I VERLAAGDE PRIJZEN U doet maar net alsof er geen Philishave 800 S is!... GEK Pauselijk vermogen een top-geheim PHILIPS PHILISHAVE nu ook in Breda Bonn akkoor Antille slag W. RIKKEN N.V. BOO S Toe maar!.. Is de II Stoel wel rijk BOEKENPLANK ria adriaansen MARIO landi t Profiteer met St. Nicolaas van onze nog steeds sterk NAAIMACHINEHUIS Husserl laatste buslichting Oosterse keuken Brieven uit Vaticaanstad Jroutzaerte" goes koopstad van st.-n:colaas 1 Wie met zijn tijd meegaat, weet wel beter, die gebruikt de Philishave 800 S met het exclusieve roterende scheer- systeemTmet Q gegolfde scheersleuven om snel en grondig te scheren en met verende scheerhoofden voor comfortabel en zacht scheren. Snoerloze Philishave f39.95 Philishave 120S f46.50. MORGEN openen wij onze DISCOBAR, PHONOLA STEREO PLATEN SPELER SUPRAPHON STEREO DEMONSTRATIE PLAAT DISCOFOON VROOM DREESMANN BREDA - OOSTERHOUT Een enorme sortering platen, van BACH totj BEATLE Opec-lai naar nie royalt m Flinke boek parathionsti DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 1 DECEMBER 1964 (Van onze Romeinse correspondent) ROME Velen hebben de vraag ge steld of de Paus, die toch aan vele grote plechtigheden zal deelnemen in het kader van het Eucharistisch congres „nu eigen lijk nog ooit een tiara zal dragen". Hel antwoord hierop luidt, dat men nog niet weet of de diverse plechtigheden het ge bruik van een tiara noodzakelijk maken maar dat er in het Vatikaan nog altijd drie tiara's worden bewaard, die het eigendom zijn van de H. Stoel. Het is wellicht nuttig, erop te wijzen dat de tiara die Paus Paulus verleden week wegschonk ten behoeve van de ar men, zijn persoonlijk eigendom was. Men heeft herinnerd aan de H. Pius X die een soortgelijk gebaar zou hebben gemaakt Dit is evenwel niet helemaal juist. Pius X was een groot man en een groot heilige, maar hij had totaal geen verstand van geld (evenmin als Paus Joannes overi gens). Op een kwade dag bleek de fameu ze rechterlade van zijn schrijftafel leeg te zijn, waaruit hij gewend was zorgeloos geld te nemen om weg te geven aan de ontelbaren die met hun noden bij hem kwamen. Die lege lade was als het ware het resultaat van een kleine, onzichtbare paleis-samenzwering. De hoge prelaten, die de financiën van de H. Stoel beheerden, hadden al her haaldelijk aan de Paus gezegd, dat de zaken misliepen. En toen niets hielp vond hij dus die lade volkomen leeg. Hij sloeg onmiddellijk alarm, waarop de he ren hem vertelden, dat er inderdaad geen duit meer te vinden was in het hele Vati- caan. Hierop werd de Paus die vaak en geregeld geducht uit zijn humeur kon zijn, heilig of niet woedend. Hij zei: „Het kan nou wel zijn dat ik persoonlijk straatarm ben, maar de H. Stoel niet en tenslotte ben ik de H. Stoel". En on middellijk kreeg hij spijt en zei Ik bezit wel iets in volle eigendom, nl. mijn tiara. Ik wil dat daar onmiddellijk al die enorme edelstenen uit worden ver wijderd en te gelde gemaakt en dan moet u maar een mannetje vinden, die er evenzovele valse stenen voor in de plaats zetHet enige is: als ze er in Venetië maar niet achter komen". Hij had die tiara van de gelovigen uit Venetië gekre gen, zoals Paus Paulus de zijne uit Mi laan en Paus Joannes uit Bergamo. En dit alles brengt meteen de kwestie van de financiën op het tapijt. En dan ra ken we een punt, dat inderdaad een der best bewaarde geheimen ter wereld mag heten. Over de financiën van de H. Stoel weet niemand iets, behalve een kleine commissie van kardinalen, prelaten en een handvol leken (bankiers), die over alles onder de zon bereid zijn te praten, behalve over dit ene onderwerp. Of deze waterdichte geheimzinnigheid in onze da gen nog verstandig is, vragen velen zich wel eens af. Omdat er immers voortdu rend allerlei verhalen worden verkocht met name in communistische en linkse antiklerikale kringen, over de formidabele rijkdommen waarover de H. Stoel zou beschikken. Terwijl daar dan toch weer tegenover staat, dat toen Paus Joannes als één van zijn eerste bestuursmaatregelen een grootscheepse salarisverhoging beval van letterlijk iedereen van de curie kardinalen tot de tuinjongens toe de gevolmachtigde prelaat, belast met het beheer van de „goederen van de H. Stoel", de Paus bezwoer, dat dit binnen de kortste keren een staatsbankroet zou betekenen. De Paus die nu eenmaal geen verstand van geld had, legde hem het zwijgen op met te zeggen: „Deus providebit". God zal er wel in voor zien. Wat zijn dus die formidabele rijkdom men en waaruit zouden ze bestaan? Er zijn geen kunstschatten verkocht dal zou immers meteen bekend worden en de Paus persoonlijk was even arm als al zijn voorgangers van deze eeuw. Ook Paus Paulus bezit geen persoonlijk ver mogen en kan ook niet anders dan uit „zijn" staatskas putten voor de kolossale bijstandverlening die de H. Stoel nu een maal kenmerkt (overal ter wereld) en de reis naar Palestina schijnt zo verschrik kelijk veel geld te hebben gekost, achter af, dat de Paus voor zijn reis naar Bom bay de meest drastische zuinigheid heeft bevolen. Nu ontvangt de Paus van Rome natuurlijk, zeg maar dagelijks grote be dragen aan geld en voortdurend giften aan onroerend goed, erflatingen en zo meer. Maar dat kan niet anders zijn dan de bekende druppel op de gloeiende plaat, als men de wereldomvattende liefdadig heid van de H. Stoel overziet. Zoals ook dat wegschenken van die tiara eigenlijk niets anders is dan een symbolisch ge baar. Het voorwerp is de Paus op de eerste plaats persoonlijk zeer dierbaar. Het zou beslist niet verkeerd zijn, als er eens rustig en kalm zou worden bekend gemaakt, waarover de H. Stoel (lees de Paus) kan beschikken en hoe het alle maal gefinancieerd moet worden, vooral nu het wel vaststaat, dat de nieuwe Paus van plan is om regelmatig uiterst korte maar verre reizen te maken. Het is van historische betekenis, dat deze Paus metterdaad gebroken heeft met de „Vatikaanse gevangenschap"; hoe meer hij zich beweegt (buiten Rome, bui ten Italië, buiten Europa), hoe beter het is voor het nieuwe Kerk-begrip. Maar tegelijkertijd zou het dan wel verstandig zijn om de keiharde, broodnoodzakelijke waarheid van de „Kerk der liefde is Kerk der armoede" een stoot te geven. INPLAATS VAN KAARTEN Gelegenheidsadres: Hotel „Victory", Markt 18, Oostburg. Receptie van 18.00 tot 19.00 uur. Toekomstig adres: Boulevard „De Wielingen" 3, Cadzand. hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben ten Ge meentehuize te Oostburg, op donderdag 10 december a.s. om 3 uur. Oostburg, Markt 18 november 1964 Oostburg, Markt 18 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, in het St.-Liduina- ziekenhuis te Hulst, gesterkt door de H. Sacra menten der Zieken, onze innig geliefde echtge note, schoondochter, zuster, tante en nicht, me vrouw MARIA LOUISA JUDOCA VAN DAMME echtgenote van de heer Francois Alphons Cammaert in de leeftijd van 33 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uwe gebeden aan. Clinge: F. A. Cammaert Kruispolder: A. D. van Damme-de Maat en kinderen Familie Cammaert Familie van Damme. Clinge, 29 november 1964. De plechtige uitvaartdienst, waarbij wij u be leefd uitnodigen, zal plaatshebben in de paro chiekerk van de H. Henricus te Clinge, op don derdag 3 december a.s. om 10.30 uur, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst aan het St.-Liduina-ziekenhuis, in gang Tabakstraat om 10 uur. Woensdagavond om 7 uur rozenkransgebed in de kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het St.-Liduina-ziekenhuis. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven deze uitnodiging als zoda nig te beschouwen. Buitenhuisje te Dorst perma nente bewoning mogelijk. Gunstig gelegen. koopprijs f 25.000,- k.k. Makelaarskan toor De Jong, Parkstraat 24, Breda. Tel. 016OO - 43131. X 10 rijlessen v. f 47,50. Fonkel- nw lesauto's. Bondsautorij- sch'ool „De Centrale", Raad huisstraat 48, Roosendaal, tel. 5073; St.-Catiïarinaplein 8, Ber gen op Zoom. tel. 6445; Pater Beckerstraat 33, Oudenbosch tel. 2030; Emmastraat 108, St.- Willebrord, tel. 795; St.-Pieter- straat 1, Middelburg, tel 4029; Hoek Hobeinstraat-Pauï Kru- gerstraat, Vlissingen, tel. 2593; Burg. Adelaarstraat 8, Melis- kerke; Magdalenastraat 8, Goes Tel. 5032. 17858 Bruine led. portemonnee met inh. verl. te Graauw. V. Cam- pen -Plasschaert Dorpsstraat 4, Graauw. Vermager zonder moeite met Gracia, 5o dragees f 2,35. Bij apoth. en drogist. '17863 tTot onze diepe droef heid overleed heden, geheel overgegeven aan Gods H. Wil en gesterkt door de H.H. Sacramen ten der Zieken onze lieve en zorgzame moeder, be- huwdmoeder, groot- en overgrootmoeder, tante en nicht, mevrouw ROSALIA DUERINK weduwe van Alph. Jac. de Vree in de gezegende ouder dom van 95 jaar. Overtuigd van Uwe deel neming in dit voor ons zo smartelijk verlies, be velen wij onze dierbare overledene in Uw gebe den aan. Stoppeldijk: P. A, de Vree M. de Vree-Buyens Terhole: A. J. de Vree M. M. de Vree van Waterschoot kinderen en kleinkinderen Kloosterzande: M. Rijk M. Rijk-Jansen kinderen en kleinkinderen princenhage: Eerw. Moeder Flaviana (M. de Vree) Kloosterzande: Ang. van Waterschoot- de Vree P. A. van Waterschoot kinderen en kleinkinderen Familie Duerink Familie de Vree Stoppeldijk, 30 november 1964 De uitvaartdienst ge volgd door de begrafenis waarbij wij U beleefd uitnodigen vindt plaats op woensdag 2 dec. 1964 om 10 uur in de parochie kerk van de H. Gerulphus te Stoppeldijk. Rozenkransgebed op woensdagavond te 7 uur in de kerk. In het faillissement van Adriana Maasbommel voorheen te Oosterhout, thans te De Bilt, is de enige uit- delingslijst heden ter Griffie der Arrondissementsrecht bank te Breda gedeponeerd Mr. Th. C. Ruijgrok, Curator - Rijen. jonge buffetbediende ca 15 jr., gevraagd. Zeer goede verdien ste, prettig afwisselend licht werk. Grand Hotel Rot terdam te Terneuzen tel. 01150- 2041. Bontmantels. Fantastische keu ze uit meer dan 200 stuks Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr 3, Tilburg, tel. 04250-26617. X Bekkers naaim. nieuws. Pro fiteer nu nog z.z va f 269,50 Gebr met garantie va f 30,- Uitsluitend wereldme'ken Goedgek door Intern Cons Organisaties. Zie ons N.I C - raamembleem Let op het jujs te adres m uw eigen belang Voor Breda alleen Boschstraat 67. tel. 41725 X Nerveus? Gejaagd? Schieffers bloed wijn helpt bijzonder snel, Bevat actief Lecithine. Vitami nen en mineralen. Werkt bio- vitaal. Exclusief bij apothekers m drogisten. Belcrum-garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. '59 te koop. Min. Kanstraat 18- 2o, Breda. Tel. 01600 - 39870 Vito-garage te Breda biedt u deze week te koop aan de vol gende zo goed als nwe auto mobielen tegen scherpe prijzen Simca 1000 Grand Luxe 1963: V.W.de Luxe 1964; V.W. 1500 met schuif dak 1962; Opel Ka- dett 1963; V.W. 1500 blauw, ty pe 1962; Opel Rekord 1962; V.W. de Luxe 1963; Ford Cor tina 1963; V.W. de Luxe 1964; Ford Taunus i2Jrl 1963; V.W. de Luxe met roldak '61; V.W. 1500 1962; V.W. de Luxe met roldak 1959; Ford Taunus 17M 4-deurs van I960; V.W. de Lu xe type 1962; Opel Rekord 1959; Ford Taunus 12M 1963- Zoekt u een werkelijke occa sion? Kom dan eens bij ons kijken. Praktische al deze auto mobielen zijn van de eerste eigenaar Koop vertr. bij de Vito. 10Ó Pet garantie, zowel op evt. onderdelen en geen kosten van arbeidsloon gedu rende 10.000 km of 3 maanden Alle kosten voor onze reke ning. Let op het juiste adres: Vito-garage, Ginnekenweg 340- 342 Breda, tel. 36173. Recht tegenover de kerk vlakbij de Ginnekenmarkt. Dagelijks ge opend tot 's avonds 10 uur. Za terdag tot 6 uur. Zondag van 11 uur tot 6 uur. Inruil mo gelijk. Financiering binnen één uur geregeld. X Telegram van St, - Nicolaas. Zend mij een lijst van gebruik te auto's stop. Zet achter de merken en typen de km-stand stop. Kwaliteit en service be hoeft u niet te vermelden stop. Zelfs in Spanje is dat bekend. St,-Nicolaas, Hier volgt de lijst welke wij aan St.-Nicolaas zonden. Ford Cortina 1964, 18.000 km gelopen; Ford Cor tina 1963 38.000 km; Ford Tau nus 17M Super 1963, 26.000 km; Renault R8 1963, 44.000 km; Chevrolet Impala 1963, 68.000 km; Mercedes 220 S 1961, 66.000 km; Ford Taunus 12M 1963, 28.000; V.W. 1500 '62 64.000 km; V.W. de Luxe 1962, 44.000 km; V.W. de Luxe 1961, 62000 km; Vauxhall Victor '63 30.000 km; Ford Anglia 1963, 36.000 km; Daffodil 1963 18.000 km; Daffodil 1962 34.000 km. Verder nog een serie betrouw bare gebruikte auto's, welke ook met de bekende B-elcrum- garantie worden verkocht. Voor een betrouwbare gebruik te auto naar een betrouwbaar adres. Het adres m. de groot ste voorraad, de grootste omzet en met de allergrootste servi ce. Belcrum-garage, Min. Kan- str. 16 - 20, Breda. tel. 01600- 39900. Vlakbij groenteveiling en station. Onze showroom is dagelijks geopend van 8 uur v. m. tot 10 uur n.m. Ook zater dag en zondag. Weduwnaar, r.-k„ 36 jaar oud, met 2 jongens, zoekt serieuze kennismaking met jonge juffr. of wed. met 1 of 2 k. geen bezwaar. Geheimhouding ver zekerd. Br. ond. no. 4273. Volautomatische luchtverhit_ ters voor werkplaats, garage of magazijn Goedgekeurd door arbeidsinspectie en brandvei ligheidsinstituut. Install, bedr De Weerd N.V. Markt 33 Et- ten, tel. 01608-2310. Te koop biljarten: tafelbiljarts met ballen en keuen, in alle maten. Reeds voor f 185,- een mooi biljart Biljartfabriek De Baronie St.-Annastraat 12, Bre da. Tel 01600 - 37740. Te koop alle soorten gebruikte Engelse caravans. Als nieuw. Te bezichtigen. Bredascheweg 20, Terheijden tel. 01690 338. Duizenden korte en lange bont mantels. Desgew. kredietser vice Bij koop wordt reisk verg. In Rotterdam halen wij u met onze auto v.h. station. Vraag gratis folder. De Bontko ning, Hoogstraat 97, Rotter dam. tel. 010 - 117117. Garagedeuren, grote winkelpui schuifdeuren, binnen- en bui tendeuren, trappen, ramen, pannen, gekuiste- en ongekuis te metselstenen, tegels, ijzeren balken tuinhekjes enz. H. de Nekker en zn Julianastr. 93, Heikant. Tel. 3086. Tip voor alle Sinterklazendie een prachtig cadeau willen geven. Aan de liefste vrouw van de wereld. Een bezit voor haar leven... Een Pfaff (de naaimachine van haar dromen). Nog steeds handhaaft Pfaff de sterk verlaagde prijzen. Nü een Pfaff kopen is een van de verstandigste dingen, die u kunt doen! Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis? Bel (ókó 's avonds) nr. 01184 - 4410 of 01180 3973 of 01100 5397. Te koop gevr. Vrij huis voor zelf be woning (oudbouw). Gez. van 3 personen. Onversch. wel ke plaats. Br. ond. no. 17585. Te koop te Terheijden (5 km van Breda), middenstandswo ningen en herenhuizen met 3 en 5 slaapkamers en garage boxen. Prijzen v.a. f 31.750,- k.k. Inlichtingen: Veemarkt straat 14a, D. Kok Co, N.V. Makelaars, Breda 01600-44472. BERGEN OP ZOOM: Kortemeestraat 17, tel. 5878 TERNEUZEN: Nieuwediepstraat 23, tel. 2294. en verder: GOES: A. C. Bastiaanse, Papegaaistraat 4, tel. 7476, HULST: H. A. de Breuck, v. Waesberghestr. 16, tel. 2215. VLISSINGEN: G. Hemelaar, Nieuwen- dijk 29, tel. 3729. EN NU OOK IN MIDDELBURG Pfaff Naaimachinehandel G. Hemelaar, Lange- viele 52 NIEUWE PFAFF naaimachines zijn in Middelburg uitsluitend verkrijgbaar op dit adres. vanzelfsprekend museum boymans-van-beuningen te rotterdam Edmund Husserl heeft van het gede gen wetenschappelijk funderen der filo sofie zijn levenswerk gemaakt. Behalve aan een filosofische fenomenologie werk te hij ook aan een fenomenologische psychologie. Tot voor enkele jaren was over zijn visie hierop weinig bekend. Heden acht uur van de prijsvraagformulie ren van de grote G.M.C. ST.- NICOLA ASPRIJ S VRAAG. Wacht dus niet langer. Dui zenden guldens aan prijzen. Uitreiking 5 december. Dr. J. J. G. A. Kockelmans, die al en kele opvallende filosofische studies op zijn naam heeft, nam de niet geringe moeite om de geschriften van Husserl naast een aantal andere publicaties nauwgezet te bestuderen. Zo kon hij met een studie komen over ,,de psychologi sche psychologie volgens Husserl", die niet alleen de opvattingen hierover geeft van de Duitse filosoof, maar deze ook kritisch verwerkt. Het boek verdient de aandacht van allen die voor de wijs begeerte en psychologie een meer dan oppervlakkige belangstelling hebben. (Lannoo-Tielt) Vrijwel iedereen gaat wel eens bij ,,de Chinees" eten. De meesten maken ook thuis wel eens nasi klaar. Vaak echter blijft het daarbij. Indische en Chinese recepten namelijk zijn niet zo eenvoudig. Vandaar dat we met genoe gen (en watertandend) kennis hebben genomen van het receptenboek „Ooster se keuken", samengesteld door een ze kere Wü Fei. Het is zo simpel gehou den dat iedereen er onmiddellijk wijs uit kan. Meer dan 130 recepten. En het ziet er allemaal even lekker uit (G. J, A. Ruys Amsterdam)- De derde zitting van het Vaticaans Concilie loopt nu ten einde. Het lijkt achter de feiten aanlopen nu uit te ko men met een verslag van de tweede zitting, zoals de Amboreeks nu doet met de uitgave van dit boek van Xavier Ryn- ne. Wie er zich echter in verdiept komt al spoedig tot de overtuiging, aat hij hier niet een boeiend stuk geschied schrijving te maken heeft door iemand die zich als deskundige op de behande- de terreinen ontpop* en die tevens als echt journalist de feiten achter de fei ten wist te sporen. Hier wordt beschre ven hoe de overschakeling van het ene pontificaat op het andere zijn typische moeilijkheden opriep en ook bepaalde verwachtingen scheen te verloochenen nu krachten van het conservatisme betere kansen hoopten te krijgen. Van dit boei ende schouwspel geeft Xavier Rynne le vendig een indringend verslag Wat op de derde zitting is geschied kan men ook beoordelen, als men van de hier gerelateerde en tot een geheel gecom poneerde feiten kennis neemt. kocht onlangs werk aan van de pottenbak ster suzanne taub. vanzelfsprekend kunt u creaties van suzanne taub ook bewonderen, eventueel kopen voor uw eigen collectie in kunsthandel singel 45 te westdorpe. Meer dan 200 welvoorziene étalages. Winkels open tot uur. Geïllumineerde binnenstad! PHILIPS fjmr in luxe cassette «2M7 0 disco bar KARRESTRAAT 14 25 cm L.P. met de meest bekende operettes en opera's: Na* bucco Madame Butterfly Rigoletto Bettelstudent -q e.v.a. Alleen op de openingsdag, slechts4. mmr Ook te gebruiken voor monoplaten. Met kristalelement en 4 snelheden. Ingebouwd in smaakvolle en degelijke -m 2-kleurige koffer. Alleen op de openingsdag, slechts 4 f u De meesterlijke meesterwerkenserie, brengt.in haar jubileum serie op 30 cm L.P. een uitgezocht repertoire van hoog ge halte en goede opnamen, o.a. Kaiserkonzert van Beethoven Pianoconcert No. 1 van Liszt Pianoconcert No. 1 van Tschai- kowsky Forellenkwintet van Schubert Walsen van Strauss Vioolconcert No. 3 van Mozart Onvoltooide Sympho- nie van Schubert. Een 30 cm L.P. voor slechtsO. PHILIPS 30 cm L.P. met op de ene kant typische stereo-demonstraties, en op de andere zijde klassieke meesterwerken in stereo. Alleen op de openingsdag 4. Ons tophitrepertoire met natuurlijk de nieuwste tienerhits, sprookjes voor de kinderen en vele accordeonpot- pourri's. Keuze uit 55 titels. Per single, slechts1. BONN De Bonds stemmen met een ge graanprijs voor de een einde wordt gemf tijken die de com kromtrekken". Deze voorwaarde we gekondigd nadat de bor wig Erhard een ontmo met de leden van zijn van de christendemoci democratische partijei van de nationale land! De vijf andere landen zullen tijdens een van te openen ministeriële het standpunt der bc de hoogte worden gest< gering legde de bereid! DJAKARTA Volge ling van het secretarial nisatie van olie expo (OPEC) hebben acht organisatie tijdens hun kingen in Djakarta eei men over de royalties oliemaatschappijen aan zouden moeten betalen, ling worden geen bijz noemd. Wel werd mede conferentie een nieuwe keurde en besloten had toekomst in Geneve ee conferentie te houden. Volgens de mededelin ontwerp-begroting voor keurd, alsmede vijf b ook het statuut herzien i ten zullen op 28 decemb worden, nadat zij door landen bekrachtigd zuller Tot voorzitter van de verneurs werd benoemd Khayyal van Saoedi-Aral Het nieuwsbureau Ant, meld dat Birma, Argen Trinidad en Columbia te gegeven tot de OPEC te w Volgens Antara zullen de i vandaag weer bijeen kc spreking van organisatie SCHIPHOL De direct jonge Antilliaanse Luchi schappij, die sinds 1 augus tatie van het luchtverkeer bisch gebied met de dri toestellen van de KLM men. koestert energieke het volgend jaar. „Wij hoi ste plaats door middel ciënte organisatie en door de produktie het bedrijf ken", aldus zei zondagmb directeuren van de ALM, Yrausquin op Schiphol. Voor de KLM is naar ribisch bedrijf steeds een weest. De verhoging der de ALM reeds volgend ja gen door uitbreiding van naar enkele nieuwe eilancr ribische zee. Ter bespreking van dez< de KLM als moedermaa eerst directeur K. J Hup fikon naar ons land gekorr later gevolgd door de he< De ALM beschikt behalve Convairs over een nieuwl Queenair, een tweemotorij plaats biedt aan 9 passagi Amerika de naam van craft" heeft. Met deze HEERLEN Het Heer gerecht heeft de 52-jarige J. S. uit Ubach over Worn tot een onvoorwaardelijke in totaal 500 gulden, nadat gulden had geëist. De boete in 300 gulden voor bescherm den voor het doden van <fe vogels. De vogels waren gec op twee terreinen het ber parathion had gestrooid. BREDA. Een oude vrouw moest in een zie kenhuis worden opge nomen voor een operaiie- ve ingreep. Met het oog °P de narcose informeer de de anesthesist één dag voor de operatie welke geneesmiddelen zij regel matig gebruikte. Zij liet nem een doosje zien, dat ZIJ zei, slaaptablet ten bevatte. De anesthe sist verving deze tablet ten door een slaapmiddel theek ziekenhuisapo- de eerste fase de narcose daalde de bioeddruk van de pa- 'e l°t een onmeet- itfo^- niveau- Donk zij snel hPen kon echter haar hm»? ïorden gered. Het tihUH de zegn- slaap tabletten, waarvan de samenstelling niet op hei doosje dat de vrouw toon de vermeld was, mepro- bamaat bevatten, een langdurig werkzame sub stantie die tezamen met net bij de narcose ge bruikte pethidine tot een collaps kan voeren. De anonieme aflevering van medicijnen is gegrond °P de overweging, dat patiënten de aard van hun ziekte niet dienen te

de Stem | 1964 | | pagina 4