Walcheren Z.-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Deskundige toelichting op saneringsplan Axel Raad Terneuzen akkoord met brandbeveiliging Uitblijv rem c VLISSINGEN GOES HULST AXEL pu Stuw OOSTBURG Campinghouders zwaar beboet H.t.s. in Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen? Loon-spanning nutteloos werk van demagogen FELROOD Mgr. De onvi Nü een nieuwe kofferschrijfmachine voor f 196,- LUCTOR Twee nieuwe pleinen Zaterdagvoetbal Zeeland afgelast DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 28 NOVEMBER 1964 Zwavel tanker nu toch te water Dagblad De Stem Strop voor H.V.V. '24 Saman moet rusten voor al uw autobanden Zonder vergunning huisjes gebouwd: EXAMENS Afstemming op te vervullen functie N.V. SLAVENBURG'S BANK Ir. Hijmans voor N.I. v. E. Zeeland: Doktersdiensten Dienst dierenartsen SCHELDE-RIJN Waalse bezwaren weggenomen HOOGWATER Teveel risico voor gemeenten Sleepdienst wordt brandweer te water Vandaag Morgen Maandag Ta Begroting Tevredenh ten aanzien begroting (Advertentie) (met luxe tas 183,—) ZWITSERSE PRECISIE ITALIAANSE VORMGEVING Verder keuze uit 30 verschillende merken e" modellen kofferschrijfmachines. KANTOORMACHINEHANDEL i. A. BIESBROECK Gentsestraat 21a—23, HULST Telefoon 01140 - 2080. b.g.g. 2160 Nadat verleden week donderdag op de geplande datum van de tewaterlating de zwaveltanker Schelde 329 er blijk baar de voorkeur aan gaf nog wat te blijven liggen op de helling van de n.v. Koninklijke Maatschappij De Schelde, lukte het gistermiddag rond kwart over twee met behulp van verschillende krachtmiddelen, het weerspannige schip in het water te krijgen. Overigens heeft deze verlate afloop de bouw van het schip niet vertraagd. Bioscoopvoorstelling Maandag om half drie biedt de heer M. A. van Liere een bioscoopvoorstelling aan in het Al- hambra theater voor de Alg. Bond van Bejaarden afd. Vlissingen. Inventaris oud stadhuis Woensdag avond 2 december om 7 uur, wordt in het concertgebouw het eerste gedeel te van de inventaris van het oude stadhuis publiek verkocht door notaris H. Beijer, Kijkdag is 1 december van 10-22 uur. Vergadering N.K.V. In café Baa- rends werd een vergadering gehouden door het NKV onder voorzitterschap van de heer H. v. Oudheusden. De aanwezige leden werden voorgelicht over de struc tuur van het NKV. Naast nieuwe regle menten en statuten zal deze structuur wijziging ook gevolgen hebben voor de samenstelling van de huidige afdelings besturen. In deze besturen zullen na 1 januari a.s. alle vakafdelingen vertegen woordigd moeten zijn. Het huidige be stuur van de afdeling Goes zal dan ook per deze datum de functies neerleggen, maar zich meteen herkiesbaar stellen. Aangezien in het Goese bestuur reeds bijna alle vakafdelingen vertegenwoor digd waren, zullen er geen grote ver anderingen plaatsvinden. MISSEN In ons bericht van woensdag 25 november over wijzigingen in de kerk is een kleine vergissing gemaakt. In te genstelling tot wat stond vermeld zullen er wel om acht uur en kwart over negen missen worden gelezen. Wolfaartsdijk Plattelandsvrouwen De afd. Wol- phaartsdijk van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield haar maande lijkse bijeenkomst in het Dorpshuis Na de opening door de presidente mevr. A. C Noteboom-Blok, gaf mevr. M. Ka- kebeeke-Ochtman een verslag van de prov najaarsvergadering in Rilland. Daarna was het woord aan mej. H. J. Varossieau, elektro-huishoudkundige van de P.Z.E.M., die een demonstratie in het bakken van St.-Nicolaaslekkernijen gaf Een aangename verrassing aan het slot was de verloting van deze vers gebakken lekkernijen. Ambtsdragers - Bij de jaarlijkse ver kiezing van ambtsdragers in de Ned. Herv. kerk te Wolphaartsdijk werd dhr. A. P. van Loo herkozen tot nota bele, terwijl dhr. A Reijnhout tot no tabele werd gekozen in de plaats van dhr. J A. van Damme. Jhr. drs. P. A, C. Beelaerts van Blokland nam zijn her benoeming tot kerkvoogd aan. In de Geref. kerk te Wolphaartsdijk werd dhr. M. W. v. d. Vrede gekozen tot ouder ling in de plaats van dhr C. Nieuwen- huijze en tot diaken dhr. Jac. Verhagen, wegens periodieke aftreding van dhr. C P. Koeman Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zmd-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspecne Zeeland L. K. M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland: F. DE LJGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU, tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2h> mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1, elke regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp f 1.60 en f 0,60. Bjj 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing teger half geld. Het toch al niet op dreef ko mende HVV '24 heeft een nieuwe tegen slag te incasseren gekregen. Eén van hun beste spelers, Emiel Saman zal voorlopig minstens zes weken volstrekte rust moe ten houden. Men heeft in het Liduina ziekenhuis te Hulst, waarin Saman na zijn in de wedstrijd tegen Vlissingen op gelopen blessure een week voor onder zoek heeft verbleven, geconstateerd, dat de gewrichtsbanden van zijn linkerknie gescheurd zijn. Vooral in de belangrijke wedstrijd van zondag a.s. tegen Val- kenswaard had men Emiel Saman best kunnen gebruiken. Zijn gedwongen rust betekent voor de HVV'ers een flinke strop. Uitnodiging Het komende weekend in brandweerkringen in de belangstelling staande St. Barabarafeest (patrones van de brandweer) krijgt voor de Hulsterse brandweer een bijzonder feestelijk tintje. Men is n.l. door de brandweer uit St.- Niklaas (B.) uitgenodigd het feest mee te vieren. De feestelijkheden zullen plaats vinden in de stadsschouwburg te St.-Ni- klaas. Een bijzonderheid is in dit geval nog. dat men tevens ook het feit zal herdenken, dat het vijftig jaar geleden is, dat de vriendschapsbanden tussen de beide brandweerkorpsen werden aange knoopt. Een gebeurtenis die ongetwijfeld reden tot extra feestvreugde zal zijn. Welfaretentoonstelling Hedenmorgen zal de jaarlijkse welfaretentoonstelling, die wordt gehouden in Huize St.-Eliza- beth, officieel worden geopend. De ge- exposeerde werken zijn van de hand van de bejaarden en de chronisch zieken van het tehuis. De tentoonstelling, die is in gericht o.l.v. de Zonnebloem-welfarewerk- ster mej. B. Walboomers, zal zowel van daag als zondag voor het publiek zijn geopend. Ten bate van het welfarewerk zal onder de bezoekers nog een verloting worden gehouden. (Advertentie) Tivoliweg 63 - Hulst Tel. 01140—2461 Vrachtauto slipte Vrijdagmorgen slip te een vrachtwagen, bestuurd door L. W. S, uit Clinge, op de Lange Weg en kwam via een sloot op het bouwland te recht. Het voertuig werd flink bescha digd. Clinge Instuif Door de plaatselijke instuif zal weer een ontspanningsavond georga niseerd worden in de zaal St.-Cecilia bij L. de Vylder. Ditmaal zal het een instuif - bal zijn, waar het orkest van The Wil liams zal spelen. Streekverbetering Door de commis sie streekverbetering Koewacht en om streken zal op 1 december een voorlich tingsavond gegeven worden in het ver enigingsgebouw. De avond zal aanvan gen om half acht. Als onderwerp zal be handeld worden „Goede, gezonde en goed kope voeding". (Advertentie) SUEDE VAN KLASSE Lange mantel 199.50 229.- 3/4 - 5/8 model 179.- Gelmok jasje 139.- Nappa en Wildleder op maat Ook voor Heren SPECIAALZAAK Fa. ANTOINE Hoogstraat 26-32 Bloemenmarkt 2 en 6 Roosendaal Koewacht Succes Op het volleybaltoernooi, ge organiseerd door de kring Hulst van de BJB en RKJB behaalde de afdeling Koe wacht het kampioenschap van de kring Hulst. Aan dit toernooi werd door 9 af delingen deelgenomen. Het Koewachtse zestal werd ongeslagen eerste. St.-Nicolaas Ook aan deze gemeente zal St.-Nicolaas morgen een bezoek bren gen. Morgenmiddag om 2 uur zal hij op Het Zand worden afgehaald door de fan fare, waarna de goedheiligman op een schimmel door het dorp zal trekken. Op het gemeentehuis zal hij officieel door de burgemeester worden ontvangen. St.-Jansteen Uitstel. De verhandeling over het facet-streekplan ter bescherming van de waterwingebieden nabij St.-Jansteen en Clinge, die ir. Otten van de Provinciale Planologische Dienst na afloop van de raadsvergadering zou houden, is uitge steld; de mist hield de heer Otten aan de overkant De raad zal nu op een nog nader te bepalen datum binnenkort bij eenkomen, om het facet-streekplan te bespreken. uw nieuwjaarsadvertentie in goedkoop praktisch modern zie voor prijzen en invulformulier onze advertentie elders in deze krant. Tafeltennis Sorry I-Ona I 7-3. Dit is de eerste verloren partij van Ona. Ona I heeft 10 punten uit 7 wedstrijden. Ha ringman II-Ona II 1-8. G. Carpentier en J. Carpentier wonnen drie partijen. Boerjan verloor een partij. Ona IV-NSM III 1-9 Mevr. Carpentier won één partij. Ona IV heeft zes punten uit zes wedstrijden. Big Smash I-Ona li 2-8. Het dubbelspel werd door Big Smash gewonnen en A. Steyn won van Boerjan. G. en J. Carpentier wonnen al hun partijen. Schoondijke Auto's botsten Op de rijksweg Schoondijke-Oostburg had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Beide auto's reden rich ting Schoondijke-Oostburg De wagen, bestuurd door J. M. uit St, Kruis rem de plotseling af daar een voor hem rij dende auto ook remde en de grasberm inreed. De achter M. rijdende auto' bestuurd door P. B. uit Vlissingen, kon niet tijdig meer afremmen en schoot tegen de wagen van M Er was lichte materiële schade (Van onze correspondent) ZIERIKZEE De kantonrechter te Zierlkzee, mr. A. Berkhout uit Middel burg gaf aan drie campinghouders uit Haamstede en Renesse duidelijk te ver staan dat hij hen een gevangenisstraf zou opleggen indien zij nog eens voor hem zouden verschijnen voor het negeren van de plaatselijke bouwvoorschriften. De Haamstedenaar J. B. had in het voorjaar op zijn terrein aan de Hogeweg twee kampeerhuisjes laten bouwen zon der daarvoor vergunning te hebben aan gevraagd aan het gemeentebestuur van Westerschouwen. De officier van justitie mr. J. Andreae laakte het, dat men zich te Haamstede vaak nergens iets van aan trekt en maar doet, wat economisch ge zien het beste uitkomt. Daar lage boe ten niet blijken te helpen, omdat deze ge woon bij de bedrijfskosten worden ge boekt, wilde de officier thans f 200 boete of 2 maanden hechtenis eisen. De uit spraak was conform. J. C. v. d. G., ook uit Haamstede, kreeg voor een soortgelijke overtreding een boete van f 300 of 3 maanden hech tenis. De campinghouder P. v.d. R. uit Renesse tenslotte had zonder vergun ning op zijn terrein niet minder dan 15 huisjes laten zetten. Ook deze overtre ding werd gestraft met f 300 subs. 3 maanden hechtenis. Alle veroordeelden kregen bovendien de waarschuwing deze overtreding niet meer te plegen, daar de justitie dan nog wel andere straffen in petto heeft. (Van een onzer verslaggevers) GOES. G.S. van Zeeland hebben het E.T.I. voor die provincie verzocht de mogelijkheden te onderzoeken voor de vestiging van een hogere technische school in de Kanaalzone van Zeeuwsch- Vlaanderen. G.S. hebben dit meegedeeld n.a.v. een vraag, die gesteld is tijdens het afdelingsonderzoek naar de begro ting 1965 van de provincie. RIJKSUNIVERSITEIT UTRECHT Aan de rijksuniversiteit van Utrecht slaagde mej. B. M. Vos te Wolphaartsdijk voor het kandidaatsexamen rechtsgeleerd, heid. R.-K. UNIVERSITEIT NIJMEGEN De heren L. Fircot uit Hulst en W J k» mt st°PPeWÜk Zijn aan' de katholieke universiteit te Nijmegen ge- ten V°0r kan<iidaatsexamen rech- (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) AXEL In het bioscoopgebouw Het Centrum zijn de eigenaars, hy potheekhouders en gebruikers van percelen in het gebied dat wordt omsloten door de Kerkdreef, Prins Hendrikstraat, Bilocqstraat, Hos pitaalstraat en Weststraat (Oude- wijk e.o.) voorgelicht over het sa neringsplan dat voor dit gebied is ontworpen, door het stedenbouw kundig adviesbureau Schut uit Middelburg en dat in ontwerp de ze week door de raad van de ge meente Axel is goedgekeurd. De vele aanwezigen werden op de hoogte gesteld van de strekking van het plan, de manier waarop de gemeen te t.z.t. de voor de uitvoering noodza kelijke eigendommen zal verwerven, en de wijze waarop de „gedupeerden" het best hun belangen kunnen behartigen. In zijn inleiding voor de bijeenkomst, betoogde burgemeester M, van Dijke, dat een stad die leeft, aan haar toe komst dient te werken. De bakens voor de ontwikkeling van 'een stad volgens het gemeentebestuur niet alleen uitgezet te worden in grootscheepse uitbreidings plannen. echter evenzeer in het oude centrum, dat reeds gelijke tred moet houden met de ontwikkeling, aldus bur gemeester Van Dijke. Het oude centrum - de City - zal steeds meer moeten uitgrteien tot een verzorgingscentrum waarin b.v voor winkels een ruime plaats moet worden ingeruimd. De twee huidige, voornaamste, winkelstraten, de Kerkdreef en de Noordstraat, zijn bijna geheel vol zodat uitbreiding moet wor den gegeven van de mogelijkheden voor winkelbedrijven in het centrum Het saneringsplan - overigens een her ziening van het oude dat echter op minder grote leest geschoeid was - zal daartoe moeten dienen. Ir. W. F. Schut uit Rotterdam, zei dat het onderhavige gebied een forse - maar noodzakelijke - gedaantewerwisse- ling zou ondergaan. Er komt een sys tematischer stratenplan, waarlangs op de functie van het gebied afgestemde bebouwing zal komen. Bovendien voor ziet het saneringsplan in een betere ontsluiting. SP AARDEPOSITO'S Terneuzen: Kersstraat 3, tel. (01150) - 37 74 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 (Van onze verslaggever) GOES Ir. E. Hijmans, raad gevend ingenieur en lid van de In ternational Academy of Manage ment heeft gisteren te Goes voor de afdeling Zeeland van het Ne derlands Instituut voor Efficiency verklaard, dat de werkgevers te genwoordig niet alleen voor aan vaardbare maar ook voor aantrek kelijke taken in hun bedrijven moeten zorgen. Men verkrijgt deze aantrekkelijkheid volgens hem niet via het systeem van loonsverhogingen zoals die vorig jaar heb. ben plaatsgehad en zoals ze opnieuw doorgevoerd dreigen te worden. Hij noem de dit systeem het „nutteloze werk van demagogen, die aan beide kanten leven in een schijnwereld". Hoe kan men de taken dan wél aan trekkelijk maken? Daartoe dient de werkgever volgens ir. Hijmans eerst te beseffen wat er in zijn bedrijf te doen is. Hij heeft in dit verband aan de hand van een veertig jarige ervaring een nieuwe benadering ontwikkeld van het probleem van het werk geven en werk nemen. Door mid del van een topologisch onderzoek kan zijns inziens een schema ontworpen wor den dat aangeeft hoe en met welke men sen er in een bedrijf gewerkt moet wor den. Uitgangspunt mag niet zijn de vraag of de taak op zich aantrekkelijk is of niet. Het gaat er maar om voor wie men een bepaalde taak bestemt. De geschikt heid speelt een bepalende rol. „Wij heb ben acteurs nodig, die een bepaalde rol willen spelen, die zich een bepaald ge dragspatroon willen aanmeten", aldus ir. Hijmans „maar dan zullen er ook ge dragspatronen uit de bus moeten komen, die te vervullen zijn, die men zal kun nen opbrengen." Tydens de discussie bracht een van de NIVE-leden het personeelsbeleid van fi guren als Zwolsman naar voren. Met een variant op de uitspraak van Chur chill zei hij: „Nergens kunnen zo wei nigen het zo grondig bederven voor zo velen". Spreker vond het vooral beden kelijk, dat het hele bedrijfsleven op de ze werkmethoden wordt aangekeken. Hij lichtte toe dat in het gebied twee niewe grote pleinen zullen worden ge schapen, dat een zal worden omsloten door de Hospitaalstraat, de Oosterstraat en de Weststraat, en dat zal moeten dienen voor de opvang van het verkeer uit het westen, en een plein nabij de Noordstraat Het plan wil verder een economisch' gebruik van de gronden bewerkstelligen. Naar de mening van ir. Schut zal het zwaartepunt van het centrum overigens rond de Markt en het Szydlovskyplein blijven liggen. Hij zei dat het van belang is dat de be langstellenden in het, gebied het gemeen tebestuur de uitvoering van het plan zullen vergemakkelijken. Burgemeester Van Dijke deelde nog mee dat de gemeente voor de uitvoe ring van het plan de beschikking zal moeten krijgen over verschillende per celen en dat het hoopt die langs min nelijke weg te verwerven. Hij deelde mee dat het gemeentebestuur alles in het werk zal stellen de onderhandelingen met de belanghebbenden naar tevre denheid van beide partijen te regelen. Hij zegde bovendien toe dat het ge meentebestuur alles in het werk zal stellen mettertijd voor vervangende woonruimte te zorgen. Ir. B W. Faas van het stedenbouw kundig 'adviesbureau Schut gaf tenslot te een uiteenzetting over de procedure die gevolgd zal worden bij de uitvoe ring van het plan, met name, t.a.v. verwerving van percelen door de ge meente. Na afloop was er voor de aanwezigen gelegenheid vragen te stellen waarvan druk gebruik werd gemaakt. Dit weekeinde nemen de volgende ari sen waar; Axel: dokter A. Kats, tel. 555. Kloosterzande: dokter Terburg. Terneuzen: dokter Hoving. Aardenburg en Oostburg: dokter G. U. M. de Bruyckere te Oostburg. Tel. 01170—2323. Bruinisse-Oosterland: dokter van Leeu wen te Bruinisse, tel. 0113280. C-adzand, Retranchement, Sluis en Zuid- zande: dokter Buk te Zuidzande. Middelburg: dokter Reijerse (3456) Vlissingen: dokter Wartena (3933). Goes: dokter Griep (6405). Borssele en Nieuwdorp. dokter Kiviet (01105—203). Hoedekenskerke en Kwadendamme: dok ter Wöstmann 01195450). Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter Lu cas Luyckx '01105K280). 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand: dokter Zonnevylle (01106—202). Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland-Bathdokter Noome (01134 —444.) APOTHEKERS: Goes: Geirnaard (5255). Middelburg: Hummelen <"2134) Terneuzen: Hamann (2060). Vlissingen: Van der Sande (2066) De volgende dierenartsen nemen waar: Axel, Zaamslag en Sas van Gent: dokter J. de Haas te Zaamslag. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter W. H. Kapsenburg te Sluis, tel. 01178-225. Hulst en Nieuw-Namen: dokter Born te Nieüw-Namen. Walcheren: dokter Gakeer, tel. 01195-283 BRUSSEL De Belgische minister raad heeft vrijdag aanvullende maatre gelen goedgekeurd, die de Waalse op positie tegen het verdrag voor de ver betering van de verbinding tussen de Schelde en de Rijn moeten opheffen. Het verdrag komt de volgende week in de Kamer van Volksvertegenwoor digers aan de orde. De maatregelen dienen om de Walen de verzekering te geven dat de zoet watervoorziening in Wallonië zowel voor de consumptie als de industrie en de bevaarbaarheid van de Waalse binnenvaartwegen, niet in gevaar ko men ten gevolge van de Belgische ver plichting bij te dragen tot de water voorziening van de nieuwe verbinding. De Belgische vice-minister van bui tenlandse zaken, H. Fayat, had derge lijke maatregelen reeds toegezegd op een vergadering van de socialistische kamerfractie. Daarna bleken de Waal se socialisten, die zich tot dusverre te gen het verdrag hebben verzet, bereid vóór het wetsontwerp te stemmen. Morgen, zondag 29 november gelden voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert 11.33 en 00.00 u.; Ter neuzen 11.06 ij 23.48 uur; Vlissingen 10.40 en 23.18 uur; Wemeldinge 12.16 en 00.00 uur. Maandag 30 november gelden de vol gende hoogwaterstanden: Hansweert 0.16 en 12.33 uur; Terneuzen 12.06 en 00.00 uur; Vlissingen 11.40 en 00.00 uur; Wemel dinge 0.54 en 13.14 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De raad van Terneuzen heeft gisteravond zijn instemming betuigd met het voor stel van b. en w. tot het aangaan van een overeenkomst met de sleepdienst Willem Muller te Ter neuzen inzake de organisatie van een brandbeveiliging in het Kanaal van Gent naar Terneuzen, in de havens en op de rede van Terneu zen en op de Westerschelde, Zoals wü reeds berichtten zal de sleepdienst vier van haar boten met blusapparatuur uitrusten. Twee schepen zullen permanent bedrijfsklaar moeten zijn. De eerste zal worden gestationeerd op het kanaal van Gent naar Terneuzen. de tweede op de Westerschelde tussen Vlissingen en Rilland-Bath. Behalve de gemeente Terneuzen zullen ook het rijk en de gemeente Sas van Gent aan de regeling deel nemen. Niettemin plaatsten verschillende raadsleden nog opmerkingen, die veelal betrekking hadden op dat deel van de overeenkomst waarin bepaald wordt dat alle kosten van schade, die sleepboten en installaties oplopen tijdens blussings- werkzaamheden aan eigendommen van de gemeente en het rijk, voor rekening van deze twee laatste instanties komen. Men achtte aan deze regeling nogal veel risico voor de gemeente verbonden. De heer Weterings (KVP) informeerde of zekerheid bestaat dat op dat kanaal een van de vier boten permanent gestatio neerd zal zijn, terwijl de heer Hamelink bleek te zijn gestruikeld over een zin snede in de overeenkomst die wil dat de blussingen op zakelijke basis geschie den: de sleepdienst is niet verplicht ge volg te geven aan dringende oproepen. De heer Weterings tenslotte verklaarde bijzonder verheugd te zijn over de vlotte medewerking van de gemeente Sas van Gent aan de regeling. Vragen De voorzitter, burgemeester mr. H. Rijpstra, stelde dat de regeling is voort gevloeid uit een initiatief van rijks waterstaat. Ook hij bleek bijzonder verheugd over de snelle medewerking van de gemeente Sas van Gent, „die vooruitloopt op een verdere vorm van samenwerking tussen beide gemeenten in het te vormen industrie- en haven schap", zoals hij zei. De heer Rijpstra (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de raads vergadering van vrijdag was de raadszaal in het gemeentehuis op gesierd door de gemeentevlag, waarop een leeuw met een sleu tel in de klauwuit het water opdoemt. De heer Fijn van Draat informeerde aan het einde van de vergadering of de kleur van de leeuw (felrood) misschien iets te maken heeft met de grootte van een bepaalde fractie. Wethouder M. de Vos zeidat de gemeente- vlag reeds tientallen jaren geleden werd vastgesteld door de raad. „De ontwerpers hebben destijds wel een vooruitziende blik gehad", constateerde hij tevreden, terwijl hij de rijen zijner getrouwen de leden van de PvdA-fractie, de grootste van de raad langs zag. betoogde dat de regeling ook bij het college van b. en w. bepaalde vragen heeft opgeroepen vooral t.a.v. de risico regeling. „Er zijn echter weinig ge meente-eigendommen in de haven en dus is het risico voor de gemeente niet zo erg groot," oordeelde hij. Hij deelde mee dat het zeker de bedoeling is dat te allen tijde een boot aanwezig is op het kanaal of in de havens. Spoed s.v.p. Ook het voorstel tot het beschikbaar stellen van de nodige kredieten voor de aanleg van twee nieuwe sportterreinen te Sluiskil en een uitbreiding van de be graafplaats aldaar kreeg de goedkeuring van de raad. De heren Brakman (P. v. d. A.) Bleyenberg (KVP) vroegen b. en w. zoveel mogelijk spoed achter de verwezenlijking van de plannen te zetten. Wethouder M. de Vos (PvdA) ant woordde dat ook het college hoopt dat alle plannen zo spoedig mogelijk kunnen worden gerealiseerd. Er bestaat nog geen zekerheid over het tijdstip waarop met de uitvoering van de plannen zal kun nen worden begonnen. De raad betuigde ook alle mogelijke instemming met het voorstel tot het doen ontwerpen van een schetsplan voor de ontwikkeling van beperkte recreatieve mogelijkheden rond 't gedeelte rondom de Oteense Kreek tussen de Westerschelde en de Kraagbrug. Alle andere voorstel len gingen vlot. en zonder veel commen taar, onder de hamer door. DEN HAAG De wedstrijden die voor zaterdag: 28 november waren vastgesteld door het zaterdagvoetbal van de afdeling Zeeland van de KNVB, zijn in verband met de gesteldheid der terreinen afge last. KAPELLEBRUG De Coninck 13.30 uur Schieting. WESTDORPE Concordia Tentoonstelling konijnen en pluimvee. GOES Prins van Oranje 20 uur Feestavond „De Zeemeeuwen". Landbouw 15 uur'Vergadering wegver voer. Vergadering Politiebond. Opril 14.30 uur Vergadering Ned. Christ. Gymnastiekvevbond kring Zee land. Grand 19 en 21 uur Koningen van de zon 14 j. MIDDELBURG Stadhuis 14.30 uur Eerste zitting Mid delburgs jongerenparlement. City 20 uur Zoeloe 14 j. Electro 19 en 21.15 uur Eddie in volle vaart 14 j. ARNEMUIDEN 15 uur Opening „De Arne" door jhr. mr. A, de Casembroot. KLOOSTERZANDE Hotel van Leuven 14.30 uur contact middag postzegelverzamelaars. A. Raes 15.30 uur Kalkoenschieting. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur Voetstappen in de mist 18 j. Alhambra 19 en 21 uur Moord in ga lop 14 j. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur De Notekraker (Ballet) IJZENDIJKE Hofzicht Theater 8 uur Maciste, Gla diator van Rome. DE KLINGE Cinema v. Dijck Privé bal. SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Jonge meisjes van goede familie. Zie je ze vliegen. TERNEUZEN Luxor 8 uur Follow that dream OOSTBURG Ledel 20 uur: Tussen Shanghai en St.- Pauli. Kath. Kring 14.45 uur Verg. N.K.V. Hervormd Jeugdcentrum 14 u. St.-Ni- colaasmiddag. De Vier Emmen 20 u. Feestavond De Treffers. MOERBEKE-KOEWACHT 15 uur Kalkoenschieting bij A. de Bock AXEL Het Centrum 8 uur De man met de vijf paspoorten. NIEUW-NAMEN Grote kaarting bij Nonkel Bob en Tan te Anny (v.h. Café Moorthamer) Grote Tritsing bij Nonkel Bob en Tan te Anny. SOUBURG Rode-Kruisgebouw 15 uur Afscheid Zuster Vermaas. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Maciste, Gladiator van Rome. HULST De Graanbeurs 3 uur: Thé Dansant 8 uur: Toneelvoorstelling „De ware vriend". DE KIINGE Zaal van Dijck Bal HULST 2.30 uur: H.V.V. '24 - Valkenswaard. TERNEUZEN Luxor 2.30 uur: De blikken ridder. 5 en 8 uur: Follow that dream. OOSTBURG Ledel 2 uur: Nur der Wind. 4.30 en 8 uur: Tussen Shanghai en St- Pauli. SAS VAN GENT Olympia 3 en 7.45 uur: Jonge meisjes van goede familie. Zie je ze vliegen. ST.-JANSTEEN 6 uur: Prijskamp op topbiljart bij H. Stevens. KLOOSTERZANDE 7 uur; Dansen in Café-Dancing Het Witte Huis. Schieting bij A. Raes. KOEWACHT 3 uur: Schieting bij J. de Guchteneire. 9.30 uur: Seriekaarting bij P. van Hove. 3 uur: Schieting bij V. J. Thijs. AXEL Het Centrum 8 uur: De man met de vijf paspoorten. HULST 10-2 uur: Duivententoonstelling bij J. van Helsland. 3 uur: Binnenschieting bij S. Blom- maert. 10-2 uur: Hoktentoonstelling bij G. Lijbaart. Bioscoopgebouw 2.30 en 5.15 uur: Win- netou, het grote opperhoofd. 8 uur: Dokters van de nieuwe lichting. 7 uur: Grote prijskaarting bij J. Nijs. ZUIDDORPE 13 uur: Kalkoenschieting bij M. de Cock. GRAAUW 3 uur: Schieting bij P. de Caluwé. HENGSTDIJK 3 uur: Schieting bij P. van Dijk. 3 uur: Gaaibolling en 7 uur prijskaar ting bij P. de Waal. HEIKANT 6 uur: Prijskaarting bij L. Herw'egh. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur: Zoeloe 14 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur Voetstappen in de mist 18 j. Grand 15, 19 en 21 uur: Koningen van de zon 14 j. CLINGE L. de Vylder 19.30 uur: Instuif. De Snelle Duif 9 uur: Kampioenendag WESTDORPE Concordia: konijnen- en pluimveeten toonstelling. Het oudt Raedhuys: St.-Nicolaasbal. GENT Kon. Opera: 14.30 uur Victoria en haar huzaar. 19.30 uur: I Turitani. ANTWERPEN K.V.O. 14.30 uur: Turandot 20 u. De Notekraker (Ballet) K.N.S. Zoo SAS VAN GENT Olympia 7.45 uur: Jonge meisjes van goede familie. Zie je ze vliegen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De blikken ridder. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Dokters van de nieuwe lichting. OOSTBURG Victory 19 uur: Bijeenkomst A.N.F.. Du Commerce 19.30 uur: Verg, Boenn- nenbond. BRESKENS 19.30 uur: raadsvergadering. (Van een onzer BREDA „Er zi| laatste week geen gebeurd en er is heul Er zijn wel onverwaj beurd en die hebbe het tempo waarin w| ben, teleurstelling gj Dat is de reactie de Vet, bisschop vatj slot van de derde van het concilie, datj de sombere naam ,df heeft gekregen. Zo zwaar neemt niet op. „We hebber] weken meegemaakt, dan gaan zijn herinr bijzonder terug naai tingsperiode, een tij nog nieuw was en ningen voor een grJ rijk deel nog gevq worden. Ondanks dat teleurstel mgr. De Vet van de af „Naar mijn gevoel is dj plezierigste geweest. Eif vooral ook efficiënt gevj goede resultaten geboekt! Concilie tot nu toe ova ik zeggen dat we, toen f begin stonden, deze resu den kunnen voorzien", is mgr. De Vet per autol gekomen. In Breda wacl alleen weer het werk vil maar bovendien heeft hi.l cumenten uit Rome op die bestudeerd moeten vl op 25 januari in de Eeul begint aan de voorbei I ringen voor het schema I apostolaat en het schen| Kerk en de Wereld, Minderhet Als mgr De Vet spreejl stellende dingen doelt h stuk over de godsdienstvl meerderheid der bisschojl resultaat van de derdel had willen afleveren. Het al de Amerikaanse bisschJ hart ligt, genoot veel gl meerderheid der concilii| mgr. De Vet wijst erop. derde meerderheid in de. juridisch gezien voldoende! erdoor te krijgen, soms!' vraag oproept of men cl die toch altijd nog enkele I ders kan omvatten, een spraak kan opleggen. Vo4 een belangrijke beslissiif willen niet een grote grq een gewetensconflict dwini bisschop. Er zijn meer dingen ge concilievaders gaarne gezien. De veel beschre via" inzake de collegia gens mgr. De Vet over) heeft zeker geen afbrei}' de collegialiteitsopvatti! heeft er ook niets aan tdj vendien, aldus de bissch' geen officieel conciliestu felachtig van waarde VruchtbaaA In de herinnering van leeft de derde conciliepei een rijke vruchtbare tijd (Van een onzer versU TERNEUZEN Tw gen van de raad van hebben onlangs de ontv ting voor het dienstjaa een intensief onderzoek pen. Kennelijk zijn de beide afdelingen tevred nieuwe begroting want kelijke vragen, die zi zijn veelal van algemer betreffen slechts zeer eventuele wankelheidje: groting. Zo informeerdi naar de stand van zakt trekking tot de herindel: gemeenten in Zeeuwscl ren. Men spreekt de vre het „niet op korte termi ren van het plan van G.S land" remmend zal wer verdere ontwikkeling v, naalzone. Overigens woi loop van de volgende we woorden van b. en w. op afdelingen gestelde vr: wacht. afdelingen spreken m ring over de voor de N V W gfenbehorft°rZiening in de wat giebehoeften van de indust signaleert dat binnenkort E cal international in de Nie polder nog eens aanmerkel breiden en in toenemende m i oep zal doen op de water voorzieningen. Men vraagt o toekomst in deze behoefte Kunnen worden voorzien In verband met de toenc net aantal inwoners boven is de vraag gerezen of een invloed heeft of moet hebt organieke sterkte van he korps in Terneuzen. Men en w. tevens in overwegini neming aan bepaalde talen ooor het politiepersoneel t< Fe" i-v.m. het toenemend buitenlanders, dat zich in

de Stem | 1964 | | pagina 2