Walcheren R] kNBENDE'S 3 VIEUX ZUID-BEVELAND Zeeuwsch-Vlaanderen Chefarine .4' E Vade jaai „hij zr Kenterin Ned. Rur MIDDELBURG VLISSINGEN GOES HULST KHB TERNEUZEN OOSTBURG TERNEUZEN Mysteries 11 op veel sen beluste far Betere bestrijding van pijn en griep! Kunstmaandorkest in Concert- en Gehoorzaal Dagblad De Stem Gemeente wil grond van „Levenslust" Concert Uitspanning door inspanning m HB S vieux speciaal*** Intocht St.-Nicolaas Ouderavond Robur Ged. Staten openen rekening courant voor havenschap i.o. Tentoonstelling van vogels in Casino „St.-Bernardus" vierde 25-jarig bestaan Hangaar uitgebrand kofferschrijfmachines J. Dome is kampioen keiser-koningschieting Oriënteringsrit van MAC St.-Philipsland HOOGWATER Vandaag Morgen PsychopcA Zeeuwsch Voor het eerst DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 MIDDELBURG Het „Kunstmaand orkest" o.l.v. Anton Kersjes heeft in Zeeland een grote mate van populariteit. Dat bleek wederom in de concert- en gehoorzaal, waar in een door de Z.V.U. verzorgd concert door bovengenoemd orkest de zaal nagenoeg geheel gevuld was met liefhebbers van goede muziek. Op het programma stonden werken van Beethoven en Brahms, op zichzelf componisten waar we niets op tegen heb ben. Toch heeft het concert ons niet he lemaal kunnen boeien, wat op zich weer niet aan de uitvoerenden behoeft te lig gen dan wel aan de door hen te spelen muziek. De symfonie no. 2 in D groot van Brahms, na de pauze uitgevoerd, is een naar onze smaak te lang werk om in de ban van gespannen luisteren gekluisterd te blijven. Dit geldt speciaal voor de eerste delen, waarbij men muzikaal een lang uitgesponnen verhaal vertelt, dat in een veel korter tijdsbestek kan worden gezegd, zodat mc-n een gevoel van on rust krijgt en naar het einde van het deel verlangt, dat nog ver verwijderd is. Slechts een enkele maal wordt dit onder broken door heftige melodische passages bij de strijker groepen. In de laatste delen gelden onze bezwaren veel minder en werden we er vanzelf weer bijgehaald door orkest en dirigent. Het publiek dacht er kennelijk anders over en het bracht dirigent Kersjes en de zijnen een grootse hulde in de vorm van langdurig applaus. De avond werd geopend met de ouver ture „Leonore" no. 3, waarbij het orkest in grote bezetting optrad. Deze ouverture is te beschouwer, als een symfonisch ge dicht en zeer goed uit te voeren in de concertzaal, hoewel in deze zaal de bla zers gerust iets minder volume hadden kunnen produceren. Het tweede werk van Ludwig van Beethoven was diens „Tripelconcert" in C groot, waar aan solistische medewer king hun bijdrage leverden, de pianiste Danielle Dechenne, de violist Herman Krebbers en de cellist Jean Decroos. Naast de solistische trekjes, met bege leiding van het Kunstmaandorkest, kreeg men hier ook trio-spel te horen, waarbij we vooral genoten hebben van de zan gerige toon van cellist Jean Decroos. Af en toe moesten we toch nog wel eens terugdenken aan degene, voor wie Beet hoven dit concert geschreven had, n.l. voor zijn leerling Aartshertog Rudolf van Oostenrijk en diens twee musici, die hij in dienst had. Het moet voor deze Aarts hertog en dezijneri toch wel een hele op gave geweest zijn, om dit werk naar behoren uitgevoerd te hebben gekregen. Al met al geloven we toch wel, dat het jeugdconcert, dat diezelfde middag werd uitgevoerd een afwisselender karakter had dan deze avond. Men kreeg daar naast twee delen uit het concert voor twee violen van Bach, de bovengenoem de ouverture en de ouverture de „Hé- briden" voorgeschoteld. Orkest en direc tie waren vol lof over de grote interesse waarmee de jeugdige toehoorders de te spelen werken beluisterden. En wie de jeugd heeft heeft.... A.L. Buurtwinkelcentrum De begin dit jaar opgerichte Stichting Bedrijfspanden Middelburg heeft zich als eersé doel gesteld op zo kort mogelijke termijn in Zuid een aantrekkelijk veelzijdig buurt winkelcentrum te stichten. Voorlopig is gedacht aan maximaal dertien winkels. Door combinatie van eenheden kan dit getal in de praktijk lager liggen. Gega digden voor een winkel in de levens middelensector hebben zich inmiddels bij de Stichting kunnen aanmelden. Het ligt namelijk in de bedoeling nog het vol gend jaar een levensmiddelenbedrijf in een noodvestiging in Zuid te openen. Hopelijk zal het winkelcentrum in de Stromenwijk in 1965 de al lang beoogde uitbreiding kunnen ondergaan. Politie onderbezet Burgemeester en wethouders hebben de raad medegedeeld, dat de sterkte van het politiekorps (38 man) nog altijd te gering is De toe nemende drukte 's zomers en de aanleg van de Magistraatwijk maken een uit breiding zeer gewenst. De parkeerzone in de binnenstad heeft deze zomer veel aandacht en tijd van de politie gevraagd Het is gewenst een aparte controleur voor dit werk aan te stellen. Het geld ontbreekt om deze man te kunnen aanstellen. De wel eens ge opperde uitbreiding van de parkeerzone in 1965 zal daardoor waarschijnlijk niet kunnen worden doorgevoerd. De financieringsmogelijkheden van het nieuwe politiebureau zitten niet helemaal lekker. B. en w beraden zich over de te volgen gedragslijn Nieuw en St.-Joosland WACHTHUIS Het gemeentebestuur heeft besloten een stenen wachthuisje voor buspassagiers te plaatsen bij de in gang van de oude begraafplaats aan de Oude Rijksweg in de kom van het dorp. omdat de bestaande wachtgelegenheid, de hal van een kapperszaak gedurende de vroege morgenuren en in de avond, evenals op zondag, gesloten is. De kosten zijn geraamd op 2.400,waarin door Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTEKS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1, elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. n.v Streekvervoer Walcheren 750 wordt bijgedragen. De desbetreffende begrotingswijziging is door het gemeentebestuur vastgesteld ter goedkeuring voor Gedeputeerde Staten Optie bouwgrond Het gemeentebe stuur heeft voor de tijd van één jaar optie op bouwgrond aangeboden in plan- Noord. Dit op verzoek aan de kerkvoog dij der Ned. Herv. gemeente en aan de heer A. H Baurdoux tegen betaling van 1% van de koopsom van de grond per jaar voor het recht van optie De koop som voor de grond van de kerkvoogdij bedraagt 20.040,en die van de heer A H. Baurdoux 9.000, De volkstuinvereniging „Levenslust", heeft een schrijven van het college van b. en w. ontvangen, waarin wordt meege deeld, dat het in de bedoeling ligt om zeventig percelen grond terug te nemen. Dit kwam naar voren op de jaarver gadering van Levenslust in het Scheide kwartier. Voor deze vergadering bestond een niet al te grote belangstelling. Iets meer dan vijftig van de ongeveer 250 leden gaven acte de présence. Een voorstel van het bestuur om de verleturen van de bestuursleden voortaan in plaats van met een rijksdaalder met vier gulden te vergoeden werd aange nomen, evenals een voorstel om het boetebedrag van het niet nakomen van de verplichte werkuren te verhogen van f 1,25 tot f 3,75. Bij de bestuursleden waren aftredend de heren J. van der Made, secretaris, B. Schuren, voorzitter onderhoudscommissie, L. Geertsen, voor zitter disciplinaire commissie en C. A. de Blonde, voorzitter van de inkoop. Al len werden herkozen. Verder werd voor zien in twee vacatures tot secretaris van de disciplinaire commissie werd geko zen de heer A. Lous, terwijl de heer G. Posthuma benoemd werd tot secretaris van de onderhoudscommissie. Jeugd en muziek Woensdag om 19.45 uur zal in de muziekschool de ad junct-directeur van de Jeugd en Muziek, de heer Ru Sevenhuysen, het tweede deel van de cursus „Geniet meer van muziek" geven. Tevens wordt er door J. en M. in de afdeling Zeeland overwogen om een provinciaal jeugdkoor op te richten. Belangstellenden hiervoor kunnen zich bij het bestuur opgeven. Visaanvoer In de week van 16 t.m. 21 november werden bij de mijn te Vlis- singen de volgende hoeveelheden vis aan gevoerd: 5358 kg garnalen, 248 kg bot, 303 kg schar, 1827 kg schol, 626 kg wijting, 1 kg tong en 1516 kg kabeljauw. Wim Sonneveld Woensdag 25 nov. 8 uur geeft het cabaret Wim Sonneveld een voorstelling in de schouwburgzaal van hotel Britannia. Het gezelschap komt op uitnodiging van de stichting Algeme ne Kunstkring. Feestavond Marine Woensdagavond 25 november geeft de afd. O.S. O. van het Vlissingse Marinepersoneel een feest avond in het Concertgebouw. Oost- en West-Souburg De jubileum-uitvoering van de ge mengde zangvereniging „Uitspanning door Inspanning", die in „de Zwaan" werd gehouden, mocht wat de muzikale prestaties aangaat zeer zeker geslaagd heten. Deze zangvereniging, die momen teel 25 leden telt en de oudste zangver eniging in Souburg is, kampt met een groot tekort aan leden. De jeugd heeft te weinig belangstelling voor de zangkunst en laat dit ook blijken door niet aan wezig te zijn. Het is bij „UDI" net als bij vele zang verenigingen: de „oudjes" blijven jaar in jaar uit wachten of er zich nog een aantal jongeren komen aanmelden, maar het wachten is praktisch tevergeefs ert mocht hier niet spoedig een verande ring in komen, dan zal ook „UDI" ge noodzaakt zijn te verdwijnen. Dit is waarschijnlijk één van de weinige (maar grote) problemen, waarmee deze vereni ging te kampen heeft. Voorzitter Reyer- se getuigde hiervan in zijn openings woord. Hierna was er gelegenheid tot feliciteren, waarna burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny, benevens diverse zusterverenigingen het woord voerden en hun blijken van waardering met de zangkunst vergezeld liet gaan van een enveloppe met inhoud. Wat het programma betreft kon ge sproken worden van een echt concert; het is n.l. vaak een „slechte", zij het dan om publiek te trekken, gewoonte, om na de zang één of ander toneelstuk op te voeren. „UDI" is hier al wat van af geraakt en terecht. Het openingsnummer was van Pachel- bel. Diens cantate „Was Gott tut, das is wohlgetan" werd gezien de koorverhou dingen op verdienstelijke wijze uitge voerd onder leiding van de jonge diri gent Philip Feij. Hierna volgden twee a capella nummers, waarbij „Christus Fac- tus Est" van Anerio het beste uit de verf kwam. Het „Te Deum" van Mozart bleek een iets moeilijker opgave; hier kwamen nogal eens ritmische schomme lingen in voor, maar het geheel sloot in elk geval en daar tekent de directie voor. De pianobegeleiding was in de be trouwbare handen van Leen Zietze, die zich later nog deed gelden als solist in een wals van Chopin (cis klein) en de op markante wijze gespeelde Seranata Andalusa van de Falla. Dirigent Philip Feij konden we nog horen in drie werken voor hobo met piano, waarbij het Concerto no. 8 van Handel het meeste indruk op ons maak te. De sonate van Corelli bevatte in de eerste delen kleine oneffenheden, die echter door deze twee ervaren musici tot kleinigheden beperkt konden blijven. Na de pauze werd er een lichtere toets aangeslagen met werkjes als „Nur die Liebe macht uns jung" en het slotnum mer „Ein Walzertraum" van Oscar Strauss. Bij Mozart en Pachelbel had de diri gent een hobo en cello als instrumen tale bijdrage toegevoegd, op zich zelf zeer verdienstelijk, mits er ook een aantal violisten aan het geheel meege werkt hadden. Nu had deze bijdrage een averechts effect. A. L. Westkapelle V.V.V. tevreden over 1964 Ter be spreking van het seizoen 1964 kwam het bestuur der VVV Westkapelle onder voorzitterschap van de heer M. Huygens in vergadering bijeen. Uit de gegevens van de heer A. Huibregtse, secr. der VW bleek dat het een buitengewoon goed seizoen is geweest. In 1965 zal de accom modatie van de stranden uitgebreid wor den. Ook zal een nieuwe folder verschij nen in 1865. (Advertentie) N.V. DISTILLEERDERIJ V/H SIMON RYNBENDE ZONEN - SCHIEDAM GOES Duizenden kinderen met bij na evenveel ouders waren zaterdag middag getuige van de feestelijke in tocht van Sint Nicolaas. De Goese Mid denstands Centrale had voor een groot se omlijsting gezorgd. Toen om half drie een hoorngeluid aankondigde, dat het m.s „De Hoop" van schipper Verburg in aantocht was stonden op de A, J. Kade de muziekgezelschappen Euphonia en Excelsior te wachten alsmede 2 ponywagens volgeladen niet geschenken een comité van ontvangst van de G. M.C. en een rasechte schimmel. De Sint maakte eerst op de schimmei, ge zeten en omringd door zijn tien zwarte Pieten, een rijtoer door de stad Om half vier werd de Sint met zijn gevolg welkom geheten op het bordes van het stadhuis, waar voor zijn aankomst een reportage werd verzorgd van de rij toer door de presentator van dit G.M. C.-evenement Jan van Stee. Loco-burgemeester Visscher sprak 'n welkomstwoord, en Sint Nicolaas een wederwoord, waarna de Pieten het nog overgebleven strooigoed over de jeugd lieten nederdalen. Vervolgens werd Sint Nicolaas in de raadzaal een offi ciële ontvangst aangeboden door het Goese gemeentebestuur, waarbij loco- burgemeester J. S Visscher de hoop uitsprak, dat de Sint ook nog Den Haag zou aandoen, om daar enkele mensen, die minder braaf zijn geweest t.o.v. de ontwikkeling van Goes in de zak te stoppen. Sint Nicolaas vond het jammer, dat de kernaanwijzing voor Goes minder goed is uitgevallen, waarbij hij de schuld niet alleen aan Den Haag maar ook een beetje aan het Provinciaal Be stuur wilde geven. Ook sprak de Sint nog over de versiering en verfraaiing van Goes, waarbij hij pleitte voor een permanente verlichting vooral in het seizoen Tot slot overhandigde Sint Ni colaas geschenken voor de burgemees ter. de locoburgemeester de gemeente secretaris en de wethouders. De R.K.S.V. Robur heeft voor de eer ste maal in haar geschiedenis een ou deravond georganiseerd. Via de N.K.S. was ir. H. Hopster bereid gevonden op deze avond het onderwerp Jeugd en Sport behandelen. Jammer was de geringe op komst van de ouders, omdat ir. Hopster in zijn korte betoog enkele belangrijke problemen aansneed. Ir. Hopster zag het niet op deze avond komen van de ouders als een gebrek aan verantwoordelijkheid van hun zijde ten aanzien van de jeugd. Na een kort historisch overzicht over de ontwikkeling van de sport en de daar mee groeiende problemen van de jeugd in die sport zei spreker, dat voor sport- verdwazing gewaakt moet worden. De jeugd is anders geworden. Vroeger had de jeugd maar te doen wat door de ou ders en de leiders gezegd werd. Met de vooruitgang van wetenschap en techniek is ook de jeugd vrijer geworden. Veel van de persoonlijke verantwoordelijkheid verdwijnt (sociale verzekeringen, wette lijke aansprakelijkheidsverzekeringen, ziektegeld). De verantwoording wordt steeds meer afgeschoven naar andere personen en instellingen. Toch zullen vele idealen moeten gaan herleven. Jeugd moet zelfwerkzaamheid worden bijgebracht. Meer contact dient te worden gelegd tussen gezin school en vereniging, waarbij samen gepraat moet worden over de opvoeding van de jeugd. Ook dienen de ouders hun belang stelling voor hun kinderen te tonen op het sportveld, waarbij tegelijkertijd de ouders de sportsuccessen van hun kin deren niet dienen te overdrijven. Pas dan heeft de sport ook een taak in de vorming van de maatschappij, waarvan het gezin de kern is. Hoedekenskerke Industrieterrein De raadsleden die vanavond in openbare vergadering bij eenkomen, gaan praten over de wijzi ging van het uitbreidingsplan Kwaden- damme. Dit houdt dan in een uitbreiding van 't bestaande uitbreidingsplan en 't aanwijzen van een bepaald terrein aan het begin van het dorp als industerie terrein. Kapelle Onderscheiding Het is veertig jaar geleden, dat de heer P. Gijssel in dienst trad van de familie de Jager. Ter ge legenheid hiervan kreeg de heer Gijs sel de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Te zij nen huize werden hem de versierselen behorende bij deze onderscheiding op gespeld door burgemeester Van Suyle- kom. Van zijn werkgever, de heer L. de Jager, kreeg hij een televisietoestel. Te gelijk werd het feit herdacht, dat de heer D. Sonk vijf en twintig jaar ge leden in dienst trad van de familie De Jager. Hij kreeg een gouden horloge. Intocht Sint-Nicolaas De jeugd heeft Sint-Nicolaas met zijn knechten zaterdagmiddag een hartelijke ontvangst bereid bij zijn intocht. Honderden kinde ren en ouderen waren bij het gemeen tehuis toen de Sint daar om half twee aankwam Vervolgens ging het in op tocht door alle straten Daarbij liepen mee het tamboer- en pijperkorps „on- ge Kracht" en het tamboerkorps van de muziekvereniging ,,Ons Genoegen". Voor het gemeentehuis werd het ge heim bekend gemaakt van de folders, die waren verspreid ter gelegenheid van deze intocht. Velen konden om een bo terletter. N.V.V.-avond De afdelingen Kapel- Ie, Biezelinge en Wemeldinge van het N.V.V. hielden vrijdagavond in hotel ,,De Zwaan" een familie-avond waar van de leiding berustte bij de heer J. J. van Stel. Districtsbestuurder Luckaart uit Goes sprak over loonpolitiek. Door het gezelschap ,,De Plankeniers" uit Rilland werd opgevoerd het toneelspel ,,De beste jaren van ons leven." N.C.V.B. bijeen Onderleiding van mevr. Balkenende-Sandee hield de af deling Kapelle-Biezelinge van de NCVB haar maandelijkse vergadering. In een kort woord herdacht zij de overleden leden mevr Sandee-Staal en mevr. Clemerit-Andeweg Spreker was ds. Teutscher, herv pre dikant te Goes over het zendingswerk zoals dat gebeurt op Nieuw Guinea. Kloetinge Bazaar De v.v. „Kloetinge" hield een uitstekend geslaagde bazaar in „Ami- citia" ter versterking van de kas. De voetballers hadden weer voor bijzonder aardige attracties gezorgd die een flinke belangstelling genoten. Bovendien waren er veel waardevolle prijzen die al in het teken stonden van het komend Sinter klaasfeest. Lewedorp Prijskaarting: NKV Er werd een prijskaarting gehouden van het NKV. Er waren in totaal 16 deelnemers voor deze prijskaarting. De le prijs was voor J. Steenbakker en B. Traas met 27 punten. 2 F. v. Garsel en J. Vermeulen 25 p., 3 L. Traas en J. Pieters 19 p. Voor de kerstdagen hoopt het NKV een grote wil de prijskaarting te houden. Hoewel het havenschap Vlissingen-Oost nog niet officieel is opgericht en dus nog niet over eigen geldmiddelen kan beschik ken heeft het toch reeds verschillende uit gaven moeten doen. Gedeputeerde Staten van Zeeland willen met het havenschap i.o. een rekening courant overeenkomst tot een bedrag van hooguit f 100.000,— aangaan teneinde het havenschap i.o. in de gelegenheid te stellen aan zijn ver plichtingen te voldoen. Zo zal het haven schap binnenkort voor uitgaven komen te staan met betrekking tot de benoeming van een directeur voor het havenschap Wolfaartsdijk Chr. Vrouwenbond De Ned. Chr. Vrouwenbond hield haair maandelijkse vergadering onder leiding van mevr. E. C. L. Goethals-Sneep. Mevr. J. Remijnse- op 't Hof bracht verslag uit van de ge westelijke vergadering. J. P. Balkenende uit Kapelle-Biezelinge hield een inte ressante lezing over het onderwerp: „Mensen uit één stuk". De Kerstavond zal, samen met Herv. en Geref. vrou wenverenigingen, gehouden worden op 22 december a.s. Christelijk Agrarische Bedryfsbond De Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond hield een ledenvergadering in het Dorps huis onder leiding van de voorzitter, de heer D. C Hannewijk. De hoofdbestuur der, de heer P. Minnaard uit Goes gaf een duidelijke uiteenzetting over de problemen rondom de nieuwe loonvor ming en de veranderingen in de sociale wetgeving. ADVENDO De muziekver. ADVENDO heeft in het Dorpshuis een goed bezoch te uitvoering gegeven. De avond werd geopend door voorzitter L. Pieterse, waarna het gezelschap en de drumband een aantal muzikale nummers ten ge hore brachten. Na de pauze voerde het toneelgezelschap Onderling Kunstgenot uit Goes op voortreffelijke wijze de klucht ,,Zie ze rennen" op. De avond werd met een gezellig bal besloten. H.B.C.-overwinningen Ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van de Hulsterse Biljartclub zijn in café de Bruyn door de jubilerende club twee ne derlaagwedstrijden gespeeld. Het toernooi waaraan verschillende clubs uit Zeeland deelnamen, zal tot Kerstmis duren. Zaterdag kwamen de biljarters van Hulst en Terneuzen tegen elkaar in het strijdperk. De partijen eindigden als volgt: Blommaert (Hulst)-de Mul (Ter- neuzen) 278—177; Schelfhout-van Eenna- me 306119; Leeraert-van Damme 135 119; Lampo-Janssens 169—21; Reyns-Moes 12481; de Thye-van Es 70—28; Taalman- Verstraeten 10948 en de Wilde-Janssens 4425. De einduitslag was een prachtige overwinning voor de Hulsterse biljarters en wel Hulst 1235 en Terneuzen 618 ca ramboles. Zondag speelden de biljarters uit Hulst tegen die uit Kwadendamme. Hierbij wa ren de uitslagen: Blommaert-de Rijk 290 48 Schelfhout-Beulen 32647 in deze partij behaalde Schelfhout in zijn serie wéér het hoogste gemiddelde: 105 caram boles Leeraert-de Pont 18130; Lampo -Boosman 84—36; de Theye-de Jonghe 113—39; Reyns-Pieters 13530; Taalman- Bek 10938; van Dorsselaer-de Reyk 22- 34. Hulst won met een verschil van 958 caramboles: 1260302. Het komende weekend zullen de twee sterke biljartclubs uit Sas van Gent en Westdorpe naar Hulst komen om te trachten H.B.C. een nederlaag te bezor gen. H.B.C. is na drie gespeelde wedstrij den nog ongeslagen. Conferencier kwam wel. In ons blad van zaterdag j.l. meldden wij, dat bij de show in het Bioscoopgebouw, georgani seerd door de instuiven van Hulst, St.- Jansteen en Clinge, de conferencier Ton v.d. Bos niet was komen opdagen. Dit is niet juist gebleken. De heer Van de Bos stond op het moment dat hij in Hulst op het podium had moeten staan, voor de aanlegsteiger van de veerdienst te Krui- ningen, die door de dichte mist gestremd was. Zo kwam het dat Ton v.d. Bos pas na de pauze de teeners met zijn uitste kende conferences kon vermaken. Bij 't ter perse gaan van ons zaterdagnummer vrijdagavond was dit echter nog niet be kend. Openstelling winkels Jn verband met de St.-Nicolaastijd zullen de winkels tot en met 27 november tot tien uur 's avonds geopend kunnen zijn. Op 28 en 30 novem ber zal het publiek tot negen uur 's avonds bij de middenstanders terecht kunnen. Op 4 en 5 december tenslotte mogen de win kels weer tot tien uur open zijn. Biervliet Hoofdkleuterleidster Als hoofdleid ster aan de r.k. kleuterschool alhier is benoemd mej. G. Lippens uit Aarden burg, m.i.v. 1 januari. De functie wordt thans tijdelijk waar genomen door mevrouw W van Dam- me-De Graaf uit Hoek. Breskens In heht Casino heeft de vogelvereni ging „De Vink" een tweedaagse ten toonstelling gehouden, die zeer druk be zocht werd. Door de fa De Roos uit Sas van Gent werd deze tentoonstelling opgeluisterd met bloemen en planten. Door de heer T. Verschoor werd een collectie elektrische treinen tentoonge steld. Als keurmeesters traden op E. Wes- sels uit Rotterdam, G. v d Watering en Cackermans uit Roosendaal en J Campfens uit Oostburg. Het kampioenschap werd gewonnen door: Kanaries E.K.: J. v d- Beender, IJ- zendijke; Kanaries O.K.: A v. Dale, Oostburg; Grote parkiet EK: C Bre vet, Breskens; Grote parkiet OK.: T. Swartelé. Breskens; Tropenkooi E.K.: C v. As, Souburg; Tropenkooi O.K.: M Claerhoud, Sluis; Bastaarden E.K. L. Wieme, Philippine; Bastaarden O. K.: L. Weeme, Philippine De verdere uitslag is: Klasse 5 Isabel: H. v 't Gelder 87 pnt.Nagtzaam 87 pnt.; Zilveragaat': C. Hoornick 87 pnt.; Zilverisabel: P. Ver sprille 89 pnt.; Oranjerood: H Nieu- wenhuizen 87 pnt; L Wieme 87 pnt; R. Roegiers 87 pnt.; A. de Vlieger 87 pnt; P. Morel 88 pnt.; J v d. Bunder 88 pnt.; M Wieme 88 pnt.; A Stakker man 87 pnt; A. v. Dale 87 pnt O- ranjerood Isabel: H Nieuwenhuise, der by; W. Wieme, 87 pnt.; A. Stokkerman 88 pnt.; Ph Cornelis 87 pnt.; A. de Vlieger 87 pnt.; Roodisabel schimmel: P Morel 88 pnt: Bronsschimmel: A. v. Dale 88 pnt.; Br. Roodag Schimmel: L Verheije 88 pnt.; A. v. Dale 87 pnt.; Br Roodisabelschimmel: A v Dale 88 pnt; Mozaiekisabel: P Morel 88 pnt.; A v Dale 87 pnt.; Grote parkieten: gebr. De Reu 89 pnt.; T Swartelé 89 pnt.; J de Voogd 89 pnt; C Brevet 87 pnt; Tropische vogels: Ph. Keymel 90 pnt.; C. v As 87 pnt.; P. Morel 90 pnt; G. Rammeloo 87 pnt.; J F. de Pré 87 pnt; M de Heer 87 pnt; Bastaarden: W. J. Boidin 87 pnt; Kwar tels P. Maas 88 pnt.; Grote parkieten: C. v. d Stel 87 pnt; Koster 90 pnt; Al deze prijzen zijn eerste prijzen door de deelnemers behaald Evangelische kerk In de Vrij Evan gelische kerk is een tweedaagse con ferentie gehouden waarvan ds. V. d. Molen uit Nieuwvliet en ds Praas uit Breskens de leiding hadden. De spreek beurten werden vervuld door ds J. Ka- relse uit Goes en ds, P. Muller uit Heerde. Op de avondbijeerikomsten was het thema „De structuur van het Evan gelie" terwijl op de middagbijeenkomst aandacht werd besteed aan de grond slag en het doel der Vrij Evangelische Kerk De zangvereniging „God is mijn lied" uit Breskens en het Vrij Evan gelisch zangkoor uit Nieuwvliet verleen den hun medewerking. Clinge In de versierde St.-Ceciliazaal vierde de EHBO-vereniging haar zilveren be- staansfeest. Temidden van de feestvie rende vereniging bevonden zich burge meester en wethouders, de voorzitter van de r.-k. Nationale Bond, dhr. A. Om- zigt, de voorzitter van de provinciale bond, dr. Hermans uit Kloosterzande, en vele leden van de verenigingen te Graauw, Terhole, Hulst, Nieuw-Namen, St.-Jansteen en Kloosterzande. De zilve ren voorzitter, Ch. Burm en het zilveren bestuurslid P. Daelman werden voor hun vele werk gehuldigd. 's Morgens was er een H. Mis in de parochiekerk, waarna in de middaguren op een drietal plaatsen een ongeval ge creëerd werd, zodat de EHBO-ers hun ervaring aan de belangstellenden kon den tonen. Op de feestvergadering sprak burgemeester Vercauteren waarderend tot. de EHBO. Om van die waardering extra blijk te geven werd een beade- mingspop geschonken. De voorzitter Van de Nationale Bond zei dat deze EHBO-vereniging een plaats m de gemeenschap heeft verworven, waarop zij wel degelijk recht heeft. De activiteiten zijn hiervan een duidelijk oewijs. En dan, de beide jubilarissen. Dhr. Daelman ontving van de bond het zilve ren bondsinsigne en dhr. Ch. Burm kreeg het gouden bondsinsigne. Nadat nog het woord gevoerd werd door de voorzitter van de voetbalver eniging „Clinge", die speciaal aan dhr. Daelman een bloemstuk en een fauteuil aanbood, richtten ook de beide heren dr. Casparie en dr. Hermans nog enkele woorden tot de feestvierenden en jubi larissen Feestavond KAV Het was voor een volle zaal, waarbij de KAV-afdelingen van Hulst, Nieuw-Namen en St.-Jansteen vertegenwoordigd waren, dat de, voorzit ster, mevrouw L. Buysrogèe-Hiel, in haar openingswoord de aanwezigen kon meedelen, dat er thans voor de leden een mogelijkheid bestaat om volgend jaar deel te nemen aan de reis naar Lourdes. Het programma voor deze avond was voor het grootste gedeelte door de leden zelf verzorgd. Er waren een tweetal to neelstukjes ingestudeerd ,,De vreemde bruidegom" en „De tandartsassistente". Beide stukjes werden goed vertolkt. Ook de zangclub „De nachtegalen" werkte mee aan de avond door het zingen van verscheidene liedjes en de opvoering van het toneelstukje „De taart van tante Charlotte". In de pauze werden versna peringen aan de aanwezigen aange boden. Kapelaan A. Verhage sprak de aanwezigen toe en wees op de prestaties van de jeugd. Hij sprak de hoop uit, dat er in de toekomst nog meer van derge lijke uitvoeringen gegeven zullen wor den. Het was een zeer genoeglijke avond die bij de aanwezigen ten zeerste in de smaak viel. Hoofdplaat Elektrisch net. Vandaag zullen in Hoofdplaat de twee laatste percelen op het elektrisch net worden aangesloten. Burgemeester Temmerman zal daartoe de eerste elektrische stoot geven in het perceel, dat bewoond wordt door de fa milie Fr. Thomaes en vervolgens in het perceel van de familie J. Thomaes. Deze mijlpaal zal feestelijk worden gevierd door de directe belanghebbenden. St.-Jansteen Raadsagenda Donderdagmiddag a.s. zal de raad tijdens de dan te houden openbare vergadering o.m. moeten be slissen over een voorstel van b. en w. tot het onteigenen in het belang van de volkshuisvesting van twee percelen in het exploitatieplan „West". Voorts zijn er voorstellen tot het verstrekken van een bijdrage van 50 procent in de kosten van verbetering van de verbindingsweg tussen de Julianastraat en de Oudestraat aan de Polder Widelanden, tot herzie ning van de exploitatierekening van het plan voor het kerkdorp Heikant, tot het verlenen van een subsidie van f 25,- aan de r.-k. Hulster Atletiekvereniging en tot verkoop van twee stukjes grond aan de Roskamstraat. Kloosterzande In de nacht van zaterdag op zondag is een hangar, op het erf van de land bouwer M. aan de Groenendijk, waarin ondermeer 7 gemet vlas was opgeborgen afgebrand. Binnen enkele ogenblikken was de hangaar met inhoud een laaiende vuurzee. De brandweer was spoedig ter plaatse doch kon weinig redden en moest zich bepalen tot het uiteenhalen van de brandende massa. Na ongeveer vier uur was het gevaar voor uitbreiding van de brand bezworen. Behalve het opgeslagen vlas bleken met de hangaar ook nog diverse landbouwwerktuigen te zijn ver brand, waaronder een zaaimachine, twee karren en twee eggen. De eigenaar, de heer M. was dit weekeinde afwezig. De hangaar werd geheel vernield. De schade die door verzekering wordt gedekt, loopt in de duizenden guldens. De oorzaak van de brand kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld. Koewacht Streckverbetering In café Van Re- moortere zal heden een voorlichtings avond worden gehouden voor de dames door de streekverbetering Koewacht. Het onderwerp „Goede, gezonde en goedkope voeding" zal o.a. worden behandeld. Er zullen gerechten worden gedemonstreerd, waarvan de aanwezigen zelf de smaak kunnen beoordelen. Behendigheidsrit Door de plaatselij ke afdeling van het Verbond voor Vei lig Verkeer werd een behendigheids- wedstrijd georganiseend op het vlas- droogtetrein aan de Emmabaan. De Uit- (Advertentie) VOOR Noordstraat 78 - telefoon 2304 slag was als volgt: 1 Th. Weemaes St.- Jansteen, 2 F. Herrewegh, Koewacht, A. Bouvré, Koewacht. De wedstrijd had een gezellig verloop een grote belangstelling en was zeer goed georganiseerd. Onderwijs In hotel „De Eenhoorn" werd een vergadering gehouden van de vereniging voor volksonderwijs, onderwij zers en oudercommissies verbonden aan de o.l.-scholen o.l.v. de heer P- Ver meulen uit Cadzand. Eenstemmig was de vergadering van oordeel dat er eens per jaar een „dag voor de openbare school" moet komen en voor 1965 wer den dan al verschillende suggesties aan het kringbestuur van volksonderwijs ge daan, die elk op hun merites beoordeeld zullen worden. Vrouwenbond N.V.V. In café Vic tory vergaderde de Federatie W.Z. Vlaanderen van de vrouwenbond van het N.V.V. o.l.v. mevr. J. Hensen uit Bres kens. De heer I. van Nieuwenhuize uit Cadzand verzorgde een dia-avond met plaatjes uit binnen- en buitenland. Hij verbond hieraan ook een wedstrijd, waar bij geraden moest worden waar de op name in de streek was gemaakt. Aanrijding In de Callenfelsstraat is de bromfietser B. J. in botsing gekomen met de personenauto van B. uit Aar- denburg. Er was materiële schade. J. kwam met zijn brommer een brandgang uitgereden. Raadsvergadering In de vergadering van morgen, woensdag, komen b. en w. met een voorstel om de gemeentelijke administratie uit te besteden aan de N.V. Dienstverlening Overheidsadmini stratie in Alphen aan de Rijn. Een en ander, kosten f 1750 per jaar, blijkt no dig, omdat de betreffende administratie grote vormen is gaan aannemen. Raadslid W. C. A. M, van Dongen (KVP) wordt aanbevolen om te voldoen in de vacature van A. van Terheijden in het bestuur Van de lagere technische school voor Oostburg en omstreken. De bereikbaarheid van het ziekenhuis wordt, vooral op de marktdagen, sterk vrminderd, door de vele parkeerauto's. B. en w. stellen nu voor om een wacht- verbod af te kondigen voor het gedeelte van de Raamstraat bij de toegang van het St.-Antoniusziekenhuis. De hoger wordende exploitatiekosten noodzaken 'n verhoging van de keurlonen. Voorgesteld wordt vijftien gulden te rekenen 'voor koeien en f 7,50 voor kalveren en var kens. Het betekent een stijging van res pectievelijk f 3,- en f 1,50. Er hebben zich twee gegadigden voor een stukje grond in 't Schuttebocht aan gemeld. Het zijn P. de Meulemeester uit Nieuwvliet voor 450 m2 en G. J. Mornout uit Oostburg voor 640 m2 De meterprijs is f 21,50. Tot slot vermeldt de agenda nog een voorstel om driehonderd gulden subsidie te geven aan de Vereniging voor Instru mentale Muziek te Middelburg, die don derdag 10 december alhier een concert zal verzorgen. Sluiskil Opening zakenpand Opnieuw be leefde het veranderende Sluiskil de ope ning van een modern zakenpand. Deze maal was het de winkel in tabaks-, huis houdelijke en galanterie-artikelen, speel goed en kantoorbehoeften van de heer G. P. M. de Caluwé aan de Spoorstraat. De officiële opening werd verricht door burgemeester mr. H. Rijpstra van Terneu zen, die de familie De Caluwé geluk wenste en prees om de snelle initiatief- name na 't bekend worden van de „ver plichte verhuizing" als gevolg van de kanaalverbreding. De opening van de modern ingerichte zaak is opnieuw een bewijs, dat Sluiskil leeft en zich langzaam maar zeker herstelt van de klap, die het door de kanaalver breding heeft gekregen, aldus de burge meester. De receptie, welke op de officiële ope ning volgde werd druk bezocht door fa milieleden, vrienden en relaties van de familie De Caluwé. Sluis Rederijkers De Rederijkerskamer De Oranjebloem heeft het toneelspel „De Garnalenvisser" in studie genomen. Dit stuk, in drie bedrijven en geschreven door Luuk van Wijk zal 27 en 28 no vember in zaal Lamminsvliet opgevoerd worden. Cabaret Onderwijzend personeel van de lagere-, en uloscholen in Zeeland, aan gesloten bij een van de drie (christelijke, katholieke en neutrale) organisaties, had een uitnodiging ontvangen om een caba retvoorstelling bij te wonen in het pa rochiehuis te Terneuzen. De voorstelling werd verzorgd door een aantal Amster damse collegae, die in Krasnapolsky zo veel succes hebben gehad, dat een uit nodiging voor een optreden in Terneuzen alleszins verantwoord was. Het hoofd van de openbare uloschool, de heer Van Vugt, sprak in zijn wel komstwoord zijn erkentelijkheid uit voor het voorbereidende werk van het oe cumenische" comité. ,,Wie praat, krijgt straf" was de al leszins schoolse titel van dit cabaretpro gramma. De Amsterdamse onderwijzers en onderwijzeressen hebben laten zien ook zij weten wat vrijetijdsbesteding is. AI met al was het een vlot en ple zierig programma dat de heer Van Vugt de wens deed uiten nog eens terug te komen en dat met geschenken, bloemen voor de dames en een bijzonder hartelijk applaus werd beloond. De „Provinciale Zeeuwse Schutters- bond" hield haar jaarlijkse Keizer- en Koningschieting op het liggend spel by de heer G. Doene. Aanwezig waren 4 keizers en 9 koningen en er werd ge schoten over drie ronden. In de derde ronde wisten de heren J. Doene en J. de Rijke de vogel te treffen en moesten dus kampen. Deze kamp ging ook weer over 3 ronden. In de tweede ronde wist de heer J. Doene de vogel weer af te schieten. De heer J. de Rijke miste, zo dat J. Doene kampioen voor 1964-1965 werd. Hierna organiseerde de vereniging "Wil lem Teil een gewone schieting op de liggende wip. hier waren 35 schutters van tien verschillende verenigingen die zich lieten inschrijven. Hoofdvogel J. Doene van Willem Teil te Ovezande; le zij vogel H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; 2e zijvogel J. Doene van Victoria te Kwadendamme; le bovenkal B. Vermeulen van Zeelandia te Ovezande; 2e bovenkal M. Allemekiiv- ders van Victoria te Kwadendamme; le onderkal Ko de Baar van Willem Teil te Ovezande; 2e onderkal J. Rijk Mz. van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; le klep C. D. Raas van Willem Teil te Ove zande; 2e klep J. de Rijke van Edele Handboog te Oudelande; 3e klep J. Doene van Willem Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels C. Bek van Soranus te Heinkenszand, vijf stuks. ST.-PHILIPSLAND De MAC St.- Philipsland organiseert vrijdag 4 decem ber de laatste oriënteringsrit van dit jaar. Er wordt om zeven uur gestart vanuit hotel De Druiventros te St. Philipsland waar ook de finish is. Na afloop zullen de deelnemers een mosselmaaltijd voor geschoteld krijgen. Yerseke Lampionoptocht Als voorspel van de grote tentoonstelling door de IVA had een lampionoptocht plaats. Bij de garage van de fa. v. Oeveren namen enkele honderden schoolkinderen hun lampion in ontvangst. Voorafgegaan door Mozart en de drumband werd een lichtstoèt ge- formeerd welke veel belangstelling trok. Na afloop werd aan de kinderen een versnapering uitgereikt. (Advertentie) Vier middelen in één tablet doen wonderen zonder de maag van streek ie maken! De vier middelen verenigd in CKv farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Van onze adverteerders GARAGE CAPPENDIJK VIERDE ZILVEREN BESTAAN Garage G. Cappendijk aan de Hulster- weg te Kloosterzande heeft op geslaagde wijze het 25-jarig bestaan gevierd. Tevens vierden de heer en mevrouw Cappen dijk hun 25-jarig huwelijksfeest. De re ceptie, die ter ere van de zilveren rage en het zilveren bruidspaar was aangericht, kende een bijzonder grote drukte. Aanvankelijk kwamen de buren hun opwachting maken, later andere vrienden, bekenden en relaties van de garage en familie. Burgemeester C. J. van ootegem bood de heer en mevrouw Cappendijk namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen aan. Morgen, woensdag 25 november, gé den voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert 6.50 en 19.26 uur; Terneuzen 6.16 en 18.52 uur; Vlissinger 5.51 en 18.22 uur; Wemeldinge 7.38 en 20.10 uur. MIDDELBURG City 20 uur Het huwelijksleven, 18 Kinderzorg 17 uur Uitdeling geschen ken Sport Steunt Zonneveld VLISSINGEN Alhambra 20 uur Irma la Douce, 18 i- TERNEUZEN Concertgebouw 20 uur Wim Sonneveld Luxor 20 uur Mariandl is verloofd BIERVLIET Winkelactie OOSTBURG Ledel 20 uur 55 dagen in Peking OOSTKAPELLE Ipenoord 19 uur Uitdeling geschenken Sport Steunt Zonneveld GOES Huize Den Berg 15 uur Uitdeling 6e' schenken Sport Steunt Zonneveld Prins van Oranje Duizend clowns, dool Ensemble SCHOONDIJKE 19.30 uur Raadsvergadering BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur De goede, oude tijd (toneel) ANTWERPEN KVO 14.30 uur Frederikr 19.30 uur De Walküre BIERVLIET Winkelactie OOSTBURG 19.30 uur Raadsvergadering BREDA Dr. van Mierlostraat 37 18-20.30 UUT Emigratiespreekuur GENT KNO 19.30 uur La Bohème (gals) HULST De naam „psychopaat" Willy V. 1. Vlamingen, van vele Lir Naar hem is een intensi ruime tijd aan de gang i omdat Willy V. een ver justitiële instanties in I de 73-jarige Leon V., d« woont, jaagt men achtei over ons er zeker van ti ven op zijn naam zou 1, ieder geval", toeft. „Oj kaartje van hem. Er s kwam uit Londen. Niets verzekerde hij ons. De politie heeft echter dul wijzingen, dat Willy V. well Zeeuwsch-Vlaanderen, België! burgse Peel, en af en toe in M van Nederland, rondspookt, f van misdrijven achter zich r drijven, die hem niet zozeer I als een boef, die over lij keil als een verschrikkelijk op r luste jongeman, die de kans kwaad tot erger te zakken. Vroeger bleek al duidelijk volgens zijn vader, die zegt minste drie jaar niet meer te zien, een intelligente, „doocl gen, die zijn rare streken had eigenaardig heerschap is. Hij de zich dingen, die een ander hoofd haalt en die men enei niet kon onderbrengen ondei stuk „deugnietenstreken" ml derzijds niet van dermate ei waren, dat men hem moest r onder het spreekwoordelijke] van de maatschappij". Aanl De belangstelling rond zijn I eerst helemaal levendig toen I niet zo heel lang geleden, pr^j gedurende ongeveer een hq dokter te doen gelden in een werps ziekenhuis. Hij werd I maskerd en veroordeeld td „brommen". Ongeveer een j| werd hij uit de gevangenis tel ontslagen wegens goed gedral zich echter iedere avond op j bureau te Antwerpen meldej werpse politie heeft hem eclj teruggezien. Nauwelijks onts gevangenis ging hij met een j_ aan de haal. Sindsdien is de rond Willy V. nog fantastis| den. In verschillende delen var j gaf hij zich tegenover beja als „controleur van het G< en ging er in alle gevallen gedeelte van de maandelij sioenbijdragen van de gec vandoor. Voorts heeft hij is tenminste de mening var tie, schuldig gemaakt aan ee barende reeks diefstallen in Vlaanderen en in de Peel bleek hij het gemunt te hi geldkassa's van winkels. waarschijnlijk samen met e (Van onze correspond* Op 15 december 1964 zal geleden zijn dat het Nederlanc vee Stamboek werd opgericht in het jaarverslag over 1963 gen verschijnen laat in het jaa het eerst sprake is van een k de belangstelling voor de stam ry: voor het eerst moet een te het aantal leden geboekt wor aantal geregistreerde kalveren, iets terugliep, is ditmaal nog daald. De slechte uitkomsten der la drijven over 1962 zullen aan van zaken niet vreemd zijn. I naast zal de krappe of zelfs oi personeelsbezetting ook een gespeeld. Doch het lid zijn var of van een controleverenigin luxe: beide lidmaatschappen zi tekenis voor het bedrijf omdat lectiemogelijkheden vergroten, door de bedrijfsresultaten aam goede beïnvloeden kunnen. Het aantal stamboekleden n; af van 57976 tot 56432, een ver van 1544 of 2.66 procent. In li nog een vermeerdering van 0.1 Bij het zwart-bonte verslag w mindering 2,4 procent (v.j. +3 bij het roodbonte M.R.ij. vees cent (v.j. 0,8 procent mind* het blaarkop G veeslag 5,2 pr ook al 2.1 procent). Met tien jaar vergeleken ech nog vele leden meer: toen 1235 1013 is 37988. nu 36235 19417+7 leden. Sindsdien is er nog een ring van plm. 70 procent zwa kers en van 24,2 procent roodbc Doch de vermindering met 26 blaaskopfokkers baart voor de fokkerij wel zorg. Het aantal opgenomen rundei 1963 echter groter dan in 1962: 68332tegen 4069 en 73112 k°( Bij het zwartbonte veeslag V stieren meer opgenomen, bij yeeslag 54 doch blaarkoppen 4 In percentages was dit resp. 3,2 en 22,7 minus. Van de 4780 koeien die me opgenomen waren er 3227 van 1750 van het MRY-veeslag i blaarkoppen een verminderir van 197 stuks. De verhoui S(tamboek). tot R(egister)-kc bij het H-verslag gunstiger (8 tegen 78,5), bij het MRY-vee; iets minder (75,8 procent teg* Het inspectiebeeld over 196c geheel gunstiger dan over 1£ keurstamboek (zeer goed ex dito produktie) werden van d slagen opgenomen, resp. 7975 aangevraagd), 1069 (2907) en koeien, d.i. tezamen 9161 (var gen 8411 (van 15534) in het vo

de Stem | 1964 | | pagina 2