naken mgd am Rijksrecherche onderzoekt klachten over Goese politie Kosygin wijzigt regering Korps over de tong VREUGDE IN TILBURGS GEZIN: Sint laat Anita (3) lachen Stanleystad weer geheel gezuiverd Drie doden bij hotelbrand tralie: BURGEMEESTER HUBER MAAKT SCHOON SCHIP Italië voor felle crisis Thriller had feestelijke ontknoping Scheidsrechter gevlucht na debuut Breda Wraak op Sim ba 's begonnen Burgemeester van Kortgene op het matje Profvoetballer Rik Aspers (26) doodgevallen DAGBLAD VOOR ZLELAND Communisten in Moskou geloven Kapitein ontmaskerd als aarts-oplichter STRAFBAAR Zacht MA A T VOL VERWIJT SEGNI TREEDT AF: Het lijk in de tuin B Twee Kruisheren vermoord Gedrag onderzocht: STIER IN PANIEK DOOR VLAMMENZEE emeen is men van oordeel, aliërs de ..Pommies" niet wanneer puntje bij paaltje zij de voorkeur aan En- de mensen van het Europe- Dat beseffen ook de Italia- )m smeden zij het ijzer nu Zij hebben thans een suc- waarmee ook de Nederlan- rdeel kunnen doen. Men is ian het opstellen van de waarop een hernieuwing Teenkomst tussen Austra- ten aanzien van de toela- uwe emigranten gebaseerd Het is bekend dat Zuid-Ita- -schot aan arbeidskrachten el hiervan wil men zo spoe- naar Australië laten ver- aanse züde eist men nu, dat ia's van vakbekwaamheid gesteld worden met de e. Men is er reeds van dat de onderhandelingen en hebben en de erkenning natisch zal geschieden. Bo- uden de Australische autori- toezegging hebben gedaan, lekomst geen Italianen meer gelegen „kamp" van Bone- ictoria zullen worden ge- aar naar opvangcentra die de hoofdstad van de staat Melbourne gelegen zijn. Dit ideaal van de meeste im- te zijn. voornaam punt is de kwes- overschrijving der invalidi- lerdomspensioenen van hen, terug te keren naar hun va- kosten van levensonderhoud jmers lager dan iri Australië, Dgelijk is een werkelijk ,,oti- gnitate" te genieten. Nu is rijpen, dat de Australische niet bijzonder op gesteld is verlangens van de Italia- aan, doch dezen hebben er gewezen, dat de bezwaren van enig belang zijn. Het s maar zelden voor, dat aan n het Australische burger- verleend en men moet min- aar in het land verbleven men in aanmerking komen omspensioen, dat hier wel te te sterven, maar toch veel er fatsoenlijk van te leven, geldt voor de toelating van imigranten de voorwaarde, iverwanten in Australië voor moeten opkomen enblik is men dus in Italië met het werven van hon- Ischoolde arbeiders, die straks naar Australië zullen ver middellijk na aankomst kun- aanvraag indienen voor een de zogenaamde ..Housing op dezelfde voorwaarden Ike gelden voor de Engelse a. Zij behoeven niet meer te er een jaar verstreken is tomst. De Italianen, die wel het de Australische regering n het oog is, dat slechts 50 hen is genaturaliseerd, heb- er gemanoeuvreerd met de dat de regeringsconcessies invloed zullen zijn op de ng van het aantal aanvra- 'turalisatie. het succes van de Italia- Nederlandse autoriteiten ich ook eens schrap te zet- daar de Nederlanders een naam hebben op de Austra- idsmarkt. Zolang Australië vt om arbeidskrachten ii de voor. j 04e JAARGANG No. 24761 Voor God, Koningin en Vaderland teel wat geld mee zijn ge- i u in het rechte spoor te 6); ii is dertien aanstaande (6); laat zich van alle kanten (4); lij wel kou gewend is staat in een dameskimono (6); ;t u instemming van een zot (6); heeft een flinke wond (4); geleden was dat 'n slogan in het circus in Alkmaar en (5); van de sport (5); t u net zo lang puzzelen tot er opdraaft (5): eling blijft onbeslist (4); is voor één dag buiten het as. is de oplossing van dit te vinden onder onze weke- ptogram van de vorige week ?AAL: 1 handlanger; 10 11 enthousiast (hortensia's r); 12 kanis (in kas); 13 ■en Tasman); 14 roetmop; 9 sierknoop (ik in persoon); gas); 25 prikkelbaar; 26 ter minus net); 27 rolpren- in nr). kL: 2 akten (taken); 3 droe- •s); 4 alsem (malse); 5 gra- ;at6 ritus (ruist); 7 gek- hik); 8 Athener (Teheran); uk); 14 reserve (er vrees); 16 profiel (prof iel); 18 ge- les); 20 koper (kop er); 21 irave; 24 nurk (.nu R.K.). Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 MAANDAG 7 DECEMBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. ƒ0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601OOSTBURG. Nieuwstraat^41telefoon^2893) MOSKOU In communisti sche kringen in Moskou verwacht men dat premier Kosygin tijdens de bijeenkomst van de Opperste Sovjet, die woensdag begint, wij zigingen in de regering bekend zal maken. Enige ministers die onder Kroestjev dienden, zouden mogelijk worden verwijderd. Men spreekt o.a. van maarschalk Ma- linovski, minister van defensie, die nauw persoonlijk contact met Kroestjev onderhield. De Opperste Sovjet, het parlement van de Sovjet-Unie, zal de begroting en het staatsplan voor 1965 bespreken. Naar verwachting zal vandaag het centrale comité van de communistische partij bijeenkomen voor zijn derde vol tallige zitting in twee maanden. Er zou den, als voornaamste onderwerp, eco nomische vraagstuken worden bespro ken. Men verwacht dat er nieuwe maat regelen zullen worden genomen om de Sovjeteconomie te stroomlijnen. De nieuwe Russische leiders hebben volgens het partijorgaan „Pravda" maat regelen genomen om meer waarborgen te scheppen tegen buitensporige machts concentratie bij enkelingen tegen sub jectiviteit en willekeur bij de oplossing van belangrijke vraagstukken van het staatsleven. Het verzet van China tegen het Rus sische binnenlandse beleid is ontsproten aan „verschillen op kardinale kwesties aangaande de opbouw van het socialis me en het communisme", zo wordt ge zegd. De „Pravda" verdedigt de Sov jetstaat van het gehele volk tegen de beschuldiging van Peking dat dit een terugkeer naar het kapitalisme is. In Delft is een pseudo landmacht kapitein als oplichter ontmaskerd. Hij had zo maar een uniform aangetrokken, legitimeerde zich ten name van een stu dent, die vorig jaar zijn papieren in Scheveningen had verloren en kocht al dus uitgerust voor zes mille. Hij schreef girobiljetten uit ten laste van degene, wiens legitimatie hij steeds toonde. Toen leveranciers bemerkten dat het opgegeven adres en telefoonnummer niet klopten, werd de politie ingescha keld. Op Sinterklaasdag viel de bedrie ger, een Haagse handelsagent, door de mand. Het grootste deel van de buit werd in zijn auto aangetroffen. (Van een onzer verslaggevers) COES De rijksrecherche onderzoekt thans op verzoek van de burgemeester, mr. F. Huber bepaalde klachten over de gemeen tepolitie van Goes. „Er gingen al jaren lang bepaalde praatjes over de politie door Goes. Die waren niet te controleren. Er wordt zo véél gepraat over de politie. Maar nu is mij een complex van klachten en feiten ter kennis gebracht van zó ernstige aard, dat ik er direct mee naar de officier van justitie ben gegaan", aldus de burgemeester. Na overleg met de officier van justitie te Middelburg, heeft mr. Huber de procureur-generaal van het klachtenmateriaal in kennis gesteld. Zoals gebruikelijk heeft de procureur hierop de rijksrecher che naar Goes gestuurd. Een deel van het politiekorps is al verhoord in het gebouw van de provin ciale waterstaat. In ditzelfde gebouw heeft de commissaris van de koningin in Zeeland in 1960 geluisterd naar klachten van Goese raadsleden over het beleid van het toenmalige college van burgemeester en wethouders. De heer S. Siebels, inspecteur en chef van de Goese gemeentepolitie, is nog niet ge hoord. Burgemeester Huber zei ons, dat het hier gaat over bepaalde feiten, die het gehele korps betreffen. De klachten zijn ontvangen vanuit het korps zelf, maar ook van buiten af. „Er zijn bepaalde con crete gegevens beschikbaar, die zo op het oog strafbaar zijn", aldus mr. Hu ber. Hij wilde niets over de feiten zelf loslaten. „Ik weel niet of ze juist zijn. Het kan best zijn van niet. Ik heb het nu van één kant gehoord. Ik wil het van meer kanten horen. Hier moest een objectief onderzoek komen", aldus mr. Huber. ..Hebt u de inspecteur tevoren ge ïnterpelleerd over de klachten?" „Neen, de ernst van de feiten in aan merking genomen, heb ik hem hierover niet gesproken", luidde het antwoord. „Is er sprake van fraude?" ..Neen, van fraude heb ik niets ge hoord". Volgens burgemeester Huber gaat het niet zo zeer over de onderlinge ver houdingen binnen het korps, maar vooral over het optreden van de po litie naar buiten. Het onderzoek zal zijns inziens nog wel een poos duren. VIJFTIG PERSONEN zijn verdronken terwijl nog 200 mensen worden vermist als gevolg van zware regenval, die in de Philippijnse stad Cagayan de Oro ernstige overstromingen heeft veroor zaakt. EEN AMERIKAANS marinevliegtuig is zaterdagavond in de Oostchinese Zee gestort. Aan boord bevonden zich 13 man. Men heeft tot nu toe twee lijken kunnen bergen. BEATLE JOHN LENNONS eerste boek ..In his own write", is een bestseller en zal vertaald worden in het Frans. Hints, Italiaans en Fins. zo is in Lon den meegedeeld. eek MINIMUMINKOMEN van 108,30 wordt in de loonaanwijzing van minis- h e^^amP opgenomen. Door een abuis meldden wij eerder dat het om een bedrag van 118,30 zou gaan. Weersverwachting, medegedeeld door 2®* K-N.M.I., geldig tot vanavond: Half tot zwaar bewolkt met plaatse- lyk enige regen of motregen. Matige l tot krachtige aan de kust krachtige l tot harde zuidwestelijke wind. Zacht l weer. Vandaag: zon onder 16.29 uur. Maan onder 19.08 uur. Morgen: zon op 8.35 uur. Maan op i 12.09 uur. Inspecteur S. Siebels wilde hangende het onderzoek niets zeggen. Van door gaans goed ingelichte zijde hebben wij vernomen dat de klachten zich onder meer toespitsen op de volgende kwes ties: De politie zou tijdens oudejaarsnacht en bij gelegenheid van het fruitcorso jenever en bier hebben geaccepteerd. Een agent zou te lang ziekteverlof hebben gekregen. Bepaalde arrestanten zouden te soe pel zijn behandeld. De politie zou onvoldoende opgetre den zijn om verontreiniging met frites- zakjes en door zandauto's binnen de perken te houden. De politie zou verzuimd hebben een rapport uit te brengen over de toe stand waarin het woonwagenkamp zich bevond. Er zouden aanmerkingen zijn op de benoeming van enkele agenten. Een agent zou nonchalant gekleed zijn geweest en zich nonchalant hebben gedragen, toen hij zich naar een on geval vlak voor het bureau had ge spoed. Weinig rijvaardige agenten zouden niet in de nieuwe dienstauto mogen rijden. Volgens onze zegsman zou de be noeming van de nieuwe adjudant van gemeentepolitie binnen het korps tot ontevredenheid hebben geleid. Een on tevredenheid die door middel van klachten aan de burgemeester een uit weg zou hebben gevonden. Van de zijde van de aangeklaagde partij wordt het de burgemeester kwa lijk genomen dat hij, alvorens de rijks recherche in te schakelen, niet eerst binnen het korps hoor en wederhoor heeft toegepast. Burgemeester mr. F. HUBER: schoonschip maken (Van onze correspondent) ROME Het vrijwillig genomen ontslag van president Segni betekent het einde van een tragisch persoon lijk drama, dat begon op 7 augustus toen Segni geheel onverwachts werd getroffen door een beroerte die hem, toen het ergste levensgevaar was ge weken tot op vandaag toe aan de ge hele rechterzijde verlamd heeft gela ten. Zodat hij het document van zijn terugtreden met de Imkerhand heeft moeten ondertekenen. Dit ontslag be tekent tevens het begin van een korte, maar waarschijnlijk felle crisistoe stand, die men kan samenvatten met een woord: de strijd om de opvolging. Niemand durft op dit ogenblik voor spellingen te doen. Zelfs de grootste optimisten geloven al lang niet meer dat de diverse partijsecretarissen, die in feite het land regeren en de koers bepalen, tot overeenstemming zullen kunnen komen inzake een niet-politie- ke kandidaat, die boven de partijen en de politiek staande het vertrouwen van het volk zal kunnen verwerven zoals Antonio Segni dat vertrouwen in onbegrensde mate had. In ieder geval zal nu de voorzitter van de kamer van afgevaardigden die tevens voorzitter van het gehele parle ment is, binnen tien dagen kamer en senaat in verenigde zitting bijeen moe ten roepen om het nieuwe staatshoofd te kiezen. Vermelding verdient nog het bijna ontroerend feit, dat president Segni niet op zaterdag zijn ontslag heeft wil len ondertekenen om niet de feest stemming in Rome te bederven bij de terugkeer van de paus. ROTTERDAM „Meneer, er ligt een dooie in de voortuin van uw buurman", stamelde laat in de avond een hevig ontstelde juffrouw tegen een inwoner van Hillegersberg, die door een zenuwachtig gebel aan zijn voordeur uit bed was gehaald. „Ik heb hem achter een struik zien liggen, toen ik voorbijkwam. Ik ben zo geschrokken gaat u de politie maar bellen". Volkomen overstuur rende de Rot terdamse de straat uit. De verbaasde en ook wel wat ner veuze Rotterdammer volgde deze raad op en vertelde de politie en ook de gemeentelijke geneeskundige dienst het verwarde verhaal, dat hij zojuist in de deuropening van zijn huis had gehoord. Beide instanties rukten onmiddel lijk uit. Een surveillancewagen en een ambulance gierden door de sla perige stad, richting Hillegersberg- Adrianalaan. Toen men echter bij het opgegeven adres arriveerde, was het lijk in buurmans tuin verdwenen. De politiemensen, die al aan een flauwe grap begonnen te denken, belden aan bij het bewuste huis. Een uiterst opgewekte man liet de politiemensen binnen. In de huiska mer ontdekten zij een tiental hevig Sinterklaasvierende familieleden, die vol overgave aan het lijk plukten. Dat lijk was een fraai geconstrueer de pop-op-mensen-grootte, zoals die bij bijna ieder Sinterklaasfeest wordt gebruikt. Toen de politiemannen dit fraaie stukje huisvlijt zagen, konden ze er best in komen dat de onbeken de juffrouw er een dode man in had gezien. Was de juffrouw echter een paar minuten later langs gekomen, dan zou haar de schrik van haar leven zijn bespaard. De maker van de pop had zijn kunstwerk maar even achter de struiken in zijn voortuintje gelegd, tot het tijdstip voor introductie in de St.-Nicolaasvierende familiekring daar was. De feestende familie uit de Adrianalaan kan zich geen ge slaagder St.-Nicolaasfestijn herinne- ren dan dat van dit jaar. MERIDAN Volgens goed ingelichte kringen, die in nauw contact staan met het FBI, zoekt de federale recherche nog naar de aanstichter van de moord op drie Amerikaanse strijders voor de r assengelijkheid. In verband met deze gruwelijke moord, die enkele maanden geleden in Philadelphia, Mississippi werd gepleegd, zijn vorige week 21 arrestaties verricht. Eenentwintig personeyi zijn in Amerika aangeklaagd in ver band met de moord op drie wer kers voor de burgerrechten in juni. Onder de aangeklaagden zijn een sheriff van Neshoba Lawrence Rainey (r.) en zijn as sistent Cecil Pricehier gefoto grafeerd tijdens een pauze bij de ondervraging. (Van onze sportredactie) BREDA Scheidsrechter Theo Boos- ten uit Hoensbroek zal waarschijnlijk zijn leven lang niet vergeten dat hij op 6 december 1964 zijn eerste wedstrijd tussen twee eredivisieclubs leidde. De Limburgse arbiter vluchtte de kleedka mer in na het vallen van het winnen de doelpunt, dat NAC in de bekerwed strijd tegen Telstar scoorde. Hij voelde zich vermoedelijk bedreigd. Binnen bleek dat de leidsman bij het uitdelen van een officiële waarschuwing een (menselijke) vergissing had gemaakt. Telstar had daar dapper aan meege werkt en alles bij elkaar mag Boostens debuut uniek heten. (Zie verder de sportrubriek). (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Bij de familie Van Delft in de Tilburgse Klaver straat hingen dit weekeinde guir landes. Anita's thuiskomst werd gevierd. Ze mocht ter gelegenheid van Sinterklaas uit haar ziekenhuis- bedje. Dat kon wel, vonden de dok toren, die het beste van haar won den hebben gemaakt. Met zusje Rian (5) en broertje Willy (1,5) genoot ze van een kamer vol ca deaus. Van het fietsje, dat de kinder vriend namens de Tilburgse hande laren van de hondenmarkt bezorg de. Van het kleurige poppenleger, dat steeds omvangrijker werd naar mate het tragische voorval in rui mere kring bekend werd. Van het hobbelpaard, de wieg en allerlei kinderdromen in plastic. HET was de mooiste Sinterklaas die de familie ooit beleefde. Maar ook de drukste, zei moeder Van Delft. Aanloop nit de hele buurt en ook veel familie. Soms was het huis te klein. Meer dan vijftig man zijn op bezoek geweest. En dinsdag komt nog het comité, dat giften uit bet hele land verzameld heeft. Zestien honderd gulden gingen naar de giro rekening van Tilburg. Wat daarmee gedaan wordt weten Anita's ouders nog niet Vermoedelijk krijgt het kind van het comité een spaarbank boekje. IJ de Van Delfts Was het zondag voor de kinderen het grootste feest. Gedrieën buitelen ze dopr de kamer, blij met hun nieuwe spul len. Anita, aanvankelijk nog erg moe leek gisteren weer wat meer op bet vrolijke blondje dat ze vroeger was. Af en toe had ze merkbaar last van de ergste wonden, dik in het verband onder haar lange broek. De eerste maanden zal ze nog onder medische controle staan. Pas later wordt beslist of er ooit nog opera tief zal worden ingegrepen. LEOPOLDSTAD Kongolese rege ringstroepen, aangevoerd door negentig blanke huurlingen, zijn er in geslaagd het deel van Slanleystad op de linker oever van de Kongorivier te bezetten. Ruim duizend rebellen gaven zich over. Voordat de regeringstroepen zondag middag een grootscheepse aanval on dernamen, hadden vliegtuigen boven de linkeroever behalve raketien en bom men ook pamfletten uitgeworpen, waar in werd aangedrongen op overgave. Za terdagmiddag al had een afdeling troe pen een bruggehoofd op de linkeroever gevestigd. Gistermiddag stak de hoofd macht per veerboot over. Er werd nau welijks enige georganiseerde tegenstand van betekenis geboden. Volgens een V.N.-functionaris zijn bij de actie om Stanleystad tot nu toe ruim duizend Kongolezen om het leven gekomen. Gisteren werd in Leopoldstad bekend dat twee Nederlandse kruisheren, de paters Arnold Vervoort uit Uden en Willem van Wetten uit Eindhoven, in hun missiepost Dakwa in het bisdom Bondo op 24 november werden ver moord. Zeven Nederlandse kruisheren arri veerden zaterdag veilig in Leopoldstad. Van de witte paters zijn nu alle missio narissen terecht. Zaterdag arriveerden de laatsten in Leopoldstad, in gezel schap van de Nederlandse zusters Al- bertine Vemer en Suna Kuypers. Intussen is de geheime politie van Stanleystad begonnen met de wraak op de Simba's (leeuwen, zo noemen de re bellen zich). Volgens berichten welke zondag Leopoldstad bereikten, zijn al tachtig rebellen of collaborateurs in het openbaar terechtgesteld op last van het plaatselijk hoofd van de geheime po litie van Stanleystad, Ndaka. Er zou den in het stadion van de stad ongeveer twintigduizend Kongolezen bijeen ge dreven zijn, van wie moet worden uit gezocht of zij zich al of niet verdien stelijk hebben gemaakt voor de rebel len. De opstandelingenregering bevindt zich, op Gaston Soumaliot na, nog op Kongolees grondgebied. Dit zei Soumia- lot zelf gisteren in Khartoem, vanwaar hij als minister van defensie van de re- bellenregering naar New York zal gaan om de vergadering van de V.N. bij te wonen. Geruchten als zouden „presi- (Van een onzer verslaggevers) GOES De rijksrecherche heeft een onderzoek ingesteld naar bepaalde ge dragingen van de burgemeester van Kortgene (Noord-Beveland). Over zijn optreden waren uit Kortgene zelf klach ten binnengekomen. Het onderzoek is beëindigd. Het wachten is op een uit spraak. Van bevoegde zijde Vernemen wij, dat geen onderzoek naar fraude is ingesteld. (Van onze sportredactie) GELEEN Rik Aspers, de 26-jarige linksbinnen van Limburgia, is dit week end na een val van de trap in zijn wo ning overleden. De populaire speler, die enkele malen uitkwam in het Neder lands Jeugdelftal, was gehuwd en vader van twee kinderen. De politie stelt een onderzoek naar het gebeurde in. Rik Aspers werd in Weert geboren. Hij verhuisde met zijn familie naar Ge leen, waar hij emplooi zocht cn in „Maurits" zijn voetballoopbaan begon. dent" Gbenye en „generaal" Olenga naar Soedan uitgeweken zijn, sprak hij tegen. In Washington is men zeer bezorgd over de wapenleveranties aan de re bellen via de Soedan. De voormalige Amerikaanse consul in Stanleystad, die vorige week nog gedwongen werd een deel van de Amerikaanse vlag op te eten. maar verder ongedeerd door de para's werd bevrijd, pleitte in Chicago voor meer hulp aan Tsjombe „om de Chinese invloed te stuiten". (Van onze correspondenten) HEERLEN Drie personen, een Jon ge vrouw en twee mannen, zijn zater dagmorgen omgekomen in een alles vernietigende vuurzee, die woedde in een drie etages tellend café-pension in Heerlerheide. Het zijn de 21-jarige on gehuwde S. A. M. van Wijk uit Roer mond. de 66-jarige H. Opgenoorth en de 22-jarige W. J. Walraven uit Ven- ray. Tien andere personen hebben zich in veiligheid kunnen stellen. Een van hen, de 20-jarige mijnwerker H. L. Zan ders uit Heerlen, nam vanaf de eerste etage een sprong door het raam. Hij is met ernstige brandwonden en een shock opgenomen in het ziekenhuis van Heer len. Omtrent de oorzaak van de brand, die rond twee uur werd ontdekt door een voorbijganger, tast men nog in het duister. Die voorbijganger was de heer Smeets. Hij zag in het gelijkvloerse café vuur en rook. Op zijn bellen werd eerst na lang wachten gereageerd door de eigenaar, die met vrouw, schoonzoon T. Vrolings (25) en dochter nog in de keuken achter het café werkte. Alles stond in lichter laaie en de vlammen zochten zich een weg naar boven via het trapgat in het café. Schoonzoon Vrolings realiseerde zich ineens dat zijn tweejarig zoontje René op de eer ste etage sliep. Hij stormde door de vuurzee en redde zijn kind. De Heer- lense brandweer, die 6 minuten na het alarm arriveerde, stond voor een laaiende hel. Uit alle ramen van het café op de eerste en de tweede verdie ping braakten de vlammen naar buiten. Tijdens een persconferentie heeft de politie haar waardering uitgesproken over het moedige gedrag van de heren Silvertant van de Oranje-Nassaumijn- politie en Smeets, de ontdekker van de brand. Laatstgenoemde heeft het be jaarde echtpaar Hermans (73) uit de vlammenzee gered. Dank zij het kor date optreden van de heer Silvertant kon het jonge echtpaar Melissen onge deerd de brandende bovenverdieping verlaten. (Advertentie) Fabrieken Zevenbergen

de Stem | 1964 | | pagina 1