i Vliegramp eist over Tsjombe praat over snelle overwinning Gebrekki remmen ge wegen Benelux Ontvanger onder één hoedje met ambtenaar SON BOEING ONTPLOFT BIJ ROME AANVAL OP CASINO'S Zeven man ontsnapt door tunnel TWEEDE ARREST A TIE IN CHAAM EEN CENT OP ZAK... luxe it morgen t—TTizrsv mffopo/ti/fmm snmsvir en kleven ze-\ LEPiÉ BEELD mjCENS. BW Deegmachine doodt man tijdens werk .Weddenschap' duur betaald f Wakkere Turk wil graag gaan slapen Wilson ziet niets in MLF VIJFLING IN FRANKRIJK TE VROEG PROF. DR. J. E. DE QUAY kodenJecunf lis» ar duizenden op Omdat deze on- productie reeds stookseizoen ge- cocht. Zo'n grote er naar de U meer warmte iniger laat stoken re haard ook. En st verkochte van land is! ERHEUEN NTHEM EN ZN. EMERINK DAGBLAD VOOR ZEELAND IN TILBURGi LEGER NADERT STANLEYSTAD Zacht weer Executie van Amerikaan uitgesteld Communisten aan kop in Italië Best bewaakte strafgevangenis >w)»«9«we8e»w^ te! 16.000 Kcal. per uur, dat is de le luxe. Ook al komt er weer een zo'n 20t en meer vriest, met Hoen- ooit in de kou komt te zitten. Ook endement, hoe zuiniger stoken", in de tientallen merken oliehaarden alleen de Hoenson een gemiddeld /Q. Zo zuinig als met de Hoenson aard. En zelfs niet met een kolen» Hoenson koopt, koopt een oliehaard randen zonder dat men zich. arm jarandeerd. zonder dat er ruisend® ndende ventilatoren aan te pa» die U nooit hoeft te vernieuwen! vuur van hetzelfde gezellige rood- i kolenhaard. U ziet 't... ook een behalve petroleum (haardbrandolie) ïjke goedkope oliesoorten gestookt dolie, gas- en dieselolie. <elijk een uitkomst! ;e kolen-convectors is dat men veel odat het rondom de haard gloeiend tiewarmte zodat het bij de ramen en zelfs bij oliehaarden hoort men em (Ned. octrooi Nr. 79423) wordt ste verdeling bereikt van stralings- esultaat dat het met een Hoenson t vertrek heerlijk warm. is. irander oerd met de brander, waar jaarlijfc» van vervaardigd worden. Namelijle ier. Alleen bij oliehaarden met da mk en gepruttel geen sprake. n in te steken en de Hoenson brandt. s of papier. Of aansteeklontjes di® Ig dat de bodem van de brander vol id van dien. eerd is van kleurverschillen en afbladdfl* van een televisietoestel weg heeft De Hoenson 400 - particuliere prijs ijk van lyn en constructie en zo ver- hij zowel in een klassiek als modem Hoenson weer leverbaar. Ga naar de officiële Hoen- Jw woonplaats. U herkent Hoenson dealer ambleem icht. Daarom kan het voorkomen dat Hoenson dealers zijn en de Hoensoa zich weieens minder gunstig over dit >en doen om U voor een fabrikaat t® pen blijkt uit het volgende. lit! andelaar. Vergelijk of andere merken U zo belangrijke kwaliteitsgarantie» ion. U hoeft beslist niet technisch t® er niet zijn. aanvraag de interessante brochure iliehaarden. Slechts een briefkaartje 'ldoende. Doe het nog vandaagl oenson stookt U met geen elfs niet met een kolen- r of gashaard! IN. INST. BUR. TAIR^LEOTtvmiHNIEK Tel. 36982 BREDA sspecialist biuitstek. TRAAT 61 - BREDA - BERGEN OP ZOOM rsteen indien U nu bestelt bij )or W. VAN DER STEEN 104e JAARGANG Ne. 247(0 Uitgave i N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur I Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. RedactieraadJ. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hoofegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 - BREDA - Telefoon Dr. Brabersstraat 18 tel. 6047 isendaal 34 Geertruidenberg Abonnementsprijs: 9,75 oer kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week, Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) (Van onze correspondent) TILBURG Om maandagmiddag het stoffelijk overschot van H. A. van Velt- hoven (36) uit Moergestel te bevryden, moest de decgbraakmachine bij de fir ma Smarius' lvoekfabrieken in de Goir- kestraat te Tilburg om vier uur worden gedemonteerd. Het slachtoffer, vader van vijf kleine kinderen, was sinds 5 oktober bij deze firma als noodhulp werkzaam. Drie da gen per week werkte hij in de koek- fa'briek op de bakkerij, de andere da gen was hij vishandelaar voor eigen rekening in Moergestel en Oisterwijk. Hoe het ongeval zich heeft toegedragen is niet bekend. De recherche stelt een onderzoek in, evenals de arbeidsinspec tie. Een mede-arbeider, er werkten 30 personeelsleden in de bakkerij, zag plotseling de benen van het slacht offer uit de deegmachine steken. kardinaal Alfrink: later weg BADEN-BADEN Een groep in ternationale gokkers heeft met be hulp van een elektronische machine een offensief ontketend tegen de Europese casino's. De groep deskun digen heeft onlangs drie miljoen mark in het casino van Baden-Baden gewonnen. Hun fortuinlijke activiteit schijnt de directies van speelgelegen- heden er al toe te hebben gebracht hun de toegang te ontzeggen. De leiding van de organisatie be rust bij de 33-jarige Amerikaanse ingenieur Richard Jarecki en een Tsjecho-Slowaakse geldschieter, Vla dimir Granec. Met inachtneming van de spelre gels gaan deze gokkers op weten schappelijke wijze te werk. Alvorens te spelen worden twee tafels in een casino gedurende zes weken geobserveerd. Een ingenieur volgt de bewegingen van de roulette en van het balletje. Een andere spe cialist houdt de bankhouder in de gaten. Zij maken overal aantekenin gen van. De „voorbereidende werk zaamheden" vergen ongeveer 20.000 gulden. De verkregen gegevens wor den aan een elektronisch brein toe vertrouwd van een economisch insti- en' Dit apparaat behoort volgens een woordvoerder van rif» groep, tot de snelste en meest nauw keurige breinen ter wereld. Het brein produceert een aantal nummers, die de grootste kans od winst bieden. p DOOR VERDRINKING is maandagmid dag in Purmerend het tweejarig kind H. Nijkrake omgekomen. Het raakte spelend bij het ouderlijk huis, in een sloot. BACONVARKENS worden per kilo vijf cent duurder. Dit heeft het produkt- schapsbestuur naar aanleiding van de stijging van varkensprijzen besloten. BONN ZAL voorlopig geen bezoek van de nieuwe Russische leiders krijgen. Ze nebben het te druk met binnenlandse zaken en met Peking. GANGSTERS hebben te Narbonne in Frankrijk een bankloper in hun auto gesleurd en de man gebonden en ge kneveld achtergelaten in een auto bui ten de stad. De gangsters namen de geldtas met 205.000 francs mee. HET 4-JARIGE jongetje Jilles van u st uit Rotterdam is in een afvalput, waarin 1,5 tot 2 meter regenwater stond, verdronken. Op het alarm rukte ,e brandweer uit, die de put heeft leeggezogen. e f w verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: 2 1 ST *ewolkt. met P,aatselyk wat 2 mfnï 1 ?nkeIe verspreid voorko- 2 mende opklaringen. Matige tot krach- 2 2 Vj en aan de kus* nu en dan harde I zaiht 8 Wind' Aanhoudend 2 ROMEOp het vliegveld Fi- umicino bij Rome heeft zich maandagmiddag een ramp voltrokken. Een viermotorig straalvliegtuig van de Trans World Airlines met tweeënzeven tig man aan boord ontplofte en vloog in brand tijdens de start. De Boeing 707 raakte met de stuur boordvleugel een stoomwals, die in verband met herstelwerkzaam heden in de buurt geparkeerd stond. Vermoedelijk hebben twee entwintig inzittenden het leven verloren. Er zijn dertig overleven den. Onder de negenentwintig be talende passagiers bevonden zich de bisschop van des Moins in Iowa, mgr. Edward Celestin Daly en diens secretaris mgr. Joseph, Sontag, die 't concilie hadden bij gewoond. Het is niet bekend of ze tot de overlevenden behoren. De aanvankelijke veronderstelling dat kardinaal Alfrink in dit vlieg tuig zou zitten werd achterhaald, toen bekend werd dat hij pas 's avonds van Ciampino naar Ka rachi zou vertrekken. Het ongeluk met de Boeing was het eerste dat zich op het sinds 1960 geopende vliegveld bij Rome voordeed. Het ontplofte toestel kwam uit Kansas City en zou over New York, Parijs, Milaan, Rome en Athene naar Cairo vliegen. Behalve de passagiers waren zesentwintig man van de maatschappij zelf aan boord. Bovendien nog tien be- mannigsleden en zeven extra beman ningsleden, die in Cairo op een toestel naar Bombay zouden overstappen. De 44-jarige gezagvoerder Vern Lo well, een oud-gediende bij de T.W.A., gaf om even voor tweeën de motoren vol vermogen, toen hij opeens, volgens ooggetuigen aan stuurboord kracht ver loor. Lovell heeft toen geprobeerd door de remmen in werking te stellen de ma chine voor het einde van de baan tot stilstand te brengen. Het toestel draai de echter van de baan weg en raakte met de rechtervleugel een stoomwals. Een aantal passagiers en bemannings leden probeerden direct het vliegtuig te verlaten, terwijl ambulances zich naar de plaats van de ramp spoedden, ongeveer 800 meter van het stations gebouw. De overlevenden werden onmiddellijk naar nabijgelegen ziekenhuizen ge bracht. Het luchtverkeer werd tot van morgen omgeleid over het vliegveld i la?!uln0, vr°eger de belangrijkste lucnthaven van Rome, die nu wordt gebruikt door militairen en charter maatschappijen. Sommige overlevenden verklaarden later dat hun leven was gered door een niet nader bekende stewardess, die een nooddeur opengooide, zodra de vlieger de remmen in werking stelde. De gezagvoerder van het toestel en bijna zijn gehele bemanning kwamen er levend af. Toen uit de eerste berichten bleek dat het vliegtuig was ontploft, werd onmiddellijk aan sabotage gedacht Deze geruchten vonden nog meer voed: sel toen bekend werd dat Nicola Scire het hoofd van de „vliegende brigade die ook het onderzoek heeft gedaan in de geruchtmakende zaak van „de man in de hutkoffer", zich met grote haast naar het vliegveld had begeven. De aanwezigheid van Scire bracht waarnemers ertoe dit ongeluk in ver band te brengen met de zaak van Mordecai Loek. de Egyptische spion, die gebonden, verdoofd en met een prop in zijn mond, in een hutkoffer op het vliegveld werd ontdekt, juist voordat hij als luchtvracht op een vliegtuig naar Cairo zou worden gezet. Toen duidelijk werd dat het toestel een stoomwals had geraakt geloofde niemand meer in sabotage. LEOPOLDSTAD De Kongo lese premier Tsjombe heeft giste ren gezegd te verwachten dat hij „binnen enkele uren" het eind van de rebellie in Kongo zou kunnen bekendmaken. Deze bekendma king was overigens bij het ter per se gaan van deze editie nog niet vernomen. Op de vraag of de opstandelin gen tijdens de nacht van maandag op dinsdag zouden worden ver- Op de vraag of de opstandelin- „We wachten af". Eerder op de dag was bekendge- maakt dat een vooruitgeschoven colon ne van Tsjombes leger de stad Loeboe- toe achter zich had gelaten. Loeboetoe ligt op 230 km afstand van Stanleystad. het hoofdkwartier der rebellen. De weg tussen deze plaatsen is goed en zou in vier of vijf uur kunnen worden afge legd, tenzij de rebellen zware tegen stand zouden bieden. Een militaire des kundige gaf echter als zijn mening dat de aanval op Stanleystad vandaag of misschien pas morgen zal kunnen be ginnen. Volgens de militaire zegsman rukte de colonne op met steun van jacht vliegtuigen, die over raketten en ma chinegeweren beschikken. In radio-uitzendingen uit Stanleystad is gewaarschuwd dat de buitenlanders daar het zouden moeten ontgelden als Stanleystad zou worden aangevallen. Eerder richtte Tsjombe een „laatste oproep" tot de rebellen om zich over te geven. Tsjombe was bereid hun vrij heid te garanderen. Ook wekte hij de burgerij van Stanleystad op „president" Christophe Gbenye en andere rebellen leiders te grijpen en hen aan het Kon golese leger over te dragen. De terechtstelling van de Amerikaan se missionaris dr. Paul Carlson, die door de opstandelingen in Kongo ter dood is veroordeeld, werd volgens ra dio Stanleystad opnieuw uitgesteld. Het eerste officiële Amerikaanse con tact met de Kongolese rebellen om de veiligheid van Amerikaanse en andere blanke gijzelaars te Stanleystad en om geving te waarborgen, heeft geen re sultaat opgeleverd, zo werd door auto riteiten in Washington bekendgemaakt. Koning Boudewijn en koningin Fa- biola zullen hun bezoek aan Iran in korten naar aanleiding van de gebeur tenissen in Kongo. Zij zullen dinsdag met een Belgisch militair vliegtuig uit Teheran naar Brussel terugkeren. Het Belgische koninklijk bezoek aan Iran is de vorige week begonnen en zou tien dagen duren. In Brussel werd maandagmiddag te gengesproken dat Belgische para-com mando's van het eiland Ascension naar de plaats Bunia zouden zijn overget- bracht. Dit werd gistermorgen beweerd door de leider van de Kongolese op standelingen, Gbenye, in een door ra- dio-Stanleystad omgeroepen boodschap. (Van onze correspondent) ANTWERPEN Een jaar ge vangenisstraf en nagenoeg 100.000 Belgische frank boete heeft de 32-jarige Bredanaar Toon de L. gekregen voor een verloren „wed denschap" De L. werd op 25 oktober op de Bredabaan te Brasschaat tegengehouden door een „vliegende brigade" van de Belgische douane. In zijn auto werden 600 kg Nederlandse boter aangetrof fen. De L. had geen enkele poging ge daan te ontkomen en had gevolg ge geven aan het eerste teken tot stoppen. Een mede-inzittende was echter aan de haal gegaan. De L. vertelde dat hij zijn opdrachtgevers niet kende, evenmin als de uiteindelijke bestem ming van de vracht: hij had de partij boter over de grens gebracht bij wijze van weddenschap. De Bredanaar, die enkele weken in de Antwerpse gevan genis werd vastgehouden, was enkele dagen geleden op zijn verzoek in voor lopige vrijheid gesteld. Van de gele genheid had hij gebruik gemaakt naar Nederland uit te wijken. Door de Antwerpse correctionele rechtbank werd hij nu bij verstek ver oordeeld. Het geding ten laste van een andere Bredanaar, de herbergier C., die op 31 oktober met zijn smokkelauto te Brasschaat tegen een boom te pletter reed, moest worden uitgesteld, daar de man nog steeds met een bekkenbreuk in het ziekenhuis te Brasschaat ligt. De 27-jarige Turk Ozcan Sahin, kantoorbediende bij het zieken huis in Bergama, is een ongeluk kig man. Al acht jaar heeft hij geen seconde meer geslapen. Hij heeft nog slechts een hoop, na melijk de slaapmachine, een Franse vinding. Maar hoe kan een man, die slechts 426 Turkse lira (ongeveer 147 gulden) ver dient, dit bekostigen? Acht jaar geleden liep hij een schedelfrac tuur op bij een verkeersongeluk. Sindsdien is het helemaal mis. Men adviseerde hem te trouwen, maar de enige, die lekker slaapt, is zijn vrouw. Ozcan Sahin brengt de nachten door met te kenen en lezen. Een bijzonder heid is overigens nog, dat hij nog niet van zijn werk is wegge bleven. LONDEN De Britse premier Ha- rold Wilson heeft in het Lagerhuis ver klaard dat zijn regering meent dat de MLF voor de NAVO niets toevoegt aan de kracht van het Westen en bovendien tot versnippering van inspanning bin nen de westelijke alliantie kan leiden. In het kamerdebat over het defensie program van de Labourregering, dat Wilson op 7 en 8 december in Washing ton met president Johnson zal bespre ken, zei Wilson dat de zg. overeenkomst van Nassau, krachtens welke Amerika had toegezegd Engeland Polarisraket- ten te bezorgen, een terugslag is ge weest voor de hoop in de wereld op een doeltreffende overeenkomst, welke verspreiding van de kernwapens zou uitschakelen. ROME Ruim negentig procent van de bijna 33 miljoen kiesgerechtigde Ita lianen hebben deelgenomen aan de provinciale en gemeenteraadsverkie zingen van afgelopen zondag en maan dag. De vorige maal, in 1960, was de opkomst 60 procent. Gisteravond laat de stemmen wa ren nog niet voor een kwart geteld lagen de communisten aan kop met 621.712 stemmen. WALLA WALLA Uit de strafin» richting van Walla Walla, in de Ameri kaanse staat Washington, zijn zeven ge- interneerden ontsnapt door een met. ge- improviseerde schepjes gegraven tun nel. Drie van de voortvluchtigen wa ren tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens moord. Allen wa ren zij bij vroegere ontsnappingspogin gen betrokken. Zij worden beschouwd als gevaarlijke recidivisten. De leiding van de gevangenis is van mening dat het graven van de tunnel tenminste zes maanden in beslag moet hebben genomen. De gevangenis van Walla Walla wordt tot de best be waakte van de Verenigde Staten gere kend. Er wordt op grote schaal naar de ontsnapten gespeurd. PARIJS In de Franse plaats As- nières is gisteren een vtffling geboren- Het zijn drie jongens en twee meisjes. Zü zijn iets te vroeg geboren en moeten ongeveer een maand in een couveuse blijven. Artsen zeiden dat het de eerste 24 uur niet mogelijk is met volle zeker heid te voorspellen of de kinderen in leven gehouden kunnen worden. In het ziekenhuis was men er al In geslaagd de bevalling later te doen plaatsvinden, waardoor de kinderen grotere levenskansen kregen. De moe der was al drie weken geleden in het ziekenhuis opgenomen. De moeder is de 27-jarige Monique Sanbor. De vader is bij de posterijen. Het gezin had al kinderen. De nu ge boren vijf kinderen wegen elk ongeveer 960 gram. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Om de stagnatie in de ontwikkeling van de Benelux te overwinnen is de verbetering van de noord-zuidverbindingen een zeer be langrijke voorwaarde. Dit zei de voor malige minister-president dr. J. E. de Quay gisteren op een lunchbijeenkomst van het „Comité van Belgisch-Neder lands-Luxemburgse samenwerking" in het Scheveningse Kurhaus. In een boeiend voor de vuist weg gehouden betoog kwam dr. De Quay tot de conclusie dat als de Benelux ooit nodig geweest is, het wel thans is, nu Europa zich in een crisissfeer bevindt. In aanwezigheid van minister Luns (Buit. Zaken) en diens staatssecretaris dr. Diepenhorst, bepleitte dr. De Quay in dit verband een institutionalisering van de buitenlandse politiek van de Beneluxlanden om grotere daadkracht te kunnen ontwikkelen. Dr. De Quay was van oordeel „dat we thans met de Benelux in een lagere versnelling lo pen". Dit komt z.i. omdat de Benelux op bepaalde punten door de E.E.G. is ingehaald. Ten aanzien van andere pun ten echter moeten we in de Benelux op de E.E.G. zien vooruit te lopen, aldus dr. De Quay. Sprekend over de verkeers verbind in gen zei dr. De Quay, dat het wegver keer tussen Nederland en België maar weinig aanzienlijke wegen tot zijn be schikking heeft. Het verbeteren van i m (Van een onzer verslaggevers) BREDA De rijkspolitie in het district Breda heeft gistermorgen de hand gelegd op een tweede verdachte in de affaire-Chaam. Het is de 39-jarige secretarie ambtenaar J. K., die inmiddels valsheid in geschrifte en verduis tering in dienstbetrekking heeft bekend. K. werd gisteren rond twaalf uur op de secretarie te Chaam gearresteerd. Deze tweede arrestant heeft sinds 1961 samen met de al eerder aange houden en ingesloten gemeenteont vanger J. R. van Chaam, de gemeen te voor circa 100.000 opgelicht. De rijkspolitie verwacht niet dat er nog meer arrestaties zullen volgen. De aanhouding van K. is, aldus de rijks politie, een logisch gevolg van het onderzoek in de gemeenteadministra tie van Chaam. Zijn medeplichtigheid is niet vast komen te staan door ver horen van de eerste verdachte. Hoewel zowel R. als K. in het ver leden goede sier hebben gemaakt met gemeentegeld, had K. zegge en schrij ve éen cent op zak bij zijn aanhou ding. K., die wordt vastgehouden op het bureau van de gemeentepolitie te Breda, was bij zijn arrestatie in het bezit van Belgische. Franse en Zwitserse francs, waaruit de politie meende te mogen afleiden dat hij zich had voorbereid op een langdu rig verblijf in het buitenland. On danks dat is hij zich, zoals we in dertijd al gemeld hebben, eigener beweging bij het huis van bewaring in Breda komen melden. De verdachten hebben het spelletje samen gespeeld. Doordat beiden alle bescheiden, die betrekking hadden op de administratie van de gemeente Chaam onder ogen kregen, zijn ze in staat geweest systematisch in de boeken te knoeien. De tweede arres tant K. wa» hierby wel aangewezen op de activiteit van R. Zonder hem kon hij niets beginen. Zij hebben o.a. geld aan de gemeentekas kunnen onttrekken door administratieve ma nipulaties met stortingsbewijzen van de girodienst en het uitschrijven van dubbele salarislijsten. Het is ook voorgekomen dat een subsidie aan een school tweemaal werd verstrekt, met dien verstande dat het volledige bedrag één keer aan de portemon nees van R. en K. ten goede kwam. Stortingsformulieren van de giro werden vervalst. Wanneer er een bepaald bedrag uit de gemeentekas op de giro gestort was, veranderden de Verdachten op dat deel van het giroformulier, dat in het bezit van de gemeente bleef, het betreffende bedrag. Het gevolg was dan, dat de boeken van de gemeente bij onder zoek door verificateurs in orde be vonden werden, omdat de bedragen in de boeken steeds klopten met die op allerlei bescheiden. Wel hadden verificatie-onderzoe ken in het verleden uitgewezen dat er vaak te lang gewacht werd met afrekeningen e.d. Op de belofte dat hierin verandering zou komen, is men daar echter overheen gestapt. Bij het jongste onderzoek heeft de verificateur echter lont geroken. Toen hij bedragen ging nalopen bui ten de gemeenteboeken, is aan het licht gekomen dat b.v. de werke lijke stortingen op de giro veel la ger waren dan de boeken aangaven. Het is vooral aan de scherpzinnig heid van de verificateur te danken dat de fraude aan het licht geko men is. Dat K. en R. inderdaad systema tisch gefraudeerd hebben, blijkt o.a. uit het feit dat alle brandbrieven aanmaningen van leveranciers e.d. uit de administratie verdwe nen zijn. Werd een leverancier na herhaalde aanmaningen te lastig naai de zin van de fraudeurs, dan kreeg hij zijn geld. Maar dat werd dan weer onttrokken aan een andere re kening, zodat het ene gat gestopt werd met het andere. die verbindingen acht hij niet alleen voor het vrachtverkeer maar ook voor contacten van groot belang. Het was niet toevallig dat dr. De het bevorderen van gewone menselijke Quay voorts aan de vooravond van het vandaag daarover te voeren debat in de Belgische volksvertegenwoordiging nog even stilstond bij het Schelde-Rijn- akkoord. Dr. De Quay noemde het „een verdrag van goede samenwerking, waarvoor beide partijen voor- en na delen hebben geaccepteerd". Er moet volgens dr. De Quay bij beide partijen ook een stuk vertrouwen aanwezig zijn. Tenslotte liet hij niet na erop te wij zen dat het nuidige Kreekrakplan ook in Benelux-verband nog immer als een belangrijk project moet worden be schouwd. (Advertentie) SELECTIEKLEDING Sint tipt puik paar Voor de man die bromt, fietst, loopt of autoot een paar handschoenen waar hij jaren wat aan heeft. Hollen kamp heeft ze in leer, gevoerd met tricot. Grijs, zwart of tan-bruin. Voor de kenners: met pebble grain hand- naad. ,Jlfi\ 15.90 AMSTERDAM BREDA EINDHOVEN ENSCHEDE HEERLEN ROTTERDAM

de Stem | 1964 | | pagina 1