38 REAL MADRID VERSCHIJNT OOK IN DE KWART-FINALES Frankrijk is een voetbalarme natie Situatie Europacup I lelmuth Schoen zal moeten gaan experimenteren 99 3?5 NN Antwerpse baan draait op zondag 13 december BEGRAFENIS RIES VAN DEN BOGERT fPORTTOTO le op topscorerslij st WILLY van der Kuilen 550 SAK 250 Internasionale Milaan zich vandaag plaatsen WIELERBAAN TE BREDA De 30e auto van Frits Belgen winnen makkelijk 3-0 Fransen vinden J Goed spel van het doel niet i verjongd Real ilikjes gram Frits Pfenniger wint 30e auto Militair team met A. Brouwers JONGE PLOEG Onvoldoende Ouder Koppelwedstrijd met Peter Post WEST-DUITSLAND KAN MET DEZE „OUDJES" NIET NAAR ENGELAND 5 1,53 NU PRAAG Real Madrid is de derde ploeg, die zich heeft geplaatst voor de kwartfinales in de strfjd om de Europacup voor landskampioe nen. Het behaalde in Praag bij Dukla, dat niet meer in de daverende vorm verkeert van 't vorige jaar, 'n 2-2 gelijkspel. Omdat Real in de eer ste wedstrijd, die veertien dagen geleden werd gespeeld, tot een 4-0 overwinning kwam, gaan de volgelingen van signor Barnabeu, die reeds vijfmaal de cup wonnen, over naar de volgende ronde. Reeds eerder plaatsten zich DWS (door twee overwinningen op Sky og Lyn) en FC Köln, dat zich moeizaam ontdeed van Panatinaikos Athene met 1-1 en 2-1. ijk gratis leuke TSEL-PUZZELS" onig soepen. deau. En zonder jplak en gespaar. men de kinderen niet te vergeten) ng met de bouw i echt gezellig 'an een (plastic) of jeep, of boot, rachtauto of een onig geeft ze. Uw :eft ze. Vermoedelijk zal vandaag de naam van de vierde ploeg bekend worden. Inter Milaan reist naar Boekarest om Dynamo te ontmoe ten. Het lijdt geen twijfel of de Mi- lanezen, die de eerste wedstrijd op eigen bodem met 6-0 wonnen, zul len zich als vierde team voor de kwartfinales aandienen. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 3 DECEMBER 1964 voorsprong werd praktisch geheel teniel gedaan. Roosken en Roes (Graafsch. volbrachten ieder een hattrick. Drost (Wageningen) 10; Wieringa (Cambuur) en Roosken (Zwartemeer) elk 9 treffers. Uit de welhaast naamloze middengroep is sedert de laatste weken van Meeteren (SW) als een raket te voorschijn geko men. Zijn hattrick tegen Limburgia bete. kende, dat hij de koningsschutter in deze afdeling was. Daar zowel v.d. Linden als Custers scoorden bleef de afstand tussen deze twee onveranderd. V.d. Linden (Hel- mondia) 14; Custers (Roda JC) 12; Glau- demans (Wilhelmina) 10; Stevelmans (Limburgia), Van Meeteren (SW) J. Burg (Wilhelmina) en Heijerman (Xer xes) volgen met 9 doelpunten. BREDA Breda krijgt een wieler baan, van dezelfde grootte als de Vigo- relli-baan in Milaan. Dit is op het ogen blik de grootste wielerbaan van Europa. De Bredase baan wordt dus ook gro ter dan de Antwerpse wielerbaan, zodat alle facetten van de wielersport in Bre da beoefend kunnen worden. Architect is de Dortmunder Schürmann. De baan is gepland op een terrein van 1 ha in de Emer, het noordelijk gedeelte van Breda. STUTTGART In een returnwedstrijd voor de 2e ronde van het toernooi om de jaarbeursbeker heeft de Schotse club Dunfermline in Stuttgart met 0-C gelijk gespeeld tegen VFB Stuttgart. De Schotten die de eerste wedstrijd ge wonnen hadden met 1-0, plaatsten zich voor de derde ronde. ROBERT LELANGUE en Theo Verschuren zullen met Anton Gee- sink, Gaston Roelants en Patrick Sercu worden gehuldigd tijdens een sportavond die op woensdag 9 december in het Belgische Sint- Niklaas wordt georganiseerd. ROLF MAURER. de Zwitserse comingman, zal als kopman fun geren in het nieuwe team van het extra-sportieve merk Cynar. Tot nu toe waren in deze sportgroep een aantal Italianen en Zwitsers verenigd. Voortaan zal het merk alleen uitkomen met Zwitserse renners. Gecontracteerd werden Maurer, Hauser, Moresi, Zoeffel, Weber, Blanc, Vivian Haeberli en Bingelli. Het is wel het sterkste team, dat een Zwitsers merk op de markt zou kunnen brengen. PATRICK SERCU heeft dus za terdag op de Antwerpse winter- baan de kilometer gereden in 1.6.63. Hij vebeterde daarmee niet alleen de prestatie op een geslo ten baan van de Duitser Lothar Claesges (1.8.74 in 1963), maar te vens die van de Italiaan Santé Gai- ardoni op een open baan (1.7.2 in 1960). ZURICH De Zwitserse wielrenner Fritz Pfenninger, die met de Nederlan der Peter Post een koppel vormt in de Zesdaagse van Zürich, heeft woensdag een premiesprint over 20 ronden met als hoofdprijs een auto gewonnen. Het was de dertigste auto, die hij in zijn wielercarrière als zesdaagserenner, in de wacht sleeute. Alleen al in dc zesdaagsen van Zürich „verdiende" hij zeven auto'. BRUSSEL De „nieuwe" voetbalploeg, die door Frankrijk woensdagavond in het Heyselstadion te Brussel werd los gelaten, heeft de armoede van het on derhavige land gedemonstreerd. De Bel gen, die niet eens in een grote vorm waren, versloegen de Fransen gemakke lijk met 30. In de zestiende minuut van de eerste helft maakte Pol van Himst 10. In de dertigste en tweeën veertigste minuut van de tweede helft werd het 30 door goals van rechtsbui ten Frans Vermeijen. Als de Fransen nog een jaar door hadden mogen spelen had den zij waarschijnlijk nog geen tegen- punt kunnen maken. Zij faalden in de voorhoede volkomen. De grote vraag voor het Belgische pu bliek was of de Anderlechtspelers, de kern vormend van het nationale elftal, de klap te boven zouden zijn, die zij een week geleden opliepen in Liverool. Dit bleek niet helemaal het geval te zijn. In de beginfase van de „match simpatique", die door slechts 10.000 kijkers werd ge volgd, kwam Pol van Himst er eenvou dig niet aan te pas. Doordat hij herhaal delijk faalde zat er weinig stootkracht in de Belgische aanval, die het geheel moest hebben van linksbuiten Puis. Hij herstelde het zelfvertrouwen van de Belgen met enkele knappe rushes. Uit een daarvan kwam de bal voor de voet van Pol van Himst, die met een halve omhaal schitterend scoorde, maar het geschiedde in buitenspelstand. Het was slechts uitstel, want in de zestiende mi nuut gaf Sulon een dieptepass weg, die door Vermeijen knap in de richting van Van Himst werd gespeeld. Toen was het voor Pol een koud kunstje de score te openen. (1—0). Even leek het er op, dat de Fransen terug zouden komen. Een daverend schot van Bonnel tegen de lat was echter een laatste wapenfeit in een offensief, waarin de gehele Franse voor hoede en vooral rechtsbuiten Lech faal den. De Fransen mochten niet mopperen, dat de score in de eerste helft tot één Belgische goal bleef beperkt. In de tweede helft gaven de Fransen aanvankelijk de indruk de gelijkmaker te zullen fabriceren. Centrumspeler Ba- raffe kreeg twee opgelegde kansen, maar hij miste telkens erbarmelijk. Toen was het duidelijk, dat de Belgen verder zou den komen dan aanvankelijk gedacht. Het breiwerk van de Anderlecht-kern werd echter niet afgemaakt. In de der tigste minuut echter, nadat Puis meer in het spel was betrokken, kwam een voor zet op de schoen van Vermeijen, die vanuit een moeilijke hoek scoorde. In de tweeënveertigste minuut trok Puis het spel nog eens open. Vermeijen rondde een fraaie aanval met een prachtige goal af. Hij schoot langs Aubour via de paal. (30. De Fransen hadden geen ver weer van enige betekenis. Het resultaat was juist. Het bewijs, dat Frankrijk mo menteel een voetbalarme natie is, was duidelijk geleverd. Een moment uit de wedstryd Dukla Real Madrid, we zien hier van links naar rechts Santamaria, Dvorak en Miera. DEN HAAG. Het Nederlandse mili taire elftal zal zaterdag 5 december in het Neckarstadion in Stuttgart in de voorronden van het toernooi om het in ternationale militaire kampioenschap te gen het Amerikaanse legerteam in het veld komen. De eerste ontmoeting op het Haagse Houtrustt eindigde in een 2-0 overwin ning voor de Nederlandse militairen. De 1-2-4 opstelling, waarin wijzigingen mo gelijk zijn, luidt: Doel: Stuy (Telstar). Achter: De Haan (Ajax), Brouwers (Baronie), Geestman (Blauw Wit) en Spinhoven (Xerxes). Mid den: Vrauwdeunt (Feijenoord) en Stap per Blauw Wit). Voor: Wolbers (PSV), Mares (MVV), Libregts (Feijenoord) en Verdonk (PSV). De verjongde ploeg van Real is niet in grote moeilijkheden geweest. Vanaf het begin legde zij het accent op de ver dediging, maar vaak werd het Tsjechi sche doel met snelle doorbraken belaagd. Rechtsbuiten Felo bracht Real in de 13e minuut met een kopbal uit een MANUEL GENTO nog altijd snel Panatinaikos-FC Köln 1-1 en 1-2; Chaud de Fons-Benfica 1-1 en 9 dee.; Liverpool-Anderlecht 3-0 en 16 dec.; DWS-SKY og Lyn 5-0 en 3-1; Real Madrid-Dukla Pr. 4-0 en 2-2; Inter Milaan-Dynamo B. 6-0 en vandaag; Vasas Gyoer-Lokomotiva 5-3 en 6 dec.; Glasgow R.-Rapid Wien 1-0 en 9 dec. De loting voor de volgende ronde is op 17 december. JEF JURION veel werk op het middenveld en HAAG Voor sporttoto 15 was er feen enkele deelnemer, die alle wed strijden juist had voorspeld. Wel waren er 13 met 12 juiste uitslagen, zij ont vangen elk 11.630,21. Voorts waren er 132 deelnemers met 8 punten, die elk 673 gulden ontvangen. de goaltips was er één deelne mer met 6 punten, die 10.512,83 zal mogen opstrijken. Voorts hebben zich 11 deelnemers met 5 punten gemeld, voor wie elk een bedrag van 1364,76 «s gereserveerd en tot slot waren er nog met vier punten, die elk nog 54 gul den in handen krijgen. JUVENTUS heeft woensdag Stade Fran cais met 1-0 verslagen in het voetbal toernooi tussen jaarbeurssteden Voor Turijn scoorde de Costa in de vijfde minuut van de tweede speelhelft. Juventus eeft zich daarmee in de vol gende ronde geplaatst. (Van onze correspondent in Bonn) FRANKFURT In zyn eerste interland-wedstryd onder de zor gen van Helmuth Schoen die kortgeleden Sepp Herberger is op gevolgd als bondstrainer heeft de Westduitse voetbalploeg het naar u weet in het Olympi sche stadion in Berlijn niet verder gebracht dan een mager gelijkspel, 11 tegen Zweden. Nu is dat tegen het sterke Zweed se elftal een eervol resultaat, voor al voor de Duitse voetbalploeg, wiens interland-balans met Zwe den negatief is. Maar het Berlijnse 1-1 was ditmaal to taal onvoldoende. Het was nl. de eerste van twee selektie-wedstryden voor de wereldkampioenschappen voetbal, die in 1966 in Engeland zullen worden gehou den. Met Zweden en W.-Duitsland is nog Cyprus in de selectiegroep Aangezien niet behoeft te worden aangenomen, dat Cy prus een belangrijke rol zal spelen, gaat het er wel om, of de bondsrepubliek dan wel Zweden naar de wereldkampioen schappen zal gaan. Voor West-Duitsland staan de kansen slecht. Zweden is een van de twee angst tegenstanders van West-Duitsland. De an dere is Joegoslavië. Men herinnert zich nog hoe in 1958 Zweden de bondsrepu bliek in een schandalige wedstrijd met 3-1 uit de kwartfinales smeet. Ik heb die wedstrijd destijds gezien en ik geloof niet dat het rechtvaardig was om de westduitse rechtsback Posipal het veld uit te sturen. De Zweedse-Italiaan Kurt Hamrin was aan de rel net zo schuldig. Met tien man konden de Westduitsers zich niet meer staande houden. Van l-i kwam de stand op 3-1 ten gunste van de Zweden. In september van het volgend jaar moet West-Duitsland voor de tweede selectie wedstrijd nu naar Stockholm. Eindigt die weer in een gelijk spel dan moet er een beslissingswedstrijd worden gespeeld, waarvan de Zweden nu al hebben gezegd, dat zij die in geen andere stad dan Ko penhagen willen spelen en dat Nederland of België niet in aanmerking komen. Nu hebben de Europa-cupwedstrijden ge leerd, dat het altijd zwaarder is om de tweede ontmoeting „uit" te spelen. De Westduitse nationale voetbalploeg wacht dus in september van het volgend jaar was op de bal en zich telkens weer in de Zweedse verdediging vastdribbelde) maar konden West-Duitsland ook niet redden. En als Helmuth Schoen zijn funktie van bondstrainer nu al heeft overgenomen met het doel de voorberei ding van West-Duitsland voor het we- reldkampioenschapstoernooi geheel te leiden, dan heeft hij nog tijd om voor de tweede wedstrijd tegen Zweden het na tionale voetbalploeg der bondsrepubliek op vele plaatsen te wijzigen. een uitermate zware taak, dezelfde taak als in 1958: Zweden thuis te verslaan, tegen een achtergrond van „heija, heija"- gillende Zweedse supporters. Ik houd m'n hart vast, ook voor de gebeurlijkhe den op de tribunes in het voetbalstadion in Stockholm Voor de wedstrijd in Berlijn «had Hel muth Schoen de Westduitse „gastarbei ders" in Italië, de geëmigreerde voetbal lers laten terugkomen: Horst Szymaniak, vroeger bij Catania, thans bij A.C. Bo logna en in 1964 voetballer-van-het-jaar- (in Italië) en Karl-Heinz Schnellinger, vroeger bij F.C. Keulen, nu bij A.C. Ro ma. Zij waren goed tot middelmatig (met uitzondering van Haller die verliefdvan 1954 (Bern) langs de lijn te staan. 't Wil er bij my eenvoudig niet in dat er in de 16 ploegen in de Bundesliga geen linksback te vinden is die minstens even goed is als Karl-Heinz Schnellinger, een linksbuiten, die beter is dan Charlie (de clown) Doerfel van de Hamburger Sport Verein, de club van Uwe Seeler. Of een rechtsbuiten, die meer kan dan de Münchenaar Brunnenmeier die in ijn eigen club München 1860 als mid voor speelt op die plaats, waarbij Brunnenmeier dan in het middentrio zou kunnen worden opgenomen en de voet- baller-van-het-jaar Helmuth Haller rus tig in Bologna zou kunnen blijven drib belen. En ik kan me nauwelijks voorstellen, dat Helmuth Schoen geen betere kant- half kan vinden dan de grote Horst Szy maniak. Of een betere stopper dan Gie- semann. Om van de Keulse linksbin nen Overath maar helemaal niet te spre ken. En Uwe Seeler? Die is tenslotte ook 28 jaar geworden. Zijn schoten uit alle situaties en richtingen zijn nog ge vaarlijk. Maar hij is ouder geworden. De ontsteking komt vaak een ietsje te laat. En in 1966 is Uwe 30 jaar. Is er voor hem geen andere middenvoor te vinden in de vele Westduitse voetbalclubs? Helmuth Schoen zal voor september van het volgend jaar iets moeten beden ken. Met de ploeg, die in Berlijn het 1-1 uit het vuur sleepte, kan hij over een jaar niet meer naar Stockholm als hij zich niet onsterfelijk belachelijk wil ma ken. Misschien doet Schoen wat Sepp Herberger nooit heeft gedurfd, misschien onderneemt hij in de ko mende maanden eens wat meer experi menten. Er zijn in twee jaar Bundesliga nu genoeg voetballers in West-Duitsland die zich al lang hebben aanbevolen voor een plaats in de nationale voetbalploeg. Met de oudjes van weleer, met Uwe Seeler, met Horst Szymaniak, met Schnellinger, met Charlie Doerfel en hoe die andere namen die men al jaren hoort ook mogen luiden, met die oudjes komt West-Duitsland niet in de wereld kampioenschappen voetbal in Engeland. Daarmede komt de wereldkampioen BREDA Met een zeldzaam hoge score van 37 doelpunten uiit zeven wedstrijden werd liet sportweekeinde gevierd. De koningsschutter was ongetwijfeld de Feije- noordspeler Venneker die liefst vyfmal het leer achter de verbou wereerde Ajaxgoali schoot. Met deze kanonnade evenaarde hy het door Theu- nissen onlangs gevestigde record. De eerste plaats welke Kohn de vorige week voor zich opeiste, heeft hij tegen Telstar verspeeld. De jeugdige Willy van der Kuilen presteerde het om voor de derde maal in dit seizoen de leidersplaats te heroveren. In de 20 minuten, die Krui- ver tegen Ajax van de partij was, wist hij toch eenmaal de bal tegen het net te drukken en kwam hierdoor met Kohn op de tweede plaats. Ook Groot wist zijn positie, dank zij een strafschop, te ver beteren. Daar de PSV'er Theuni'ssen zijn schutterscapaciteiten waarschijnlijk zon dag al in de Zwitserse competitie gaat etaleren, is hij van de ranglijst afgevoerd Na dertien wedstrijden is de stand van de goalgetters: Van der Kuilen (PSV) 11; Kruiver (Feijenoord) en Kohn (Fortuna) 10; Groot (Feijenoord) 9; Geurtsen (DWS) en Van Nee (Heracles) volgen met 8 doelpunten. Dat met de terugkeer van De Meule- meester de VW-voorhoede aan kracht heeft gewonnen, is ook nu weer gebleken. Met zijn hattrick was deze VW'er de succesvolste schutter in de eerste divisie. Boogaard wist zijn voorsprong op zijn naaste rivaal Verhagen, die niet schoorde, te vergroten. De anders zo trefzekere van Egdom liet een prachtkans op de tweede plaats voorbij gaan door een strafschop te missen. Boogaard (Volewijckers) 13; Verhagen (Blauw Wit) 11; Van Egdom (Elinkwijk. Van Doorneveld (NEC) en Amara (Alkmaar) 10; Zweers (NEC) S en Leussink (Ensch. B.) volgt met 8 doelpunten. In de tweede divisie A behield Drost weliswaar de leidirig maar zijn mooie hoekschop op 10, maar linkshalf Ge let a bracht in de 60e minuut met een schot van korte afstand de partijen op gelijke voet. De Tsjechen legden er nog een schepje op toen Geleta hen in de 79e minuut de leiding had gegeven, maar drie minuten voor het einde had Amancio met een hard schot succes. De Tsjechen waren te langzaam om de Spaanse verdediging te kunnen des organiseren. Vooral hielden zij het spel te kort en bouwden zij te veel in de breedte. De 20-jarige Grosso en de 19-jarige Pirri konden het meesterschap van hun voorgangers Di Stefano en Puskas nog niet doen vergeten, maar hun spel hield belofte in. Vóór waren bij Real echter Amancio en Gento de besten, terwijl Muller en Santamaria in de verdediging excelleerden. De op jaren gekomen Dukla-ploeg was ver van de vorm waarin het in vooraf gaande jaren het grote internationale toernooi van New-York won. Vooral Masopust, die midvoor speelde, was langzaam. De Tsjechen beheersten het middenveld, maar konden zelden ope ningen maken. De wedstrijd was fair en incidenten bleven achterwege. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Zich h,et succes herinnerend van vorige jaren? heeft de directie van het Antwerpse Sportpaleis besloten «P zonda-g 13 december e,en grote wielermeeting te geven. Match- maker Theo Balemans heeft een zeer gevarieerd programma samengesteld, dat het bij de massa zonder enige twij fel zal doen Het meest spectaculaire onderdeel van de meeting wordt een koppelwedstrijd over vijftig kilometer. Daarvoor werden alle ploegen gecontracteerd, die in de afgelopen weken zegevierden in zesdaag sen. Peter Post en Frits Pfenninger, alsmede Rudi Altig en Hans Junker-. mann komen tegenover elkaar te staan. Hun belangrijkste concurrenten zijn Rik van Steenbergen-Palle Lykke en Theo Verschuuren-Robert Lelangue. In totaal zullen er vijftien koppels starten. Het programma wordt geopend met een om nium België-Buitenland. Voor België treden aan Rik van Steenbergen, Emiel Severijns, Theo Verschuren en Leo Proost, voor het buitenland Peter Post, Frits Pfenninger, Palle Lykke en Fred dy Eugen. Jos de Bakker rijdt tegen de Australiër Rolf Baensch. De eerste wedstrijd in het achtervolgingstoernooi speelt zich af tussen Lodu Janssens en Jan Nolmans. Voor omlijstende num mers zorgen amateurs en nieuwelingen. THEO VERSCHUREN heeft in de zesdaagse van Zürich maar bijzon der weinig steun van zijn koppel- genoot Wirth. Deze volkomen on bekende Zwitserse renner is voor de man uit Sint-Jansteen zonder meer een blok aan het been. Theo liet dat in telefoongesprekken met Steense vrienden duidelijk blijken. UWE SEELER dan dertig Zijn medespelers van het eerste elf tal van D.O.S. droegen hem op zyn laatste gang naar de groeve; op de foto onderscheiden wjj Van der Lin den, Wery, Ruitenbeek» Rooders en WestphaaL De omgekomen D.O.S.-voetballer Ries van den Bogert is woensdag onder zeer grote belangstelling ten grave gedragen.

de Stem | 1964 | | pagina 9