de doelman Bas Bouman. SOA scoor de slechts eenmaal door Jan v. d. Bom. Volt staat nu met Velocitas, dat van Desk won (9-6) boven aan de ranglijst. DAMES 2e KLAS: De dames van Dongen hebben een goede wedstrijd ge speeld tegen Boemerang Tilburg. Uit eindelijk moesten zij toch de volle winst mee naar de wolstad geven. Voor de rust nam Boemerang de leiding door Trees van Beurden en behield deze tot tien minuten na de rust. Sjan Greve bracht de partijen op gelijke voet. Don gen bleef doorvechten, maar moest toezien dat door een doelpunt van Ger Smulders gescoord enkele minuten voor het einde, de volle winst mee naar Til burg ging. Hoofdklasse B Dames: SwiftDWS 8-4, Verbuch-Quints 7-2 WLC/DES- Hygiëa 6-8, Heren: DynamoSittardia 13-5 EMM-Quintus 12-9, Str. Metèoor Operatie '55 12-17. Zuid B, dames: SOA—EBHV 2-3, SIOS -Were Di afgelast. Heren: Taxandria EBHV 8-19, HellasTonido afgelast. FortunaWere Di afgelast. West-Brabant: Dames le klas: Be Fair-Volt 1-7, EmBeERapid 1-6. Heren le klas: Juliana-Rapid 13-8, SOAVolt 4-10, DeskVelocitas 6-9. Dames 2e klas: DVS-SOA 2 8-1, Boemerang-Dongen 2-1, EBHV 2Boemerang 4-0. Heren 2e klas: Blauw Wit-Longa 5-4, Boemerang- Blauw Wit 12-9. Volt 2-EBHV 2 14-5. Dames 3e klas: Blauw Wit 2-VCW 6-4, EVV-Blauw Wit 2 7-9. Heren 3e klas: Velocitas-DVS 8-12, Dongen-Were Dl 2 11-7. Dames 4e klas: Longa-Terheijden 0-4, SOA 3-Longa 0-4, Heren 4e klas Taxandria-Rapid 3 17-7. Velocitas 3- Taxandria 2 3-13. Heren 5e klas: Boeme rang 2-SOA 3 7-14, Heren 6e klas: Volt 3-Were Di 3 4-14. (Van onze sportredactie) BRUSSEL. De Belg Ferdinans 5racke, wereldkampioen achtervolging] >ij de profs, heeft zaterdagavond in het Brusselse sportpaleis het wereldrecord >ver 5 km (overdekte banen) verbeterd sn gcbacht op 6 min. 5,6 sec. Het record was in bezit van de Neder lander Peter Post, die op 21 december '62 in Zürich de 5 km reed in 6 min. 7,6 sec. Na 6 van de 21 te rijden ronden had Bracke al een voorsprong van 40 meter op zijn schema, dat was gebaseerd op een tijd van 6 min. 3.4 sec. De Belg verloor die voorsprong later echter ge heel. Toen de bel voor de laatste ronde ging lag hij zelfs een vijftal meter ach ter. Geholpen door het geestdriftige pu bliek hield Bracke het wereldrecord ech ter binnen bereik. De Belgische pistiers zijn aan een ware recordjacht begonnen. Een week geleden vestigde Patrick Sercu in het Antwerpse Sportpaleis een nieuw 1-kilometerrecord. Hij reed de afstand in 1.6.63 en klopte daarmee de sprinter Claesges. een Duit ser, die over dezelfde afstand 1.8,24 deed op de Berlijnse wielerbaan in november 1963. De tijd van Ferdinand Bracke is voor overdekte banen de beste, die ooit is verwezenlijkt. Het 5-kilometerrecord voor open banen staat bij de beroeps renners op naam van oud-wereldkam pioen Leandro Faggin, die de afstand af legde in 6.2,4. Bij de amateurs staat het record sinds 1960 op naam van de Itali aan Constantino in 6.13,4. Het amateur record gesloten piste is nog steeds eigen dom van Rudi Altig. die met 6.10.2 in 1954 op de Keulse wielerbaan een uit zonderlijke prestatie leverde. Tennis De Nederlandse tenniskampioen Ton: Okker is ook met succes door de derde ronde van het herenenkelspel van het toernooi om de kampioenschappen van Victoria gekomen, maar het heeft hem wel enige moeite gekost de Australiër Peter Keiler te overwinnen. Okker won tenslotte met 57, 86, 64, 46, 64. Door de harde wind viel het spelers zwaar controle op hun slagen te krijgen. Okker scoorde het winnende punt op een foute beslissing van de scheidsrech ter. De bal ging bij zijn volley duidelijk uit, maar de umpire telde „game, set and match". Beide spelers keken de umpire met verbazing aan, maar deze besteedde er verder geen aandacht aan. Hij was te druk bezig met zijn score- boek Okker haalde zijn schouders eens op en nam aan het net de geluk wensen van zijn tegenstander in ont vangst. Het is niet de eerste keer, dat een scheidsrechter de spelers tegen zich in het harnas jaagt. De arbitrage is ronduit slecht. In het herenenkelspel versloeg de Australiër Roy Emerson zijn landge noot Will Coghlan. Fred Stolle van Australië won van de Schot Harry Ma- thieson en Neale Fraser versloeg zijn Australische landgenoot Maurice Broom De spelers die in Melbourne uitkomen in het toernooi om de tenniskampioen schappen van de staat Victoria hebben zondag een wedstrijd Australië-Europa gespeeld, waarin elke partij uit twee sets bestond. Australië wpn zes van de zeven partijen. Eén eindigde er onbe slist. Tom Okker ontmoette Wimbledon- kampioen Roy Emerson, die hem met 75, 6—1 versloeg. Jan Hajer speelde tegen Bowrey en werd met 61, 62 geklopt. Het Frans-Nederlandse dubbel Grinda-Okker leed voorts een nederlaag tegen Bowrey-Davidson. De cijfers wa ren: 61, 62. De verdere uitslagen zijn: Ruffels versl Govern (Fr.) 6—4, 6—2, Stolle onbesl. met Barthes (Fr.) 63, 57, Cooper versl. Stilwell (G.B.) 75, 75, New- combe/Roche versl. Barthes/Jouffrel (Fr.) 6—3, 6—2. Atletiek De 29-jarige Japanner Terasawa heeft de 18-de Asahi-marathon gewonnen. Er namen 34 Japanners en 4 buitenlanders deel. Terasawa, die op de Olympische marathon 15e was geworden in 2.23.09, maakte nu een tijd van 2.15.15,8. De bestgeplaatste buitenlander was de Zuidkoreaan Lee Sang Hoon. Hij werd 14e. In de Olympische marathon legde hij op de 11e plaats beslag. De Nieuwzeelander Jeff Julian, die vorig jaar had gewonnen met een tijd van 2.18.06. bracht het niet verder dan de 18e plaats. In de Olympische marathon was hij 29e. De andere buitenlanders, de Tsjech Chudomel en de Amerikaan James Green, waren ver in de achter hoede. Een Hongaars gerechtshof heeft twee leden van de Hongaarse Olympische ploeg, die in Tokio zijn achtergebleven, tot gevangenisstraffen veroordeeld. Dit is vandaag meegedeeld door Radio-Boe- dapest. Andras Toeroek kreeg een straf van een jaar en Gabor Bala een straf van 18 maanden wegens „het niet terug keren naar huis". Bob Hayes, de Olympische kampioen op de 100 meter, zal zijn amateur-car rière afsluiten. De Amerikaanse sprin ter direct nadat hij in Tokio het goud won, kondigde hij het al aan wordt professional voetballer. Vandaag zal hij het contract, dat hem verbindt aan het „Cowboys-team" uit Dallas tekenen, al dus het dagblad Miami News. Golf Arnold Palmer en Jack Nicklaus heb ben er te Kaanapali voor gezorgd dat Amerika in de derde en voorlaatste ron de van het golftoernooi om de Canada Cup onverwacht een ruime voorsprong op Zuid-Afrika heeft kunnen nemen. Deelden beide landen na twee ronden 36 holes de eerste plaats nog met 274 slagen, na 54 holes leidt Amerika met een totaal van 406, gevolgd door Zuid-Afrika met 415. De laatste ronde wordt vandaag gespeeld. In de individuele rangschikking bezet Palmer de eerste plaats met 200 slagen. De Zuidafrikaanse speler Gary Player is tweede met 203 slagen en Nicklaus derde met een totaal van 206. Nederland, vertegenwoordigd door Gerard de Wit en Martin Roesink, staat met 464 slagen in het landenklassement op de 18e plaats. In de persoonlijke rangschikking is Roesink met 221 als 26ste geklasseerd en De Wit met 232 als 48ste. Schaatsen De zes-steden-schaatswedstrijd, die in de Zwitserse plaats Bazel is gehouden over 500 en 1500 meter, is een Franse overwinning geworden. De Fransman André Koupprianoff be zet de eerste plaats in het individuele klassement met 92.167 punten en zijn landgenoot Reymond Fonvieille wist met 92.733 punten beslag te leggen op de tweede plaats. Op de 500 meter werd Fonvieille eer ste met een tijd van 43.8 seconden en Koupprianoff tweede in 44.6. Op de 1500 meter veroverde Koupprianoff de eerste plaats in 2.22.7 minuten en Fonvieille wer dderde in 2.26.8, achter de Duitser Karl Merdes, die 2.25.5 voor zich liet af drukken en beslag wist te leggen op de derde plaats in het individueel klasse ment met 94.800 punten. De einduitslag van deze stedenont- mocting' was: 1 Parijs (Frahkrijk) 285.700, 2 Mannheim W.-Duitsl.) 293.767 3 Bazel (Zwitserl.) 295.533, 4 Keulen (W.-Duitsl.) 306.534, 5 Zürich (Zwitser land) 311.133, 6 Frankfort (W.-Duitsl.) 340.700 punten. Allerlei In Londen is de eerste van de twee voorwedstrijden tussen Groot-Brittan- nië en Frankrijk gespeeld voor het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey 1965. De Britten wonnen met 82. De in Amsterdam gespeelde wed strijd tussen het ijshockeyteam de Am- stel-Tijgers en HYS HOKY (Den Haag) voor de Beker der Lage Landen, is door de Hagenaars met 91 gewonnen. De 28-jarige Fransman Luigi Menzi heeft zijn poging om van San Remo naar Nice te zwemmen opgegeven, nog voor hij de Franse wateren had be reikt. Hij was toen 5 uur en 55 minu ten in het water geweest. Het Tsjechische zaalhandbalteam ze gevierde met 1714 over Zweden. Het Westduitse team won in Zürich met 2310 van Zwitserland. Kisa Toverit uit Helsinki zegevierde te Kopenhagen met 78-62 over Gladsaxe BK in de wedstrijd voor de Europese basketbalbeker heren. In Reykjavik won de IC Reykjavik met 71—17 van de Belfast Collegians uit Noord-Ierland. De Hongaar Imre Foeldi heeft in de vedergewichtklasse het wereldrecord drukken op 127 kilo gebracht. Het we reldrecord stond met 126 kilo op naam van de Japanner Foekoeda. Het organisatiecomité van de Engelse voetballeague verwacht dat het verlies aan toeschouwers in het Britse voetbal dit seizoen boven de 2 miljoen zal ko men en het totaal voor het seizoen van negen maanden op ongeveer 25 miljoen, het vooroorlogse peil, zal komen.

de Stem | 1964 | | pagina 9