Engels disconto naar 7 procent Adviesprijzen van Philips beschermen' de consument AEG roos? TRflITAL Kritiek op gebrek aan beleid middengroepen FELU AEG ,,p•25 Geen paniek op Beursplein faillissementen HANDELAREN VERWACHTTEN HET AL: TER ZAKE—, markten waterstanden Amsterdamse Effectenbeurs 11 11 Omhoog om pond te beschermen Glamstoff komt met leerprodukt op de markt Metaaalbeambten vragen 7 percent 55" wil „Excelsior dividend passeren AMSTERDAM Pleidooi voor éénheid olielanden Ondanks Britse discontoverhoging Rotterdam en hoofdstad gaan havenkwesties bespreken NV V-secretaris legt zijn functie neer KORFBAL Tjoba 2 kraakt ONDO 1: 12-4! Verenigde Touw niet ontevreden DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 (Advertentie) HOOFDSCHOTEL? VLEES LONDEN Het Engelse bankdisconto is gisteren van 5 tot 7 procent verhoogd. Een woordvoerder van de Bank of En geland verklaarde, dat het disconto voor namelijk is verhoogd om de internatioe- nale positie van het pond sterling te ver sterken. De Westeuropese autoriteiten bleken de laatste tijd voorstander van een hoger Engels disconto. Washington wees het van de hand, omdat gevreesod werd, dat een verhoging van het Britse bank disconto het op het ogenblik tamelijk zwakke evenwicht op de Newyorkse geld markt zou verstoren. Een woordvoerder van het ministerie van financiën verklaarde, dat er vermoe delijk geen andere maatregelen zullen volgen. Het disconto bedroeg sinds 27 februari van dit jaar vijf procent. Effectenkringen in Nederland hebben reeds enige weken geleden een disconto verhoging door Engeland voorspeld. Dit neemt niet weg, dat men in genoemde kringen de verhoging van vijf tot zeven procent wel wat drastisch vindt. Men had op een verhoging tot zes procent ge rekend. De Engelse minister van financiën, Ja mes Callaghan, heeft maandag in het lagerhuis meegedeeld ,dat de verhoging van het bankdisconto ten doel heeft alle twijfel te laten verdwijnen aan de vast beslotenheid der regering tot handha ving van de tegenwoordige pariteit van het pond sterling en de afvloeiing van gelden uit het land te beëindigen. De regering verwacht naar hij zei een geleidelijke verbetering van de betalings balans, wanneer enkele van de factoren, die in 1964 de lopende rekening en de kapitaalrekening ongunstig beïnvloedden, hun kracht verliezen en enkele van de reeds genomen maatregelen hun invloed merkbaar doen worden. De uitzonderlijke maatregel van ver hoging van het bankdisconto zal deze maatregelen nog versterken en ze de tijd laten uitwerking te hebben, zo voegde de minister hieraan nog toe. De minister verklaarde verder, dat de regering bij het nemen van het besluit tot discontoverhoging uiterst zorgvuldig haar verantwoordelijkheid had afgewo gen als bewaker van een van de beide reserve-valuta's der wereld tegenover haar verplichting tot bevordering van een gezonde en gestadige expansie van de binnenlandse economie. Op lange termijn zal er verbetering ko men in de betalingsbalans, zo zei de mi nister doordat het economische leven zijn nieuwe vorm zal krijgen als gevolg van de middelen, die in de verklaring van 26 oktober j.l. werden uiteengezet. De kans bestaat, dat het duurder wor den van het geld de kosten van het le vensonderhoud doet stijgen. De twee en een half miljoen Britten, die huizen op hypotheek kopen, de talrijke kopers op afbetaling, de mensen, die een open kre diet bij een bank hebben, allemaal zullen ze een hogere rente moeten betalen. Op internationaal plan benadeelt de discontoverhoging niet alleen het herstel van de dollar, maar heeft zij ook de nei ging het geld in andere landen duurder te maken (Zwitserland, Zweden, Neder land en België bijvoorbeeld hebben hun rentetarieven de laatste maanden ver hoogd). Vroeg of laat kunnen deze ver hogingen alleen maar leiden tot een ver traging van de economische expansie en dus van de internationale handel, wat het gevaar voor een wereldomvattende recessie groter maakt, zoals bepaalde eco nomische deskundigen al hebben opge merkt. De Britse regering hoopt dat de sterke verhoging snel resultaat zal afwerpen en daardoor de duur ervan zal verminderen, waardoor de ongunstige gevolgen geen tijd zullen krijgen om zich te uiten. (Advertentie) Geëindigd door het verbindend worden van de slotuitdelingslijst is het faillisse ment van A. Oomen, Jacob Ruysdaelstraat 23 in 's Hertogenbosch. ARNHEM De met Algemene Kunst zijde Unie N.V. (AKU) gelieerde Verei- nigte Glanzstoff-Fabriken A.G. hebben na jarenlange research een nieuw pro- dukt ontwikkeld, waarvan men verwacht, dat het in de vorm van bovenleer een ruime toepassing zal vinden in de schoen industrie. Het nieuwe materiaal kan ook in andere takken van de leerindustrie worden gebruikt; toepassing in de kle dingindustrie is in ontwikkeling. Glazstoff verwacht, dat het nieuwe pro- dukt op de lange duur een belangrijke uitbreiding van het produktie-program- ma ten gevolge zal hebben. In 1965 zal met de produktie worden begonnen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In Nederland is volgens het algemeen orgaan voedselvoorziening niets te vinden van een constructief be leid voor de middengroepen, er bestaat ook geen constructief handelsbeleid. Zelfs de staatssecretaris van Economische Za ken, wiens taak een dergelijk beleid in feite is, houdt zich veel meer bezig met bijvoorbeeld de prijsbewaking, dan met het stimuleren van de activiteiten rond de zelf-risicodragende onderneming. Het algemeen orgaan voedselvoorzie ning oefent in zijn jaarverslag felle kri tiek op het gebrek aan beleid, juist voor de ondernemer in handel .ambacht en in dustrie. Deze ondernemer wordt, aldus het verslag, wel geduld, maar niet of nauwelijks aanvaard, laat staan, dat hij gewaardeerd of zijn werk gestimuleerd wordt. Er is geen constructief beleid, dat zich richt op het scheppen van goede en gelijke kansen voor ondernemers in de binnen- en buitenlandse handel. Er bestaat volgens het algemeen orgaan discriminatie tussen de ene sector van het bedrijfsleven en de andere, tussen grote en kleine ondernemingen. Het klimaat in Nederland is voor de individuele ondernemers in de handel toch al ongunstig, maar thans zijn er ontwikelingen gaande, die de individuele handelsonderneming als gevolg van maatregelen bovenaf bedreigen. In principe moet echter iedere handels onderneming, groot of klein, van te ver lenen faciliteiten gebruik kunnen maken. Iedere maatregel, die leidt tot bevoorde ling van de een ten koste van de ander, moet vermeden worden. DEN HAAG De werknemersorgani saties in de metaalindustrie hebben bij de werkgeversorganisaties voorstellen tot wijziging van de collectieve arbeids overeenkomst voor beambten in de me taalindustrie ingediend. Daaruit blijkt nu dat de werknemers organisaties bij hun voorstellen tot wij ziging van de cao voor handarbeiders ook de wens hebben geuit dat de cao voor handarbeiders de mogelijkheid wordt opgenomen vijf procent van de loonsom als ondernemingsgewijze diffe rentiatie te gebruiken voor het treffen van regelingen die van de cao afwijken. De werknemersorganisaties hebben ten aanzien van de cao voor beambten nu eenzelfde voorstel ingediend. De voorstellen van werknemers voor de cao voor beambten in de metaalindustrie behelzen verder: een inkomenverhoging van zeven procent, een geganrandeerd minimum-inkomen voor beambten van 23 jaar en ouder van f 477— per maand een aanpassing van de jeugdsalarissen aan dat genoemde minimum-inkomen gelijke beloning voor vrouwen en man nen, opheffing van de zgn. gemeente- groepenindeling. (Van onze correspondent) EINDHOVEN Gisteren hebben de 4000 Philipsdealers een rond schrijven thuisgekregen, waarin de N.V. Philips meedeelt, dat vanaf 1 december weens ghet opheffen van bepaalde verticale prijsbindin- en van diverse artikelen, gewijzigde verkoopvoorwaarden zouden gelden. Vanaf die datum zal Philips via advertenties de consumenten „adviesprijzen" geven voor 13 artikelen, waardoor de concurrentie strijd tussen de handelaren onderling beperkt zal blijven. Philips zegt deze maatregel te hebben genomen om „de consument te be schermen". De adviesprijs waarmee Philips wil gaan adverteren, is voor de handelaren niet bindend. De detaillisten mogen niet onder de inkoopprijs gaan. Zij hebben tus sen de inkoopprijs en de adviesprijs nog een vrij brede marge voor eventuele con currentie. De Philips-handelaren mogen hun artikelen in advertenties en etalages met niet meer dan één prijs aanduiden. Kortingen of reducties zullen dus niet meer worden toegestaan. Iedere consu ment kan de door Philips geadverteerde adviesprijs zelf vergelijken met de prijs die de handelaren voor de betreffende artikelen vragen. Door deze maatregelen zal iedere verwarring die eventueel kan ontstaan door advertenties met zgn. kor tingen, voorkomen worden. Verkoopge schenken of bijvoorbeeld het gratis aan brengen van televisieantennes is niet meer mogelijk. 55 DE COMMISSIE van de Europese ge meenschappelijke markt is van plan vol gend jaar 14 miljoen dollar te spenderen aan een onderzoek inzake de landbouw binnen de gemeenschap. Bij het onderzoek zullen 1.750.000 boer derijen zijn betrokken, een kwart van het totaal aantal. Boeren zullen worden ondervraagd over grondgebruik, type van veefokkerij, grootte van veestapel, landbouwoplei- ding, boekhouding, gebruik van machine rieën, coöperaties, manier van verkoop en het afsluiten van contracten met groothandelaren. DE TOT HET EN-NEN-concern beho rende Nederlandse Verzekering Maat schappij „De Unie" n.v., gevestigd te Am sterdam, en de n.v. verzekeringsmaat schappij „Emma", gevestigd te Haarlem, hebben tot nauwe samenwerking beslo ten. De directeur van de Nederlandsche Verzekeringsmaatschappij „De Unie" n.v. is nu tevens benoemd tot directeur van de n.v. verzekeringsmaatschappij „Em ma". OOSTERHOUT De jaarlijkse aan deelhoudersvergadering van de n.v. me- taalbuizenfabriek maatschappij „Excel sior" zal omstreeks 23 december gehou den worden. Directie en commissarissen zullen aan de vooraf te houden vergadering van houders van preferente aandelen A voor stellen doen over het wijzigen van de statuten, o.a. het verplaatsen van de sta tutaire zetel van Schiedam naar Ooster hout en het gelijkstellen van het boek jaar met het kalenderjaar, waarbij het in de bedoeling ligt om in het vervolg op het jaarverslag binnen zes maanden een interimbericht te publiceren. Verder zal verslag uitgebracht worden over het ver loop van de nieuw aangevangen activi teiten, welke gelijk te voorzien was belangrijke investeringen w.o. aanloop kosten hebben geëist. Hoewel het saldo exploitatie-rekening niet veel afwijkt van dat van het vorige boekjaar en er een bescheiden winst is gemaakt, zal in het belang van de liqui diteit worden voorgesteld over het afge lopen boekjaar geen dividend uit te ke ren. Op deze wijze wil Philips de consu ment beschermen tegen de minder bona fide handelaren, die de prijs zouden kun nen drukken ten koste van service en re clameverplichtingen. De adviesprijzen van Philips zullen over het algemeen overeenkomen met de oude prijzen van Philips-artikelen. De adviesprijzen en de verkoopwaarde van Philips hebben be trekking op de volgende artikelen: band recorders, broodroosters, centrifuge, droogscheerapparaten, haardrogers, koel kast, mixer, platenspeler, radio, stofzui ger, strijkijzer, televisie, wasmachine en de onderdelen van deze artikelen. Handhaven „We hebben dit al aan zien komen", zo reageerden over het algemeen de hande laren in elektrische en elektronische ap paraten, op onze vraag hoe zij tegen de komende maatregel van Philips aankij ken. Voor hen is de Philips-prijzenpoli- tiek zoals die na 1 december gevoerd zal worden uiteraard even gunstig als voor Philips zelf. De duidelijke bedoeling de verkoopprijzen zoveel mogelijk op het huidige peil te houden, een begrijpelijke reactie van het Philipsconcern, dat lange tijd hevig tegen de opheffing van de ver ticale prijsbinding heeft gevochten. Overigens weten de handelaren verder nog niets. Philips moet hen nog nader inlichten. Dat de in Eindhoven uitge dachte maatregel succes zal hebben, daar aan twijfelt men niet. „Philips is een machtig concern", zei een van hen, „wie zich niet houdt aan de regels van Eind hoven wordt gewoon uitgesloten." Men verwacht dat de adviesprijzen, die Philips zal hanteren, niet of weinig zul len afwijken van de thans geldende win kelverkoopprijzen. De handelaren zijn dan wel gemachtigd, binnen zekere per ken overigens nog, te doen „wat ze zelf willen", maar, zo verzekerde men ons namens de meeste dealers, van kortingen geven kan toch geen sprake zijn. „Je kunt niet èn goede service verlenen èn met kortingen werken." Vooral ten aanzien van ingewikkelde elektronische apparaten (t.v.) is dat be zwaarlijk, zo benadrukt men. De onbe taalde service vergt zeer veel mankracht. „En dat moet toch ergens uitkomen!" CENTRIFUGE U zult ervaren, dat Uw was in een wip winddroog is! De AEG centrifuge staat bekend om zijn enor me droogcapaciteit. Door de juiste verhoudingen tussen snelheid, breedte en vorm van de droog- trommei wordt een opti male droogwerking be reikt. Met veiligheidsdek sel, dus beschermd tegen grijpgrage kindervingers. met de producten AEG TELEFUNKEN OSRAM DJAKARTA De acht landen van de organisatie van olie exporterende lan den (OPEC) zijn maandag in Djakarta bijeengekomen voor de opening van hun zevende conferentie. De Indonesische minister van buiten landse zaken. dr. Subandrio, drong in zijn openingsrede aan op de solidariteit van de aangesloten landen om het hoofd te bieden aan buitenlandse investeerders, die met de technologie in handen „onze vooruitgang zouden kunnen belemmeren" De Indonesische minister voor de ba sisindustrie, werd tot voorzitter van de conferentie gekozen. De besprekingen vallen in drie delen uiteen, rapporten van de delegaties, besprekingen over de begroting van de OPEC en besprekingen van diverse vraagstukken, waarvoor de aangesloten landen zich geplaatst zien. Verwacht wordt dat het belangrijkste punt, waarmede e elegaties zich zullen hebben bezig te houden, het vraagstuk der royalty's. Wanneer de aangesloten landen een tegenvoorstel van de olie maatschappijen aanvaarden van grotere uitkeringen per barrel olie met terug werkende kracht tot het begin van dit jaar, moeten zij voor 31 december beslis sen. Op die datum vervalt het aanbod waardoor er in het komende jaar nieuwe onderhandelingen nodig zouden zijn. AMSTERDAM De openingskoersen van de internationale waarden waren gistermiddag op de officiële beurs bevredigend. Het verlaagde niveau tijdens de ochtenduren, als gevolg van de Engelse discontoverhoging van vijf tot zeven procent (zie hiervoor elders), werd niet verder voortgezet. Kon. Olie liep zelfs op van f 160.70 tot f 161.30. De slotkoers van vrijdag was f 161.10. De hoogste koers van gisterochtend vóór het bericht over de Engelse discontoverhoging, was f 162.50. 's Morgens drukten de verkopen voor Londense rekening de koers voor Kon. Olie 's Middags stapte het publiek op het sterk verlaagde niveau met kooporders in de markt. Unilever verbeterde van f 146.30 tot f 146.80 (f 147.30). Philips stond als een rots in de branding op f 158.80 (f158.30). AKU was goed prijshoudend op 485,5. Hoogovens werd een puntje lager op 568 geadviseerd. Alles bij elkaar viel de schade erg mee, aldus de beurs. De handel in alle hoeken bleef kalm. Van enige nervositeit was beslist geen sprake. De scheepvaartsector was eveneens kalm. Ook hier was de stemming merendeels gemakkelijker. Aandelen KPM werden twee punten lager verhandeld op 158,5. Kon Boot was prijshoudend, terwijl scheepvaart-Unie anderhalf punt inzakte tot 128,5. Van de leidende cultures gaf HVA een koersverlies te zien van anderhalf punt tot 146,5. De staatsfondsenmarkt lag er gedrukt bij als gevolg van genoemde discontoverhoging in Engeland. Ook hier bleef de handel zeer gering. In de lokale afdelingen vielen geen grote koersveranderingen te bespeuren. De orders waren schaars. Aandelen van de aanneming maatschappij Boersma werden hoger geadvi seerd op de gunstige gang van zaken. Ook Amev lag beter in de markt. Voor EMS werd een advieskoers op 220 (praktisch onveranderd) opgegeven. De zes pet obliga ties de Autofinancier werden voor het eerst verhandeld. De koers was 100 gedaan en bieden tegen een uitgiftekoers van 100. ROTTERDAM Tussen onze beide grote havensteden Rotterdam en Amster dam zijn op het ogenblik besprekingen gaande over de oprichting van een or gaanwaarin de problemen van de beide havens in nauw overleg kunnen worden besproken. Jn dit contactorgaan zouden vertegenwoordigers van beide gemeente besturen, de gemeentelijke havenbedrij ven en particuliere bedrijven zitting krij gen. De heer J. Laan, adviseur van het Rot terdams havenbedrijf, deelde hierover mee, dat, hoewel officieel nog niets is besloten een aantal instanties nog moet worden gehoord, de oprichting van dit contactorgaan wel vóór 1 januari 1965 zijn beslag zal krijgen. AMSTERDAM De heer C. W. Wingerden, algemeen secretaris van het N.V.V., zal om gezondheidsredenen zijn werkzaamheden voor deze vakcentrale moeten staken. Al in 1959 moest hij om gezondheidsre denen het alles vragende voorzitterschap overdragen aan D. Roemers, maar hij bleef als algemeen secretaris lid van het dagelijks bestuur van het N.V.V. De heer Van Wingerden, die o.a. plaatsvervan gend voorzitter van de sociale economi sche raad is geweest, heeft voor de P.v.d.A. zitting in de eerste kamer. DE NEDERLANDSE Dagbladunie n.v. deelt mee dat een voldoend aantal (niet royeerbare certificaten van) aandelen en/ of onderaandelen Nieuwe Rotterdamse Courant n.v., aandelen en/of onderaande len Algemeen Handelsblad n.v. en gewo ne aandelen en/of onderaandelen Ver- eenigd Handelsblad n.v. ter omwisseling in (niet royeerbare certificaten van) aan delen Nederlandse Dagbladunie n.v. is aangemeld en ingeleverd. We moeten ver in de historie van de Zeeuwse korfbalcompetities terug om een seizoen te vinden waarin de uitsla gen in de eerste klasse Z.K.B. wissel valliger waren dan nu. Tilpten we veer tien dagen geleden Ondo 1 uit St. Lau rens, na hun fraaie zege op Elto 1 waar door zij de leiding veroverden, als mo gelijke kampioenskandidaat kreeg deze kampioensdroom een gevoelige knauw. Door een sterk Tjoba 2, dit diverse oude crocks uit het eerste twaalftal in de gelederen heeft, werden de leiders volkomen gekraakt (12-4). Van deze ne derlaag profiteerde Animo 2, dat een nipte zege behaalde op het bezoekende Elto 1 (4-3), en nu de leiding van Ondo 1 weer overnam. Voor een geweldige verrassing zorgde het Vlissingse Vedo. De Vedo'ers slaag den er in om in Terneuzen nog wel Luc- tor 1 een 4-5 nederlaag toe te brengen. De Vlissingers lieten zich niet van de wijs brengen, ook niet toen zij 15 mi nuten voor het einde een reeds in de eerste helft veroverde 1-2 voorsprong zagen veranderen in een 4-2 achterstand. Joop Schout zorgde voor 4-3 en toen was het het veelbelovende Vedo-speelstertje Henny Doeland, die met twee keurige doelpunten haar club aan een kostbare overwinning hielp. Vedo 1, voor het eer ste seizoen in de eerste klasse rukte op naar de vierde plaats en heeft zelfs min der verliespunten dan enige ploeg in de kopgroep. Vedo heeft echter ook twee wedstrijden minder gespeeld. Hekkeslui- ter Volharding 1 was de koning te rijk met de eerste winstpunten. Het versloeg Togo 2 op eigen terrein met 8-5 en het gevolg is dat de ploeg uit Yerseke nu de rode lantaarn niet alleen meer behoeft te torsen. De stand in de eerste klas is nu als volgt: Animo 2 6-9, Tjoba 2 6-8, Ondo l 5-7, Vedo 1 4-6, Zuidwesters 1 6-6 Elto 1 6-6, Luctor 1 5-4, Togo 2 6-2, en Volharding 2 8-3. De uitslagen waren: 2a Stormvogels 1-Zuidw. 2 8-3, 3a: BKC 2—KVL 3-4, 3b: Animo 4Blauw Wit 2 12-3, jun.: Swift —DOS '55 6-2, Atlas-Blauw Wit 0-3, Tog —Ondo 16-3. (Advertentie) DRUNEN, 23 november. Fruit: Ap pelen 8-39, peren 6-29, andijvie 10-54, bloemkool 59, bospeen 13-28, knolrapen 10-14, knolselderij 2-17, komkommers 10- 46, per st. idem per kg 15-40, boerenkool 5-12, rodekool 6-23, sav. kool 5-19, witte- kool 6-15, kroten 6-14, prei 12-23, schor seneren 20-45, selderij 2-8, sla 4-23, sla- vellen 30-46 spruiten (geschoond) 30-98, 'ongeschoond) 20-58, kastomaten 25-150, uien 6-31, waspeen 10-21, wortelen 4-12, witlof 20-105. BREDA, 23 november, andijvie 55-60t bloemkool A 70-75, B 50-60, C 20-30, boe renkool 6-8, kroten A 12-16, B 5-7, rode kool 12-16, sav. kool - 7-10 witte kool 12-15, bospeen 20-30, prei 13-18, schorse neren A 55, selder- bos 2-6, knolselderij A 12-15, sla 1 13-16, 2 8-10, spruiten C 37 Aen 110-120, A2 90-100, A afw. 70, B afw. 40, BI 80, B2 55, peterselie - bos - 4-8, witlof Al 120-130, waspeen Al 13-14. ROTTERDAM, 23 november, totale aanvoer 1919, weekaanvoer 1250, nuchtere kalveren 669, prijzen (in ets per kg) resp. Ie, 2e en 3e kwal. vette koeien 365-400: 320-350, 295-315; varkens (lev. gew.) 198 194, 190; overzicht resp. aanvoer, handel, prijzen, vette koeien iets minder, kalm, gedrukt voor minder kwal. aflopend zeer flauw, worstkoeien 2.70-90 p. kg.; nuch tere kalveren als vorige week, zeer kalm, iets teruglopend, prima vleesvarkens van 1.98-2.02 p. kg. slachtzeugen 1.50-65 p. kg. BERGEN OP ZOOM Sla 6-19. sa vooi 7-15j bl.kool 14-76, r. kool 5-10, w. kool 6-11, waspeen 16-20, br. peen 7-8, spruiten 34-143, prei 12-26; witlof 34-118, andijvie 44-70, selderij 5-17, uien 12-22, boerenkool 4-15. Cox 17-28, goudreinette 15-23, golden delicious 14-39. GOES 23 november goudreinette 1 85-90 24, 80-85 25, 75-80 23, 70-75 19, 65-70 16, 2d 6, 2 85-90 17, 80-85 20. 75-80 16-17, 70-75 16, 65-70 12 3 grof 7.10-12; 3 fijn 6, kroet 6, jonathan 80-85 14, 75-80 17, 70-75 20, 65-70 18, 60-65 17, 2 75-80 13-17, 70-75 14-16, 65-70 6, grof 6, golden deli cious 1 85-90, 33-37, 80-85 31-39, 75-80 35- 40, 70-75 32-36, 65-70 25, 60-65 14, 2d 6; 2 85-90 22, 80-85 20-24, 75-80 23-26, 70-75 21-25, 65-70 15-19, 60-65 12-13, 3 grof 12-21 3 fijn 6-12, kroet 6.10, winston 1 80-85 15, 75-80 22, 70-75 23, 65-70 17, 60-65 14; com- tesse de paris 2 80-85 17. 75-80 18, 70-75 17, 65-70 10, 60-65 12, 55-60 10, 3 grof 8-12 fijn 6, saint remy 2 80-90 15-18, 70-80 16- 20, 60-70 20, 2d 14, 3 grof 9, 3 fijn 8; totale aanvoer hard fruit 5600 kisten. Groenten: p. st. kropsla 1 26, bloemkool al 52-77, a2 21-58, b2 21-40, afw. 16-24, knolselderij 1 716; 2 11 per bos: selderij 6-13, p.kg. aardappelen 14-15, wit lof al 114-128, a2 78-95, bl 85-118, b2 68 afw. 58, spruiten a2 42-49, bl 47-49, b2 20-35, knolselderij 1 22, andijvie 1 25, 2 16- 24, afw. 13, idem kas 1 28, spruiten gesch. al 52-58, bl 38, uien 2 7-14, afw. 6, kroten 2 9 bl 16, prei al 17-18, a2 16-18, groene sav. kool 1 13-18, witte kool 1 7, rode kool 2 10, bl 5-10, boerenkool 1 14, 2 11. KAPELLE, 23 november Ind.- en ex portveiling: Appelen: Goudreinette I 85 22—36 80 24—28 75 21—22 70 20 65 16 II 80 19 75 17 70 16 65 12 lid 6 III grof 6—12 III fijn 6. Jonathan I 75 16 70 20 65 18 60 16 II 80 13 75 6—13 70 6—14 65 6—14 60 6—12 lid 6 en doordr. III grof 6—6,5 III fijn 6 en doordr. Cox's Or. Pippin I 75 55 70 51 65 33—34 60 22—25 55 15 II 75 38 70 32 65 27 60 20 55 12 III grof 16. Golden Delicious I 85 26 80 30—34 75 29—37 70 31—37 65 25—28 II 80 21—32 75 20—33 70 22—28 65 17—23 60 12—18 III grof 12—20 III fijn 612. Zoete Ermgaard II 65 34 60 28—30 55 19—23 lid 12. Pomme d'Orange I 55 53 lid 21. Spencerappel I 80 6 75 12 70 6, valappels doordr. Geplukte kroet 6. Peren: Saint Remy II 80 19 70 21 60 21 lid 16 III grof 16 III fijn 13. Comtesse de Pa ris II 75 16 70 16 65 15 60 13 55 11 lid 9 III grof 13 III fijn 7. Gieser Wildeman II 50 32 lid 14 III grof 18 III fijn 8—14. Nouveau Poiteau II 65 15 lid 9 III grof 13 Zwijndrechtse wijnpeer II 55 22 50 15. Conference II 65 46. Doijenné du Cornice II 80 77 75 79 70 79—81 65 75 lid 60 59 lid 55 40. Diversen: noten p. st. I 1,5. Groenteveiling: witlof 95107, prei 1116 rode kool 5,5—7, witte kool 6,5, sav. kool 6, bloemkool 53. wassen met Een produkt van l'Oréal de Pari3 Konstanz 332 (onv.), Rheinfelden 252 13), Ottenheim 319 25), Straatsburg 277 (—29), Maxau 476 (—24), Plochingen 133 (—9), Mannheim 345 (—34). Stein- bach 122 (—11), Mainz 326 (—16). Bin- gen 237 17 Kaub 264 19 Trier 377 (—21), Koblenz 314 (—42), Ruhrort 529 25), Lobith 1157 12), Nijmegen 940 8). Arnhem 941 4), Eefde IJssel 448 10), Deventer 339 (+9), Monsin 5410 44), Borgharen 4040(—45), Bel- feld 1274 65), Grave beneden de sluis 513 (—72). ROTTERDAM De directie der n.v Vereenigde Touwfabrieken te Rotterdam deelt mede dat de gang van zaken gedu rende het lopende boekjaar niet onbevre digend is geweest, en dat zij verwacht dat de bedrijfsresultaten over 1964 niet zullen achterblijven bij die van het voor afgaande jaar, aldus een tussenzijdse mededeling. (Over 1963 werd een on veranderd dividend van 15 procent uitge keerd. 20/11 23/11 Staatsleningen Nederiana 64 5% Nederland 64 6 Nederland 58 4*/> Neo. Ned_ Ne<l. Ned. Ned. Ned. Staff 60 4»/» 60/2 4V. 59 4* 60 4* 61 4)4 47 3'/, Ned. 50/1-2 3)4 Ned. 54/1-2 3 Ned. 55/1 3)4 Ned. 55/2 3)4 Nederland 37 3 Ned. Grootb. 46 3 Ned. DolL 47 3 Ned. Invest. 3 Indiè 37a 99H 97 94ft 93% 93y8 S 92 91 91 HUH 79% 82,'. 82 84% 85% 85 y4 90% 97ft 90% Bank en kredietwezen B Neo Gem. si e 103 la. so58/50 4v. 92% Id. 251 60/3-5 VI. 9314 99% 96ft 941/8 93 y4 93 91% 90% 90% 79y4 8iy4 81 y4 84y4 843/4 85 90% 97% 102% 921/4 Rotterd. Lloyd Scüeepv. Unie 20/11 23/11 136 137 129% - Premieleningen Alkmaar 56 2>/t 20/11 23/11 Holl. Bank Unie 243% 243% Kasassociatle 135 134 Nat. Ned. eer.. 770 775 Ned. Crediet B. 214 215 Ned. Handel Md Ned. Middenst. B 106 106 Ned. Overzee B. 218 217 R.V.S. eert. d. 801 790 Slavenburg'* B. 206 206% A'dam Rubber 110% lliy4 HVA Mljen ver. 148% 147% industriële ondernemingen AJC.U. Dell Ml] L oert. Hoogov. üJAS.v.a Philips Gem. Bez Unilever o.va Dortsche Petr. Dortscne Petr. Kon. Petr. 20 485 ïid.io 569 158.30 147.20 737 737 161 485% 119.10 565 158.00 146.60 37 y4 737% 161.30 Scheepvaart an Luchtvaart HAJU. 102y4 102% java-Chlna Pak. 147% 146% KJLAL t oert. 72 K.N.SJJ1. Heb. 137% 137% Stv. MO. Ned. 130% Nlevelt Goudx. 97%$ v. Ommeren o.va. 242 244% A'dam obl. 51 3»/, 82% 82% ld. 58-1 80% 793/4 ld. 56-2 85 y4 85% ld. 56-3 85 85 Breda 54 79% Dordrecht 56 2'/» 79 Eindhoven 54 2V, Enschede 54 2V, 78% 78% 89 's Gravh. 52-1 2»/t 893 Idem 52-2 91% Rotterd. 52-1 2 893/4 Idem 52-2 2Ht 89ys Idem 57 87% 87% Utrecht 52 2'/. 105% 863/4 Z.-Holiand 57 27, 88 Z.-HoUand 59 27, 89 y4 89 converteerbare obligaties A.K.U. J 1000 4»/, |2 132% Gelder Zn. 4% 93 931^ KLM subord. 4% 89Te 90y8 Scbolten Foxh 4»/, 120 y2 119 Aand. In belegg. mljen Alg. Won da. bezit Converto 1-1 pb HBBbel.d«pA-2pb interbonda 1 pb A'dam bel jnO 50 Ln terunie 60 Nalo Kobe co Unites Ver. bex. 1894/50 Europat. 1 10 pb. 60 ƒ60 I 60 1315 1081 880 711 158.50 208 111 232 498 129.50 532 1318 1083 884 711 158 208 111 232 497 129.50 534 Baalt» kradlet, verzekering Alg. Bank Ned. 291 292 AMBO Bank 66.90 67.10 Cultuur bank 19 isy4 GKO, I»M*. 111 175 Industriële ondernemingen Alb. Hetfn Alg. H. mij Onr.G Arme A'dam Alg. Norit Md Amstei br. A'dam Ballast My A daniDroogdJVlij A'dam RU tuig My a n 1 k.m nat. bez. Apeid. nettenfabr. Beeren tricoUabr. Bensdorp Intern BerghJurg. ƒ250 Berkei's Patent Ëlaauwboed Blydenst. Will. Bols Lucas Borsumy Wehry Braatmacb. R'dam Breda mach. fabr Bredero Ver. bedi Brocades Bronswerk Buhrmann-Tetter Byenkorl Calvé Carps Garenlabr. Centr. Suiker Mij Cur. Handel Mij Da&lderop Oagra Desa. tapötfabi Dikkers en Co. Drie Hoefijzer* DJt.U. Duyvis Ja. Eroba Enth. Pletter!) Erdal Mty Excelsior Fittlngfabr fokker 624% 230 x 225 x 133 132 163.50 161 418 418% 447 130% 1303/4 320 315 67 66 341 343% 120 121 468 466 259 258% 205% 205 430 435 110 109 212.30 212.40 65 643/4 84o b 850 b 234 234 654 650 x 850 845 176 179 722 723 759% 763 b 981% 983 419% 421b 375% 375 255 253 276 280% 272 274 144 146 400 403% 2993/4 300 253 251 240 240 220 215 725 725 1993/4 190 131 1313/4 930 mm 20/11 23/11 Gazelle rywJabr. 285 288 Gelder Papier 130% 130 Gelderl.-Tleiens 487 488 Gero fabr. 277 277 Geveke en Co. 712 715 Gist- en Splr Jabr. 288 285 Grinten v. 1150 1155 Gruyter en Zn 07» 149 Hagemeyer Sc Co 460 448 't Hart lnstr. 138 139 Havenwerken 33U 330 Heem van der 321% 320 Hemeken's blerb. 455 448 Hero con. Breda 249 249 Hey broek-Zeiand. 382 383 Hoek's machXabr. 604 605 Holl. Kattenburg 102% 101 Holl. Beton Mij. 360 365 Holl. Constxw. 449 Holl. Melksuiker 248 248 Homburg 413 419 Hoogenboscb sch. 326% 325 Hooimeyer Zn. 135% 135% Indola 411 406 Lng. Bur. Bouwn 153 b 152 Interna tlo 288 289 Int gew. betonb In ven turn 403 404 JongeneeJ houth 435 x 430 Kemo 765% 760% Kempen Begeer Key houthandel Kledlngind. Smits Kiene Sulkerw, Kon. labr. vb Alex Kon. Papierfabr. Kon. Zout Ketjen Korenschoof Koudys voed. Kromhout mot. Kon. Ver. Tapijt Kwatta choc. Leeuw. Papier Leldse Woisp. Lmdetevee Macintosh Meel Ned. Bakk Mees "63 Menko Meteoor Beton Misset Ultg. Md- Moaa MuUecenOe. 217 250 x 122 288% 908% 224 b 183 115 525 336 254% 385 151 451 463% 226 115% 264 500 518 b 271% 133 y4 217 120 287% 914 180 116 530 335 246 382 151 453 464 226 115% 264 500 518 272% Mijnbouwk. werk. Naarden Chdabr. Nedap Ned. Dok. Md. N. exp. papxabr. Ned. Kabelfabr. Ned. Melkunie Ned. ScheepsbJvUj Nelle wed. v. Netam Nyverdal-Cate Oranjeboom Overzeese Gas Palemb. Ind. Md. Palthe Philips 6% cumpr. Pietersen auto's Reesink en Co Reineveld mach. Riva Rott. Droogd. Md Ruhaak en Co. Rijnstaal Schev. expl. Md. Schokbeton Schol ten Karton Schol ten Foxnol Simon de Wit Simon's embjabr Smit tranal. Spaarnestad Stokvis Zn. Stoomsp. Twen the Swaay van Tabak. Phil. c.v. Thomas en Drijver Thorns en v. bedr. Twe. Overz. Hand. Udenhout Steeni. Unilever 7*1» Idem 6% Idem 4*1* Utermohlen Utr. asfaitfabr. Varossieau Veenend. Stm jp. Ver. Bllkiabr. Ver. Glasfabr. n.b. Ver. Mach .labr. Ver. Touwfabr. Vettewlnkal 20/11 23/11 362 365 b 526 526 148 149% 93% 210 211 338 338 269% 269 94 92 220 317 317% 16U% 165 408 410 383 385 115 b 95 98 57.90 57.60 130 135 178 180 173 b 335% 335% 237% 240 91 90% 2Z1 220 32 4 475 476 V 20 700 2*0 147 965 231 147 «DO 234% 135 965 79 78 307 218% 217% ö99% 695 25Ü 2*iÖ% 99% 98% 145% 195% 138% 136 116% 166% soy. 80% 426 b 295 301 295 298 289y. 300 264% 264% 172 170% 390 x 403 420 b 164% 165 Vlhamd VlLsangen katoen Vredestetn rub. Vuicaansoord Walvisvaart Wereldhaven Wermnk's Beton Wessanen Wilt. t eyenoord Wit's textiel Wyers Ind H. Zaalberg Zeeuwse Confect. Zwanen berg-Org Mijnbouw en petroleum 20/11 23/11 169 167% 225 224 212 218 122% 123% 63% b 61% 464% 460% 210 210 437 439 196 194 213 210 538 540 1U8 108 302 305 989 990 Alg. Expl. Md. Billiton le rubr. Biliiton 2c rubr. Kon. Petr. 1 a 20 Idem 6 6 20 Moeara Enim Id. cert. opr. 1/1Q ld. 1 winstbew. Id. 4 winstbew. Oost-Borneo Md. Scheepvaart 40 40 516 427 160.80 161.30 427% 161.50 161.10 1845 2977.50 2977.50 3350 3325 77 b 78 Furness Oostzee Dollarfondsen Anaconda Bethlenem Steel General Electric General Motors Proct. and Gamble Republic Steel Shell OU U.S. Stee) 465 97 55 ya 37 89ft 89% «ft 59% 55% 55y« 90% 98« 80% 44ft 55 b bieden v gedaan en bieden gedaan en iaten z laten d S dividend c ex claim

de Stem | 1964 | | pagina 7