PARA'S UITERLIJK WOENSDAG THUIS Tweehonderd man gered ipsn, Plezier! LASTER na nieuwe slachting Betere beloning dienstplichtigen Twintig jaar eis voor gifmoord Tanker geramd BONT Blanken voor krokodillen MINISTER BELOOFT: LOONDORSER BERAAMDE PLAN IN KERSTNACHT STtL Stroper schiet zich gevangenis in Amerikanen voorbereid op uittocht DAGBLAD VOOR ZEELAND Dronken binnen Student bekent moordpoging op vrouw (51) Zunclertse boer 's nachts geraakt VERGELDING NOG WREDER BRT en NTS nauwer samen Pret met Opland Luns verricht heus opening van de neus Vandaag weer schot op Mars Journalist met lange tenen Brandt herkozen Weer protest tegen weggeld Kouder VROUW UIT DE WEG VOOR NICHT Indonesië ZESTIEN DODEN VIER VERMISTEN Voor een vertrouwd adres I GROTE MARKT 25 BREDA 18 -■ -■ T04e JAARGANG No. 24753 Voor God, Koningin an Vaderland V R IJ D A 2T NOVEMBER 1964 UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 rei. lijnen;, rosiynu iiifi i i Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraal 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus^TERNEÜZENMJsbaanstraat^£4^defoon^260^ i Abonnementsprijs: 9,75 oer kwartaal, excl. ƒ0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) V s v :'W A.Ï Ie sluiting. Pracht- hils met zijn ronde itelijk sprankelend iet de Fliptopper! BRUSSEL Namens het Belgi sche ministerie van defensie zijn berichten over moordpartijen door Belgische para's in Stanleystad als „een prodnkt van levendige fantasie" van de hand gewezen. Ze zyn in strijd met waarnemingen van oogge tuigen en zijn in strijd met het nor male gedrag van de Belgische para commando's die altijd bewezen heb ben het hoofd koel te kunnen houden en menselijk te zijn opgetreden in de licate missies die zij hebben uitge voerd, aldus de woordvoerder. Er wordt van de zyde van het mi nisterie op gewezen dat alle para's zich nu op het vliegveld hebben te ruggetrokken en de verdere zuive ringsacties aan het nationale Kongo lese leger en de blanke huurlingen hebben overgelaten. Vermoed wordt dat blanke huur lingen, die dikwijls ook gekleed in camouflagepakken opereren, voor Belgische parachutisten zijn aange zien. Onder de huurlingen bevinden zich ook Belgen. i (Van een onzer verslaggevers) KERKRADE In dronken toestand heeft donderdagmorgen vroeg de 19-jarige student R. uit Kerkrade de 51-jarige weduwe v.d. W. op haar slaapkamer willen wurgen. Hij overviel de vrouw in haar bed. Door tijdig ingrijpen van de buren, die op het luide hulpgeroep de politie alar meerden, ontsnapte de weduwe aan de dood. Ze werd licht gewond. De student had zich langs het slaap kamerraam toegang tot het huis ver schaft. Bij het uitvoeren van zijn gru weldaad kwam de jongeman plotseling tot zijn positieven. Hij herkende de we duwe. Met de buren heeft hij nadien de komst van de politie afgewacht. Gisteren werd hij ingerekend. Hij blijft in arrest in afwachting van voorgelei ding aan de officier van justitie te Maastricht. (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA - Voor de rechtbank te Breda is de 21-jarige stropende land- I houwer J. D. uit Zundert, voor het I schieten met een jachtgeweer op land bouwer P. Brosens veroordeeld tot ze ven maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. In de nacht van 19 op 20 augustus was D. met nog twee anderen met de lichtbak aan het stropen op het jacht terrein van Brosens. De boer wilde on gewapend het drietal verjagen met een lamp en ging zijn jachtterrein in. Plot seling werd hij in het licht gezet en viel er een schot, waardoor hij aan ouik en onderbenen gewond raakte. D., conform de eis veroordeeld, ontkende voor de rechtbank met opzet geschoten te hebben. Zijn geweer en de staaf lantaarn zijn verbeurd verklaard. 1EOPOLDSTAD/BRUSSEL Driehonderd Kongolezen zijn don- i derdagmorgen op het grote plein van Paulis in Noordoost- Kongo gefusilleerd voor aankomst van de Belgische valschermtroe pen. In dezelfde stad zijn zeventien gijzelaars systematisch dood geknuppeld. Van dit trieste nieuws is gisteren in Leopoldstad met afgrijzen kennis genomen uit de mond van vluchtelingen, die na het ingrijpen van de Belgen ijlings per vliegtuig uit Paulis naar Leopoldstad zijn overgebracht. Een Amerikaans-Belgische actie maak te gisteren een einde aan ontberingen en martelingen van zo'n twee honderd gijzelaars. Voordat ingegrepen werd, waren veertien ernstig mishandelde blanken in de rivier voor de krokodillen geworpen. Bij de actie van donderdag is een parachutist gedood. Intussen is bekend geworden dat in totaal vier Nederlanders in Kongo zijn ver moord. De Belgische minister van buiten landse zaken, Spaak, heeft donderdag avond in Brussel verklaard dat de red dingsactie van de Belgische paracom mando's in Kongo uiterlijk volgende week woensdag definitief zal zijn be ëindigd. Dan zal het bataljon op zijn laatst in België zijn teruggekeerd. Op een persconferentie zei minister Spaak dat als er voldoende vliegtui gen beschikbaar zijn de eerste para troepen al maandag in België terug kunnen worden verwacht. Hij verklaar de dat de operatie in Stanleystad is ge ëindigd en dat alle buitenlanders, die dat wensten, zijn geëvacueerd. Ook de actie in Paulis is volgens minister Spaak nu geëindigd. Vandaag of uiter lijk zaterdag zullen alle Belgische para's naar de Kongolese basis Ka- mina zijn overgebracht. Minister Spaak bevestigde dat in Paulis een twintigtal blanken zijn ver moord en dat in Noord-Kongo nog Belgen in handen van de rebellen zijn gebleven. Hij schat hun aantal op en kele tientallen. De Belgische vice-consul in Paulis verklaarde donderdag bij aankomst in Leopoldstad dat de rebellen de opera ties tegen Stanleystad als „reden" voor het vermoorden van de gijzelaars had den opgegeven. De tien eersten werden met de han den op de rug langzaam doodgeknup peld. Hetzelfde geschiedde met de tweede groep van zeven, die enkele uren voor de komst van de Belgische HOOGOVENS overweegt een tweede Passagiersschip aan te kopen dat ge- de „Arosa Sun" gebruikt kan wor- jten voor huisvestingsdoeleinden voor buitenlands personeel. HET EUROPESE parlement heeft zich donderdag uitgesproken voor StraatS' purg als voorlopige zetel van het par lement. JULIA SLOOS uit de Goudenregen- straat in Rozenburg heeft van haar burgervader zesduizend cent gekregen, pnidat zij door haar geboorte het zie lental van de gemeente Rozenburg op zesduizend bracht. valschermers werd afgemaakt. Twee priesters, een Amerikaan en een Ita liaan, werden met kapmessen gedood, Paulis werd door 267 Belgische para chutisten op de rebellen heroverd, na zeer krachtig verzet. Tevoren hadden Amerikaanse vliegtuigen het militaire kamp der opstandelingen gebombar deerd. Het merendeel van de bevrijde gijzelaars is er ernstig aan toe. Een van hen is tijdens de vliegreis overle den. De Kongolese strijdkrachten hebben tot nog toe geen van de rebellenleiders in Stanleystad in handen gekregen. Al leen gouverneur Arajaboe van Stanley stad is gearresteerd. De Kongolese opstandelingen-presi dent Christophe Gbenye heeft in een telegram aan ziin „minister van buiten landse zaken" Thomas Kanza in Nai robi gezegd ,.in veiligheid" te zijn. Gbenye had in het telegram meege^ deeld dat hij-f&^-Gaston Socnna'ldt^Pjert re Moelele eh ^,gènëraaLl^^holhs Leri' ga" poogden naar Soedan uit te wij ken. Paul Spaak: afgelopen Kongolese vluchtelingen, die uit Stanleystad naar Leopoldstad zijn over gebracht, hebben verklaard dat de „vrouwelijke soldaten" van Soemialot van wie er enkele tientallen in Stan leystad waren zich nog wreder ge droegen dan de mannen. Deze vrouwen mishandelden de gevangenen op beest achtige wijze. Eén van deze „vrouwe lijke soldaten" had de leiding over een van de gevangenissen in Stanleystad, waar verscheidene Belgische missiona rissen en nonnen waren opgesloten. Van hen ontbreekt nog steeds elk spoor. Van de omgekomen Nederlanders zijn behalve de naam van een Brabantse broeder ook die van W. Christiaans en J. de Wilt bekend geworden. HILVERSUM De B.R.T. (Belgische Radio en Televisie) en de N.T.S. heb ben afgesproken dat zij hun samenwer king op het gebied van programma uitwisseling en de programmaplanning zullen vernauwen. Deze afpraak is gis teren gemaakt in een te Hilversum ge houden bespreking tussen de program maleidingen van de Vlaamse en de Ne derlandse televisie. Geconstateerd werd dat het aantal door de N.T.S. en de omroepverenigin gen overgenomen t.v.-programma's van de B.R.T. dit jaar naar schatting twee maal zo groot zal zijn als in 1963. Naar de N.T.S. mededeelt heeft men zich voorts in positieve zin uitgespro ken over voorstellen tot samenwerking op prpgrammagebied, o.a. met de Scan dinavische landen en met de televisie stations van Wenen, München en Zu rich. Minister Luns, maar niet zoals Opland hem ziet DEN HAAG Het internationaal perscentrum Nieuwspoort dreunde van de lach bij de opening van de tentoonstelling „Luns" van de poli tieke tekenaar Opland. De expositie werd geopend door minister Luns. De politieke machihe aan het Bin nenhof was een tijdje stilgelegd, om dat kamervoorzitter Van Thiel en de meeste fractieleiders zich dat evene ment niet wilden laten ontgaan. Opland, wiens gebaarde gelaat eerder een jonge heilige doet ver moeden, nam op vleugels van fanta sie en eruditie onze minister van Buitenlandse Zaken met de tekenpen onder schot. Bijzonder raak, vond de heer Luns, die met groot genoegen de tientallen spotprenten naast meer dan levensgrote afbeeldingen als Sin terklaas, politiek artillerist, cavale rist en marineman met M.L.F., langs de wanden en zelfs in de dakvensters bekeek. In zijn openingsrede gewaagde de minister met zwier van de bijzonder gave vorm van zijn neus. „Humor, speciaal politieke humor, is een groot goed", zo vond de be windsman, die met vreugde de grote naam en reputatie van Nederlandse politieke prenten in het buitenland vermeldde. „De politieke prent is bijzonder nuttig om problemen duidelijk en snel aan de krantelezer door te ge ven, zonder gevoelens van afkeer op te wekken", aldus minister Luns. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het debat over de defensiebegroting is donderdag in de Tweede Kamer geëindigd met een aan tal belangrijke toezeggingen van mi nister De Jong: 1. Nog in deze kabinetsperiode zal een begin worden gemaakt met het toe kennen van een wedde aan dienst plichtigen ter vervanging van de soldij. 2. Er wordt gestreefd naar een groter beroepsleger teneinde een verkor ting van de diensttijd mogelijk te maken. 3. Voor 1 januari a.s. zal de bewinds man beslissen over het geven van vrijstelling aan de derde broer uit een gezin. 4. De rechtspositie van de dienstplich tige soldaat wordt nog dit jaar ge regeld. 5. De oefentoelage wordt voor alle rangen sterk verhoogd. Met deze toezeggingen, in zeer posi tieve bewoordingen gedaan, is de mi nister een heel eind tegemoet gekomen aan de wensen van de Tweede Kamer, CAPE KENNEDY De Verenigde Staten zijn van plan vandaag weer een poging te ondernemen de planeet Mars te bereiken met de tweede „Mariner". Een woordvoerder van het bureau voor de ruimtevaart heeft echter gezegd dat de lancering zal afhangen van een serie tests, die gisteren plaatsvonden met betrekking tot een nieuw metaal soort in plaars van het fiberglas, dat bij de vlucht van de „Mariner-3" op 5 november geen succes bleek. ACCRA De regeringsgezinde „Ghanaian Times" heeft donderdag een protestnol a bij de Amerikaanse ambassade in Accra ingediend tegen het „afkeurenswaardige gedrag" van een Amerikaanse diplomaat. De direc teur van de Amerikaanse voorlich tingsdienst, Edward Stansbury, had met een exemplaar van de Ghanaian Times lopen wuiven naar de hoofd redacteur van het blad, Baffoe, schreeuwende: „Dit is het rotste ding dat ik ooit heb gezien". De bedoelde krant bevatte een „le vendig verslag van de Amerikaanse brutaliteiten en onmenselijke agres sie tegen Stanleystad", onder de kop: „Huurlingen schieten onschuldige vrouwen en kinderen dood". Het blad zegt elke vorm van mede werking met de voorlichtingsdienst te beëindigen wanneer het binnen 48 uur geen verontschuldiging voor deze „brutale inmenging" heeft ont vangen. KARLSRUHE Burgemeester Wil- ly Brandt van West-Berlijn is donder dag op het jaarlijkse congres van de sociaal-democraten in Karlsruhe voor twee jaar herkozen als voorzitter van de partij, met 314 van de 329 uitge brachte stemmen. vooral vertolkt door de heer Maenen (K.V.P.). Het ging daarbij om de mo gelijkheid de diensttijd te bekorten tot achttien maanden en in de komende jaren een begin te maken met een be hoorlijke honorering van de dienst plichtigen. Over de kwestie van „de derde zoon" zal de minister een interim-rapport vragen. Hij wil deze zaak een hoge prioriteit geven en hoopt voor 1 ja nuari een besluit te nemen. Voor de socialisten waren de belof ten van de minister niet voldoende. De heer Wieldraaijer (P.v.d.A.) kwam met twee moties: een. waarin om een al gemene verkorting van de diensttijd wordt gevraagd en een waarin de rege ring wordt gevraagd reeds op 1 januari 1965, in aftvachting van definitieve maatregelen, de inkomenspositie van de dienstplichtigen te verbeteren. Bei de moties maken echter geen schijn van kans omdat alle regeringspartijen te vreden zijn met de beloften van de regering. De nieuwe tanks, die in Duits-Ame rikaanse samenwerking worden ont worpen, komen beslist na 1970 voor Nederland beschikbaar. De eerste Nederlandse atoomonder zeeër komt in 1971 gereed. Voorlopig koopt Nederland er twee. Dat worden er later meer, gezien de duidelijke ver schuiving naar nucleaire voortstuwing, die in de NAVO merkbaar is. De kosten van de Starfighter, bij be stelling in 1959 geraamd op 6.2 mil joen, zullen door stijging van de post lonen en materieel, oplopen tot bijna 6,5 miljoen per stuk. DEN HAAG Opnieuw heeft het con tactorgaan van georganiseerde beroeps verenigingen op het gebied van personen- en goederenvervoer met klem geprotes teerd tegen het voorgenomen weggeld. Men heeft daartoe in een adres aan de Tweede Kamer in een reeks redenen uit eengezet, dat de positie van het beroeps vervoer geen verdere verzwaring van las ten toelaat, zodat het verzuim om tijdig voldoende autowegen aan te leggen, uit de algemene middelen zal moeten wor den goedgemaakt. De indieners wijzen erop, dat verkeers- congesties vooral in de weekends ont staan. wanneer geen bedrijfsauto op de weg is. Vooral de stormachtige groei van het personenwagenpark is, volgens het contactorgaan aanleiding tot een te ver snellen wegenbouwprogramma. Gezien de reeds bestaande lasten zou het bedrijfs- vervoer tweemaal moeten gaan betalen voor een oorzaak en een verzuim, die buiten de eigen sector liggen. Weersverwachting, meegedeeld door net K.N.M.I., geldig tot vanavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt, nevelig plaatselijk motregen. Later vvisse- jende bewolking met nu en dan i "uien. Krachtige, later op de dag aan "e kust tot stormachtig toenemende wind uit oostelijke richting, ruimend naar west. Kouder dan gisteren. Vandaag: zon onder 16.35 uur. Maan onder 14.32 uur. Morgen: zon op 8.21 uur. Maan onder 1 40 uur. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Twintig jaar onvoor waardelijke gevangenisstraf heeft de officier van justitie by de Bossche rechtbank, mr. J. Booster, geëist tegen de 45-jarige loondorser C. P. uit Velp, beschuldigd van moord door rattenver gif op zijn 49-jarige vrouw Maria van Haren. Hij doodde de moeder van zyn vijf kinderen, omdat hy zijn ongehuw de nicht begeerde. Ik vind, aldus de officier van justitie, geen enkele reden tot clementie. Cor P. was in 1941 21 jaar oud tegen de zin van zijn ouders getrouwd met de toen 26-jarige Maria van Haren. Tegen de prognose in werd het een harmonieus en gelukkig huwelijk en met de steun van Maria werkte Cor zich op van arbeider bij de Heidemij tot zelfstandig loondorser en ploeger. Een eerste schaduw viel over het huwe lijk toen zijn vrouw in 1955 na de ge boorte van het vierde kind ziek werd en in een ziekenhuis terechtkwam. Een 20-jarig nichtje van Cor P. kwam acht weken lang het huishouden be redderen. „Er is toen tussen ons niets geweest," aldus verdachte. Er waren niettemin roddelpraatjes in de kleine dorpsgemeenschap en als gevolg daar van trad een zekere verkoeling in bij de verhouding tussen verdachte en zijn vrouw. Van lieverlede is Cor P. toen zekere gevoelens gaan koesteren voor zijn nichtje Annie V. De relaties met Annie werden hech ter en hechter. Dat duurde zo ongeveer drie jaar. Medio 1963 kwam ik tot de ontdekking, aldus verdachte, tijdens het verhoor, dat ik niet meer buiten haar kon. Vandaar de slinkse ontmoetingen met Annie, week in, week uit, totdat het idee begon te rijpen, zijn vrouw uit de weg te ruimen. „Ik heb gebeden dat ze van me weggenomen zou wor den," aldus verdachte, „maar mijn gebed werd niet verhoord. Tijdens de nacht mis Kerstmis 1963 kreeg ik een in geving: het zou moeten gebeuren met vergif." OIJ EEN KANTOORHOUDER van de N.C.B. haalde verdachte kort daar op een middeltje om muizen en ratten te bestrijden. Uit de fles rattenvergif vulde hij een tablettenkokertje dat hij bij een volgend rendez-vous aan Annie liet zien, met de mededeling: Daarmee zal het gebeuren. Annie raadde het gebruik van gif af. Het komt uit, zei ze. Dagenlang liep verdachte rond met het gif in zijn vestzak. In januari was hij op een dag glleen met zijn vrouw thuis. Hij zette koffie en goot het gif in het kopje van zijn vrouw. Zij ondervond er echter schijnbaar geen gevolgen van. Daarom ging Cor B. ermee door. Toen werd Maria ziek en kreeg ondraaglijke pij nen. Verdachte verzorgde haar en zat dagenlang aan haar ziekbed. „Ik voel de dat als mijn plicht," zei hij giste ren. Op zaterdag 22 februari gaf hij zijn vrouw de laatste dosis vergif. De huisarts achtte overbrenging naar het ziekenhuis in Nijmegen noodzakelijk. Drie keer per dag reisde verdachte naar Nijmegen om zijn vrouw te be zoeken. „Ik ging er zo vaak heen in de hoop dat zij beter zou worden," aldus verdachte. „Maar waarom hebt u dan de doktoren in het ziekenhuis niet ge zegd wat er aan de hand was. Zij heb ben u toch bij herhaling gevraagd of er vergif in huis was?", vroeg de pre sident. „Dat weet ik niet meer," luidde het antwoord. Op 27 maart overlecl Maria van Haren. Na de uitvaart werd Cor B. aangehouden. Een psychiatrisch rapport concludeerde dat verdachte zijn daad volledig moet worden aange rekend. „Met een maximum aan bewusthc' heeft deze verdachte zijn afschuwelijke daad gepleegd," aldus mr. J. Booster in zijn requisitoir. /"Onmiddellijk na Cor P. kwam de 30- jarige Annie V. voor het hekje. Ze gaf haar relatie met Cor P. blijk baar vol schaamte voor de overvolle publieke tribune, aarzelend toe. Ook gaf ze toe dat Cor met haar had ge sproken over het uit de weg ruimen van zijn vrouw. „Maar ik heb nooit geweten dat hij dit ernstig bedoelde." zo verklaarde verdachte nu, al heeft ze dan bij de politie destijds het tegen deel gezegd. Ze zei zich nu heel weinig te kunnen herinneren. Cor had haar inderdaad het buisje vergif laten zien, maar weer had ze niet vermoed dat hij het ook zou gaan gebruiken. „Een harde en geraffineerde vrouw staat hier voor u," aldus mr. J. Booster. Had deze ver dachte kennis gegeven van het mis dadige voornemen van Cor P. aan de justitie of de bedreigde, dan zou ze een leven hebben gered, en zou er geen verdachte Cor P. voor u zijn versche nen. Daarom zal ik de maximum straf eisen, die overigens in geen enkele ver houding staat tot de ernst van hetgeen zij heeft misdaan: zes maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf". De raadsman, mr. Sassen bestreed de bewijsvoering van de officier. In beide zaken zal de rechtbank over veertien dagen uitspraak doen. Een Belgische officier van het huur leger ondervraagt Kongolese rebel\pn wegens de moord op de gijzelaars. Een soldaat van het regeringsleger (links) houdt zijn geweer gericht op de rij verdachten. DJAKARTA De Amerikaanse am bassade in Djakarta zou tot de vrou wen en kinderen van Amerikanen in Indonesië het verzoek hebben gericht om zich gereed te houden om van het ene ogenblik op het andere te kunnen vertrekken. De ambassade zou vrezen dat zich, deze keer met de Amerikanen als doelwit, dezelfde soort geweldplegin gen zouden kunnen voordoen als in september jl. tegenover de Britten in Indonesië hebben plaatsgevonden. Men wilde bij de ambassade geeii commentaar op deze berichten geven. Er bevinden zich ongeveer vierdui zend Amerikaanse burgers in Indonesië, zowel in de hoofdstad Djakarta, als ir andere delen van de archipel. De Amerikaanse ambassade zou voorts de in Indonesië werkende Ame rikanen in het algemeen hebben ver zocht zich naar Djakarta te begeven,, om een eventueel wegbrengen uit In donesië gemakkelijker te doen verlo pen. De ambassade zou tot deze maatre gel hebben besloten omdat zich steeds sterker anti-Amerikaanse gevoelens in Indonesië openbaren, zowel in Djakarta als in de rest van het land. NEW YORK Zestien bemannings leden van de Noorse tanker „Dagali" zijn verdronken en vier worden er ver mist nadat het Israëlische passagiers schip „Shalom" in dichte mist het Noorse schip ramde. De tanker brak in tweeën en moet als verloren worden beschouwd. Aan boord van het Shalom, die juist uit New York was vertrokken voor een Thanksgiving-trip, raakte een vrouw ernstig gewond. Zij werd per helikop ter naar een ziekenhuis op de wal ge bracht. De Shalom, die zware schade aan de boeg opliep en water maakte, is met haar 616 passagiers op eigen kracht naar New York teruggekeerd. De zee was tamelijk kalm en de tem peratuur voor de tijd van het jaar vrij mild. Maar een dichte mist belem merde het uitzicht. Bovendien was het nog donker toen de aanvaring plaats had. Drieëndertig bemanningsleden van de tanker werden in het water geslin gerd, tien anderen waren voorlopig vei lig op het nog drijvende achterstuk van de tanker. De eerste reddingspogingen van de Shalom en kotters van de kust wacht werden bemoeilijkt doordat dren kelingen in de mist wegdreven. Bij het aanbreken van het daglicht werden de reddingspogingen geïntensiveerd. (Advertentie) HOFLEVERANCIER

de Stem | 1964 | | pagina 1