SPORT Jaap Oudkerk zint nu al op revanche tegen TIMONER Lyceum en YC Den Bosch nog steeds zonder punten Twee jonge sterren in Engelse jeugdvoetbal INTERTOTO- COMPETITIE j Jaap Oudkerk I nieuwe stayer Jonge sterren in Engeland En de intertoto blijft draaien KNMV gaat de inters en seniors weer samenvoegen HIJ MOET NOG PROF WORDEN! Engels elftal Aandacht Verzoek Voorbereiding Riskant Howard KendalI John Sissons Inspiratie Bewijs Tactisch Amateur-elftal tegen Frankrijk VOLLE YBALCOMPETITIE Revanche Herstel Uitslagen Jongste Graaumans, NAC bij UEFA-selectie Uitgeput na verdwaling Bekend skiër ziekenhuis in Reserve klassen Brabant-Zeeland Nederland-Engel and niet op t.v. Weinig animo voor interland Theo Lazeroms en NAC zijn t eens JAMMERLIJK BESLUIT IT DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 1 DECEMBER 1964 17 (Van onze sportredactie) DORTMUND „Gewis zulle, Timoner was een geslagen man hè. Oudkerk zou onbetwist met de zegepalm zijn gaan lopen als hij geen tegenslag bekomen had. Telkenmale als de Spanjool wilde attaqueren, versnelde Jaap zo rap, dat de wereldkampioen bijkans vitesse tekort kwam om geen grotere achterstand op te lopen in plaats van hem te achterhalen. Oudkerk reed een formidabele koers, ook bij de profs zal hij potten gaan breken. Daar kunde zeker van zijn zulle". Leo Proost, de ervaren Belgische profstayer, vertelt het verhaal zonder ook maar één ogenblik het op de houten latten van de Dortmunder Westfalen- halle voortsnellende duo Bertens de Graaf-Jaap Oudkerk uit het oog te verliezen. En in zijn heldere kijkers is een uitdrukking van groot respect waar te nemen. De Nederlandse wereldkampioen der amateurs achter grote motoren, die voornamelijk naar Dortmund gekomen is om gewend te raken aan het rijden op de winterbanen, neemt ook tijdens de training de zaken zeer serieus op. met gangmaker Bertus de Graaf Eerst een kwartiertje inrijden, maar dan draait entraineur Bertus de Graaf de gashandle van zijn Zwitserse MAC vrij wel geheel open. Oudkerk blijft gemak kelijk volgen. Soepel malen zyn slanke benen het ontzagwekkend grote verzet, waarmee een stayersfiets is uitgerust, in het rond. Zonder ook maar één moment te verkrampen. En dat is het wat Leo Proost respect, om niet te zeggen ontzag afdwingt. Pas nu immers beseft de goed lachse Vlaming uit Turnhout, dat Zürich geen uitschieter is geweest. „Zürich". Als we later, terwijl Proost door De Graaf onder handen genomen wordt met Oudkerk in de cabine nog wat over dat welhaast historische duel met Timoner willen nakaarten, gaan de immer wat dromerig staande ogen van de Amsterdammer onverwacht fel vlam men. Jaap is een man van weinig woor den, bescheiden, een tikkeltje verlegen zelfs. Maar na het noemen van dat ene woordje, staat hij plotseling in vuur en vlam. „Zonde was het, eeuwig zonde. Zo'n kans krijg ik van m'n leven niet meer, althans niet als amateur. Als de motor van Bertus het niet begeven had, dan had ik daar in Zürich alle vooraan staande buitenlandse beroepsstayers ge klopt. Nu moest ik, omdat Grolimond nogal, wat tijd nodig had om met een reservemachine in de baan te komen, wereldkampioen Timoner voor laten gaan. Zonde, eeuwig zonde. Want ik had 'em geklopt. Ik draaide als nooit tevoren en na tweederde van de wedstrijd was de Spanjaard nimmer dichter bij mij ge weest dan op dertig, veertig meter. Tel kens als hij me wilde aanvallen versnelde ik tijdig, zodat hij niet bij me kon ko men. maar op behoorlijke afstand bleef „hangen". Zoiets vreet aan je krachten en aan je zelfvertrouwen, terwijl het mij juist vleugels gaf. Maar ja, die rotmo- tor. De internationale sportpers heeft veel aandacht aan dit unieke Züricher pro gramma besteed. Immers op alle onder delen werd de professionals door ama teurs de les gelezen en al hield domme pech Oudkerk dan van een triomf over Guillermo Timoner af, ook zijn naam is veelvuldig en met ontzag in het Franse sportdagblad „l'Equipe" het Zwitserse ..Sport Zürich" en de Italiaanse „Gazetto dello Sport" neergeschreven. De sympathieke Amsterdammer - of eigenlijk: Tuindorp-Oostzoner heeft op slag nieuw leven in de danig aan bloed armoede leidende wereld van beroeps- stayers gebracht. Met het Olympisch brons van de ploegachtervolging nog om de hals heeft Oudkerk inmiddels zijn proflicentie aangevraagd en er te vens een verzoek aan de UCI bij toege voegd of het niet mogelijk is dat hen in plaats van op de voorgeschreven eerste januari van het volgend jaar al op twee de kerstdag tot beroepsrenner kan wor den bevorderd. Op die dag komen ii Dortmund namelyk opnieuw 's werelds beste stayers bijeen en onze amateur- wereldkampioen zou niets liever willen dan zich wederom in deze strijd op hoog niveau te mogen mengen. Muaï al of geen UCI-permissie, de voor bereidingen voor zijn eerste seizoen als professional zijn in volle gang. Weke lijks reist de nu 26-jarige ex-achtervolger Antwerpen of naar Dortmund om er aan de in Tokio bereikte topvorm te polijsten. Maar wie daar over praten wil moet niet bij Oudkerk zelf zijn. Alleen het onder werp „Zürich" heeft hem even in vuur en vlam kunnen zetten; onmiddellijk daar na was Jaap weer de bescheiden, zwijg zame en weinig woorden bezigende wiel renner, die wij altijd in hem herkend heb ben. Ook in de jaren, dat hij als amateur- achtervolger tot de besten ter wereld behoorde, tweemaal zelfs het ere-podium haalde een tweede en een derde plaats, maar altijd in eigen land op een nog be tere poursuitespecialist stuitte. Was het enkele jaren geleden Henk Nijdam. die hem de weg naar de top versperde, dit jaar verdrong het Friese fenomeen Tiemen Groen hem al bij voor baat uit de regenboogtrui. Voor de Olympische Spelen kon men de achtervolger Oudkerk echter niet missen en daarom heeft het nogal wat voeten In de aarde gehad eer hij van de KNWU toestemming kreeg om zich volledig aan de stayerij te gaan geven. Achteraf gezien heeft niemand van deze toch wel gedurfde sprong spijt ge had, want met Cornelisse, Koel en Schuu ring reed Jaap zich in Japan naar een brons opleverende derde plaats op het nummer ploegachtervolging, terwijl hij voordien in Parijs reeds de wereldtitel der amateurstayers op zijn naam had ge schreven. Na vele jaren van moeizame strijd dus eindelijk de verdiende een dubbele nog wel beloning voor de zeer concien- tieuze sportman Oudkerk. AMSTERDAM De intertoto-compe- titie zal in 1965 voor de deelnemende clubs van Nederland België en West-Duitsland oP 16 of 23 mei beginnen. De overige landen zijn dan met hun competitie nog niet gereed. Zij zullen pas op 20 juni met de wekelijkse serie wedstrijden starten Op de vergadering van de inter-toto landen, die maandag in Amsterdam onder 'voorzitterschap van de heer Lo Brunt werd gehouden heeft daarom besloten Engeland te vragen met vier teams te willen deelnemen om uiterlijk 23 mei alvast met een volledige groep van vier landen te kunnen beginnen. De wedstrijden met de Engelse clubs zullen dan niet in de toto-programma's worden opgenomen. Bulgarije heeft zich uit de intertoto- competitie teruggetrokken. Grieken land zal slechts met twee elftallen deel nemen en Turkije wil gaarne aan de in- tertoto-competitie deelnemen. De groeps indeling zal later door het uitvoerende comité, dat opnieuw werd samengesteld uit de heer L. Brunt (Nederland) voorzitter. E Persoon (Zwe den) en S. Cosic Zuidslavië bekendge maakt worden. Op de vergadering in Amsterdam waren veertien landen ver tegenwoordigd. LONDEN Bobby Charlton, Manches ter Uniteds middenvoor die na 46 caps voor het Engelse voetbal te hebben be haald, niet meer voor landenwedstrij- den in aanmerking kwam, zal toch op 9 december in Amsterdam tegen Ne derland uitkomen. Hij komt in de plaats voor Alan Hin- ton voor Nottingham Forest en speelt linksbuiten. Debutant in de Engelse ploeg is Alan Mullerey van Tottenham Hotspur. Het Engelse team ziet er als volgt uit: Doel: Tony Waiters (Blackpool); ach ter: George Cohen (Fulham) en Bobby Thomson (Wolverhampton) en Gerry Young (Sheffield Wednesday); voor: Peter Thompson (Liverpool), Jimmy Greaves (Tottenham), Frank Wignall (Nottingham Forest), Terry Venables (Chelsea) en Bobby Charlton (Manches ter United). (Van onze sportcorrespondent) LONDEN Howard Kendall van de Engelse tweede divisie-club Preston North End draagt broeken met strakke pijpen en wuift net als alle andere kna pen van achttien jaar naar de Rolling Stones. West Ham's John Sissons, die m het afgelopen jaar voor het Engelse jeugd- elftal verschillende wedstrijden in ons land speelde, heeft een Caesar-kop, houdt van meisjes en is negentien jaar. Deze beide stadsmensen staan in Engeland be kend om hun opmerkelijke voetbalkwali teiten. Ze zijn de roem van het Engelse jeugdvoetbal. „Serieus is hij als geen ander", zegt gangmaker Bertus de Graaf, terwijl hij zich moeizaam van al het leer ontdoet, dat een gangmaker tijdens zijn werk nu eenmaal gewoon is te dragen. „Na die pech in Zürich was hij zeer gede primeerd, dat is 'ie gauw, maar hij be sefte toch ook dondersgoed dat die on fortuinlijke nederlaag tegen Timoner toch bewezen heeft, dat hij ook bij de profs tot de allersterksten achter de mo tor behoort. En dat heeft hem nog har der aan het werk gezet. Trainen we niet in Antwerpen of hier in Dortmund, dan stapt hij nog dagelijks thuis op zijn weg fiets om zestig kilometertjes te oefenen en nu kunnen die andere profs wel zeg gen, dat Jaap gerodeerd uit Tokio is teruggekomen, terwijl zij zich nog in vorm moeten rijden, een beroepsrenner die zich aan een vol sportpaleis presen teert behoort altijd in de best mogelijke vorm te steken. En zeker een wereld kampioen als Timorer. Maar goed, die komen we nog wel eens een keertje te gen. Weet je wat Jaap z'n grote kracht is? Lang in een heel hoog tempo draaien. Geen korte sprintjes of zo, want daar is hij niet sterk in, maar een lange en alles kapot draaiende race". „Als we van achteren vertrekken, dan wacht ik altijd een paar rondjes om hem warm te krijgen, maar daarna zet ik met een gerust geweten de kraan open. Vaak vliegen we dan in één lange rush over het hele veld heen. En als Jaap eenmaal op kop rijdt, dan moeten ze van goeden huize komen om hem er weer vandaan te krijgen. Hij laat de hem aanvallende tegenstanders altijd even in de waan, dat ze hem „overspurten" kunnen, maar dan versnelt hij plotseling zo fel dat op slag het gat weer levensgroot is. Zo'n tactiek demoraliseert z'n tegenstanders enorm. Nu weet ik wel, dat het binnen kort als we helemaal bij de beroepsren ners meedraaien heel wat moeilijker zal worden, maar als je mij niet gelooft, vraag het dan maar aan Proost. Jaap kan een heel grote worden, of niet Leo?" En terwijl Oudkerk zelf bescheiden op de achtergrond wat aan zijn van Peter Jaap Oudkerk in actie Post geleende stayersfiets staat te sleute len, is het plotseling weer de Belg, die de conversatie leidt: „Ik heb het meneer reeds gezegd. Oudkerk heeft klasse, gro te klasse. Er steekt een wereldkampioen in hem. Zeker zulle". En daar zullen we het dus maar op houden. Overigens, de gouden toekomst die Ber tus de Graaf en Leo Proost de Amster dammer toezeggen, belooft ook een nieu we gouden toekomst voor de baansport in eigen land te zullen opleveren. Immers met internationale cracks als Peter Post. Tiemen Groen en Jaap Oudkerk zal, het manager Jan Derksen niet meer zo moei- Stayer Jaap Oudkerk en gangma ker Bertus de Graaf maken zich klaar voor een volgende training. lijk vallen programma's te organiseren die tienduizenden rond het cement van het Olympisch Stadion, van de Goffert in Nijmegen of van het stadion Galgen waard te Utrecht, verzamelen. Het wach ten is nu nog op een sprinter van interna tionaal formaat. Maar voorlopig zitten we fliqt Post, Groen en Oudkerk op rozen. DEN HAAG Het Nederlandse zon dag-amateur elftal zal in het komende voorjaar uitkomen tegen de Franse ama teurs. De wedstrijd die in Frankrijk wordt gespeeld, is vastgesteld voor zon dag 4 april. Drie dagen later zal het Nederlandse UEFA-jeugd-spelers van 16 tot 18 jaar - in België de Belgische jeugdploeg ontmoeten. In de hoofdklas volleybal dames gaat het er voor Lyceum en VC Den Bosch somber uitzien. De helft van de competitie zit er nu bijna op en beide teams zijn nog zonder winstpunten. De ontmoeting tus sen beide tems op 12 december gaat dus heel belangrijk worden. Dat beide ploegen alle hoop nog niet behoeven te verliezen kwam zater dag nog tot uitdrukking. Lyceum gaf goed partij aan Tlieresia en bleef in de tweede set zelfs de baas. V. C. Den Bosch speelde tegen Rapid Eindhoven een goede derde set maar sneuvelde met 16-14. Bij de heren zit Lyceum ook in het hoekje waar de klappen vallen. Jammer want in deze jonge Bredase ploeg zit zeker muziek Een serieuze training kan de kansen nog doen keren dat bleek ook uit de wedstrijd tegen Odulphus. In de eerste set ging het bijzonder goed en de 17-15 winst beloofde veel. Er kwam echter een diepe inzinking die eerst in de vierde set kon worden over wonnen. Toen was het echter te laat om Odiilphus nog te kunnen verontrus ten. Een inzinking doorstaat ook Ever Ready dat onverwacht de punten ach terliet in Roermond. De Vlijmenaren sukkelen dan ook erg met het spelers materiaal en dat is niet bevorderlijk voor het team verband. De overgangs klasse dames bracht In Midden Brabant drie vluggertjes. V.C.T. nam revanche op V. C. Uden- hout met cyfers die wijzen op een dui delijk herstel Voor Set Up en Gevok bleek er in Tilburg weinig te verdie nen. Vooral van Set Up valt ons dat tegen want de toestand is er nu niet beter op geworden. Gevok wisselde goede mo menten af met minder goede en dat kan men tegen een technisch goede ploeg als Saro 2 niet veroorloven. Toch was er in de Vliert nog een vijf setter en nog wel een met derby sfeer. Na een 2-0 achterstand deed Den Dungen er nog een schepje bovenop en dat bleek P.T.T even te machtig. Met 15- 10 en 15-8 werd de stand gelijk en in de beslissende set bereikte de span ning het hoogtepunt. P.T.T. hield het blazoen echter ongeschonden al was het met 15-12 maar op het kantje af. Bij de heren kwamen er enkele Bossche teams niet zonder kleerscheuren af. V.J.C. zag geen kans om revanche te nemen op Were Di en en na een goede eerste set liet men de moed te gauw zakken. Rewa Robots liet zich in Til burg verrassen door Sarto 2 dat zeker geen grootse wedstrijd speelde maar minder fouten maakte. Slechts in de derde set draaide Rewa Robots op volle toeren en veegde toen de Sarto reser ves ook met 15-1 van het veld. Iets te gemakkelijk begon men toen aan de vierde set en gaf Sarto daardoor de kans op herstel. V.C.V. deed het in Tilburg heel wat beter. De fanatieke Tornado reserves ving men rustig op en met beter aan- valsspel doorbrak men de taaie Til- burgse verdediging In de derde set kwamen er grotere moeilijkheden maar ook deze werden, zij het op het nippertje opgelost Ever Ready 2 worstelt met dezelfde problemen als het eerste en slaagde er niet in om Oisaco in eigen huis te verrassen D.O.S. haalde weer twee kostbare punten binnen en klopte Ac- tivia met ongeveer dezelfde cijfers als veertien dagen geleden. Ging het toen steeds moeilijker, nu bood Activia al leen in het begin sterke tegenstand. In overgangsklasse 8 schudde RHBS Breda weer een ernstige belager van zich af. Het bezoekende E.V.V.C. weerde zich dapper maar zag alleen in de twee de set haar moeite beloond. Verder liet RHBS Breda het niet komen en staat nu met 16 punten uit acht wedstrijden alleen aan de leiding. Dit kon gebeuren daar L.V.C onverrichter zake terug kwam uit R'sendaal. Hier had de scheids rechter verstek laten gaan. Voor een zeer goed resultaat zorgden' de dames van RHBS Breda. Na een hopeloos lij kende 0-2 achterstand kwam er plotse ling de bezieling. Met 15-12 bracht men de achterstand eerst terug tot 2-1 en toen men ook de vierde set wist te winnen steeg de spanning tot grote hoogte. De ups en downs van die be slissende set zijn niet te beschrijven. We volstaan dat RHBS Breda bij 17- 15 de laatste vreugdedans kon maken. Ook in Bergen op Zoom was er een spectaculaire damespartij. Na een 2-1 voorsprong moest M.O.C. het hoofd bui gen voor een plots prachtig draaiend V.V.O. dat daarmede de 2e plaats der ranglijst overnam. In Goes viert men feest over het herstel van de dames van E.G.V.C. Met 3-0 nam men revache voor de drie sets nederlaag in Dinteloord. Ook de heren mogen meedelen in de feestvreug de dank zij een 3-1 winst op een D.S.V. dat alleen in de derde set tot hun beste spel wist te komen. Opnieuw is de derby M.V.C.-Matador een zege geworden voor de jonge de buterende M.V.C.-ploeg. Voor Matador wordt het nu hoog tijd om op een hogere versnelling over te schakelen. Dit zelfde telt ook voor Marathon dat voor de 2e maal dit jaar met 3-0 ten onder ging tegen Mollerlyceum. Het is tussen beide teams in voorbije jaren wel eens anders geweest De competitie is echter nog niet op de helft, er kan nog veel gebeuren. EREDIVISIE Libanon - Blokheer-DES 156 158 13—15 2—15 15—10 3—2; SOS - Veluas 16—14' 13—15 15—11 11—15 9—15 2—3; Valbovol - AMVJ 156 9—15 1517 15—13 8—15 2—3 IOOFDKLASSE DAMES Lyceum - Theresia 715 15—12 8—15 11—15 1—3; Sarto - PSV 1416 6—15 8—15 0—3; VC Den Bosch- Rapid E 3—15 3—15 14—16 0—3; heren Sarto - PSV 10—15 7—15 1512 Kendall en Sissons zijn geheel verschil lende types. Ze hebben echter één ding gemeen, namelijk een beangstigende am bitie om zo snel mogelijk in het Engelse elftal te worden opgesteld. Hun opkomst naar de league ging zo snel als een raket. Toen Yuriy Gagarin als eerste mens de ruimte inging, waren Kendall en Sissonr nog schooljongens. Beide jongens hadden gelukkig ouders die hun zucht naar voetbal aanmoedig den. „Gedurende mijn opkomst is mijn vader m'n grootste inspiratie geweest", zegt Kendall. „Hij is een scherp kriticus. Toen ik naar Preston ging, zijn vader en moeder meegegaan. Het was voor hen geen pretje, want voor iemand uit North East gaat er niets boven North East. Kendall heeft in Chesterle Street Durham leren voetballen. Hier speelde hij voor verschillende schoolteams. „Ik geloof niet dat het wat uitmaakt op welke school je voetballen leert", zegt Sissons. „Je valt heus wel op als je goed speelt. In de klas was ik niet zo ambitieus als op het veld. Als ik nog wilde doorstuderen, had ik tol m'n zestiende jaar op school moeten blij ven. Op die leeftijd stond ik al in het tweede van Preston". Inderdaad, op 16-jarige leeftijd was Sis sons al een opvallende linksbinnen met een hard schot. Zijn linkervoet betekende menig doelpunt en deed manager Charlie Faulkner van plezier in zijn handen wrij ven. Faulkner zocht jonge, bekwame spelers voor Manchester United. Hij kende de familie Sissons zeer goed en op een gege ven moment had hij John doof gekletst omtrent een overeenkomst met Upton Park. Sissons en Kendall speelden in 1961 in het Engelse jeugdelftal tegen Wales. Kendall stond in de middenlinie en Sis sons was toen middenvoor en de beste van het veld. De Engelse jeugd won met 7-3 en hij maakte drie doelpunten. Toen Sissons van school afkwam, ging hij di rect naar West Ham. Kendall had wat meer keus. Iedere Engelse club wilde hem hebben. Niettegenstaande hij best een plaatsje bij de topclubs had kunnen krij gen, koos hij om een of andere duistere reden de tweede divisie-club Preston Noth End. Manager Jimmy Milne was er in ieder geval blij mee en verwelkomde hem. De spelers zorgden ervoor dat Kendall zich snel op z'n gemak voelde. Zowel Sissons als Kendall maakten vrij snel de spron, naar het eerste. Het afgelopen seizoen hebben ze elkaar ontmoet In de Cup Final, waarm Kendall met zijn zeventien jaar de jongste speler was die ooit in deze eindstrijd uitkwam Sissons was achttien en hij scoorde he beslissende doelpunt. „We hebben beide fijne herinneringen aan deze wijdstrijd", zegt Kendall. „Wesi Ham United versloeg Preston North End met 3-2. Natuurlijk wisten we dat éen van ons bij de verliezers zou behoren. Ik was het". Kendall voegde eraan toe: „Na afloop van de wedstrijd kwam Sissons naar me toe en zei: Het spijt me Howard Sissons en Kendall zijn van mening dat hun succes in de league te danken is aan de ervaring in het internationale jeugdvoetbal. Sissons was in het afgelo pen 'seizoen captain van het Engelse jeugdteam. Het volgende doel van beide spelers is een plaats in het team voor spelers onder de 23 jaar. Dat zal wel lukken, want hun kwaliteiten staan daar borg voor. Ja, Sis sons en Kendall zijn namen om te onthou den. Het zijn twee jongens die weten wa' ze willen en dit ook zullen bereiken. DEN HAAG De voorlopige selec- tiegroep van het UEFA-jeugdelftal voor de centrale training van donderdag 3 december bestaat uit de volgende zes tien spelers: Schrijvers iHVC) Van Straaten (NOAD), Stovers (NOAD), Van der Gevel (Telstar) Galis (Telstar). Cleen (Telstar), Brandtz (ADO), Pot (Velox), Achterberg (DOS). Hulshof (Ajax), Cruyff (Ajax), Van der Heiden (Xerxes) Van der Kuylen (PSV). Jan sen (Feyenoord), Graauwmans (NAC) en Buitendijk (Sparta), 15—1 615 23; Lyceum - Odulphus 2 17—15 8—15 2—15 13—15 1—3; Hevok- Bermi 15—8 15—2 12—15 15—8 3—1 Roermond - Ever Ready 915 1513 15_7 17—15 3—i; St.-Pieter - Rapid M 10—15 12—15 10—15 0—3. OVERGANGSKLASSE dames VCT - Udenhout 156 1510 17—7 3—0; Den Dungen - PTT 15—17 12—15 15—10 15—8 12—15 2—3; Tor nado - Set Up 158 156 157 30; Sarto 2 - Gevok 15—7 15—8 15—10 3—0 heren Cialfo - Minenco 615 158 10—15 14—16 1—3; Were Di - VJC 1513 159 158 30; Orsaco - Ever Ready 2 15—11 15—7 15—3 3—0; Tor nado 2 - VCV 11—15 9—15 14—16 0—3; Sarto 2 - Rewe Robots 158 1513 1—15 15—8 3—1; Activia - DOS 14—16 12—15 6—15 0—3. DAMES RHBS Breda - EWC 12—15 9__15 15—12 15—10 17—15 3—2; MOC- VVO 15—6 7—15 15—11 5—15 7—15 2—3 EGVC - DSV 15—5 15—2 15—6 3—0'. heren RHBS Breda - EWC 15—5 11—15 15—4 15—7 3—1; Bermi 2 - LVC geen scheidsrechter; MVC - Matador 15—5 11—15 15—11 15—10 3—1; EGVC- DSV 15—7 15—10 14—16 15—7 3—1; Marethon - Mollerlyceum 915 015 8—15 0—3 OESTERSUND De bekende Itali- aanse skiër Marcello de Dorigo. 27 jaar: is in uitgeputte toestand en mét bevro ren tenen in het ziekenhuis te Oester- sund in Zweden opgenomen. De Dorigo was lid van de Italiaanse skiploeg in het trainingskamp te Vaa- laadalen Zaterdag was hij tijdens een oefentocht in de mist verdwaald. 22 uur lang heeft hij bij 25 k 30 graden vorst zonder voedsel rondgezworven. De bekende trainer en eigenaar van Vaa- laadalen. Goesta Ollander meent dat de Dorigo zijn leven alleen te danken heeft aan het feit, dat hij sterk genoeg was om al die tijd in beweging te blijven tot hij werd gevonden. De skiër droeg alleen maar een dun trainings pak. De doktoren zeggen dat het niet zeker is of de Dorigo nog ooit zal kun nen skiën In elk geval is hij voor dit seizoen uitgeschakeld De Spechten 2 won in de Zeeuwsr hoofdstad met 0—4 van Middelburg 2 en de Eindhovenaren bereikten daardoor de eerste plaats in de reserve eerste klas. PSV 3 en De Valk 2 speelden daarbij bovendien in hun kaart door tegen elkaar gelijk te spelen (11). Brabantia 2 stuur de Internos 2 met lege handen naar huis terug (5—1) en het wordt oppassen voor de Ettenaren. NAC 3 had geen moeite om Longa 3 onder de duim te houden, getuige de 7—1 uitslag. Eindhoven 3— Veerse Boys 2 leverde een puntenverde ling op (2—2) een resultaat dat in de ge geven omstandigheden best in hun kraam te pas komt. De stand is: De Spechten 2 916, TSC 2 1015, PSV 3 1014, Brabantia 2 1012, NAC 3 10— 11, De Valk 2 11—11, Vlissingen 2 8—9, Longa 3 109, Einhoven 3 108, Internos 2 116, Veerse Boys 2 105, Middel burg 2 114. In de reserve tweede klas won MOC 2 met 0—2 van Middelburg 3 waardoor de Bergenaren de leiding van HVV 2 over namen. Overigens staan de mannen uil Hulst er relatief nog beter voor, getuige de stand: MOC 2 8-13, HVV 2 7-12, Roosendaal 2 7—11, Goes 2 9—9, Dosko 2 87, Zeeland Sport 2 86, Axel 2 6 5. Middelburg 3 8—5, Corn. Boys 2 5—2. Sarto 2 6—2. In de seserve derde klas won Rood WH 2 met 31 van Meto 2. Door deze uit slag kwamen de Rood Witten op de lei- derstroon, waar ze overigens erg bovei hun stand leven. Deze luidt: Rood Wit 912, Terneuzen 2 611, Vlissingen 8—9, Alliance 2 7—8, Hontenisse 2 8—8 Steenbergen 2 7—7, Breskens 2 7—6, Me to 2 8—4, Zeeland Sport 3 8—3. DEN HAAG Met het oog op de geringe belangstelling die het Neder landse voetbalpubliek toont voor de wedstrijd Nederland-Engeland op 9 de cember, heeft het bestuur van de KNVB besloten geen toestemming te verlenen voor een televisie-reportage. De voorverkoop voor deze jubileum- wedstrijd van de 75-jarige KNVB loopt slecht. Maandagmorgen waren ruim 10.000 kaarten verkocht. (Van onze sportredactie) BREDA Het bestuur van de Bre dase eredivisieclub NAC en voetballer Theo Laseroms hebben maandagavond in het .Wapen van Nassau" in een ge zellige sfeer gesproken over een kleinere financiële kwestie, voortvloeiend uit de uitbetaling van de clubtrouwpremie. Deze premie werd door de penningmees ter van NAC bij vergissing uitbetaald. La«eroms werd maandagavond nog eens totaal over de geschiedenis ingelicht en besloot sportief de bij de vergissing uit betaalde premie terug over te maken. DE FINSE atleet Ville Porhola is in Oulu in Finland overleden. Porhola, die op 24 december 1897 werd gebo ren, won de gouden medaille op het nummer kogelstoten tijdens de Olym pische Spelen van 1920 in Antwerpen en behaalde 12 jaar later in Los An geles het zilver bij het kogelslingeren. DE RACE om de grote prijs van Ango- la is gewonnen door de Belgische coureur Willy Mairesse die in een Ferrari de 302 km aflegde met een gemiddelde snelheid van 130 km per uur Zijn landgenoot Lucien Bianchi (Ferrari) werd met een ronde achter stand twee DOOR EEN 1-1 gelijkspel tegen River Plate hebben de Boca Juniors de Argentijnse voetbaltitel behaald. In- dependiente verspeelde zijn laatste kans door met 1-2 te verliezen van Atlanta. De ontmoeting NEC-Blauw Wit voor de eerste divisie heeft een tragisch vervolg gekregen. De 55-jarige NEC-supporter de heer A. W. de Bruyn, die op de tri bune ineenzakte, toen Blauw Wit een voorsprong van 1-0 nam, overleed zon dagavond in het ziekenhuis van Nijme gen. (Van onze motorsportmedewerker) In Utrecht had de jaarlijkse kalender- vergadering van de KNMV plaats. Op deze bijeenkomst werd het motorsport programma voor 1965 vastgelegd. Op het FIM congres in oktober werd reeds bepaald waar en wanneer de internati onale wedstrijden zullen plaats vinden. Bij het opmaken van de nationale ka lender wordt met de reeds vastgestelde internationale races zoveel mogelijk rekening gehouden. Het is wel bijzonder jammer dat de sportcommissie heeft gemeend voor 1965 de Nederlandse inters en seniors weer te moeten samenvoegen en dus gezamenlijk de kampioenswedstrijden te laten verrijden. Reeds meerdere ma len hebben wij een lans gebroken voor splitsing van de drie categoriën, te weten inters, senioren en junioren waar van de internationalen als het ware het keurkorps moeten zijn. Het moet voor de beginnende motorsportman een ideaal blijven om uiteindelijk in deze hoogste klas te komen en daar de vruchten te plukken van zijn doorzetten in de twee lagere klassen. Hij moet als junior be ginnende een doel voor ogen hebben en weten dat indien hij zijn dure sport serieus beoefent na enkele jaren de kans heeft om inter te worden. Deze hoogste klas moet voor hem betekenen meer startgeld, hogere prijzen en de mogelijkheid buitenlandse contracten te sluiten indien de sportcommissie meent dat hij representatief genoeg is om ons land op buitenlandse wedstrijden te vertegenwoordigen. De nu al jaren du rende halfslachtige regeling is voor nie mand interessant noch voor de renner noch voor het publiek noch voor de organisatoren. Jan Clijnck werd gedegradeerd tot senior. Indien Jan het volgende jaar organisatoren. nog voor de KNMV rijdt wat twijfelach tig is, dan staat hij tijdens de kampioens wedstrijden even vrolijk naast Broer Dirks en verandert er voor hem dus niets. Hij is nog steeds in staat om achter Broer als tweede te eindigen. Het publiek zal er niets van merken en niets van begrijpen De pers zal ook in 1965 niet de minste aandacht besteden aan deze kampioenscompetitie, omdat er eenvoudig niet over te schrijven valt en in het zuiden zal opnieuw de zuide lijke bond de vruchten plukken van dit belijd De KNMV beweert niet voldoende renners te hebben van klasse om er een categorie inters op na te houden met eigen competitie. Deze stelling is niet houdbaar zolang er nog zo'n kleine 100 startbewijshouders zijn in de 500 en 250 cc klas. Het is voor de consequente indeling in drie groepen niet nodig dat de hoogste klas een bepaald niveau heeft. Men kan dit wensen maar noodzakelijk is het niet. De 20 beste van de 100 minder goede kan men inter noemen en zo om laag naar junior. In andere landen vaart de motorsport bij dit systeem wel en ook de internati onale klas in Frankrijk is nauwelijks vergelijkbaar met de Zweedse of En gelse seniors Dit niveauverschil heeft altijd en overal in de sport bestaan. Als de sportcommissie meent dat be paalde renners, ook al zijn ze inter, nie' in staat moet worden geacht in het bui tenland een behoorlijk figuur te slaan, dan moet men deze jongens thuis laten Wanneer zal er een einde komen aan deze wantoestand in de Nederlandse motorsport die nu al jaren duurt en oor zaak is van de futloosheid bij vele ren ners en de weinige inspiratie bü de i

de Stem | 1964 | | pagina 11