als Ons wachtte gruwelijke para's niet waren gekomen Verminkte lichamen somaar op straat Par ij se vij fling: één jongetje overleden f ons tri/f fa VLUCHTELINGEN OP BRUSSELSE LUCHTHAVEN Eerste groep Nederlanders nu veilig in Leopoldstad Sociaal landbouwbeleid niet onafhankelijk 55 „Nooit meer terug" Zwarte kat MEVR. OSWALD: „MIJN ZOON IS ONSCHULDIG" Amerika hoopt nog steeds op een MLF GESLAAGDE VLUCHT NA MÖNSTERTOCHT Egypte trekt troepen uit Jemen terug 55 Bezorgingsprobleem: Bakkerijstich ting wil hogere broodprijs Minister Biesheuvel in Utrecht: V is land toekomst Wie een medicijnkastje heeft, zet er Norit in rmmiiMii Allen gisteren cd gedoopt mondiale allure Jaar geëist Ambtenaar van de belasting in de zeef België beslist Studentenleiders terug naar Kongo Proefboring bij Ohdatn gestaakt Brabantse broeder vermoord: Frankrijk eist opheffing Britse invoerbeperking Advocate Kreuzer (juwelendiefstal) uitgeleverd DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 26 NOVEMBER 1964 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - De Nederlandse bak kerijstichting vreest dat de bezorging van brood bij de consument ernstig in gevaar komt, indien het overheidsbeleid inzake de broodprijs niet duidelijk wordt omgebogen. De bakkerijstichting heeft dit probleem in besprekingen met de minister van Economische Zaken op nieuw aanhangig gemaakt en daarbij aangedrongen op het geven van meer eigen verantwoordelijkheid aan het bak kersbedrijfsleven. Dit verklaarde de voorzitter van de Nederlandse bakkerijstichting, de heer J. B. A. Hurkmans uit Breda, gisteren op een persbijeenkomst in Den Haag. De consument is er nog altijd erg op gesteld dat de bakkers hem het brood komt bezorgen 75 pet. van het brood wordt bezorgd en is bereid voor deze service te betalen. Het strakke prijsbe leid verhindert dit echter en brengt in combinatie met het bijzondere loon- intensieve karakter van de bezorging deze laatste in gevaar. Om de bezorging veilig te stellen, moeten volgens de heer Hurkmans de bakkers de vrijheid krijgen de bezor- gingskosten in rekening te brengen in de broodprijs en dit zo mogelijk nog op gedifferentieerde wijze. (Thans wordt slechts in enkele steden als Breda, Den Haag en Rotterdam de bezorging door berekend). De overheid zou volledig be voegd moeten zijn om in te grijpen als de bakkers van de hun verleende vrij heid misbruik zouden maken. De brood prijs zou met 2 a 3 cent per brood ver hoogd moeten worden. (Van onze correspondent) BRUSSEL De 164 Belgische evacué's uit Kongo 77 mannen, 49 vrouwen, 32 kinderen en 6 baby's die gisterochtend met een speciaal vliegtuig van de Sabena op het Brusselse vliegveld landden, zyn het er allemaal over eens, dat de Belgische parachutisten „net op het nippertje zijn gekomen" om een verschrikkelijk bloed bad te voorkomen, dat zou zijn aangericht overeenkomstig de dagelijkse dreige menten van de Kongolese rebellen, indien zij daarvoor de tijd hadden gekregen. Met verontwaardiging wezen zij dan ook de beschuldiging van een vertegenwoor diger van een Afrikaans land van de hand, dat de dood van de 30 blanken te wijten is aan de Belgische parachutisten. „Zonder deze „parachutisten", aldus vertelden alle evacué's, die wy spraken, waren wij nu zeker allemaal dood". Z -u gisteren op het koude en in een lichte mist gehulde Brusselse vliegveld Zaventem aan Behalve prins Albert en prinses Paola waren er tal van hoge Belgische autoriteiten aanwe zig om de avacués welkom te heten. Het was dezen aan te zien da1 zij een tijd van ote angst en ontbering had den d<' maakt. De kleding bewees, dat zr erhaast hun huizen hadden moeUu ..daten. Sommigen hadden nog wel een tropenpakje aan, maar er wa ren er die in shirt en korte broek bib berend uit het vliegtuig stapten. Ande ren hadden een deken weten te bemach tigen. waarmee zij zich tegen de kille koude trachtten te beschermen. Er wa ren stapels kledingstukken en dekens en zelfs een grote hoeveelheid geld, dat door een soort solidariteits-fonds bij een was gebracht. Het duurde dan ook niet lang of alle evacués konden - gro tendeels met familieleden - vertrekken. Grote aandacht trok de 28-jarige Chris- tiaan Molle uit Ukkel in Brussel, die uit het vliegtuig stapte met een 5-jarig negerjongetje aan zijn hand. Het bleek zijn zoontje te zijn ,,Ik ben tien jaar in Kongo geweest", aldus Molle, „maar ik ga niet meer terug. Dt land heeft geen toekomst meer. Daarom heb ik myn zoontje meegenomen. Ik wil hem in België laten opgroeien. Onderweg heb ik lijken gezien met af gehouwen hoofden of lichamen, die kom pleet door midden waren gehakt. Ik wist geluk zou brengen. De zusters kregen dat wij als door een wonder aan de dood ontsnapt zijn. Dit was ons lot geweest in dien de Belgische parachutisten niet tij dig waren gekomen. Indien het nog 48 uren langer had geduurd waren wij allemaal op dezelfde manier vermoord". Treurig was ook het verhaal van de 65-jarige mevrouw Martha Frère die 45 jaren van haar leven in Kongo heeft doorgebracht. ,.Wat ik in Stanleystad heb gezien", zo vertelde zij. ,.is veel erger dan in 1960". Zij vertelde van dc ir.'im datie en mishandeling, waar aan de blanken blootgesteld stonden. ..Ik heb mensen gezien", ging zij voort, die opgepakt en mishandeld werden, om dat zij met een gehoorapparaat achter het oor liepen en daarom beschuldigd wer den van spionage". Uit de verhalen bleek voorts, dat de Kongolese rebellen nog wel enige consideratie hadden met de vrouwen, maar de mannen werden zeer grof be handeld in een poging om hun moreel te breken. In het Victoriahotel in Stan- j leystad bv. waar vele blanken bijeen j waren gebracht, mochten de vrouwen in bedden slapen, maar de mannen j moesten op de trap of in de gang gaan liggen. Elke twee uur was er appèl en j moesten zij aantreden. Mevrouw Frère vertelde voorts, dat voor het Victoria-1 hotel he1 grootste aantal blanke slacht- offers is gevallen. Na het bericht over f de landing van de parachutisten, begaf een groep van dertig personen zich naar j buiten. Dc Kongolese wachters aarzei- den eerst met schieten, omdat een jeug dige rebellenluitenant hun had toegezegd dat hij in vijf uur niet op hen zou schieten. De Kongolezen, waaronder jon gens van elf en twaalf jaar, schoten toen. er een poes van andere kleur voor in plaats. Later op de dag begonnen de rebellen de blanken te verzamelen en in bepaalde gebouwen onder te bren gen. Het klooster echter werd niet ge raakt. Rond het gebouw s'onden zwaar gewapende Kongolezen, die blijkbaar moesten voorkomen, dat de zusters enig kwaad zou geschieden, waardoor de kracht van hun talisman zou worden verbroken Met ontroering hoorden de autoriteiten en andere personaliteiten, die op he' vliegveld aanwezig waren, de tragische verhalen van de evacués aan. Prinses Paola liet haar tranen de vrije loop en af en toe omhelsde zij spontaan een vrouw na haar te hebben aanhoord. Uit de verhalen is voorts ge bleken dat de rebellen het vooral ge munt hadden op de Kongolese elite van Stanleystad, m.a.w. het deel der bevol king, dat onderwijs heeft genoten en blijkbaar bitter weinig sympathie ver toonde voor de opstandelingen. Zij zijn daarin, blijkbaar, evenals enkele weken geleden in Kindoe, niet geslaagd. Bovenstaande foto's geven een beeld van de droevige terugkeer in Brussel. Op de ene foto ziet men prinses Paola met twee vluchtelingenkinderen, op de andere een gesprek tussen een evacué en een radio-verslaggever. (Advertentie) S Norit is een vertrouwd middel bij maag- en darmstoornissen. Bovendien kan Norit levens reddend zijn bij vergiftigings- gevallen. Het hoort in elk medicijnkastje thuis. Norit behoudt zijn heilzame kracht. Vraag Norit aan Uw apotheker of drogist. UTRECHT De minJster van Land bouw en Visserij, mr. B. W. Biesheu vel, heeft gisterochtend in een rede over de sociale aspecten van de land bouwpolitiek op het congres van de Algemene Nederlandse Agrarische Be- dryfsbond in Utrecht onder meer opge merkt, dat in het kader van het EEG- prysbeleid ook in het belang van de landarbeiders rekening moet worden gehouden met de richtprijzen voor be paalde landbouwprodukten ter verho ging van de levensstandaard van de agrarische werkers. Dit betekent volgens minister Bies heuvel echter ook, dat een sociaal be leid in de landbouw geen zelfstandig en onafhankelijk bestaan kan leiden, maar dat het moet passen in het geheel van landbouwpolitieke maatregelen en voor zieningen. In onze tijd is de noodzaak van een positieve economische en soci ale politiek algemeen aanvaard. Volgens minister Biesheuvel mag men verwachten, dat binnen afzienbare tijd de discussie over het sociale beleid in de landbouw van de EEG-landen in het concrete alvk komt. Dit zou volgens hem een belangrijke stap vooruit zijn. Hij herinnerde er overigens aan, dat verschillende EEG-landen op sociaal ge bied nog lang niet zover zijn als wij. Over het personeelsverloop in de landbouw zei minister Biesheuvel, dat uit cijfers van het CBS blijkt, dat de werknemers in 1956, 23,2 procent van het totale arbeidsvolume verrichtten. De laatste berekeningen over 1962 re sulteerden in een percentage van 21. Uit deze cijfers blijkt volgens de mi nister geen explosieve, doch een gelei delijke en betrekkelijke geringe daling van het werknemerspercentage van het totale arbeidsvolume. Dit leek hem een belangrijk gegeven, omdat men er uit zou kunnen afleiden, dat het werkne mersaandeel in de agrarische produk- tie ook in de laatste jaren niet veront rustend daalt. Tenslotte vestigde minister Biesheuvel nog de aandacht op de geringe belang stelling voor het agrarische beroepson derwijs. De belangrijkste oorzaak daar van is niet gelegen in de onderwijskun dige voorzieningen, maar op factoien, die buiten het landbouwonderwijs lig gen. zoals de lonen en secundaire ar beidsvoorwaarden, ontbreking van een arbeidsverbod voor 14- en 15-jarigen, en het aanzien van het beroep. De voorzitter van de A.H.A.B., ae heer Van der Ploeg, merkte op dat de landbouwondernemers hun positie in de Stichting van de Arbeid moeten kennen Hij maakte deze opmerking naar aan leiding van de bereidverklaring van de industriële werkgevers verder overleg te willen plegen over de looneis van 7 procent en de aankondiging van de agrarische ondernemers, dat zij als remmers wensen te fungeren. ,.Het aandeel van de landbouw in net totale loonbestand bedraagt in ons zich industrieel ontwikkelend land 3 pro cent", aldus de heer Van der Ploeg, die hieruit concludeerde, dat aan de remkracht van de agrarische onderne mers in de Stichting van de Arbeid een niet te grote betekenis mag wor den toegekend. Sprekende over de organisatievorm van de moderne vakbond pleitte de heer Van der Ploeg voor het vormen van grotere eenheden binnen de vakbe weging. De A.N.A B., die ook bij het NVV is aangesloten, meent, dat een bond, die werkelijk mee wil doen en die wil beschikken over bekwame, goed georiënteerde bestuurders, ten minste 50.000 leden moet hebben, die gerekend naar de kostennormen voor dit jaar, een contributie van plm. 75 gulden per lid per jaar betalen. een speciale plechtigheid in het zieken huis, door een katholiek priester. De priester stak daarbij zijn handen door de openingen in de couveuses en bevoch tigde de hoofdjes van de vijfling met speciaal gedistilleerd wijwater. De dokters hadden toestemming ge geven voor de doopplechtigheid, omdat „.„T¥C, t, j i7 ZÜ aan de levenskansen van de kinde PARIJS Een van de Franse vijflmg, reJn twijfelen (Advertentie) BREDA Firma Hamers v. Hooff, Emdstraat 17 Firma Loomans, Grote Markt 21 GOES Firma Sinke, Lange Vorststraat 43 Roovers, Lange Vorststraat 77 MIDDELBURG Roovers, Vlasmarkt 9 ROOSENDAAL Firma Deelen. Markt 75 IILBURG Firma Hamers v. Hooff Heuvelstraat 50 De 28-jarige rubberplanter Chr. De- greeff, die vrouw en drie kinderen heeft- vertelde, dat de redding van zeer velen te danken is aan de telefoon van Stan leystad, die tot het laatste toe perfect heeft gewerkt. Daardoor konden de blan ken, die in verschillende huizen en ge bouwen waren ondergebracht, elkaar re gelmatig van de ontwikkelingen op de hoogte stellen. Men kon elkaar waar schuwen waar de parachutisten waren en zo hoorde hij, dat men zich naar een punt bij het vliegveld moest bege ven dat door de para's bezet was. Zij brachten zich toen met behulp van een vuilniswagen, die men had weten te be machtigen, in veiligheid. Vrouwen en kinderen en de meeste mannen kropen in de grote vuilnisemmers die op de wagen stonden. Een van hen sprong ach- tei het stuur en de andere daarnaast en in volle vaart is men toen naar het aangegeven punt gereden waar zij inderdaad de parachutisten aantroffen. Een heel ander verhaal vertelden de zusters van een klooster in Stanleystad. Zij waren er van overtuigd dat zij hun leven te danken hebben aan een zwarte kat. Op een dag kwam een toroep Kongolese rebellen binnenlopen en requireerden de huispoes, die - zo meenden zij hun als talisman groot FORT WORTH, TEXAS - Mevr. Mar guerite Oswald, de moeder van de ver moedelijke moordenaar van president Kennedy, meent, dat de moord op de president een ..komplot" was. Ze gelooft daf haai zoon onschuldig was of anders het onwillige slachtoffer was van werke^ lijke moordenaars. „Ik wil naar waarheid zeggen, dat niets in mijn onderzoekingen aangetoond heeft, dat Lee er bij betrokken was", ïdus mevr. Oswald. „Ik heb geen bewijzen kunnen vinden die hem ermee in ver band kunnen brengen". Mevr Oswald verklaarde dat het haai moeilijk gevallen was het rapport-War ren te lezen. „Er zijn zo vele onjuisthe den over mijn leven en over dat van Lee Ik heb het boek opzij gelegd en grijp er iedere keer weer naar Ik geloof dat de waarheid eens aan het licht zal ko men. Ik word van dingen beschuldigd, die absoluut niet waar zijn", zo besloot zij. het jongetje Jean-Luc, is gisteren gestor ven. Het werd eergisteren als laatste ge boren, was erg zwak, woog slechts 1134 gram en heeft steeds met ademhalings moeilijkheden te kampen gehad, waar bij zich gisteren nog een longbloeding voordeed. Ook Dominique heeft ernstige adem halingsmoeilijkheden en de artsen twij felen eraan of hel mogelijk zal zijn het meisje in leven te houden. Monique en Thierry hebben eveneens moeilijkheden met de ademhaling, maar men is er tot op zekere hoogte in geslaagd hun euvel te verhelpen. Catherine maakt het op het ogenblik goed. Sambor stelde zijn vrouw gisteren op de hoogte van de dood van hun zoontje. Zij zou hartverscheurend hebben ge huild. De postbode begat zich na het bezoek aan zijn vrouw naar het ziekenhuis voor vroegtijdig geboren kinderen, waar hij vernam dat de toestand van de vier an dere baby's „stationair" was. Hij zei te hebben verwacht dat Jean-Luc zou dood gaan. De vijfling is intussen gedoopt, tijdens AMSTERDAM De officier van jus titie bij de rechtbank te Amsterdam heeft tegen de 66-jarige gepensioneerde hoofdcontroleur bij de rijksbelastingen en thans belastingadviseur D. H. uit Am sterdam. wegens oplichting meermalen gepleegd als ambtenaar, een gevangenis straf van een jaar met aftrek van het voorarrest geëist. Verdachte bekende. Hij was in het tijd vak 19591962 door een aantal malver saties in het bezit van in totaal 23.000 gulden gekomen Als controlerend amb tenaar hielp hij belastingplichtige werk gevers bij hen 'huis bij het invullen van hun aangiftebiljetten Als het formulier was getekend stelde* hij de mensen voor hem het papiex maar mee te geven en hem meteen htt bedrag te laten storten. Verdachte verscheurde echter het ori ginele formulier, maakte een andere, val se aangifte met een lager bedrag dan ™L°0?Pr0nkeiljke Pp het postkantoor e..flJ 9P. -let girostortingsformulier ook dit onjuiste lagere bedrag in. Op het ontvangststrookje, dat hij als bewijs van storting terugkreeg, veranderde hij ufiuif Sra,? weer in het oorspron- wli lfii 1 gaK I cian aan deg™e voor u-.as.üng. zou betalen. Het verschil stak hij in eigen zak De officier van justitie hicid bij zijn eis rekening met de leeftijd van verdach- te die hij als ambtenaar toiaal gefaald achtte, maar als mens bovendien. Over minstens drie weken zullen zij pas kunnen zeggen of de kinderen in leven zullen blijven. Sambor, de 33-jarige P.T.T.'er. heeft een collega gekregen om de giften te sorteren, die de Sambors uit alle delen van Frankrijk bereiken. Mevr. Sambor heelt, op de schertsen de vraag van haar broer of ze te zijner tijd een achtste kind zou willen hebben, geantwoord: „Misschien wel, maar ik wil eerst een paar jaar op adem komen". WASHINGTON Hoge Amerikaanse functionarissen hebben verklaard dat er nog steeds hoop is op de instelling van een multilaterale kernvloot van de NAVO, ondanks nieuwe Britse tegenwer pingen en vooitgaande Franse afwijzin gen. Zij weigerden toe te geven dat de Britse premier Harold Wilson, in zijn redevoering van afgelopen maandag in feite de doodsklok voor het project heeft geluid. Premier Wilson noemde het pro ject waardeloos en zei dat het vermoe delijk de NAVO zou ontredderen en Rus land zou provoceren. DE STORM Louise, die vorige week het midden en zuiden van de Philippijnen bezocht, heeft aan 567 mensen het le ven gekost. 300.000 zijn dakloos gewor den. BRUSSEL De Belgische regering heeft de „voornaamste" leiders van de algemene Kongolese studentenbond inj Brussel „verzocht" het land te ver- j laten, aldus Is woensdag in een offi cieel communiqué van het ministeriel van buitenlandse zaken meegedeeld. Zij hadden de actie van de Belgische; para-commando's voor de- bevrijding van de blanke gijzelaars in Stanleystad op een persconferentie veroordeeld. Naar hun mening waren de moeilijk heden in Kongo ontstaan door de Ame rikaans-Belgische inmenging in de bin nenlandse aangelegenheden van hun land. Het is niet bekend hoeveel Kongo lese studenten het uitwijzingsbevel treft. Verreweg het grootste deel van de Kongolese studenten in België krijgt een toelage van de Belgische regering. In het communiqué wordt de reden van het „verzoek" niet genoemd. In een latere mededeling van het ministerie van buitenlandse zaken wordt gezegd, dat de studentenleiders door de regering waren gewezen op hun verplichting zich te onthouden van iedere meningsuiting, die niet strookt met hun positie als gast van een be vriend land en met hun verantwoorde lijkheid als student. Ondanks hun be loften om de verleende gastvrijheid te eerbiedigen, hielden zij een persconfe rentie, waarop ,.er lichtzinnig op los werd gepraat en partijdig stelling werd gekozen". „Dit is des te minder te verontschul digen daar de huidige toestand van hun land een zeer bijzondere terug houdendheid vereist", aldus het com muniqué. Voorts wordt gezegd dat de studie beurzen van de voornaamste verant woordelijke leiders van de bond zijn ingetrokken met het verzoek het Bel gische grondgebied te verlaten. DEN HAAG De proefneming die in gezamenlijke opdracht van Mobil. BP en Gulf is uitgevoerd nabij Obdam in de provincie Noord-Holland, is beëindigd, zonder dat daarbij aardolie of aardgas in exploiteerbare hoeveelheden is ge vonden, zo deelt de BP mee. De gegevens die deze boring heeft op geleverd werden echter door de drie maatschappijen voldoende hoopgevend geacht om onmiddellijk een tweede proefboring in hetzelfde gebied te on dernemen. (Advertentie) ROTTERDAM Naar de missiepro- cuur van de priesters van het H. Hart heeft vernomen zijn in Leopoldstad drie Nederlandse priesters van het H. Hart en twee broeders veilig aangekomen. Het zijn de paters J. Geurts (Horst-Sevenum), J. Vlaar en S. Bastiaanse (Schiedam), de al vermelde broeder Alexius Neelemans (Hulst) en broeder Walterius de Lepper (Eindhoven) Of er onder de Nederlandse priesters van het H. Hart slachtoffers zijn te be treuren kon men ons niet meedelen. Tot dusver is daarover geen bericht binnen gekomen. De missionarissen wisten niets over het lot van de andere paters en zusters van Stanleystad Alleen konden zij bevestigen dat alle missionarissen, onder wie dc Middelburger B. Bolleur, op maandag nog in goede gezondheid waren. Daarentegen verneemt het Kongolese persagentschap DIA dat op het ogenblik nog in Stanley stad verblijven: de missionarissen van het H. Hart van het bisdom Ikela (Duit se en Oostenrijkse missionarissen), de Kruisheren van Bondo, de Montfortanen van Opala, Dochters van O. L. Vrouw van het H. Hart van Schaarbeek (België), die in Ikela werken. De paters en missiezus ters van Isangi, Bafwasende, van Yan- gambi en Yanongo (Stanleystad) zijn ter plaatse gebleven. Het is niet bekend of er zich onder de Kruisheren van Bondo, die in Stanley stad gevangen werden gehouden, Neder landers bevinden. De Nederlandse Kruis heren werken in een missiepost 500 km van Stanleystad. sedert enkele weken heeft men evenwel niets van hen ge hoord. Volgens de laatste berichten wer den de Nederlandse paters, broeders en zusters onder bewaking in het klein semi narie gevangen gehouden. Ook van de Nederlandse paters Mont fortanen uit Opala en Isangi heeft men in Nederland sedert enige tijd niets ver nomen. Men weet dus niet of zich onder de in Stanleystad bevrijde paters Mont fortanen Nederlanders bevinden. De missiezusters van de post Elisa- betha in het bisdom Isangi hebben in tussen wél meegedeeld, dat broeder Clementius Vennix uit Oirschot van de Montfortanen, door rebellen is neerge slagen en kort daarop is overleden. Het provincialaat van de paters Montforta nen heeft op dit bericht tot nu toe nog geen bevestigin gontvangen. Broeder Vennix werd door de rebel len van een keldertrap geworpen, waarbij hij een schedelbreuk opliep en overleed aan zijn verwondingen. Broeder Vennix werd 5 november 1901 in Oirschot geboren en op 2-7-'35 geprofest. Na zijn professie vertrok hij vrijwel direct naar de missie in Kongo. Hij had in de missie de leiding van verschillende werkplaatsen. Volgens een opgave van het ministerie van Buitenlandse Zaken zijn behalve de vermelde missionarissen de volgende Ne derlanders in Stanleystad bevrijd en overgebracht naar Leopoldstad: het echtpaar Pusthumus met baby, de heer A. Wissink uit Huizen (N.-H.). me vrouw Franken, echtgenote van de waar nemend consul in Stanleystad, de heer Santman uit Wageningen en de heer van Laar, wonend in Gent (België). PARIJS. De Franse regering heeft de eis gesteld dat de Britse regering de extra heffing van 15 procent op de im port welke onlangs is ingesteld, zal laten vervallen. Deze eis is gesteld op een tweedaagse zitting van de Frans—Britse economische commissie in Parijs. DE UIT een beschadigde vleugel stro mende brandstof, aangestoken door een stoomwals, heef! de explosie van de Amerikaanse Boeing-707 op het vlieg veld van Rome veroorzaakt GORIZIA Een Poolse vluchtelinge is met vier van haar kinderen over de Zuidslavisch-Italiaanse grens gekomen. Volgens de politie heeft de ongeveer 50- jarige vrouw Italië bereikt via Rusland. Roemenië, Bulgarije en Zuid-Slavië. Haar man en drie andere kinderen vluchtten ongeveer een maand geleden naar Londen. De vrouw verwacht spoe dig te worden herenigd met haar in de Britse hoofdstad werkende echtgenoot. De vluchtelinge is ondervraagd door de politie te Gorizia en zal met haar kinderen worden overgebracht naar een vluchtelingenkamp te San Sabba di Trieste. KAIRO Egypte en Saoedi-Arabië zijn overeengekomen dat de Egyptische troepen in Jemen in gedeelten zullen worden teruggetrokken en dat de vroe gere imam van Jemen, El Badr, in bal lingschap moet gaan. De voormalige imam Ei Badr. die twee jaar geleden door generaal El Sallal van de troon werd gestoten, is thans leider van het verzet. DORTMUND De Nederlandse vreem delingenpolitie heeft de 56-jarige Duitse advocate Marianne Kreuzer naar de grens geleid en over gegeven in handen van de Duitse justitie, Mariane Kreuzer werd eind september in Amsterdam ge arresteerd in verband met de overval op 26 september op een juwelierszaak in Amsterdam. Wit, bont, fijn, wol, nylon - én de vette overall. De Constructs 100 Volautomaat heeft er eeri éigen programma voor. Voor wol een afwijkende draaicyclus met hoge waterstand, voor de overall, het beroemde kookwas- programma (wérkelijk 100 gra den Celsius, tien minuten lang.) Andere sterke punten van de Constructs 100: extra droog- effect, volautomatisch en een sterk hart voor een lang leven. Vraag demonstratie bij uw Con structs handelaar of bij Con structs Nederland Voorlichtings centrum, Middenweg 233, Am sterdam, Telefoon 020-947484* KAN KOOKWAS KOKEN

de Stem | 1964 | | pagina 11