De koning van de shag Drieling geboren in gezin Mol-Broeren Vijf voertuigen slipten op rijksweg bij Breda Hoge boeten geëist tegen Zoutelanders OP HEr ..Ilarti voor Eveng* Walcheren Z.-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen pittig* Programr Peter, Riny en Corné naar „Charitas" Vrijspraak geëist voor stenografe Streekverbetering Tholen moet worden afgerond „ne\\e reparag dekWedetv autokapP® jyj nucpttg 0|MGHl\e\ 0A654-44A NIEMEYER HALFZWARE SHAG DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 7 DECEMBER 1964 MIDDELBURG Brand in kantoor meubelfabriek VLISSINGEN GOES Twee gewonden bij slippartij Wolfaartsdijk Belastingverhogingen in de raad Westdorpe Hangaar in Eede afgebrand Schade zeer groot Dagblad De Sten Aardenburg Sluis SAS VAN GENT ETI-directeur spreekt voor „Schuttevaer" i OSRAM Zwaargewonde bij aanrijding in Eede Baby van zes maanden gestikt in reiswieg Bromfietser te Sluiskil verongelukt Sint-Nicolaasverrassing te Sint-Willebrord Vast en zeker veel verdienen en toch eigen baas zijn dat is wat voor U! Een Bendix Launderette daar zit geld in! £(Uind&üd/& Dodelijk ongeval te Biervliet Tien gewonden Bus in brand Grote schade Commissie doet aanbevelingen Verhuren zonder vergunning: EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgi en Radio Maandag 7 deceii Zaterdagmorgen om kwart over drie werd brand gesignaleerd in het kantoor van meubelfabriek Van Goedbloed aan de Veerjsingel. Het houten kantoorge bouw stond weldra in lichterlaaie en het brandde nagenoeg geheel af. De brand weer kon voorkomen, dat de aangren zende houtloods eveneens in brand raak te. 8t.-Jacobschool Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld gunstig te beslissen op een verzoek van het bestuur van de r.-k. St.-Jacobschool een hoofden-, tevens personeelskamer te mogen inrichten in genoemde school. Het ontbreken van een dergelijke kamer wordt als een groot gemis gevoeld. De voorziening kan op eenvoudige wijze tot stand komen. Vrijdagavond laat verloor de bestuur der W. K. op de Platijnweg de macht over zijn personenauto, waarschijnlijk tengevolge van hagel en sneeuw. Zijn wagen schoot van de weg en vernielde de hekwerken in de tuinen van de panden 9092 en 94. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder liep hoofdwonden op. Zijn naast hem zit tende moeder kreeg een sleutelbeen fractuur. De raadsleden, die a.s. donderdag in openbare vergadering bijeenkomen, zullen beslissen of e straat- en de rioolbelasting al dan niet verhoogd zullen moeten wor den. Teneinde de begroting 1965 sluitend te maken stellen b. en w. n.l. voor om de straatbelasting van resp. 3 en 6 pro cent van de belastbare opbrengst voor ongebouwde en bebouwde eigendommen te verhogen tot resp. 5 en 10 procent. De rioolbelasting moet volgens hetzelfde col- lege dan verhoogd worden van 20 tot 30 procent van de belastbare opbrengst voor de gebouwde eigendommen en het mini mum en maximum bedrag van f 10.— en f 20.tot resp. f 15.en f 30. (Advertentie) Vergissing Na afloop van de ouder avonden van de r.-k. Lagere School moest het hoofd der school, de heer E. Hendriks ondervinden, dat zijn (splinternieuwe) winterjas niet meer aan de kapstok in de gang van het verenigingsgebouw te zien was. Vermoedelijk heeft iemand bij vergis sing de jas van de heer Hendriks meege nomen, want die, welke voor het hoofd der school overbleef, lijkt veel op zijn eigen jas. Aan de bezoekers van die avonden wordt verzocht om even na te gaan of zij zich niet vergist hebben. Succes I.M.O.-school Dezer dagen heeft de heer E. Verstraeten uit de Zand straat, van het Ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen bericht ont vangen, dat hij de best geslaagde kandi daat was op het examen voor het mid- WETENSCHAPI^EUJK 'VERANTWOORD (Van onze correspondent) In de nacht van vrijdag op zaterdag brak door onbekende oorzaak brand uit in de hangaar van de landbouwer P. Staelens aan de Blindenweg te Eede. De opgeslagen oogst, bestaande uit gerst, vlas haver, hooi en stro werd een prooi van de vlammen, evenals een grote hoeveel heid witlof, een tractor en een aantal landbouwmachines. Door de hevige wind greep het vuur zo snel om zich heen, dat de Aardenburgse brandweer machteloos was. Het woonhuis en de bijgebouwen bleven door de gun stige windrichting gespaard. De schade die door de verzekering wordt gedekt, wordt geschat op f 25.000. Het nablus- singswerk duurde tot zaterdagmiddag. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zutd-Beveland; Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland. inspectie Zeeland F. DE 1.1GT L K M DE JONl. tel 6252 Goes tel 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v üstadestraat 41 Oostburg tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU. tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 21v mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder t 1.— elke regel meer f 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens BI) plaatsing ook in de Brabantse oplagt resp- 1,60 en f 0.60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing teger half geld. (Advertentie) SANSON De pittige shag die prettig roit. Verpakt in plastic pouch dus vers tot de laatste draad. Raadsvergadering Tegen hedenavond om half acht is een raadsvergadering be legd. Op de agenda komen onder meer voor de vaststelling van het uitbreidings plan Aardenburg-Oost, een regeling aan gaande het Kaaiplein, een ontwerp rio leringsplan voor het gebied Elderschans en omgeving, een tweetal premie-aanvra gen voor woningverbetering en enkele subsidie-aanvragen. St.-Nicolaasfeest Te Rozenoord werd in de ontspanningszaal het Sint Nicolaas- feest gevierd. De heer R. Grahame uit Sluis vertoonde dia's uit Sluis en omge ving en van het dagelijks leven in en om Rozenoord, en de heer G. J. van Oor schot droeg enige fragmenten voor uit het boek „De Witte". De heer J. P. J. Wuge directeur van de Stichting bracht dank voor de verleende medewerking. Ministeriële pluim. Dezer dagen heeft de heer E. Verstraeten uit de Zand straat bericht gekregen van het ministe rie van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, dat hij de best geslaagde kandidaat was op het onlangs gehouden examen voor het middenstandsdiploma in de pro vincie Zeeland. Hem is daarvoor een boekwerk overhandigd door het ministe rie. GOES Drs. M. C. Verburg, directeur van het Economisch Technologisch In stituut voor Zeeland, zal vrijdagavond in hotel Nolet te Yerseke voor de afde ling Bevelanden van de Koninklijke Schippersvereniging Schuttevaer enkele vragen rond het kanaal door Zuid-Beve land en de mossel- en oestercultures be handelen. Een en ander geschiedt tijdens de jaarvergadering van de vereniging. denstandsdiploma, in de provincie Zee land. Hem is daarvoor een boekwerk overhandigd door bovengenoemd minis terie. De heer Verstraeten heeft de op leiding genoten aan de I.M.O. Midden standsavondschool te Sas van Gent, waar van de heer J. M. G. de Rijk directeur is Het is reeds een tweede maal dat een leerling van deze school een dergelijk succes boekt. (Advertentie) IMill'uïï^B EEDE Vrijdagavond werd de 59-ja- rige transportondernemer R. Coens uit Eede, toen hij vlak bij zijn woning met een ladder de rijksweg AardenburgBel gië overstak, door een bestelauto gegre. pen. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het St.-Antoniuszieken- huis te Oostburg vervoerd. Voor zijn le ven wordt nog steeds gevreesd. (Advertentie) (Van onze correspondent) ST. JANSTEEN Het echtpaar Wul- laert-Strooband was met zijn zes maanden oude baby op vakantie by de familie Strooband in de Vylaintlaan te Heikant (gem. St. Jansteen). Het kindje, dat in een reiswieg lag, is hierin gestikt. Dok ter Adriaensens uit St. Jansteen, die on middellijk werd geroepen, kon slechts de dood constateren. TERNEUZEN Zaterdagmorgen tegen zes uur is de 46-jarige G. Eggermont uit Westdorpe met zijn bromfiets veronge lukt, toen hij naar zijn werk bij de Ne derlandse Stikstofmaatschappij te Sluis kil reed. Op enkele tientallen meters af stand van de fabriekspoort stond een aan hangwagen geparkeerd. Het slachtoffer heeft deze waarschijnlijk te laat opge merkt en is er tegen aan gereden. (Van een onzer verslaggevers) ST-WILLEBRORD Het gezin Mol- Broeren, Emmastraat 160 alhier, is za terdagmiddag uitgebreid met drie ge zonde jongens. Toosje (7) en Nelleke (6) kregen zo maar van St.-Nicolaas drie broertjes. Het was inderdaad een com plete St.-Nicolaasvejrrassing, want moe der Mol had pas rond Kerstmis op ge zinsuitbreiding gerekend. Peter, Riny en Corné werden op dok tersadvies meteen naar Charitas te Roo sendaal overgebracht, waar dokter J. E. M. Auping met zijn staf thans de jongens met alle zorgen omringt. Het drietal is goed geschapen en kern gezond, zo verzekerde dokter Auping ons zondagmiddag. Mevrouw Mol-Broeren (35) ma-akt het best. Het echtpaar is zeer ingenomen met de drie jongens en Toosje en Nelleke niet minder. Men hoopt het drietal spoe dig in het gezin te kunnen vertroetelen. Voor het arbeidersgezin zal dit uiteraard een hele aanpak betekenen, want op een Begin 'n BENDIX LAUNDERETTE - uw EIGEN zelfbedieningswasserij. Boyaal Inkomen, verzekerde toekomst, volledige zelfstandigheid. Met Bendix staat u 3x sterker: door uiterst gunstige financierings regeling door eigen deskundigen die de meest winstgevende vestiglngs- punten voor u uitzoeken en alle formaliteiten verzorgen door de modern ste, in zelfbedieningswasserijen meest gebruikte Engelse Bendix-apparatuur. Inlichtingen: Bendix Launderette, Scheldestraat 93, Amsterdam. Tel. 020-792071. MIDDELBURG. St. v. d. S., oud 33 jaar, stenografe te Dendermonde, had op 16 juli bij Biervliet met haar personen auto, waarin behalve zij nog drie per sonen zaten, een aanrijding gehad met een haar tegemoet rydende takelwagen. De aanrijding geschiedde in een over zichtelijke bocht vlak bij een benzine station. Volgens verklaring van de ge tuige F. H. S., chauffeur te 's-Heer Arendskerke, zag hij de bestuurster van de personenauto ineens naar links uit halen. Hy werd toen volgens zijn ver klaring gedwongen hetzelfde te doen om een aanrijding te vermijden. Hij dacht, dat de bestuurster van de auto wilde gaan tanken bij het benzine station. Hij moest bruusk remmen, waar door de takelwagen kantelde en tegen de personenwagen aanviel. De gevolgen wa ren zeer ernstig: twee ernstig gewonden in de personenauto, die korte tijd later overleden. De takelwagenchauffeur liep een wondje op aan het achterhoofd en een lichte shock. De auto-deskundige A. F. J. M. Ficq uit Breda, had de dag na de aanrijding beide voertuigen onderzocht en hij vond, dat de takelwagen door het bruusk remmen in de bocht topzwaar was geworden, waardoor deze omsloeg. Het rechtervoorwiel van de takëlwagen moet de personenauto geraakt hebben. De of ficier vond de afloop van de aanrijding zeer ernstig en vroeg zich af of de ver dachte schuld had, dan wel of de schuld soms bij de kraanwagenbestuurder kon liggen. De verdachte had op 150 meter afstand een auto zien naderen. Zij reed met 70 a 80 kilometer snelheid. Zij ver klaarde in de bocht naar links uitgeweken te zijn om niet met de takelwagen in aanraking te komen. Daar de vraag, wie nu schuldig was, erg vaag was, vroeg de officier vrijspraak. De raadsman, mr. G. D. Heij uit Amsterdam, was het met deze eis natuurlijk geheel eens. Uitspraak 16 december. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Op de rijksweg Rot terdamBreda is in de vroege zaterdagmorgen een gecompli ceerd ongeluk gebeurd, waarbij vijf voertuigen betrokken waren. Tengevolge van het gladde weg dek slipten binnen vijf minuten een personenauto, een autobus met arbeiders uit een nachtploeg, een stationcar met kranten, een autobus met havenarbeiders en een personenauto. In totaal wer den tien personen gewond, van wie er acht na behandeling in een ziekenhuis te Breda weer naar huis konden terugkeren. Omstreeks kwart voor drie zaterdag morgen slipte een personenwagen, be stuurd door A. V. uit Breda, komende uit de richting Rotterdam, in de buurt van het viaduct RijkswegLeursebaan, en kwam onder aan de dijk terecht. De be stuurder stapte uit om de andere auto mobilisten voor de gladheid te waarschu wen. Op zyn signaal remde een autobus bestuurd door C. B. uit Breda. De bus begon echter ook te slippen en schoot door de middenberm naar de andere rijbaan en vervol gens eveneens de dyk af. Negen inzitten den van de bus liepen verwondingen op. Net nadat de passagiers de bus hadden verlaten vloog deze in brand en brandde in korte tijd geheel uit. Meteen hierna slipte een met kranten geladen stationcar, bestuurd door M. P. uit Amsterdam en vloog tegen de leuning van het viaduct rechts van de weg. De bestuurder van een autobus, G. van O. uit Breda, zag de brand, remde en botste toen tegen de be stelauto op. De bestuurder van deze stationcar, die beklemd raakte, kon pas enige tijd later uit zijn benarde positie worden bevrijd. Met een linkerschouderfractuur, een her senschudding en vermoedelijk een ge scheurd linkerdijbeen is hij naar het Dia- conessenziekenhuis vervoerd. Kort na de laatste botsing raakte een personenauto, bestuurd door P. S. uit Breda, met nacht ploeg-arbeiders op dezelfde plaats van de weg af. Van de negen gewonden uit de bus, konden er zeven na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis terugkeren. De Nadat de passagiers de Bredase autobus hadden verlaten brandde deze geheel uit. 52-jarige C. v. d. B. uit Sprundel werd met een hersenschudding en een hoofd wonde opgenomen in het Diaconessen- ziekenhuis, de 56-jarige M. de K. uit St.- Willebrord werd, eveneens met een hoofdwonde en hersenschudding opge nomen in het Diaconessenziekenhuis. De autobus brandde totaal uit. Ook de sta tioncar ging geheel verloren. De tweede autobus kreeg zware beschadigingen aan de voorzijde en de rechterzijkant. De twee personenauto's kwamen er met lich te schade af. (Advertentie) zo snelle uitbreiding van het gezin was men niet berekend. Voor juffrouw W. F. Berkholst, de ver loskundige, die mevrouw Mol bijstond en voor de kraamverpleegster Cor Heijnen, was het al een even grote verrassing. Een tweeling lag wèl in de lijn der ver wachting. Peter kwam om precies kwart over drie zaterdagmiddag ter wereld, Riny volgde tien minuten later en Corné weer tien minuten later. De doktoren A. van Liebergen en A. van Berkel werden door de verloskundige van het verrassen de gebeuren op de hoogte gesteld. Zwaar wogen de kleine mannen niet. Peter haalde 2300, Riny 1910 en Corné 1870 gram. Hun vroege komst was voor de doktoren mede aanleiding het drietal over te brengen naar het ziekenhuis te Roosendaal. Zondagmorgen hadden de jongens nog al wat aan gewicht verloren. Niets ver ontrustend, volgens dokter Auping, want GOES De streekverbeteringscom missie Tholen, die aan het eind van haar arbeid is gekomen, heeft in een bro chure een overzicht gegeven van de re sultaten van het streekverbeteringswerk in dit deel van Zeeland. Hoewel sedert 1959 veel tot stand gekomen is meent de commissie, .er toch goed aan te rdoen de bevolking aanbevelingen te doen, die in de streek zelf nader uitgewerkt kun nen worden. Een belangrijke aanbeve ling in dit verband is, dat het wenselijk wordt geacht dat een streekcommissie wordt ingesteld, die stimulerend en coör dinerend kan werken bij de aanpak van activiteiten in streekverband. Voorts meent de commissie dat de on dernemers meer bedrijfseconomisch moe ten gaan denken. De financieringsmoge- lijkheden voor het individuele bedrijf verdienen nóg meer de aandacht. Er zijn mogelijkheden om met een goed op gezette varkenshouderij het arbeidsin komen op de kleinere bedrijven te ver hogen. De voortschrijdende mechanisa tie, aldus de commissie, maakt het nood zakelijk grotere eenheden te vormen binnen het bedrijf. Dit is mogelijk door onderlinge samenwerking van individu ele bedrijven of door vereenvoudiging van het bedrijfsplan (mechanisatie). Er komen op Tholen gebreksverschijnselen voor bij het rundvee. In het kader van de gehele bedrijfsvoering dient hieraan de nodige aandacht te worden besteed. De commissie meent dat bij boeren en landarbeiders op Tholen meer begrip dient te komen voor een betere regionale technische scholing van de werknemer in de landbouw. De noodzaak van goed vakonderwijs wordt vaak onvoldoende onderkend. De commissie pleit voor meer (Yan onze correspondent) MIDDELBURG. Drie gevallen van het verhuren van bygebouwen of gedeel ten daarvan aan toeristen, zonder ver gunning van het gemeentebestuur van Zoutelande, hebben de aandacht van de Middelburgse rechtbank gevraagd. Zekere G., oud 36 jaar, timmerman te Zoute lande, werd ervan verdacht, dat hij in augustus van dit jaar een deel van een bijgebouw had verhuurd aan een gezin van 5 personen, zonder vergunning van het gemeentebestuur. Zijn enige fout was, dat hij niet naar de secretarie was ge gaan om een vergunning aan te vragen. Er zijn in die gemeente een aantal processen-verbaal opgemaakt en de plaat selijke politie heeft dit soort pensionhou ders er nog eens uitdrukkelijk op ge attendeerd, zo sprak te officier. Deze over tredingen moeten z.i. maar eens afge lopen zijn. Hij eiste een geldboete van 200 gulden of 20 dagen. Uitspraak 16 de cember aanstaande. Voor dezelfde overtreding stonden te recht J. K. en Jac. K., respectievelijk 39 en 58 jaar, beiden landbouwer en beiden wonende te Zoutelande. Voor eerstge noemde was een gedeeltelijke ontheffing verleend, doch voor de tweede niet. Voor de andere K., die wel ontheffing voor een gedeelte had gevraagd, was deze af gewezen. Beiden waren ook het vorige jaar bekeurd voor eenzelfde feit, doch zij waren er toen met een betrekkelijk lich te geldboete afgekomen. Het verbod om zonder toestemming van het gemeente bestuur woningen of gedeelten daarvan aan anderen te verhuren, was schrifte lijk van huis tot huis verspreid, zei de officier. De kantonrechter veroordeelde hen kort geleden tot een geldboete van 50 gulden of drie dagen. De officier vroeg bevestiging van het vonnis van de kan tonrechter, met uitzondering van de geld boete, dis hij voor beiden op 500 gul den of 50 dagen wilde zien gesteld, bij niet betaling te vervangen door 2 maan den. De raadsman, mr. W. H. Vermaas, vond dat de betreffende gebouwen ten volle voldeden om deze te bewonen. Er was van alles aanwezig: douche, w.c., waterleiding, elektrisch licht en derge lijke, zodat van zelfstandige woningen kon worden gesproken. Er is in Zoute lande een strijd gaande tussen de hotel houders en de verhuurders van wonin gen of gedeelten daarvan. Als een bij gebouw aan alles voldoet is dit een wo ning. Een officiële woning kan ook slecht ingericht zijn en gebreken vertonen. Het gemeentebestuur staat volledig achter de hotelhouders, zo verklaarde genoemde raadsman. Uitspraak ró december. RIJKSUNIVERSITEIT UTRECHT Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid, vrije studierichting de heer J. L. Klijn Cs-Hertogenbosch); voor doctoraal theologie ds. L. G. Zwanenburg (Stavenisse)voor het doctoraal Duitse taal- en letterkunde de heer P. M. A. Verwijmeren (Prinsenbeek). KATH. UNIV. NIJMEGEN Geslaagd voor het kandidaatsexamen 2e gedeelte geneeskunde de heren D. W. J. M. Einders Cs-Hertogenbosch) H, A, M. Gerritsen (Goes), J. W. M. Hermsen (Vlissingen) en W. J. J. Klinkhamer (Til burg). Geslaagd voor doctoraal sociale weten schappen de heer E. J. N. Brouwers Cs-Hertogenbosch) Morgen, dinsdag 8 december, gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstan den: Hansweert 5.27 en 17.47 uur; Terneu- zen 4.47 en 17.07 uur; Vlissingen 4.19 en 16.37 uur; Wemeldinge 5.58 en 18.16 uur, Het gezin Mol-Broeren, dat nu met verlangen uitziet naar de thuiskomst van de drie broertjes. Links naast de gelukkige ouders, Toosje en Nelleke. dit lag wel in de lijn der verwachting. Peter woog zondagmorgen 2000 gram, Riny 1700 en Corné haalde precies 1500 gram. De goede zorgen, waarmee ze in de kinderafdeling worden omringd, wet tigt de verwachting, dat het drietal spoe dig in gewicht en kracht zal toenemen. Het echtpaar Mol-Broeren mocht in dit weekeinde vele gelukwensen in ontvangst nemen Burgemeester P. J. Alberts en zijn echtgenote kwamen hen persoonlijk feliciteren. In dit kerkdorp is het jaren geleden, dat hier een drieling werd geboren. Dit in tegenstelling met het kerkdorp Schijf waar in bepaalde families heel wat drie lingen voorkomen. samenwerking tussen boer en loonwer ker. Samenwerking tussen de afzetor- ganen zou volgens de commissie kunnen leiden tot een betere afzet en prijsvor ming. De jongeren (de toekomstige werkge vers) krijgen het advies mee: ga eens een paar maanden elders werken. Dat ver hoogt de kennis en verruimt de blik. In het algemeen gesproken zouden de jongeren zich, aldus* de commissie, wel eens wat meer met verschillende activi teiten kunnen bemoeien. Standsorganisa ties en voorlichtingsdiensten wordt de raad gegeven de jongeren zoveel moge lijk bij de voorbereidingen te betrekken. KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Kalkoenschieting Th. de Waele en K. Jansen 17 uur Se* riekaarting A. de Schepper en R. de Lettere 15 uui Schieting P. v.d. Hove 17 uur Biljartprijskamp BIERVLIET Café P. Doens 19.30 uur Uitslag linten* wedstrijd en verloting GOES Grand 20 uur Man, vrouw en het hu welijk, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Man, vrouw en het huwelijk, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Wonderful life, a.l. HULST De Graanbeurs 19.30 uur Boerenmaan- dag en groot bal Bioscoopgebouw 20 uur De grote stilte J. de Nijs 15 uur Kalkoenschieting SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Susanne. Het zwaard van Monte Cristo TERNEUZEN Luxor 20 uur Nur der Wind, 14 j. KOEWACHT België J. v. Guchtenelre 15 uur Kalkoenschie ting ZIERIKZEE Concertzaal: 20 uur Guerre de Bou tons (film) GOES Grand 20 uur Man, vrouw en het huwelijk. 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Man, vrouw en het huwelijk. 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Nur der Wind. 14 J. OOSTBURG Ledel 20 uur Madame zonder schaam te. 18 j. ANTWERPEN K.V.O.: Grain Maritxa. 'WAT DOET EEN HA| koopt? Hij gaat ns de fouten ogenblikkelijk, meeste mensen die belast certen? Zij laten de orkest I met de wensen van het p| maar doen niets. Ik néém bijbrengen lukt niet zo gen| wegen een concertpubliek, niet, dat de tieners niets waar en bewezen." Dit zeg harmonisch Orkest, voorvel organisator van het Hartew in muzikaal opzicht Haarle f dichter bij de muziek, het brengt. HENRI ARENDS Nieuwe mensen Nieuwe wegen HILVERSUM 1 402 NCRV: 12.05 Licht instrum let. 12.25 Voor boer en tu Mededelingen t.b.v. land- e 12.33 Orgelspel: populaire m Grammofoonmuziek, eventu teiten. 13.00 Nieuws. 13.15 L mentaal trio. 13.45 Amusen (gr.) 14.05 Schoolradio. 14.30 C ziek (opn.) 15.00 Als de k£ is..., wedstrijdprogramma (h november j.l.) 15.30 Klassiek foonmuziek. 16.00 Bijbelovei 30 Vocaal ensemble: geeste ren. 16.50 Harprecital (gr.) de kleuters. 17.15 Voor de Lichte grammofoonmuziek ners. 17.50 Regeringsuitzend: in Suriname. Spreker: J. len. 18.00 Kapel van de Luchtmacht. 18.20 Uitzendin Partij van de Arbeid. Bij d veertiendaagse radiouitgave v van de Arbeid voor de ml bracht door Theo Eerdman Brand. Tekst en regie: Gabi 18.30 Klassieke grammofoonrr Nieuws en weerpraatje. 19.10 19.30 Metropole-orkest: Neder sementsmuziek. 19.55 Op praatje. 20.00 Opera-aria's Het paard van Troje, hoo: Licht instrumentaal trio. 21.? panorama. 22.00 Licht instru: vocaal ensemble: Engelse v 22.20 Boekbespreking. 22.30 Ni Avondoverdenking. 22.55 Aan van de muziek, muzikale le Lichte orkestmuziek. 23.40 Het in Esperanto. 23.55-24.00 Nieu HILVERSUM 2 298 VARA: 12.15 Draaiorgelmu. Actualiteiten. 12.30 Mededelin land- en tuinbouw. 12.33 Voor land. 12.38 Musette-orkest 13. 13.15 Voor de Middenstand, en elektronisch orgelspel. 13. en Wegen, lezing. 14.00 Grep muziekgeschiedenis, muzikale 1 Op vrijers voeten, hoorspel 18 november j.l.) 15.30 Sopraan Klassieke en moderne liede Nieuws. 16.02 Zestig minuten a ue zestig. 17.00 Oude liodip* 1 v??, ie-orkest: amusements: 1730 Wat doet de i'.i-se A (;„e„,„ultzending- 17.50 Militair 1s« t°° Nieuws. 18.15 Ac nii ht instrumentaal t Waar Kunstbezit. 19.00 On was, licht programma. 19.30 n °neracl,t- 19-45 Regeringsi 9fins iU?ag aan de lijn. 20.0 sti'nknllre<l sche uitzending Sï lst' 20-30 Etherfort H t v®e?rukt' licht progran opnsnoi de muur en het ÜÜ?,J ii 2M° Radio Filharmi ken 23 ?sS1<Tk® u?n semi-klass 23.55-24.00 MeÏÏwï lln„B?,VSSEL VLAAMS 324 -liv ,o Jile-Uws' 12-03 Gram: lek 12.08 Landbouwkroniek. muziek, (Om 12.25 Weerbe mededelingen voor de scheepv. rsennS?T®richten èn Programme i-s.UU Nieuws en weerberichten mermuziek. 14.00 Nieuws 141 radio. (Om 15.00 Nieuws). 15 muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 richten. 16.09 Voor de ziek Nieuws. 17.15 Lichte muziek, 15.03 Voor de soldaten. 18.21 portberichten. 18.30 Pianorec

de Stem | 1964 | | pagina 2