BELGEN VEGEN STANLEYSTAD SCHOON Dertigtal gijzelaars gedood vóór aanval Spaak: verantwoord BBBS9 .Ultimatum' aan Sovjets gesteld Para's voorkomen bloedbad LangO Vervuilde vrouw weigert alle hulp MOORDLUSTREBE LEEN BEDWONGEN <&fi Eerste groep REGERINGSCOALITIE IN ITALIË LEED GEVOELIG VERLIES Vijfling leeft nog Schatvinder voor rechter PEKING EIST VOLGZAAMHEID Spion terug naar Israël als deserteur Nederlander helpt Maleisiërs koU&tvlecwvp Vis das MEUBELEN RUITER- SPORT- KLEDING 14 DAGBLAD VOOR ZEELAND Dokter en agenten huis uit gestuurd Aanhoudend zacht Moskou laakt actie in Kongo KAMER EENS MET AEWOZING GRATIE VIER VAN BREDA OUDE WROK Sint tipt VOOR KWALITEIT EN KOMFORT VOILA MONSIEUR.... 104s JAARGANG No. 24751 Voor God, Koningin en Vaderland icot-nyion dress-shirt, 'lodern grijs en bleu :reepdessin. t/m 14 jr 5.50-7.95 Origineel fluwelen meisjeshoedje. In zwart en rood. Alle maten 8.95 diver wollen handweef aby overgooier. pastelkleuren 7.50 leerlijk warme kleuter- eignoir in gezellig ge- essineerde moltonné. t/m 4 jaar 8.75 00% wollen kamerjas, 'ele frisse ruitdessins. t/m 6 jaar 12.75 UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda Reigersfraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, exd. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41telefoon 2393) Paul Henri Spaak: humanitaire actie en géén politiek (Van onze correspondenten) STANLEYSTAD/BRUSSEL Naar schatting dertig gijzelaars zijn gevallen onder de salvo's van vluchtende Kongolese rebellen, toen dinsdag de eerste Belgische para's op het Loemoembaplein in Stan- leystad verschenen. Het rebellenbolwerk was in recordtijd genomen, omdat de „simba's" nauwelijks tegenstand boden. Onder de slachtoffers bevindt zich de Amerikaanse zendeling dr. Paul Carlson. Hij werd volgens Ameri kaanse collega's niet terechtgesteld, maar door in het wilde weg af gevuurde schoten getroffen. Inmiddels is bekend geworden dat drie Nederlanders tot de geredde gijzelaars behoren. Het zijn Alexius Neelemans uit Hulst, de Eindhovenaar Pane en de Medembiikkenaar Jacob. Er waren ruim elfhonderd buitenlanders in Stanleystad. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Amsterdamse geneeskundige dienst stelt, samen met de dienst sociale zaken, een onderzoek in naar de toestand van de 81-jarige mevrouw H. Marsman, die sinds vier jaar in De Pyp een volkomen vervuilde etage bewoont. Wanneer de rapporten dat ook maar enigszins mogelijk maken, zullen de au toriteiten de vrouw trachten te dwin gen, haar intrek te nemen in een ge sticht. Eerst moet echter vast komen te staan, dat er met de geestesvermogens van „Oma Marsman", zoals de buurt haar kent, iets niet in orde is. Zondag kwam gewoontegetrouw een vrouwelijk lid van het Leger des Heils aan de verveloze deur in de Eerste Jan Steenstraat, om het huis wat aan kant te doen. Zij trof de bewoonster schijn baar levenloos aan en waarschuwde de politie. De twee agenten die arriveer den, constateerden de dood, maar toen zij enkele uren later met een dokter te rugkwamen, vroeg mevr. Marsman met haar dunne stemmetje „wat ze wel dachten met die zaklantaarn in haar huis te maken te hebben." De agenten en de arts hebben zich toen, uit vrees van huisvredebreuk be schuldigd te worden, weer uit de voeten gemaakt. Het voorval heeft er in ieder geval wel toe geleid dat de toestand van mevrouw Marsman thans wereld kundig is geworden en dat er stappen worden ondernomen om in te grijpen. Maar de enige wens van het vereen zaamde, vervuilde mensje: „Laten ze me met rust laten. De bovenburen zorgen goed voor me". Deze familie Klein-Hilbrink echter kan het nauwelijks langer volhouden. De hele buurt trouwens wil mevr. Marsman zien vertrekken, sinds er eni ge tijd geleden brand uitbrak in haar kamer. De vraag is alleen: hoe? Moise Tsjombes centrale Kongolese regering had toestemming gegeven voor de tussenkomst van de vierhonderd Belgische parachutisten, die later steun kregen van het nationale leger. Paul Henri Spaak, de Belgische minister van buitenlandse zaken, heeft tot het laatst toe geaarzeld met de actie. Pogingen om de rebellen ertoe te bewegen een andere houding aan te nemen en de buitenlanders in Stanleystad niet lan ger als gijzelaars te beschouwen, waren echter tevergeefs. Rebellenleider Gbenye, aldus Spaak, weigerde zelfs het verzoek in te willi gen een dertigtal kinderen, die bij hun ouders vakantie vierden, naar België te laten terugkeren. Ook zij moesten fungeren als gijzelaars voor bombarde menten, die volgens Spaak nooit boven Stanleystad zijn uitgevoerd. Minister Spaak zei in de kamer dat een week geleden de beslissing werd getroffen om de gijzelaars voor dood en mishandeling te behoeden. Maandag werd het bevel tot deze louter humani tair genoemde actie gegeven, omdat de troepen van het Kongolese nationale leger de stad naderden en het drama onafwendbaar zou worden bij het ont staan van een vacuüm. Vijf vliegtuigen dropten dinsdag 320 valschermspringers, die onmiddellijk het vliegveld zuiverden, zodat de ove rige toestellen konden landen. Daarna verspreidden de Belgische militairen zich in de stad. Toen een spits van de commando's het Loemoemba-monument naderde, hadden de opstandelingen daar een aanzienlijke groep Belgische en Amerikaanse gijzelaars samengedre ven. Toen een der opstandelingen de Belgische para's bemerkte, opende hij met zijn machinegeweer het vuur op de gijzelaars. Daarbij vielen doden en gewonden. In de verwarring en tussen het vuren door snelden de blanken dan in de richting van het vliegveld, waar ze door de para's in veiligheid werden gebracht. Andere gijzelaars werden onder vuur genomen in een hotel, waar ze door de opstandelingen waren opgesloten. „Iemand vroeg mij of het de belang rijkste beslissing in mijn leven is ge weest om tot de actie over te gaan. Dit is inderdaad het geval", aldus mi nister Spaak, die zijn ontroering nau welijks meester was. „Ik weet niet INBRAAK bij een juweliersfirma in Veenendaal leverde de inbrekers voor ongeveer 10.000,- aan horloges en sieraden op. AAN BOORD van het bij Rome ver ongelukte vliegtuig hebben zich niet 72, maar 73 mensen bevonden. Men heeft het lijk van een jong kind ge vonden, dat niet op de passagierslijst stond. Het aantal doden is nu 45. OVERSTEKEND per fiets werd de 64- jarige Th. Steeghs in Reuver door een voorbijkomende auto aangereden. Het slachtoffer overleed tijdens transport naar het ziekenhuis. DR. PAARDEKOOPER mag weer niet komen spreken in België. De staats veiligheidsdienst verbood hem een rede uit te spreken voor leden van de Vlaamse volksbeweging. Weersverwachting, medegedeeld door iet K.N.M.I.. geldig tot vanavond: k eel bewolking met af en toe wat notregen. Matige tot krachtige wind ut zuidwestelijke en westelijke rich- rngen. Aanhoudend zacht. Vandaag: zon onder 16.37 uur. Maan >p 23.04 uur. Jorgen: zon op 8.18 uur. Maan on- ler 14.13 uur. De omgekomen zendeling dr. PauL Carlson over wie een goede kennis gisteren zei dat hij er nooit aan gedacht had zendeling te worden, totdat hij op een reis door Kongo dingen zag die hij niet meer kon vergeten. hoe men morgen zal oordelen. Maar ik weet dat ik mijn plicht heb gedaan. Mijn geweten is gerust". Er zou geen rechtstreekse strijd ge leverd zijn tussen de para's en de op standelingen. Uit de bossen klonk zo nu en dan een schot. De opstandelingen schijnen hun gijzelaars te hebben wil len meevoeren, maar slechts weinig Europeanen zouden gevangen gehouden zijn. De Belgische parachutisten waren dinsdagavond de Europese wijk van de stad aan het uitkammen om te on derzoeken of er nog blanken worden vastgehouden. Er zijn enige schermut selingen geweest aan de rand van de stad. Een woordvoerder van de Ame rikaanse ambassade zei te verwachten dat de gevechten nog drie of vier da gen kunnen duren. Aan boord van het eerste straalvlieg tuig dat vandaag uit Kongo op Zaven- tem arriveerde, bevonden zich ruim 160 blanken, die de wekenlange nachtmer rie van Stanleystad hebben overleefd. De identiteit van de passagiers was dinsdagavond niet bekend, maar ver moed wordt dat onder hen tenminste twintig personen zullen zijn die voor of tijdens het dramatische ingrijpen van Belgische para-commando's door Kon golese rebellen werden verwond. Prins Albert van België begroette, in zijn hoedanigheid van voorzitter van het Belgische Rode Kruis, in de luchtha ven van Zaventem de eerste ontsnap ten uit de hel van Stanleystad. Hij zal ook toezicht houden op de eerste hulp verlening. De Sovjet-Russische pers heeft dinsdagavond de Afrikaanse landen opgeroepen „dringende maatregelen te nemen om aan de gevaarlijke toe stand in Midden-Afrika", ontstaan door de nieuwe crisis in Kongo, een eind te maken. Izwestia waarschuwt dat „de strijd van het Kongolese volk voor vrijheid en onafhankelijkheid zal doorgaan totdat geen spoor over is van de oude kolonialisten". Tevo ren had radio Moskou gezegd dat de Sovjet-Unie de actie in Kongo ver oordeelt. Tanjoeg (Zuid-SIavië) zei dat er „een grote onrechtvaardigheid be gaan is aan het Kongolese volk". Het is „buitengewoon dringend en hard nodig" dat de buitenlandse in menging in Kongo wordt tegenge houden, aldus het persbureau. Een Ethiopische woordvoerder in Addis Abeba noemde de actie een „ongelukkige stap". „Die zal een hoop moeilijkheden in Afrika scheppen". De permanente NAVO-raad in Pa rijs zei, unaniem „met begrip en goedkeuring" achter de Belgische actie te staan. Radio Algiers deed een heftige aanval op „de Amerikaanse en Bel gische inmenging en die van Tsjom- be en zijn huurlingen". President Johnson neemt de „vol ledige verantwoordelijkheid" op zich voor het Amerikaanse aandeel in de Belgisch-Amerikaanse luchtlandings actie te Stanleystad, zo deelde het Witte Huis in Washington mee. ROERMOND Het vinden van een verborgen schat kan de vinder grote moeilijkheden bezorgen, wan neer hij niet de juiste weg behandelt. Dit heeft de 24-jarige pluimveefokker L. R. uit Echt ervaren. Hij kocht in 1963 in Echt een boerderij. Toen hij zijn eigendom aan een nadere inspec tie onderwierp, vond hij op een zol der, tussen het stro, een metalen kist je. Daarin zaten twee sigarenkistjes en deze bevatten geld en sieraden. Een groot gedeelte van het geld, een bedrag van f 15.000 was waardeloos, daar de bankbiljetten waren verlo pen. Daarnaast bevond zich echter ook nog f 1200 aan geldige bankbil jetten in de kistjes, terwijl R. er ook nog gouden sieraden in aantrof. Dit alles had toebehoord aan de vorige eigenaar van de boerderij, die inmid dels was gestorven. R. deed aangifte van het vinden van het waardeloze geld maar hield de rest zelf en praat te er met niemand over. Daarvoor moest hij zich gisteren voor de recht bank te Roermond verantwoorden. Een familielid van de overleden vo rige bewoner had n.l. gemeend, dat de schat groter moest zijn geweest dan de aangegeven 15.000 gld. aan waardeloos geld en de zaak aan het rollen gebracht. Wegens verduistering van 1200 gld. en gouden sieraden eiste de officier van justitie een voorwaardelijke straf van zes maanden met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van 250 gld. of 25 dagen. (Van onze correspondent) ROME Het voornaamste en meest teleurstellende feit bij de Italiaanse ver kiezingen is dat de communistische par tij, die bij de kabinetsverkiezingen van april 1963 niet meer dan 25 procent van alle stemmen verwierf, thans maar liefst de 26 procent heeft overschreden. De Democrazia Cristiana liep terug met ongeveer drie procent, hetgeen beslist ook al niemand had verwacht. De partij van de Nenni-socialisten leed praktisch overal verlies, terwijl de liberalen bijna overal winst boekten, zij het bij lange niet wat men in de breed ste kringen had voorspeld. De onverwachte winst van de com munisten ondanks de dood van Togliatti en ondanks de jongste gebeur tenissen in Moskou betekent een hoogst ernstige waarschuwing en levert bovendien het bewijs dat het allereerste doel van de centrum-linkse politiek, na melijk het isoleren en aldus geleidelijk uitschakelen van de communisten, is mislukt. De uitgesproken anti-communistische politiek van de nieuwe partijsecretaris van de Democrazia Cristiana heeft ge faald, terwijl de dringende waarschu wingen van de kerkelijke overheid klaarblijkelijk door een groot percenta ge van die kiezers, die altijd op de ka tholieke partij stemden, in de wind zijn geslagen, hetgeen een prestigeverlies voor de Kerk betekent. Het ligt dan ook wel voor de hand, dat men in het Vaticaan met teleurstel ling en een nauwelijks verholen be zorgdheid van het resultaat heeft ken nis genomen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister Y. Scholten heeft dinsdag in de Tweede Kamer met nadruk verklaard, dat hij het niet ver antwoord vindt onder de huidige om standigheden aan de vier overgebleven Duitse oorlogsmisdadigers, gratie te ver lenen. Het verheugt hem, dat de grote meerderheid van de Tweede Kamer hem en het kabinet in deze beslissing kan volgen. Mr. Scholten betoogde, dat deze beslissing, die hij na rijp beraad heeft genomen, niet betekent, dat het verlenen van gratie aan Lages, Kotalla, Ausderfünten en Fischer, voor altijd is uitgesloten. LONDEN De kloof tussen communistisch China en Rusland is zich weer snel aan het verwij den, aldus hebben dinsdag gezag hebbende kringen in Londen mee gedeeld. Peking heeft Moskou laten we ten, dat de nieuwe leiders in het Kremlin zich moeten voegen naar de Chinese politieke en partij lijn, óf opnieuw zullen worden blootgesteld aan het propaganda- apparaat van de Chinese leiders. Volgens diplomatieke meldingen is het in het licht van het Chinese „ulti matum" aan het adres van het Kremlin twijfelachtig of het gesprek tussen de Russen en de Chinezen, dat twee we ken geleden in Moskou werd hervat, met enige kans op vooruitgang zal wor den voortgezet. Peking zou Moskou te verstaan hebben gegeven dat de vol gende stap in de Russische hoofdstad moet worden genomen, namelijk het formeel afzweren van het „revisionis tische beleid" van Kroestjev. De Chinezen zouden volgens waar nemers hun houding ten opzichte van Moskou verstrakt hebben, omdat zij te leurgesteld zijn over het streven van de nieuwe Russische leiders het oude ideologische beleid en de politiek van vreedzame coëxistentie met het Westen voort te zetten. De Chinese premier Tsjoe en-Lai, die deze maand vijf dagen lang besprekin gen heeft gevoerd in Moskou met de Russische leiders, zou na zijn terugkeer in Peking van mening veranderd zijn. Volgens de berichten zou hij zich oor spronkelijk akkoord verklaard hebben met de Russische leiders om te streven naar een verbetering van de betrek kingen tussen beide landen zonder dat er vooruitgang was geboekt in de ideologische gesprekken. Sinds Tsjoes terugkeer in de Chinese hoofdstad is Moskou meegedeeld dat er geen sprake kan zijn van een com promis, zolang de oude Kroestjev-lijn wordt gevolgd. Voorwaarde tot een dia loog zou zijn dat de Russen hun huidige politiek drastisch veranderen en wel in de richting van die van China. De Chi nezen zouden het meest bezwaar heb ben tegen de politiek van vreedzame coëxistentie. Zij wensen dat Rusland hun voorbeeld volgt in het voeren van een „revolutionaire" politiek ten op zichte van de ontwikkelingslanden in Afrika, Latijns-Amerika en Azï" Mao Tse Toeng: Zó moet het LEOPOLDSTAD Verwilderd, sid derend, met bloed bevlekt, sommi gen in shocktoestand, stroomden de be vrijde gijzelaars van Stanleystad de Kongolese hoofdstad binnen, aan boord van Amerikaanse vier-motorige vlieg tuigen. Nog bevangen van sehrik heb ben een paar ooggetuigen verhaald hoe de opstandelingen, die woedend waren omdat de Belgen kwamen, de blanken naar het Loemoembaplein joegen en op de menigte begonnen te schieten. De vluchtelingen zijn het er allen over eens, dat „wij dood geweest zouden zijn als de Belgen niet waren gekomen". Een 54-jarige Belg, al 30 jaar in Kon go, vertelde dat alle gijzelaars in hotel Victoria waren ondergebracht. „Om zes uur in de morgen hoorden wij de eer ste vliegtuigen met parachutistencom mando's overvliegen. Onze bewakers vroegen aan hun chef, kolonel Opepe, om orders. Daarna werden wij op een plein bijeengebracht. We waren er met een groep van ongeveer 250 mensen, toen een tweede groep gijzelaars, zo'n vijftig mensen, naar het hoofdkwartier van de opstandelingen werden ge bracht. Twee mensen die probeerden te ontsnappen werden neergeslagen". Een andere Belg, die zijn naam liever niet wilde zeggen, vervolgde: „Toen de Belgische soldaten nog maar een paar meter van ons af waren, hief kolo nel Opepe zijn geweer op en begon in de menigte te schieten, terwijl twaalf soldaten hetzelfde deden. Vrouwen begonnen te gillen, gewonde kinderen wilden nog opstaan. Daarna kwamen de Belgische soldaten en onmiddellijk sloegen de opstandelingen op de vlucht hun wapens achterlatend". Kolonel Opepe, een van de opstan delingenleiders, zou door zijn eigen mensen gedood zijn, toen hij probeerde Europeanen te redden, zo willen an dere berichten. Een vrouw verhaalde: „Ik was met mijn man en twee kinderen in een villa bij het vliegveld. De para's sprongen een paar honderd meter van ons huis neer, even later landden de vliegtui gen. Tussen het verschijnen van de vliegtuigen boven Stanleystad en het ogenblik waarop de para's ten aanval gingen, verliep ongeveer een uur. Dat was voldoende voor de buiten de wet gestelden om de Europeanen te her groeperen. De „simbas" riepen tegen de gijze laars, dat zij hen gingen fusilleren omdat de Belgen waren gekomen, aldus het ooggetuigenrelaas van de vrouw. De stoet werd naar de generale staf ge bracht en moest neerknielen. Uit de ge nerale staf kwam kolonel Opepe te voorschijn. Hij zei tegen zijn mannen: We moeten de Europeanen niet doden. En tegen df» Europeanen: Wees niet bang, zij zullen u geen kwaad doen. Hij had geen tijd om zijn zin af te maken, een mitrailleursalvo velde hem. Hij werd door zijn eigen soldaten neer geschoten, die daarna in de handen klapten". „De Belgen en Amerikanen zaten op de straat. Zij zagen er afgestompt uit. Zij geloofden niet aan wat hen te wachten stond. Er stonden dertig tot veertig tot de tanden gewapende op standelingen voor hen. Er stond ook een mitrailleur, die het eerste schoot. Het duurde dertig seconden voordat de blanken begrepen wat er gebeurde. Zij wilden op alle mogelijke manieren vluchten, zich achter de huizen ver schuilen of plat op hun buik werpen. De massamoord kon worden voorko men: een minuut later een waar mirakel verscheen een groep Belgi sche parachutisten. Ongeveer dertig op standelingen vielen onder hun kogels. De anderen slaagden erin te vluchten. Toen ik Stanleystad verliet duurden de gevechten voort, soms ze^* hevig. Er was nog geen enkele Kongolese sol daat van het nationale leger, alleen maar Belgische parachutisten, twee- of driehonderd. Zij hebben al gewonden. Die zijn met ons naar Leopoldstad te ruggereisd". ROME Mordecai Loek, de man die Egyptisch ambassadepersoneel vo rige week in een kist van Rome naar Kairo probeerde te ontvoeren, is dins dag per vliegtuig naar Israël vertrok ken, waar een aanklacht wegens deser tie hem wacht. Vóór zijn vertrek uit Rome, waar hij gedurende een week door de Italiaanse politie in verzekerde bewaring is ge houden, stond Loek de pers te woord. „Het is niet waar dat ik een deser teur ben. Toen ik Israël verliet was ik namelijk niet in actieve dienst", zei hij. Na deze opmerking verklaarde de Israëlische persattaché dat in Israël iedereen die uitwijkt naar een vijandig land (waaronder Egypte) en geschikt is bevonden voor militaire dienst, als deserteur wordt beschouwd. Loek, die in juli 1961 naar Egypte uitweek, verklaarde dat hij zich in Israël „veilig zal voelen". „Ik besef dat ik zal moeten boeten voor wat ik misdaan heb", verklaarde hij. In Israël wonen zijn echtgenote en vier kinderen. Hij verklaarde Israël te zijn ont vlucht na onenigheid met zijn vrouw. Vervolgens bezweek hij voor de Egyp. tische propaganda, die Israëlische over lopers belooft hen in de gelegenheid te zullen stellen door te reizen naar Australië en Canada. Bij aankomst in Kairo zou Loek echter prompt gevan gen genomen zijn. De premier van Maleisië, Abdoel Rahman heeft na een kabinetszitting aan de pers verteld dat een Neder lander heeft aangeboden een fonds te stichten om Maleisiërs te helpen die lichamelijk of geestelijk hebben geleden als gevolg van de ,confron- tatie'-politiek ran Indonesië'. De premier identificeerde de be trokken Nederlander als de heer A F. C. W eising er uit Amsterdam, die financieel secretaris van de overheid in Nederlands Nieuw-Guinea zou zijn geweest. De premier zei dat het kabinet de aanbieding welkom heet. Een woordvoerder van het minis terie van binnenlandse zaken in Den Haag zei dat een A. F. C. Weisinger niet bij het ministerie bekend is als een hoge ambtenaar in het bestuur op Nederlands Nieuw-Guinea. Dit is de eerste foto van de Franse Samborvijfling, gemaakt in een Pa rijs ziekenhuis. Volgens mededeling van een arts maken de kleintjes een goede kans in leven te blijven. De toestand van de moeder werd om schreven met „goed". (Zie verhaal op pagina zeven). (Advertenties) SELECTIEKLEDING Als u nu toch een das geeft, laat het dan een piekfijne zijn. Zo'n niet te kreuken, wel te wassen das van Hollenkamp. De 2e das (voor opa. neef, oom, zoon of ook voor pal) krijgt u dan voor de helft I AMSTERDAM BREDA EINDHOVEN ENSCHEDE HEERLEN ROTTERDAM Rechtstreeks particulier Gratis interieur-advies MAURIKSTRAAT 41 - BREDA Telefoon (01600 4 26 45 Achter Valkenierslaan. DAGELIJKS GEOPEND VAN 9-18 UUR OOK ZATERDAGS. HOFLEVERANCIER GROTE MARKT 25 BREDA Een heerlijk warm, BONTMANTEL met bijpassende bonthoed Breda - Tilburg: Den Bosch ...itHNW

de Stem | 1964 | | pagina 1