BRA1 zijn Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Rector A. van Hooydonk pastoor te Lage Zwaluwe Raad Schoondijke strijdt voor garageruimten Z.-Beveland Molendijk en Hoofdstraat worden voorrangswegen Leider Walcheren stelt teleur tegen Hoofdplaat N.S.F. Ki MIDDELBURG VLISSINGEN HULST A.C.W.-startsubsidic afvalwaterleiding oost-Z.-VIaanderen Raad 's-Heerenhoek besloot: SAS VAN GENT OOSTBURG Mr. J. Oomen rector Huize St.-Catharina KNVB-ZEELAND Auto rijdt in op colonne één dode Schoondijkt Breda vallei de pnjze SPORTTO' Streekontwikkelings- commissie vraagt Dagblad De Steiu Gemeente laat ontvangst Sint aan anderen over BENOEMINGEN IN BISDOM BREDA Raadslid met meetlat op pad HOOGWATLR Contact Nieuwe offïciaa, MARJOULIN: Nederland in overgangsfase Jordanië taboe voor bisschoppen Vandaag Morgen De een-en-lwii DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 26 NOVEMBER 1964 Bedrijfsconcert De Vereniging van Instrumentale Muziek zal op woensdag 9 december een bedrijfsconcert geven in het Scheldekwartier voor personeel en gepensioneerden van de n.v. De Schelde te Vlissingen Als solift zal op treden Tibor de Machulo, solocellist van het Concertgebouw Orkest Dirigent is Jan Out. Fhilatelica A.s. donderdag houdt de plaatselijke afdeling van Philatelica in restaurant Wöhler een maandelijkse ruilavond en ledenvergadering. Tijdens deze bijeenkomst zal er een nieuwe af delingssecretaris worden gekozen. „St.-Bemulphus" Tijdens de leden vergadering van de afd. Vlissingen van de Katholieke Bond van Hogere, Mid delbare en Lagere Technici en Chemici „St.-Bernulphus", welke gehouden werd in de Dr. Ottestraat, werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de structuur wijziging van de N.K.V. Op de agenda stond ook eventuele kandidaatstelling voor de ondernemingsraad verkiezingen bij „de Schelde" op 16 december. Ge zien het gering aantal stemmen waar op kan worden gerekend, zal niet tot kandidaatstelling worden overgegaan, het bestuur adviseert de leden te stem men op de persoon van hun eigen keuze. Jubilarissen Vrijdagavond zullen in hotel Van Leuven te Kloosterzande vijf koperen jubilarissen van het Aannemings bedrijf M. P. Hol N.V. te Hulst in de bloemetjes worden gezet. Het zijn de heren Th. van Bellen, R. van de Velde en P. de Waal uit Kloosterzande. W. S. de Blaey uit Terneuzen en E. Vioen uit Terneuzen, die zullen worden gehul digd tijdens de feestavond voor het per soneel, die dan zal plaatsvinden. Breskens Ouderavond Vrijdag wordt in de r.-k. lagere school een ouderavond ge houden. Vanaf kwart voor zeven zijn de ouders in de gelegenheid het werk van hun kinderen te bezichtigen en met de leerkrachten te spreken. Om acht uur is ei een gezamenlijke bespreking, waar bij pastoor Verhoeven een toelichting geeft op de vernieuwing van het gods dienstonderwijs. Verdr zal er ®en nieuw lid voor de oudercommissie worden ge kozen i.v.m. het aftreden van de heer J Adam. e Westkapelle N.C.V.B. De N.C.V.B. te Westkapel-1 ie, hield haar maandelijkse vergadering, onder leiding van de presidente me vrouw L. A. van Rooijen-van Sighem. Opdeze bijeenkomst sprak de zenuwarts J. A. Boom te Vlissingen over het onder werp „Angst". Er werden veel vragen ge steld door de aanwezige dames. De vol gende bijeenkomst zal worden gehouden op maandag 21 december. Dan wordt een kerstfeestviering gehouden. O.K.K. Zaterdag zal het fanfare korps O.K.K. haar jaarlijkse uitvoering geven. Naast een zevental muzikale num mers, zal door de toneelvereniging „De Plankeners" uit Rillan-Bath, het toneel spel in drie bedrijven ,,De beste jaren van ons leven" opgevoerd worden. Clinge HULST. De streekontwikke- lingscommissie Oost - Zeeuwsch - Vlaanderen - oost heeft enkele maanden geleden aan de Algemeen Cultuurtechnische Werken te 's- Hertogenbosch een subsidie ge vraagd, die, indien verleend zal worden aangewend ter bekostiging van het'doen ontwerpen van een plan voor de aanleg van een afval waterleiding door deze contreien naar de Westerschelde. Het streven naar een Oost-Zeeuwsch-Vlaamse afvalwaterleiding is momenteel een van de belangrijkste punten, waar mee de streekontwikkelingscom- missie zich doende houdt. De streekontwikkelingscommissie werd in januari van dit jaar opgericht en kwam tot stand door een gemeenschap pelijke regeling van zeven Oost- Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten: Clinge, Graauw en Langendam, Hontenisse, Koe wacht, Overslag, St.-Jansteen en Vogel waarde en heeft zich ten doel gesteld de economische, culturele, sociale en re creatieve activiteiten, die de gemeenten aan de dag leggen, te coördineren en die zo tot heil van de gehele streek te doen werken. Overigens is het streven naar de aanleg van een afvalwaterleiding niet geheel nieuw meer. Verschillende jaren geleden reeds belastten verschillende gemeenten een commissie met de voorbereidende werkzaamheden voor de verwezenlijking van het waarschijnlijk ettelijke miljoe nen vergende project. Het werk van deze commissie heeft echter geen tastbare re sultaten gehad. Naar de voorzitter van de streekont wikkelingscommissie, burgemeester C. J van Hootegem van Hontenisse, ons mede deelde zal de commissie ten aanzien van de verwezenlijking van de afvalwaterlei ding met zo groot mogelijke voortvarend heid te werk gaan. Hij wees er ons voorts op dat ook de gemeenten, die niet deelnemen in de gemeenschappelijke regeling, kunnen participeren in de af valwaterleiding. Het is de bedoeling-dat Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen te zijner tijd door deze gesloten afvalwaterleiding alle riool-, industrie- en afvalwater in de Wester schelde zal kunnen spuien. Waterwingebieden Om de water wingebieden te beschermen hebben de Gedeputeerde Staten van Zeeland aan de verschillende gemeenteraden een voor ontwerp voor het facet streekplan doen toekomen. Het college van burgemees ter en wethouders kan zich in principe verenigen met het voorontwerp, al be staan er twee bezwaren. Het bescher- mingsgebied I rekt zich uit tot aan de grens van het uitbreidingsplan Noord west in de kom van het dorp Clinge. Er moet volgens b. en w. nog de moge lijkheid zijn voor uitbreiding van de be bouwing in westelijke richting tot het ein de van de Kerkstraat. Het tweede be zwaar is, dat het beschermingsgebied II grenst tot aan de bebouwing van de Lange Nieuwstraat - Gravenstraat. Ook hier zijn geen mogelijkheden meer voor uitbreiding. Het facet-streekplan zal de raad tijdens de op 1 december a.s. te houden vergadering voorgelegd krijgen. Voor 7 december a.s. moet de raad G.S. van haar zienswijze op het plan op de hoogte hebben gebracht. Heikant St. Nicolaas St. Nicolaas bezoekt zondag Heikant. Hij zal dan een rondrit maken door heel de parochie. De orga nisatie is in handen van de plaatselijke muziekvereniging in samenwerking met de plaatselijke middenstand. burgemeester Van Leeuwen mee, dat maatregelen zullen worden genomen, maar dat de medewerking van de be volking om vervuiling van de terreinen tegen te gaan nodig was. De P.Z.E.M. zou volgende week de werkzaamheden aan vangen om Oostburg voor een deel uit de erbarmelijke straatverlichting te hel pen. Auto in sloot Door een verkeerde inhaalmanoeuvre raakte L. P. uit Ostende met zijn auto van de rijksweg Oostburg Draaiburg en kantelde, na een beton nen paaltje en een boompje gekraakt te hebben, in de sloot. De vier inzittenden kwamen met de schrik vrij. De materiële schade was groot. P. passeerde twee tractors met aanhangwagen met grote snelheid en remde hevig toen er een auto uit tegenovergestelde richting kwam. Slippend kwam de wagen naast de weg. Z.V.U.-afscheid Voordat het doek opening en de „Avond met Wim Son- neveld" aanbrak, werd in het Ledelthe- ater afscheid genomen van de heer A. Hoolhorst die sinds de bevrijding de Z.V.U. in West-Zeeusch-Vlaanderen als eenmanszaak heeft behartigd De werk zaamheden van de heer Hoolhorst, die tot erevoorzitter van de afdeling werd benoemd, zijn overgenomen door een werkgroep. Voorzitter C. A. van de Ma de uit Breskens dankte de scheidende Z V.U.-pionier voor het vele werk in de streek verricht. De heer en mevrouw Hoolhorst werden enkele fraaie geschen ken aangeboden. „De Treffers". Uitslag schietclub „De Treffers": A. Beevens 266 p., G. de Groote 264, L. de Schrijver 263, L. Ver hulst 261, A. de Poorter 260, L. Willems 259, P. Benjamin 255, P. Bruggeman 249, A. Buick 249. J. Callenfels 247, A. Triou 240, A. Sanderse 239, W. Peperzak 237, Elem 237, J. de Groote 232 punten. De uitslag van de finale vierwekelijk- se wedstrijd: L. VerhulstJ. Callenfels 1138, A. de Poorter—A. Triou 1117, P. Bruggeman— G. Boonman 1115, J. de GrooteG. de Groote 1112, W. de SchrijverElem 1110, A. BeerensW. Peperzak 1107, A. Wil lemsA. Buyck 1099, R. BenjaminA. Sanderse 1094. De prijsuitreiking is zaterdag 28 no vember. Tevens valt die dag de trekking van de eigen loterij. De trekking heeft plaats in café „de Vier Emmers", om 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) 'S-HEERENHOEK De gemeenteraad heeft een aantal verkeersmaatregelen ge troffen waardoor aansluiting werd ver kregen by de maatregel van het provin ciaal bestuur om de Goesestraatweg en een belangrijk gedeelte van de Molendyk tot voorrangsweg te verklaren. De raad besloot om nu ook het resterende deel van de Molendijk en de Hoofdstraat tot voorrangsweg te maken. Burgemeester R. O. M. Waelput noem de als bezwaar van deze maatregel, dat het verkeer nu waarschijnlijk met hogere snelheid dwars door het dorp zal rijden. Raadslid Verhoeven haakte hierop in en achtte het beter om tot voorrangs kruisingen te komen hetgeen z.i. snel heidsbeperkend zal werken. Deze sug gestie kreeg evenwel geen steun, waarna de raad met het voorstel van b. en w. akkoord ging. Vervolgens besloot de raad b. en w. machtiging te verlenen om in een aantal straten het parkeren tot één zijde van de weg te beperken. B. en w. denken hierbij aan de straten in het uitbreidingsplan Oost, de Burg. van Hor- sighstraat, een gedeelte van de Burg Timansweg. een gedeelte Molendijk en de Hoofdstraat. Het uitbreidingsplan zal spoedig meer gestalte krijgen door het bouw rijp maken van gronden en de aanleg van een aantal nieuwe straten Lw. de Hoofdplaat Elektriciteit Gistermiddag werd in het perceel De Hoekstee, bewoond door het gezin Fr. Thomaes, Olmendijk 1 al hier door burgemeester J. F. C. Temmer man, in aanwezigheid van de wethouders Termote en Blaakman, secretaris Wijffels, het personeel en bestuur van de PZEM het licht ontstoken ten teken dat het huis op het lichtnet was aangesloten. Vervol gens werd in het perceel 't Jagershof, Kaaidijk 1, bewoond door het gezin J. Thomaes het licht ontstoken. St.-Nicolaas Het St.-Nicolaascomité besloot een St.-Nicolaasfeest te organise ren op zaterdag 28 november voor de schoolgaande kinderen, bejaarden en zie ken. Het gemeentebestuur van Hoofd plaat zal worden gevraagd om de sint te willen ontvangen op het gemeentehuis. Philippine Kapellebrug Gouden bruiloft Zaterdag a.s zal het echtpaar P. Latens-van Dorss'elaer zijn gouden huwelijksfeest vieren. Bij deze gelegenheid zal een grote schieting worden gegeven.Een comité zal zorg dra gen voor de organisatie van de feeste lijkheden. Kloosterzande Aanryding- Op het Hof te Zande- plein heeft zich een aanrijding voorge daan tussen een personenauto die werd bestuurd door H. uit Ossenisse en een auto van V uit Lamswaarde Het on geluk gebeurde toen H. van het par keerterrein wilde afrijden maar de wa gen van H. naar hij tegenover de politie verkiaarde omdat het zicht slecht was niet opmerkte. Beide auto's wer den zwaar beschadigd. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Nieuw-Namen Verbetering St.'Jozefschool Hoewel het schoolgebouw aan de eisen voldoet, blijkt thans, dat er enige noodzakelijke voorzieningen zouden getroffen dienen te worden. Als de raad zijn medewerking verleent, zullen twee lokalen, welke mo menteel niet in gebruik zijn, tot één gymnastieklokaal worden verbouwd. Dit lokaal is voor het geven van gymnastiek- onderricht noodzakelijk. Als er dan te vens de benodigde gymnastiektoestellen aangeschaft worden, dan zou de bestaan de ruimte voor de centrale verwarmings ketel omgebouwd kunnen worden tot bergplaats. De centrale verwarming, welke thans met kolen gestookt wordt, zal vervangen kunnen worden door een oliestookverwarming. Tijdens deze ver bouwing zullen er dan nog een nieuwe personeelskamer en een leermiddelen kamer aangebracht moeten worden. Ten slotte zullen nog 'n viertal plafonds ver beterd moeten worden, alsmede de toilet accommodatie voor personeel en leerlin gen. Ook de speelplaats zal nog een paar verbeteringen moeten ondergaan. Er dient een schutting geplaatst te wor den. Het aanbrengen van tegels zou een goede verbetering zijn. Wanneer de raad tijdens de op 1 december a.s. te houden vergadering accoord gaat met het voor stel van b. en w. zal de speelplaats bo vendien nog worden voorzien van een springbok. Esmoreit Zaterdag en zondag geeft de plaatselijke r.-k. toneelvereniging Esmoreit in het parochiehuis een voor stelling van Robert Thomas' thriller: Valstrik voor een man alleen. De regie van dit stuk was in handen van Leo Wieme. De voorstellingen beginnen om half acht. Biljarten De biljartvereniging K.O.T (krijt op tijd) heeft haar jaarlijkse thuis wedstrijd tegen Westdorpe gespeeld. Er werden 10 partijen gespeeld om caram boles. waarvan D.O.T. er 6 won. 1 remise speelde en 3 verloor. A. Dumez speelde een partij tegen G. Begijn van 150-200 caramboles in 7 beurten. M. Tho mas 85 - R. Claeijssens 200 in 10 beur ten. O. Dehulsters 100 - A. v. d. Bo gaard 100 remise in 23 beurten, Th. v. Waes 88 - J. Kalsvel 100 in 18 beur ten en M. Dehulsters 61 - Roger Cleaeijs- sens 80 in 27 beurten. Zaterdag 28 november gaat K.O.T. naar Hulst om daar te trachten H.B.C. een nederlaag toe te brengen. Dit nederlaag-toernooi is door H.B.C. georganiseerd in verband met het dertigjarig bestaan. St.-Nicolaas Na aankomst van St.- Nicolaas met zijn talrijke zwarte pie ten, per boot aan de Oostkade, begaf de heilig man zich naar het gemeente huis, waar hij verwelkomd werd door het gemeentebestuur. Burgemeester R. A. J. den Boer verzocht St.-Nicolaas om eens' persoonlijk naar Den Haag te gaan in verband met de nog steeds durende woningnood. St.-Nicolaas bracht een woord van dank aan het gemeentebe stuur voor zijn ontvangst, en betrok ook in zijn huldiging de gemeente-bode, de heer C. Buth, die voor het laatste ,de kopjes koffie" voor de Sint en zijn gevolg heeft gevuld, daar hij volgend jaar met pensioen gaat. Daarna ver volgde de Sint, zijn route door de ge meente, om zich naar het Olympia thea ter te begeven voor het in ontvangst nemen van een hulde van a'1 kinderen van Sas van Gent. Exploitatie- inspectie Zeeland L. K M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland. F. DE LIGT tel 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen J PETIT, v Ostadestraat 41. Oostburg tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid- Bevelanó en Walcheren K. MENU. tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 1 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen At mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder t L.— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/ot leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp f 1.60 en f 0.60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing teger half geld. (Van een onzer verslaggevers) Raadslid J. Barendrecht heeft in de vergadering van woensdagavond zijn spijt uitgedrukt over het feit, dat in de gemeente niet gemeenschappelijk de in tocht van St.-Nicolaas geregeld kan wor den. Hij ijverde voor een toenadering tussen gemeentebestuur en winkeliers verenigingen. Burgemeester J van Leeu wen vond daarentegen de huidige gang van zaken met medewerking van de scho len, de gezondste oplossing. Hij voelde er niets voor een Herhaling van de situ atie van enkele jaren geleden, toen de winkeliersvereniging de intocht aan een grote actie koppelde. Naar aanleiding van een vraag van de heer W de Coene werd gezegd, dat de plannen van de nieuwe b.l.o.-schoo) wel dra rond zullen zijn en ingediend kun nen worden De heer W van Dongen, die benoemd werd tot vertegenwoordiger van de gemeente in het bestuur van de lagere technische school te Oostburg, kreeg op een desbetreffende vraag het antwoord, dat b. en w- zullen onderzoe ken of ook Oostburg als centrumgemeente voor een extrauitkering uit het gemeen tefonds in aanmerking kan komen. Met betrekking tot de rattenoverlast deelde Lauwstraat, de van Steestraat, de Me- ritestraat en een stuk Rijkstraat. Na een onderhandse aanbesteding werd de aan leg van deze werken nu gegund aan de N.V. Gebr. Geldof te Serooskerke (W.) voor een bedrag van 116.000. De door de Grontmij krap opgezette begroting beliep een bedrag van 114.100. Dat het werk bijna voor dit bedrag kon worden gegund weet burgemeester Waelput aan het feit, dat de aannemers krap in hun projecten zitten. Voor de financiering van dit werk besloot de raad een lening te sluiten bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van 150.000 met een looptijd van 25 jaar en tegen een rente van 6 pet. Burge meester Waelput verwachtte, dat vol gende week alle vergunningen voor de stratenaanleg binnen zullen zijn waarna begonnen kan worden met het rooien van 1 ha fruitbomen op het gedeelte van het uitbreidingsplan. In verband met de invoering van de Algemene Bijstandwet op 1 januari a.s. besloot de raad tot opheffing van de gemeentelijke instelling voor sociale za ken en tot ontslag van de voorzitter en leden van deze instelling per deze datum. De secretaris-penningmeester van de dienst, de heer G. Verbart. werd ontslag verleend uit zijn functie en gelijk daarop benoemd tot ambtenaar voor sociale za ken ter secretarie. Na de rondvraag gmg de raad over tot een uitvoerige gedach tenwisseling over een herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Oost" SCHOONDIJKE Burgemeester Hoft- yzer deelde de raad mee dat de nieuw te bouwen lagere land- en tuinbouw school aan de Koningin Julianastraat kan worden gegund aan de firma I. de Bliek te Schoondijke. De raad toonde zich over dit bericht bijzonder verheugd. De heer De Bades sneed opnieuw het garageprobleem aan en genoot daarbij steun uit de raad. Hij bleek de me ning toegedaan dat de woningen aan de Prinses Beatrixstraat en ook de wonin gen aan de Van Roseveltstraat gebaat zouden zijn met een bredere expeditie- weg. Zonder moeite kan een meter van de tuinen aan de Van Roseveltstraat worden afgenomen. Een eigen uitme ting had dit bewezen Hij vroeg nog maals aan b. en w. om met betrek king tot het garageprobleem alles in het werk te stellen en de mensen zo veel mogelijk behulpzaam te zijn Hij sprak er zijn afkeuring over uit dat de inwoners zelf voor verharding van uit wegen moeten zorgen Hij stelde dit als een primaire gemeentetaak en vond dat de financiële consequenties die hieraan Sluis Willem Teil Het handboogschut tersgilde Willem Teil uit Sluis speelde in de raadhuiskelder een wedstrijd tegen Diana" uit Heist. De schutters uit Sluis behaalden een duidelijke meerder heid van 133 wedstrijdpunten en kwa men daardoor in het bezit van het wis- selschild. Dit laatste werd door voor zitter R. Vrielnick van Heist overge dragen aan de heer F. Dusarduyn. hoofd man van Willem Teil. Terhole Begin van brand Ter verwarming van de slaapkamer van de vier maanden oude baby had mevrouw V te Rustwat een straalkachel aangezet. Toen enige tijd later een bezoeker naar buiten ging rook hij in de gang een brandlucht en sloeg alarm. De trapdeur werd ge opend en een rookwolk kwam omlaag. Al spoedig kwam men tot de ontdekking dat op de slaapkamer het behangsel reeds aan het smeulen was terwijl de verf van het kinderledikantje was geblakerd. Men slaagde erin het smeulende vuur te do ven. Intocht St.-Nicolaas Zondagmiddag om twee uur zal Sint Nicolaas met zijn trouwe knechten een bezoek aan Terhole brengen. Door het muziekgezelschap zal hij aan de kom van het dorp worden af gehaald, om daarna een rondgang te maken Na een toespraak door dt voor zitter van het feestcomité zullen aan de kleuters en schoolkinderen versnaperin gen worden uitgedeeld. Zierikzee Raadsvergadering In de raadsverga dering ging op vlotte wijze een flink aantal percelen bouwgrond van de ge meente over in handen van de woning bouwvereniging „Beter Wonen". Bij een dezer verkoop voorstellen van 't gemeen tebestuur toonde de heer Simmers (KVP) zich ontstemd over het feit, dat er nog maar steeds geen woningen en winkels kunnen worden gebouwd in het sanerings plan. De voorzitter, burgemeester Dijck- meester, beriep zich erop, dat er zoveel administratieve voorbereiding nodig is, om de eigendom van de binnen het te saneren gebied gelegen percelen te ver krijgen, vooral nu de ambtenaren toch al overbelast zijn. De heer Simmers nam met dit verweer echter geen genoegen en stelde voor dan maar een extra man aan te trekken om het meerdere werk te doen. Hij vreesde een steeds leger wordend stadscentrum, dat haast niet meer vol te bouwen zal zijn, omdat alle nieuwbouw naar buiten de stad ver plaatst is. Lewedorp Herindeling gemeenten. Op verzoek van het NKV zal op 30 november in café Menheere een gespreksavond worden ge houden met als onderwerp „Herindeling der gemeenten en de gevolgen hiervan voor Lewedorp". Gespreksleider voor deze avond zal zijn de burgemeester van Hoedekenskerke, de heer Somers. Deze zal ook een inleiding houden over dit onderwerp. De avond wordt georgani seerd in samenwerking met de plaatse lijke besturen van de NCB en de mid denstand. Morgn, vrijdag 27 november gelden voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert: 9.09 en 21.52 uur Terneuzen: 8.40 en 21.23 uur; Vlissingen: 8.15 en 20.53 uur; Wemeldinge: 9.45 en 22.32 uur. verbonden zijn een punt apart moeten vormen Tijdens de rondvraag verzocht de heer De Bades b. en w. om een uitvoe rig rapport op te stellen met betrek king tot de mogelijkheden van wegver- breding, in verband met de bouw van garages in de gehele gemeente. B en w ontvingen van de raad de machtiging om de eerste fase van het uitbreidingsplan Noord-West onderhands aan te besteden. Indien deze aanbeste ding gunstig uitvalt dan zullen in het nieuwe plan wegen en riolering aange legd worden. De trottoiraanleg zal pas volgen na de verwezenlijking van de bouw in verband met mogelijkheid van beschadiging. In dit plan kunnen bun galows en ook andere huizen worden verwezenlijkt. Ook is er een plaats ge dacht voor een nieuwe landbouw-huis- houdschool. He' aanleggen van de wandelpaden en de gazons in het nosplan werd op gedragen aan de Koninklijke Nederland se Heidemij Eerst zullen in dit plan de bomen en de struiken worden aange plant en daarna zullen de paden en de gazons aan de beurt komen De heer De Bades vroeg b en w. nog contact te willen opnemen met de ijsclub en het waterschap Het Vrije van Sluis om door gezamenlijke samen werking te komen tot de aanleg van een volledig uitgediepte en schoonge maakte ijsbaan. Hij vroeg ook de vuil nisbelt In de directe omgeving van de ijsbaan weg te werken Uit het ant woord van de voorzitter bleek dat er al contact bestond tussen het gemeen tebestuur en het bestuur van de ijsclub. BREDA Tot rector van Huize St.- Catharina te Bergen op Zoom is be noemd mr. J. C. P. Oomen, die tevens op eervolle wijze ontheven is van zyn functie van official van het bisdom Bre da. Hij wordt in zyn nieuwe hoedanig heid de opvolger van A. C. A. van Hooydonk, thans benoemd tot pastoor te Lage Zwaluwe. Jacobus Cornells Petrus Oomen, ge boren te Princenhage in 1906 werd in 1931 door mgr. Hopmans tot priester ge wijd. Na zijn wijding studeerde hij ci- vielrecht te Nijmegen, waar hij in 1935 zijn doctoraal examen behaalde Aan de juridische faculteit te Rome verkreeg hij het licentiaat in het kerkelijk recht, een vak, dat hij vanaf 1938 aan het groot seminarie te Hoeven doceerde tot hij in 1952 benoemd werd tot officiaal van het bisdom Breda en pastoor van het Be gijnhof. - Mr. J. C. P. OOMEN Rector van Hooydonk werd in 1914 te Bavel geboren. Na zijn priesterwijding in 1938 was hij werkzaam als kapelaan in Pietersburen in Vlaanderen en in Breda Vervolgens werd hij aangesteld als rec tor van Huize Betanië (de St.-Joseph- kliniek) te Rijsbergen. Elf jaar geleden volgde zijn benoeming tot rector van St.-Catharina te Bergen op Zoom. Hier heeft hij zich niet alleen bij de bejaar de inwoners van het tehuis, maar ook bij vele Bergenaren een zeer goede naam verworven. Zijn opvallende vriendelijk heid en de geestdrift, waarmee hij zich voor velerlei doeleinden inzette, hadden tot gevolg, dat ook anderen werden be geesterd, Heel duidelijk is dat nog on langs gebleken bij de organisatie van de missietentooristelling AMATE '64, waarin hij een zeer werkzaam aandeel heeft gehad en die mede daardoor een een overweldigend succes heeft gehad. Het afscheid zal rector Van Hooydonk, zo vertelde hij, zwaar vallen. Zo denken ook de bejaarden in St.-Catharina er over, Na elf jaar voelt men zich toch nauw verwant met de gemeenschap waar in men verblijft. Van de andere kant In de eerste klas A van het Zeeuwse afdelingsvoetbal kon Oostburg, hoewel T.SY5ÏSÏ I het zelf wegens terreinafkeuring niet in het veld kwam, in zijn vuistje lachen. mededeling gedaan van de onderhande lingen, die aan de gang zijn om op Schouwen-Duiveland aan ratiobouw te gaan doen. Hierdoor komt een bouw- stroom op gang, waardoor in 2 tot 3 jaar tijds 300 woningen zullen worden gebouwd. Het type van deze woningen is hetzelfde als in Zierikzee reeds in de Plevierstraat is gebouwd en waar voor men algemeen waardering heeft ge uit. Alle gemeenten van het eiland wer ken samen in het ratioplan. De raad had waardering voor het plan om in de jongste stadsuitbreiding nu ook eens duurdere woningen te gaan bouwen zodat er eindelijk een opschuiving kan gaan plaatsvinden van mensen, die in voor hun inkomen veel te goedkope wo ningen zitten. Bij de rondvraag vroeg de heer Sim mers of er op het nieuwe sportpark een telefoon kon komen. Aan telefoon was wel duidelijk behoefte gebleken toen enkele weken geleden een voetballer tij dens een edstrijd zijn been brak en drie kwartier moest wachten eer hij naar het ziekenhuis kon worden vervoerd omdat men geen snel contact met een dokter had kunnen krijgen. De heer C bij de Vaate vroeg inlich tingen over de zaak van de voormalige ambtenaar van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" contra de gemeente Zie rikzee. Volgens persberichten zou de raad van Zierikzee onjuist met de rech ten van die man zijn omgesprongen. De voorzitter zei, dat er nog geen uitspraak door de ambtenarenrechter is gedaan, en dat het moeilijk was hierover, hangende het geschil, nadere mededelingen te doen Op een andere vraag van de heer Bij de Vaate zei de voorzitter, dat er over de financiële regeling van de gevolgen van het uittreden van een aantal gemeenten uit de Centrale Dienst, tussen uittreders en blijvers, geen overeenstemming te bereiken is. In dit geval zal de Kroon een beslissing moeten nemen, „Rust Roest" In een goed bezette zaal van het Huis van Nassau hield „Rust Roest" haar jaarvergadering. Voor het huishoudelijk gedeelte van de vergade ring werd een zeer instructieve film van de Ned. Sportfederatie vertoond over paardspringen voor dames en heren. Op 1 oktober jl. bestond de vereniging 45 jaar. De voorzitter, de heer T. Hekman stond hier even bij stil en kon mede delen, dat binnenkort de aanmelding van het 400e lid wordt verwacht. In 1965 zal op het Havenplein weer een open lucht-uitvoering worden gegeven. In ja nuari a.s. zullen voor het eerst de kam pioenschappen in het trampolinespringen worden gehouden. Met het nieuwe toestel zal tijdens de uitvoering ook een demon stratie worden gegeven. Tenslotte werd besloten met een zo groot mogelijk aantal leden mee te wer ken aan het welslagen van het tv-spel „Een tegen allen". Leider en concurrent Walcheren stelde namelijk diep teleur door op eigen veld tegen hekkesluiter Hoofdplaat niet ver der te komen dan 2-2. Het eerste winst puntje dus voor Hoofdplaat Ook Philip pine, dat met 4-0 van Retranchement won, kwam een punt dichterbij en na de zeer magere prestaties in voorafgaande jaren blijkt Philippine nu heel wat meer in zijn mars te hebben. Domburg werd door buurman Noormannen van de ruif gedrongen (1-4) en Groede verwees Jong Ambon naar de lagere regionen (5-0). De stand is: Walcheren 8-13, Philippi ne 8-11, Oostburg 7-10, Groede 8-10, Schoondijke 7-8, Domburg 8-8, Jong Am- bon 7-6, Noormannen 7-6, Retranchement 7-3, Hoofdplaat 8-1. In de eerste klas B zorgde Renesse ervoor dat de spanning werd opgevoerd. Patrijzen, dat relatief de beste papieren had en nog heeft, werd op eigen veld een 2-3 nederlaag toegebracht. Dreischor klopte Kruiningen met 5-0 en Hans- weertse Boys bracht zijn geschut met succes in stelling tegen Zonnemaire (14-3). Zierikzee 2 was te sterk voor Kwadendamme (4-0) en de strijd tussen de Bevelandse rivalen Robur en Luctor eindigde in een puntenverdeling (1-1) wat overigens voor de ploeg uit Hein- kenszand juist voldoende bleek om de tweede plaats te bereiken, getuige de stand: Hansweertse Boys 9-13, Luctor 8- 11, Patrijzen 7-10, Dreischor 8-10, Zierik zee 2 9-10, Kruiningen 8-9, Renesse 7-8, Robur 8-7, Kwadendamme 8-2, Zonne maire 8-0. In de reserve eerste klas verspeelde Zeelandia 2 weliswaar één puntje aan Vogelwaarde 2 (1-1), maar doordat concurrent Clinge 2 tegen hekkesluiter Luctor 2 ernstig faalde '3-2) hadden de hoofdstedelingen toch een goede dag. Goes 3 bleef met 5-3 baas over Biervliet 2 en RCS 2 liet Vlissingen 4 met lege handen achter (2-5). Oostburg 2-Middel- burg 4 werd afgelast. De stand luidt Zeelandia 2 9-14, Clinge 2 9-13, Oostburg 2 7-12, RCS 2 9-12, Goes 3 9-8, Vogel waarde 2 9-8, Vlissingen 4 9-6, Middel burg 4 8-5, Luctor 2 9-5, Biervliet 2 8-3. In de tweede klas A won koploper Graauw met 1-3 van Koewacht 2, Ter neuzen 3 hield Corn. Boys 3 met dezelfde cijfers onder de duim (3-1). maar Aar- denburg 2 viel terug door de 3-2 neder laag tegen Ria. Steen 2 kwam in de lift omhoog als gevolg van de duidelijke zege (8-0) op Schoondijke 2. Sluiskil 2- HVV 3 werd afgelast. Hier is de stand: Graauw 9-16, Terneuzen 3 7-11, Steen 2 8-9, Aardenburg 2 8-9, HVV 3 5-7, Sluiskil 2 6-7, Koewacht 2 7-5, Schoon dijke 2 8-4, Ria 7-3, Corn. Boys 3 7-1. In 2 B kwam de grote verrassing bij de wedstrijd Hansweertse Boys 2—Cort- RECTOR A. C. A. VAN HOOYDONK ?al hij met zeer veel genoegen zijn pas torale taak in Lage Zwaluwe opnemen. De kerk leent zich uitstekend voor de nieuwe viering van de liturgie, terwijl de parochie zodanig van omvang is, dat het. persoonlijk kontakt met de gelovigen nog mogelijk is. Iets, dat rector Van Hooydonk van zeer grote waarde acht.. Als opvolger van mr. J. Oomen. is tot officiaal benoemd dr. C. J. de Jong, die tevens als professor blijft wonen op het groot-seminarie te Hoeven. Hij is geboortig van Zundert en studeerde te Rome, waar hij op 5 juli 1950 promo veerde in het kerkelijk recht. Kort daar op werd hij secretearis van het bisdom en tenslotte in 1952 professor te Hoeven, Een nieuwe pastoor voor het Begijnhof zal later worden benoemd. Pastoor J. H. Boumans van de parochie van de Godde. lijke Voorzieningheid te Bergen op Zoom krijgt de eerw. heer A. M. Willemsen als kapelaan. gene uit de bus. Laatstgenoemde tot dan ongeslagen, werd nu met 11-1 van het veld geveegd. Patrijzen 2 schoot tegen Volharding ook al met scherp (9-1). Zee land Sport 4 viel terug door de 3-4 ne derlaag tegen Kruiningen 2 en Vlissin gen 5 won de plaatselijke strijd tegen Walcheren 2 met 3-1. De stand onderging nogal wat wijzigingen en ziet er als volgt uit: Cortgene 8-13, Hansw. Boys 2 8-11, Zeeland Sport 4 8-10, Kruiningen 2 9-7, Patrijzen 2 6-6, Vlissingen 5 8-6, Volhar ding 8-5, Walcheren 2 7-4. In de derde klas A klopte Domburg 2 de Noormannen-reserves met 2-1, Groe de 2 behaalde zijn eerste zege op Jong Ambon 2 (5-2) en Walcheren 3 werd met dezelfde cijfers (3-6) door Hoofdplaat 2 verslagen. Zeelandia 3 trok tegen Schoondijke 3 met 6-3 aan het langste eind en Yzendijke 2 maakte tegen Re tranchement 2 geen fout (1-6). Hier is de stand nu: Yzendijke 2 9-17, Hoofdplaat 2 8-15, Domburg 2 9-11, Noormannen 2 7-8, Schoondijke 3 8-8, Zeelandia 3 9-8, Re tranchement 2 7-4, Jong Ambon 2 6-3, Walcheren 3 8-3, Groede 2 9-3. In 3 B won Robur 2 van Luctor 3 (2-1) Zeeland Sport 5 bleef baas over Kruinin gen 3 (4-1) en 's Heer Arendskerke over Kwadendamme 2 (2-5). Leider Lewe- dorpse Boys 2 schoot Robur 3 naar een 9-1 nederlaag. De stand luidt: Lewed. Boys 2 8-16, 's Ha Arendsk. 9-11 Zeeland Sport 5 8-10, Robur 2 6-8, Luc tor 3 8-8, Kruiningen 3 7-4, Kwdaen- damme 2 4-3, RCS 3 8-2, Robur 3 4-0. In 3C werd het topduel tussen de on geslagen leiders Axel 3 en Breskens 3 in het voordeel van de thuisclub beslist (2-1). Dat was een goede dag voor de Axelse ploeg, want ook Philippine 2 verspeelde de winst en wel tegen Clinge 3 (4-2), Hontenisse 3 versloeg Sluiskil 3 (3-2) en Vogelwaarde 3—Yzendijke 3 (0-2). Ria 2 hield Graauw 2 met 5-0 on der de duim en onderaan, zoals uit de stand blijkt: Axel 3 8-16, Breskens 3 8-14, Philippine 2 7-10, Hontenisse 3 9-9, Clinge 3 9-8, Ria 2 7-7, Sluiskil 3 7-6, Vogelwaarde 3 8-6, Yzendijke 3 7-2, Graauw 2 8-0. STRAATSBURG Nederland be- vindt zich in een overgangsfase waarin het herstel van het economisch even wicht vrij sterk zal afhangen van de uitkomst der huidige loononderhande lingen. Dit heeft Robert Marjolin, vice- voorzitter van de E.E.G.-commissie, woensdag in het Europese parlement verklaard. Marjolin zei dit tijdens het jaar lijkse grote debat van het Europese parlement met de Europese minister raad en de Europese executieven, dat dit jaar stond in het teken van de in- flatiebestrijding. Wat Nederland be treft, merkte hij voorts op, dat dit het enige land van de gemeenschap is, waar vertraging van de stijging der overheidsuitgaven, die men in Brussel was overeengekomen, nog niet aan het licht treedt. Maar hij heeft kennis ge nomen van de Nederlandse verklaring waarin voor het volgend jaar beter schap werd beloofd. De Nederlandse K.V.P.-afgevaardig- de mr. Ph. C. M, van Kampen, heeft in het debat namens de Europese christen democratische fractie een onderzoek gevraagd naar de mogelijkheden om een Europese loonpolitiek in te voeren. Hij denkt aan een loonpolitiek op basis van de gemiddelde produktiviteitsstij- ging in de zes gemeenschapslanden. Het hanteren van zo'n vorm zou er toe kunnen leiden dat industrietakken of gemeenschapslanden met een hogere produktiestijging dan het gemiddelde de voordelen hiervan zouden doorge ven in de vorm van prijsverlaging. AMMAN De Jordaanse regering heeft woensdag bekendgemaakt dat aan alle bisschoppen, die voor de verkla ring over de joden hebben gestemd, de toegang tot Jordanië is verboden. li UTRECHT Een verkeersongeluk op de rijksweg Arnhem - Utrecht bij Maarn heeft gisteren het leven gekost aan de 26-jarige H. J. ten Bruggecate uit Borculo. Zijn vader, Joh. B. ten Bruggecate (68), die de auto bestuur de, werd zwaar gewond. Hij is naar een ziekenhuis in Zeist gebracht. BIERVLIET 19.30 uur Raadsvergadering Markt 10.30 uur Winkelauto Ned. Wol federatie GOES Juliana 2e Zeeuwse Horeca-beurs-ten- toonstelling Prins van Oranje 20 uur Cabaret Wifl Sonneveld OOSTBURG Du Commerce 19.30 uur Vergadering Ziekenfonds; 14 uur Verg. Diepvriesvereniging OVERSLAG Du Commerce 19.30 uur Vergaderin? ziekenfonds Z.-Vlaanderen; 14 uur Verg. Diepvriesvereniging ANTWERPEN KVO 20.15 uur Willem van Saeftinge ZIERIKZEE Concertzaal 20 uur Cabaret Wim Son neveld GOES Barends 20 uur Ledenvergadering NKV Hotel Centraal 14.30 uur Vergaderd NIvE Prins van Oranje 14 uur Vergadering peulvruchtencentrale Schuttershof 20 uur Bijeenkomst mede werkers fruitcorso Opril 19.30 uur Vergadering vrouwen bond NVV Landbouw 19 uur Verg. proefstation voor de fruitteelt Juliana 2e Zeeuwse horecabeurs-ten' toonstelling SCHERPENISSE Holland Huis 19 uur Afsluiting streek- verbetering Tholen VLISSINGEN Britannia 20 uur Toneeluitvoering NRl ST. MAARTENSDIJK Stadhuis 15 uur Opening TERNEUZEN Luxor 20 uur Follow that dream, a' ELLEWOUTSDIJK Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverf- OOSTBURG Chez René 19.30 uur Start rally Du Commerce 14 uur Bijeenkomst Landbouwvoorlichtingsdienst Het bestuur van de Ni Sport Federatie heeft i| lopen periode herhaalJ raadslaagd over de vrij wenselijk zou zijn om eil bedrag per jaar uit del van de sporttoto ter bl te stellen van sportverenil behoeve van hun accoml Tot dusver was dit ni/ om de eenvoudige rede] sportclubs direct hun aj de toto ontvangen en wi procent van de bruto-inl Nu meer nauwkeurige gegey zyn over de inkomsten die enigingen door hun deelnen sporttoto op deze manier ve| gebleken dat bij 4339 van 5066 aan de sporttoto deelneij het ontvangen bedrag benedd ligt. Uit dit feit kan de cq trokken worden dat het tot gen van objecten zoals bijv.| gelegenheid (ong. f 45.000) inkomsten van de sporttoto^ kunnen worden gedekt. Op grond hiervan acht het tl de NSF het van belang de v<| te hulp te komen, die dankzl volle initiatieven en bijv. ook werkzaamheid erin zouden i eigen bescheiden accommodati ten of een reeds bestaande te een reden voor hulpverlening meer aanvaardbaar is, indier denkt dat de toto-opbrengster groot deel afhankelijk zijn v tiviteiten van de clubs. Met goedkeuring van de m: justitie en de staatssecretari; ministerie van onderwijs, k wetenschappen heeft het besti NSF thans besloten uit de toto bedrag van f 143.000 toe te wij verenigingen, waarbij de volg< wegingen golden. a. De sportclub diende deeli de sporttoto te zijn; b. verenig kleine gemeenten kregen pri de accommodatie behoort gel worden voor actieve sportbeoe de accommodatie moet zodanij situeerd, dat zij als sportvel goedgekeurd uitbreidingsplan 1 dien dit vereist is moet goedkei de bouw aanwezig zijn; "f. var lende -zijden moet financiële toegezegd, zodat een bijdrage v^ die a fonds perdu wordt ven sluitstuk vormt; g. er is gesti zoveel mogelijk spreiding te van de takken van sport en t( van de geografische situatie. Teneinde enig inzicht in de tuatie te geven zij nog opgemer ven staande maatregel betekei verband met de helaas beperkt< slechts dertig tot veertig ve per jaar een uitkering kunnen De ter verdeling beschikbare g het jaar 1964 zijn thans uitgepi het jaar 1965 gelden beschil voor dit speciale doel kan p bezien nadat een beter overz opbrengst van het nu lopende is verkregen. De onderstaande vereniging van de zijde van de NSF beric gen, dat zij een bedrag a fonds uitkering ontvangen, resp. sport object en toewijzing a fonds voetbalver. De Fivel, Zeerijp velden met kleedacc. f 10.000 Hockey Club Schaerweijde, eZ velden met kleedacc f 10.000 Zenderen Vooruit Zenderen velden met kleedacc f 10.000 Football Club, Oostzaan, bouw genheid f 10.000; 5 Korfbalclub Kampen, bouw kleedgelegenhei. 6 voetbalver. Assendelft, Assem kleedgel. f 9.000; 7 voetbal- ei club De Tubanters, Enschede bd gel. f 8.000; 8 Bredase Kolfbal da, inrichting kleedgelegenhei reinverlichting f 7.500. 9 voett MH Niebert, Gr. verbeterir f 7.000; 10 RKSV Rood Zwart den, verbetering terrein en boi gel. f 7.000; 11 Ankeveense Spo: keveen bouw kleedgel. f 6.500, ver. Maurik, Maurik Gld. bouw f 6.000, 13 voetbalver. Meeden, Gr., bouw kleedgel. f 5400, 14 Emmeloord, Emmeloord NOP tribune complex f 5.000; 15 R helmus, Voorburg, herbouw f 5.000, 16 Voetbalver. Hoogevee veen, uitbr. kleedgel. f 5.000; 1' ver. Warnsveldse Boys, WarnsJ bouw kleedgel. f 2.300; 18 Sp ging Schoondijke, Schoondijke schaf zwemmateriaal f 2.000; wijker Lawn Tennis Club Steer leg tennisbaan f 8.000; 20 Wate Het Witte Huis, Loosdrecht, ve starttoren en verbetering cluba 21 Korfbalver. Vios, Wolvega ring terrein f 1300; totaal f 143. DEN HAAG Het aantal dt aan de laatste sporttoto bedrot Het prijzenbedrag was 268.966 Voor de hoofdprijs 147.931 er vijf kandidaten, die elk 29. vangen. Voor de tweede i 80.689,80 waren er 112 deelnen wie elk 720,40 ig gereserveerd derde prijs van 40.344,90 vi liefst 1.255 gegadigden, waarv met twee juist ingevulde kol Zij krijgen elk 32 gulden.

de Stem | 1964 | | pagina 2