Zeeuwsch-Vlaanderen V an Eeghenhuis Aardenburg met Kerstmis in gebruik Fons hebb Walcheren Z.-Beveland Matige belangstelling voor de KNVB-receptie Clitex te Clinge vierde dertigjarig bestaansfeest INBRAAK IN TERNEUZEN Narret Prograrr Nü een nieuwe kofferschrijfmachine voor f 169,- Drie zilveren jubilarissen gehuldigd MIDDELBURG Eerste zitting van jongeren- parlement 'STÉMQTYP' Dagblad De Stem HULST Welfaretentoonstelling GOES Zuster Vermaas nam afscheid te Souburg SPANJAARD ernstig gewond te Souburg OOSTBURG TERNEUZEN Jubilarissen hielden jaarvergadering Arnemuiden heeft verenigingsgebouw j Qo - f!- 44-J-|44^ 0 Officiële opening in maart 1965 St.-Philipsland houdt zich niet aan de wet Zwart-Wit heeft toernooi „rond" HOOGWATER Driebanden KNBB Biljarters spelen in Breda hun voorwedstrijden ennoemhetmaarop! Vandaag Morg en BIJ OMRO Te weinig a voor hedend; symfonische DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 30 NOVEMBER 1964 (Advertentie) ITALIAANSE VORMGEVING ZWITSERSE PRECISIE (met luxe tas 183,—) Verder keuze uit 30 verschillende merken en modellen kofferschrijfmachines. KANTOORMACHINEHANDEL J. A. BIESBROECK Gentsestraat 21a—23, HULST Telefoon 01140 - 2080. b.g.g. 2160 (Van een onzer verslaggevers) In de raadzaal van het stadhuis heeft zaterdagmiddag bet jongerenparlement zijn eerste zitting gehouden. Dit jonge renparlement is georganiseerd door de Middelburgse politieke jongeren-contact- raad, die in mei van dit jaar tot stand kwam op initiatief van het gemeentebe stuur, dat op deze wijze de belangstel ling voor politiek onder de jongeren trachtte te vergroten. Naast zittingen van het jongerenpar lement, waarin vertegenwoordigers van bijna alle politieke groeperingen zitting hebben, staan o.m. op het programma van de contactraad excursies naar de Tweede Kamer; het bestuderen van de gemeentebegrotingen (vooral die van Middelburg), het uitgeven van een agenda over de politieke gebeurtenissen in Middelburg etc. Tijdens de zaterdagmiddag gehouden zitting heeft het jongerenparlement ge toond het parlementaire steekspel al enigszins machtig te zijn. Hoewel aan vankelijk de verschillende standpunten onduidelijk naar voren werden gebracht en de formuleringen soms moeizaam tot stand kwamen, wisten de meeste ,,ge- achtigde afgevaardigden" hierin na ver schillende aanwijzingen van de kamer voorzitter" mr. J. Drijber, een verbete ring in te brengen. De debatten handelden over de nota inzake het omroepbestel, die door de „minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen" ir. J. Mol, de „kamerle den" ter bespreking was voorgelegd. In deze nota werd gesteld dat behalve de bestaande omroepverenigingen ook nieu we gegadigden op zendtijd aanspraak moeten kunnen maken. Alle gegadigden zullen dan ook aan dezelfde voorwaarden moeten voldoen, aldus de nota Voorts dient ook aan organisaties, instellingen en groeperingen die geen omroepvereni ging willen worden een eigen uitzend- mogelijkheid voor radio en televisie ge boden te worden, zo meende ir. Mol in zijn nota. Hierin werd tevens voorge steld een Nederlandse Omroep Stichting (N.O.S.) in het leven te roepen, die naast het coördineren van alle programma's, ook eigen programma's vervaardigt en ook zorg draagt voor de algehele orga nisatorische en administratieve aspecten. Voorts zal, aldus de nota, de N.O.S. ook belast kunnen worden met het uitzenden van reclame, hetgeen slechts zal kunnen worden aanvaard, als dat volgens „het Beierse systeem" gebeurt. De opbreng sten hiervan zouden vervolgens ten goede moeten komen aan de pot „Luister- en kijkgelden". De meeste „kamerleden" konden zich, zij het met kleine aan- en opmérkingen, geheel met de nota verenigen. De VVD- fractie was echter een geheel andere mening toegedaan. Tegen het handha ven van het bestaande omroepsysteem werd door de voorzitter van deze fractie, de heer Meyer bezwaren gemaakt omdat hij het in de nota neergelegde rege ringsbeleid" een bevoordeling vond van enkele partijen. Dit werd door de heer Meyer als ondemocratisch bestempeld. Burgemeester Drijber toonde zich over de gang van zaken tijdens de eerste zit ting, zeer tevreden. Philatelica. De vergadering van de internationale ver. Philatelica, afdeling Middelburg die dezer dagen in restaurant Wöhler werd gehouden, kenmerkte zich door levedige ruil- koop- en verkoop transacties. Uit de besuursmededelingen bleek dat de eerstvolgende ruil- en contactmiddag (Postzegelbeurs) zal worden gehouden op 16 januari, en dat thans reeds aanmel ding mogelijk is voor deelname aan de Zeeuwse tentoonstelling die op 27 en 28 maart te Oostburg wordt gehouden. Al9 bestuurslid werd gekozen de heer W. J. de Bruyn. Tot sectiehoofden van het rondzendverkeer werden benoemd de he ren W. van der Hoek en A. Koets. Deze laatste werd ook belast met het secreta riaat van de afdeling. Boschkapelle (Advertentie) tijdelijke steno-typistes BREDA, Dr. Struyckenstraat 70 Telefoon (01 600)-35879 Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeelandinspectie Zeeland F. DE UGT L K M DE JOI^ tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- V laanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch-V laanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41. Oostbui g tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU, tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 2!t mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ot minder t 1.— elke regel meer f 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/oi leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplag, resp- 1,60 en f 0.60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing teger half geld. Ongeluk Het ongeluk met de vijf jarige Jos van Damme, die donderdag in een weiland aan het Rechtepad een trap kreeg van een paard, is niet 's middags maar 's morgens gebeurd. De jongen moet om ongeveer half elf in het weiland gegaan zijn. Zijn moeder vond hem on geveer een uur later. Overigens verbe tert de toestand van Jos, die in het St.- Liduinaziekenhuis te Hulst ligt. Er is geen direct levensgevaar meer. Clinge Ouderavond Voor de ouders van de leerlingen van de vijfde en zesde klas van de St.-Bernardusschool werd een ouderavond georganiseerd. Deze keer werd een gecombineerd programma afge werkt. Allereerst konden de ouders zich op de hoogte stellen van de geleverde prestaties van hun kinderen. Vervolgens was er een uiteenzetting over de nieuwe katechese door kapelaan A. Verhaege. St.-Nicolaas St.-Nicolaas met zijn beide zwarte pieten bracht een bezoek aan ons dorp. In het Zeegat kon het Clingse feestcomité hem verwelkomen, waarna hij per auto zich door het dorp reed. De zwarte pieten strooiden snoep De fanfare Weldoen door Vermaak, welke het hoge bezoek voorafging, speelde vro lijke marsmuziek. Na de tocht door het dorp ontving burgemeester Vercauteren St.-Nicolaas op het gemeentehuis. Hij ver zocht de Sint zijn best te doen om alle plannen zo spoedig mogelijk uit te voe ren. De Sint was vol lof over Clinge en hij verzocht medewerking voor het stich ten van een nieuw verenigingsgebouw en de verbetering van de kerk. Aan de kin deren vroeg hij om een beetje vroeger naar bed te gaan. Daarna ging Sint met zijn zwarte pie ten over tot het uitdelen van zakjes snoep, waarna hij weer naar elders ver trok. In huize St.-Elisabeth is gedurende het weekend de jaarlijkse welfare-tentoon- stelling gehouden, die zaterdagavond of ficieel werd geopend door de voorzitter van de stichting St.-Elisabethziekenhuis, deken A. Koopmans, die het nut van het Dia's fruitcorso De deelnemers en medewerkers van de Goese Fruitcorso 1964 konden vrijdagavond nog eens rustig hun lustrumcorso bekijken aan de hand van een uitgebreide serie dia's. Dit ge beurde tijdens een gezellige bijeenkomst die door de stichting Fruitcorso was be legd in het Schuttershof. Deze dia's wer den vervaardigd en vertoond door de heer M. Noordhoek, hoofdassistent van de rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst, die hierbij ook enkele kritische opmerkingen maakte. O. EN W. SOUBURG Zaterdag is in het Rode Kruisgebouw in aanwezig heid van vele genodigden afscheid ge nomen van zuster A. Vermaas, wijkver pleegster van het Groene Kruis. In zijn openingswoord memoreerde de voorzit ter van de vereniging de moeilijke om standigheden, waaronder zr. Vermaas in 1946 haar werkzaamheden te O. en W. Souburg begon. ,,Wij hopen", aldus de voorzitter, u nog lang in ons midden te mogen hou den. Wij zullen in de toekomst nog wel eens van uw adviezen gebruik willen maken. Hierna bood de heer Rottier namens het bestuur een gouden ring met steen aan. Namens het' gemeentebestuur wenste de burgemeester zuster Vermaas een nog lang verblijf in goede gezondheid te midden van de Souburgse bevolking toe. Namens het gemeentebestuur van Ritthem bracht burgemeester Daniëlse dank voor het vele werk wat de schei dende zuster in Ritthem heeft verricht. Vervolgens voerden nog het woord de heer Abrahamse namens de provinciale vereniging, de heer Huson namens de vereniging het Oranje Groene Kruis te O. en W. Souburg en dokter J. S. Bloos. Hierna werd het woord gevoerd door de heer G. M. N. Edelman administra teur van de Entgemeenschap Souburg- Ritthem. Deze had uitgerekend dat zr Vermaas tijdens haar werk in de Entgemeenschap 13532 injectienaalden door haar handen had laten gaan. Als kleine attentie namens de leden van de Entgemeenschap overhandigde hij een doos bonbons Namens de leden van het Groene Kruis werd het woord gevoerd door de heer De Keijzer. Als symbool voor de welverdiende rust overhandigde hij een marsepeinen maquette van een schom melstoel en een tuinbank. Te zijner tijd zal namens de leden een echte schommelbank tuinbank en zilveren kandelaar worden aangeboden. Tot slot volgde nog een receptie voor de leden van de vereniging. (Van onze correspondent) SOUBURG In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart voor een raakte de 23-jarige Spanjaard J.O. le vensgevaarlijk gewond op de Vlissingse- weg alhier. Een personenauto, komend uit de richting Vlissingen met een snel heid van circa 80 km, zag de Spanjaard op het laatste moment op de donkere weg opdoemen. Uitwijken was niet meer mogelijk, zodat O. werd aangereden. In levensgevaarlijke toestand is de Span jaard naar het ziekenhuis St.-Jozef in Vlissingen vervoerd. welfare-werk belichtte, dat in huize St.- Elisabeth ter hand wordt genomen door de Zonnebloem. Hij zei te hopen dat bin nenkort zal kunnen worden begonnen met de bouw van het nieuwe bejaarden tehuis, waarin het welfarewerk tot een grotere ontplooiing zal kunnen komen. Zonnebloem-welfarewerkster mej. E, Walboomers zei dat Zeeland de beschik king heeft over slechts drie welfare werksters, waarvan er dan nog twee af komstig zijn uit de provincie Noord- Brabant. Zij zei van mening te zijn dat dit aantal voor aanmerkelijke uitbreiding vatbaar is. Er waren ongeveer 160 door veertig bejaarden en chronisch zieken van huize St.-Elisabeth vervaardigde stukken ten toongesteld. Die werden gedurende beide dagen bezichtigd door een groot aantal belangstellenden. Veel werkstukken wer den verkocht. Overigens werd nog een verloting ten bate van het welfarewerk gehouden. De loten vonden grif aftrek. WZA-rit. De WZA, de regionale autociuo voor West-Zeeuwsch-Vlaande- ren, hield een oriëntatierit over 40 km. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door St.-Nicolaas die dadrbij van de ge legenheid gebruik maakte om de gebeur tenissen in de WZA gedurende het afge lopen jaar onder de loep te nemen. Voor zitter J. Sturm zei dat men er voor treffelijk in geslaagd was om deze rit. waarvoor zich 33 equipes hadden aange meld, te organiseren. De uitslag luidt: 1. J. Verstraete, IJzen- dijke, 69 strafpunten; 2. J. Boneschan- ser, Terneuzen, 70; 3. P. van Hyfte, IJzen- dijke, 75; 4. W. van Tiggelen, IJzendijke, 84; 5. J. de Fouw, Oostburg, 98; 6. J. Pe tit, Oostburg, 119; 7. A. Lijser, Cadzand, 132; 8. A. Sanderse, Oostburg, 144; 9. J. Lambert, Oostburg, 148; 10. J. Maas, Breskens, 153. De prijs voor de grootste pechvogel werd toegekend aan de heer J. Colijn te Schoondijke. In het Casino van de Nederlandse Stik stof Maatschappij te Sluiskil, werd zater dagnamiddag een vergadering gehouden voor de leden van de „Vereniging van jubilarissen". De directeur, ir. V. Gena, dankte in zijn welkomstwoord voor de vele blijken van sympathie die hij had ontvangen bij zijn 35-jarig dienstjubileum. Hij felici teerde eveneens diegenen die inmiddels hun 35-jarig of zilveren jubileum heb ben gevierd. Ir. Gena herinnerde er tevens aan dat het nu 10 jaar is geleden dat de Ver enigingen van jubilarissen werd opge richt. In verband met de huldiging van een 25-tal werknemers, die begin de cember zal plaats hebben, zei de heer Gena dat op verzoek van het bestuur van de vereniging, de hoofddirectie te Brussel heeft toegezegd dat de „35-jari- gen" een gouden horloge zullen krijgen. De heer Gena memoreerde nog enkele punten waaronder het begin dat werd ge maakt met het verzenden van een atten tie aan de gepensioneerden in verband met de komende feestdagen. In zijn kort jaarverslag wees de secre taris, de heer R. de Waal er op dat het aantal leden van de vereniging nu 125 bedraagt. „O.N.I." jubileum. Voor de viering van het 20-jarig bestaan van de henge laarsvereniging „Ontspanning na inspan ning", vroeg de voorzitter, de heer C. J. van de Broek, een bedrag van f 1.000, maar de leden meenden dat er desnoods wel f 1200,af kan. Dit feest zal op 2 juni worden gevierd, maar daaraan voorafgaande wordt op 1 mei een internationale zeehengelwed- strijd gehouden die geheel in het teken van de feestviering zal staan. In tegen stelling tot het weer was het voorbije jaar niet al te best. Het clubkampioenschap voor 1964 werd gewonnen door P. Wakker, met 354 pun ten; 2e A. C. Hamelink '224 pnt.); 3. J. van Maele (194 pnt.). Het bestuurskam- pioenschap werd door de heer W. Rie- mens, met 220 punten gewonnen. Beide kampioenen ontvingen uit de handen van de voorzitter een vaantje. Vogelwaarde Drumband-„show" De leden van de drumband Vogelwaarde zullen de bevol king op 5 en 6 december a.s. hun nieuwe uniformen „showen". Op 5 december zal het gezelschap een rondwandeling maken door de kerkdorpen Hengstdijk en Osse- nisse, terwijl op 6 december Stoppeldijk en Boschkapelle zullen worden aange daan. Overigens treedt men in beide ge vallen op bij gelegenheid van de intocht van St.-Nicolaas in Hengstdijk en Osse- nisse op 5 december en in Boschkapelle en Stoppeldijk op 6 december. ARNEMUIDEN Vele inwoners van Arnemuiden waren zaterdag aan wezig bij de opening van hun nieuwe verenigingsgebouw „De Arne". In de grote zaal van het nieuwe dorpshuis heette de voorzitter van de vereniging „De Arne", burgemeester A. Hack alle aanwezigen hartelijk welkom. In het bij zonder de commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A F. C de Casembroot en zijn echt genote.,, We zijn bijzonder erkentelijk voor de bijdragen die wij hebben ge kregen uit het fonds „Stichting herstel Zuid-West Nederland", zei de burgerva der o. m. in zijn feestrede. In totaal bedroeg deze bijdrage f 75.000,-. „We hadden nog andere middelen nodig, dus klopten we aan bij het ministerie van Maatschappelijk Werk. En met succes", verzekerde de burgemeester. „Het ver enigingsbestuur kreeg een subsidie van 35000 gulden". De commissaris der koningin in de provincie Zeeland meende dat de puz zel voor een nieuw dorpshuis prachtig is opgelost. „Het gebouw is goed en doordacht opgezet", meende hij. Burge meester Hack onthulde vervolgens een gedenkplaat in de muur van de zaal. Daarna bood hij jhr. mr. De Casem broot een plaat aan, waarop Arnemuid- se klederdrachten staan afgebeeld. Naast een grote zaal, die door middel van een schuifwand in tweeën gesplitst kan worden, bevat „De Arne" o.m. een keuken en een ruime hal. Het toneel met kleedlokalen voorziet, volgens bur gemeester Hack, in alle behoeften. In de zaal, die plaats biedt aan 300 perso nen, is ook een bar aanwezig. (Van onze correspondent) CLINGE. Op feestelijke wyze her dacht de wollenstoffenfabriek N. V. Cli tex haar dertig jarig bestaan, 's Morgens was er plechtige H. Mis met assistentie, waarbij velen van het personeel tegen woordig waren. In een korte predikatie sprak pastoor M. Cosijn woorden van dank aan de fa milie Tiberghien, die met de vestiging van deze fabriek te Clinge welvaart in het dorp brachten. Na de H. Mis trok de directie met het hele personeel, vooraf gegaan door de fanfare, naar het fa brieksterrein, waar pastoor Cosijn een nieuw Mariabeeld inwijdde. De fanfare speelde het Ave Verum van Mozart. Vervolgens bracht de fanfare Weldoen door vermaak een serenade aan de beide heren Gerard en Gonzague Tilberghien waarna de feestvierenden zich terugtrok ken in de zaal St.-Cecilia. Allereerst werden drie zilveren jubilarissen t.w. mej. M. Plasschaert en de heren Jos. de Cock en Fr. de Wilde gehuldigd. Zij ont vingen een bronzen legpenning met het Vereerend Getuigschrift van de Neder landse Maatschappen voor Handel en Nij verheid. Daarna was er een feestmaaltijd voor al de degenen die 25 jaar of langer in het bedrijf werkzaam zijn. Meer dan veertig zilveren jubilarissen met hun introducees zaten aan deze feestdis aan, waar het erg gezellig toeging. Voor het overige personeel met dames was er een feestavond georganiseerd in de zaal St.-Cecilia en het Verenigingsge bouw. Namens het personeel bood directeur J. Deltour, onder wiens leiding in de afgelopen jaren verschillende uitbreidin gen van het bedrijf zijn voltooid, aan de heren Gerard en Gonzague Tilberghien cadeaus aan, terwijl aan de dames van beide heren bloemen werden aangebo den. Tenslotte sprak de heer Gerard Ti berghien nog enkele woorden tot de feestvierenden. In het bijzonder dankte hij voor de mooie cadeaus. De feestvreugde duurde tot zeer laat. i '—f-iZTÜ r*~! - - v r*. •- v\ - ::G'. v.W lil (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Het fraaie doopsgezinde broederschapshuis, vakantie- en conferentie-oord van de Van Eeghenstichting, dat na bij de Elderschans wordt opge trokken, zal dit jaar nog in ge bruik worden genomen. De offi ciële opening is gepland op zon dag 20 maart 1965. Tijdens de kerstdagen zullen ongeveer dertig personen uit geheel Nederland, als eerste gasten, een korte vakantie doorbrengen in het huis, waarvan dan het keukengebouw, de middenpartij en één vleugel voor gebruik gereed zijn. Het Van Eeghenhuis vergt een bedrag van ruim 435 duizend gulden. De bouw is in februari van dit jaar door de fa. Christiaansen, naar ontwerp van archi tect Jac. Faas, beiden uit Oostburg, begonnen. Hoewel een vlot tempo is volgehouden, is de bouw niet volgens schema afgewerkt, want oorspronkelijk was de officiële opening een dezer da gen gepland. Het 'broederschapshuis, dat in de geest van de oecumene openstaat voor elke geloofsovertuiging, krijgt een ma ximumcapaciteit van 115 bedden ver deeld over 1-2 en 3-4 persoons kamers. De indeling van de diverse ruimten is zodanig, dat twee groepen met afzon- Een beeld van het fraaie Van Eeghen huis, dat in Aardenburg verrijst. derlijk programma, tegelijkertijd ont vangen en gehuisvest kunnen worden. Op een oppervlakte van 4 ha zal rond de bebouwing een fraai park worden verwezenlijkt. Het naastgelegen kam peerterrein, waarvan de exploitatie in handen is van de doopsgezinde gemeen te, zal mettertijd kunnen profiteren van de diensten van het broederschapshuis. Men stelt zich o.m. voor dat de hoofden van gezinnen in 'het huis logeren en de kinderen op het kampeerterrein. Vanuit de keuken zouden dan familie» maaltijden kunnen worden geserveerd. Tot directeur van het Van Eeghen huis is benoemd ds. S. A. Vis, terwijl de huishoudelijke leiding in handen komt te liggen van mejuffrouw C. de Vries. In het kader van de viering van het 75-jarig bestaan van de KNVB werd za terdag ook in Middelburg, in het City Theater, een receptie gehouden door de KNVB, afdeling Zeeland, waarvoor overi gens slechts matige belangsteling bleek te bestaan. In aanwezigheid van de heer W. A. de Klerk lid van het sectiebestuu zaterdagvoetbal, die de KNVB vertegen woordigde, hield voorzitter I. W. Bakkef een korte toespraak waarin hy het aan deel van de afdelingen in de grote KNVB- voethalgemeenschap nog eens duidelijk onderstreepte. Hy bleek ook de enige spreker. TERNEUZEN Tijdens de afwezig heid van de bewoners werd tussen vijf en zeven uur ingebroken bij de heer W. J. aan de Leeuwenlaan alhier. De inbreker heeft zich door het indrukken van een ruit toegang tot de woning kunnen verschaffen. Er wordt een geld kist met een bedrag van ruim 400 gul den en een aantal waardepapieren ver mist. DEN HAAG Het gemeentebestuur van St.-Philipsland heeft zich reeds voor de tweede maal een terechtwijzing op de hals gehaald, omdat het zich niet heeft gehouden aan de „eisen van behoorlijk bestuur". Het betreft de wijze, waarop in deze gemeente de begroting wordt aan geboden en behandeld. Het Tweede-Ka merlid Visser (V.V.D.) had hiervoor vra gen gesteld aan de minister van Binnen landse Zaken. Minister Toxopeus heeft hierop geantwoord, dat aan de begroting voor 1965 de eindtellingen en de raming van de post onvoorziene uitgaven ont braken. Deze begroting kan geen inzicht geven in de financiële positie van de ge meente en volgens de minister is deze gang van zaken des te ernstiger nu het gemeentebestuur er reeds eenmaal op was gewezen, dat de ter zake van de begro tingsbehandeling bestaande wettelijke be palingen naar letter en geest behoren te worden nagestreefd. De minister heeft nu Gedeputeerde Staten van Zeeland ver zocht het gemeentebestuur andermaal en met klem te herinneren aan zijn plicht de wettelijke bepalingen nauwge zet in acht te nemen. (Van onze hockeymedewerker) BREDA Ook dit jaar zal op twee de kerstdag het traditionele Zwart-Wit kersttoernooi worden gehouden. En daar mede wordt voor de vier en twintigste maal een traditie voortgezet. Telkenjare kampt echter de organi serende vereniging met de moeilijkheid, dat een aantal clubs, welke voor deel name in aanmerking zouden willen ko men, de terreincapaciteit verre over treft en dientengevolge diverse vereni gingen moeten worden teleurgesteld. De traditie wil eveneens, dat de interna tionale tint door diverse buitenlandse clubs aan dit toernooi gegeven wordt. Hoewel de inschrijving nog niet geheel „rond" is, zullen op tweede Kerstdag de volgende clubs de strijd met elkaar aanbinden n.l. „Munchen Gladbach", een Noord-Frans team, waarin spelers van de hockeyclubs Lille, Calais en Cambrai vertegenwoordigd zullen zijn, Mechelen H. C„ Antwerp H. C., Hera- kles en van binnen onze grenzen: „De Batavieren", het Ned. Mil. elftal, H.T.C.C Arnhem, Breda, Push en Zwart Wit. De deelname van „De Batavieren" en Müunchen Gladbach" staat nog niet vast. Mocht onverhoopt één of beide clubs van deelname afzien dan heeft Zwart Wit nog diverse clubs achter de hand, die als waardige vervangers kun- Morgen, dinsdag 1 december, gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstan den: Hansweert 1.08 en 13.21 uur, Terneu zen 0.36 en 12.51 uur, Vlissingen 0.09 en 12.24 uur, Wemeldinge 1.45 en 14.04 uur. Op de foto overhandigt de heer Bak ker het jubileumgeschenk het ju- bileumoek aan de heer A. v. d. Velde, de bijzonder actieve secreta ris-trainer van „Axel", een Zeeuw se ploeg die momenteel een leiders plaats in de derde klas inneemt. Op dinsdag 1, donderdag 3 en zon dag 6 december zullen in het „Biljart centrum" by Tiest Brosens, onder lei ding van de B.V. „D.C.B.", voorwed strijden worden gespeeld om het nar tionaal kampioenschap hoofdklas drie banden van de KNBB. Het aantal te behalen caramboles be draagt 50, en er zal worden gespeeld met ivoren ballen. In deze ronde dis trict zuid zijn ingedeeld: T. Wijnen en L. v. d. Leur, resp. van „N.O.L," en „D.O.V." Oss. T. Franken jr. „KNK" Tilburg; A.v. Loon „B.K.V." Bergen op Zoom en W. Kamp „Crescendo" Bre da. De finale van deze titelstrijd zal worden gespeeld medio januari te Zeist. In deze finale zal Cees Michielsen vap „D.C.B." Breda zijn titel verdedigen. (Advertentie) DENK ER AAN SINTERKLAAS! Profileer dus van de 5°/o Kodijko kassa-spaarbons en geef iets moois, o.a. LINGERIE, BADG0ED, ONTBIJTSTELLEN, TAFELLAKENS, CHARMANT BEDLINNEN, PYAM A'S DUSTERS, NACHT HEMDEN,ZAKDOEKEN Alles leuk verpakt. Wat van Kodijko komt Is bijzonder mooi, bijzonder sterkenbijzondervoordeligl nü 111 jaar in 't weefgetouw Eindstr. 20, Tel. 36177 SAS VAN GENT Olympia 7.45 uur: Jonge meisjes val goede familie. Zie je ze vliegen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De blikken ridder. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Dokters var. de nieuwe lichting. OOSTBURG Victory 19 uur: Bijeenkomst A.N.F.. Du Commerce 19.30 uur: Verg. Boerin nenbond. BRESKENS 19.30 uur: raadsvergadering. TERNEUZEN Luxor 20 uur de Blikken ridder OOSTBURG Ledel 20 uur Nur der wind ANTWERPEN KVO 20 uur Traviata (Van onze radio- e LAREN - In d certzaal hebben w eerst goed leren ke kleine, onopvaller een rossig baardj dacht en dat hij eei trichtenaar zou zijr scheiden kunstena Maastrichtse Dinj poesjenellenkelder ploiteert, zag in Ro" venslicht. Hij vertelde dat het vermoedelijk afkomstig liaanse pulcinella of hi nelle, de buitenlandse onze echte Nederlandse zijn theatertje Die bla hij minstens tweemaal lingen en in augustus zi de toeristen. Voorts ve; matig op de podia in a land. Maar zijn grootste hy thans wel by de 1 maal per maand op naar Narretje Notedop telijke tv-serie gesel Smulders. Het was een lust on gisseur, cameramensen, (Van onze parlement DEN HAAG De Ne( schiet ernstig tekort in aandacht te schenken e Nederlandse muziek. Ooi van 8 procent van de to aan symfonische muziel is aan de zeer lage kï voornaamste conclusies verschenen rapport over repertoire van de Nede omroep 1961-1962". Het rapport is opgesteL missie, die een analyse rr de programma-bladen vai enigingen gedane aankc uitzendingen via de zend en II. Als rapport van d Kunst is dit werkstuk tb aan de staatssecretaris v; De commissie wijst er roeporkesten zich bij de een grotere vrijheid kuni dan de gesubsidieerde syr De omroeporkesten hel mogelijkheden om het pul met symfonische muziek - der hedendaagse te cc Met de strekking van kon alleen het lid van d< Kunst en VARA-secretar: zich niet verenigen. Hij derheidsnota opgesteld. Maandag 30 110 HILVERSUM 1 NCRV: 12.05 Instrumen amusementsmuziek. 12.25 tuinder. 12.30 Mededeling en tuinbouw. 12.33 Koorza: mofoonmuziek, eventueel 13.00 Nieuws. 13.15 Muset zangsolisten. 13.40 Lichte muziek. 13.55 Filmmuzic Schoolradio. 14.35 Amstc kwartet: Moderne iiedere kat van huis is..., quiz. 19 november j.l.) 15.35 KI muziek (gr.) 16.00 Bijl 16.30 Vocaal ensemble. 1 ziek (gr.) 17.00 Voor de Voor de jeugd. 17.30 Li foonmuziek voor tieners. 1 uitzending: Suriname jour Mr. Dr H. J. Roethof. 18 Militaire Kapel. 18.20 Uitz Christelijke Historische ren: Nieuws en commer Christelijk Historische Ur sieke grammofoonmuziek en weerpraatje. 19.10 Licht instrumentaal ense mentsmuziek (opn.) 19.51 af, praatje. 20.00 Sir W Lagerhuis, klankbeeld 20.3( muziek (gr.) 20 45 Samen spel (2). 21.25 Lichte orke 21.50 Wereldpanorama 21 derlandse kamermuziek, spreking. 22.30 Nieuws. 22 denking. 22.55 Stereofonisc Lichte grammofoonmuziek. Japanse pianomuziek. 23.5E HILVERSUM 2 2< AVRO: 12.00 Instrumen en zangsolisten. 12.20 L ken (gr.). 12.30 Mededelinj en tuinbouw. 12.33 Voor 1 12.40 Licht orkest. 13.00 Mededelingen, eventueel ac mofoonmuziek. 13.25 Beurs Metropole orkest: amus 14.00 Klassieke en mode foonmuziek. 15.30 August; jaar geleden geboren, kla Lichte grammofoonmuziek 16.02 Sir Winston en H klankbeeld. 16.32 Lichte gr ziek. 17.00 Voor de pad io nl Corner. 17,50 Militai io'22 Nieuws. 18.15 Even 18.20 Licht orkest. 18.50 Op ~fzit. 19.00 Klassieke gram 20.00 Nieuws. 20.05 Op c ^^zoekprogramma voor 20.40 Wat zegt de buurma serie uitzendingen over het de-Europeanen denken 7 UCllIVCII V ons dagelijks leven bezig 3: Frankrijk. 21.10 Licht e Mynheer Upjohn, hoorspc van maandag 7 oktober Nieuws en mededelingen. 23 00 Lichte grami 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL VLAAMS 12 00 Nieuws. 12.03 Gram 12.08 Landbouwkroniek. 12 ziek. (Om 12.25 Weerberi dedelingen voor de schei Beursberichten en prograi 13.00 Nieuws en weerberi mermuziek. 14.00 Nieuws, radio (Om 15.00 Nieuws) muziek. 16.00 Nieuws. 16.03

de Stem | 1964 | | pagina 2