Zeeuwsch-Vlaanderen wat waar Aan Per Walcheren ZUID-BEVELAND Fruitteelt-programma op Landbouwpraktijkschool Herziening uitbreidings plannen in raad Goes CVV doet veel moeite om uit impasse te geraken Terneuzen wil aanvulling uit het gemeentefonds MIDDELBURG VLISSINGEN AXEL GESCHENKEN i GOES R.-k. schoolbestuur vraagt gemeente spelmateriaal Dagblad De Stem HULST Bejaarden in onzekere over bijstandswet Ontwikkeling op akkerbouwbedrijf TERNEUZEN I St.-Nicolaasbal Automobilist rijdt door na aanrijding te Kloosterzande Fa. ANTOINE Prijswinnaars Kinder postzegelactie EXAMENS Ontsluitingsweg in plan Oost Vorming van toporganisatie N.V. SLAVENBURG'S BANK Vrijdag a.s. begrotingsvergadering Doktersdiensten Dienst dierenartsen HOOGWATER il Vandaag Morgen Maandag MILJOENE] fff In 1965 O' vergroting h Kruiningei Kruiningen Vertraging Wachttijder 3 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 5 DECEMBER 1964 Nutsspaarbank Eind november was het totaal ingelegde bedrag door spaar ders bij de Stichting Nutsspaarbank tot boven de 23 miljoen gestegen. Schade by aanrijding Op de kruising Oude Vlissingseweg-Huibregt de Hase- straat sloeg vrijdagmiddag om drie uur een VW-busje bestuurd door C. de K. uit Koudekerke linksaf, zonder op het overige verkeer te letten. Daardoor kwam hij in botsing met een personenauto be stuurd door G. J. R. uit Middelburg. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide auto's werden ernstig be schadigd. Nieuw en St.-Joosland „Het Groene Kruis" De vereniging ,,Het Groene Kruis" zal een algeme ne ledenvergadering houden op woens dag 9 december a.s., des avonds om 7.30 uur in de zaal van café „De Roode Leeuw" aan de Veerdam. In behandeling zal o.m. komen een voorstel van het bestuur de contributie met f3,- per jaar te verhogen. Verder zal de begroting worden vastgesteld. Auto over de kop Op de kruising Bonedijksestraat-President Rooseveltlaan verleende vrijdagmiddag een vrachtauto, bestuurd door C. B. uit Arnhem, geen voorrang aan een over de President Roo seveltlaan rijdende bestelauto, bestuurd door de groentehandelaar D. de W. uit Koudekerke. Een botsing was het ge volg, waarbij de groenteauto over de kop sloeg en alle groentenwaren op straat terecht kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De bestelauto werd zo ernstig beschadigd, dat deze als ge heel verloren kan worden beschouwd. Dronken bestuurder Donderdagavond laat werden op de Singel tussen Rozen gracht en Bosjeslaan drie geparkeerde auto's aangereden door een personen auto bestuurd door de marineman J. H uit Vlissingen, die na de aanrijding door reed. Later op de avond kon H. echter worden aangehouden. Toen bleek dat hij onder invloed van sterke drank verkeer- dg. Hij werd aan de koninklijke mare chaussee overgeleverd. Van de drie auto's werd er een vrij ernstig beschadigd. Ook de auto van H. liep ernstige schade op. Beiaardconcert Mevr. Moerdijk zal vanmiddag op het carillon in de stadhuis toren' n beiaardconcert geven. Dit concert zal op de gebruikelijke wijze geopend en gesloten worden met de herkennings melodie „Dan zal de beiaard spelen" van Peter Benois. Voorts zullen enkele Sin terklaas- en volksliedjes, het Preludium en Menuet van Jef van Hoof en Gavotte Pastorale van Leon Henry worden uit gevoerd. Breskens Kerstmiddag. Door het comité be jaardenzorg en de dames V.V.H. wor den wederom voorbereidingen getroffen voor het houden van een kerstmiddag voor de bejaarden. Deze middag zal worden gehouden op 16 december in de uitkomst Baldadigheid De nieuwe verwar mingsinstallatie in de hervormde kerk is door een ergerlijk geval van baldadig heid ernstig beschadigd. Een schade van honderden guldens werd veroor zaakt, doordat zand en grind met kracht door de luchtroosters werden geworpen. Deze luchtroosters zijn aangebracht in het gebouwtje, waarin de motoren van de verwarmingsinstallatie zijn ge plaatst. Om herhaling te voorkomen zijn in middels maatregelen getroffen Filmavond Door de christelijke bedrijfsbond voor de metaalnijverheid en elektrische industrie is in samenwer king met de NCB; CBC en de CBB een filmavond gehouden in de uitkomst. Nadat een natuurfilmpje vertoond was sprak de heer V.d. Ende uit Vlissingen een kort propagandawoord voor de Chr. (Advertentie) 5 Korte Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 Het r.-k. schoolbestur heeft bij het ge- meentebestur een verzoek ingediend bij hét gemeentebestuur ter verkrijging van medewerking voor het aanschaffen van spelmateriaal ten behoeve van het on derwijs in de lichamelijk oefening aan de leerlingen van de r.-k. uloschool. Sedert 1 september krijgen de leerlingen van de uloschool n.l. gymnastiekles in het gymnastieklokaal van het Goese Ly ceum aan de Albert Joachimikade, dat echter niet van speelmateriaal is voor zien. B. en w. menen in een voorstel aan de raadsleden die op woensdag 16 december in openbare vergadering dit in behandeling zullen nemen dat door inwilliging van dit verzoek door het ge- meentebestur de normale eisen, die ge steld kunnen worden aan het geven van lager onderwijs, niet zullen worden overschreden. Jongen gewond Vrijdagmorgen om kwart over negen werd de vijftienjarige P.J. de K. alhier ernstig gewond in de L.P. van der Spiegelstraat. Het ongeluk gebeurde toen een vrachtauto, bestuurd door C. van I. uit Heinkenszand, de jon gen. die op zijn fiets reed, passeerde. K. slipte over een sneeuwrand ter plaatse en sloeg met zijn ho:fd tegen het rechter achterwiel van de vrachtauto. Hij werd met ernstige verwondingen aan het hoofd naar het St.-Joannaziekenhuis overge bracht. Kapelle Mannenvereniging Onder leiding van de heer I.J. de Groote hield de hervorm de mannenvereniging haar maandelijkse vergadering. De heer A.C. Vermaire hield een bijbelinleiding over de Bruiloft in Kana waarover een gedachtenwisseling plaats vond. Na de pauze sprak het hoofd van de C.N.-school, de heer L. de Jager, over „Kerk en gezin". Ovezande 25 jaar Wit-Gele Kruis De plaatse lijke afdeling van het Wit-Gele Kruis zal op 17 december a.s. 25 jaar be staan Bij gelegenheid daarvan zal op Sluitende begroting De raad zal donderdag a.s. bijeenkomen teneinde de begroting voor 1965 vast te stellen en nog enkele andere zaken af te hande len. Het was onmogelijk de begroting voor 1965 sluitend te maken zonder een ver hoging van de straat- en rioolbelasting met respectievelijk 67 en 50 procent toe te passen. Dit laatste zal een meerop brengst geven van f 7.000, De verdere prijsstijgingen, die in 1965 verwacht worden zullen gedekt moeten worden uit een post aan onvoorziene uitgaven van ongeveer f 5000,- Dit be tekent dat voor nieuwe kapitaalsuitga ven in 1965 vrijwel geen ruimte is ten zij daarvoor een andere dekking be schikbaar komt. Dit is bijvoorbeeld het geval bij sommige uitgaven in de recre atieve sector waarbij kapitaalslasten ge dekt worden door huur. Bij eerste wijziging van de gemeen tebegroting 1965 zijn reeds enkele ka pitaalsuitgaven geraamd die vrij gerin ge financiële gevolgen hebben en die uit de post „onvoorzien" kunnen worden gedekt. Onder deze uitgaven bevinden zich de kosten voor het ontwerpen van een rioleringsplan voor het dorp Wol- phaartsdijk. B en W. willen dit werk, evenals de riolering in Oud-Sabbinga, la ten uitvoeren met DACW-subsidie B. en W. concluderen, dat in 1965 een zeer zuinig beheer zal moeten wor den gevoerd. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- Vlaanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer f 0.25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing teger hall geld. 12 december een jubileumbijeenkomst worden georganiseerd in de nijverheids school ,,St.-Agnes". Tijdens deze bijeen komst zal o.m. de trekking van de ju- bileumloterij plaatsvinden. Wolfaartsdijk vakbeweging. Na de pauze werd nog de film vertoond „Geijkt met de tijd". Vismyn Aan de vismijn zijn in de week van 22 t.m. 28 november aange voerd. 3565 kg bot, 819 kg schar, 261 kg schol, 1 kg tong, 6 kg tarbot. 42081 kg kabeljauw 8827 kg wijting, 5 kg lever, 10130 kg schardijn, 24244 kg ex portgarnalen 100 kg binnenland, 233124 kg haring, 349 kg nverkochte wijting, 8 kg onverkochte kabeljauw Tijdens de een dezer dagen ge houden St.-Nicolaasmiddag voor de be jaarden uit Hulst, heeft de heer C. J. van de Walle er zün verwondering over uitgesproken dat er in Hulst nog zo wei nig hekend is over de op 1 januari in werking tredende Algemene Bystands- wet. it verwekt bij diverse bejaarden, die er eventueel nauw bij betrokken zullen zijn, enige onrust. De heer Van de Walle zei te hopen dat b en w. spoedig diverse richtlijnen hieromtrent zullen verstrekken, zodat men zal weten hoe het een en ander straks in zijn werk zal gaan. Tijdens het ezoek dat St.-Nicolaas aan de bejaarden in het Klein Patronaat racht, bleek tevens dat men aan de an dere kant toch reuze blij is met de in het vooruitzicht gestelde verhoging van A.O.W. St.-Nicolaas riep de bejaarden op een zekere dankbaarheid te doen uit gaan naar de jongeren op wie de last van deze verhoging neerkomt. Nieuwvliet Gemeentebegroting De gemeenteraad heeft de gemeentebegroting aangeboden gekregen voor het dienstjaar 1965. De ontwerpbegroting sluit met een post van f 1377.voor onvoorziene uitgaven, waarbij rekening is gehouden met loon stijgingen in 1965. Voor het houden van toezicht op het baden in zee is een be drag van f 300.uitgetrokken en f 7.800.- voor mechanisatie van de benodigdheden voor gemeentewerken. De begroting zal 18 december a.s. in openbare behandeling genomen worden. In beginsel is het college van b. en w. bereid huizen te vorderen als deze alleen als zomerwoning gebruikt worden. Als het huizen betreft, die door verbouwing aanzienlijk zijn verbeterd en geen krot woningen meer zijn, dan denkt men daar anders over, omdat anders wel eens een eind zou kunnen komen aan woningver betering. Aan G.S. zal geschreven wor den, dat het gewenst is spoedig een voor zitter aan te wijzen voor de samenwer kende kustgemeenten, dit naar aanleiding van een motie, die de gemeenteraad van Breskens onlangs heeft aangenomen. De Z.V.U. kreeg een cent per inwoner in verband met haar jubileum, het ETI zag de subsidie per inwoner van zeven op twaalf cent gebracht en de plaatselijke WV kreeg een bijdrage van f 200. Sluis Luchtbuksschieting Door de lucht buksschietvereniging is een bezoek ge bracht aan de vereniging in Sluis De ontmoeting had plaats in het Zwin. De wedstrijd werd gewonnen door Breskens met 40 punten. De uitslag is.: Breskens 842 pnt. 1. O. de Witte 177 pnt., 2 R. Reynvoet 167, 3. Iz. Verduyn 167, 4 A. v Muiken 166, 5 J Reinhoudt 165 Sluis 802 pnt., 1. Ekkebus 167, 2. De Clerk 160, 3. M. Blaakman 159, 4. Tel lier 159, 5. E. Blaakman 157. Schietwedstrijd In de raadhuiskel der verzorgde het handboogschuttersgil de Willem Teil een wedstrijd voor de eigen leden. De spannende strijd werd gewonnen door de heer M Verschoore. Uitvoering De gymnastiekvereni ging „Willen is Kunnen" organiseerde in het r.-k. parochiehuis een demonstra tie van de jongste afdelingen. Onder leiding van de heer P. J. Fraanje wer den verschillende oefeningen gedemon streerd De feestvreugde voor de kinde ren werd nog vergroot door het verschij nen van Zwarte Piet. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE De Landbouwprak- tykschool heeft dezer dagen een nieuw onderdeel aan hat programma toege voegd. De school, die enig is in Neder land, richtte zich tot voor kort, uitslui tend op de akkerbouwbedryven, maar heeft nu ook een cursus werktuigen van het fruitteeltbedrijf opgezet. De oorzaak hiervan is de algemene tendens in zuidwest Nederland om bij de akkerbouw ook een klein perceel fruit teelt te bewerken. Vooral in Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren, Noord-Beveland en Schouwen, is deze ontwikkeling sterk. In samenwerking met de Nederlandse Fruittelers Organisatie en de rijkstuin- Op de uitgestrekte overdekte ak ker" suggereren houten palen een boomgaard. De werking van ver stekwerktuigen wordt aangeleerd. bouwconsulent ir. L. Vellekoop te Goes, heeft de praktijkschool twee cursussen van een week op stapel gezet. Gezien een aantal inschrijvingen van 75 voorziet de Opleiding in een grote behoefte. In Wageningen bestaat een centrale school voor de tuinbouwtechniek. De decentrale ligging van dit instituut ten opzichte van deze streken is er ech ter oorzaak van dat weinig of geen streekgenoten er gebruik van maken. Naar directeur ir. G. F. Israel meedeel de, mag dan ook gesteld worden, dat de cursisten van het fruitteelt-praktijkon- derwijs verstoken zouden blijven, wan neer zij daarvoor naar Wageningen moe ten gaan. De Praktijkschool Schoondijke kan met het huidige docentenkorps en gebouwen complex dit onderwijs geheel verzor gen. Alleen een kleine aanvulling van het machinepark is nodig geweest. Aanrijdingen. Door slecht zicht ten gevolge van hagel en sneeuw en door de gladheid van de weg ontstond gister morgen om half tien een aanrijding tus sen een personenauto, besturd door de heer J. A. S. uit Cadzand en een trac tor met twee aanhangwagens, bestuurd door de heer J. H. uit Hoek, toen de personenauto vanuit de Zuidlandstraat de Axelsestraat wilde oversteken om de Dokweg in te rijden. De personenauto kwam tegen een der aanhangwagens te recht en werd daarbij zwaar beschadigd. Om half een gistermiddag had een aanrijding plaats op het kruispunt In valswegZuidlandstraat toen de heer sonenauto geen voorrang verleende aan A. R. uit Terneuzen rijdend in een per een bestelauto met als besturder de heer G. B. eveneens uit Terneuzen. De bestelauto reed slingerend verder en kwam tegen een lichtmast terecht nadat hij een eind over het trottoir was gereden. De besturder en de naast hem zittende mevrouw K. werden uit de auto geslingerd. Dokter Jiskoot verleen de de eerste hulp. Mevrouw K. moest naar het ziekenhuis worden overge bracht. (Advertentie) R.K. INSTUIF - KANAALZONE J WESTDORPE ZONDAG 6 DECEMBER 1964 ORKEST: BOB MARIJS j Vertrek bussen: l zie pogrammaboekje IJzendijke Ongevallen. De rondweg heeft weer voor een verkeersongeval gezorgd. In een flauwe bocht in deze rondweg is tij dens een hevige hagelbui een personen auto, bestuurd door W. van M. uit Am sterdam die in de richting Schoondijke reed, geslipt. De auto slipte de rech- terberm in en botste hierbij tegen een personenauto van de heer J. D. uit Hoek die op een inrit van een perceel bouwland geparkeerd stond. De wagen sloeg over de kop en kwam op de rand van de sloot te liggen. De bestuurder werd wonder boven wonder slechts licht gewond. Een half uur later kwam mej. M. B. uit Schoondijke op dezelfde weg op het gehavende wegdek te slippen en kwam via het rijwielpad in de berm terecht. De auto werd slechts licht be schadigd. De oorzaak in. beide gevallen moet gezocht worden in te hoge snelheid op dit gladde wegdek. Zuiddorpe Bezoek St.-Nicolaas Morgen, 6 de cember, om 20 voor twee bezoekt St.- Nicolaas vergezeld van zijn trouwe zwar te Pieten, per auto de gemeente. Aan Bonte Koe wordt de Sint begroet door de secretaris van het St.-Nicolaascomi- té, de heer R. Eggermont. De officiële ontvangst van de hoge gast heeft plaats op het gemeentehuis door burgemeester A. J. M. Kesbeke en de wethouders. In de feestzaal van Centraal, waar ouders en familieleden aanwezig zijn, verleent de goedheiligman na de plech tige verwelkoming van het St.-Nicolaas- comité, audiëntie aan de kinderen voor welke hij 135 pakjes uit Spanje heeft meegebracht. Om 4 uur volgt een be zoek aan het bejaardenhuis, terwijl ook de Zuiddorpse zieken in de ziekenhui zen van Hulst en Sluiskil een versna pering zal worden aangboden. KLOOSTERZANDE Op de rijksweg 60 tussen Kloosterzande en Perkpolder- haven is een personenauto, die werd bestuurd door Van H. uit Axel, gister morgen in een coupure tegen een dijk gereden. De auto sloeg over de kop en werd geheel vernield. Van H. kroop on gedeerd uit het wrak van zijn wagen, die overigens ook nog tegen een auto botste, die werd bestuurd door O. uit Kapelle, en die in een file vanaf de haven kwam aanrijden. De auto van O. liep eveneens averij op. Het ongeluk gebeurde toen plotseling een grote, zwarte Amerikaanse wagen de file verliet. Door sterk af te remmen wist Van H., die in de richting van Perk- polderhaven reed, een aanrijding met de „Amerikaan" te voorkomen. Zijn auto ging echter vanwege de gladheid van het wegdek schuiven, met alle narighe den van dien. De bestuurder van de zwar te personenwagen is doorgereden. De groepscommandant van de rijkspolitie te Hontenisse (tel. 01148-375) verzoekt een ieder, die inlichtingen over de identiteit van deze automobilist kan verschaffen, zich met hem in verbinding te stellen. (Advertentie) MODERNE DAMESTASSEN Bijpassende luxe PORTEMONNEES HANDSCHOENEN PARAPLU'S SHAWLS Hoogstraat 2632 Bloemenmarkt 2-6 - Roosendaal AMSTERDAM Aan de kinderpost zegelactie „Door het kind voor het kind" van dit jaar hebben 18.000 school klassen met in totaal meer dan 500.000 kinderen meegedaan. Evenals voorgaan de jaren zijn daags voor Sinterklaas de leerlingen van twintig klassen verrast met het nieuws dat de gehouden loting hen heeft aangewezen als de winnaars van de gebruikelijke beloningen. Tot de gelukkigen behoren o.a. klas 6 van de Zuidlandschool Terneuzen en klas 6 van de Guido de Bresschool Vught. EHBO Geslaagd te Terneuzen voor het een heidsdiploma EHBO, de damés M. Jurry. M. Jansen, J. van Liere, K. Meeusen en A. van Cleemputte en de heren J. Diele- man en A. C. Nieuwelink. (Van een onzer verslaggevers) De Goese raadsleden, die op woensdag 16 december in openbare vergadering bijeenkomen zullen twee voorstellen van b. en w. te behandelen krijgen, die een partiële herziening van het uitbreidings plan oost en van het uitbreidingsplan in onderdelen omgeving Heernisseweg Bergweg beogen. Bij de vaststelling van een plan tot partiële herziening van het uitbreidings plan oost heeft de Goese raad op 21 ok tober 1.1. besloten om de in dat ontwerp opgenomen oostelijke ontsluitingsweg buiten de vaststelling te laten. De raad was toen n.l. van oordeel, dat de juiste situering van de ontsluitingsweg nader bepaald diende te worden. Het college van b. en w. acht het thans van belang, dat de oostelijke ontsluitingsweg, die reeds door Gedeputeerde Staten van Zee land als infra-structuurwerk aan het mi nisterie van Economische Zaken is ge meld, in het uitbreidingsplan oost wordt opgenomen. B. en w. hebben zich hier bij laten leiden door de gedachtengang. dat door het aanleggen van de oostelijke ontsluitingsweg een goede bereikbaar heid van het havenindustrieterrein en het zwembad kan worden verkregen, terwijl ook de reeds gedane grondaanko- (Van een onzer verslaggevers) Tijdens de ledenvergadering van de coöperatieve Vee aan- en verkoopvereni- ging Zeeland GA (CVV Zeeland), die gisterochtend in de Prins van Oranje is gehouden, is duidelyk komen vast te staan, dat de CVV in de toekomst alle moeite zal aanwenden om uit de im passe te geraken, waarin de vereniging nu verkeert. Met behulp van een nieuw te vormen toporganisatie zal getracht gaan worden het verenigingsleven in het zuid-westen van ons land een nieuw leven in te blazen. In deze impasse is de CVV Zeeland eigenlijk geleidelijk geraakt. Het begon toen de vroegere vee aan- en verkoop- vereniging Zekova haar economische en organisatorische activiteiten overdroeg aan CVV West-Nederland, die in mei van dit jaar op haar beurt haar uitvoe rende taak delegeerde aan de Vleescen trale nieuwe stijl. Met deze overdracht van activiteiten is er in Zeeland een weinig actieve vereniging ontstaan. In de toekomst wanneer de fusie tussen de vleescentrale en de Saveco/Wellinggroep tot stand zal zijn gekomen, zal door de gehele coöperatie van beneden naar bo ven en omgekeerd doorstromingen wor den bevorderd, die erop gericht zullen zijn bij de leden en ook bij niet-leden veehouders belangstelling voor de coöpe ratie te wekken. De heer P. Havinga, directeur van de Vleescentrale gaf een overzicht van de gang van zaken in deze coöperatieve sector gedurende het laatste half jaar. In mei van dit jaar hield eigenlijk de CVV West-Nederland op te bestaan. De activiteiten van dit orgaan werden ge centraliseerd in de Vleescentrale nieuwe stijl. Het oprichten van deze, vleescen trale nieuwe stijl had als belangrijkste motieven: het uitsluiten van de onder linge concurrentie tussen de verschil lende op dit gebied werkzame coöpe raties, het tegengaan van de versnippe ring van deze coöperaties en het bevor deren van de eenheid in optreden. Vol gens de heer Havinga heeft de structuur wijziging beantwoord aan de verwach tingen. Maar men wil met de concentra tie nog verder gaan. Momenteel is er tus sen de Vleescentrale en de Saveco-Wee- linggroep reeds besloten om per 1 jan. 1965 een fusie aan te gaan. Beide groepen waren n.l. genoodzaakt om belangrijke investeringen te doen om niet bij de moderne bedrijven achter (Advertentie) BANKBOEKJES Terneuzen: Kersstraat 3, tel. (61150) - 37 74 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op vrijdag 11 december a.s. zal de Terneu- zense begrotingsvergadering worden gehouden. Behalve met het voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting en de begro tingen van het woningbedrijf, het grondbedrijf en de Dienst voor Maatschappelijke Zorg zal de raad worden geconfronteerd met een voorstel van b. en w. de ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën te vragen om een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds, die, indien verleend, zal worden aangewend ter dekking van het begrotingstekort van f 286.792, In het pre-advies wijzen b. en w. er de raad op dat gebleken is dat het tekort op de begroting voor 1965 niet kan worden opgevangen door het treffen van autonome maatregelen. Er is in de diverse ramingen op de begroting geen enkele speling, terwijl naar de mening van b. en w. de uitgaven niet kunnen worden verlaagd, zonder dat het voorzieningspeil wordt aangetast. Voor het tekort zijn, zo zeggen b. en w. de raad, twee belangrijke oorzaken aan te wijzen: de sterke stijging van de uitgaven als gevolg van de snelle ontwikkeling van de gemeénte; de op de uitbreiding van de gemeente voor uitlopende voorzieningen kunnen geen dekking vinden uit beschikbaar ko mende inkomstenbronnen. Voorts is er onvoldoende compensatie uit het ge- meentefondc voor de kostenstijgingen, die gedurende de laatste jaren zijn opgetreden. Tijdens deze begrotingsvergadering, die het gebruikelijke verloop zal hebben, zal de raad tenslotte al dan niet gunstig moeten beschikken over een groot aantal subsidieverzoeken. te blijven. Het gevaar van overinveste- ring wil men door de fusie tevens zo klein mogelijk maken, terwijl tevens in een zo groot bedrijf de mogelijkheid is om de juiste specialisaties door te voeren. Ook de concurrentie onderling wordt uitgesloten, en verschillende kos tenbesparende maatregelen kunnen wor den genomen. Welke rechtsvorm de nieu we fusie zal krijgen is nog niet bekend. Voorlopig zal er vanaf 1 januari 1965 een samenwerkingsovereenkomst tussen de beide groepen bestaan. Aan het ein de van het jaar gaat men dan de op brengsten samen delen. Aan het hoofd van deze fusie staat een directieteam, waarvan ieder lid een deeltaak heeft. Juist door deze deeltaken te creëren is ook de mogelijkheid geopend om meer aandacht te gaan schenken aan bepaal de terreinen, die men vroeger noodza kelijkerwijs moest verwaarlozen. Hierbij behoort dan o.m. ook het tot stand bren gen van bindingen tussen de leden en het bestuur en de leden onderling. Tijdens de vergadering heeft de heer J. Laan, voorzitter van de CVV West- Nederland een overzicht gegeven over de gang van zaken in deze vereniging in het lopende boekjaar. Het bleek dat de CVV gedurende deze periode een zeer gunstig financieel resultaat heeft behaald. pen voor opnemen van deze weg in het uitbridingsplan peleitn. Voorts zal blij. ven bestaan aan de in het plan Snijders weergegeven rondweg van Wilhelmina- dorp naar de rijksweg beoosten Kloe- tinge. Met betrekking tot de voorgestel de verbinding met de Van Dusseldorp- straat merken b. en w. op, dat deze kwestie in studie zal worden genomen. Voorts wensen b. en w. een herzie ning van het uitbreidingsplan in onder delen omgeving Heernisseweg-Bergweg Met deze herziening beogen zij door het vrplaatsen van een kruispunt een uit ver- kerstechnisch oogpunt goede enverant woorde uitweg naar het stadscentrum te scheppen. B. en w. menen dat een ont lasting van het verkeer via het tracé van de bestaande Heernisseweg niet zal voldoen aan de eisen, die het moderne verkeer stelt. Teneinde daaraan wel te voldoen is volgens hem bedoeld kruis, punt geprojecteerd in het verlengde van de dubbele rijbaan van de Beatrixlaan. Volgens het voorstel dient het ontwerp tevens ter legalisatie van bebouwing welke met toepassing van art. 20 van de Wederopbouwwet tot stand is gekomen of nog zal worden gebouwd. Tegen dit laatste voorstel van b. en w. is wel een bezwaarschrift binnengekomen maar b. en w. vinden dat dit niet ontvankelijk moet worden verklaard omdat het be. zwaarschrift te laat is ingediend. Dit weekeinde zullen waarnemen voor Axel dokter Schiltman; voor Klooster zande dokter Buwalda; voor Temeuzen dokter Nijsten; voor Aardenburg en Oost- burg dokter Rijk uit Aardenburg, tel. 01177-466; voor Bruinisse en Oosterland dokter Putter uit Oosterland, tel. 01114- 280; voor Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande dokter Born uit Cadzand; Middelburg dokter Gispen (4664); Vlis- singen dokter Bom (2233); Goes dokter Weiten (5306); Borssele en Nieuwdorp dokter Gelderblom (01196-327); Hoede- kenskerke en Kwadendamme dokter Kole (01193-262); Driewegen en 's-Heerenhoek dokter Geldof (01195-275); 's-Heer Arends kerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand dokter van Maanen (01106-234); Kruinin- gen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland- Bath dokter Kamps (01135-343). APOTHEKERS Goes: Goese Apotheek (7104); Middel burg: Ringeling (2538); Terneuzen: Klaas, sen (2090); Vlissingen; v.d. Kleine Mulder (2730). Voor Axel, Zaamslag en Sas van Gen! de heer Janssen uit Axel; voos Oostburg Sluis en IJzendijke de heer van Veen uit Oostburg, tel. 01170-2693; voor Hulst en Nieuw-Namen de heer Borm uit Nieuw- Namen; Walcheren dokter Elzerman, tel. 01100-5259. Morgen, zondag 6 december, gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstan den; Hansweert 4.12 en 16.33 uur; Ter neuzen 3.33 en 15.51 uur; Vlissingen 3.04 en 15.22 uur; Wemeldinge 4.54 en 17.06 uur. Maandag 7 december te Hansweert 4.50 en 17.11 uur; Terneuzen 4.10 en 16.30 uur; Vlissingen 3.41 en 16.00 uur; Wemeldinge 5.26 en 17.40 uur. WATERLANDKERKJE 9 uur Raadsvergadering BIERVLIET De Landbouw Serie-kaarting De Vriendschap 19 uur Schieting MIDDELBURG City 20 uur Wonderful life, a.l. Electro 19 en 21.15 uur De man die doorvocht, 14 j. GOES Grand 19 uur Man. vrouw en het hu welijk, 18 j. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur Mysterie om vlucht 22, 14 j. Alhambra 19 uur Man, vrouw en het huwelijk, 18 j. DE KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur De Vikings vallen aan ZUIDDORPE A. Apers 15 uur St.-Nicolaasschieting KOEWACHT G. v. Hyfte 16.30 uur Groot biljart prijskamp V. J. Thys 14 uur Koningschieting SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Susanne. Het zwaard van Monte Cristo TERNEUZEN Luxor 20 uur Zonder zeden en mo raal, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Madame zonder schaam te, 18 j. PHILIPPINE L. Haers Palingkaarting IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Barabbas, 14 j. AXEL Het Centrum 20 uur De Titanen HEIKANT F. Saman 18.30 uur Prijskamp op top- biljart ZANDBERG M. de Vilder 14 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Maciste, gla diator van Rome KLOOSTERZANDE J. de Waal-Baart 15 uur Wildschieting BRESKENS Café Schelstraete Duivententoonstelling ST. JANSTEEN Café 't Kuipke Konijnentritsing BIERVLIET De Landbouw Seriekaarting GOES Prins van Oranje 10.30 uur Alg verg. ZLM Grand-19 en 21 uur Man, vrouw en het huwelijk, 18 j.; 15 uur 30 jaar vrolijk heid, a.l. MIDDELBURG City 14.30 uu Avonturen van Pietje Bell, a.l.; 20 uur Wonderful life, a.l. VLISSINGEN Alhambra 15 uur De Meskies, 14 j.; 19 en 21 uur Man, vrouw en het hu welijk, 18 j. Luxor 15 en 20 uur Mysterie om vlucht 22, 14 j. HULST De Graanbeurs 15 uur Amusementsmu ziek; 19.30 uur St.-Nicolaasbal Bioscoopgebouw 14.30 en 17.45 uur Ma ciste, gladiator van Rome; 20 uur; De grote stilte J. v. Helsland 10-14 uur Duivententoon stelling G. Ljjbaart 19 uur Prijskaarting J. Nijs 15 uur Schieting KOEWACHT A. de Schepper en R. de Letter 15 uur Schieting V. J. Tbüs 10 uur Seriekaarting J. v. Doorn 9.30 uur Seriekaarting A. de Kindt 9-16 uur Duivententoon stelling G. v. Hijfte 16.30 uur Biljartprijskamp DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur De Vikings vallen aan SAS VAN GENT Olympia 15 en 19.45 uur Susanne. Het zwaard van Monte Cristo Hotel Rotterdam 15 uur Kalkoenschie- ting TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Nur der wind, 14 j.; 17 en 20 uur Zonder zeden en moraal, 18 jaar OOSTBURG Ledel 14, 16,30 en 20 uur Madame zon der schaamte, 18 j. PHILIPPINE L. Haers Palingkaarting ZUIDDORPE A. de Block 17 uur Seriekaarting M. de Cock 13 uur Schieting KOEWACHT België A. de Bock 9.30 uur Seriekaarting IJZENDIJKE Hofzicht 15 uur Schieting; 17 en 20 uur Barabbas AXEL Het Centrum 20 uur De Titanen STOPPELDIJK Het Wapen van Zeeland 19 uur Groot bal NIEUW-NAMEN R. Tieleman 18 uur Prijskamp op groot biljart GRAAUW B. Plasschaert 18.30 uur Prijskaartje CLINGE F. de Vilder Schieting LAMSWAARDE Th. v. Driessche 15 uur WildschietiB ST. JANSTEEN Café 't Kuipke Konijnentritsing KEMSEKE-PAAL Ad. de Bakker 15 uur Kalkoenschietint ANTWERPEN KVO 14.30 uur Willem van Saeftinge 20 uur Maroef GENT Kon. Opera 14.30 uur Otello; 19.30 UU' Victoria en haar huzaar KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Kalkoenschietirig i riekaarting Th. de Waele en K. Jansen 17 uur Se*t A. de Schepper en R. de Lettere 15 uun Schieting P. v.d. Hove 17 uur BiljartprijskafflP' BIERVLIET Café P. Doens 19.30 uur Uitslag linten*! wedstrijd en verloting GOES Grand 20 uur Man, vrouw en het hu- J welijk, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Man, vrouw en heti huwelijk, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Wonderful life, a.l. HULST De Graanbeurs 19.30 uur Boerenmaan- dag en groot bal Bioscoopgebouw 20 uur De grote stilte, J. de Nys 15 uur Kalkoenschieting SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Susanne. Het zwaard van Monte Cristo TERNEUZEN Luxor 20 uur Nur der Wind, 14 J. KOEWACHT België J. v. Guchteneire 15 uur Kalkoenschie ting - "V (V TERNEUZEN - D polder onder de gemeer tenminste op, eind 19671 zal de aanleg ervan op staat te Middelburg wo zijn die de raming ir van 35.000.000 met minister van Verkeer en na de aanbesteding, beg Dat wil zeggen dat dit r. moeten krijgen en de be tempo aan de dag zal m moeite echt wel lonen. Het is in ieder geval de b< begin 1968 een grote veerboot' zal worden gebracht. Het i bekend of dat een „enkeldi 110 meter lengte van het de dienst Vlissingen-Breskens bruikt of een dubbeldek: zal zyn. De minister heeft daa wij gisteren ook reeds sch geen beslissing genomen. Uit digheid dat de minister het bestuur van Zeeland toestem verleend plannen te doen door de bouw van een du mag men echter afleiden dat schynlijk de laatste veerboot zal bewerkstelligen dat er c jaren zowel in Kruiningen a polder weinig of geen waclit! zullen zijn voor het verkeer, deze dienst aanbiedt. Overigens zal naar alle was heid in 1965 ook het beste verruiming van en het treff nodige voorzieningen rond d Kruiningen klaar komen. De Kruiningen zal ook aanmerl per" moeten worden. Voor zullen de Wijzigingen in en ven te Kruiningen veel mir pend zijn dan die in Perkpol ven te Kruiningen is aanziei dan die „van de overkant", t daar ook reeds de beschikking een veel groter plein, waaro keer zich kan opstellen. Het plan voor de verruimir zuid-oosten van de haven te en de aanleg van een nieuu was reeds medio dit jaar g was echter afgestemd op h: van een 110-meter-boot en v (Van een onzer verslaggö TERNEUZEN Rijkswi te Terneuzen heeft de verwachting dat wanneer de nieuwe haven te Perkpo reed zal zijn gekomen en e beldeks ferry boot in de v zijn gebracht daarover minister nog beslissen wachttijden meer zullen voor het zich voor de ve Kruiningen-Perkpolder aar de verkeer. Als argumente menn aan dat de dubbeldekker een rende boot zal wordendie zal zijn in 45 minuten heen \enj°aren en aan beide ka w-den en te lossen rfJwJ4 d?.Zen uurdiehst on dende UO-meter-boot sle ere ,ejCaPaCiteit Van lere dubbeldekker heeft d meer voertuigen tegelijk k voeren dan de 110-meter- dat naast de dubbbldek kleinere veerboten in de va den blijven en dat de dubbeldeks ferry de kleinere boten tegelijk elkaar te kinderen, dienst kunnen doen. Rijkswaterstaat wijst op dat de dubbeldekker zal kunnen worden geladen lost omdat zowel naar het be als het bovendek dubbelbac ritten leiden. Overigens kan venverdieping alleen maar nenauto's herbergen. er ze

de Stem | 1964 | | pagina 2