evers verdeeld hflatie uitbannen Werk.Pi Infli Carlsons familie: het was Cods wil Interventie Kongo meteen stopzetten Nederlandse deelname aan MLF no£ onzeker up Regering moet besluiten REGIONALE TELEVISIE IN JANUARI De Gaulle wil naar Moskou Staat van beleg in Saigon SOVJET-UNIE EIST: VEEL LOF VOOR DEFENSIENOTA WESTDUITS COMPROMIS VERWACHT •resh-up ;ch sche- scheer- r-shave een tin- 'resh-up depper roller! mum DAGBLAD VOOR ZEELAND China wil (nog) niets te maken hebben met Y.N. Motregen LAATSTE WOORD VERDEELDHEID GEEN ARBITER BERUSTING IN ALHAMBRA Moeder weet het nog niet Mounties niet meer bij Carrell K VP. en P. v. d A: wachten op meer gegevens Vrouw onder trein EEG-graanprijs kotleivleamf Illiif u Nr Neem geen risico ...verf met De verf met flexabiliteit* "extra speling voor de doe-het-zelver de kip! ii uiterlijk ien vindt blijvende s, electra ortiment. SCHAP 14 39 44 roller v.a. 2.75 roller v.a. 2.95 T04« JAARGANG Ne. 24753 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave s N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Pirecteur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur! J. J. H. A. Bruna. RedactieraadJ. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaui Breda Reigersfraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 DONDERDAG 26 NOVEMBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraaf 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) VELDKAMP: geen arbiter ANDRIESSEN: geen ruimte BOSMA: graag soelaas ROEMERS: onaanvaardbaar LOONBER AAD VASTGELOPEN E. SCHUTTENHELM starten (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM De voorzitter van de NTS, tevens waarnemend programmacommissaris, E. A. Schuttenhelm heeft woensdag middag meegedeeld, dat met in gang van 7 januari wekelijks een regionaal televisie-magazine van twintig minuten op de donderdag avonden via Nederland 1 zal wor den uitgezonden. Het wordt een zogenaamd interregio- naai televisieprogramma met geweste lijke informaties bedoeld voor de kij kers uit het gehele land. Hoewel men van NTS-zijde momen teel er nog niet in is geslaagd om drie redacteuren-commentatoren voor het noorden, zuiden en oosten te engageren die met de samenstelling van dit ma gazine zullen worden belast, wilde het NTS-bestuur zijn gegeven woord, om in januari te beginnen, gestand doen. Te meer, aangezien de gewestelijke verte genwoordigers liever voorlopig met free lance-medewerkers dit magazine willen realiseren, dan nog langer te wachten tot de geschikte krachten hiervoor zijn aangetrokken. In de regio's zullen redactieraden worden gevormd, die de bouwstenen voo-r de programma's zul len aanbrengen. De heer Roel Renssen, waarnemend hoofdredacteur van het NTS-journaal zal tijdelijk worden be last met de leiding van de werkgroep voor het magazine. In verband hiermee heeft het NTS-bestuur besloten om een deel van de taak van de heer Renssen als waarnemend-hoofdredacteur, voor lopig door anderen te laten verrichten. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het loonoverleg in de Stichting van de Arbeid is afgebroken. Er was gisteren minder dan een half uur nodig om vast te stellen, dat tussen werkgevers en werknemers geen over eenstemming te bereiken viel, nadat de werkgevers van minister Andriessen (Economische Zaken) te horen hadden gekregen, dat er geen wijziging in het bedrijfsbeleid zou komen. Om vijf uur stonden ir. J. Bosnia en drs. D. Roemers de voorzitter van de stichting, op de stoep bij minister Veldkamp (Sociale Zaken) om hem het mislukken van het loongesprek mee te delen. Thans zal de regering haar stand punt definitief moeten bepalen. Dat zal vrijdag in de kabinetsver gadering gebeuren. Dinsdag krijgen de twee voorzitters de uitslag te horen en de vrijdag daarop zal de stichting hierop weer reageren ten overstaan van minister Veldkamp. Verwacht wordt, dat de werk gevers tenslotte „iets boven de drie procent" zullen willen gaan. >r W. VAN DER STEEN PEKING Communistisch China heeft Oe Thants idee verworpen om landen, die niet in de V.N. vertegen woordigd zijn, als waarnemers de bij eenkomsten van de volkerenorganisatie en haar organen te laten bijwonen. Het „Volksdagblad", het orgaan van de Chinese communistische partij, liet weten dat China volstrekt niets te ma ken wil hebben met de V.N. zolang ..vertegenwoordigers van Tsjiang Kai- Sjeks kliek" niet uit alle organen van de volkerenorganisatie gestoten zijn. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot vanavond: In de ochtend nog enkele opklarin- gen, voornamelijk in het noorden J van het land. Later toenemende be- wolking en mogelijk motregen. Aan- vankelijk zachte, later op de dag 5 matige tot vrij krachtige zuidweste- hike wind. Tegen de avond wellicht toenemend in kracht. Ongeveer de- J 2 zelfde middagtemperaturen. Vandaag: zon onder 16.36 uur J Morgen: zon op 8.20 uur. Maan on- J der 14.32 uur. Voordat de stichting van de arbeid woensdagmiddag het loonoverleg her vatte, waren de vooruitzichten al som ber. De geringe verwachtingen van dat moment waren het gevolg van het be raad, even tevoren met een regerings delegatie. Men zal zich herinneren, dat vorige week in de stichting enig opti misme was ontstaan, toen de werkge vers zich bereid toonden wat verder te gaan dan de aanvankelijk aangeboden 3 loonsverhoging en de vakcentrales niet de indruk wekten, dat zij de door hen verlangde 7 als een „heilig getal" zagen. Wel wensten de werkgevers eerst nog een informeel gesprek met de re gering over de te verwachten prijspoli tiek, want zij vreesden een herhaling van vorig jaar: eerst toegeven op loon- gebied en dan te horen krijgen, dat er niets of weinig mag worden doorbere kend in de prijzen. Dit informele gesprek is woensdag middag om twee uur gehouden. Vier ministers (Andriessen, Witteveen, Veld kamp, Toxopeus) en een staatssecretaris (Bakker) waren daarvoor naar de ver gaderzaal van de stichting van de ar beid gekomen. Vertegenwoordigers van de vakcentrales waren er ook, maar al leen als toehoorders. De werkgevers stelden de categori sche vraag: „Hoe zal volgend jaar het prijsbeleid worden gevoerd?" Het ant woord van minister Andriessen was even duidelük: „In het kader van de doelstelling van de regering past geen algemene doorberekening van loonstij gingen.'. De volgende vraag was: „Is dit uw laatste woord, ook als u weet, dat op deze basis overeenstemming in de stich ting van de arbeid onmogelijk wordt?" Het bleek inderdaad het laatste woord te zijn. Sombere gezichten kenmerkten het verdere loonberaad in de stichting van de arbeid. De werkgevers maakten dui delijk, dat zij gelet op het antwoord van minister Andriessen nu wel ge noodzaakt waren terug te vallen op hun aanvankelijke voorstel van 3 waarna de vakcentrales zeiden, dat het dan geen enkele zin had, nog verder te pra ten. Binnen een half uur werden de dossiers dichtgeslagen en werd een on derhoud met minister Veldkamp aange vraagd. Intussen verklaarde ir. Bosma dat het voor de bedrijven ronduit onmogelijk is ,alle loonkostenstijgingen uit de be drijven zelf te halen. „Denk niet, dat wij het prijsbeleid hadden willen ge bruiken om royaal tegenover de werk nemers te kunnen zijn. Maar wij hadden de hoop, dat wij wat soelaas hadden ge kregen en dan toch nog overeenstem- min gin de stichting hadden kunnen bereiken. Ik betreur het uitermate, dat het niet is gelukt, want overeenstem ming in de stichting hadden kunnen regeringsmaatregel ook." De heer Bos ma voegde hieraan nog toe, dat lang niet ale bedrijven de loonkostenstijging zouden hebben doorberekend, omdat internationale concurrentie dit onmo gelijk maakt. .Daarom moesten wij ook wat terughoudend zijn ten aanzien van ons aanbod wat de loonsverhoging be treft". Overigens bleek er ook verdeeldheid in de kring der werkgevers te zijn. De middenstands- en boerenorganisaties onderschreven namelijk de kritiek op minister Andriessen niet. Zij vonden diens standpunt reëel, want niemand zou erbij gebaat zijn als de loonsverho ging doorberekend zou worden. Dan haalt men alleen maar inflatie in huis, driessen 's middags geen persoonlijke mening had weergegeven, maar een re geringsstandpunt. „Niemand is gediend met het scheppen van loonruimte ten koste van inflatie". Nu het loonoverleg in de stichting van de arbeid geen succes heeft opge leverd, hebben de centrale werkgevers organisaties hun leden-ondernemers aangeraden de loononderhandelingen in de bedrijfstakken of ondernemingen niet voort te zetten, respectievelijk niet te openen, in afwachting van een rege ringsbeslissing. Dit had gisteravond meteen al zijn weerslag in het overleg in de vakraad metaal. De vakbonden hadden hun ver langens, ook ten aanzien van de di recte loonsverhoging, al wel op tafel ge legd, maar de metaal-werkgevers von den het niet opportuun nu over per centages te spreken. aldus deze twee groepen, die overigens wel het 3 -aanbod steunden. De heer Roemers, sprekende namens de vakcentrales, zei dat de regering maar een beslissing moet nemen, nu er tussen de werkgevers en de werkne mers in de stichting van de arbeid zo'n fundamenteel verschil in visie bestaat. „Maar als de regering zou besluiten tot het doorvoeren van een algemene loon- ronde van slechts 3 dan zijn wij niet bereid in de stichting van de arbeid mee te werken aan het toetsen van in de bedrijfstakken en ondernemingen af gesloten c.a.o.'s. En wij zullen evenmin bereid zijn aan het toetsingwerk deel te nemen als het minimum-inkomen niet op 110 gulden (of meer) zou wor den vastgesteld." De heer Roemers voegde hieraan toe, dat de vakcentrales hun bonden vrijla ten om de reeds begonnen bedrijf staks- gewijze onderhandelingen voort te zet ten. „En ik ben er zeker van, dat vele werkgevers zullen zeggen: „Ik kan niet met een loonsverhoging van slechts 3 volstaan." Thans zal dus de regering een defini tief standpunt moeten bepalen ten aan zien van de loonpolitieke mogelijkheden in 1965 en over de wijze, waarop deze gerealiseerd moeten worden. Minister Veldkamp zei ons gisteravond, dat van hem geen bemiddelingspoging is te ver wachten. „De officiële spelregels kennen mij geen arbitragefunctie toe", zo zei hij. „Tot dusver heeft de regering vol staan met het aangeven van een alge meen gedachtenraam, nu moeten ei knopen worden doorgehakt." De minis ter voegde er aa ntoe, dat minister An- SAIGON De Zuidvietnamese eerste minister Tran van Hoeong heeft woensdag in Saigon de staat van beleg afgekondigd. Hij deed dit nadat zich in de straten van de Zuitvietnamese hoofdstad wanor delijkheden hadden voorgedaan, waarbij vele personen werden ge wond en handgranaten werden geworpen. Er is een uitgaansver bod van zeven uur in Saigon afge kondigd. Alle scholen en universiteiten zijn tot nader order gesloten. Eerder op de dag werden overal in de stad heftige betogingen gehouden te gen de regering van Tran van Hoeong. De politie had kennelijk opdracht niet te hardhandig op te treden. Zij was met stokken bewapend, waarmee niet veel viel uit te richten tegen de grote meer derheid van betogers. Meestal moesten de politiemannen het hazepad kiezen om niet te worden verwond. Er zijn onder hen trouwens al gewonden geval len. Op straat verschenen militairen maakten de indruk niet goed te weten wat te doen. De betogers bleven mees ter van het terrein, al werd een groep tijdelijk verdreven. Op alle boeddhistische scholen prijkt de leus „Wij willen het onmiddellijke aftreden van de regering". Boeddhis tische monniken verspreiden vlugschrif ten. PARIJS President Charles de Gaulle overweegt ten sterkste in 1965 een be zoek aan Moskou te brengen, zo is woensdag uit gezaghebbende kring in Parijs vernomen. In herinnering wordt gebracht dat er nog steeds een uitnodi ging van de Russen bestaat die dateert uit 1960 toen Kroestjev een bezoek bracht aan Frankrijk. De Gaulle overweegt tevens bezoeken aan andere communistische hoofdste den in Oost-Europa, zodanig dat dit kan worden ingepast in de politiek ter versterking van zowel de politieke als de economische banden met het com munistische blok, een politiek die De Gaulle thans voert. Een sterkere band met Oost-Europa wordt als een mogelijk alternatief ge zien voor Frankrijk in het geval de be trekkingen van De Gaulle met de wes telijke geallieerden nog meer verslech teren. DODELIJK gewond werd de 49-jarige mevrouw Fr. Vrijman-Verkerk uit Den Haag, toen zij in haar woning van de trap viel. ALHAMBRA De zeer religieuze familie van de in Stanleystad ver moorde zendelingenarts dr. Paul Carlson, heeft het nieuws over zijn tragisch einde dinsdag met een ge bed op de lippen vernomen. Gus Carlson, de 63-jarige vader van de arts, werd door het ministe rie van buitenlandse zaken in Washington in zijn huis in Alham- bra, Californië, opgebeld. De in Zweden geboren Carlson se nior verborg zijn droefheid en zei slechts: „Hoe wreed dit ook is, Gods wil is gedaan". De moeder van de zendelingenarts heeft een hartkwaal en is niet op de hoogte gesteld. Carlson zei: „Nu wacht mij een andere afschuwelijke beproeving. Ik zal mijn vrouw Ruth moeten vertel len dat Paul in Kongo is gedood. Ze weet dat hij op 14 september werd gearresteerd, maar we hebben haar nooit verteld dat de rebellen over hem een doodvonnis hadden uitge sproken". Vader Carlson herinnerde zich dat zijn vrouw vele jaren geleden had gezegd dat God haar elk van haar acht kinderen gegeven had. „Zij droeg ze aan hem op om er ge bruik van te maken naar zijn goed dunken, en ik voel in mij dat hij dit nu heeft gedaan". Carlson bedankte de vele vrienden van de familie die hem en de zijnen in de uren van beproeving nabij wa ren geweest, en de regering „die alles heeft gedaan om Pauls vrijlating te verkrijgen". Carlson senior wendde zich vervol- Piet Bambergen en Fred Plevier, bij de kijkers beter bekend onder hun tele- visienaam „De Mountieszullen de rest van dit seizoen niet meer in de Rudi Carrellshow optreden. Dit besluit is ge nomen in gezamenlijk overleg van Rudi Carrell, de Mounties zelf en de Vara. Zowel Carrell als de Vara-televisie zijn van mening dat de niet nader omschre ven motieven van beide artiesten ge respecteerd dienen te worden, waaraan nadrukkelijk wordt toegevoegd, dat het vertrek van de Mounties ten zeerste wordt betreurd. MOSKOU De Sovjet-Unie heeft woensdag formeel geëist dat de Ver enigde Staten, Engeland en België hun „militaire interventie" in Kongo be ëindigen. Woensdagavond weigerde het Belgische ministerie van buitenlandse zaken commentaar te geven. In Brussel is officieel meegedeeld dat de Belgi sche ambassadeur in Moskou gewei gerd heeft de Sovjet-nota in ontvangst te nemen. De Russische regering heeft bij de Belgische en Britse ambassades in Mos kou tegen de reddingsoperatie gepro testeerd. De actie werd beschreven als (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Bij de behandeling van de defensiebegroting door de Tweede Kamer is nog niet duidelijk geworden hoe de kansen op een Ne derlandse deelname aan een op te rich ten multilaterale kernmacht liggen. Zowel de K.V.P. als de P.v.d.A. hebben zich noch voor noch tegen willen uit spreken. De A.R.- en C.H.U.-fracties blijken voorstander te zijn van een MLF, terwijl alleen de VVD zich tegen deze kernmacht heeft gekeerd. Opval lend was overigens de verklaring van mr. Bos (C.H.U.), die zei te verwach ten dat binnenkort beslissingen over de in een nieuwe vorm gegoten MLF zul len worden genomen. Daarbij zou het niet meer gaan om een bovenwater- vloot van 25 schepen met gemengde bemanningen, maar een veel grotere kernmacht, bestaande uit bommenwer pers, onder- en bovenwaterschepen. Nadat minister De Jong en de staats secretarissen Haex, Den Toom en Van Es vorig jaar nauwelijks een voldoende van de kamer hadden gekregen, is de kritiek op het algemeen defensiebeleid dit jaar zeer mild geweest. Wanneer we de pacifisten en de communisten buiten beschouwing laten, heeft zelfs de heer Wierda (P.v.d.A.) kritiek gele verd die zich tot het zakelijke vlak be- perkte. De lof voor de defensienota was vrij algemeen, omdat de kamer door deze uiteenzetting van de be windslieden een duidelijk inzicht in de defensieplannen heeft gekregen. Van vele zijden werd betoogd dat de landmacht op het ogenblik het grote zorgenkind is, terwijl ook de lucht macht niet over die middelen kan be schikken, die nodig zijn. De heer Wier- da sprak in dit verband van „fatsoen lijke armoede". Het handhaven van de Centuriontanks, die nu de onder delen beschikbaar blijven in dienst moeten blijven tot in de zeventiger ja ren de nieuwe, nog te fabriceren won- dertank op de markt komt, kreeg een verdeelde ontvangst. De heer Wierda (P.v.d.A.) was er tegen, omdat een kreupele divisie niet getolereerd kan worden. Het zwaartepunt lag bij de K.V.P.- woordvoerder Moorman bij het gebrek aan beroepspersoneel. Aan door betere beloning meer mensen aantrekken, gaf de K.V.P.-woordvoerder de voorkeur. Dan immers zal het ook gemakkelijker zijn de dienstplicht tot 18 maanden te rug te brengen. De druk in die richting zal steeds groter worden. Over de multilaterale kernmacht wa ren de heren Moorman (K.V.P.) en Wierda (P.v.d.A.) het bijna eens: Ne derland kan zich nu niet uitspreken; niemand weet wat er van terecht komt nu de heren Johnson en Wilson nog met elkaar moeten spreken en ook het Amerikaanse parlement nog geen en kel besluit heeft genomen. De heer Moorman zei echter wel dat de K.V.P. een positieve waardering voor de ge dachte heeft. Minister De Jong en zijn staatssecre tarissen zullen ook antwoord hebben te geven op vragen over de verdediging van Suriname. De heer Moorman (K.V.P.) hoonde het zenden van een zg. opnemingsvaartuig, dat veel ge leerden, maar slechts een klein kanon aan boord heeft. Hij wees de bewinds lieden, evenals mr. Bos (C.H.U.) op de verantwoordelijkheid, die Nederland voor de Surinaamse defensie draagt. een „agressieve daad" waardoor de „internationale vrede en veiligheid worden bedreigd". Premier Alexei Kosygin van de Sovjet-Unie heeft inmiddels in een redevoering ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de republiek Turkmenië verklaard, dat de „impe rialisten" nog steeds pogen „de wil tot vrijheid van de volkeren in verschil lende delen van de wereld in Kongo en in Zuid-Vietnam te onderdruk ken met wapengeweld". Volgens een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade heeft de Rus sische plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken, Vasily V. Koeznet- sov, in een nota formeel Amerikaanse verzekeringen van de hand gewezen, dat Amerikaanse vliegtuigen, die de parachutisten naar Stanleystad hebben overgebracht, slechts waren ingezet om de blanke gijzelaars uit handen van de rebellen te redden. In het protest werd volgens Tass ook gezegd: „De Russische regering eist het terugtrekken van alle buitenlandse huurlingen uit Kongo". „Voor het aangezicht van de gehele wereld wordt een misdaad begaan te genover het Kongolese volk en wordt een wezenlijke bedreiging geschapen van de vrede en veiligheid van de vol keren van de andere Afrikaanse sta ten", aldus de nota. Ook de Oostduitse regering heeft protesten laten horen. In Leopoldstad is intussen officieel bekendgemaakt dat „verscheidene" re bellen en een nog ongeïdentificeerde Belgische sergeant-majoor tijdens de gevechten zijn omgekomen. De militair werd op het vliegveld tijdens gevechten door een sluipschut ter gedood. De Belgische parachutisten, die na de evacuatie van alle Belgische burgers nog in Stanleystad zijn, hebben zich bij de blanke huurlingen van het Kongolese leger gevoegd. In verschillende Afrikaanse landen is tegen de Belgische actie geprottesteerd. President Ben Bella van Algerië wist te melden dat Gizenga, Loemoembistisch leider, in handen van de para's is ge vallen. Hij zou op de twaalfde verdie ping van het Sabena-gebouw worden vastgehouden. ALKMAAR De 49-jarige mevrouw J. R.-M. uit Midden-Beemster is woens dagavond gedood door een trein. Op de met een automatische knipperlichtin stallatie beveiligde overweg in de Kalk- ovenseweg te Alkmaar werd ze overre den. gens tot zijn 31-jarige zoon Dvvight, eveneens een medicus, aan wie hy vroeg namens de familie iets te wil len zeggen. Wij zijn overmand door smart over het heengaan van onze zoon en broer, zei hij. „Om ongeveer half twaalf maandagavond stelde het State De partment ons ervan in kennis dat Belgische valschermtroepen in Stan leystad waren geland en dat we bin nen enkele uren zouden vernemen hoe het Paul vergaan was. In de tussenlijd baden wy als familie voor zijn lijfsbehoud, maar ook dat Gods wil zou worden gedaan. Kort daarna stelde een tweede telefoongesprek ons op de hoogte van zijn overly - den. Wij geloven dat wij Paul eens zullen terugzien, zoals allen doen die hun vertrouwen stellen in Chris tus". Carlsons vrouw en twee kinderen, Wayne van 9 en Lynette van 7, be vinden zich in veiligheid in Centraal- Kongo. Het stoffelijk overschot van Paul Carlson is gisteren per vliegtuig naar Leopoldstad overgebracht. BONN De Westduitse regering zal naar verwachting over de brug komen met een compromis inzake een graan prijs voor de Eui-omarkt dat een jaar lijkse inkomstendelging van 1,2 miljard mark voor de Westduitse boeren met zich zal meebrengen, zo is woensdag in Bonn verklaard. De regering zal het Westduitse parle ment waarschijnlijk voorstellen het ver lies aan inkomsten goed te maken met belastinggelden, dit in ieder geval voor de eerste paar jaar. (Advertenties) r JLECTIEKLEDING Sint tipt zo'n sjaal De shawl is uit. maar de sjaal is in. En dus kiest u bij Hollenkamp zo'n sjaal uit een immense collectie. Van zijde b.v. met wol gevoerd: 19.75 Of een zuiver wol len in gedekte tinten. 6.90 AMSTERDAM ENSCHEDE BREDA HEERLEN v EINDHOVEN ROTTERDAM 'Ik ben veruit de beste kip van het land. Ik mag met enige trots wijzen op mijn proporties. Dat zijn porties. Smakelijke, malse porties vooral. Ik ben bestemd voor mensen die weten wat lekker eten is. En daarom zal ik wel in de kippenbouillonsoep van Califor nia gaan. Daar nemen ze altijd de allerbeste kippen voor. Dus mij.'

de Stem | 1964 | | pagina 1