Spokenjacht in Vlaanderen BERCO ETALEERT JAPONNEN voor de komende feestdagen COCKTAIL-JERSEY - FANTASIE WINTERMANTELS 59.50 69.50 79.50 DAMES SP0RTJACKS KINDERMANTELS 14.90 16.90 19.75 21.00 I 29.75 37.5039.7549.50 „OLD FIREHAND' v> RAKET AANDRIJVING OP BASIS VAN „PLASMA" Snelheden van 100 kilometer per seconde Zweeds schip met man en muis vergaan RODE RUZIE WEER IN HET OPENBAAR Paus roept op tot „moderne naastenliefde Kasper Kardolus schermt prachtig BOEKENPLANK t J. H. B. Puylaert Frank Puylaert Moderne positiekleding WIJ ZIJN 'S MAANDAGSMEDDAGS GEOPEND. GOES LANGEV0RST 80-82 Dr. I. Rietsema neemt afscheid van Tuinbouwbond N.C.B. LAWINES DODEN ZEVEN MENSEN Stier draadloos bestuurd voor Spaanse tv. Koers Mariner gecorrigeerd Na Bombay: ZESDAAGSE TE MUNSTER Moord is kinderspel Een wilde roos Schippersalmanak Afwezig BONTMANTELS KEES VAN DE VEN WIJ KUNNEN U TONEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 7 DECEMBER 1964 In plaats rustig van zijn welverdiend pensioen te genieten jaagt Johan de Vries, oud-postdirecteur van Terneuzen, al jarenlang achter spoken aan. Direct na zijn pensionering in 1961 werd de heer De Vries benaderd door de Kon. Nederl. Academie van Wetenschappen, afdeling Volkskunde voor het op schrift stellen van alle volksverhalen, die de oudere generatie in Oost-Zeeuwsch' Vlaanderen door overlevering nog kent, Men had voor dit werk in deze streek geen geschikter man kunnen vinden. De heer De Vries is door en door bekend met de mentaliteit in Vlaanderenland en spreekt ook vlot de verschillende dia lecten. Op zijn tochten langs kreken, poelen en slingerende dijken jaagt hij achter spoken en allerlei andere bizar re verschijningen aan. Men ziet hem oude vervallen boerderijtjes binnen gaan, waar hij urenlang kan zitten pra ten over dingen „die het daglicht niet verdragen". In het zgn. „boerengat" een polder in het land van Terneuzen brengt hij ons bij een oude boerderij omgeven door grillige knotwilgen. Ach ter de hoeve staat een vervallen huisje, dat dienst doet als bergruimte. Dan horen we De Vries verhalen wat zich hier afspeelde rond 1900. „Hier in dit huisje kwam ze huilend binnen, Maatje het zeventien jaar oude dienst meisje, dat diende bij een boerin in Hoek - een vrouw, waarover vreemde geruchten de ronde deden. Tijdens het kneden van het brooddeeg, zag het meisje op een keer de hele deegbal uit de pan naar de zoldering stijgen en weer terugkomen.Veertien dagen later was het nog veel erger: uit dezelfde pan kwamen spartelende jonge hondjes, die even later in het niet verdwenen. Vol komen overstuur vertelde Maatje het voorval aan de boerin, die er met vals krijsende geluiden om lachte en het meisje de raad gaf alles maar te ver geten. Het werd het arme dienstertje echter te bar en ze besloot dan ook on middellijk te vertrekken. Op weg naar huis, terwijl de avond inmiddels was gevallen, gebeurde het. Onverwachts sprong hij op haar rug, een afschuwelijke zwarte hond met een stuk ketting om de hals. Waanzinnig van angst strompelde ze met het ondier op de rug naar de boerderij van Marien Wolfert waar het licht nog brandde. Terwijl ze waanzinnig van angst op de deur beukte liet het monster haar los en verdween als een flits in het duister. Zwaar toegetakeld en nog rillend van angst vertelde zij haar bange avontuur aan de boer en de boerin, die het direct begrepen. Het was „den Ossaert" de af schuwelijke zwarte spookhond, die haar besprongen had. En zo kan de heer De Vries nog veel meer vertellen, genoeg om er dagen lang naar te kunnen luis teren. Over de heksenwei van Lams- waarde, de witte wieven bij Terhole, en het gehucht „De Val" bij Zaam- slag waar nu nog vele ouderen 's avonds liever niet komen. Want het bijgeloof - vreemd voor me zijn, die heerlijke toch ten door het ruige Vlaanderenland te moeten missen". Aan het eind van zijn relaas kon de heer De Vries ons nog mededelen, dat de mogelijkheid bestaat, zijn verzamelde verhalen in boekvorm te zien verschijnen. De Kon. Acade mie zou daar geen bezwaar tegen hebben. TILBURG Tijdens de algemene ver gadering van de Tuinbouwbond N.C.B., die op donderdag 17 december in Tilburg wordt gehouden, zal dr. I. Rietsema af- scheid nemen als adviseur van de bond; dit vanwege zijn leeftijd. heeft een lang leven in Zeeuwsch- Vlaanderen De Kon. Ned. Academie van Wetenschappen is vol lof over het werk van de heer De Vries en roemt de wijze waarop hij zijn verhalen weet samen te stellen. De oud-postdirecteur zegt er zelf het volgende over: „Ik heb een sterk mystieke inslag en het spreekt allemaal (Bijzondere correspondentie) STUTTGART Misschien al binnen enkele jaren zullen de raketten, die het wereldruim ingeschoten worden, met zo genaamde plasma-dryfwerken" worden uitgerust. Want alleen met zulke, voor lopig alleen nog maar op tekenborden en in modellen bestaande drijfwerken, zou het mogelijk zijn, de gewenste enorm hoge snelheden tot 100 kilometer per seconde te bereiken. Onder ..plasma" verstaat men een ge ïoniseerd en daardoor elektrisch gelei dend gas. Verhit men bijvoorbeeld wa terstof op 5000 graden Celcius dan val len de waterstofmoleculen uiteen in atomen. Wordt de verhiiting nog verder opgevoerd, dan ontstaat de zogenaam de plasma-toestand, waarbij de atomen zo heftig tegen elkaar botsen, dat er elek tronen weggeslingerd worden. Daarme de is tevens de ionisatie, dat wil zeg- paCojd^xeeAo^uiinj SJIHQ uaa uba jape^i }at[" ui ip-ioM aAegdosSuijaspfiM -juo apjaaoiiduiooaS Jaaz azap uee ^óq •ueeisaq ua^aoui noz uagouuaA ipsu; -3ïa[9 ua ;qoiMa§ uasstv} SuipnoqjaA a§ -i;sunS uaa fiqxeeM sjo;oeaju.ia^ aiqaiT 'auiaiq uee '{bjooa l'iqjcup t^uap uapM •uajaonpojd uajaom ièz aigjauo apSipou -aq se§ ;aq uba 3ui;jtqj9A ap jooa ap a;uiinj axie;aueïdja;'ui ap ui uaui aoq uiaaiqoJd iaq §ou Ja^qoa si tsoiagdouQ STOCKHOLM/DEN HAAG ln het afgelopen weekeinde zijn verschillen de schepen in moeilijkheden geweest. Drie zonken er: een Nederlandse en een Zweedse kustvaarder en een Belgische treiler. De opvarenden van het Neder landse schip zijn gered. Gisteren werd het zoeken naar de Zweedse coaster „Grauten" gestaakt, nadat voor de Zweedse noordkust een rubberboot met de lijken van vier be manningsleden was aangespoeld. Toen stond vast dat de „Grauten" met man en muis was vergaan. Er werden ook lege en kennelijk ongebruikte red dingssloepen van het schip gevonden. Bij Borkum verging in de Wester- Eems de kustvaarder Santa Lucia uit Groningen. De acht opvarenden kon den tijdig overstappen aan boord van de loodsboot Castor. In de monding van de Humber bot ste zaterdagavond de Belgische treiler Z514 uit Zeebrugge tegen een Britse treiler. Het scheepje zonk binnen drie minuten, maar de zes opvarenden kon den een sloep strijken en wisten zich te redden. Zij werden opgepikt door de Britse treiler en naar Grimsby ge bracht. KUEBLIS /MER AN O Zeven men senlevens hebben dit weekeinde lawines in Zwitserland, Oostenrijk en Italië ge- eist. Vier personen werd enbedolven in het Zwitserse Praettigua, van wie drie houthakkers. Twee schaapherders kwa men nabij Merano om. Van de twee man, die in het Oostenrijkse Zillertal iii een lawine belandden, wordt er een vermist. gen het elektronisch geleidend vermo gen van het gas bereikt, een natuur kundige eigenschap, die voor het gebruik van het gas als aandrijving voor raket ten beslissend is. Al sinds lange tijd worden de geïoni seerde gassen gebruikt en wel bij de lichtbooglampen en bij het lassen. In tegenstelling tot de chemisch opgewek te reactiewarmte bestaat er voor de door ionisatie veroorzaakte gas-temperaturen theoretisch geen bovenste grens Zo kon den in de lichtboogzuilen ook al tempe raturen tot 50000 graden Celcius be reikt worden. Juist deze mogelijkheid echter, aldus verklaren de technici, maakt het geïoniseerde gas tot een idea le, hoog gekwalificeerde aandrijving voor ruimtevaartuigen. Reeds in het jaar 1963 werd het eerste model van zo'n plasma-drijfwerk aan 't publiek getoond, en wel op het Europese Ruimtevaartcongres in Stuttgart. Het werd ontwikkeld in het Duitse Labora torium voor Ruimtevaart in Stuttgart- Vaihingen en betekende een hoogtepunt van de desbetreffende onderzoekingswerk zaamheden en experimenten. Sinds en kele weken heeft men weer nieuwe mo dellen in bewerking, terwyl op het ogen blik een aanzienlijk verbeterd „stralings- gekoeld dryfwerk" wordt beproefd. MADRID De Spaanse televisie heeft een reportage gegeven over een draadloos bestuurde stier. In de kop van het dier is een apparatuur aange bracht, waarmee men bepaalde zenuw centra kan prikkelen. Het experiment dient wetenschappelijke doeleinden en zou voor het dier niet pijnlijk zijn. Er werd bij gezegd dat men op deze wijze misschien eens van misdadigers nor male mensen kan maken. Ook zou men mogelijk koeien ertoe kunnen brengen meer melk te geven. MOSKOU Na de Chinezen heeft nu ok het Kremlin zyn stilzwijgen over het ideologische geschil verbroken. Sinds Kroestjevs aftreden werd daar in het openbaar niet meer over gepraat totdat het Chinese partijorgaan vorige week opnieuw een tirade tegen het Kremlin afdrukte. De Pravda van gis teren gaf een repliek waarin woorden voorkwamen als „dogmatisme", „wette loosheid" en „persoonsverheerlijking". De Pravda noemde China overigens niet met name. Diplomatieke waarne mers menen uit het heropleven van de scheldpartijen te mogen opmaken dat het met de betrekkingen tussen beide landen nog steeds bergafwaarts gaat, al sluit de Pravda zich dan wel aan bij het Chinese standpunt inzake Vietnam. De Oostduitse leider Ulbricht reageer de zondag op het herenigingsvoorstel van de bondsminister van buitenlandse zaken Gerhard Schroder met te verkla ren dat de hereniging een zaak is van de „beide Duitslanden", waarmee de grote vier nauwelijks iets hebben te maken. Zoals bekend wil Schroder een per manente commissie van de ministers van buitenlandse zaken der vier grote mogendheden om het Duitse probleem te bespreken. In Washington, waar Gromyko op be zoek is bij ambtgenoot Dean Rusk, ver klaarde eerstgenoemde opnieuw gekant te zijn tegen de MLF en vooral tegen de voorgestelde Duitse deelname. „Hier werd Maatje door den Os saert besprongen erg tot mijn verbeelding, de vrouwen met hun zwarte kunst uit het land van Axel De Kauter uit Nieuw Namen de uitbanningsritten in Absdale en niet te vergeten de „vreselijke Ossaert". He laas ben ik nu bijna rondgekomen met dit werk en het zal straks dan ook WASHINGTON Vanaf de basis Pasadena in Californië heeft men za terdag een kleine hulpraket in wer king gesteld, die de koers van het Ame rikaanse ruimteschip „Mariner-IV", dat op weg is naar Mars, moet wijzigen. Men zal echter vérScheidèhe dagen moeten wachten voor men weet of deze manoeuvre succes heeft gehad. De telescoop van de „Mariner-IV" functioneert „volmaakt", aldus geleer den van de universiteit van Chicago. VATICAANSTAD Paus Paulus heeft zondag, een dag na zyn terug komst van een vermoeiende reis naar India, opgeroepen tot een „nieuwe men taliteit" in de christelyke naastenliefde tussen de volkeren. De paus, die er uitgerust uitzag, sprak tot de duizenden die zich op het St.-Pie- tersplein hadden verzameld. „Wij brengen u de groet van het volk dat wij op onze bedevaart hebben ont moet", zei hij. „Wij hebben voorbeelden meegebracht van godsdienstigheid, van groot geduld, van een serene en berus tende nederigheid, altijd vol hoop en goedheid". Hij zei dat zijn reis hem geholpen had te' zien „hoe de betrekkingen in de he dendaagse wereld tussen volkeren en personen, hoe ver ook verwijderd, mo gelijk zijn, en het doel waaraan wij ons moeten wijden." „Daarom moeten wij de anderen beter leren kennen, respecteren en liefheb ben", vervolgde hij. „Dit is wat de nieu we geest en de vorming van de mens van heden moet voeden." De paus voegde eraan toe, dat het christendom met zijn boodschap van naastenliefde „de ware godsdienst van deze tijd is". Hij riep Maria aan om „de trouw aan onze godsdienst en ook de trouw aan onze mensheid" te versterken. Zaterdag had Rome paus Paulus een grandioze ontvangst bereid. Een mu ziekkorps speelde het pauslied en het Italiaanse volkslied. Eenentwintig ka nonschoten weerklonken. Minister-pre sident Aldo Morro en verscheidene mi nisters begroetten de paus. De ochtend was in Bombay nog volop bezet geweest met een bezoek aan het Maria-heiligdom in Bandra en aan een college met 2600 studenten en met ver schillende indrukwekkende afscheids- plechtigheden. De reis zelf verliep rus tig, in tegenstelling tot de landing, die hard aankwam. De paus kreeg een bloemenhulde van een Romeins kind. De route die de open Mercedes aflegde, was omzoomd door duizenden. Van de openbare gebouwen en talrijke huizen wapperden vlaggen. Alle historische gebouwen waren ver licht. Twee en een half uur duurde de tocht van Fiumicino naar het Vaticaan, een afstand van ongeveer 30 km. PARIJS Voor een uitstekende pres tatie zorgde zondag tijdens een interna tionaal sabeltoernooi, om de Challenge Marcel Dentzer in Parys, de Nederlandse sabruer Kasper Kardolus. In de directe eliminatie van het toernooi, waaraan door 's werelds sterkste schermers werd deel genomen, zorgde de Hagenaar voor een verassing door de grote favoriet, ex-we reldkampioen Pawlowski (Polen) met 10-9 uit te schakelen. Kasper Kardolus, die zelfs met 6-1 had voorgestaan in deze spectaculaire partij, eindigde door deze zege onder de laatste vier ,want in de kwartfinales had hij niet 'veel moeite met de Zwitser Mohoss (10-7). In de halve finale echter verloor hij op het nippertje van de latere winnaar, de Hongaar Meszena, met 10-8. De finale gin gtussen twee Hongaren, namelijk Meszena en Kovacs. Meszena won met 10-8. De overige Nederlanders werden reeds eerder uitgeschakeld. Makk eindigde onder de laatste 16 en Pentz, Mosman en Vunderink onder de laatste 32. MüNSTER De favoriete Duitsers Ru- di Altig en Hennes Junkermann hadden zondagavond de leiding in de Zesdaagse van Münster met 374 pnt. Fritz Pfenninger en Sigi Renz (Zwit serland /Duitsl.) bezetten met 186 punten de tweede plaats. De overige koppels hadden een of meer ronden achterstand. EEN LEGE GEMINI-ruimtecapsule wordt woensdag vanaf Cape Kennedy in de ruimte gebracht. De Gemini zal straks drie man vervoeren. DELEN VAN Leviticus, het derde boek van het Oude Testament, neergeschre ven op rollen perkament, zijh verleden week door een archeologische expedi tie in Massada in Israël gevonden. PRESIDENT Charles de Gaulle heeft tegen V.S.-ambassadeur Charles Bohlen gezegd dat hij voornemens in Frankrijk tegen 1969 „uit de NAVO te halen". Dit althans weet een Brits zondagsblad te melden. rn de Accoladereeks van Sijthoff ver scheen een nieuwe roman van Agatha Christie; Moord is kinderspel. Een Brit die uit het Verre Oosten in zijn land terugkeert, ontmoet in de trein een oud dametje, dat hem nogal bizarre verha len vertelt. Aanvankelijk hecht hij er geen geloof aan, maar als later blijkt dat het dametje diezelfde dag veronge lukt is, gaat hij er anders over denken. Enfin., een echte „Agatha Christie". Een goede plot en spanning volop. Van Iris Murdoch verscheen bij de uit geverij Contact te Amsterdam de roman „Een wilde roos". Het is een psycholo gisch verhaal, dat zich afspeelt in en rond een oud-Engels landhuis. De schrijf ster verstaat niet alleen de kunst karak ters te schetsen ze geeft door een meesterlijke sfeertekening de gebeurtenis sen in haar roman ook het nodige re liëf Lang niet iedereen is 't met Iris Murdoch en haar literaire opvattingen eens maar niemand zal willen beweren dat 't verloren moeite is van haar boe ken kennis te nemen Integendeel Born n.v. uitgeversmaatschappij, die de schipperswereld voortdurend voorziet van talrijke boeken en gidsen op het gebied van de scheepvaart heeft de 69ste jaargang van de Nederlandse schippersalmanak het licht doen zien. Al degenen die zich - hetzij beroeps halve, hetzij uit andere hoofde - op de hoogte willen houden van voorschriften waterstanden, bevaarbaarheid van wate ren eet etc. doen er goed aan zich het handzame deeltje aan te schaffen. Het is zoals altijd overzichtelijk uitge voerd Met diepe droefheid geven wij u kennis, dat heden in het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil in vol le overgave aan Gods Heilige Wil, gesterkt door de Sacramenten der Zieken, zacht en kalm is overleden, onze goede en onvergetelijke moeder en grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante mevrouw HORTENSIA CERAPHINA MARIA BUYCK weduwe van de heer Ancliilles, E. J. de Badts geboren te Sluis, 13 oktober 1892 en overleden 5 december 1964. Oostburg: O. C. de Badts F. M. de Badts-de Witte Ronald Huguette Ingrid Maria de Badts Familie de Badts Familie Buyck Familie Maenhout Oostburg, 5 december 1964 De plechtige uitvaartdienst, waarbij ued. wordt uitgenodigd tegenwoordig te zijn, zal geschieden in de parochiekerk van de H. Eligius te Oost burg op dinsdag 8 december a.s. te 10 uur. Het rozenkransgebed zal gebeden worden maan dagavond om 19 uur in bovengenoemde kerk. en ARTSEN te Sas van Gent vanaf woensdag 9 december II uur vm. tot donderdag 10 december 1 uur n.m. Voor spoedgevallen in deze periode zal dokter Du Puy (01158-777) waarnemen. Jonge buffetbediende, ca 15 jaar, gevraagd. Zeer goede verdienste, prettig afwisselend licht werk. Grand Hotel Rot terdam te Terneuzen Tel (01150) 2041.X Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl. „De Tipge ver", Postbus 21 Hendrik Ido Ambacht. Welk meisje wil graag serieus werk verrichten? Kom tijdens de werkuren eens in onze mo derne elektronische montage- afd. kijken en u zult enthou siast zijn over het soort werk dat hier door uitsluitend meis jes wordt verricht. Aviolanda NV Woensdrecht. Geen massa- of lopende band- werk, maar licht en schoon werk wordt geboden aan meis jes van 16 jaar of ouder in de elektronische montage-afdeling bij Aviolanda N.V. Woens drecht. U kunt dagelijks op ons kantoor inlichtingen verkrijgen maar ook telefonisch 01646 450, 's avonds 01646-551 of 01640 - 6264, Prettig werk in een modern atelier vindt elk meisje van .16 jaar of ouder in de elektro nische montage afdeling van Aviolanda N.V. te Woens drecht. Komt u eens praten of vraag telefonisch inlichtingen 01646 450 's avonds 01646- 551 of 01640 - 6264. R.-k. man, 36 jaar. ervaring in landbouwmachines, in bezit van alle rijbewijzen, zoekt zelf standige werkkring. Brieven onder no. 25323. Bijk. Hulst. Inb. of ged. kabinet, boek-, la- denkasten, porselein kristal, boeken, goud. zilver, voorwer pen. Gebr. Cóuvreur, Visserstr 4, Breda, tel. 35717. X Duizenden korte en lange bont mantels. Desgew. kredietser vice Bij koop wordt reisk verg. In Rotterdam halen wij u met onze auto v.h. station Vraag gratis folder. De Bontko ning, Hoogstraat 97, Rotter dam, tel. 010 - 117117. X Voor woningzoekenden te koop bungalow caravan. Merk Pem- berton lengte 7,5 meter, breed 2,50 m. Geh. modern, inge richt, voorzien van alle com fort. Te bezichtigen. Klooster laan 15, in de poort,' Breda. X Bunkerkachel z.g.a.n wed. Geensen, Trumanlaan 33, Hulst. X Kinderwagen z.g.a.n. te koop. Te bevr Gentsestraat 95. Ka- pellebrug X Bontmantels. Fantastische keu ze uit meer dan 200 stuks. Kees v. d. Ven Nieuwlandstr. 3. Tilburg, tel. 04250-26617. X Bekkers naaim. nieuws. Profi teer nu nog z.z. v.a. f 269,50 Gebr. met garantie v.a. f 30,-, Uitsluitend wereldmerken Goedgek. door Intern. Cons. Organisaties. Zie ons N.I.C.- raamembleem. Let op het juiste adres in uw eigen be lang. Voor Breda alleen Bosch straat 67, tel. 41725. Kerstbomen, alle maten, te koop bij: J. de Maat Hoofd- str 28. St.-Jansteen. Woonhuis te koop Direct te aanvaarden. Te bevr. B 149, Westdorpe. X Nieuwbouwwoningen met en zonder garage v.a, f 36.000,-. Makelaarskantoor Pluyter, Wilhelminastr. 20, Breda, tel. 41155 b.g.g. 36449. X Woonhuis met grote tuin en schuur te koop. Goed onderh. Op korte termijn te betrekken. Te bevr. Hoefkensdijk 44, Lamswaarde. Post Kuitaart. Diverse V.W.'s de Luxe '61- '60 '58. Diverse V.W.'s de Lu xe type 1500 '62 - '63. Opel Rekord '64. Opel Bestelwagen 3000 km gelopen '64, Opel Ca ravan '58. De Jong's Garage bedrijf Nispen. Tel. 01656 - 245. Roosendaal. Burg. Prinsensin gel 39, tel. 01650-5539. X T.k. aang. V.W. busje '58 i. g.st. en aanhangw. in alle m Te bevr P. Buuron, O. Wouw- sebaan 74, B. o. Z., tel 3185. X Austin A 50 1957 ip.s. te koop f 850,-. Tel. Hulst, 01140-2891 X Steeds goede gebr. auto's met volledige garantie. Inruil en financiering. Garage v. Kaam B. op Zoom. Tel. 01640-4775. X Lange Persianer Pattes Lange Nertspootjes Nieuwlandstr 3. Tilburg, Tel. 04250-26617 395.- 750.- Wegens inruil te koop Mer cedes 190 benzine 1962; Peugeot 404 combi 1962; Peugeot 404 1962; Peugeot 403 grijs 1962; Peugeot 403 blauw 1962; Peu geot 403 beige 1958; Peugeot 403 combi 1958; Borgward Isa bella Combi 1960; Opel Rekord 1957; Ford Zephyr model 1957; Morris Oxford 1956. Garage Van Kaam, Bergen op Zoom, tel. 01640 - 4775. X D.K.W. motor 350 cc i.g.s. te koop. Te bevr Irenestr 27, Kloosterzande. X Voor 'n betrouwbare gebruik te auto is het adres: autohan del Toon Gijzen, v.h. Vest- kant 125 thans Dreef 103, Breda v.h, Princenhage. tel. 33346, Zephyr '58 spotprijs.' Opel Blitz '56 spotprijs, Opel Rekord '55 spotpr. Morris Minor best. 60 Opel Rek. '57; Wolsley '62; Anglia '60; Zephyr '59 en '56; Opel Kapitan '56, spotprijs; Fiat 1100 '60; Fiat 500 '57 spotprijs; Ford Anglia '62; V. W. de Luxe '59; Opel Rekord '59; Taunus Transit bestel '61; Consul 315 '62; Dauphine '60 DKW Union 1000 S '62. Nog' diverse inruilwagens spot prijzen. In- en verkoop, volle dige gar. Inr.- en financiering. Tevens aanrijdingvrije wagens te koop gevr. v.a. '59. Ook za terdag en zondag geopend X Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. '59 te koop. Min. Kanstraat 18-20, Breda, tel. 01600 - 3987o. Nest Schotse collies t.k. met stamb. bij J. de Swart, B-roek- dijk 2, Huiten. Tel. 01692-741 X aanhangwagen voor T.k. trel meter groot zijn. Jac. G; Baan 5a, trekker, moet ongeveer 2 bi Oude 01692 Huiten. SL* Tel' Gr«te kalkoenschieting maand 7 dec. bij J. Nijs, Hulst Voor- uit 10 kalkoenen. Beg 3 uur. X met en zonder capuchon een bijzonder leuke collectie Komt U eens kijken? f 15-5. „Wil jij mij soms leren re kenen? De olieprijzen zijn al leen zo laag, omdat er veel te veel wordt geproduceerd. Als wij dus een maand lang allemaal de olie weg laten lo pen zullen de prijzen weer stijgen en kunnen we goe de zaken doen. En ik ben niet bang dat de' anderen geen woord zullen houden. De rege ring maakt ons niets. Er is doorgewerkt, We zullen geld verdienen, als de prijzen hoger zijn." „Ik vind het een sme rig plannetje," zei Harry, „bo vendien houdt u geen rekening met de bronnen in Azië en Eu ropa. En dan de bestaande voorraden nog." „Je bent te jong om hierover te oordelen." „Dat staat nog te bezien." „Nu heb je zelf nog niet bekend, dat jij je in die verlopen prai riejager, of wat het geweest mag zijn, hebt vergist? Ik had nooit kunnen denken dat derge lijk gezelschap jou zou beval len." Ik zag dat Harry een kleur kreeg, maar hij ant woordde fel: ,,U weet heel goed dat ik in dergelijk gezelschap ben grootgebracht. En ik hek ondervonden, dat er heel wat onder voorkomen, die wat kwa liteit betreft de grootste Pie' uit 't Oosten in hun zak kunnen steken. Ik heb de man ver keerd beoordeeld, dat is.DP dat moment klonk er een K?- weldige slag die het hele hui» deed schudden.

de Stem | 1964 | | pagina 6